Widok

Nowy laptop? Jaki będzie najlepszy?

Temat trochę z innej bajki a mianowicie mam zamiar kupić nowego laptopa ale nie mam pojęcia na jakie parametry teraz warto patrzeć aby laptop był dobry do gier i tych nowszych programów. Kiedyś się na tym znałem ale teraz tak wszystko poszło do przodu, że można się pogubić. Gdzie najlepiej pytać o profesjonalne rady?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej do jakiegoś dobrego serwisu gdzie ci pomogą i dobrze doradzą. Polecałbym ci Enter Serwis w Gdańsku bo tam świetna ekipa pracuje, która chętnie doradza a na sprzęcie tego typu znają się bardzo dobrze. A od siebie dodam, że najlepiej moim zdaniem kupować lapka bez systemu bo sporo dopłacisz no chyba, że masz swoje zasady to wiadomo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

0. Jaki budżet?
1. Taktowanie procesora - nie ilość wątków. Teraz wszystkie procki mają 4 wątki a żadna gra tego nie wykorzystuje.
2. Grafika - nie znam się na laptopowych, kto normalny kupuje lapa do gier?! :D
3. Do gier dysk SSD (na pamięci SLC lub MLC - żywotność tlc jest odpowiednio 100/10x mniejsza i wolniejsze są) - jak do laptopa to polecam samsunga 960 pro pod socket m.2 - akurat jest za 1000zł na allegro, a jak nie to 840 pro - też akurat są 3 szt po 300zł przypadkowo - bo nikt normalny cudów techniki nie sprzedaje :D Uprzedzając pytanie: dysk ssd montowany seryjnie w laptopach jest do wyrzucenia/odsprzedania ;)
4. Taktowanie pamięci ram - im więcej tym lepiej

Poza tym nie wiem co doradzić...
Do PCta kupuje się używany i5 2500K za grosze i kręci go do 5.0 wymieniając radiator...
W laptopie tego nie zrobisz :D

W PC możesz wsadzić 6-7 dysków HDD za łącznie ~600zł i mieć odczyt / zapis 1,1-1,3GB/s na raid0 + dysk odzyskiwania
W laptopie płacisz 300zł za dysk 128GB z faktycznym odczytem ~450MB/s (ps. kupuj te co są 256 840 pro - to jak za darmo :D ) Mało tego, jak go zapchasz to wydajność może drastycznie spaść ;D

W PC możesz wymienić dowolną część lub np. dołożyć ramu.
W laptopie? Chyba też... ale ciężej dostać części do laptopa które Cię interesują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żeby nie było:
Jak się zdecydujesz na te SSD -> nie kupuj żadnej wersji EVO albo nieoznaczonej - tylko PRO.
I najlepiej sprawdź w specyfikacji jakie kości pamięci ma dany model.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Hobby

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (112 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Jak bezpiecznie inwestować na forex? (37 odpowiedzi)

Witajcie. Chętnie wymienię się doświadczeniami, a bardziej usłyszę Wasze porady, bo sam zamierza...

Białe tango (240 odpowiedzi)

Pan mi nie odmówi Panie Redziński (?) Ćwiczenie czyni mistrza. http://youtu.be/c3_NntYhzV4

do góry