Widok

Ogródek na balkonie - pomoc

Ogród Dom i mieszkanie Temat dostępny też na forum:
Cześć,
Od jakiegoś czasu myślę o tym, aby zrobić sobie na balkonie mały ogródek. To znaczy wypełnić z dwie skrzynki i kilka doniczek i posadzić coś, co później mógłbym zjeść. Niestety mam wątpliwości, czy jeśli zrobię to tak na "hurra" czyli posadzę po prostu nasiona w doniczkach i będę podlewał to mi się uda ? Dlatego może jest ktoś na forum doświadczony w tym temacie i mógłby ze mną drogą mailową podyskutować trochę na ten temat. Zależy mi przede wszystkim, żeby posadzić te małe pomidorki, gdyż często je jem i fajnie by było mieć kilka krzaczków takich pod ręką.

Jeśli ktoś miałby chwilę aby porozmawiać/popisać to proszę odzywać się na maila drozdzu88@gmail.com

Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na wysiew pomidorów do gruntu (a szczególnie do skrzynek balkonowych) jest ciut za wcześnie.
ZIma co prawda była łaskawa, ale gwarancji braku przymrozków nie ma.
Zdecydowanie lepiej poczekac kilka tygodni i kupić gotowe sadzonki. Innych warzyw też to dotyczy.

Ależ ja Ci balkonu zazdroszczę.. :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"...coś, co później mógłbym zjeść." pietruszka, tymianek, cząber..., albo mlecz ;D))
a tak serio zasiej pomidory w pojemniczkach na oknie w domu, a potem przeflancuj do skrzynek na balkon :) powodzenia! i smacznego! :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Łukasz, ode mnie masz poradę w mailu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No dobrze a gdybym chciał kupić nasiona/sadzonki, ziemię i doniczki to jechać gdzieś do ogrodniczego czy może wybrać się do jakiegoś super marketu i tam kupować spokojnie ?
Chyba zdecydowałbym się na sadzonki pomidorów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na rynku będą na pewno, albo na giełdzie w Renku koło Selgrosa,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Okazie też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie ma już Okazu zlikwidowali, nie mogę go odżałować. Na rynku we Wrzeszczu będzie można kupić gotowe sadzonki.Na moim balkonie w dużych doniczkach pięknie rosną i owocują pomidorki koktajlowe i koraliki,mięta , szczypiorek, no i dużo kwiatów
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przenieśli. Nowy Zoo Okaz znajduje się na Trakcie św. Wojciecha :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale nie ma tam roślin.
Tylko rybki i takietam podobne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
na tym samym terenie kwiaty sprzedaje babka co kiedys a moge i teraz prowadzila program w tv, wiec kwiaty na pewno są ;) ale juz nie pod logo "okazu".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Masz na myśli panią Justynę - różnica jest też taka, że ceny są wyższe, niż w Okazie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
masz racje co do cen ;) szkoda Okazu, zawsze jezdziliśmy kupowac tam kwiaty i do sklepu akwarystycznego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do pomidorów na balkonie, to są odpowiednie gatunki takich małych koktajlowych, odmiany balkonowe- miałam w zeszłym roku, krzaki nie rosną zbyt duże a owoców dużo. A do doniczki przed wsadzeniem dawałam obornik koński- polecam. (można go kupić w takich małych woreczkach w sklepie ogrodniczym) Ja sama wysiewałam pomidory na początku kwietnia. Można kupić gotowe sadzonki są mocniejsze.
Zioła mi w zeszłym roku nie wzeszły, ale szczypiorek i rzodkiewkę miewałam już w doniczkach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w tym roku zrobiłam pierwsze podejście z nasionami, przez 2 miesiące (zgodnie z instrukcją na paczce ;)) miałam w domu na parapecie w doniczkach z torfu pod folią, pojawiły się liście :D teraz sadzonki umieściłam w korytku na balkonie i czekam na kwiaty ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mo- a czy w tym korytku nie będzie zbyt mało ziemi? Ja miałam pomidory w takich dużych doniczkach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomysł super, ale jeśli mieszkasz w pobliżu jakiejś ulicy, choćby o średnim natężeniu ruchu to odradzam jedzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trochę dalej za Justyną z ogrodnictwa jadąc w stronę Pruszcza po prawej na wale jest super ogrodnictwo .Ceny niższe niż u Justyny a i wybór ogromny od kwiatów ziemii aż po zioła -polecam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zaspa

Trójmiasto do bani (382 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

przeprowadzka !!?? (34 odpowiedzi)

Sprzedaliśmy dom, kupiliśmy drugi. Musimy się przeprowadzić... Czy zamawiać firmę...

do góry