Widok

Odpieluchowywanie: książki/bajki o nocniku

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej. Zaraz zaczniemy przygodę z odpieluchowywaniem. Wcześniej chciałam małemu pokazać książeczki właśnie o nocniczku. Macie jakieś książki do polecenia albo bajki do obejrzenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Proponuję po prostu dać małemu nocnik. Niech sie bawi, nosi na głowie, wkłada klocki itd. Oswoi sie z nim. Potem tłumaczenie i pokazywanie do czego służy. Moje dzieciaki bawiły się z nocnikiem parę miesięcy, a gdy były gotowe to wystarczyły 3-4 dni prób i nerwów żeby nocnik był w 100 % opanowany :)

Jak koniecznie chcesz książeczki to obejrzyj np na allegro, jest wiele propozycji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja książeczek nie stosowałam. W lato po prostu na dworzu dziecko ganiało bez pieluchy w upalne dni nawet na samych majtach. Jak się moja mała zesikała to było jej po prostu niewygodnie, po jakimś czasie jak się zbliżało siku to potrafiła zawołać ale jeszcze czasem nie zdążyła, potem było coraz lepiej. Teraz jestem w drugiej ciąży i już jej wytłumaczyłam że musi robić na nakładkę bo mamie ciężko się do niej co chwile zginać. Powiem Ci, że ile byś się nie starała młode może nie zrozumieć o co chodzi w książeczkach, najlepiej puścić samopas :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znam to - u mnie też latali w majtach po podwórku latem ;)
Ale nie każdy ma taka możliwość... chociaż to wygodne rozwiązanie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My kupilismy ksiazeczke Nocnik nad nocnikami chlopiec i narazie maly ja oglada i czytam mu o przygodzie Bolka z nocnikiem, ma juz tez swoj nocnik i sie nim bawi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tupcio chrupcio żegnaj pieluszko...
Ale w praktyce u nas lato i bieganie w majteczkach... Szybko załapała siusiu, ale z kupka było gorzej...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z kupka zawsze chyba jest gorzej u mnie też było trudniej. Mała nie mogła się przekonać no i w końcu zaczęła wstrzymywac. To już chyba normalne u dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie jak dzieci widziały kupę w majtkach to był ryk. Jeden raz, drugi a za trzecim pędem na nocnik. W sumie myślałam, że będzie trudniej, ale poszło dość gładko. Plusem było, że obydwoje żegnali pieluche latem, mogąc biegać w majtach po podwórku całymi dniami. Odpadały nerwy, że obsikane podłogi, łóżko, zabawki itd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Miśka - a w jakim wieku odzwyczajałaś od pieluchy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie akurat każde dziecko latem ma urodziny, więc mieli po 2 lata. Z każdym wystarczyło przemęczyć sie 3-4 dni i nocnik był opanowany i z sikaniem i z kupą .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas na odwrót. Kupe zaczęła robić na nakładkę jak skończyła 15 miesięcy. A na siku czekamy do cieplejszych dni. Aktualnie ma 19 miesiecy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u nas też rządziła książka "nocnik nad nocnikami" ( dla mnie beznadziejna ale grunt, że dziecko zachwycone) na zmianę z "żegnaj pieluszko" :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My miałyśmy: Nocnik nad nocnikami i "Ale kupa! Co masz w pieluszce?" Ta druga bardziej przypadła córce do gustu- ma otwierane pieluszki Ale tez trzeba przyznać że jest bezpośrednia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

o ile większe buty na zimę? (34 odpowiedzi)

chce kupić mojej 2,5 letniej córce buty na zimę, bo teraz jest przynajmniej wybór, obecnie nosi...

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

do góry