Widok

Nowy Horyzont

Nowy Horyzont Temat dostępny też na forum:
Nowy Horyzont to osiedle zlokalizowane na granicy gdańskiej dzielnicy Łostowice i gminy Pruszcz Gdański. Okolicę tę charakteryzuje cisza i spokój. Niedalekie sąsiedztwo Lasów Otomińskich zachęca do spacerów i wycieczek rowerowych.

Nowy Horyzont oddalony jest ok. 8 km od centrum Gdańska. Dobre usytuowanie pozwala na szybki dojazd do obwodnicy Trójmiasta. W pobliżu osiedla zlokalizowany jest ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Lekceważenie klienta

Dnia 14.09.2010 umówiliśmy się na rozmowę z p. N. M., zlekceważyła nas maksymalnie, nie dość że nie przyjechała na wyznaczoną godzinę, to nwaet nie zadzwoniła. Dziękujemy firmie eurostyl i pracownikowi który przedstawia tę firmę.

wypowiedź zmoderowana ( 2010-09-21 10:24:27)

popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 11

tylko

czy to nie konkurencja się podszywa? cooo?
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 5

to nie Łostowice

to nie Gdańsk, tylko Borkowo - administracyjnie podlegające pod Pruszcz. developer celowo "nie-doinformowuje" - dopiero gdy się ma umowę przed nosem...
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 14

a jeżeli chodzi o komunikację - dojazd do centrum w godzinach szczytu zajmuje co najmniej godzinę, świętokrzyska-małomiejska-trakt, czyli jedyna trasa po której porusza się autobus to wyzwanie dla korkozapaleńców:) alteratywą kombinowany dojazd przez Chełm, który coraz bardziej rozkopany przez budowę nowej Łódzkiej (nadzieja nasza!)
pozdrawiam dołączając szadółkowski odór
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

Tak naprawdę to plus, że osiedle podlega pod Borkowo - łatwiej wszystko załatwić w urzędach, mniejsze kolejki, niż w Gdańsku.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

i co z tego?? przynajmniej w urzędzie wszystko załatwiasz od ręki a nie czekasz w kolejkach
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyraźnie napisane jest Borkowo, i każdy mądry człowiek co chociażby miał tą mierną z geografii wie, że Kowale, Borkowo itp to nie dzielnice a sąsiadujące miejscowości w powiecie gdańskim. A jak ktoś jest imbecylem do kwadratu, to póxniej pisze swoje głupoty na forum twierdząc, że otrzymał tą informację przy podpisaniu umowy, Co za debil pisał tą wiadomość powyżej? Brak mi słów żeyby ocenić iloraz inteligencji... aż mi Ciebie żal człowieku...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

BRAWO EURO STYL !!

To ,że nie nazywa się Gdańsk wcale nie umniejsza wartości osiedla .Świetnie się mieszka, a wszystkie formalności urzędowe w Pruszczu Gdańskim są załatwiane tak, że petent czuje się godnie. W gdańskich urzędach to dramat.
Jestem szczęśliwą mieszkanką osiedla NOWY HORYZONT !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteśmy zadowoleni z obsługi oraz terminowości oddania mieszkania, osiedle jest ładne podoba się Nam i znajomym, dużym plusem jest zagospodarowanie terenu. minus to odgłosy z obwodnicy,przydały by się jakieś ekrany lub zieleń oddzilająca widok na obwodnicę. Osiedle trochę oddalone od centrum z dojazdem w godzinach dojazdu i powrotu jak wszędzie w Gdańsku korki.Ceny nie są wygórowane.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

Rewelacja - spokoj cisza zamknieta spolecznosc

Dla mnie zalety prawie same - to czego szukałem to izolacja od centrów i mieszkanie na uboczu ale w kompromisie z pełnym Wyposażeniem - jest NFZ, przedszkole, biedronka, stokrotka,żabka fitnes, 2 restauracje na osiedlu - zero lipy pod tym względem.Spacer to spacer a nie obijanie sie o ludzi na śmierdzących ulicach pośród ludzi w "pogoni" - w końcu sobie odpoczywam po pracy a weekendy bajeczka.WKOŃCU NIE MA TEJ CAŁEJ GONITWY i po nic nie muszę zjeżdżać do centrum bo wszystko jest na miejscu.Sąsiedzi sa odpukać ekstra i jest świetna integracja.Proszę mi pokazać osiedle inne gdzie sąsiedzi organizują sobie grilla na zewnątrz wspólnego z dziećmi i znajomymi ??



A teraz minusy:



-katastrofalny dojazd autem rano dlatego czekam na koniec budowy obwodnicy południowej dla mnie problem znika wtedy w 100%.



-wiecznie s******ce psy (osiedle młode wiec myślałem ze nie będzie problemu z****n**ch trawników czy patio - a jednak porażka w tym temacie...)



-
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 8
Witam a jak z czynszem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miło tu :)

POLECAM:)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jest si

Poszukując mieszkania odwiedziliśmy chyba większość deweloperów w Gda i Pruszczu. Gdy nasza "objazdówka" dotarła na Nowy Horyzont już byliśmy pewni zakupu. PEŁNA infrastruktura, jest możliwość wyjścia na spacer z małym dzieckiem, zakupy na miejscu, spotkania integracyjne z sąsiadami przy wspólnym grillu czy nawet lepieniu bałwana to przyjemny dodatek.
Jakość wykonania mieszkań jest na prawdę konkurencyjna i bardzo często o wiele lepsza niż u innych o wiele droższych deweloperów. U nas podczas odbioru tylko jeden parapet miał nieodpowiedni skos (poprawione po około godzinie od zgłoszenia)

Co do smrodu Szadółek,to chyba ciut przesada, na Ujeścisku bardziej czuć niż tutaj.
Osiedle faktycznie administracyjnie podlega już pod Pruszcz, są tego dobre strony (np. łatwość i czas załatwiania spraw w urzędach) jak i złe (karetka, policja, straż pożarna musi dojechać z Pruszcza)
Jeszcze jednym minusem jest wg mnie (dla innych może to być na plus) uraczenie nas przez Abpepe kolejnym molochem w okolicy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

super

wszystko super!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dobry Deweloper

Najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości jeśli chodzi o tę okolicę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

wszystko fajnie, osiedle samowystarczalne bardzo blisko do centrum ale na uboczu :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

mieszkam od 2 lat

Jestem megazadowolona. Jakość ok. Mamy tu poczte, apteke, plac zabaw, bankomat, fajnych sąsiadów i mnostwo sklepów
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Naprawdę Warto!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo sympatyczne osiedle.
Największym plusem jest infrastruktura.
Mnogość sklepów (w tym monopolowy:)) fryzjerzy, stomatolodzy, restauracyjki, poczta, apteka... Świetny plac zabaw dla dzieci, fitness dla mamy, siłka dla taty, korty dla wszystkich :)
Generalnie cisza i spokój. Jak na wsi :)
Z dojazdem do centrum nie jest rewelacyjnie, ale też nie najgorzej.
Do Dworca GŁ. PKP jest 11 km. Aleja Havla usprawniła ruch do centrum, pętla tramwajowa jeszcze to poprawi.
Brakuje na pewno drogi bezpośredniej do Kowal, bądź bliższego połączenia z obwodową.


Mocna 4 z plusem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

4 razy 5 to chyba tylko deweloper może wystawić

Umiejscowienie na zadupiu i bez samochodu to wszędzie daleko. Cudem zkm dał nocny bo tak to po 22giej się ztąd nie wydostał byś. Ładne budynki i architektura. Cena odpowiednia do jakości oddawanych mieszkań. Ogólnie to przy i po odbiorze sporo nerwów (jak zalane mieszkania, cieknące dachy itp. itd.)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 11

?

Osiedle na zadupiu, a mimo to kupił.
Na siłę wciskali, czy widoki przesłoniły łzy radości?
Nie przenieśli osiedla po sprzedaniu budynków. Cały czas stoją w tym samym miejscu, czyli na "zadupiu".
Pretensja o to teraz tylko do siebie.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
To trzeba było kupić w centrum. dla mnie to jest lepszy dojazd i komunikacja niż z nowych osiedli na szadółkach(przy fashion house).
nawet busem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zadowolony NH

Zgadzam się z poprzednikami co do lokalizacji. Jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości osobiście nie znam lepszego osiedla.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

wymarzone mieszkanko

długo szukałam mieszkania i zaliczyłam większość deweloperów, wciąż jednak to nie było to, wybierając się z pośrednikiem na kolejne osiedle, jadąc obwodnicą z Gdyni po raz kolejny traciłam nadzieję, że tym razem podejmę decyzję, odległość od miejsca gdzie dotychczas mieszkałam była przerażająca, na miejscu jednak okazało się, że znalazłam się w bajce:) przestałam nawet myśleć o skomunikowaniu osiedla, praktycznie przed obejrzeniem mieszkania podjęłam decyzję i skorzystałam z oferty promocyjnej choć w niej znalazłabym ukryte drobnym drukiem wady, to kupiłam wymarzone mieszkanko z kompleksową infrastrukturą i NH fitness
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Stan deweloperski

Witam,
Już jakiś czas temu kupiliśmy z żoną mieszkanie na tym osiedlu. Drobne usterki przy odbiorze były jak wszędzie, ale były szybko i profesjonalnie usunięte.

Lokalizacja, mimo iż "nie jest to Gdańsk" jest też bardzo dobra. Komunikacja do Gdańska co 30 min, a ostatnio mamy nawet nocny. Spacerkiem (bardzo spokojnym) na przystanek z najbardziej oddalonego budynku to 10min.

Na miejscu mamy wszystko co potrzebne... poczta, dyskont, market, dentysta, fryzjer, przedszkole, siłownia, kort tenisowy etc
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mieszkaniec

Wszystko fajnie do czasu kupna mieszkania. Sprzedawcy nie informowali że osiedle nie leży w Gdańsku. Taką informację otrzymałem jak przeczytałem umowę kupna mieszkania. Do czasu odebrania mieszkania wszystko było dobrze. Problemy zaczęły się po odebraniu. Wtedy wręcz nie można było się dogadać z nimi bo w skrócie cię ignorowali i unikali. Co do mieszkań to oceniam na 3. Za taką cenę standard powinien być lepszy. Wieczne problemy z wentylacją. Okna najgorsze jakie mogły być. Po prawie 2 latach od zakupu mieszkania jeszcze nie doczekałem się numeru na moim miejscu parkingowym.

Jako plusy można uznać zagospodarowanie i tereny do spacerów.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

mieszkam na tym osiedlu już prawie 3 lata i poza komunikacją miejską (na którą deweloper ma akurat niewielki wpływ) nie mam na co narzekać :) Osiedle ciche, spokojne, zadbane. Brakuje bezpośredniego połączenia z kowalami, żeby do zjazdu na obwodnicę było bliżej ale mam nadzieję, że w końcu powstanie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jest SUPER!

Mieszkam na NH już prawie pół roku i poza dojazdem na nic nie mogę narzekać.
Spokojne osiedle, usługi pod nosem- SUPER :)
Przydałby się autobus dojeżdżający bezpośrednio na osiedle albo chociaż żeby 213/313 jeździł częściej i byłabym w niebie!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nowy Horyzont

Mieszkam tu 4 miesiące i nie mogę narzekać :) Obwodnicę może i trochę słychać, ale asymilacja trwała raptem tydzień.
Wszystko mam pod ręką, nawet z imprezy już łatwiej wrócić, bo jest autobus nocny :)
Poza tym świetna architektura, choć może ściany trochę zbyt cienkie. Wykończenie super, szczególnie na klatkach schodowych.
Obsługa biura osiedla też w porządku, p. Basia przeprowadziła mnie przez cały proces zakupu od pierwszego do ostatniego dnia.

A co do społeczności osiedlowej - jest super. Faktycznie rzadko zdarza się, żeby mieszkańcy osiedla tworzyli tak fajnie zgraną grupę :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

jest dobrze ci co maja w naturze narzekanie i tak beda narzekac
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Brak tu drogi na Kowale! Poza tym wszystko jest. Jest poczta, superarket, apteka, kwiaciarnia, restauracje i salony fryzjerskie!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak dla mnie

rewelka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

jest super
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

NH

górą!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

super

od 3 lat i nie zamierzam zmienić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

NH to świetne osiedle

Mieszkam tu jakis czas. Moje dzieci chodzą do małej, elitarne, ale państwowej szkoły w Borkowie. Musze powiedzieć, ze mam spokój wiejski, ale w bezpośrednim sąsiedztwie Gdańska. Dobrze skomunikowane,, a w planach bedzie jeszcze lepiej. Polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

nh

jest ok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Niezadowoleni zawsze się znajdą wiadomo, ale dla mnie i tak super bo wszystko jest na miejscu sklepy, usługi, fitness, restauracje, dentyści itd., osiedle jak takie ,,małe miasteczko" :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

bardzo mile osiedle

spokój , cisza i do tego wszystko jest na miejscu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Bardzo fajne osiedle pełna infrastruktura super połączenie z Gdańskiem oraz obwodnicą. Bardzo przyjemnie sie tu mieszka cisza i spokój.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

NH

Jest okej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

tylko ta lokalizacja, bez auta ani rusz

Uwaga!
Miesięczny koszt za halę garażową to 80 zł/mc.
Może ktoś chciałby kupić, bo my chętnie sprzedamy nasze miejsce.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Polecam

Witam, mieszkanie kupiłem w 2008 roku wtedy osiedle dopiero zaczynało, miałem trochę wątpliwości ale chyba każdy ma. Po 4 latach muszę przyznać że absolutnie nie żałuję wyboru. Pracownicy biura sprzedaży zmieniły się od tamtego czasu więc nie mogę za dużo o nich powiedzieć, ale samo osiedle polecam w 100 procentach.
Pozdrawiam
Maciej
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Parę cennych uwag!!!

Przed zakupem pomyślcie...
-wykonczenie mieszkania pod klucz przez ES, to istny horror ciagnacy się w nieskończoność. Fuszerki i brak terminowości!
-z uwagi na rodzaj aktu notarialnego- wysokie ceny UTRZYMANIA miejsca w hali garażowej. ~90zł/mieś.to jest gigantyczna przesada. A sprzedać tego nie da rady.
-bardzo mało wolnych miejsc parkingowych dla gości,lub na 2 auto!
-załatwianie reklamacji trwa tygodniami, dużo nerwów, brak profesjonalizmu z ES
-dojazd tylko autem i przeważnie w korkach, busy nadal kursują odświętnie
+ładna architektura, przemyślane i ustawne mieszkania
+2 lata temu były to dobre ceny, teraz są tylko przystępne
+infrastruktura jakaś tam jest, bez szaleństwa, ale zawsze coś
+daleko od kościoła, wolę słyszeć obwodnicę niż dzwony o 7 rano w łikend
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
busy jeżdża 2 i 213: w godzinach szczytu 4 razy na godzine, a drugi 113 2 razy na godzine. jak dla mnie to nie tragedia...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mieszkaniec od kilku miesięcy

Dodaję tutaj swoją opinię, ponieważ zawiodłem się na ES oraz na wspólnocie IntraDom. Rachunki dla dwóch osób miesięczne to ok 600 zł + ta nieszczęsna hala garażowa (koszt miesięczny ok. 90 zł). Jeśli chodzi o reklamacje, to ciągle wymówki i wymówki ze strony ES. Nie jest to przyjemne, jeśli tak wygląda spełniające się marzenie o własnym kącie.
Warto zastanowić się kilka razy wybierając Nowy Horyzont, bo przy aktualnych cenach inne lokalizacje wypadają o niebo lepiej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Mirek

Wspólnota to mieszkańcy i TY, a nie IntraDom. IntraDom jest administratorem, którego wspólnota, więc i TY wybraliście. Wspólnota, więc i TY ustaliliście koszt utrzymania obiektu, tak samo koszt utrzymania hali.
Do kogo pretensja teraz...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

bzdura

Koleś, czegoś tu nie kumam - kupujesz mieszkanie, zapewne duże, jeśli masz taki czynsz, nie dowiesz się o koszta, a teraz masz pretensję do administratora? Głupota. Ja mam małe mieszkanie, mieszka nas 4 osoby i zima nie przekraczam 400 a latem 220!!! Hali nie posiadam, bo wiedziałam, że to duże koszta, wiec nie pokusiłam się. Współczuje nieogarnięcia
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

do kolki - przyjaciela ES

Bzdury to sam koleś wypisujesz!!!
Mieszkanie mamy niewielkie, na innych osiedlach w Gdańsku ludzie nie płacą tak wysokich czynszów.
Administrator zasłania się prawem wystawiając faktury za halę na 80 zł, gdzie blok obok od 5 lat ludzie płacą ok. 20 zł.
Hali nie posiadasz, bo wiedziałeś o dużych kosztach tylko skąd?? Nas poinformowano w biurze sprzedaży, że miesięczne koszta są niewielkie a tu nagle 4 razy drożej.
Co do administratora to zawsze można go zmienić :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

...

Kolejny pieniacz, który nie potrafi czytać rachunków.
Jak tacy dają sobie radę w życiu...
Jeden administrator ma osiem bloków i ustala sobie różne kwoty dla różnych bloków?
Pomyśl chwilę, to sam stwierdzisz, że gadasz bzdury.
Kwota, która po zmianach doszła do kosztów hali, zdjęta została z kosztów lokalu. Kiedy wy to w końcu zrozumiecie?
Skoro na innych osiedlach nie ma tak wysokich opłat, to po jaką cholerę wprowadziłeś się tutaj?
Teraz robisz rozpoznanie? Po fakcie?
W "czynszu" jest zawarta kwota za ogrzewanie i wodę. Jak sobie nie żałujesz, to może i masz 600 złotych. Ale to już wyłącznie twoja wina.
Ja mam duże mieszkanie, mieszka nas trójka, a jeszcze nie zdarzyło się, by kwota miesięczna dobiła do 500 złotych. I to w okresie zimowym oczywiście...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
nie wiem ile Ty placisz..ale ja gdy porownuje moje mieszkanie do znajomych na innych osiedlach place srednio polowe tego co oni (mieszkanie mniej wiecej tej samej wielkosci). ale nie mam hali garazowej, bo jej nie potrzebowalismy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Super opinia bardzo dużo wnosząca ....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkania jak najbardziej jakością co do ceny OK.
W pobliżu Biedronka, na osiedlu Stokrotka i sklepik osiedlowy i Żabka.
Dodatkowo na osiedlu:
Dwa korty tenisowe, nowoczesna siłownia z fitnessem.
Ręczna myjnia samochodowa.
Przedszkole dla dzieci z osiedlowym placem (wypasionym) dla dzieci.
Cukiernia, kwiaciarnia, 2 salony fryzjerskie i kosmetyczne.
Restauracja 5 smaków (która bije rekordy popularności) oraz Restauracja Nowy Horyzont nie pozostająca w tyle (piwko i meczyk ligi polskiej w weekend dla facetów pod domem - marzenie)
Gabinety stomatologiczne + Apteka.
Sklep zoologiczny.
Jeśli o czymś zapomniałem to można się samemu przekonać przyjeźdzając odwiedzić:):):)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

beautyfull

Cudo miodzio
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

super osiedle

osiedle nie duze a samowystarczalne(sa tu blisko wszystkie najpotrzebniejsze sklepiki,przedszkole,poczta,restauracje i lokale uslugowe!) Wystroj ładny,piekna zielen.Ekstra!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Super? To wyjdź teraz na spacer albo otwórz okno i powąchaj sobie ten smród!

Tu się nie da żyć, smród z Szadółek jest nie do wytrzymania! Infrastruktura? Teraz wszędzie na nowych osiedlach jest ładnie, ale tu wysypisko śmieci smrodzi tak, że ma się odruch wymiotny, na dodatek ja mam tu niekończący się, alergiczny katar, nieważne - lato czy zima. Wystarczy, że zjadę na Przymorze czy do Wrzeszcza i katar mija, jak ręką odjął.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Naprawde fajne miejsce dla "mlodej" rodziny

Fajne miejsce dla rodziny z malymi dziecmi, cisza spokoj itd. Jak na osiedle oddalone od centrum, nieźle rozwinieta infrastruktura
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
tez mi sie podoba ....teraz jest fajne przejscie na drugą strone obwodnicy przez most ....5 min i jestem na lace,lesie...idealne miejsce na spacery z bobasem....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
mieszkam tu od 1,5 roku i jestem mega zadowolona.Jak dla 3 osobowej rodziny rachunki są dosyć niskie,wszystko co potrzebne znajduje się na osiedlu,komunikacja miejska ok i sąsiedzi......na początku trochę kwasów było,ale za to teraz niejeden może pozazdrościć
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mieszkam na tym osiedlu juz ponad rok , ogolnie osiedle cudowne , wszystko na miejscu . Ale szczerze radze wejsc na forum osiedla i poczytac jakie ludzie maja problemy , a jest ich milion , o wszystko , pies szczeka , kot mialczy , dzieci jezdza na patio rowerkami a mieszkaniec nie moze spac po imprezie , policja na kazdej imprezie ktora trwa po godzinie 22.30 . Co jest najgorsze ludzie nie potrafia przyjsc i zapukac do mieszkania i poprosic , spytac sie o co chodzi , tylko wszystko na forum leci.
Kupujac mieszkanie na wiekszym osiedlu , w bloku gdzie jest 70 czy nawet 80 mieszkan mialam świadomosc ze sąsiedzi obchodza urodziy , imieniny , dziecko sie urodzi , trzeba wypic w wiekszym gronie i moze byc głosniej , ale wiadomo ze nie zdarza sie to codziennie. Czy tez dziecko kolke bedzie przechodził , ząbki bedą wychodzic , i pies z tęsknoty bedzie piszczał czy szczekal . Ale drodzy Państwo na tym osiedlu mieszkańcy tego NIE R0ZUMIEJA ! I o wszystko problemy . Policja , a nawet raz zdarzyło sie wyłaczenie korkow w mieszkaniu .

http://www.nowyhoryzont.com/
WART0 P0CZYTAC .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
jak sie dziecko rodzi to wystarczy napisac kartke na klatce, ze jest impreza i po problemie albo na tym waszym forum i po co panike siejesz juz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest ok ;-) POLECAM .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gdańsk?

Kto zezwala na wielkie napisy na bilbordach , że to Gdańsk? Osiedle ciągle rokopane, trawa nie nadąża rosnąć i na nowo rokopane. Obwodnica w pobliżu, hałas strasznie męczący, telewizję można oglądać tylko przy zamkniętych oknach co latem jest uciążliwe. Częste włamania do mieszkań. Właściciele psów bezczelnie udają , że nie widzą jak ich pupile załatwiają swoje potrzeby na trawnikach. Przedszkole owszem jest, ale wszyscy na nie narzekają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

nie zgodze sie

z opinia 'mimi'.. co prawda Gdańsk to nie jest, wiec tu sie akurat moge zgodzic.. ale halas od obwodnicy strasznie meczacy? slychac bardziej szum ale nie przeszkadza to napewno w ogladaniu telewizji :P tym bardziej ze mieszkam w bloku od strony obwodnicy. Wlamania na nowych osiedlach sa powszechne, wiec nasze osiedle nie jest tu wyjatkiem.. a psy zalatwiajace sie na trawnikach to problem, mysle ze, bardziej rozlegly, niz tylko dotyczacy naszego osiedla ;)
pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

NAJLEPSZE OSIEDLE

Na osiedlu Nowy Horyzont mieszkam już od dwóch lat. Jestem bardzo zadowolony. Osiedle jest bardzo dobrze przygotowane pod względem planu zagospodarowania.

W celu polepszenia dojazdu oraz dbałości o mieszkańcach na osiedlu, deweloper Eurostyl w tym roku wybuduje drogę łączącą Nowy Horyzont z Kowalami, co znacznie skróci czas dojazdu do obwodnicy. Nowa droga będzie biegła przez osiedle Cytrusowe.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

NOWY HORYZONT..

..to najładniejsze osiedle,wybrane przez nas po długich poszukiwaniach. Tylko N.H.-żadne inne. Wprowadzasz sie do czystego,urzadzonego osiedla,miejsca parkingowe,hala garażowa, czysto,zimą odśnieżone,pełna infrastruktura.Plac zabaw dla dzieci,sklepy,klub fitnes.. i tak mieszkamy już 2 lata. Jest pieknie !
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Naprawdę? 2 lata? I nie czujesz, jak tu śmierdzi? To wyjdź dzisiaj na wieczorny spacer

i wróć z nowym komentarzem, chyba, że jesteś PR-owcem dewelopera, bo Twój wpis dokładnie tak wygląda (nota bene to dość amatorski PR).
My się za kilka miesięcy wyprowadzamy właśnie z powodu smrodu i korków. Lokalizacja Nowego Horyzontu to jedna wielka porażka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

super

Na osiedlu jest wszystko na miejscu,sklepy przedszkole poczta. Deweloper dotrzymuje terminow i stara sie aby klient byl zadowolony nawet po podpisaniu umowy. Przy odbiorach mieszkan (w moim przypadku 3) niegdy nie byly potrzebne poprawki, zdarzylo sie ze to ze strony dewelopera informowano mnie o ustrce i wpisywano ja na protokol. polecam :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

ciche/ładne/spokojne/daleko

Jechałem do rodziny 2 godziny z centrum. Znaleźć to osiedle masakra. Ludzie nie zorientowani gdzie jest osiedle. Nigdy nie zdecydowałbym się. Polecam emerytom co cenią sobie ciszę i spokój. Wyobrażam sobie jechać 2 godziny do pracy i z pracy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12

2 godziny z centrum na Nowy Horyzont? Człowieku chyba rowerem jechałeś, nawet w największe korki jest to niemożliwe....codziennie jeżdżę po 3city i jak to przeczytałem to myślałem, że padnę. Chyba Ci sie GPS spier...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba rowerem i na dodatek z nogą w gipsie. Człowieku 2h z centrum?? To ja z kompasem szybciej bym trafił, a wiesz co to jest nawigacja GPS??
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie polecam!

Piękne osiedle. Idealne dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Jeśli chodzi o zapach z Szadółek to jeszcze nie miałam tej przyjemności go poczuć. Wiadomo, że jak jest odpowiedni wiatr to i w centrum go czuć. Jeśli chodzi o lokalizacje-poza Gdańskiem- to jest to plus, gdyż łatwiej można załatwić sprawy urzędowe. Osiedle jest zadbane i zdecydowanie polecam potencjalnym nabywcom.
Ja nie mam złych doświadczeń z pracownikami Eurostylu, wręcz przeciwnie w moim przypadku okazali się bardzo pomocni.

POLECAM!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

POLECAM!!! Bardzo..Bardzo..

BARDZO SPOKOJNE I PIĘKNE OSIEDLE!!! Praktycznie małe miasteczko nie trzeba nigdzie jezdzic bo wszytskie potrzeby znajduja sie w zasięgu ręki :))
No i najwiekszym atutem są mieszkańcy, bardzo mili i przyjaźni.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawostka

Pamiętajcie to nie Gdańsk tylko Pruszcz GD dla jednych to mało istotne lecz dla wielu bardzo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dla ścisłości nie Pruszcz, a Borkowo z kodem pocztowym 80-180Gdańsk co by niektórzy mogli być bardziej dowartościowani :) Większość mieszkańców ma wywal... czy to GD czy już Borkowo. Jeśli dla kogoś to problem, śmiało niech szuka bliżej centrum. No tylko musi pamiętać, że wtedy cena metra kw od 6tys w zwyż :D
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam jaka firma sprzatajaca obecnie zajmuje sie utrzymaniem porządku na klatkach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowy Horyzont

Jest bardzo wygodnie: blisko jest piekarnia, przychodnia, dentyści, 3 salony fryzjerskie, supermarket, 1km do szkoły. Przy każdym bloku jest ''patio'' tj. ogródek z ławkami i deptakiem. Polecam :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

trochę daleko

Śliczne osiedle .Gorzej z komunikacją ,trochę daleko jest do autobusu.Autobus 213 mógłby wjeżdżać na osiedle przynajmniej do ronda .Przystanek jest trochę daleko no i korki żeby dojechać na pętlę Świętokrzyska .Poza tym szum z obwodnicy konieczne sam ekrany.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Większość problemów przytoczonych powyżej wydają mi się wyimaginowane, zmyślone i jednyne co wymagają to napisanie maila lu telefonu.

Zdolności komunikacyjne drodzy państwo kształtuje się w szkole
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hałas z obwodnicy - NIE DO ZNIESIENIA

Mam mieszkanie od strony południowej i otwierając okno nie jestem w stanie posłuchać radia czy oglądać telewizora. Kupiłam mieszkanie, kiedy obwodnica południowa nie była jeszcze oddana do użytku. Koszmar !!! Hałas jest kilkukrotnie przekroczony od normy. A o ekranach akustycznych możemy zapomnieć, bo developer ma to poprostu w d***e.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nowy horyzont podlega pod Gminę Pruszcz Gdański, a dojazd /zakaz/ znak drogowy ZAKAZ UL . kASZTANOWA na granicy Gdańsk - Borkowo i nic nikt nic nie robi, gdzie władze gminy, Sołtys, RADNA MIESZKAJĄCA NA oSIEDLU nOWY hORYZONT, wcześniej była Sołtysem- związana z partią Kukiz. Znak Gdańsk, w trakcie budowy domów przez cztery pory roku został przesunięty w stronę Borkowa ul. Kasztanowa. Gmina , sołtys mówią że to Gdańsk, le mi się wydaje, że to brak działania. Gdzie jest "dobra zmiana", że są utrudnienia - tylko nikt nis z tego nie robi i jeżdzi i na nic nie zwraca uwagi.To na tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie polecam. Deweloperowi jedyne na czym zależało to sprzedaż mieszkania. Osiedle owszem ładne ale co z tego skoro pod samym blokiem budynku 6 ma powstać droga łącząca straszny i obwodnicę. Pomysł dewelopera oraz sołtysa Pruszcza gdańskiego w cudowny sposób chce rozwiązać problem z niekorzyścią dla mieszkańców. Powstanie takiej drogi spowoduje, że osiedle już nie będzie kameralne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Polecam

Dla mnie na 5+ terminowo oddane mieszkanie,pracownicy bardzo bardzo pomocni ,stosunkowo dobra cena do jakości i lokalizacji.Pracownicy firmy bardzo kompetentni,mili i naprawde nie spotkałam sie z niemilym traktowaniem bądz lekcewazeniem klienta jak i przed samym zakupem jak i po odbiorze...Jestem bardzo zadowolona,gorąco polecam firmęeurostyl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry