Widok

Ogrzewanie podłogowe! opinie/ceny/

Usługi i wykonawcy Temat dostępny też na forum:
Tak jak w tytule, interesuje mnie ogrzewanie podłogowe,opinie ludzi ktorzy mają, czy warto zainstalować wszedzie? czy bez np sypialni? jak to wpływa na zdrowie? i czy rzeczywiście jest takie oszczędne?
proszę rownież o przykładowe ceny za 1mk,oraz firmy godne polecenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja mam ogrzewanie w kuchni,łazienkach i cześci salonu bo reszta to parkiet i sie nie da siłą rzeczy.
Opinie są różne,jedni twierdzą że nie jest to zdrowe a ja uważam że w takich pomieszczeniach jak my zastosowaliśmy jest zwyczajnie przyjemniej w stopy wychodząc z wanny.)
Ale to moje zdanie.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Witam, ja mam ogrzewanie w kuchni,łazienkach i cześci salonu bo reszta to parkiet i sie nie da siłą rzeczy" - z tegocoo mi wiadomo to moża rowniez pod parkiet czy tez panele!
Może ktoś ma i moglby sie wypowiedziec?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Panele, parkiet będą silnie pracować przy ogrzewaniu podłogowym, ja bym nie ryzykował. Pod płytki to tak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Thank God! Somenoe with brains speaks!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zwyOwt tmtadifduqot
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam ogrzewanie w łazienkach ale prawie nie korzystam. Czasem zima, bo generalnie mam ciepło dzieki grzejnikom na kt. moge wysuszyc ręczniki.
Trzeba pamietać że tak 30-60 min to to wszystko sie nagrzewa. Warto zakupic programator chociaz trochę kosztuje, wtedy mozna włączyc przed wstaniem rano i wejśc do już nagrzanej łazienki. W jednej łazience mam bez programatora i w tej jeszcze żadziej korzystam z tego ogrzewania.
Podsumowując jesli chce sie wydac to można założyc, trzeba liczyć sie również z kosztami eksploatacji , bo chyba wszyscy na forum maja na mysli ogrzewanie elektryczne ( jest jeszcze na wodę), ale nie proponuje rezygnacji równocześnie z tradycyjnego grzejnika.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w sypialni lepiej się śpi przy kaloryferze niż podłogówce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Które z tych elementów:
http://www.e-inclusive.pl/Ogrzewanie-podłogowe.html
są niezbędne by posiadać takie ogrzewanie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niektórzy twierdzą, że przy ogrzewaniu podłogowym w pomieszczeniach, w których się długo przebywa, źle się czują i nogi im puchną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A TOBIE LEB PUCHNIE OSLA LAKA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja miałam ogrzewanie podlogowe w całym domu, zarówno pod płytkami jak i panelami.I cóż, po dwóch sezonach rezygnujemy i w części domu wstawiamy kaloryfery, niestety tam gdzie są panele podłoga słabiej oddaje cielo. Poza tym kwestia czasu w jaki podłoga oddaje cieplo.Jak napale w piecu to kaloryfer jest gorący w kilkanascie minut i migiem cieplo w domu, a podłogówka potrzebuje nawet kilku godzin ,zeby podłoga osiagnęla porzadaną temperature. Mówie oczywiscie o sytuacji w której z jakiś przyczyn nie ma ciagłości palenia w piecu .
Owszem ciepła podłoga jest przyjemna, ale nie zawsze ekonomiczna i wygodna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A z kąt wiesz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem bez znaczenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Przede wszystkim pod panele nie daję się podłogówki ze względu że przepuszczalność drewna jest sporo mniejsza od płytek czy kamienia
I w przypadku kiedy już ktoś się uprze na ogrzewanie pod panelami to daję się więcej ciaśniej przewody.
Podłogówka ma mniejszą temperaturą do nagrzewania niż kaloryfer i ogrzewa równomiernie całe pomieszczenie ale potrzebuję więcej wody więc kosztową zbliżone.
Najlepiej stosować podłogówkę pod płytki i trzymać temperaturę żeby się nie wychłodziło do końca bo faktycznie trochę trzeba poczekać zanim się nagrzeje.
W małej łazience i w kuchni u mnie sprawuję się super. reszta panele
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy podłogówkę w salonie, komunikacji, wiatrołapie, kuchni, łazienkach - wszędzie gdzie jest terakota (spisuje się rewelacyjnie) , tam gdzie mamy deski podłogowe mamy grzejniki (nie wyobrażam sobie abym w sypialni miała ogrzewanie podłogowe kiedy i tak nigdy nie odkręcam tam grzejnika)...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo mi pasuje w przedpokoju, kuchni i łazience. Jest pod kaflami, więc też łatwo sprzątanie idzie. Poza tym oszczędność miejsca, co jest też ważne.
materiały ogniotrwałe https://www.zamac.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piec gazowy,cztery pok. podł.panele i łazienka na piętrze ,salon kuch łazienka na parterze kafle. 120m2 dom, mieszkam 4 lata temp 21.5 tylko podłogówka,temp wody na piecu30stopni pełno okien18 ok35m2 trzy szyby,rekuperator.podłoga anchydryt (agilla nie beton) styropian 15cm w całym domu różnica temp max 0,5stopnia planowałem ale nie ma potrzeby podłączać sterowania w każdym pokoju ,więc nie podłączałem.Rachunki za gaz ogrzewanie sezon grzewczy ok 7m-c 1600-1800zł.pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Człowieku, dziwisz się skoro wybrałeś jeden z najdroższych sposobów ogrzewania? Pomyśl o zmianie na kotły klasy 5. Są bardzo ekonomiczne. U siebie mam taki i w sezonie grzewczym nie ma opcji żebym wydał więcej niż 7/8 stów na opał. Koszt instalacji jest porównywalny z gazową. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mam podłogówkę w całym domu pod płytkami i panelami ale ogrzewanie jest pompą ciepła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wartą polecenia jest ta firma: https://wodtech.pl/207-ogrzewanie, mają niezawodne sprzęty w fajnych przystępnych cenach. Mają szeroką ofertę więc na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Ja korzystałem z ich usług i byłem bardzo zadowolony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Co kupić - wyposażenie

Stół + krzesła - gdzie najtaniej? (51 odpowiedzi)

Gdzie najtaniej kupię zestaw stół +6 krzeseł,może któraś z was wie coś na temat?

Garaż na czas budowy domu (4 odpowiedzi)

Witam. Stoję aktualnie przed dylematem co postawić, garaż blaszany czy z pustaka? Chcemy przed...

Jakie meble do salonu ? (141 odpowiedzi)

Jakie macie propozycje do wąskiego salonu 3,5 x 6 m. Podobał mi się ostatnio w internecie komplet...

do góry