Widok

Nowe mieszkania na Dolnym Mieście. Deweloperzy i TBS

Opinie do artykułu: Nowe mieszkania na Dolnym Mieście. Deweloperzy i TBS.

Codziennie na Dolnym Mieście spotkać można fotografów i turystów, którzy robią zdjęcia zniszczonym kamienicom. Od momentu rozpoczęcia rewitalizacji tej dzielnicy zmiany nabrały tempa. Nie tylko remontowane są stare domy, przybywa także nowych. Inwestorzy widzą, że nieruchomości w tej części miasta będą zyskiwały na wartości.

Najbardziej zaawansowana w tej chwili inwestycja mieszkaniowa inwestycja deweloperska na Dolnym Mieście to w tej chwili realizacja firmy Moderna - osiedle ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ładnie, ładnie

Bałem się klocków wklejonych obok historycznych kamienic.Wystarczy wpuścić trochę nowych ludzi i rozwieje się trochę te mscowe pajęczyny społeczne z ktorych niegdys słyneło dolne miasto;)
Dorze, ze miasto ostatnio intensywnie ożywia dzielnice. Następna kolejka to stogi i przeróbka. Dzielnice też mają potencjał, niestety do tej pory fabryka meneli i ich synów- sebixów wyklętych;)
popieram tę opinię 64 nie zgadzam się z tą opinią 15

niezapomnij dodać "obrońców demokracji" oraz rodzin sb'ków
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10

wPiSdu

obrońców demokracji w dresach wyklętych, potomków sbków i czerwonych piotrowiczów
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaka wielka szkoda! Gdansk zaprzestal rekonstrukcje pieknej starej architektury Gdanska!

Dobrze, ze choc przed panem Budyniem za komuny mielismy MYSLACYCH dlugofalowo architektow!
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 42

W Gdańsku inwestycje za inwestycjami.

Według GUS w 2016 roku oddanych zostało 5080 mieszkań, w Gdyni zaledwie 1216.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 6

Porównaj sobie wielkość miast i liczbę mieszkańców.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 18

Proszę bardzo.

Dane GUS (liczba ludności, stan na dzień 31.12.2016):

Gdańsk 463754
Gdynia 246991

A to oznacza, że w Gdańsku wybudowanych zostało (w przeliczeniu na jednego mieszkańca) 2,224967119 razy więcej mieszkań (zaokrąglając 2,22 razy więcej) niż w Gdyni.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 3

Super!

Chwalisz się czy żalisz? :) Ile z tych mieszkań stoi jeszcze pustych i czeka na kupca? Nie pomyślałeś, że może w Gdyni nie ma tak dużego zapotrzebowania? Dla przykładu i ja i mój partner mamy oboje swoje mieszkania. W zasadzie zdecydowana większość znajomych też dysponuje już swoimi mieszkaniami. A statystyki Gdańska na pewno zawyżają realizacje typu Waterlane Island, gdzie większość to kawalerki wybudowane jako typowe "apartamenty na wynajem". Falowca też mamy zazdrościć, bo jest w nim tyyyyle mieszkań i jest super i każdy chce w nim mieszkać? Ilość niekoniecznie oznacza jakość. Także możesz dalej rzucać swoimi numerkami, na nikim nie robi to wrażenia :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 30

Trend gdzie w Gdańsku buduje się ponad 4x tyle mieszkań trwa już od kilku lat i się coraz bardziej powiększa. Popr mało osób chce mieszkać czy wynajmować w Gdyni
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak czytam o "partnerze", to robi mi się niedobrze.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Bo Peugeoty to kiepskie samochody.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 4

to do

wc
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

niestety to prawda

Gdynianin od urodzenia- studiowałem i pracuję w Gdańsku, kocham i meszkam w Gdyni. To prawda, że Gdańsk rozwija się jak nigdy. Ilość turystów, rozwój infrastruktury. W ciągu kilku lat będzie to drugie miasto po W-wie. A moja Gdynia ....
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

5k mieszkań to jest kropla w morzu

Liczba ludności Gdańska w ciągu ostatnich 20 lat podwoiła się. I nie mówię tutaj o zameldowanych, bo ostatnio coś ciężko mi spotkać kogoś, kto jest zameldowany w Gdańsku :)
Widać to wyraźnie na ulicach i chodnikach - tłok, tłok i jeszcze raz tłok. Oliwa, Wrzeszcz, więcej ludzi na ulicach niż kiedyś w Głównym Mieście.
Mieszkań mało to i ceny poszybowały, zarówno kupna jak i najmu. We Wrzeszczu średnia cena to chyba 10k/metr a to przecież ładne parę km od centrum i morza, to są już niemal warszawskie standardy. Za byle karton na śmieciółkach chcą 6k/metr.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie licząc studiów gdzie wynajmowałem miejsce w pokoju to wynajmuję od 7 lat, i z moich obserwacji to wynika, że w najlepszym wypadku to ceny stoją w miejscu, wzrostu nie ma, przynajmniej w dzielnicach typu Przymorze, Morena, może na obrzeżach podrożało, nie wiem bo nigdy nie chciałem tam mieszkać. Więc tak naprawdę to ceny spadły a nie wzrosły, bo przez te 7 lat złotówka jednak sporo straciła na wartości. Tak samo ceny zakupu, wcale ekstremalnego wzrostu nie ma, MDM podbiło trochę ceny od momentu dopuszczenia rynku wtórnego, ale i tak uwzględniając wartość pieniądza jest taniej niż kilka lat temu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tez ty kolego opowiadasz, na smieciolkach to za okolo 3.8-4.5k/metr sie kupuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

TbS fajna sprawa, nigdy nie wezmę kredytu na 40 lat.

Jestem wolna i nowoczesna!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 34

Upośledzonym psychicznie ludziom nie dają kredytów, więc nie masz się o co martwić. A to jak wszędzie obnosisz się swoją, jak to nazywasz, "nowoczesnością", wyraźnie na to wskazuje...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 12

W sumie to głównie upośledzonym dają :) Najłatwiej im wcisnąć.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 5

bo w banku tak pan bankier powiedzial coby wsionsc
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

TBS przekręt

TBS tylko czeka jak opuszczone kamienice na np.Wrobla,Łąkowej itd albo same się zawala albo ktoś im pomoże przypadkowym zapewne pozarem
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 9

240tys za budowe mieszkania

Zapraszam cba . to jest kradziez i niegospodarnosc. Za tyle sie sprzedaje po kypnue dzialki wluczeniu vat i dochodowego a was nue obowiazyhe..... Co di k.... Tu sie dzieje
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Śmiało..

ujawnij się w prokuraturze dobrej zmiany, podaj nazwisko i powiedz z nazwiska kto jest złodziejem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobrze, klasyczna deweloperka nie ma startu
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja bede mial mieszkanie z programu mieszkanie plus

I oszukam system.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 16

Same mieszkania pod wynajem. I kolejne ogrodzone osiedle
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 9

Front Park. Ogrodzone osiedle za 8tys za metr, a za plotem patole chlejacy piwsko nad Oplywem Motlawy
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kiedy remont ul. Łąkowej ?
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 6

Urzednicy nie wiedza ze Lakowa ciagnie sie az do Dlugich Ogrodow
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 3

piękne projekty

Dolne Miasto to przepiękna przestrzeń do mieszkania, w śródmieściu ale zdala od plagi pijanych turystów, i te tereny spacerowe :)
sam kupiłem mieszkanie na wyspie spichrzów, teraz żałuję, ale jeszcze 3 lata temu nie było takich inwestycji jak ten Front Park, zazdroszczę
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ale miejscowych żuli na Dolnym Mieście jest więcej niż turystów ,turysta jest przejezdny a żule z Dolnego Miasta na stałe codziennie te chlejące przechlane gęby trzeba oglądfać to jest dopiero widok
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8

Patola jest wszedzie

Ale dolne miasto to mekka...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Odpływ Motlawy

Wszędzie na świecie mieszkać w srodmiesciu nad rzeka to jest coś ! Gdańsk ma ta niepowtarzalna lokalizacje !
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 4

to takie mini-śródmieście, centrum Gdańska powinno wyglądać jak przystało na półmilionowe miasto...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na tym osiedlu nad Pływem Motławy bym zamieszkał ale 8tys za metr? Dla kogo to? Pewnie kupia bogaci pod wynajem i będzie stało puste.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wszystko pięknie ładnie a co z patologią wystającą pod klatkami i pijącą alkohol ,patroli policji pieszych brak strażników miejskich brak a patola rządzi ,trzeba najpierw uporządkować tą sprawę by ktoś mógł zdecydować się na zamieszkanie na Dolnym Mieście
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 7

mieszkanka

chyba nie wiesz co piszesz,mieszkam na Dolnym Miescie a pracuje na starowce i tylu zuli i bezdomnych co na starowce w zyciu nie widzialam, Dolne Miasto przy starowce to pszeczkole
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chłopcy z Dolnego Miasta zapewne już się cieszą :D
Nie trzeba będzie zapuszczac się na dalsze dzielnice.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 7

Patole to kwestia dwóch trzech lat i się wyniosą, ludzie masowo kupują od nich mieszkania. Kupno mieszkania na rynku wtórnym na Dolnym mieście graniczy z cudem
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6

Mogę się z tobą zamienić jeśli chcesz mam kawalerkę zamienię się chętnie na dwa pokoje bo już nie mogę patrzeć na tą patologię pijącą wszędzie gdzie się nie ruszysz wszędzie przechlane chlejące mordy
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

%%%

Gdzie tam są tereny zielone do spacerów ?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 19

wzdłuż odpływu Motławy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zapraszam nad Oplyw Motlawy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tereny zielone do spacerów

Proszę zajrzeć na Opływ Motławy, przepiękne ziemnowodne fortyfikacje bastionowe typu holenderskiego, które przetrwały w dużej części jako bastiony: Wilk, Wyskok, Miś, Królik i Ogrodowy. Obecnie stanowią bardzo urokliwą, parkową część Dolnego Miasta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mnie pasuje inwestycja ul. Długie Ogrody ,tylko ten parking na ulicy to jakaś poraźka.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Piękne na wizualizacji te osiedle za stadionem. Ale technologia budowy jak wszędzie. Lany beton od piwnicy po sam dach.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 6

wydaje mi się ze te mieszkaniowki to gotowe projekty..

no bo co można za każdym razem nowego zaprojektować?

tylko skąd taka cena za m2 ???
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

można zaprojektować np. jakiś sensowny układ mieszkania? mieszkania wybitnie niepraktyczne.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

TBS Motława - dobry projekt (cały kwartał). Szkoda, że w Gdańsku realizacje inwestycji zajmują bardzo dużo czasu. Np. o TBS czy plombie na Toruńskiej słyszałem już kilka lat temu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdańsk nie jest miastem dla gdańszczan

Wg mnie mieszkania w centrum powinny być tylko na wynajem długoterminowy bez możliwości podnajmu dla turystów. Zwykli ludzie wypychani sa coraz dalej od centrum przez wygórowane przez 'inwestorow w mieszkania pod wynajem' ceny. Jak już ktos sobie kupi dla siebie to sie okazuje ze nie ma sasiadow i mieszka jak w hotelu.

Dla turystów są hotele

a poza tym fajne te mieszkania na wizualizacjach
popieram tę opinię 32 nie zgadzam się z tą opinią 5

Hmm

Urodziłam się w 1948 r na Dolnym Mieście. W piwnicach zawsze woda stała do połowy łydek,gdzie chowaliśmy się, bawiac w ,, chowanego,, w naszym mieszkaniu na parterze całą ścianę w kuchni zajmował ogromny, oślizły grzyb. W 1959 r udało się rodzicom uciec z tego miejsca. Nie słyszałam, żeby kiedykolwiek potem przeprowadzano niezbędne melioracje z powodu istniejacego tam kanału. Jestem pewna, że nie. Wię nie zdecydowałabym się na zakup tam mieszkania, chociaż tereny piękne i mam do nich sentyment.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 9

TBS - nie dziekuje

ani nie jest to tanie ,ani korzystne , takie komercyjne ze "społeczne " w nazwie
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

TBS to złoty interes...

1.Koszty budowy pokrywa "partycypant"
2. Ziemię dostajesz za półdarmo od miasta, do tego preferencyjny kredyt
3. A na koniec STAŁY najemca z wysokim czynszem.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

odpowiadając na ewentualne wpisy: to załóż TBS:

no ba, gdybym miał trochę kasy na pewno bym to zrobił
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

osiedle dla fanów żużla

Jak ktoś lubi ryk silników motocykli i smród spalin, to polecam.
Z górnych pięter zapewniony widok na zawody .....
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

Niestety toru nie widać, a smród spalin tez nie dochodzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

nie jestem fanem żużla

kupiłem mieszkanko na tym osiedlu :) sprawdziłem i wiem że stadion zniknie z tej lokalizacji to kwestia czasu, jest to zbyt drogocenny inwestycyjnie teren w śródmieściu żeby miasto trzymało tam stadion.
Imprezy żużlowe są tylko w sezonie w dodatku bardzo rzadko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 13

Haha zniknie..Stadion będzie.

Na początek wysadzić relikt razem z dworcem PKS i odbudować. Zbudować drużynę na ekstraklase +zawody międzynarodowe. Będzie głośno i będzie kasa . Tak ja to widzę.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

OBY

Oby tak się stało, powiedz to fanom żużlu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nowe mieszkania...

drogo jak cholera...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam nadzieję że te osiedle front park będzie ogrodzone wraz z tą rzeką. Bardzo fajna lokalizacja. Chyba się zdecyduję.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Krzycz Trybson!

Najlepiej 3 metrowym betonowym murem z drutem kolczastym pod napięciem. I wieżyczki strażnicze. Moda na ogradzanie osiedli to jest rak gorszy niż strefy ograniczonego ruchu samochodów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

:)

Mieszkam tu od pół roku i już wiem ,że jest to moje miejsce na ziemi :) Dolne Miasto tętni życiem,tu jest cudownie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry