Widok

Ogrzewanie domu gazem - jakie koszta?

Jakie mogą być koszta związane z ogrzewaniem domu (CO + woda) gazem. Czy to się w ogóle kalkuluje? Czy lepiej szukać innych sposobów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na to pytanie można odpowiedzieć tylko: niemałe.
Wszystko zależy od metrażu, czy dom jest nowy, czy stary, jak położony itd...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
zainwestuj w solary, maly wiatrak i pompe ciepla. Do nich dostaniesz doplaty. A jak zbudujesz dom pasywny to doplata wynosci chyba 50 tys.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
nie inwestuj w żaden pasywny dom! Żeby dostać zwrot musisz wziąć kredyty, za gotówkę wydaną na budowę nie dostaniesz zwrotu.
Buduj systemem gospodarczym z dobrych materiałów. Dobry styropian, okna i wełna na poddaszu + rekuperacja śmiało da bardzo niskie koszty eksploatacyjne. Mam dom z porothermu 25 , styro 15 cm, dobre okna, welna 18 cm lambda - 0,32, ogrzewanie gazowe 160 m2 - podlogowka 100%, kociol kondencasyjny z zamknieta komora spalania, w rok mieszczę sie w 1 taryfie czyli 1200 m3. Ne mam solarow.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nieco odwrotnie - żadnych kombinacji z "systemem gospodarczym" czy pojedynczymi fachowcami, a szukanie firmy robiącej conajmniej kilkanaście budów rocznie, mających ekipy od poszczególnych spraw i kupujących materiały (przebitki mają niesamowite).
Rozrzut propozycji miałem wielkości 50%. Oczywiście z tymi najtańszymi nawet nie rozmawiałem, bo wiedziałem, że to za tanio aby mogło być dobrze.

Bryła domu bez zbędnych udziwnień, materiały bez szaleństw (no kobieta wymusiła styro 18 cm), całość na podłogówce, żadnych solarów czy rekuperacji, ale jedno gdzie nie kombinowałem to z piecem - oczywiście kondensacyjny, ale nie żaden (jak to nazywają) "deweloperski" za 7-8 tys., a porządny. Tu nie warto oszczędzać.
Przy 146 m2 tylko w pierwszym sezonie (ale to zawsze wychodzi drożej) raz przeskoczyłem nieco 500 PLN za miesiąc (i to przy małym dziecku - czyli ciepłej wody szło w pip).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nowy dom, 180m2, gazobeton + 15 styropian, dobre okna (przez okna ucienka w nowych domach znaczna ilosc ciepla), zadnych rekuperacji, solarow i innych udziwnien pseudo oszczednych.

W mieszkaniu (tez nowym) placilem srednio za podgzanie wody ok 100PLZ/miesiac.
Tu place za ogrzewanie i wode (ostatni sezon - drugi od wprowadzenia) - 3000PLZ/rok. Czyli ~1800PLZ/rok za ogrzewanie. WG mnie tanio.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A my natomiast zastnawiamy się nad założeniem ogrzewania gazowego. Nie mamy podłączenia do sieci, wiec musiałaby to być butla - tylko jakie mogą być koszta? Czy ktoś z forumowiczów ma doświaczenia z tego typu formą dogrzewania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bardziej się opłaca http://teczakwiat.pl/czym-warto-obecnie-ogrzewac-dom/ dużo mniejsze koszty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogrzewanie pompą ciepła zamiast gazem? Całkiem rozsądne podejście.

Ciekawe może być również przygotowywanie ciepłej wody pompą ciepła.
A żeby całkiem zredukować koszty poboru energii pompy ciepła można ją połączyć z fotowoltaiką - wtedy zasilamy pompę ciepła właśnym prądem :)

Tylko trzeba sprawdzić możliwości pompy ciepła - tzn czy posiada możliwość współpracy z instalacją fotowoltaiczną. - nasz nowy vitocal 060 a posiada - mam system SG Ready.

Jakieś pytania? Służę pomocą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Stary dom, nowe ocieplenie grube - styropian 12 mm. Okna plastikowe. Ogrzewanie gazowe plus ciepła woda plus kuchenka gazowa tylko na jednym piętrze. Kosztuje mnie to w mroźną zimę max 400 zł/ miesiąc. Tak jak teraz za październik rachunek 110zł. Dodam, że w domu ciepło, 23 stopnie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koszty w tym przypadku mogą okazać się niestety całkiem wysokie, więc moim zdaniem lepiej będzie się zastanowić nad czymś zupełnie innym. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się u nas ogrzewanie nadmuchowe, które posiada wiele zalet. Należy mieć jednak na uwadze to, że wybór odpowiedniego systemu będzie kluczowy. Z tego właśnie powodu system Feelco będzie tutaj najlepszą opcją, ponieważ dotyczy on ogrzewania nadmuchowego nowej generacji. Jest to coś zdecydowanie bardziej wydajnego oraz skutecznego, a dodatkowym atutem jest też oszczędność którą zauważymy praktycznie natychmiastowo. To bez wątpienia bardzo nowoczesne rozwiązanie i podejrzewam, że już za kilka lat będzie ono powszechnie występować w domach w naszym kraju. System Feelco jest też gwarancją zadowolenia i dzięki niemu będziemy pewni, że wszystko będzie działać bez zarzutów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzę dużo wywodów filozoficznych niż rzetelnej wiedzy. Jak jest gaz ziemny będzie to najbardziej efektywne rozwiązanie pod warunkiem że zostanie to dobrze zrobione i z solidnych materiałów. wysokiej jakości piec kondensacyjny , rekuperacja i ciepła woda z pompy ciepła rozwiązanie przebija wszystko. Jak nie ma gazu to pompa ciepła.
Warunek jeden urządzenia wysokiej jakości a nie cena, cena, cena ... a później mamy cenę na rachunkach za ogrzewanie :( no i opinię że gaz jest drogi. 518808502
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mnie ogrzewanie gazowe już w mieszkaniu w kamienicy wynosiło sporo, zwłaszcza w sezonach grzewczych to można było rozpaczy dostać. Dlatego jak budowaliśmy dom jednorodzinny postawiliśmy na panele słoneczne nasze akurat były z ozeshop, zwłaszcza przy dwójce malutkich dzieci no to już w tym domu w naszym przypadku musiało być ciepło. Jak mam być szczera do dzisiaj jestem zadowolona z tej decyzji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wbrew pozorom ogrzewanie gazowe nie jest takie kosztowne. Sam obecnie mam takie ogrzewanie w domu i płacę porównywalnie do tego co niektórzy płacą za węgiel.Dom jest dobrze ocieplony, zlikwidowaliśmy jakiś czas temu przy okazji ocieplenia wiele mostków termicznych. Zastanawiałem się nad fotowoltaiką ale zrezygnowałem z uwagi na jej wysokie koszta.

Moim zdaniem powinni wprowadzić spore dofinansowania na ocieplenia domu oraz na montaż ekologicznych źródeł energii jak fotowoltaiki. Bo z uwagi na wysoki obecny koszt niewiele osób sobie coś takiego instaluje.

Dzięki temu mozna sporo zaoszczedzić https://coupondojo.pl/blog/17-planowanie-wydatkow--jak-robic-to-madrze-i-oszczedzac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj duże a teraz jak jeszcze podwyżki zapowiedzieli tragedia będzie. Zastanawiamy sie nad panelami na podczerwień, rodzice maja te Oxyly . Chwalą sobie https://www.oxyly.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://vosti.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To i ja coś dodam https://www.dombezkosztow.com Dom bez kosztów...znacie? Może ktoś ma takie rozwiązanie u siebie w domu?
W dzisiejszych czasach kiedy liczy się każda złotówka i każdy chce oszczędzać, to takie rozwiązania są najlepsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aktualnie kiedy gaz jest coraz droższy, to ciężko jest przewidzieć jakie te koszty będą... Warto jednak pomyśleć o tym, jak można taki gaz oszczędzać. Tutaj na przykład jest o tym sporo - https://remont.biz.pl/porady-2/jak-oszczedzac-gaz-w-domu-lub-mieszkaniu-sprawdzone-sposoby-na-mniejsze-rachunki-za-gaz/, takie zasady pozwolą sporo zaoszczędzić co w dzisiejszych czasach przyda się każdemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czemu nie gaz płynny? Jest teraz tańszy niż gaz ziemny, nie hałasuje, nie psuje się, instalacja jest bardzo tania i nie ma praktycznie żadnych kosztów utrzymania przez dziesiątki lat. Zbiornik można wkopać w grunt i nawet go nie widać. Rewizja wewnętrzna zbiornika i próby ciśnieniowe co kilkanaście lat. I co dla mnie było największym plusem, to że od zainteresowania się tematem do zakończenia instalacji zeszło tylko półtorej miesiąca i już święta 2019 mogłem spędzić w nowym domu. Z gazem albo pompą na pewno nie poszłoby tak gładko.

Dodatkowo jako zabezpieczenie można dokupić sobie taki generator prądu.

Drogi nie jest a powinien bez problemu pociągnąć lodówkę oraz część oświetlenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Potrzebuje porady w sprawie wyboru pompy ciepła (47 odpowiedzi)

Cześć wszystkim, postanowiłem, że zasięgnę porady na forum. Rozważam przejście na pompę ciepła u...

remont w bloku niedziele, święta i 1 stycznia - czy to już chamstwo czy life style? (106 odpowiedzi)

Może tylko nam się to nie podoba? Rozmowa nic nie dała, reszta sąsiadów woli cierpieć w milczeniu...

Gdzie zamieszkać? (61 odpowiedzi)

Witam serdecznie :) Obecnie mieszkam jeszcze we Wrocławiu,ale w najbliższym czasie planuje...

do góry