Widok

OD CZEGO ZACZĄĆ WYKAŃCZANIE MIESZKANIA

Witam, mam pytanie od czego właściwie powinno zacząć się wykańczać mieszkanie w stanie deweloperskim. Kupiłam mieszkanie, odbiór dopiero w sierpniu 2012, ale już zaczyna mnie nurtować to pytanie. Chcę się do tego odpowiednio przygotować. Niestety jestem zdana na siebie. Mieszkanie ma 45m2. Proszę o jakieś rady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moge pomoc wykonuje remonty,512-588-177
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Proponuję na początek rozejrzeć się za projektantem wnętrz a jeśli niestety nie stać cię na niego - pooglądać trochę gazet i znaleść pomysł na mieszkanie, jak chcesz żeby wyglądało i jak było rozplanowane. Jeśli odbiór jest dopiero w sierpniu 2012 to jest jeszcze czas (choć nie za dużo) na wprowadzenie zmian dotyczących ścianek działowych oświetlenia itp.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no na pewno zacznij od łazienki...bez tego trudno zyc...potem wedługm mnie kuchnie i podłogi..a reszte zrób jak bedziesz miała czas i kase...za meblami do pokojów zdążysz sie rozejrzec :)
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaczyna sie zawsze od malowania ! przynajmniej jedna warstwa ....najpierw sufit pozniej sciany, nastepnie wstawia sie drzwi jak nie masz , pozniej podloga .. panele ! a dopiero pozniej dalsze prace mozna planowac. Oczywiscie na samym poczatku jak nic nie ma to trzeba zainstalowac muszle wc, umywalke i wanne . A rozne wynalazki typu meble , rolety, zaluzje, lampy czy dodatki dopiero po tych podstawowych pracach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
no ja to napisałm tak z grubasza :) no w skład łązienki to chyba lagiczne ze wchodza glazura,terakota,brodziki/wanyy i inne wynalazki :)..ale jak nie ma łazienki to nawet umyc sie nie ma gdzie np.po malowaniu :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Drzwi przed podłogą?....może i tak też można.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko mozna :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najpierw podloga potem drzwi,lazienka napewno pierwsza,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki za rady. Są bardzo pomocne. Mam jeszcze jedno pytanie. Jakiego mniej więcej rzędu wynosi koszt wykończenie takiego mieszkania ( oczywiście nie w mam na myśli zabudowy kuchennej, sprzętu AGD, mebli do pokoju), mam na myśli podłogi, malowanie ścian, kafelki. Chodzi mi o szacunkowy koszt, ponieważ w chwili obecnej dysponuję tylko 7000 zł wolnej gotówki, a zaoszczędzić za bardzo już nie da, ponieważ już spłacam kredyt hipoteczny. Gdzieś na forum czytałam że wykończenie 1m2 kosztuje 1000 zł, bo ktoś wyliczył zabudowę, płytę indukcyjną, piekarnik elektryczny, itp. Proszę o pomoc. Przypominam mieszkanie ma 45m2, oddane będzie w stanie deweloperskim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najpierw drzwi sie wstawia a pozniej podloga ! bo jak osadzisz futryne na juz polozonych panelach ??? najpierw futryna a pozniej odpowiednio sie panele przycina przy futrynie a nie inaczej. Futryna musi sie opierac o wylewke a nie o panele.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
zrob na poczatku tak jak ci napisalem a 7000 tysiecy ci spokojnie wystarczy. Kafli nie musisz miec odrazu w lazience. Wstaw umywalke , muszle wc i wanne i to jest poczatek. Pozniej spokojnie mozesz walkiem sama zwykla farba akrylowa pomalowac mieszkanie lub jeden pokoj na poczatek. Jezeli jestes kobieta to wez tzw. fachowca do polozenia paneli np. w jednym pokoju na poczatek bo na poczatku jak nie ma szmalu mozna sobie przygotowac jeden pokuj do mieszkania . Panele sa w cenie od 15 zl za metr do 100 . policz sredio cene paneli po np. 30 za metr dokup 2 paczki wiecej na wady i poprawki lub po to ze jak nie polozysz teraz to za miesiac identycznych mozesz nie dokupic . Sklepy typu Castorama , leroy i komfort oferuja dzis uslugi rowniez montazu paneli za stosunkowo dobre ceny. 700 to malo ale na wstepne prace dobrze zaplanowane i policzone wystarczyn i napewno podstawy do zamieszkania da sie zrobic. Drzwi tez mozna dzis kupic tansze za np 200 ...250 zlotych a pozniej zabejcowac na kolor jaki chcesz . powodzenia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
skoro bedziesz mieszkała sama..to drzwi kup sobie poki co tylko do łazienki (z czasem zaoszczędzisz na pozostałe)...ja osobiście tez bede miała deweloperskie (po nowym roku :)), i moim zdaniem lepiej zrobic juz łazienke zeby jej przez dłuższty okres czasu nie ruszac a nie malowac potem myc sciany i kłasc kafle (jezeli nie umiesz lub nie chcesz sama malowac to 2 razy zaplacisz za robocizne ;/)...wiec wolałabym spac np miesiac za materacu niz pokapieli wychodzic na goł beton (ewentualnie przykryty dywanikiem łazienkowym)...moze masz jakies znajomego co ci kafle za mniejsza kase połozy? po srednio kaflowanie kosztuje tyle co kafle ;/
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a penele tez kobiety umieja kłaść :) i w cale nie trzeba jakiegos mega fachowca...juz lepiej wziąść np. z miejsca gdzie kupujesz panele (komfort np.) i tam masz rok gwarancji przynajmniej tylko przypilnuj zeby ci izolacje połozyli pod panele-oczywiście sama musisz ją kupić hehe (mozesz mieć korek albo folie ja polecam korek bardziej wygłusza i lepiej ciepełko trzyma :)).
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
''ewiaaaa' zadna roznica czy z wanny wychodzisz na tzw. beton czy kafle bo i na jednym i drugim warto dywanik polozyc. Kafle odradzam na samym poczatku bo w lazience przy remoncie sie wiele spraw robi ...mycie po farbie wiader, pedzli, i ogolnie w czasie remontu wlasnie w lazience jest bajzel i dlatego lepiej miec najpierw bajzel w lazience i tam trzymac i myc wszystko niz w pokojach a poza tym w remoncie wiele elementow spada na kafle . wiec lepiej klasc kafle jak bedzie po bo wiadomo ze juz sie nie stluka po polozeniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrób na początek to co najbardziej w późniejszym czasie może Ci nabrudzić czyli wygładź gipsem ściany / wymaluj- koszt 3-5 tys :/,dobrze położyć podłogi i zamontować drzwi,dalej skończy Ci się kasa:/,zamontuj jakiś zlew i kawał blatu w kuchni no i coś w łazience do mycia:/,7 tys to naprawdę bardzo mało na wykończenie,zrób porządnie 2-3 rzeczy a resztę etapami bo jak wszystko rozgrzebiesz to nic nie będzie skończone a i wszystko byle jakie :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem, że to mało. Ale takie jest życie... nie chcę brać kolejnego kredytu. Pewnie, jeszcze coś odłożę do tego czasu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
szukaj promocji,np w Gdyni na ul.Puckiej maja bardzo tanie panele,drzwi często maja w marketach na wyprzedażach ewentualnie kup sosnowe i pomaluj bejca sama dasz rade a wyglądają super ,kafle wannę armaturę zlew itd .kupisz o wiele taniej w internecie,itd.itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no ale jak dziewczyna pomaluje sciany w łazience farba to bedzie ona wchłaniac wilgoć... a pomalowac sama dziewczyna moze. przeciez jak jest deweloperskie mieszkanie to wiekszisc z nich jest pomalowane na biało..wiec tylko kolora farbe kupic i bedzie git. cóż ja na bank sama zrobie najpierw łazienke...i zalezy ile ma dziewczyna metrów. bo na prowizotycznej kuchni da rade np.3 miesiace zyc w prowizorycznej łazience przez zime hmm nie wiem...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ewiaaaa , dzięki! Daj znać jak swoje mieszkanko będziesz wykańczać. Damy radę !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ewiaa metry masz podane,co do stanu ścian deweloperskiego jak kto lubi,farba do łazienki olejna spokojnie przetrzyma z 1 rok
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale dziewczyna 2 razy za robocizne zapłąci (malowanie a potem kafle)..a po tym roku jak bezie chciała kafle to bedzie musiała ściany myć bo na farbę olejna ani akrylowa kafli sie nie kładzie..wiec bez sensu malowac łazienke
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak jej ściany odpowiadają to niech robi łazienkę,aczkolwiek jak za rok będzie chciała gipsować mieszkanie to powodzenia życzę;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
po co ma nowe mieszkanie gipsowac?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ile widziałaś ścian i sufitów w nowych mieszkaniach?tak się składa ze ja widuje często z racji wykonywanej pracy i stan deweloperski daleki jest od ideału,poza tym w większości nowych mieszkań ściany są z k.g i przeciągnięte tylko łączenia płyt za 2 lata będzie to widać,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to chyba dziewczyna jak bedzie odbierac mieszkanie to zobaczy jakie sa sciany i z tego co wiem kładzenie tynków nie wymaga bóg wie jakiego brudu...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
naprawdę w nowych mieszkaniach działowe są z karton gipsu? Ale syf...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"kładzenie" tynków a gipsowanie proszę Cie ....nie wiesz o czym piszesz dziewczyno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak za to ty piszesz tak jakby deweloperskie mieszkanie było z kartonu po pralce...chcesz sobie robote złapać a nie wiem po co gipsowac nowe mieszkanie...jakos nie mozesz mi odpowiedziec..
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
znajdź mój jeden post gdzie szukam sobie roboty udzielam się często w tych tematach bo to mój fach ale nie daje namiarów na siebie bo nie szukam klienteli przez forum ,gipsowac potocznie wycekolowac żeby były ładne ściany bo w stanie deweloperskim takowe nie są, może Tobie odpowiadają kazdy ma swoje pojecie jakosci ,a robienie tego po roku jak już się mieszka jest bardzo uciążliwe ,jakbym chciał sobie robotę załatwić to mógłbym równie dobrze o łazienkę podbijać co mi za różnica oprócz tego ze sianko większe??babaka zrobi sobie łazienkę i nie zostanie jej nic z tych 7 tys,będzie bez drzwi i podłóg
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
''pivo'' brawo ! przynajmniej ty masz rozsadne pojecie o tym jak wykorzystac te 7000 zl. Niby to malo ale na podstawowe prace wystarczy a w lazience wystarczy umywalka , wanna i muszla a kafle sobie mozna polozyc i wykonczyc lazienke kiedys bo to najmniejsze pomieszczenie i zaden problem. Dziwacznie ta kobitka ;;ewiaaamysli ''! zeby sobie najpierw lazienke zrobic :) w ogole jej porady sa smieszne . Pozdro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Troche mało kasy chyba że samemu umie sie klaść kafle. Najwiecej kasy pochlonie łazienka kafle i wyposazenie(wanna-500 zł , zlew -300 zl, kibel-500 zł, krany jeden 100-200 zł, zlew kuchnia 200-400 zł ) metr kafli to okolo 30-45 zł za m2 a polożenie też mniej więcej tyle jak nie drożej.Cekolowanie mysle ze do 1500 razem z malowaniem to maks, a jak nie trzeba cekolowac to sama pomaluj raz na bialo a potem jedną z farb dekorala albo duluksa.Z reguly wystarczą dwie warstwy, czasem tylko jedna.Jeśli kupisz odpowiednie wałki to sama pomalujesz a koszt farb to maksymalnie 200-300 na taka powierzchnię. Podłogi panele to koszt okoła 1500-2000 zł z materiał z robocizną.Panele możesz kupić i połozyc sama.Trzeba je klaśc na przemian i zostawić po bokach troche miejsca żeby sie nie podnosiły, kup takie na klik nie klejone i koniecznie ac4 nie mniej bo beda sie strasznie rysować. W sklepie powiedza co sie pod nie kladzie. Troche będą kosztowac listwy przypodlogowe , to koszt około 300 zł. Kontakty zamontowanie, tu będzie potrzebny elektryk, bierze okolo 50 zł od punktu, czyli jedno gniazdko to jeden punkt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesli chodzi o koszt wstawienia drzwi i ramy itp. Najtańsze drzwi to okolo 300 zl plus ramy 200 zł i wstawienie 500 zł.chyba że sa juz framugi to koszt duzo nizszy.Obawiam sie że za 7000 tys. bedzie cięzko doprowadzic to mieszkanie na tip-top ale jesli zrobisz sobie porzadny plan i wypiszesz wszystkie koszty i czesc rzeczy zrobisz samo to może wystarczy.Zacznij od lazienki i kuchni, bez tego nie da sie mys ani gotować. Farba zmywalna w łazience to nie jest za dobry pomysł, kafli potem tak łatwo nie polożysz, wygląda nie ladnie cyba że kafle dasz przy waniie i umywalce a ściany które nie maja stycznosci z woda pomlujesz taka farbą to zaoszczędzisz troche na kaflach..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wstawienie drzwi 500zl????? powalilo Cie koles ostro!!! a umywalka?
to za 120zl tez sa ladne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pierwsze wstawianie drzwi i kafle w kuchni i łazience, potem ewentualne cekolowanie i malowanie, na końcu panele, potem male poprawki malarskie. potem meble
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Raczej drzwi po podłodze a nie przed.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli potrzebujecie Państwo dobrej i taniej ekipy wykończeniowej to polecam szukać w serwisie:
http://www.ktozbuduje.pl
Znajdziecie tam wielu fachowców ze swojej okolicy i myślę, że uda Wam się znaleźć najlepszego.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
JAKIES DZIWNE RZECZY TU NIEKTORZY PISZA ! OSCIEZNICE CZYLI SAMA RAMA DRZWI MUSI BYC OSADZONA NA WYLEWCE PRZED PANELAMI A NIE NA PANELACH. ZADNA OSCIEZNICA NIE MOZE SIE OPIERAC NA PANELACH I NALEZY JA OSADZIC PRZED POLOZENIEM PANELI ... SAME DRZWI NA ZAWIASACH TYLKO WISZA NAD PANELAMI ALE NIE OSCIEZNICA. dRUGIE ! CO WY Z TYMI KAFLAMI WSZYSCY JAK NA WSI ALBO W MIESNYM ..KAFLE I KAFLE. dISIAJ JEST WIELE CIEKAWSZYCH OPCJI I MODA NA CALE ZAKAFLOWANE LAZIENKI OD GORY DO DOLU JUZ MINELA... MOZNA PASEK CZEGOS TYLKO NAD WANNA POLOZYC A NIE KAFLOWAC SIE NA MAKSA. dZIS JEST KAMIEN LUB KOSTKI KAMIENNE MODNE , KOREK JEST SUPER , KAWALKI MARMURU ULOZONE W NIEROWNY WZOR , DREWNO , FAKTURA NA SCIANACH , SZKLO , METAL ITD. A TAK TO JAK W SOCJALIZMIE ...KAFLE I KAFLE WSZEDZIE :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
ojoj...
oscieznica nie stoi na posadzce, tylko jest mocowana do sciany - oscieza! co za tym idzie mozna montowac ja i przed i po posadzkach - lepiej po! ale jesli przed (bo np. nie ma pieniazkow np. na podloge docelowa - kladziemy np. wykladzine, a wiemy, ze za rok/dwa chcemy parkiet) osadzamy drzwi jak pod parkiet, czyli zostawiamy pod oscieznica ok. 2cm szczeline, w ktora nastepnie wsuwamy - czy to na poczatek wykladzine dywanowa, czy pozniej parkiet - najlepiej wiedziec jaka grubosc mialaby miec pozniejsza okladzina! pod panele zostawiamy ok. 1cm pod parkiet ok. 2cm
kiedys, metalowe oscieznice wstawialo sie przed posadzkami, ale to prehistoria... wstawialo sie wtedy cala rame stalowa, jesli ktos wykuwal stare drzwi, to wie o czym mowie :)
nie wyobrazam sobie docinania jakiejkolwiek posadzki do ksztaltu oscieznicy!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może z tymi drzwiami można jak piszesz (w zasadzie jak się ktoś uprze to wszystko można), ale dużo wygodniej zamontować je na końcu jak już będą podłogi....wygląda to lepiej i łatwiej jest zdemontować i założyć inną.

Jak by mi ktoś proponował ościeżnicę położyć na posadzce to bym takiego kogoś nie brał do roboty i nie słuchał jego rad....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
BREDNIE PISZECIE I SKORO TAK ROBICIE TO MACIE COS Z GLOWA I FACHOWCA W TYM STYLU TO TRZEBA GNAC KIJEM ! CO ZA BREDNIE ! OSCIEZNICA NA PANELACH ! LUDZIE CHORZY. UMIESZCZE SIE OSCIEZNICE NA WYLEWCE I MOCUJE DO SCIANY PRZED POLOZENIEM PANELI A POZNIEJ PANELE SIE PRZYCINA POD KSZTALT A NIE JAKIES BREDNIE ZE NA PANELE. PANELE TO PODLOGA PLYWAJACA I MUSI PRACOWAC TO RAZ A DRUGIE ! CO Z TEGO ZE OSCIEZNICA JEST MOCOWANA DO SCIANY ALE MUSI SIE OPIERAC NA WYLEWCE BO CIEZAR SKRZYDLA JE WYPACZY. KTO WAS TAKICH BREDNI UCZY ZEBY OSCIEZNICE KLASC NA PANELE ? JAK BY WAS USLYSZAL JAKIS FACHOWIEC TO BY GO SMIECH ROZWALIL OD TYCH BZDUR WASZYCH. A MOZE NIE POTRAFICIE LADNIE PRZYCIAC PANELI POD KSZTALT OSCIEZNICY ? I TAK WMAWIACIE DLATEGO TE BREDNIE LUDZIOM. FACHOWCU PAMIETAJ ZE OSCIEZNICE ZAWSZE WSTAWIA SIE PRZED POLOZENIEM JAKIEJKOLWIEK PODLOGI .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
przede wszystkim wyluzuj czlowieku, pozniej idz sie podszkol... pracuje w wykonczeniowce 15 lat i nigdy, nawet na poczatku mojej pracy nie stawialo sie oscieznic na wylewce :/ wylewka rowniez jest plywajaca, jesli chodzi o scislosc... rowniez nie powinno jej sie obciazac - dlatego teraz dewloperzy stawiaja glownie scianki z GK, a jesli sciany murowane, to stawiane na stropie - idac Twoim tokiem rozumowania, musielibysmy wstawiac drzwi zaraz po wylaniu stropu :/ i tak tez nieomal sie robilo w czasach PRL wstawiajac metalowe oscieznice :/
a ciezar skrzydla ogranicza sie aktualnie do minimum - tu akurat na niekorzysc samego uzytkowania - drzwi lekkie jak piorko nie sa fajne :/
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie może nie jest to dziwne. Nad emocją można najwyżej zaapnować, nie można jej w naturalny sposf3b ukształtować, więc jeśli się kogoś nie trawi' to trudno. Ale nietrawienie' nie jest chłodną oceną polityka. Więc dostrzec, że taki ktoś był przeciw durnej ustawie, a ktoś, na kogo się pewnie głosowało, ją uchwalił, to dobry krok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czego tak krzyczysz? I tak nie masz racji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy mozesz baranie uzasadnic i uzyc argumentow dlaczego drzwi maja stac na betonie????
ja montuje podlogi juz od kilkunastu lat (tylko podlogi ukladam) i w zyciu sie z toba nie zgodze. pamietaj, ze z betonu ciagnie wilgoc a drzwi wiadomo z czego sa,, ale co ja bede z toba baranie dyskutowal. wez przestan ludzi w blad wprowadzac, ze tacy partacze maja czelnosc sie tu wypowiadac...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
dodam jeszcze jedno cymbale, ze podloga plywajace tez pracuje i powinna miec swoja dylatacje, i nie przytniesz jej na styk do futryny albo nie zostawisz szczeliny na 0.5 cm by potem to uzupelnic kitem...
nie rob tu z ludzi idiotow, bo kazde drzwi mozesz sobie osadzic nawet mm wyzej od podlogi jak juz jestes taki uparty, zeby podlogi nie dogniatac... chyba jestes fachowcem zyjacym komuna i odciagniety prosto od krowy z okolic kaszub (nie obrazajac kaszubow pracujacych za normalne stawki). podloge to mozesz sobie docinac do futryny metalowej oczywiscie zachowujac odpowiednia dylatacje Tepy tepaku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
od kiedy to durniu wstawia sie najpierw drzwi a potem podloge robi. odrazu bym cie wypieprzyl z mieszkania jakbys mi mial taka kaszane odstawiac wielki FACHMANIE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to sobie pajace i buce wstawcie np. drzwi zewnetrzne na polozonej podlodze :)))) was chyba gnie i rozumiemy ze jestescie fachmanami wzietymi z budowy czyli amatorami i powiedzmy na Polskie warunki sie nadajecie skoro tyle umiecie. Piwko se walnijcie i wstawiajcie dalej frajerni na panelach jak sie godza :))))))))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
rozmawiamy o drzwiach wewnetrznych, zewnetrzne autorka watku dostanie od dewelopera w standardzie... boszsz... umiesz czlowieku obracac kota ogonem :/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
no bo kretyn to kretyn, on zyje w lepiance i dlatego teraz mowi o drzwiach zewnetrznych, nigdy nie mial to zaczal od zewnetrznych, a o wewnetrznych to sobie moze tylko pomazyc spec nad specami...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja to mysle ze najlepiej to zaczac od, poszukania bogatego sponsora, rozwiaze kazdy problem zwiazany z remontem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
to dopiero debil, albo nie wie co pisze, albo nie umie czytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
NAJPIERW PODŁOGĘ - drzwi (ościeżnica) wisi nad wykończoną podłogą jakieś 1mm i szczelina jest wykończona silikonem w kolorze drzwi - a to po to, żeby w razie nawet niewielkiej ilości wilgoci, ościeżnica z mdf szlag nie trafił (puchniecie) . Jeśli decydujesz się na drzwi z drewna zasada jest podobna, tyle że szczelinę podaje tobie producent . koniec kropka .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co to znaczy w tym przypadku stan deweloperski? Armatura łazienkowa i miska ustępowa oraz punkty czerpalne wody powinny być, tak samo jak drzwi do pomieszczeń, chociaż każdy deweloper co innego uważa za stan deweloperski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawa definicja tego co zwie się stanem deweloperskim, powiedz więcej co masz w umowie. http://nasze-m.pl/stan-deweloperski-co-to-znaczy/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Człowieku jak nie masz podstawowych wiadomości to nie pisz ludziom bzdur !!!!!
Podana kolejność jest NIEDOPUSZCZALNA !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuje zrobić najpierw podłogę a potem drzwi... Sama mam dwupiętrowy dom, który wykańczaliśmy na raty. Najpierw dół, gdzie zrobione zostały drzwi przed podłągą, a później górę, którą zrobili inni fachowcy.... położyli podłogi i dopiero drzwi. I musze przyznać, że jednak na górze wygląda to o wiele lepiej i nie będzie późnie ewentualnych problemów np. przy wymianie owych drzwi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
generalnie dużo zależy od tego czy odrazu się tam wprowadzasz czy dopiero po zrobieniu wszystkiego. Tak czy inaczej najważniejsza jest ŁAZIENKA - zarówno ze wzgledu na to że zainstalowanie wszystkich sanitariatów ułatwia użytkowanie w trakcie remontu, również dlatego że podaczas układania kafelek, podłączania hydrauliki itp najwięcej się kurzy i brudzi - potem przychodzi czas na kuchnię - bo jak masz gotową łązienkę i kuchnie - możesz się teoretycznie wprowadzić co przynosi oszczędności jeżeli równolegle miałabys np. wynajmować mieszkanie na czas remontu - kolejny etap to malowanie a na końcu podłogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
znajdz ekipę, ustal cene i po kolei kupuj co ci trzeba... tez myślałam, że mnie to przerośnie... a już mam prawie wszystko zrobione:-) Póki co tym się nie martw... ewentualnie wybierz sobie w katalogach jakie chcesz miec kafle, panele, farby, konkretny kibelek, wanne czy prysznic, baterie...żeby potem nie marnowac na to czasu... bo wierz mi, że te dywagacje sporo czasu zajmują... i najlepie od razu zapisuj na kartce, jeśli chodzi o wyposażenie lazienki to wejdz na sklep np K&m ... dużo taniej:-) Kafle brałam z cortiny, panele z komfortu....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak masz tyle czasu to już szukaj ekipy która może za mniejsze pieniążki zrobić, i najlepiej zrób remontowe rzeczy od razu, a później duuużo później inwestuj w meble.
image image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Remonty mieszkan dojazd i wycena gratis 502-519-197
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Należy zacząć od znalezienia kompleksowego wykonawcy , co pomoże w odbiorze mieszkania , załatwi rabaty na wszelkie materiały i przeprowadzi bezboleśnie przez cały proces wykończenia od początku do końca .
Więcej informacji 513427783 polecam
Marcin Kamka .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zacznij od tapetowania.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
HHAHAHAHAHAHAHA dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Profesjonalne porady można czasami znaleźć na KnaufMag.pl. Jak szukałem info co do instalacji elektrycznej przy podwieszanym suficie, to właśnie tutaj znalazłem artykuł opisujący na co szczególnie zwrócić uwagę i jak się w ogóle do takiego montażu zabrać. Tekst napisany w bardzo klarowny sposób, od razu mogłem wdrożyć sugestie eksperta w życie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bym zaczął od podłóg, a potem łazienka i cała reszta.
posadzki dekoracyjne http://www.jakposadzki.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zrobiłem samemu ławy, ściany fundwntowe, chudziaka,
Ściany nośne, nadproża na oknach. Do stropu brałem ekipę bo samemu tego nie zrobisz ale kolejne etapy tez bede się starał jak najwięcej zrobić samemu. Dla przypomnienia nie jestem budowlańcem.

Podobnie było z wykończeniem, dzięki temu sporo zaosczędziłem Pracę mogą znacznie ułatwić takie gotowe elementy wykończeniowe:
image

Można zamówić je na tej stronie https://sklep.flexgips.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Remont - porady

Łazienka - niebanalne i tanie urządzenie (28 odpowiedzi)

Myślimy o remoncie łazienki. Niestety większość rzeczy które mi się podobają są zwykle drogie, a...

Jakie schody? - co polecacie (53 odpowiedzi)

Pewnie wielu mieszkańców nowych domów w Baninie miało dylemat i pytanie dotyczące schodów...

Jaka podłoga do mieszkania? (45 odpowiedzi)

Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim. Zastanawiamy się jaką podłogę wybrać. Opcji jest...

do góry