Widok

Nowy projekt studium kierunki - usługi na terenach przeznaczonych pod budownictwo jednorodzinne

Witam,
Zapraszam wszystkich do zerknięcia na mapę Studium (Kierunki) - link poniżej:
http://goo.gl/xTn55E

Wszystkie dotychczasowe tereny, które do tej pory były przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe-jednorodzinne (MN) zostają zastąpione przez MU czyli na tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej.

Oznacza to, że w sąsiedztwie naszych domów, każdy może wybudować sobie budynek mieszkaniowo-usługowy bądź usługowy.

Kiedy budowałem dom, sprawdziłem miejscowy plan zagospodarowania, który określał, że sąsiadujące działki są pod zabudowę jednorodzinną. Teraz gdy zmienią plan, nie wiem czy ktoś za moim płotem nie wybuduje biuro, sklep lub pasaż.

Uważam, że zaproponowana zmiana planu w obecnej formie to jakaś kpina - czym my - budujący domy mamy się kierować ?!? To właśnie plan powinien nam dawać pewność, że wydając ciężko zarobione pieniądze na nasz wymarzony dom będziemy mogli spać spokojnie!!!

Apeluje do wszystkich by zgłaszali zastrzeżenia do nowego projektu tak by decydenci zachowali wcześniejsze ustalenia co do zagospodarowania naszych działek.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chętnie złożę swoje obiekcje, jak można to robić i czy będzie to miało sens?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pod linkiem poniżej jest formularz:

http://www.bip.szemud.pl/download.php?file=2015-04-01-13-18-50_19_29495.pdf&name=Formularz%20wniosku%20do%20wy%C5%82o%C5%BConeg

Jeżeli mieszkańcy nic z tym nie zrobią, to któregoś pięknego dnia obudzą się, a za oknem będą mieć 12-to metrowe budynki usługowe i wszystko w świetle prawa! Czy po to przenosiliśmy się z miast na tereny podmiejskie ?!?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ale MU oznacza budownictwo mieszkaniowe z możliwością usług.
Czyli biurowce odpadają.
Zresztą wszędzie jest zabudowa jednorodzinna.
Wg prawa budowlanego:
" budynek mieszkalny jednorodzinny należy przez to rozumieć budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nie przekraczającej 30 % powierzchni całkowitej budynku"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wg nowego projektu (strona 152):

MU tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i zabudowy usługowej
Podstawowe kierunki przeznaczenia:
* zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna,
* zabudowa mieszkaniowo-usługowa (w tym m.in. handel, gastronomia, rzemiosło, agroturystyka)
* zabudowa usługowa (w tym m.in. handel, gastronomia, rzemiosło, agroturystyka)
* usługi społeczne, m.in. w zakresie usług oświaty, sportu i rekreacji, ochrony zdrowia, kultu religijnego, kultury, pomocy społecznej, administracji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hmm to kto ma rację. Co im napisać we wniosku?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba MB, skoro tak napisano w planie.
Ja szczerze mówiąc tego nie znalazłam:(
Może po prostu warto się dowiedzieć, czy w ramach MU jest możliwe otwarcie działalności tzw. "uciążliwej".
Bo jeśli sąsiad sobie otworzy kiosk ze słodyczami, to ok, natomiast jak będzie to warsztat lakierniczy, czy coś podobnego, to już niezbyt fajnie.
Z drugiej strony to trochę dziwne, że plany się nie pokrywają z zapisani w prawie budowlanym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
MB przez całe swoje życie nic zrobłl pozytywnego dla miejsca w którym mieszka tylko wszystko torpeduje i za wszelką cene usiłuje zniszczyć. Jak sami sobie nie zorganizujemy miejsc pracy to kto to ma za nas zrobić a Bojano to większość młodych ludzi.Nic nie przeszkadza mi aby na terenie osiedli były biura ,małe firmy z cichą działalnością .W chwili obecnej na terenie Bojana działają takie firmy a obok nich mieszkają ludzie normalni i nic im nie przeszkadza .Zawsze musi się znaleźć czarna owca która nic nie potrafi zrobić pozytywnego tylko wszystko niszczyć .MB jak ci nie pasuje miejsce zamieszkania to się wyprowadź. Gdy powstaną nowe małe firmy to przybędzie nam miejsc pracy i nie będziemy musieli się tułać po świecie a i więcej pieniędzy będzie w budżecie gminnym które będzie można przeznaczyć na poprawę warunków życia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zgadzam się z Tobą w 100%.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
MB stuknij się w swoją durną głowę bo brednie piszesz i siejesz wrogą propagandę powinieneś udać się do psychiatry .Jesteś fałszywym człowiekiem. Jak nie pasuje ci Bojano to się wyprowadź i daj spokojnie żyć innym bo zawsze byłeś upierdliwy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
I kto tu powinien iść do psychiatry.
To, że jesteś innego zdania niż ja, to nie oznacza, że możesz mnie obrażać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prosimy o konstruktywną dyskusję.
Wszyscy nagle chcecie pracować w domu? Taka możliwość to moim zdaniem furtka do bardziej poważnych działalności, gdzie hałas już będzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Bojano

Pytanie - dotacja do pompy ciepła (35 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje czy na montaż pompy ciepła jest w naszej kochanej gminie lub szerzej -...

Petycja o poprawę bezpieczeństwa na hali i placu zabaw w Bojanie (5 odpowiedzi)

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o zaangażowanie się w sprawę...

Praca (4 odpowiedzi)

Przyjmę osobę do prac porządkowych, zagospodarowania terenu. Chętnych proszę o telefon 730903722.

do góry