Widok

Nowa szkoła

Witam Państwa! I jak wrażenia po wizycie w nowej szkole? Szkoła piękna, robi wspaniałe wrażenie. Niestety już widzę dojazd do szkoły w poniedziałkowy poranek przed 8. Będzie tragedia... Ledwo co da się przejechać że o parkowaniu nie wspomnę...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakby dzis wszyscy zaparkowali na parkingu a nie przed szkołą to z przejazdem nie byłoby problemu. Mysle, że jak wsyzscy zastosujemy sie do prośby pani dyr, to nie będzie z tym problemu. na zebraniu podała kilka dróg dojazdu żeby nie było problemu z podjazdem. A szkoła jest przepiękna :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też nie rozumiem, dlaczego wszyscy stawali wzdłuż Tuchomskiej, skoro ponad połowa parkingu była wolna. Tego się, niestety obawiam: pomimo próśb i zakazów rodzice i tak będą wysadzać dzieci pod samymi drzwiami, żeby się nie zmęczyły...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tragedię to robią rodzice dowożący dzieci.
Po co w ogóle parking przy szkole? Wysadzasz dziecko i odjeżdżasz. Proste.
W co drugim wątku można przeczytać o ucywilizowaniu ulicy przy szkole. Efekt będzie taki, że chodnik będzie zastawiony samochodami, a dzieci i tak będą szły ulicą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
wystarczy parking typu "kiss and fly"
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiss and fly... zerówkowicza.... Ciekawe czy tak traktowaliście swoje dziecko gdy miało pięć lat. A ludzie się dziwią co tyle nieszczęść z udziałem dzieci...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
no ale ile jest tych dzieci 5 czy 6-letnich? skoro jest parking to rodzice tych dzieciaków mogą z niego korzystać i nie ma problemu a prawda jest taka że aż żal patrzeć na te starsze dzieciaki zaprowadzane przez rodziców do budynku, niosących im plecaki i to o tych rodzicach zdaje się są wypowiedzi powyżej
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
parking jest 130-150m od wejścia do szkoły
można sobie wyobrazić - to taka odległość jakby przy starej szkole zrobiono parking na cmentarzu
nikt nie będzie się fatygował tak daleko, zresztą gdyby nawet chciał się przejść Tuchomską - to niby którędy???

a parking docelowy planowany w przyszłym roku będzie jeszcze 50m dalej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
No bez jaj, 150 metrow to zerowa odleglosc, bez przesady! Nie robcie z siebie inwalidow. Jakby kazdy tam stanal, to wtedy nie byloby kotlowaniny przy szkole.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
W samej zerówce jest ok 100 dzieciaczków. Pewnie drugie tyle jest 6-latków...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie byłoby problemu, gdyby parking znajdował się na terenie szkoły.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Parking "kiss&fly" jest przecież obok "krótkoterminowego". Każdy wybiera wg potrzeb (czyli potrzebnego czasu). Te dwa parkingi funkcjonują obok siebie. Ja myślę, że po pierwszych dniach będzie wiadomo jak rozkłada się ruch i jakie ew. rozwiązania będą potrzebne.
Byłoby dobrze, gdyby rodzice mogli jednym samochodem zabrać też dzieci sąsiadów. Mamy wtedy np. 2 auta po troje czy czworo dzieci a nie 6 lub 8 aut po jednym. Zmniejsza korek i oszczędza czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli uważasz, że Twój zerówkowicz nie trafi spod bramy szkoły do klasy to mam dla ciebie złe wieści ...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
Nie chodzi o to czy trafi czy nie, te dzieci mają 6 lat (SZEŚĆ!), a w wielu przypadkach nawet nie skończone sześć. Naprawdę nie trzeba mieć dużo wyobraźni, żeby wpaść na to co dziecko w tym wieku może zrobić idąć samo nawet przez kilkanaście metrów bez rodzica, który w twojej ocenie nawet nie powinien patrzeć ja dziecko idzie tylko odjechać. Gratuluję wyobraźni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Jasne, jeszcze karm go łyżeczką na przerwie. Wyrośnie na pewno na superbohatera.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
a co jeśli dziecko chodzi do świetlicy? to też mam je odebrać bez wchodzenia do szkoły? może niech podłączą tel w świetlicy, to będę dzwonić, żeby dziecko za 5 minut stało pod szkołą...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
~yyyy przecież jest parking! 150 m to kawałeczek który każde dziecko i dorosły może przejść
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
co niektórzy popadają w paranoje.

Nie róbcie zamieszania tam gdzie nie warto!!! Zawsze źle!!! Co za naród...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
Aga
no właśnie, więc ten parking chyba jest potrzebny, żeby dziecko odebrać, bo co niektórzy sądzą że w locie można wszystko załatwić, a dzieci 7letnie będą chodziły ze szkoły same 2 km do domu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
skoro jest już kiss&fly to proponuję rękaw jak lotnisku albo okienko jak w mc drivie przez które będzie można podawać dziecko bezpośrednio do auta
przy starej szkole jest parking, a i tak połowa rodziców wciska się w pas pod płotem szkoły, bo jest ...20m bliżej
człowiek to odmiana leniwca
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
~yyyy dyskusje powyżej jak dla mnie są nie o parkingu który istnieje tylko o parkowaniu poza parkingiem pod szkołą i zastawianiem tym drogi oraz utrudnieniach z tym związanych
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
marudni ludzie, najlepiej do szkoły wjedz samochodem jednen z drugim.
Może jeszcze schody ruchome Wam zainstalować bo zwykłymi jak dziecko chodzi to się spoci.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
wszedzie buduje sie tego typu osrodki jak szkoły jednoczesnie z infrastruktora drogowa...swiatla przy wyjezdzie z Borowieckiej chodniki na Tuchomskiej i to nie tylko przy szkoe ale w obie strony przynajmniej 500 metrow...tyle kasy itd...itp...PS Temat parkigu na zapleczu szkoly powinienzaistniec po a nie przed uplynnieniem ruchu i infrastruktora odcinka Tuchomska Borowiecka i na Lotnicza
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
tez mialem wrazenie jakbym przyjechal na gielde w chwaszczynie...tumany,piasku,spaliny,auta na poboczu stawaly cofaly to w jedna to w druga strone...dobrze ze nie padalo inaczej jeszcze doszlo by blotko...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
To co dzieje sie na Tuchomskiej woła o pomstę. Dzieci rowerami i pieszo omijają slalomem samochody. Kierowcy wyjeżdżają spod szkoły cofając się prosto na dzieci idące środkiem ulicy. Wszyscy tłoczą się samochodami na wysokości wejścia do szkoły wjeżdżając gdzie popadnie blokuąc dojście do szkoły.
Dziwne jest jeszcze to że wczoraj zniknęło kilka postów krytykujących to co dzieje sie na Tuchomskej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widać cenzura działa i ma się dobrze !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
dokładnie, nawet portal trójmiasto podlega władzom gminy jak widać,
między innymi mój wpis został usunięty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
i jak chciałam dodać dziś o tym, że wpis został usunięty, a nie był niezgodny z regulaminem, bo nikogo nie obrażał etc. to pojawił mi się komunikat "treść niedozwolona", która treść?? słowo "administrator"? bowiem napisałam że proszę o wyjaśnienie administratora forum, dlaczego wpisy zgodne z regulaminem forum są usuwane, a może o jeden znak zapytania za dużo?
teraz się udało jak widać :-)
ale zobaczymy czy i ten nie zostanie usunięty... co za czasy...
a tak w ogóle to o której dziś ta uroczystość?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozpoczęcie uroczystości planowane jest o 9:30
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Burmistrz odwołał obecną p. dyrektor (z dniem 31.08). Wiadomo dlaczego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Serio ,kurcze .....to dobra Dyrektor
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Serio, szkoda.
http://bip.zukowo.pl/zarzadzenia/pliki/1433331632.pdf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
może chodzi o to że od 1.września rusza kombinat edukacyjny pt:"Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Baninie"

w uchwale ponieżej jest o tym wzmianka w uzasadnieniu na str.11
http://bip.zukowo.pl/rada/uchwaly/1430904730.pdf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oby tak było
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponieważ z dniem 1.09 będzie Dyr. Zespołu Szkół w Baninie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
moje dziecko będzie chodziło do szkoły w Baninie pierwszy rok teraz. Pójdzie do II klasy bo w czasie wakacji się przeprowadzamy. Czy ktoś może w skrócie napisać jak wygląda przyprowadzanie dziecka i odbieranie. Z tego co widziałam to rodzice czekają na dzieci w holu przy wejściu do szkoły.
Dziękuje za informację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój syn idzie do I klasy ale też dopiero w wakacje się wprowadzam, więc nie wiem, jak było do tej pory, natomiast Pani Dyrektor na zebraniu przyszłych pierwszoklasistów zaznaczyła, że dzieci zostawia się w holu przy wejściu, trochę mnie to przeraża ale mam nadzieję, że pozwolą przez te pierwsze dni zaprowadzać dziecko choćby do szatni (z tego co pamiętam, tak "dopowiedziała" P Dyrektor na zebraniu)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo w tej szkole ważniejszy jest lśniący korytarz niż spokój matki...;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
co za ludzie... tylko narzekają
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
pomyliłeś narzekanie z troską o dziecko, tu nie chodzi o to, by sobie pojęczeć, tylko o to, by początek nowej szkoły nie stał się wielkim stresem dla dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ahhh te bezstresowe wychowanie, a pozniej mamy bezmozgie roboty kłębki nerwów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
eeehhh wojskowy, wszystko jasne :) Miłego popołudnia życzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam.
Prosze sie nie martwic. Na poczatku roku ( jesli bedzie taka pptrzeba) mozna dzieci odptowadzic. Prosze mi wierzyc , ze dzieci szybko sie aklimatyzuja w szkole i nawet nie chca naszej pomocy. Wiekszosc dzieci (nawet z zerowki) wyskakuje z auta pod szkola , macha rodzicom i biegniesamo. Zakaz wchodzenia z dziecmi kietowany jest troska o nasze brzdace , bo skoro my tam bedziemy wchodzic to tez porywacz, pedofil czy dealer tez wejdzie. Gdy my nie wchodzimy to kazdy potencjalny intruz jest szybko wylapany. Jesli tez jest potrzeba wejsc do szkoly mozna pobrac identyfikator . Takze naprawde szkola jest przyjaznie nastawiona do dzieci i rodzicow.
pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i rzeczowa odpowiedz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Każde dziecko do 7 roku życia mamy prawo odprowadzać pod drzwi klasy i absolutnie nie ma z tym problemu, później podprowadza się pod recepcję i woła przez recepcję jeśli chodzi do świetlicy lub czeka o godzinie kiedy kończą się lekcje. Nie ma chyba potrzeby odprowadzania starszych dzieci, świetnie sobie radzą same :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli jak dziecko chodzi do świetlicy to ktoś ze świetlicy przychodzi po dzieci?
Dla nowego dziecka w szkole będzie to na pewno stres w pierwszych dniach bo nie zna ani dzieci ani szkoły.
Wiadomo, że z czasem się oswoi ze wszystkim ale na początku będzie stres, bo inne dzieci znają się już z I klasy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie przychodzi, idzie samo,
a jak odbierasz, to z recepcji dzwonią do świetlicy i wywołują, idzie się ubrać i przychodzi do recepcji.
Naprawdę bez przesady z tym stresem, całe życie to stres, dzieciaki się lepiej aklimatyzują niż się dorosłym wydaje. Trzeba z dzieckiem wcześniej o tym porozmawiać, wyjaśnić jak to wygląda i da radę. Jak dzieci przeszły do nowej szkoły to też na początku się gubiły i nie ogarniały, ale w szkole i nauczyciele i personel sprzątający zawsze się interesują, jak jakieś dziecko jest zagubione w szkole i pomagają, krzywda im się nie dzieje :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza się tylko chodzi mi o to, że pierwszego dnia w szkole jak go zaprowadze to skąd ma wiedziec gdzie isc??? o to mi chodzi, Potem wiem że bedzie sobie radził, ale samo zapoznanie sie ze szkoła bedzie stresem, bo nie bedzie wiedział gdzie ma isc.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mam nadzieję, że pozwolą rodzicom poczekać w szatni i ewentualnie odprowadzić do odpowiedniej klasy, przynajmniej pierwsze 2-3 dni. Poza tym jeśli dobrze kojarzę z zebrania, to wychowawca schodzi po dzieci do szatni i razem idą do klasy, więc trzeba będzie tylko zwrócić uwagę dziecka na to, która z Pań to wychowawca no i która klasa a, b itd. Moje dziecko też idzie do pierwszej klasy i mam pełno obaw ale mam nadzieję, że jakoś przez to przebrniemy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moje dziecko idzie do II klasy, ale pierwszy raz do tej szkoły, więc to podobnie. Też jestem pełna obaw, bo skąd dziecko, które jest nowe w szkole ma wiedzieć gdzie jest szatnia, świetlica itd...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pani dyrektor na zebraniu rodziców pierwszoklasistów podpowiedziała, że w sierpniu, kiedy i tak trzeba donieść różne papiery np. deklaracje do świetlicy, można przyjść z dzieckiem i mu pokazać, gdzie jest szatnia (ja osobiście też nie wiem), więc prawdopodobnie postaram się przyjechać z synem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O tym też pomyślałam że w wakacje podjadę sobie żeby zobaczył jak szkoła wygląda i gdzie co jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (34 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

do góry