Widok

Ogrodzenie

Witam sasiadow z osiedla Rodzinnego! Czy ktos z mieszkancow moglby sie wypowiedziec na temat ogrodzenia szeregow,ktorym deweloper tego nie zrobil? Chodzi o szeregi 8 i 9. Chcialbym ogrodzic swoja posesje ale rozne glosy mnie dochodza... Patrzac na innych to dwoch sasiadow bez problemu ogrodzilo,na jednej posesji plot powstal do polowy... Czy ktos sie orientuje jak to wyglada z ogrodzeniem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ogrodzenie

Czy jest na tym forum jeszcze ktos,komu przeszkadzaja psie odchody pod drzwiami? Stad tez pomysl ogrodzenia,bo niestety deweloper nie wykazal sie inicjatywa akurat w tylko w naszych dwoch szeregach :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie bój żaby i tak Ci pod furtkę wyprowadzą , na tym osiedlu to norma, nawyki z blokowisk
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ogrodzenie nic nie da bo:

Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek dbania o czystość i porządek na swoich nieruchomościach. Jednak obowiązki właścicieli wykraczają poza teren ich posesji. Są oni zobowiązani także do zapewnienia utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż ich nieruchomości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przeszkadza mi kupa na chodniku,bo zdaje sobie sprawe,ze nie wszyscy dojrzeli do posiadania czworonoga i pilnowania gdzie sie zalatwia. Natomiast przeszkadza mi kupa nie mojego psa na mojej dzialce,ktora kupilem nie w pakiecie z cudzym psem i za ktora place podatek i po ktorej nie moge normalnie przejsc,bo pelna jest odchodow. A czy rodziny z dziecmi w tych szeregach nie chca dla bezpieczenstwa ogrodzic posesji? Zwlaszcza dziwie sie w przypadku mieszkan z dzialka narozna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgodnie z przepisami nie mozna nic takiemu czlowiekowi zrobic ktory wyprowadza psa a ten sie zalatwia. Prawo mowi rowniez ze nie ogrodzona parcela powinna byc traktowana jako miejsce do ktorego kazdy ma dostep - publiczne nawet jak ma prywatnego wlascicea
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jak to nie mozna nic zrobic? Kazdy podpisywal akt notarialny w ktorym byl regulamin osiedla. Jasno bylo opisany temat psow. Wystarczy podac ta osobe do sadu. Sprawa z marszu wygrana.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
,,, zapisy w akcie notarialnym moga byc sprzeczne z polskim prawem ale sad uzna wyzszosc prawa PL nie zapisow nieprawomocnych w akcie np.: W akcie notarialnym mamy zapis dopuszczajacy skladowanie azbestu na terenie posiadlosci.. po 10 latach ktos dostaje raka -> itd
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Chodzilo mi bardziej o to,czy cos jest nie tak z tym grodzeniem,bo jedni grodza,jedni nie. A nie wierze,ze ludziom nie przeszkadza pol posesji otwartej z przodu,zwlaszcza jesli maja dzieci. Czy ktos z Sasiadow sie orientuje? W akcie notarialnym nie ma ani slowa o grodzeniu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli to Twoja działka to składasz wniosek najpierw w Żukowie, potem w Kartuzach i sobie stawiasz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sporo można było przez zimę poczytać na forum jak mieszkają nowi inwestorzy w Baninie. Jak tylko zrobi się nieco cieplej wybiorę się na rowerową wycieczkę po okolicy. Spodziewam się wielu atrakcji i emocji.
Podobno jest pięknie i sympatycznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam otwarta posesję. Ze wzgledów estetycznych uważam, ze działek nie należy z przodu grodzic. Przy ulicy Czerwonej Jarzebiny, albo może to już jest inna, na rogu jest ogrodzona, okropną siatka posesja. Bardzo szpeci ulicę. Jełsi każdy z sąsiadów będzie rodził czymś innym z fajnego schludnego osiedla, zrobi się małoestetyczny, pstrokaty zakątek. A odchody psie.. cóz po prostu raz na jakis czas trzeba sprzątnąć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7
nowi inwestorzy.
Bo pęknę ze śmiechu.
Inwestorzy to są owszem ale Ci co sobie sami budowali ale domy jednorodzinne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
~Ulm

Bardzo podobają mi się takie otwarte posesje i w cywilizowanej Europie to norma. W poliskich warunkach to niestety niewykonalne. Już z samej lektury forum można założyć, że spora część ludzi nie uzna granicy Twojej posesji, a psy będą swobodnie biegać po Twoim trawniku obsikując Twoje rośliny. Częśc właścicieli czworonogów nie przeszkadza to, że pies z******się przed wejściem sąsiada, to tym bardziej nie będzie przeszkadzać, że zrobił sobie wybieg z Twojego ogrodu. A jeśli zabraknie miejsca parkingowego, to wjadą Ci na trawnik, "no bo przecież musi gdzieś zaparkować"
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sko, zgadzam się, że części ludziom to nie przeszkadza, innym przeszkadza. Tez wolałabym nie sprzątać psich kup z trwanika i jeśłi zobaczę na własne oczy właściciela sprawcy kupy, to zwrócę mu uwagę. Nie chcę jednak spinać się i marnować energii na taką pierdołę jaką jest psia kupa. sama sie dziwię, ze biorę udział w tej dyskusji ;)
Jeśli od czasu do czasu będę musiała to sprzątnąć po jakimś psie dla zachowania estetyki osiedla, jestem w stanie to robić.
Latem, w ubiegłym roku wracałam wieczorem do domu. Osiedle było ciche, estetyczne. Uznałam, ze jest naprawdę ładnie i cieszę się, ze tu mieszkam.
Naprawdę nie razi Was w oczy ogrodzenie na rogu Czerwonej Jarzębiny i Słonecznego Poranka?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakoś wszystkie szeregi na Rodzinnym są ogrodzone i jest ok. a jak ktoś nie ma ogrodzenia a chciałby mieć to już dziwi to niektórych. Rzeczywiście to ogrodzenie z siatki szpeci i razi w oczy ale po sąsiedzku na posesji narożnej powstaje płot z ładnych desek i wygląda tak samo jak reszta płotów na osiedlu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szkoła podstawowa Banino (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o poziomie nauczania, obyczajach oraz nauczycielach w szkole w Baninie? Szukałem...

Kominek czy koza? (72 odpowiedzi)

Hej, wahamy się czy kupować kominek czy koze. Jakie widzicie plusy i minusy jednego i drugiego?...

Deweloper Dom Moich Marzeń (Banino / Dąbrowa) (116 odpowiedzi)

Jakieś opinie na temat dewelopera Dom Moich Marzeń budującego na skraju Banina i Dąbrowy ?...

do góry