Widok

Opłata członkowska do spółdzielni

Witam,

Jestem nową właścicielką jednego z mieszkań przy ulicy Chylońskiej. Zadzwoniłam dzisiaj do spółdzielni z zapytaniem o opłatę członkowską. Pani poinformowała, że wynosi ona coś około 1400zł! Czy Państwo też płacili tak astronomiczne sumy czy zostałam wprowadzona w jakiś błąd?
Na marginesie - znajomi z Gdańska kupując mieszkanie płacili jedynie 200zł wpisowego... Co jest grane?

Pozdrawiam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to Spółdzielnia Mieszkaniowa - naciągacze, obiboki - jedna wielka pozostałość po Komunie. Powinno to się rozwiązać.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tak, prawda. Są dwie opłaty" wpis i udział członkowski, razem około 1400. Nie musisz być członkiem spółdzielni, ja nie jestem. Różnica w czynszu jest ale nie stać mnie na razie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie warto tylko naciągają na tą opłatę ta spółdzielnia to dno...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się zapisałam. Czynsz mam niższy parę złotych, spółdzielnia zwróciła mi część pieniędzy za wymianę okien i odda jakieś pieniądze jak zrobię podłogi (Kartuska ma problem z podłogami). No i jak będę chciała zrezygnować ze spółdzielni to jakąś część tej opłaty mi odda. A Ty? musisz usiąść z kalkulatorem i przeliczyć czy ci się opłaca. Mi się opłaciło. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam jestem członkiem tej spółdzielni i powiem szczerze nie warto wydawać tych pieniędzy czynsz obniżyli tylko parę groszy lepiej sobie załatwić dotację na mieszkanie bo ta spółdzielnia i tak zdziera z ludzi nie małe pieniądze!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystko trzeba przeliczyć. Ja przeliczyłam, czynsz będąc członkiem i nie będąc. Różnica wcale nie była aż taka mała. Z perspektywy czasu opłacało mi się zapisać. A z tego co pamiętam to tę kwotę rozłożyli w ratach do czynszu. Trzeba sobie samemu przekalkulować :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Chylonia

Dom Towarowy Chylonia (15 odpowiedzi)

Co myślicie do Domu Towarowym Chylonia ? Zaglądacie tam czasami ?

Praca chałupnicza Wisplast (4 odpowiedzi)

Zainteresowałam się firmą Wisplast z Gdyni ze względu na możliwość pracy chałupniczej. Jest kilka...

Ankieta do pracy dyplomowej (3 odpowiedzi)

Dzień dobry, prowadzę badania na temat zagrożenia przestępczością kradzieży i kradzieży z...

do góry