Widok

Nowa Niepołomicka 1 i 2

Łostowice Nowa Niepołomicka 2 Leszczynowy Staw Jasień Temat dostępny też na forum:
Osiedle powstało w lokalizacji, która intensywnie rozwija się pod kątem budownictwa mieszkaniowego. W ostatnich latach wokół powstało kilka dużych osiedli, a wraz z nimi osiedlowe sklepy oraz lokale usługowe, przedszkola i żłobki. Niedaleko jest stąd także do jednego z największych w Gdańsku węzłów handlowych. Do centrum miasta zjechać można al. Armii Krajowej. Poruszanie się komunikacją miejską ułatwia pętla tramwajowa na końcu al. Havla, gdzie można zaparkować samochód lub rower. Szybko ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie wiem czy to ladnie wygląda, jakoś tanio i kanciasto.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 17

Sama jesteś kanciasta
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Łajka

Ponieważ to budynek a nie sputnik. Musi być kanciasty.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Pamiętam, ze w miejscu budowy było bagno. Ciekawe czy nie będzie podchodzić wilgoć lub co gorsza zalewac podziemne garaże.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 6

Hmm... poważnie? Interesuję się zakupem mieszkania właśnie tam... Czy ktoś może to potwierdzić?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tez chcielismy ale zrezygnowalismy...Pan z biura na nasze obawy zwiazane z zalewaniem odparl ze najwyzej zaleje same garaze....takze podziekowalismy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kupiłam tam mieszkanie i do tej pory nic mnie jakoś szczególnie nie zaniepokoiło. Budowa idzie terminowo, początkowo brama wjazdowa będzie ,,przesunięta" żeby odgrodzić gotowe bloki od placu budowy. Mieszkam niedaleko i podczas ,,powodzi" nic super groźnego się nie działo z terenem, na którym powstają bloki. Dodatkowo deweloper coś wspominał o urządzeniu do odpompowania wody(pod ziemią) z terenu podczas ewentualnego zalania czy jakoś tak:)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miałam te same obawy. Rozmawiałam z kierownikiem budowy, robią ciężką izolację ze sprawdzoną firmą, więc piwnice powinny być szczelne. Jeśli chodzi o deszcze, są groźne, gdy zabetonują całą skarpę nad osiedlem- co zapewne nastąpi w ciągu kilku lat. Jednak dookoła będzie budowana Nowa świętokrzyska i Nowa Niepołomicka, a więc projekt drogowy na pewno będzie zawierał odpowiednie odwodnienie, chociaż ryzyko zalewania w Gdańsku to norma. Pozostaje szukać mieszkania na szczycie wzgórza i porządnego dewelopera, bo co drugi deweloper w Gdańsku spieprzy nawet idealne warunki.
Warto zwrócić uwagę, że inwestycje, gdzie jest w okolicy występuje bagienko, są zwykle doskonale zaizolowane, prędzej zaleje bloki, w okolicach gdzie jest beton na betonie, a nie takie Łostowice czy Maćki, gdzie są same pola, raczej mało zurbanizowane tereny.
Bagno jest po drugiej stronie ulicy, można się przejść i zobaczyć jak woda stoi na inwestycji Kokoszek, w ogóle to jest ciekawy temat, od kilku lat w tym dole bez przerwy stoi woda,a gdy wejdzie się do bloku dosłownie czuć wilgoć. Deweloper robi sobie antyreklamę, wolałabym dać parę groszy i odpompować wodę, a potem szybko piąć się w górę z budynkiem lub zasypać dół w cholerę. Swego czasu przynajmniej raz w tygodniu zaglądałam na budowę Domesty i nie zauważyłam nic podejrzanego.
A co do Pana z biura "najwyżej zaleje garaże", to aż nie chce mi się wierzyć, żeby coś takiego w budownictwie powiedzieć, no ale cóż, odwiedziłam tyle biur sprzedaży i nasłuchałam się tylu głupot od "specjalistów ds sprzedaży", że nic już mnie nie powinno dziwić.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkam niedaleko, wielokrotnie jak chodziłam na spacery w tamte rejony to w fundamentach bloków stała woda i to bezwzględu na to czy były obfite deszcze czy nie. Teren jest podmokły, niedaleko jest zbiornik retencyjny - nie wiem może i to od tego.
Odnośnie nowych ulic (świętokrzyska i niepołomicka) .. mają być ale kiedy? Temat tych ulic poruszany jest już dobre 10 lat i nic się nie dzieje w tym kierunku raczej nie oczekuję, że budowa nastąpi w przeciągu kilku lat.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

W planach jest budowa tych ulic do 2020 roku, ciekawe.
Też mieszkam w okolicy i nie widziałam nigdy wody w fundamentach, muszę się lepiej przyjrzeć widocznie, ale spadek poziomu terenu jest w dół ulicy i do zbiornika. Teren jest podmokły jak wszędzie w okolicy, nic nadzwyczajnego - jeśli budowa jest porządnie realizowana, nie powinno być żadnych problemów nawet na bagnach.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Biorąc pod uwagę, że mamy 2018 i jeszcze nic się nie dzieje ..(jedynie co Bulońską zaczynają) .. to ten 2020r jest mało prawdopodobny. Już kilkakrotnie były niby informacje, że już za pół roku mają zacząć, czas mija i nic się nie dzieje. Zobaczymy - czas pokarze (albo i nie :))
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Nowa świętokrzyska - W tym przypadku również w grę wchodzi jedynie budowa samej ulicy kosztem linii tramwajowej. Trasa miałaby połączyć pętlę Łostowice Świętokrzyska z istniejącą ul. Świętokrzyską w pobliżu granicy miasta z Kowalami, biegnąc przez osiedla znajdujące się na południe od ul. Świętokrzyskiej.

Co ciekawe, inwestycja ma opracowaną dokumentację projektową, ale jej realizacja nie jest priorytetem, dlatego ani w w tym roku, ani w kolejnym nie należy wypatrywać początków jej powstawania.

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nowa-Bulonska-i-co-dalej-Nowe-drogi-i-linie-tramwajowe-w-Gdansku-n120372.html#tri"

Jak pisałam.. o tej ulicy pisano już lata temu ... i nic się nie zmienia
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

W gdansku wszedzie bylo i jest bagno
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Muszę się nie zgodzic
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi

Podobno prace wykonuje doświadczona firma, więc jest szansa że problemów z wodą jednak nie będzie. A i dzisiejsze technologie już nie te same co 10 lat temu. Nie słyszałem też wcześniej złych opinii o wykonawstwie Domesty chociaż zasięgałem języka tu i tam. Pomieszkamy zobaczymy!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wilgoć, bagno, woda

Kto ma łeb to niech zrezygnuje :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 9
Jest tam podobno odpompownia nadmiaru wody i dobra izolacja. Pół Holandi leży na osuszonych wodach. Blokpo drugiej stronie ulicy jest N tej samej wysokości i nic się tam nie dzieje.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

... i kupi w konkurencji z rocznym opóźnieniem w terminie przekazania mieszkania ? Nie, dziękuję.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaki Chełm?

Jak można pisać w reklamie tej inwestycji (na stronie dewelopera), że jest to Gdańsk-Chełm?! Przecież to totalna bzdura! Od Chełmu tę inwestycję dzieli Orunia Górna i Łostowice, łącznie ok 4,5 km. Z Borkowa do Niepołomickiej są jakieś 3 km, to może lepiej wpisać, że to Borkowo?
Kompletnie nie rozumiem celu wpisywania takiej nieprawdy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

Krtograf amator

Wg. mapy podziału gdańskich dzielnic to jest Chełm. Miejscowi mówią raczej, że Łostowice ale na mapach Chełm.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3
Oficjalnie nie ma takiej dzielnicy jak Orunia Górna.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie totalna bzdura tylko brak Pana wiedzy .. te rejony należą do dzielnicy CHEŁM
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak się mieszka na Nowej Niepołomickiej?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

odbiory maja być od 16 kwietnia więc póki co ciężko się wypowiedzieć
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Termin odbioru mieszkań

Czy dział aranżacji kontaktował się już z Państwem, w celu umówienia się na termin odbioru mieszkania?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dostałam informacje, że będą się kontaktować 16.04, ponieważ oddają teraz jeszcze inne osiedle.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapraszamy sąsiadów do grupy na fb : mieszkańcy osiedla nowa Niepołomicka 1 :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuje za odpowiedź :) dołączyłam do grupy na fb, o ile oczywiście to jest ta (2 os w grupie)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dajcie proszę znać jak przebiegły odbiory mieszkań :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odebrałam mieszkanie i wszystko było ok. Niestety byłam następnego dnia w mieszkaniu i pojawiły się pęknięcia na ścianie w sypialni i ścianie , gdzie ma być kuchnia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy moglibyscie powiedziec ile wynosi czynsz? Kupuje mieszkanie w bloku nr 3 i zapewniano mnie, ze srednio wychodzi 7 zl/m2.
Jak to wyglada u Was?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety jeszcze nic nie wiadomo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ehhh szkoda, no ale dziekuje za informacje :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wychodzi 7-8zł/m2 + hala garażowa jak ktoś ma ok 50 zl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkaniec budynku nr 1

W kwietniu odebrałem mieszkanie, odbiór przeszedł bez większych zastrzeżeń. Jestem zadowolony z jakości wykończenia. Deweloper bezproblemowy, a to duży plus! To już moje drugie mieszkanie zakupione u tego dewelopera. Polecam.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5

Dziękujemy reklamodawcom
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Cześć wszystkim :) kupiliśmy mieszkanie na osiedlu nowa Niepołomicka chciałbym zapytać sasiadow czy może została już utworzona jakaś grupa na fejsie żeby wymieniać się chociażby jakimiś ciekawymi informacjami :)

Pozdrawia ✌
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Są chyba dwie. Wpisz nowa niepolomicka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kupiłeś, więc spier...

Dział handlowy jest miły do czasu podpisania umowy, potem "spier...j, nie dzwoń, nie zawracaj d*py". Kupa bezczelnych ignorantów, którzy mają się za panów i władców, a brakuje im podstawowych zasad kultury handlu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 6

biuro sprzedaży

Niestety w pełni się zgadzam ! Ostatnio weszłam się o coś zapytać zostałam przywitana szerokim uśmiechem, po czym jak dodałam, że jestem jedną z mieszkanek nagle uśmiech zniknął z twarzy i usłyszałam chłodne ,, słucham?" Przykre..ale prawdziwe.
Ale poza obsługą.. mieszkanka ładne tylko ,,podłoże" parkingu to dramat. Zimą będzie dzwon na dzwonie na tych kratkach jak przymrozi.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Analizując moje kontakty z Domestą, mogę to włożyć między bzdury. Zachowuj się jak człowiek, to będziesz traktowany jak człowiek.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Tragedia

Mimo zapewnień o możliwości zmiany zarządcy osiedla jest to niemożliwe do momentu jego ukonczenia. Zarządca zupełnie nie wywiązuje sie ze swoich obowiązków. Zawyżone stawki co do aktów u notariusza. Wysokie opłaty czynszowe. Tak na prawdę nie wiesz za co płacisz. Beznadziejna.organizacja, kłopoty z dziwnymi zapachami w mieszkaniu. Wąskie miejsca parkingowe. Ogólnie osiedle zrobione na szybko, bez przemyślenia.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 3

czynsz

No z tym czynszem to faktycznie trochę drogo. Zapachy w mieszkaniu biorą się z tego że lokatorzy demontują kratki, potem źle się wpinają, robią jakieś przeróbki wentylacji i potem się okazuje, że sąsiadowi śmierdzi.
Miejsca parkingowe mają standardową szerokość wg starych przepisów. Na szczęście przepisy zostały zmienione chyba od tego roku i szerokość będzie zwiększona do 2,5m.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ile wynosi czynsz?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy od metrażu mieszkania, ale około 650 zł. To stanowczo za dużo. Za mieszkanie mniejsze o 10m płacilam około 370 zł. Bardzo duża różnica, w szczególności, że zarządca nalicza opłaty za usługi, ktorych nie wykonuje. Dlatego to jest dla mnie żart. I jeszcze to zasłanianie się, że nie można zmienić zarządcy, mimo, że byłam zapewniana o takiej możliwości. Musimy czekać rok aż bedzie więcej mieszkańców, zeby jeszcze ich wydoić z pieniędzy i wtedy odpuszczą.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jesli piszecie o wysokosci czynszu to moze dokladniej zamiescic czesci skladowe owego a tak to tylko bicie piany
Tak wiec: jaki fundusz remontowy, ile dla zarzadcy ile utrzymanie czesci wspolnych
A zaliczki na wode, co oraz smieci sa takie same
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Ogólnie osiedle zrobione na szybko, bez przemyślenia."

Chyba raczej "Mieszkanie kupione na szybko, bez przemyślenia"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

A nie jesteś czasem z konkurencji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A jak jest tam z dojazdem ? Jedzie tam tylko jeden autobus ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

113 i 175
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

ok, dlugo sie jedzie na główny ? bo ogolnie to dosyc daleko, czy autobusy nie stoja tam gdzies w korkach ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ok przeciez tam w ogole nie przejezdzaja ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przystanek Srebrna do pętli tramwajowej ok 5 min i ok 20 min tramwajem do Gdańska Głównego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2


w godzinach porannych 5-6 i po 20 to jak najbardziej. W innych godzinach podane czasy trzeba pomnożyć razy 2 lub nawet 3
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

To już lekka przesada. Jeżdżę ta trasa o różnych porach, również w godzinach szczytu i nigdy nie zdarzyło mi żeby czas przejazdu był 2 lub 3 krotnie większy. Jak w każdym mieście zdarzają się korki ale bez przesady. Bardzo dobra opcja są tramwaje, które kursują często i są stosunkowo punktualnie. Dojazd jak na ten rejon Gdańska na duży plus
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nowa Niepolomicka 2

Dzień dobry, planuję kupić mieszkanie na osiedlu Nowa Niepołomicka 2, w związku z tym chciałabym zapytać mieszkańców, czy w mieszkaniach nie pojawia się wilgoć/pleśń, ponieważ czytam niżej opinię że są to tereny na których były kiedyś bagna. Czy ma ktoś potwierdzoną informację w tym temacie?
Czy w okresie deszczy hale nie są zalane? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odp

Pod tym wzgledem wszystko jest ok ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz

Jaka cena czynszu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czynsz

Czynsz to ok. 8-9 zł /1m2 (z zaliczkami na c.o. oraz wodę itp.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowa Świętokrzyska

Czy ktoś orientuje się na jakim etapie są pracę nad planowaną trasą Nowej Świętokrzyskiej, która ma powstać w okolicy osiedla Nowa Niepołomnicka ? Kiedy można spodziewać się jej budowy?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

myślę że za ok 5-7 lat zaczną budować Nową Świętokrzyską. W pierwszej kolejności jest Nowa Politechniczna i Nowa Warszawska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak będą bloki stawiac to mysle ze szybciej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

domesta

Uważałam ze to przystępny i solidny deweloper. Oczywiście należy założyć ze coś tam pójdzie nie tak,ale to co wyprawia się w tej chwili na nowym osiedlu Leszczynowy Staw to juz przesada, Prosze obejżec jak wygląda blok zewnątrz oraz posesja ul Leszczynowa 48 i 50 i kolejny.Mija rok i mieszkańcy nie mogą się doprosić poprawek.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Same bloki ok, ale niestety to jest nadal środek pola .. Mega korki rano, kolejne bloki w drodze, nie tylko z tej inwestycji, więc będzie jeszcze gorzej. Kto nie wierzy, niech przyjedzie i próbuje wydostać się rano autobusem... Pierwsze bloki sprzedawane tanio adekwatnie do okolicy i straconego czasu życia na korki i litrów benzyny, a teraz ceny już blisko 6 tyś za metr. Planowana niby nowa droga, ale jej budowa ruszy pewnie za 5-6 lat więc mega długo. To już nawet nie wygląda na Gdańsk, chyba wolałbym mieszkanie w Pruszczu i dojazd SKM, pewnie ceny niższe.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy każdy musi pracować w centrum?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie! W 100% racja. Miasto daje zielone deweloperom a nawet nie myśli jak rozwiązać problem z korkami. Nawet komunikacja jest do kitu z powodu braku infrastruktury drogowej !!! W okolicach wielkopolskiej oraz w górę m.in w stronę borkowa powstaje mnóstwo bloków a nie mozna tam puscic autobusu przegubowego z racji szerokości ulicy przebisniegowej i nie tylko ! To o czym my tu mówimy? ;) jeżdżą malutkie klitki które wożą pasażerów jak sardynki w korku . Całe szczęście mam pracę w godzinach w których dojazd do i z pracy jest płynny;) Ale już wypad gdzieś na miasto to trzeba planować o której wyjść aby nie utknąc beznadziejnie w korku.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

przestańcie narzekac w syrii maja gorzej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

W Niemczech czy Ameryce mają lepiej. ;) zaraz napiszesz że w Bananowej Republice Kongo mają gorzej ... najlepiej nie narzekać i niech sobie robią co chce z kasa podatników
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziękuję za wiadomość
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

opinie

Dzień dobry, planuję kupić mieszkanie na osiedlu Nowa Niepołomicka 2, opinie są różne z tego co widzę. Ostatnie opinie były rok temu, więc może ktoś ma jakieś nowe opinie na temat osiedla?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogólnie ok tylko brak w pobliżu sklepów dojazdu i burdelu człowiek tez potrzebuje przyjemnosci
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na fb masz forum, ale jest tylko dla mieszancow. My kupilismy tam mieszkanie. 3 blok jest w budowie. Uzgodnienia z deweloperem przebiegaja bez problemow. Dla mnie ogolnie ok. Jedyny minus to nie polecam boxu w hali garazowej bo to lipna konstrukcja. Nie wiem czemu Domesta to stosuje. Nawet dziecko do tego sie wlamie. Reszta ok. Za 1,5 roku jak zamieszkamy to ocenimy wady i zalety osiedla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

piwnice to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego kupiliśmy taką, która mam maksymalną ilość ścian murowanych. Drzwi wymienimy na porządne ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie kupiliscie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W bloku nr 3 byly takie 2 piwnice. My kupowalismy na poczatku sprzedaży. Ma tylko 1 ścianę z sasiadem azurowa, reszta jest murowana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry