Widok

Odbiór odpadów

Okazuje się, że gmina podpisała umowę z nowym odbiorcą odpadów. Niestety, jakoś zapomniała poinformować mieszkańców, że zmienił się także harmonogram i przewidziany na 10.03 odbiór plastików i szkła na 24.03 miał miejsce dzisiaj. Telefon w UG oczywiście zajęty, jak wreszcie ktoś się zgłasza, to informacja jaką można uzyskać, to to, że umowa została podpisana bardzo późno i nie było możliwości przekazania informacji. Rozumiem, że nie było też możliwości zachowania poprzednio ustalonego terminu. Brawo, jeżeli coś takiego przerasta umiejętności organizacyjne negocjującego umowę to naprawdę przerażające.
Zobowiązanie, że odpady przewidziane na dziś zostaną odebrane do końca tygodnia, pan urzędnik wygłosił po groźbie przywiezienia worków pod urząd. Domyślałam się, że takich przypadków jest więcej w związku z czym koszty rosną. Chyba taniej byłoby wysłać kuriera z informacją. Ale cóż, myślenie widocznie boli.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

zgoda, tez mnie szlag trafia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na dodatek moja ulica zmieniła rejon 3 na 2. z zupełnie innymi terminami odbioru śmieci, z 9 marca na dzisiaj 1 marca, tylko, kto o tym wiedział? Mamy sołtysa,, ten powinien mieć nasze adresy e-mail. Jak to jest z komunikacją?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Arogancja naszych rządzących nie zna granic. Brak jakiejkolwiek informacji!!! Kolejny "sukces" naszego wspaniałego Urzędu Gminy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Osobiście myślę że zapakuję moje śmieci i prześlę pocztą do gminy celem przekazania tym którzy są odpowiedzialni na organizację wywozu odpadów. Tłumaczenie że nie było czasu na przekazanie info o nowym odbiorcy brzmi jak mamo ja chce K...ę. Poza tym taka kaszanka na tym grafiku że kto nie załapie dni to pewnie wywiezie je w tzw ustronne miejsce. Czy w gminie niektórych myślenie boli?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dzwonił ktoś już do gminy w tej sprawie? Na stronie znalazłem że wczoraj podpisali umowę a dzisiaj już zabierali plastiki z mojej ulicy - wg planu mieli to zrobić za tydzień. Pustych worków jakoś też nie zauważyłem. Jutro narobię im rabanu w urzędzie albo rzeczywiście podwiozę kilka worków do urzędu.
Dam znać co mi powiedzieli w urzędzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zabrali szkło i plastik, worki zostawili
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

K......a tylko żale i nażekanie na gmine , a ruszyć du....ska na zebrania wiejskie . Wszystko było powiedziane i wielokrotnie Wójt powtarza
"proszę o zaglądanie na stronę gminy są tam bierzące informację"
Brak słów na waszą postawę MIESZKAŃCY.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Drogi Qu - trochę "Qultury", nikt nie ma obowiązku chodzić na zebrania wiejskie ani czytać regularnie strony gminy. OBOWIĄZKIEM GMINY JEST SKUTECZNE POINFORMOWANIE MIESZKAŃCÓW.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kultura słowa to także znajomość ortografii : " narzekanie", "bieżące" - bo bieg - g na ż, pisanie słowa wójt z dużej litery jest niezasadne, chyba, że jest to dla Ciebie osoba uosabiająca jakieś cechy wręcz boskie lub nadludzkie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ano urząd dał mało czasu niestety. Współpracuje z nową firmą i wiem, że na zrobienie nowego harmonogramu na całą gminę były 2 dni. Także spodziewajcie się, że będą jeszcze drobne poprawki. A tak co do odbioru odpadów to proszę o trochę wyrozumiałości dla chłopaków w śmieciarkach - mieli tylko 1 dzień na zapoznanie się z nowym rejonem więc też może im się zdarzyć, że czyjąś posesje ominą. W razie takiego pominięcia to piszcie na wywoz@sanipor.pl bo telefonicznie może być ciężko (telefon jest również dla innych gmin więc często jest zajęty).
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nikt nie ma pretensji do Panów z firmy odbierającej odpady, bo to OBOWIĄZKIEM GMINY jest poinformowanie o zmianach
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Gmina nadal milczy a to oni namieszali. Odrobina normalności czyli osoba odpowiedzialna za bałagan, telefonik do Saniporu celem ustalenia naprawy błedu i komunikat na stronie Gminy a nie dalej bzdetny komunikat nikomu nic nie mówiący. Pobudka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

gmina od dawna wiedziala ze bedzie zmiana ale czym sa dla nich MIESZKANCY maja byc czujni iwarowac jak Psy przy budzie i sluchac pana bo jak nie to ja wam pokarze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jestem wlodarzem i racja jest tylko po mojej stronie po za mna nikt nie ma racji
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Minął termin trzeciej wizyty a śmieci co raz więcej.Nikt jak na razie się nie pojawił.Stachtrans wywoził regularnie i jak coś jest ok to trzeba to spaskudzić! Norma u nas!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej zadzwonić bezpośrednio do Saniporu. U mnie, po zgłoszeniu odebrali plastik w ciągu 2 dni i przeprosili za problemy (w przeciwieństwie do gminy)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Bojano

Parafia w Bojanie (6 odpowiedzi)

Triduum Paschalne - 2024 wielki czwartek 18.00 Uroczystość Wieczerzy Pańskiej 20.00 Adorację...

Glosujcie (12 odpowiedzi)

Dalej na kalkowskiego i jego pryncypałów to w Bojanie napewno zobaczycie zmiany na lepsze jak...

Jakieś wieści z bazarku? (182 odpowiedzi)

Można otwierać szampana z świeżą bryzą?

do góry