Widok

Olivia Business Centre

Oliwa Temat dostępny też na forum:
Olivia Business Centre to kompleks biznesowy i biurowy, który powstaje w centrum Trójmiasta - tuż przy al. Grunwaldzkiej, przystanku SKM Gdańsk Przymorze - Uniwersytet oraz kampusie Uniwersytetu Gdańskiego. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się także Hala Olivia. Realizacja Olivia Business Centre podzielona została na kilka etapów. W 2010 roku, kiedy rozpoczynała się realizacja kompleksu mowa była o 120 tys. m kw. powierzchni biurowej w standardzie klasy A. W 2017 roku powierzchnia ta ...
więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ze tę manierę nazywania wszystkiego po angielsku należy się wam kręcenie wora!
Ten syf wygląda jak gamach PZPR w Warszawie, tyle, że ma więcej szkła.
Nie można było tego nazwać po ludzku: Centrum Biznesowe Oliwa? Durne buce.
popieram tę opinię 81 nie zgadzam się z tą opinią 55
sam jestes kupa, zrob projekt koncepcyjny i wrzuc tu na forum
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 14

jak na Oliwe

to nie pasują wogóle ! nazwa "bisnesu "nie zrobi
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 37

...

Nazwa angielska mi osobiście odpowiada, jest ona po to aby "bussines people" było łatwiej ja wypowiedzieć czy zapamiętać... po prostu marketing. Budynki nie za wysokie co do wyglądu będzie można wypowiedzieć się po ukończeniu I etapu.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 18

Jasne

bo Niemcy, Szwecja a zwłaszcza Francja pełne są angielskich nazw. Uwielbiam takie gadanie.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 10

Oliwa sprawiedliwa.....

Jak dla mnie nazwa nazwą, budynek budynkiem lecz chodzi o to czy ktoś z nas znajdzie w nim prace po zakończeniu wszystkich 5 budynków bo tyle ich będzie. Wstępny start budowy pierwszego z nich - na dniach; dosłownie.......
Wiem to i tamto na ten temat bo w tym miejscu spędzę kolejne 3 lata pracy a efekt końcowy zobaczyć każdy może......
Nawet ci, którym ta nazwa nie pasuje
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 2

koszmar

Wygląda to paskudnie
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 39

Znakomity projekt

Znakomity projekt, trzeba mieć dużo szcunku do człowieka, który zainwestował i zaryzkował własne pieniądze oraz czas w to śmiałe przedsięwzięcie, z pewnością znajdą się najemcy, którze wkrótce wypełnią wszystkie budynki.
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 10

Wyglada dobrze

Zobaczymy. Przy głównej, przy UG. Architektura typowa dla parków biurowych. Takie same są w Wa-wa.
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 3

Biurowce na Gdańsk Południe, przy obwodnicy i lotnisku z dobrym dojazdem, a nie w centrum

Najlepsza lokalizacja to przy obwodnicy w kieunku Kowali. Jest tam dużo nowych osiedli, gdzie mieszka młoda, wykwalifikowana kadra.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 48

Proponuje Szadolki, to jest lokalizacja z przyszloscia....

kazdy tam trafi, nie potrzebne sa kierunkowskazy, wystarczy miec dobry wech
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

Precz z blaszakami przy glownej

oby tak dalej.
jak sie nie podoba,to pokaz, co sam zbudowales
wtedy sobie nazwiesz Kupa i bedzie po polsku
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 7

W końcu powstanie kawałek wielkomiejskiej zabudowy

W końcu powstanie kawałek wielkomiejskiej zabudowy przy głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta, architektura budynków bez zarzutu, wysokość odpowiednia, myślę że kultura pracy w takim otoczeniu będzie również na wysokim poziomie.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 8

Bardzo dobra architektura

Bardzo dobra architekura, oby powstało więcej takich biurowców i miejsc pracy w Gdańsku. Dlaczego developerzy nie zainteresują się np. pustym pasem terenu ciągnącym się po prawej stronie alei Zwycięstwa od Błędnika do budynków AWF ? Tam między parkiem a torami też mogą powstać biurowce, lokalizacja i skomunikowanie idealne ( na razie powstaje tylko Opera Office ). Kiedy wreszcie zobaczymy nową fasadę na "Zieleniaku" i budynku "Prorem" ? A co z dziurą przy budynku NOT ???
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Nareszcie Oliva

bardzo się cieszę, że wreszcie powstaje interesujący obiekt w Olivie. bardzo fajnie, że coś biurowego, może napędzi koniunkturę lokalnego małego biznesu.Obyście tylko inwestorzy nie przesadzili ze stawkami najmu oraz towarzyszących kosztów, to ja osobiście bedę zainteresowany.
popieram tę opinię 25 nie zgadzam się z tą opinią 5

Znakomity projekt, oby więcej takich inwestycji w Gdańsku !

A kiedy w końcu zniknie dziura przed NOT-em ? Skandal...
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziura przed Notem zniknie dopieja jak konserwator zabytków wyda pozwolenia na budową w tym miejscu kolejnego wysokościowca

Skoro są już tam Hevelius i Prorem, to w czym ma przeszkadzać trzecia wieża ?
Chyba tylko przesłoni nieco widok panoramy miasta z Zieleniaka
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

naprawdę robi wrażenie !!!

Bardzo trafiona inwestycja w znakomitym miejscu ...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Idealna lokalizacja, dobry dojazd i bardzo dużo miejsc parkingowych, co w przypadku większości trójmiejskich inwestycji jest prawdziwą bolączką. W budynku na wysokości jest ogromne lustro, które daje bardzo fajny efekt. Przy tak ładnym, nowoczesnym obiekcie Hala Olivia wygląda bardzo nieciekawie, więc może firma budowlana zajęłaby się jej przebudową?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 7

a co w tym ładnego?? szklane kloce uważasz za nowoczesne??? kiedyś Hala Olivia też była nowoczesna. Zieleniak też. Może warto zacząć budować klasyczne, ponadczasowe budynki. Za 10 lat będziesz się śmiać z tej nowoczesności....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

HAŁAS PO PÓLNOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A mnie zastanawia sposób pracy na tym badziewiu. Ciekawe, czy: mają pozwolenie na hałasowanie do 1 w nocy oraz czy pracownicy mają płacone nadgodziny (pewnie nie)

Mam już dość tego łomotu o północy, a poźniej znów od rana. Zbyt długo to już trwa. Takie szklane molochy powinny powstawać z dala od cywilizacji, najlepiej na polu buraczanym- tam ich miejsce!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12

halas

pracuje w jednym z gotowych budynkow i jestem swiadkiem powstawania kolejnego 15 metrow od mojego biura. Zero niedogodnosci, super organizacja pracy. Wejdz kiedys do srodka to zobaczysz jaki tam wysoki standard. Prace znajdzie lub juz znalazlo kilka tysiecy ludzi. Chwala pomyslodawcy i wykonawcom.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

ehh

wolałam jak były tu działki, pachniało grillem i kwiatki wyglądały z okna kolorowo....
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 11

A może tak jakąś fabrykę?

A może tak w końcu jakąś fabrykę, a nie sam handel i handel??? albo mieszkania dla ludzi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12

Wg najnowszych doniesień na Oruni ma zostać reaktywowana przedwojenna fabryka baterii do U-botów Daimon, zapotrzebowanie na baterie do rowerów elektrycznych w Gdańsku wzrosło w ostatnich dniach o kilka tysięcy procent. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja, możesz aplikować...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

1 kibel na pietro - zenada

kibli jak na lekarstwo. w firmie IT, na pietrze z 50 chlopa i tylko 2 kabiny i 2 pisuary. zenada, pod kiblem czasem ustawia sie kolejka. najpierw ludzie, potem zyski panowie developerzy. trzeba bylo poswiecic kawalek powierzchni biurowej na dodatkowy kibel i nie bylo tego komentarza
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Głupszej nazwy już sie nie dało wymyśleć? Naprawdę musi być dziwacznie?

Tak durna makdonaldyzacja powinna być zabroniona ustawą. Nazwy w Polsce powinny być tylko polskie. Nie chcemy tego jankeskiego syfu. Nasz język jest bogaty i ma odpowiedniki całego tego "zagramanicznego" bełkotu. Nie musimy być żałosną papugą narodów z mentalnością wprost z jarmarku z wiochy zabitej dechami o pretensjach do stolicy. Ta nazwa jest pretensjonalna do bólu i śmieszy, lecz nie przekonuje.

Coś takiego jest nie do pomyślenia np. we Francji, gdze naród ma szacunek do samego siebie. Dlaczego w Polsce jest z tym problem?

Kompleks "małego" należy korygować u psychologa, a nie manifestować go w przestrzeni publicznej.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bo my już som Amerykany...

Albatross Towers, City Park, Central Park, Alfa Park, Futura Park, Neptun Park, Oldnova, Waterlane Island, Aviator, Big Boy Building, Fort Forest. La Playa Palace, Mila Baltica, Marina Primore, Riverview, Duck Towers, Kaczynski Avenue...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

JASNY GWINT ALE CUDO ! ciekaf jestem czy bendzie to jak na obrazku ?

What ? Ale wyglonda superancko jak na gdansk tom prowincje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

I jak, już rośnie ten kaktus? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe czy punkt widokowy w Olivia Star będzie rzeczywiście ogólnodostępny i bezpłatny

Czy skończy się tak jak w Sea Tower ( dla mieszkańcow/użytkowników )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

praca

A zastanawiał sie ktoś jak wyglada praca w jakże zarąbistych szklanych budynkach? dla np. ochrony lub serwisu sprzatajacego? lepiej nie wiedzieć. nie wiem jak się pisze "kołchoz" ale tak tam to wygląda
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry