Widok

Od kiedy dziecko nie musi jezdzic w foteliku samochodowym?

Jakie sa przepisy? Moze ktos cos na ten temat wie?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 14
wiem ze od 12 roku zycia, a na takiej wkladce to nie mam pojęcia
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 15
Jeśli samochód jest wyposażony w pasy bezpieczeństwa, muszą one być
zapięte.
Dzieciom poniżej 3 lat wolno jeździć samochodem osobowym lub dostawczym
tylko wówczas, gdy siedzą w odpowiednim foteliku dziecięcym (z wyjątkiem
taksówek).
Dzieci w wieku od 3 lat, mające poniżej 150 cm wzrostu i ważące poniżej 36 kg
(tzn. generalnie dzieci w wieku do ok. 11/12 lat) muszą używać odpowiedniego
fotelika, fotelika podwyższającego lub podstawki podwyższającej podczas
jazdy samochodem osobowym lub dostawczym.
Dzieci w wieku ponad 3 lat muszą podróżować na tylnym siedzeniu w
samochodach niewyposażonych w pasy bezpieczeństwa.
Fotelików dziecięcych odwróconych tyłem do kierunku jazdy nigdy nie wolno
używać na przednim siedzeniu pasażera wyposażonym w aktywną poduszkę
powietrzną.
Dziecięce foteliki samochodowe muszą być zgodne z normami UE lub UN-ECE
(Europejska Komisja Gospodarcza ONZ).
Kierowcy mają prawny obowiązek dopilnowania, aby pasażerowie w wieku
poniżej 17 lat używali odpowiedniego fotelika, fotelika podwyższającego,
popieram tę opinię 40 nie zgadzam się z tą opinią 30
Moja siostrzenica ma 9 lat i jezdzi na podkladce, jesli chodzi o wage to moglaby juz bez, wzrost tez juz prawie ;) .
I jeszcze kolejny cytat:

grupa 0 - gondola dla niemowląt; są to głębokie kołyski do leżenia dla maluchów o wadze do 10 kg (do 9 miesiąca),
- gondola dla niemowląt; są to głębokie kołyski do leżenia dla maluchów o wadze do 10 kg (do 9 miesiąca),


grupa I - fotelik dla malucha; są to foteliki, w których dzieci siedzą lub znajdują się w pozycji półleżącej, dla maluchów o wadze 9-18 kg (od 9 miesiąca do 3 lat),


grupa II - fotelik dla przedszkolaka; są to foteliki do siedzenia dla dzieci o wadze od 15 do 25 kg (od 3 do 7 lat),


grupa III - podstawka dla dziecka w wieku szkolnym; są to podstawki do siedzenia dla dzieci ważących od 22 do 36 kg (powyżej 7 lat).
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 13
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
gorszej bzdury nie czytałem dzieci od 150 cm wzrostu lub 12 lat nie muszą mieć żadnego fotelika ani podstawki !!! widziałeś kiedyś 16 letniego chłopaka z 180 cm wzrostu we foteliku ??? ja nie .
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 17
Dzieci DO 150cm i 12 lat, a nie OD. Czytaj ze zrozumieniem, bo jak na razie to ty piszesz bzdury...
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 7
Qiszecie guqoty
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

NIE ZGADZAM SIE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://209.85.135.132/search?q=cache:_gWz72_7W4cJ:www.klubpancernika.pl/images/faq_pancernik.doc+przepisy+do+kiedz+dyiecko+jeździć+w+foteliku&cd=3&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
dziecko ma 11 lat i 37 kg czy może jeździc bez podkładki
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 14
tydzień temu widziałam "mądrych inaczej" - wyjeżdżali spod bloku, kobieta siedząca na miejscu pasażera(z przodu, druga z tyłu, za kierownicą facet) trzymała maleńkie dziecko na kolanach - ubrane w biały kombinezonik - chyba jeszcze noworodek :/
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 20
Sama jesteś "mądra inaczej"... ciekawe jak twoi rodzice Ciebie i twoje rodzeństwo wozili. Jakoś wtedy nie było fotelików a wszyscy żyjemy. Ale to tak jak się wierzy w głupawe spoty w telewizji ludzi, którzy sami nie mają pojęcia i przeliczają że siła uderzenia to masa * prędkość.. a 5 kg dziecko przy 60km/h leci jakby ważył 300kg to dopiero są bzdury i powie ci to każdy kto nie spał na fizyce w liceum.
To jest wartość newtonowa i liczy się m/s a nie km/h, więc w rzeczywistosci jest to 5 * 16,7 = 83,5 N = ok 8,5 kg. Matka spokojnie jest w stanie utrzymać dziecko w rękach przy uderzeniu do 150km/h.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 35
Chyba nigdy nie uczestniczyłes w wypadku.. Myślisz ze przy uderzeniu, gdy dorośli gina, sa w stanie utrzymać dziecko?? Mam nadzieje ze nie masz dziecka, szkoda maluszka.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
ale teraz są!i trzeba dziecko wozić w fotleku.kiedyś były na drogach maluchy, syreny, warszawy i szczyt luksusu trampki. max prędkość-80 z wiatrem i z górki. i 5 razy mniej samochodów. a teraz? tłok, chamstwo, ogromna prędkość. każdy normalny, odpowiedzialny człowiek zapina dziecko w foteliku. no cóż od razu widać, że nie masz dzieci..pozdrawiam..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
85kg baranie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
koleżanko "~ssaa" dlaczego zakładasz że przyspieszenie a wynosi 16,7?
Gdybyś nie spała na Fizyce to byś wiedziała że a= dv/dt czyli nie 16,7m/s² a przy dt=0,1s będzie już 167m/s².
Czyli F=166,(6)m/s²*5kg=833N=84,9kg
Liczę powodzenia w utrzymaniu dziecka.
A jeśli zderzenie będzie trwało
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Drogi kolego. Wartosc newtonowska moze i tak ale tylko jak przemnozysz mase przez przyspieszeniea nie jak ty przez predkosc. Wie tu gruby blad. Poza tym wszelkie testy samchodwe badajace sens zapinania pasow to ne glupi spot tylko prawda. Wielu ludzi one ratowaly. A propos lekcji fizyki radze doczytac dzial Dynamika. Pozdawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
ty debilu bo inaczej nie powiem , to ze kiedys nie wozilo sie dzieci w foteliku to nie znaczy ze teraz nie trzeba w tych czasach kierowcy jezdza bardziej agresywnie niz kiedys to po pierwsze po drugie liczy sie bezpieczenstwo kazdego malego czlowieka , moze powinnismy rowniez leczyc dzieci jak kiedys bo kiedys na byle kaszel ladowalo sie antybiotyk a nie tak jak teraz syropek ,wszystko idzie do przodu wiec nie wypowiadaj sie w taki glupi sposob bo tylko ludzi denerwujesz , podejrzewam ze dzieci nie masz a jak masz i wozisz bez fotelika to gratuluje , ma sie dziec jest sie za nie odpowiedzialnym , wszystko co stwarza bezpieczenstwo dla nich jest dobre .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Siła = masa*przyspieszenie, masa*prędkość = pęd. Trzeba było uważać w podstawówce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mądrych inaczej?? :) Ciekawe (zakładając że masz więcej niż 25lat powiedzmy)-jak Ciebie przewozili rodzice?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
Wtedy samochody nie rozwijały prędkości 250km/h... to jedno. A drugie - skoro są przepisy to chyba po coś są? A co do wyliczeń w komentarzu "przedmówcy" - proponuję samemu rozpędzić się do 150km/h, przy****ć w jakąś ścianę i próbować wyjść z tego cało samemu (o dzidziusiu na kolanach, niczym nie zabezpieczonym nie wspomnę). Sami jesteście mądrzy inaczej.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 2
sorki że się wtrącę miałem kiedyś krasz test w poznaniu przy 50km/h w betonową scianę gdyby nie pasy to bym poleciał polecam zmienisz zdanie o pasach i fotelikach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
jasne, wszysy wozmy dzieci bez fotelika, przeciez tak kiedys robili... gratuluje... wiele rzeczy kiedys robili ktorych sie juz nie robi. sa badania eksperymenty ktore poprawiaja nasze zycie i bezpieczenstwo dlatego tworza lepsze samochody, foteliki dla dzieci i wiele innych rzeczy uzytku codziennego.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do osobnika/osobniczki z nijakim nickiem.
"KIEDYŚ" to ludzie używali liści do podcierania tyłków. Więc po co nam dzisiaj taki wybór papierów toaletowych? Szarych, kolorowych, ze wzorkami, pachnących, nawilżanych... Więc skoro wszystko dobre co było "kiedyś" - to może chcesz się do tego cofnąć?
Możesz też zrezygnować z elektryczności. Po co Ci ona? Aaaa - bo nie naładujesz telefonu czy laptopa. Pewnie wody na herbatę też nie zagotujesz. A jak mowa o telefonie - zrezygnujesz ze swojej komórki? Przecież kiedyś(czasy naszego dzieciństwa przy założeniu, że masz powyżej 30 lat) były tylko telefony stacjonarne i to nie każdy miał...

Jak jacyś nieodpowiedzialni rodzice z ograniczną wyobraźnią chcą wozić swoje(małe) dzieci bez fotelików, bo sami tak byli wożeni - to proszę bardzo.

Sam/sama też nie zapinaj pasów bezpieczeństwa. Po co Ci one? Przecież w latach naszego dzieciństwa nasi rodzice nie mieli pasów w autach...

To, że akurat my żyjemy nie znaczy, że wszystkie dzieci w tamtych czasach miały tyle szczęścia. Chętnie poznam wiarygodne statystyki ile dzieci wtedy przeżywało poważniejsze wypadki samochodowe.

Wożona byłam tak jak inne dzieci w tamtych czasach, zgodnie z ówczesnymi przepisami/wymogami/możliwościami technicznymi.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
pewnie tramwajem .... :>
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy bardzo się zdziwisz jeśli napiszę, że NIGDY z moimi Rodzicami nie jechałam trwamwajem? :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziecko musi mieć ukończone 12 lat . Wcale nie chodzi o wagę. Ważniejszy jest wzrost.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 11
Bardzo rozsądnie. Nie tyle wiek co wzrost stanowi. Jako ratownik medyczny powiem że pas powinien zabezpieczać dziecko przed wypadnięciem zza pasów a kolejna rzecz mega istotna to aby pasy były w miarę oddalone od szyji. I nie chodzi tu tylko o dziecko ale i o dorosłego. Ważne jest by pasy opadały za barkiem w dół a nie unosiły się dalej ku górze. W przypadku nawet mocniejszego hamowania (nie mówiąc o zderzeniu) pasy swoja krawędzią boczną są w stanie rozciąć tętnicę szyją. A wtedy ok 6 sekund na powiedzenie do widzenia, jeśli jest przytomne. Więc nie ma co kombinować kiedy będzie ten czas żeby już nie trzeba było dziecka w foteliku sadzać ale jest to raczej kwestia jak można regulować wysokość pasów w samochodzie.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 5
"Więc nie ma co kombinować kiedy będzie ten czas żeby już nie trzeba było dziecka w foteliku sadzać ale jest to raczej kwestia jak można regulować wysokość pasów w samochodzie."

Zaba, rację co do pasów, tętnic etc oczywiście masz. Tyle, że trochę zawężasz problem. Według tego, co piszesz, cała filozofia polega na tym, żeby odpowiednio wyregulować pasy, a do tego wystarczy używanie tzw. poddupnika. Ale regulacja pasów to nie wszystko. Co ze zderzeniami bocznymi, najpopularniejszymi w Polsce? Fotelik chroni dziecko od tego, żeby w razie uderzenia w bok samochodu nie walnęło głową w drzwi auta.
Widać to wyraźnie na filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=tJD7_ukUUpA

Więc nie jest to tylko kwestia, jak można regulować wysokość pasów. To jest kwestia zarówno ułożenia pasów, jak i ochrony głowy. Dziecko po prostu należy wozić w foteliku jak najdłużej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 6
no to może dzieciom zakupic kaski zeby były bezpieczniejsze i wozic je w samochodach a najlepiej to niech siedza w domu to bedzie bezpieczniejsze -ludzie mącicie -rozważna jazda,odpowiednio zapiete i ustawione pasy bezpieczenstwa i bedzie ok. no i mniej na drogach idiotów i "niedzielnych" kierowców !!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
ma 9 lat i 150 cen
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 8
w tv leci taka reklama i tam spiewaja ze 1.50 m ;)
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
"Aż po metr pięćdziesiąt w fotelikach siedząc zapinamy pas"
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5
przepisy mówią jasno - dziecko musi mieć 1,5m i skończone 12 lat. tu nie chodzi tylko o wzrost. Dorosły mający 1,50m (sa tacy) i dziecko mające 1,50m to zupełnie inna bajka. Pasy samochodowe są przesnaczone do ochrony dorosłych mających powyżej 1,50m. Dziecko z racji innej budowy anatomicznej chronione nie jest, nawet jeśli jego wzrost jest powyżej 1,50m

więcej tu: http://fotelik.info/pl/art/foteliki_samochodowe_dla_dzieci_4_12_lat,9.html
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8
Dokładnie UKOŃCZONE 12 lat .
Nawet tzw poddupniki czy podkładki to TYLKO styropian który
przed niczym nie chroni.
Foteliki te do ok 36kg spokojnie wystarczaja dzieciom 10,11 lat.
Sama jestem dorosła ,niskiego wzrostu 154cm i jak ktoś
mówi że w taki fotelik się dziecko nie mieści ,to ja proponuję
że wsiądę i pasami się zapnę . Zazwyczaj mam jeszcze luz mimo
że "chudzinką " nie jestem i trochę biustu mam.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 13
Moje dziecko chudzinką nie jest, ale do grubasów też nie należy. U lekarza zawsze mówią że jest proporcjonalny :) Ma 8 lat i waży w tej chwili prawie 36 kg. Fotelik mieliśmy Cybex solutions i powiem szczerze że od ok. 1,5 roku ma zdemontowane oparcie bo po prostu było ciasno w ramionach. Może latem to i owszem ale zimą gdzie dochodzi kurtka jest bez szans na jazdę w foteliku. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10
Ja uważam ,że to wasza sprawa jak jeździcie .Ale to jest narażanie
dziecka na większe urazy w razie wypadku czy stłuczki.
Najwięcej jest kolizji bocznych i stłuczek z powodu nieuwagi
kierowcy za wami (tzw brak odstępu) Nie wiem czy wiecie, ale
nawet przy prędkości 10-15km/h stuknięcie w tył samochodu powoduje
wychył dorosłego człowieka o 17% do przodu.
Z dzieckiem jest gorzej ,nawet przy zapiętych pasach.
A tłumaczenie że dziecko się nie mieści mnie nie przekonuje WCALE.
Są foteliki takie gdzie dzieci się mieszczą i wcale nie muszą
kosztować po 700-900zł
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ale z tego co wyczytałam to foteliki są testowane na manekinach maksymalnie 36 kg. i żaden producent nie zagwarantuje jak się zachowa fotelik przy dziecku cięższym. Więc biorąc na logikę sadzając cięższe dziecko w foteliku przystosowanym do 36 kg. to tak jakby posadzić dziecko w foteliku bez atestu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Powiedz to mojej sąsiadce . Jej syn cofając ,nie zauważył murku i w niego wjechał. Prędkość ok 5km na godzinę. Skręcił kark ,bo nie miał
zapiętych pasów. Była to jego pierwsza jazda po zdaniu egzaminu.
Chłopak miał 19 lat.
Są mamy które pamiętają czasy ,kiedy foteliki nie były obowiązkowe .
Nawet ich nie było w sprzedazy ,lub tandetne plastikowe.
Ja do takich mam należę. Nawet teraz ,mimo ,że moje dzieci mają
16 i 19 lat ,nie ruszę dopóki nie zapną pasów.
Od razu widać jak dziecko jest nauczone jeździć samochodem.
Mojej przyjaciółki 5latka ,sama zapina pasy w foteliku i mówi
"mamo jedź" kiedy je dokładnie zapnie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9
Moje dziecko też zapina pasy samo i jeszcze nas pilnuje żebyśmy zapięli, ale jeżdzi niestety na podkładce. Pilnuje też żeby nawet nie ruszać z miejsca dopóki się nie zapnie. A swoją drogą uważam że foteliki wymyślił ktoś bardzo mądry. Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ale jeżdzi na podkładce .Możesz mu poduszkę podłożyć ,na to samo
wyjdzie. Przytaczasz argument ,że testy są robione na manekinach
wiec od razu wiadomo ,że nie jest miarodajny.
Ja miałam 2 wypadki samochodowe (oba nie z mojej
winy) Wiem jak wyglada sytuacja kiedy pasy najpierw "nie trzymają" i lecisz do przodu ,wyciągając ręce bo zaraz kierownica ci się wciśnie w biust.
A potem nagle pasy wciskają cię w fotel ,prawie łąmiąc żebra.
I wtedy nawet przez myśl mi nie przyszło co z dzieckiem.
Nie miałam szans na złapanie czy z amortyzowanie upadku.
Młodsze jechało w gondoli wózka (w latach 90 była taka opcja) ,4-latek wypadł z tylniej kanapy na krzesło pasażera.
Teraz są lepsze pasy i bezpieczniejsze samochody ,po to są foteliki by ich używać.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 4
Hejka.Jolkafasolka naprawdę masz ciężkie doświadczenia,ale np. ja w innym wątku prosiłam o poradę co zrobić z 9-latkiem który waży 45kg i mierzy 137cm i co dostałam linka do fotelików ,które są do max36kg.Co Ty byś mi poleciła-młody jeździ tylko busem dla niepełnosprawnych do szkoły i spowrotem?
Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Są foteliki testowane na cięższych manekinach, jednym z dostępnych w PL jest Maxi Cosi Rodi. Jak znajdę, to wrzucę linka.
Podkładka nie zapewnia ŻADNEGO bezpieczeństwa!!
Dzieci nie sadza się do fotelików w grubych kurtkach!!!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8
http://www.youtube.com/watch?v=0LqRZ9KFy64
Ja nie jestem specjalistką od fotelików ale poszukam rozwiązania.
Waga nie ma tu znaczenia ,raczej wzrost dziecka.
Zmiana fotelika następuje wtedy ,kiedy głowa dziecka wystaje spoza
podgłówka. Kiedyś te foteliki były zdecydowanie większe i szersze
I zgadzam się z AsiaczeK_S_88.
Dzieci nie sadzamy przecież w kurtkach!!!
Jutro podam model w jakim ja się mieszczę .Na pewno
jest to Maxi Cosi
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Miało być zagłówka.
Widzę iż Asiaczek mnie wyręczyła.Dziękuję
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
fotelik 0-13 zmieniamy, kiedy głowa zaczyna wystawać poza krawędź
w większych granicą jest linia oczu- jak jest wyżej niż krawędź fotelika, należy zmienić na większy, chyba, że pasy już są niżej niż ramiona(w tych większych przodem do kierunku jazdy, bo w fotelikach tyłem mają być niżej) to wtedy szybciej
no i oczywiście najbezpieczniej wozić dziecko tyłem jak najdłużej się da:) moja prawie 3latka jeździ tyłem i mam nadzieję, że pojeździ jak najdłużej :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Akurat o wypadkach nie musisz mi mówić bo sama przeżyłam :( Samochód poszedł do kasacji. I wiem jakie to uczucie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ale wynika z tego,że wypadek miałaś sama .Jakbyś miała dziecko ze sobą to trochę to inaczej wyglądo. Przy okazji ,skoro samochód był
do kasacji to zastanów się gdzie sadzasz syna i jak to miejsce wyglądało po zderzeniu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
popieram wredot
ja nigdy wypadku nie miałam i mam nadzieję, że mieć nie będę i w życiu nie posadzę dziecka na podstawce! skoro Ty miałaś wypadek to tym bardziej powinnaś na to zwrócić uwagę i zapewnić dziecku maximum bezpieczeństwa
ja jestem matka wariatka, nie mam swojego auta bo mnie nie stać, ale na foteliki odkładam, żeby było bezpiecznie i przed każdą jazdą montuję skomplikowany fotelik tyłem do kierunku jazdy do trzydrzwiowego punto rodziców, bo nie wyobrażam sobie mojej 3latki przodem- tyłem bezpieczniej :) nie ważne, że muszę się męczyć z zapinaniem fotelika, nawet jak jadę tylko na ośrodek 3 min, bo akurat leje i z buta nie chce mi się moknąć :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
cyt. "Dzieci nie sadza się do fotelików w grubych kurtkach!!!!!!"

A co mam niby rozbierac dziecko przy wsiadaniu(jak wioze do przedszkola) i za 5 minut znow ubierac??? Przeciez w zimie raczej sie ubiera ggrube kurtki...
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 5
Niewiem gdzie twoje dziecko (3 lata) miesci nozki kiedy zapinasz fotelik tylem do kierunku jazdy. Moj 8-miesieczny syn mial z tym problem,bo przeciez oparcie siedzienia "musi" przeszkadzac...jezeli nozki wystaja...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
mama, jak nie wiesz, gdzie mieści nóżki, to pora się dowiedzieć :)

http://forum.nybaktmamma.com/showthread.php?t=524428/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziewczyny powiedźcie wtedy jak nie zakładać dziecku zimą kurtki do fotelika? Bo ja tego nie widzę i proszę mi to łopatologicznie wytłumaczyć ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5
mój co prawda dopiero za 3 miesiace skończy 2 latka ale nadal jeździ tyłem i się miesci chociaż już ma coraz mniej miejsca, ale mam nadzieje, ze pojeździ jak najdłużej. :-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co do kurtki to my też mamy ten problem rano mam tak zimny samochód, a niestety długo się nagrzewa, że nie jestem w stanie zdjąć małemu kurtki, ale przewożenie go w kurtce jakos średnio mi się podoba niestety nie mogę znaleźć złotego środka
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3
Agusia czasem jest awaryjna sytuacja, mi się mały nagle rozchorował a auto z fotelikiem było gdzie indziej, musiałam wziąć kierowcę i podjechać z małym pilnie do lekarza, przychodnia była 2km dalej, trzęsłam się jak nie wiem ale sytuacja mnie zmusiła i dała nauczkę że fotelik zawsze powinien być w domu :)

Również polecam mama i ja, panowie naprawdę świetnie zorientowani, poradzą, doradzą, wytłumaczą i poprzymierzają malucha, można też trochę ponegocjować ceny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
mrówka ja szybko rozbieram, wsadzam do fotelika, zapinam, zakładam kurtkę na wierzch i wtedy dopiero się "bawię" w dociąganie uprzęży :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
U mnie opcja taka odpada ;) A powiedź mi jeszcze jak mój mały ma 4 lata, ok 110 cm wzrostu i 21 kg to fotelik ten Rodi byłby dobry dla niego? Teraz mamy Coneco Zenith bodajże, ale pasy ma niżej niż ramiona i myślimy co teraz mu kupić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Carolajna, jak chcesz fotelik mocno przyszłościowy to sprawdźcie:

- Sunshine Kids Monterey - "posiada homologację ECE R44, przetestowany przez ADAC oraz w USA i homologowany do użytku z oparciem aż do 120 funtów czyli 54 kg oraz 63 cali (160 cm).

- Maxi Cosi Rodi XR - "został przetestowany w USA cięższym, amerykańskim manekinem. Uzyskał więc homologację NHTSA do użytkowania z wysokim oparciem do 100 funtów czyli 45 kilogramów"

http://fotelik.info/pl/news/foteliki-dla-dzieci-powyzej-36-kg,268.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Powiedzcie proszę czy jak wozi się dziecko z przodu w foteliku przodem do kierunku jazdy 9-18kg to poduszka powietrzna powinna być włączona czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ten nasz obecny fotelik też miał być przyszłościowy ;) Też jest do 36 kg ale te pasy są za nisko już.
Czy ten Rodi to może być taki:
http://allegro.pl/maxi-cosi-rodi-sps-2013-pl-gwarancja-organizer-24h-i3015448140.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dziecko nie może być przewożone z przodu, jeśli samochód ma poduszkę powietrzną.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Aga:
http://fotelik.info/pl/news/poduszki-powietrzne-a-foteliki-2,361.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Carolajna, to nie ten Rodi. Musi być XR:

http://allegro.pl/fotelik-maxi-cosi-rodi-xr-3-kolory-i3044933368.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Coneco Zenith jest do 25 kg, a nie do 36
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiście bezpieczniej z tyłu, ale jak już musi być z przodu w 9-18 przodem to fotel jak najbardziej odsunięty do tyłu, ale nie dalej niż słupek z pasem, żeby jakoś ten fotelik przypiąć stabilnie :)

Carolajna, ale pasy po 18 kg się wyciąga i zapina pasem samochodowym przecież
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gerberek wielkie dzięki ;) Żyłam w błogim przeświadczeniu, że Coneco do 36 kg. Także poczytam teraz o tych dwóch fotelikach i wybiorę jakiś, dzięki ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Asiaczek jak pasem samochodowym? Ja pasem samochodowy to mam zamontowany fotel do siedzenia jakby.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
poczytaj instrukcję
nie znam tego fotelika, nie interesowałam się nim nigdy, bo nie był testowany niestety....
ale foteliki 9-25 i 9-36 te które znam mają homologację na uprząż do 18 kg, jak dziecko osiąga tą wagę to fotelik się odpina, wyciąga się uprząż i przypina się dziecko razem z fotelikiem pasem samochodowym tak jak w 15-36
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Już kumam o co biega ale w Coneco chyba tak nie ma. Poza tym on jest i tak tylko do 25 kg a syn ma w tej chwili 21 kg, więc i tak trzeba kupić nowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
naprawdę nie znam fotelika, który miał by homologację na pasy do 25 kg... więc lepiej poczytaj, bo jakby co to pasy mogą się wyrwać, bo on już waży dużo więcej

jest
musisz je wyciągnąć
http://www.coneco.pl/media/instrukcje/1-Zenith.pdf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
asiu wiosna ma sie pojawic z pasami do 25 kg ale na pewno nie coneco jesli dobrze kojarze to jakis britax:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki Asiaczek za instrukcje, za swoją papierową gdzieś posiałam ;) Pasów nie będę wyciągać, bo nie znoszę tego fotelika i szarpania się z nim. Pogadamy z mężem i kupimy mu nowy, więc przez weekend pojeździ jeszcze w tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Carolajna, słuchaj Asi, bo dobrze pisze :D
Zuzanka, a gdzie to czytałaś? Bo ja bym taki chciała, moje 5-letnie dziecię jeździ już w pasach samochodowych, ale to porażka jakaś. Ciągle się wierci i wychyla z fotelika :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
poszperam i podrzuce link jak znajde
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
też czekam! bo właśnie miałam przymierzać do auta recaro ys dla starszej a tam pasy do 18 też jak wszędzie :/ona i tak dopiero 12,5 ma :P ale jakoś tak odwlekamy w czasie póki jeszcze jeździ tyłem niech jeździ, no a za miesiąc będę musiała młodszą do niego przesadzić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie wiem dokładnie ale raczej chodzi o foteliki RWF, z czego i tak bardzo się cieszę bo wybór na rynku coraz większy ;) Multitech2 teoretycznie jest już dostępny jako nowość zapowiadają http://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/foteliki-samochodowe/max-way
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
aaa :) no to taki tyłem do 25 z pasami to my mamy, ale drugiego nie upchnę :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
chodzilo mi o romer xtensafix
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
idę czytać o nim :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki za info ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
dzięki Zuzanka, już mi się podoba :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ciekawe kiedy się doczeka testów :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tego dowiemy się w maju/czerwcu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
kark skręcił nie przez brak pasów tylko przez to że gapił sie do tyłu i mial glowę poza zagłowkiem. Po to on tam jest żeby uchronic głowę przed "przeginaniem sie" nad oparciem siedzenia. Gdyby cofał na lusterkach i siedział normalnie skończylo by sie na strachu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Widze ze niemacie zielonego pojecia fotelik musi byc zamontowany przodem do kierunku jazdy i wtedy spelnia swojo role wiec zastanowcie sie co za glupoty opowiadacie wiem bo pracuje w firmie produkujocej foteliki i nawet przy kontroli policjan w
wlepi mandat za zle zamontowany fotelik pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
a foteliki montowane tyłem? he? wiesz ze istnieje takie cos?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corka ma 6.5 roku i 135 cm, wozimy ja na podkladce.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
podkładki nie zapewniają żadnego bezpieczeństwa przy zderzeniu bocznym
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ale uchroni rodziców przed mandatem...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam mam pytanko .. moja corka ma 10 lat i jej wzrot to 150 cm a waga 42 kg czy ma obowiazek jeszcze jezdzenia na podstawce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zerknijcie na drugi wpis z 27 sierpnia
http://osiemgwiazdek.blogspot.com/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jak sprawdzić te kurtyny powietrzne? w sensie czy wybrane auto je ma?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w instrukcji obsługi auta powinno wszystko być :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
świetnie, ale mam iść do salonu czytać instrukcję obsługi? :P

znalazłam już na stronce że ma :)
niestety te tańsze takich cudów nie mają...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w internecie też można znaleźć instrukcje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie musi, przynajmniej tak twierdzą policjanci z którymi rozmawiałam, bo tez miałam ten problem , wysokie dziecko i duzo cięższe od masy dopuszczalnej fotelików i poddupków. Bo te tez sa do 36kg
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
są foteliki dla dzieci powyżej 36 kg
policjanci stosują się do przepisów, a one nie idą w parze z bezpieczeństwem w naszym kraju
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
wg Kodeksu drogowego:

Rozdział 5 Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach

(...)
Art. 39.
(...)
3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nie przekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką osobową, pojazdem pogotowia ratunkowego lub Policji.
(...)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mój siostrzeniec ma 11 lat i 178 cm wzrostu... i co do fotelika z nim?
Przepisy mówią, że dziecko musi mieć ukończone 12 lat "LUB" 150 cm wzrostu.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie mów, że jak masz przejechać kilkaset metrów, podwożąc dziecko do szkoły, i jadąc dalej, to każesz dziecku w dzień, kiedy sypie śniegiem ściągać kurtkę...
Żeby nie było- swoje dzieci wożę w fotelikach od początku, ale starszy (11 lat, ok.40kg i ponad 150cm) od jakiegoś czasu nie bardzo wygodnie może usiąść w foteliku, który ma możliwość odpięcia oparcia. Z tego względu jeździ na samej podstawie. Na dłuższą jazdę, oczywiście kurtki zdejmują, ale na krótkie chwile po mieście nikt się nie rozbiera i ubiera co chwilę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
No zimą to obowiązkowo ściągamy nawet na 5 minut do szkoły, bo moje dziecko nie usiądzie w grubej kurtce ;) teraz jak ma taką cieniutką, na której uda mi się dobrze dociągnąć pas to nie zawsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
dobra, a jeżeli córka ma 10 lat, 38 kg i 155 cm wzrostu? jak to widzicie? Proszę o kompetentną odpowiedź.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
My mamy Sunshine Kids Monterey i naprawde jest duzy i straczy dla dużego dziecka .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Boże co ty gadaż bo źle u
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok.jaki fotelik dla dziecka 7 lat. 132 cm. i pytanie..wg nowych przepisow dziecko majac 135 moze jechac z tylu bez fotelika ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecałbym zakupić fotelik do 36 kg. Więcej informacji jak odpowiednio dobrać fotelik, jakie marki wybrać itp znajdziesz tutaj: https://www.topszop.net/blog/fotelik-samochodowy-dla-dziecka-9-18-15-36-kg-jaki-wybrac.html mają od razu również sklep w którym znajdziesz różne foteliki z przedziału do 18 kg do 36 kg :) Ja tam kupowałem dla dziecka , mają dość tanio i na wykonanie narzekać nie można, pozdro!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja z kolei używam Smart Kid Belt, jest to alternatywa dla fotelika, dużo bardziej poręczna i zajmująca mniej miejsca. Ma też atesty bezpieczeństwa, także jest bezpieczna. No i też tańsza niż większość fotelików.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

od 5roku zycia juz mozesz dziecko zapinac w pas smartkidbelt. bardzo dobre rozwiazanie jezeli nie chcesz sie juz meczyc z fotelikiem. dziecko ma wygode tak jak rodzic. pas jest bezpieczny ma atesty i certyfikaty. takze polecam ci, bo to fajna sprawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jeśli nie chcesz męczyć sie z fotelikiem samochodowym to polecam Smart Kid Belt. Wygoda gwarantowana. Moja 8letnia corka jest zapinana wlasnie takim pasem podczas jazdy. Jest bardzo prosty w montazu i co najwazniejsze- bezpieczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba najwygodnięjszą i najbezpieczniejszą opcją jest ten Smart Kid Belt. Na pewno nie te podkładki pod tyłeczek. My odkąd syn ma 20kg to używamy Smart kid belt wlasnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Śródmieście

Wolny czas - co robicie? (51 odpowiedzi)

Co robicie najczęściej jak macie trochę wolnego czasu?

Marina Office (4 odpowiedzi)

Biurowce powstaną w Śródmieściu Gdyni. Jest stąd blisko nie tylko do instytucji miejskich i tych...

Meble biurowe na zamówienie - najlepsza firma? (20 odpowiedzi)

Hej, szukam firmy z Trójmiasta, która zajmuje się produkcją mebli na zamówienie - chodzi o meble...

do góry