Widok

Odważna witryna (po raz kolejny) w delikatesach przy Świętojańskiej

Opinie do artykułu: Odważna witryna (po raz kolejny) w delikatesach przy Świętojańskiej.

Witryna sklepu Dwunastka przy ul. Świętojańskiej w Gdyni po raz kolejny ma przypominać o tym, że jazda samochodem po alkoholu może mieć tragiczne konsekwencje. Tym razem pojawił się na niej kolaż zdjęć z wypadków, a na szybie zawisły klepsydry z imionami ofiar śmiertelnych zdarzeń spowodowanych przez pijanych kierowców. Po raz pierwszy o sklepie głośno zrobiło się w kwietniu 2013 roku. Właściciel sklepu postanowił w nietypowy sposób przestrzec kupujących, by nie zasiadali za kierownicą nawet ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I bardzo dobrze

Tępić pijaków za kółkiem
ten zabójca spod wejherowa jeszcze chodzi wolno???
popieram tę opinię 497 nie zgadzam się z tą opinią 6

Popieram, pijany kierowca to idiota.
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 1

i będzie chodził wolno chyba że,

ktoś mu podrzuci kradzionego wafelka przynajmniej za 95 gr.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 0

podobno dzis w nocy w baninie, nastepny pijany prowadzil, jedna osoba, pasazer, zginela.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dlaczego o tym wypadku jie piszecie? Kolejny kamyczek do koszyka pt pijany zjowu zabil na drodze. Czemu nie ma wysokich kar, konfiskayty mienia. Popieram pomysl, zeby pijano mordercy placili ofiarom i ich rodzinom. Dlaczego tego nie naglasniacie? Dlaczego spoleczentwo nie wymusi wyzszych kar? Dlaczego pozwalacie swoimrodzinom znajomym prowadzic nawet po lampce wina? Dlaczego nie pilnujecie siebie nawzajemn na imprezach? To co sie dzieje to jakis koszmar. Przeciez jutro czy pojutrsenjakisnpijany korderca moze wjechac w was lub wasze dzieci
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 0

Banino

Konfiskaty mienia to raczej nie będzie w tym przypadku.... W Baninie został skoszony przystanek, słup i kawał ogrodzenia... na prostej drodze!
1,5 promila miał wybitny kierowca, o reszcie nikt nie pisał.

Mnie tylko zastanawia, jakim trzeba być debilem, żeby z pijanym wsiadać do auta.
Bo kumam, że sam napruty koleś myśli, że jest drugim Kubicą i nic mu nie grozi i jest panem szosy... ale pozostali choćby nie wiem jak byli pijani, jeśli jeszcze coś odbierają, to chyba widzą jak się ma sytuacja i chyba mogą zrezygnować z jazdy... albo przerwać ją czy cokolwiek innego zrobić.
Ten z Banina przepisowo na bank nie jechał, bo w zabudowanym przy nawet 60 km/h nie odwaliłby takich zniszczeń.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

pijany pasażer tak samo widzi sytuację jak pijany kierowca; niestety.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oddychaj...

Uspokój się, oddychaj... i pisz wyraźnie.....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko natychmiastowa i nieuchronna kara może odstraszać

1) Po pierwsze skuteczność w łapaniu przez policję. Ile ludzi jeździ po pijaku? Policja co roku łapie tysiące pijanych kierowców i jakoś ta liczba się nie zmniejsza. A szacuje się że w Polsce jest ponad milion alkoholików. Ilu z nich ma prawo jazdy?

2) Po drugie natychmiastowa kara. Co to znaczy ze policja złapie delikwenta na podwójnym gazie, wypisze mandacik i do widzenia? Taki kierowca powinien natychmiast trafić do aresztu i nie wyjść z niego aż odbędzie się rozprawa sądowa.

3) Po trzecie kara musi być nieuchronna. Nie dość że wielu dostaje wyroki w zawiasach to jeszcze ostatnio posłowie poluzowali prawo dot pijanych rowerzystów? Jaki to daje przekaz do społeczeństwa?

4) Po czwarte bezwarunkowe więzienie dla tych co siadają za kółkiem bez uprawnień. W chwili obecnej mogą tacy napluć policji w twarz - jedyna kara to max 1000 zł mandatów i zero punktów karnych.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

albo jest na wikcie podatników

je pewnie lepiej niż dzieci w domu dziecka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem co o tym myslec bo za granica limit wynosi 0.5 a w Uk nawet 0.8. ludzie ida do knajpy pija lampke wina, albo dwa slabsze piwa do obiadu wsiadaja i jada. nie powoduja wypadkow. oczywiscie swiadomosc jest taka w spoleczenstwie ze nikt nie wypije pol litra i nie wsiadzie za kolko. w polsce kara sie za sladowe ilosci to tak jak wsadzalo sie rowerzyste po piwie do paki... teraz sie z tego wycofano. troche to przesada ale wmawia sie ludziom ze to jest ok bo wypic piwo i jechac to zbrodnia. troche to przypomina sowiecka rosje gdzie obywatela trzyma sie krotka za morde ku jego zadowoleniu bo inaczej sam zyc nie potrafi...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale za granicą jest inna mentalność i kultura. u nas mało kto na jednym piwku poprzestaje, ci, którzy wywołują wypadki po pijaku nigdy nie mają 0,8 we krwi,ale dużo więcej.
skoro wg naszego prawa nie można wypić w sumie nic,żeby prowadzić, a ludzie i tak piją pare piw/kieliszków i jadą, to co by było, gdyby można było mieć 0,8 promila we krwi? wypiliby jedno,drugie i stracili rachube, albo majaczyli sobie, że mają mocną głowę i przeliczali sobie po swojemu te promile
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

super

Super pomysl. Oby więcej takich ludzi z takimi pomysłami . Moze dzięki temu trafi cos do tych baranów wsiadających po alkoholu do aut. Alkohol jest dla ludzi ale ludzi rozsądnych.
popieram tę opinię 240 nie zgadzam się z tą opinią 3

Szkoda, że na witrynie sklepu nie można umieścić imion i nazwisk albo zdjęć kierowców złapanych na jeździe pod wpływem. Wreszcie skończyłaby się ich anonimowość.
popieram tę opinię 49 nie zgadzam się z tą opinią 0

Darmowa reklama dla sklepu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Czyli jeśli np. akcja charytatywna jest prowadzona przez jakąś gwiazdę, to się za darmo reklamuje?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

no widzisz

Wlasciciel sklepu pewnie musial vos zainwestowac w witryne w kabaret A TY nawet za kasę nie potrafisz nic zrobić i marudzisz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nic to nie zmieni ! . Teraz nawet modne jest aby pic gorzale w czasie jazdy .

Mimo ostrzezen widac ze na drogach jest nadal patologia. Powod jest prosty ::: Ludzie maja slaba psychike i praktycznie alkohol jest od nich silniejszy !. Widac tez dzwoniacych z '' komorek '' w czasie jazdy etc etc. Nic nie trafia do ludzi . Dzis nowe pokolenie jest poprostu tepe jak mlot , sa to inni ludzie niz dawniej , mlodziez ma dzis niski poziom intelektu oraz wyobrazni .Pokolenie hamburgera bez mozgu dzis jest tworzone.
popieram tę opinię 110 nie zgadzam się z tą opinią 22

powiem szczerze ze wcale mi nie zal tych '' zabitych na motorach czy w czasie wypadku '' !!!

Zwisa mi juz to ! I niech gina na drogach jak sa bezmyslni. Beda ginac ci tepi zachlani ale tez beda ofiary tych zapitych. Nic do tepego spoleczenstwa nie trafia wiec beda ginac . Naturalna selekcja bo zycie nie lubi bezmyslnosci a skoro nikt nie wyciaga wnioskow lub nie chce to beda ginac i moze dobrze. Trudno..Beda ginac dzieci na drodze przez pijakow etc...........nic nie dociera to beda dtogi drogami smierci tak dlugo az patole to pojma. Kilka dni temu gdzies zatrzymano urzednika '' wyskiego gadajace przez telefon w czasie jazdy wiec jak mu zwisa bezpieczenstwo na drodze to jak on zginie tez sie nie musimy przejmowac. Trumny w promocji wystawic przy drodze i pakowac patoli jak cha ginac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 31

ale co minusujecie? koles rpawde napisal. Mi tez nie jest zal tych idiotow za kolkiem. Zal mi postronnych ofial, niczemu niewinnych. Ale pijaczkow? Wcale. To ich wina, i nasza wina, ze na to poznwalamy. Ile razy po imprezie wziales/wzielas kluczyki koledze/kolezance, ktora piwo/wino wypila? U mnie jets zasada, jedna osoba pije, druga jedzie. Umiemy sie powstrzymac. Nastepnym razem ja sie napije, druga polowka pojedzie. Praktkujcie to. A jak nie ma was kto odwiezc to taksa. Jedyne rozsadne wyjscie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiesz dlaczego minusują? Bo taki pijak zabiera ze sobą niewinną osobę. Dlatego ja nie chcę by pijani ginęli za kółkiem. Ja chcę żeby w ogóle za nie nie wsiadali.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

debilu

Czyli jeśli Ty albo ktoś Ci bliski zginie przez czyjąś głupotę też powiesz że to naturalna selekcja. Tzn jak Ty zginiesz tonie chyba masz rację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co za bzdury anonimie

dawno takich bredni nie czytalem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 9

Zawsze

Oglądając jakiś amerykański film widać kierowcę jadącego autem z jakimkolwiek alkoholem w dłoni może to tak pobudza idiotów ze robią to w rzeczywistości
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

może piją dla odwagi

bo na trzeźwo boją się jechać?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za ladą sklepu, w kolejnych latach powinni stanąć

a) Joanna Liszowska & Dariusz Krupa
b) Tomasz Stockinger & Agnieszka Kotulanka ( Klan Team )
c) Adam Michnik & Jerzy Urban

Choice is yours...
popieram tę opinię 286 nie zgadzam się z tą opinią 9

a tusk?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

urban

to raczej w wiezieniu
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

W więzieniu nie

ale w gettcie tak!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W getcie Polko, w getcie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czego się czepiasz Kotulanki...?

Ona się za kierownicę nie pchała po pijaku.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

.. bo mi się to nie przydarzy...

"Zmarł mąż ciężarnej kobiety, która zginęła w wypadku w Wyszecinie na Pomorzu spowodowanym przez pijanego kierowcę. Przeżył trzyletni syn pary oraz 40-latek - obaj także podróżowali staranowanym samochodem. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 6 września, ok. godz. 22. Oprócz 27-letniej kobiety, która była w siódmym miesiącu ciąży, w samochodzie podróżował także 40-letni mężczyzna i trzyletnie dziecko. 8 września prokuratura przesłuchała 37-letniego Leszka F., który po wypiciu ośmiu piw prowadził samochód i spowodował wypadek samochodowy, w wyniku którego zginęła 27-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży. Na razie 37-latek usłyszał dwa zarzuty, ale może być ich więcej. Mężczyzna był wielokrotnie karany za jazdę po pijanemu." Trzyletnie dziecko czekało na rodzeństwo. Został na świecie sam: bez mamy i taty, z traumatycznymi wspomnieniemi na całe życie.
popieram tę opinię 157 nie zgadzam się z tą opinią 3

ten kolega leszka f. mowil, ze 2 l wodki wypili. Nie sadze, zeby koles po 8 piwach byl w takim stanie. Dla mnie to powinni pozwac sedziego, ktory go 4 lata temu wypuscil.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ilu z Was widziało kogoś z rodziny lub kumpla, jak na cyku za kółko siada?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

co to znaczy byl nielokrotnie karany...od razu wiezienie PIJAKOW TEPIC I
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nic nie da!!!

Jesteśmy narodem tępym pozbawionych zasad uczciwości a przed wszystkim odpowiedzialności.Taka prawda!
popieram tę opinię 152 nie zgadzam się z tą opinią 22

napisales 100 proc. prawdy !!!!!!!!!!

ludzie beda minusowac bo nie chca sie przyznac do prawdy . Spoleczenstwo jest dzis tepe i bezmyslne . Slychac jak nawet zdania tepole w markecie nie potrafia sklecic i tylko komoreczka i slychac '' jo , jo , nooo , jo , jo ,jo jo , no , jo , jo '' . Tepole i tyle .
popieram tę opinię 52 nie zgadzam się z tą opinią 4

zero % prawdy - nikt nie ma monopolu na "prawdę"

Mów (pisz) za siebie baranie; nie generalizuj sytuacji tępy knucie i nie wypowiadaj się w imieniu ogółu! Wrzucając wszystkich do jednego worka, pokazujesz jakim pustym łbem jesteś.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 20

jo, jo, racja
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mów za siebie

Skoro się czujesz tępy, nieodpowiedzialny i pozbawiony zasad uczciwości to jest mi przykro.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9

I tak, Jaro,

delikatnie określiłeś naszą narodową charakterystykę. To chyba wynik długotrwałej ciepłej i słonecznej aury. Zawsze,gdy przekraczam granicę na Odrze,wracając z EUROPY , mam ciarki na plecach.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie. Wystarczy ujechać paręnaście km od Kołbaskowa czy Słubic, by zobaczyć więcej przypadków nieodpowiedzialności drogowej niż przez tydzień na zachodzie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

próbuj leczyć a nie krzyczeć żeś chory.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Leczyć ciebie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

To bardzo zastanawiające, że w Polsce, kraju, gdzie przestępca jest szczególnie chroniony

i jest społeczna akceptacja dla przestępczości, jeszcze prokuratura się nie zajęła właścicielem sklepu za takie naruszające dobre samopoczucie przestępców wywieszki.
popieram tę opinię 97 nie zgadzam się z tą opinią 10

Nigdy nie słyszałem o tym, aby przestępca był w Polsce "szczególnie chroniony".

Natomiast każdy oskarżony o popełnienie przestępstwa odpowiada przed sądem, a skazany nie przestaje być człowiekiem i najwyżej ogranicza mu się konkretne prawa obywatelskie (prawo do wolności, do swobodnego przemieszczania się, bierne prawa wyborcze, prawo swobodnego dostępu do źródeł informacji, do uczestniczenia w uroczystościach religijnych, do kontaktu z bliskimi etc.)

Każde inne rozwiązanie do dzicz, a nie państwo prawa.

Można mieć oczywiście zastrzeżenia do konkretnych wyroków i umorzeń, a w zasadzie to do konkretnych sędziów, ale problem niekompetencji sędziowskiej i braku jej konsekwencji w środowisku sędziowskim to już odrębny gruby temat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie? A co powiesz na sytuacje kiedy przy wlamaniu do wojego mieszkania musisz kqlkulowac jak debila w leb walnac, zeby za to jie beknac. Bo jak za mocno to ty odpowiesz. Albo jqk zlodziej zrobi sobie krzywde kradbac twije auto i cibie za to pozwie i wygrac. Albo koles z wrzeszcza. Azd dziadkowi przez okno, mowil, ze to zabije a w necie byla rzesza ibroncow tego cpuna? To jest ok wg ciebie? U mnie jest zasada wara od moich rzeczybi od mojej rodziny. Wlazisz mi z butami do domu licz sie s konsekwencjami. A nie ze ja mam sie zastanawiac i wymierzaf sile obrony zeby szanowny pan bandyta nie ucierpial za bardzo
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

sens ok,ale z ortografią to u Ciebie tragedia kolego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba nie wiesz jak jest na zachodzie.

Nigdzie indziej nie chroni się tak bardzo tożsamości i praw przestępców jak w Polsce.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

są szczególnie chronieni przez wysokość wymierzanej kary

oraz maksymalny jej wymiar.. Jeśli za zabicie kogoś samochodem możesz dostać 8 lat to coś tu nie gra..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jojo

zbierają materiał dowodowy na właściciela sklepu...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wypadki są wpisane w istotę motoryzacji a te powodowane przez nietrzeźwość jest powodem tylko 10% z nich. Oczywiście karać należy surowo wszystkie takie przypadki, lecz myślę że mamy tu do czynienia z kolejnymi nagonkami medialnymi typu mama Madzi czy Mariusz T. wychodzi z więzienia. Czemu tak samo energicznie nie walczy się przyczynami 90% wypadków ? Bo to mniej widowiskowe jest i trudno namawiać na ostrożniejszą jazdę czy zmniejszanie prędkości bo zaraz larum "obrońcy wolności" podniosą a sprawiedliwość z widłami w pościgu za winnym to każdy jest chętny wymierzać.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 51

ciekawe co bys napisal jakby ktos z twoich bliskich zginal przez pijanego kierowce?Czy 10% czy 30% mialo by dla Ciebie znaczenie?
Pijak ktory wsiada za kolko powinien byc traktowany jak przestepca z pistoletem .
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 4

A co byś napisał, jakby ktoś z twoich bliskich zginął przez trzeźwego kierowcę, który złamał przepisy i doprowadził tym do wypadku?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 6

A co za oznica pijany czy trzezwy? Morderca za kierownica to morderca. Niewazne csy trzezwy, pijany, nacpany, w gajerze czy walonkach
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przekraczający prędkość powinien być również traktowany jak przestępca. Świadomie naraża innych na śmierć dla własnej wygody czy też z innych egoistycznych powodów. Nie widzę żadnej różnicy między takim przypadkiem a pijakiem za kierownicą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

masz rację

jeśliby te ograniczenia były umiejscowione z " głową"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Przecież trwa właśnie kampania reklamowa o wariatach drogowych, z Dorocińskim. Trwa akcja, by jechać 50 na ograniczeniu do 50. Uwaga Pirat też leci, fotoradary są stawiane.
efekt: wszystkowiedzące społeczeństwo śmieje się, bo przecież lepiej wie, jak się jeździ bezpiecznie.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

50 jest dla frajerow...każdy kto jdzienwolno to frajer, a za szybko to debil. U nas jak jie pokazesz zywego kiecha z wypadku to sie ludzie jie opamietaja...akurat ich dorocinki z kqrteczka w rece wzruszy...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Panie Adamie Czarnecki, właścicielu sklepu z Gdyni.

Następna akcja powinna dotyczyć nadmiernego zadłużania państwa i wyprzedawania majątku narodowego. To też prowadzi do wielu dramatów ludzkich.
popieram tę opinię 76 nie zgadzam się z tą opinią 43

oddzielic polityke od pijanstwa na drodze

z calym szacunkiem idz sobie na forum polityczne,sprawa dotyczy problemu pijanstwa na drodze a nie polityki
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 11

oddziel politykę i pijaństwo od interesu jaki kieruje działaniamiami własciciela

to jedynie promocja sklepu a nie akcja społeczna
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 12

Polityka to wszystko co nas otacza i co nas dotyczy.

Pojęcie "polityka" wywodzi się od greckich miast- państw- "polis". Starożytny filozof Arystoteles w "Etyce nikomachejskiej" mianem polityki określił "sztukę rządzenia państwem" i aktywny udział obywateli w jego życiu.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

bez litości

Tak masz rację Premier Tusk i rząd do dymisji.Jak taki morderca pije i potem jedzie i zabija to dla niego jest dramat?? Nie ośmieszaj się bardziej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Ja bym się zajął przemocą w rodzinie i kwestią promocji picia alkoholu na mszach świętych

("bierzcie i pijcie!" i "chlup" kielich przy dzieciach, a potem obłudne napominanie ws. picia wiernych przy nieletnich!)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 8

WOW

Ale jesteś po jednym piwie czy więcej????"))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

samochody trafiły w ręce gminu

sa za bardzo dostepne
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 8

Zamiast tego sklepu powinni zrobić tak tak potrzebny w centrum miasta parking. Poza tym Świętojańska powinna zostać trasą szybkiego ruchu bez żadnych przejść dla pieszych żeby wreszcie nie było korków.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 17

tylko baran mógłby coś takiego wymyśleć
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Musisz być chyba rowerowym ultrasem aby się ze mną nie zgadzać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Monopolowy z misją. To lubię.

Wczoraj widziałem klepsydrę przejeżdżając trolejbusem. Szczegółów nie widziałem, ale pomyślałem sobie, że zmarł pracownik albo szef sklepu. Teraz ogarniam.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

Gdyby chodziło tylko o pieniądze, robiliby reklamę jak 99% pozostałych wódkodajni,

dla których pisemne ostrzeganie w sklepie kierowcy i odprawianie z kwitkiem nieletniego jest przykrym obowiązkiem narzucanym przez "totalitarne państwo walczące ze swobodami obywatelskimi".
Tak, z dużym prawdopodobieństwem o tej reklamie pisałyby trójmiejskie media, a skoro tak, to zarzucanie robienia jednocześnie własnego interesu (czyli przejęcia klienta innego monopolowego) i interesu społecznego jest czymś co należy chwalić. Model biznesowy promujący rozwiązania typu "win-win" (oczywiście nie chodzi tutaj o wołanie o wino).
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli...

Jeśli jakiemukolwiek piratowi drogowemu trafi to do łepetyny to jestem całkowicie ZA !
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cały problem ze nie trafi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

co nei znaczy żeby przestać cokolwiek robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ci kabareciarze za ladą

to co mają robić? Może naśmiewać się z tragedii? Cóż, ktoś znalazł kontrowersyjny sposób na promocje swojego interesu
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 7

O tym samym pomyślałam. Kto wpadł na pomysł wciśnięcia na koniec reklamy kabaretu?
To trochę antyreklama.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

tragedia jest to, że wszyscy wierzą w społeczny aspekt tej alcji, a ona dotyczy jedynie pieniedzy dla własciciela

a ta cała szopka to reklama a nie akcja społeczna
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pewnie nie słyszałeś o tak zwanym win-win prawda?

Sklep ma promocję ale jednocześnie dociera z przesłaniem do większej ilości osób. Ale cóż Ty pewnie z tych co jak sąsiad kupi nowe auto, to pierwszy lecisz z gwoździem :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiscie, bo znasz mnie bardzo dobrze "Racjonalisto"

Już stoję przy Twoim aucie i właśnie wyciągam gwoździa.

ehhh. Jak w tym kraju ma być dobrze, jak tacy domorośli mędrcy uważają się za wszystkowiedzących

Zejdź na ziemię i przestań łykać wszystko jak ciepłe buły.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

...

Gwóźdź
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

proponuje inny sposób

kupujący alkohol zostawia w depozycie kluczyki i dokumenty auta, odbierze gdy wytrzeźwieje
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jestem za całkowitą delegalizacją alkoholu.

Jeśli ktoś przeciw to dlaczego?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 7

To ja jestem za delegalizacją komputerów

Bo przecież niektórzy nie potrafią z nich korzystać albo wykorzystują je w złym celu. Albo delegalizacja czajników, bo jak nieumiejętnie się z nich korzysta to można oblać się wrzątkiem. Człowieku zakazami nic nie zdziałasz a prohibicja w USA to udowodniła.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co w tym dziwnego?! Alko iest dla ludzi z glowa...jak twoje dziecko w wieku nastu lat jedzie nanwakacje tonfo robisz? Strzelasz poagadanke o seksie i ciazy i dajesz gumki do plecaka.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Napisz jeszcze raz, tylko po polsku.

Bo tego nawet Twoje dziecko by nie zrozumiało.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taa

Heroina też jest dla ludzi z głową?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Tragiczny jest twój post, sugerujący, że samo picie alkoholu stanowi zagrożenie na drodze. Nie o fakt picia tu chodzi ale o wsiadanie za kółko po wypiciu, rozumiesz różnicę?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Polsce jest przyzwolenie społeczne na jazdę po pijanemu.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

W pewnej niewielkiej niemieckiej miejscowości,

w której piątka rozbawionych,podpitych młodych ludzi zginęła w wypadku,zakrwawiony wrak tego feralnego samochodu umieszczono NA STAŁE na dziedzińcu szkoły,do której chodziły ofiary. Efekt : od wielu lat żaden z uczniów ani absolwentów tej szkoły nie spowodował wypadku pod wpływem alkoholu. U nas by się zaraz odezwali "obrońcy" wszystkiego,niczego i uczuć wszelakich. A to jest sprawa życia i śmierci i tylko RADYKALNE METODY mają szanse dać efekty!!!
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dkladnie. Tylko zywe micho.inaczej nie dociera. Frajerstwo mysli ze ma trzy zycia
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba właśnie dlatego są zdjęcia wypadków

bo tylko na tyle może sobie pozwolić właściciel żeby nie przekroczyć granicy prawa. Każdy dobrze wie, że tabliczki "nie wsiadaj za kółko po alkoholu" nie działają.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z jakiej europy czlowieku wracasz.Problem pijanych kierowcow jest wszedzie,ja mieszkam 10lat na wyspach i tu nie jest dobrze.A krytyka narodu polskiego nie jest zamierzeniem akcji sklepu,tylko prewencja i przestrzeganie zasady:piles to nie wsiadaj za kierownice!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4

Polski ekspert z wysp, z kwadratu gdzie śpi 15, z pensją 1500 funtów, 15-letnim TDI lub BMW na podjeździe oraz co oczywiste biegłym angielskim - oni po roku już mówią biegle choć w Polsce ledwo trójka była w zawodówce.
Z łaski swojej podaj może statystki wypadków śmiertelnych w UK na daną liczbę mieszkańców by było sprawiedliwie.
To że tam jest większy limit to oczywiste.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

No no a na tych wyspach pijanych kierowcow jest wiecej angielskich czy juz polskich? Wiesz na wyspach kradziezy kiedys tez nie bylo duzo. Zaczelo sie 10 lat temu po pierwszej fali emigracji. Kiedys zostawiali auta i domu otwarte. Angol irlandczyk nie kradl. Teraz pewlno jest polakow, arabusow i branza kwitnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Esza z Jagiellońskiej jeździ po pijaku swoim granatowym golfikiem i nawet nie potrzebuje prawa jazdy.

Nigdy nie miał prawka, a jeździ od lat. Teraz wskoczył na wyższy level i nie dość że bez prawka to jeszcze po pijaku. Po co ja robiłam prawko, skoro taki śmieć jeździ bezkarnie bez od tylu lat ?!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakhys to zglosila to by nie jezdzil. Nie cierpie takich gasek jak ty. Wielce oburzona a chu$$$robi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Sam zgłoś , ja sie go boje. Granatowy golf GD2449K pod klatka d
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ODWAŻNA REKLAMA / ANTY- REKLAMA???

gdyby nie artykuł nikt by nie wiedział o jakiś tam delikutasach,,,,
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5

Rozumiem, że według Ciebie

Reklama poprzez robienie akcji z pozytywnym przesłaniem jest czymś złym? Jak zwykle wypowiadają się "biznesmeni" z browarkiem w ręce..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

powinni pokazywać ich na wizji że wsiedli za kółko pijani ,a nie zakrywać twarzy bo tak czy siak są przestępcami
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A liszowska to się wywinęła co?

Co znaczy kasa- żadnych konsekwencji!!!- dalej będzie śmigać tak jak ta z tunelu!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wywinela sie. Na razie trwa postepowanie trabko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najpierw zbadać serce w wytrzeżwiałce

, a potem 15 uderzeń z pasa skórzanego po gołej d*pie ,to się pamięta do końca życia.,oprócz tego wszystkie kary przewidziane prawem . To recepta na pijanych kierowców ,bo oni niestety robią to nagminnie pomimo kar materialnych i innych.,
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

15 pasów?

Na drugi dzień już nawet nic nie zostanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

...

To ja mam odważniejszy pomysł. Jakoś właśnie pojawiły się newsy, że w Baninie jakiś tłuk z 1,5 promila rozwalił opla i zabił pasażera. Trochę szkoda, że tylko 1 osoba z 4 w samochodzie zginęła. Skoro wszyscy wiedzieli, że wsiadają do samochodu z pijanym mordercą - wolałbym, żeby zginęli wszyscy.
Ale wracając do rzeczy - może zostawmy na poboczu tego opla z ciałem pasażera na widoku. Może wtedy ten głupi naród się czegokolwiek nauczy.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta mlodanlaska z chlopakiem podobno po drodze wsiadla. Mogla nie wiedziec. Mogla wyczuc po drodze ale kierowca pedzil jak wariat. Tego nie wiemy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Za jazdę po pijanemu

100 godzin sprzątania ulic i utrata prawka na zawsze !
I uświadamiać ludzi o szkodliwości alkoholu ( i wino i wódka i piwo ) - przecież to trucizna dla żywego organizmu !!! taka prawda .
Kasę zarabiają producenci wszelkiego alkoholu
i cieszą się że głupi ludzie to gó..no piją.
Taka prawda .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Eh eh eh

Co za propaganda alkohol w normalnych ilościach nie szkodzi a nawet pomaga.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zgadza się, lampka wina do obiadu lub jedno piwo wychodzi na zdrowie, w Średniowieczu pito piwo zamiast wody, która była kiepskiej jakości, piwa jopejskie warzone w Gdańsku były uznawane za lekarstwo i eksportowaliśmy je nawet do Anglii
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

.

średniowiecze już minęło,
alkohol szkodliwy jest ,
na zdrowie wychodzi czysta woda i dobry sok owocowy lub warzywny,
nigdy alkohol .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Życie też jest szkodliwe, bo kończy się śmiercią, bez piwa też można żyć, tylko po co ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

ci, którzy palą papierosy i lub piją alkohol
( jakikolwiek)
powinni płacić podwójną stawkę na ubezpieczenie zdrowotne ,
jak chcą się truć to niech się trują,
tylko niech potem nie jęczą, że chorują.

i jeszcze za ubezpieczenie OC pijący powinni płacić podwójne stawki .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Palacze i pijący alkohol o wiele więcej wpłacają do budżetu w postaci akcyzy, a twoje bzdurne pomysły o podwójnym opodatkowaniu można wyśmiać, kto niby miałby sprawdzać czy akurat wczoraj przed snem wypiłem piwo i zapaliłem w kiblu papierosa ???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Traf chciał, że byłem już wtedy właścicielem sieci sklepów spożywczych"- buhahaha nie no,wiekszej bujdy juz nie mozna bylo powiedziec......malo realne marzenie....Alicja w krainie czarow hehe....pora zejsc na ziemie i zaczac placic swoje dlugi

Czytaj więcej na:
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardzo logiczna i zwięzła wypowiedź. Pogratulować :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

J dobrze, trzeba poyepiac pijaych kierowcow. Ony ta pseudo celebrytka Joanna L. poniosla odpowiednia kare sądową za jazde po pijanemu, jaki pozostali pijani kierowcy a drogach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłam,widziałam...

specjalnie podeszłam z dziećmi do tego sklepu żeby im to pokazać.Robi wrażenie.Fajnie by było gdyby to było zamontowane przed sklepem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Taaa ... wszyscy niby chcą srogich kar, potępiają na forach ...

... a jednocześnie jest u nas ciągle przyzwolenie na jazdę po pijaku, po paru głębszych, po jednym szybkim, jako wczorajszy, po dwóch piwkach, ja tylko lampkę wina do obiadu, itp. itd.

Mamy dwa społeczeństwa czy jak ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Widziałam to - robi wrażenie i daje do myślenia....

Gratuluję pomysłu. Naprawdę warto to zobaczyć... Szczególnie polecam tym, którzy praktykują jazdę pod wpływem alkoholu. Chociaż, czy takim idiotom cokolwiek może pomóc?????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pijany za kółkiem

Fajnie,że są tacy ludzie.Dzięki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

alkomat

był kiedyś artykuł o alkomacie na telefon, ciekawe jak sie biznes kręci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I bardzo dobrze

Chyba żaden sklep w Polsce nigdy nie zrobił tak dobrej akcji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kazdy pomysl dobry

Reklama dzwignia handlu. Sprzedaje wode, a potem robi dziwne akcje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A słyszał

że wszystko jest dla ludzi? Wystarczy odpowiedzialnie tę wódę pić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piętnowąć ścierwo prowadzące po pijaku

na każdym kroku!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

można by było

zabierać auto, prawko na pół roku, rok czy dwa, do tego wysoka kara finansowa i prace społeczne w miejscu publicznym w koszulce z napisem, np. "prowadziłem auto po pijaku"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

1

Ta witryna to wstęp. Przede wszystkim powinniśmy zmienić naszą mentalność ot co!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo!

Wystawa robi wrażenie. Przypominają mi się zdjęcia wypadków z kursu na prawo jazdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Więcej takich akcji!

Jeśli w społeczeństwie nieodpowiedzialne picie zostanie jasno potępione, to może w końcu coś się zmieni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest o co walczyć.

Nawet jeśli tylko jedna osoba się dzięki temu opamięta, to i tak będzie to sukces.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli ktoś nie widział to zdecydowanie polecam zobaczyć.

Witryna naprawdę robi wrażenie!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawa jestem

kto minusuje komentarze popierające tą akcje. Pewno Ci co nie stronią od kieliszka przed wsiadaniem za kółko! Wstyd!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byłem, widziałem i polecam.

Alkohol nie łączy się z jazdą! Pamiętajcie o tym!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czemu potrzeba takich akcji, żeby ludzi się organęli

Zamiast krytykować zastanówcie się jakie żałosne w PL jest to, ze potrzeba takich akcji, żeby pełni ułańskiej fantazji, zadufani w sobie kierowcy mogli zrozumieć prostą zależność : alkohol nie idzie w parze z prowadzeniem. Jeżdżę przepisowo, co w PL spotyka się z krytyką (no tak, przepisy są po to, żeby je łamać), ale i tak za każdym razem, wsiadając do auta, zastanawiam się, czy nie trafię na jakiegoś nachlanego debila i nie będzie to moja ostatnia podróż. I nie, nie jestem niedzielnym kierowcą, ale za mistrza kierownicy się nie uważam (w przeciwieństwie do większości polskich kierowców, zwłaszcza panów wyprzedzających na żyletkę, bo jest pobocze i przecież mnie, królowi polskich dróg, ustąpią miejsca :/). Ludzie, zacznijcie używać zdrowego rozsądku, to nie takie trudne. Wypiłem, nie jadę, choćby to był naparstek wódki. Mam kaca- nie jadę, bom dalej narąbany (kilka godzin snu to często za mało, by wytrzeźwieć).
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

gdy ide do sklepu to nie ide na cmentarz

To nie zapobiegnie jezdzeniu pojazdami po pijaku!Smutni wyjda ze sklepu nie ci co potrzeba.Szok reklama w zlym guscie!
Moze najpierw nalezaloby troche utrudnic dostep do alkoholu i zlikwidowac go ze stacji benzynowych.Za jazde po pijanemu samochodem powinien byc przepadek samochodu i dotkliwa kara wiezienia.Za wypasek po pijaku kary powinny byc ostrzejsze.
Przyklad idzie z gory poslowie czesto prowadza auta po spozyciu alkoholu.
Po narkotykach czy alkoholu co za roznica,tylko ze sady kiedy maja skazac promineta lub jego dziecko zaraz sprawe tuszuja i uznaja osbe za chwilowo niepoczytalna.
W przyszlosci moze dojsc do samosadow na drodze poniewaz sady nie wypelniaja swoich funkcji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Zakazać sprzedaży na stacjach ? To nie ma przecież sensu, jak na imprezie brakuje % to idę ja stację i kupuję, w Szwecji mają gorzej, totalny zakaz sprzedaży, tylko jakiś Systembolaget, totalna porażka, w zwykłym sklepie nie kupisz normalnego piwa tylko siki 2,8 %...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem za!

Świetna akcja. Niestety obawiam się, że praktyka będzie zgoła inna:( Na pijanych głupków nie ma rady, w naszym kraju..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

powinny dodatkowo wisieć zdjęcia "ludzi" którzy jeżdzili po pijaku - niestety to niemożliwe w tym kraju.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Genialne

Doskonały pomysł. Gratuluję i pozdrawiam autora
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko trzymać kciuki

żeby przekaz dotarł do jak największej ilości ludzi
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry pomysł

Całkowicie popieram, trzeba walczyć z pijaną trzodą.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratulacje za pomysłowość i dobrą reklamę,
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i co to da poza tym, że darmowa reklama dla nich? Pod tym względem popieram Norwegię - dożywotnie zabranie prawa jazdy + do pierdla i to nie tak jak u nas, że siedzi i żre świeże kanapeczki (a nie jak u nas w szpitalach, gdzie 3dniowy chleb dają bez skrupułów), a tyra na siebie. A u nas co z tego - często takie sprawy kończą się tak, że pijany buc może sobie zrobić drugie prawko zaraz po zabraniu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Alkohol powinien byc całkowcie zakazany w takim katolickim kraju Jak Polska !

tym bardziej ze jest szkodliwy !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hipokryzja

Szanowni internauci.Poobserwujcie jak za podobne czyny orzekają polskie sądy.Tutaj jest max hipokryzja.Wszystko zależy od statusu społecznego.Ten sam czyn a kary z dwóch stron biegunów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo

U nas niema kompletnie żadnej kultury picia alkoholu ! I to ma przełożenie na pijanych kierowców po za tym jeszcze jedna sprawa uzyskanie takiej zwykłej prostej rzeczy jak prawo jazdy jest koszmarem jest to uprawnienie prawie nie do zdobycia łatwiej uzyskać dokument upoważniający obsługę wózków widłowych ! To jak już to prawko się "dostanie" to nie dziwię się że można zwariować ze szczęścia i stracić zdrowy rozum , gdyby wiele rzeczy było powszednich normalnie dostępnych to na pewno nie frustowałoby to społeczeństwa .Każdy pomysł "12" bardzo mi się podoba ! Gratuluję ! Może to przemówi do nas !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

grunt to fantazja

Podoba mi się nieszablonowe podejście do sprawy. Pan adam mógł nic nie robić, zrobić to byle jak, ale wyraźnie sie postarał. Ma swoje powody. To jego sklep, więc nie musiał się nikogo pytać o zdanie. Dobrze, że nie popadł w wizerunkowy lęk typu "ojej, a jak tak zrobię, to co ludzie powiedzą?".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nigdzie na świecie także w Polsce nie ma społecznego przyzwolenia na jazdę po pijanemu . Myślący ludzie zawsze będą za surowym traktowaniu pijanych morderców w aucie, za dożywotnim odbieraniu prawa jazdy itd. Ale żeby to zmienić nie wystarczy nasz sprzeciw . Potrzebne są zmiany w prawie i jego egzekwowaniu , Niestety nie ma komu to robić bo nasi POLITYCY zamiast zając się sprawami najważniejszymi dyskutują o "d*pIE MARYNI " !!! Takie mamy prawo - jakich rządzących w kraju . Do d...y.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

szok

Tylko szok moze odsunac pijanych idiotow od siadania za kierownica, wystawa rewelacyjna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

....

Fakt,reklama robi wrazenie nie powiem...popieram w 100%....ale prawda jest calkowicie inna...dlugi sa...kasy na towar nie ma...wiec pach...trzeba cos znowu wymyslec...."tonący brzytwy sie chwyta"
Proponuje zmiany zaczac od Swojej osoby i od kierownictwa sklepu a pozniej najwyzej wyplynac na "głebokie wody"....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
do góry