Widok

Osiedle Angielskie

Osiedle Angielskie Temat dostępny też na forum:
Osiedle Angielskie powstało w Chwaszczynie: w zabudowanej domami jednorodzinnymi okolicy; na stoku z którego roztacza się widok na jezioro, łąki i lasy. Bliskość obwodnicy ułatwia komunikację z całym Trójmiastem.

W ramach inwestycji powstało 14 domów jednorodzinnych w dwóch szeregach.
Niecodzienna jest architektura budynków – nawiązująca do zabudowy angielskich miast i przedmieść. ...
przeczytaj więcej o inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

wąskie korytarze i kiszki pokoje, z zewnątrz estetycznie
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
bylem wlasnie tam, gdzies ty te korytarze tam widzial?
Piszesz a pojecia nie masz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Coś innego, komunikacja super-przystanek pod domem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

byłem oglądałem i jest miodzio ... faktycznie jest widok na jezioro, szczególnie fajnie to wygląda w salonie ... ogólnie całość w dosyć wysokim standardzie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
trzeba przyznać, że przyciąga wzrok. W Polsce taka architektura wygląda ciekawie. Na wyspach nie robi wrażenia :-) Fajny pomysł.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4
Fatalny podjazd na osiedle.Brak miejsc parkingowych przed osiedlem.Ciekawe, gdzie goście zaparkują swoje auta podczas odwiedzin?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie wiem jak Ty ,ale ja swoim gościom nie będę kazać parkować przed bramą tylko wpuszczę ich na teren osiedla. są normalnie wydzielone miejsca postojowe i ich liczba jest wystarczająca zarówno dla nas jak i naszych znajomych. do podjazdu tez się nie czepiaj, bo nawiązuje fajnie do dworkowego stylu. cała infrastruktura jest dobrze przemyślana, wiec proszę nie doszukuj się dziury w całym i skup się na swoim osiedlu, które na pewno nie pozostaje bez wad...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Moje osiedle ma wady ...ale jeśli nie widzisz jaki ciekawy jest podjazd to gratuluje wzroku...polecam okulistę .No i do tego skrawek widoku na jezioro)))Trzeba było zmienić położenie budynków w stronę jeziora a nie prostopadle. Ogólnie 'inne' osiedle ze względu na budynki...ale cena za takie badziewie za duża.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

nie zgadzam sie, ze ze w anglii nie robi wrazenia. wlasnie dzieki utrzymaniu spojnosci architektury powstaje wrazenie przepieknego stylu z cegly. szkoda, ze w polsce nie kultuwujemy naszego stylu, krakowskie i nowy swiat w warszawie pieknie odrestaurowane, az mi sie serce wyrywa gdyby tak reszta miasta, kraju w podobnym stylu wygladala,czyz nie byloby pieknie???
a tu wyrastaja coraz to bardziej kosmiczne osiedla, ktore po 20 latach wygladaja jak straszydla z alternatywy 4
tylko moja skromna opinia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko ze to wrazenie.... bo osiedle nie jest z cegly. Oblozone plytkami ktore to widzialem jak odpadaly po zimie....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mi się podoba! bardzo fajne domki!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jestem z poza trójmiasta i za bardzo nie wiem GDZIE TE DOMY SIĘ ZNAJDUJĄ?! Gdynia Chwaszczyno czy Gdańsk Osowa?! Może ktoś konkretnie odpowiedzieć pod jakie miasto to podpiąć?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Nie ma czegos takiego jak Gdynia Chwaszczyno, Gdynia to miasto, a Chwaszczyno to wies. Osiedle to znajduje sie w Chwaszczynie, po prawej stronie jadac z Osowy w kierunku Chwaszczyna.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Osiedle angielskie w Chwaszczynie. Jak to się ma do otaczającej to osiedle zabudowy?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak swini siodlo pasuje...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajne

Jak dla mnie całkiem fajne osiedle i ciekawa architektura.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

maskara

nie domy a lokale mieszkalne ze wspolnota mieszkaniowa, nie polecam!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

lipa

brak kanalizy ale za to szambo jest... XXI wiek i szambo???? buhahahahaha
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

wies

ni to gdansk ni to gdynia a poprostu wies chwaszczyno pomiedzy, takze super jak ktos kupuje segment na wsi za 700 tys zl z szambem, GRATULIJE WYOBRAZNI....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Żal d*pę ściska? Jak komu się podoba, i kogoś stać... To niech kupuje :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

fajnie się mieszka, ale deweloper... szkoda słów

Tak więc jak w tytule, zamieszkuję na osiedlu już prawie rok. Nie powiem wygląd zewnętrzny przykuł ma uwagę, wewnętrzny też nie jest zły. Co prawda ogródek przynależny do domu "a raczej lokalu mieszkalnego " mógłby być większy, ale idzie się przyzwyczai. Ktoś pisał o szambie...zauważcie , że Osowa przynależy do Gdańska, a stamtąd też ścieki zabierają szambiarki. Druga osoba z kolei napisała, że 700,- za mieszkanie.... bzdura totalna bo 499 tys. Co do wspólnoty, hmm jes ok, nie trzeba nic samemu robić. Aczkolwiek jest to ewidentna wina dewelopera, ponieważ poskąpił pieniędzy na większą działkę pod budowę, przez co nie jesteśmy odrębnymi domami , a tylko lokalami mieszkalnymi. Jeżeli chodzi o ogródki za domem, nie są one Nasze, jest to własność wspólnoty, a ogródki są oddawane na użytek własny. Pan deweloper również sprzedaje nieprawnie ziemię... mowa o wiekszej działce przy domku nr 7, toć to kpina. W aktach i księdze wieczystej każdy ma taki sam podział ogródków i nic poza tym. Aktualnie sprawa będzie kierowana do sądu, o podział ziemi i wydzielenie przez geodetę, wtedy prawnie ogródki będą nasze, a my będziemy odrębnym domami a nie lokalami mieszkalnymi . Wspólnota jednak zostanie jakoż, że zostaje nam droga wspólna i podjazd. Ogólnie na dewelopera radziłabym uważać, a jeżeli ktoś się zdecyduje to z ich umową notarialną iść do prawnika i sprawdzić. Deweloper próbuje się z wszystkiego wymiksować ,nie chce płacić również funduszu remontowego, "stwierdził, że nie musi ". Ja już od wakacji produkuję się z oknami, ponieważ co się okazało są źle zamontowane... ramy nie sa w ogóle usztywnione, przez co zaczepy nie trzymają. W pokojach jedna wielka piździawa, a deweloper co? stolec!!! Targuje się o kwotę 430,- za naprawę 3 okien... I zaś kolejne pisemko na drogę sądową... W Gdyni też deweloper miał problemy, też było sądownie załatwiane.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

a nowa ulica Kielnienska?

Witam,
czy jako mieszkaniec osiedla orientuje się może Pani jak blisko domów będzie przebiegała projektowana ulica Kielnienska??? Ma być to trasa dwupasmowa i z planów wynika niestety, że to tuż pod samymi oknami...:-(.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, tak pod samymi oknami.... Nie wiem, z której strony niby ma być.... Za nami mają powstać domki rodzinne, z tego co mi wiadomo, a przed domem nie ma pola do popisu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hmm... nie rozumiem zatem, czy będzie szła tam jakaś droga, czy nie? z planów jednoznacznie wynika, że od strony Gdańska tuż przy ogrodzeniu droga dojazdowa... a dwupasmowka w stronę kaczych bukow i osiedla bursztynowego czyli po prawej stronie od granic osiedla angielskiego... Pytam poważnie, gdyż rozważamy opcję zakupu a jest to jedyna rzecz tak naprawdę, która mnie powstrzymuje. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Posze o kontakt na seamen1980@wp.pl.....mam 96m2 3 pok+garaz 25m2 do sprzedania niedaleko...bo na osiedlu nad jeziorem....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobra rada !!!!! Zastanówcie się z tymi Sądami nic nie jest za darmo sprawę można załatwić bez kosztownych Sądów. Gdzie wasz zarządca ? powinien rzeczowo doradzić w końcu bierze kasę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Droga Pani.... gdyby wszyscy sąsiedzi byli zgodni, to dawno byłoby to załatwione polubownie, i bez sądów.
Jednakże chyba niektórym pasuje ten syf, i nieuregulowane ziemie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
syf sie zacznie jak będziecie dzielili ziemie pod drogą dojazdową i bramę i place dobry materiał na film nie wiem na dziś czy bedzie to dramat czy komedia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żadna ziemia pod bramą dojazdową nie będzie dzielona, ta część zostaje wspólna. Dzielone będą ogródki za domami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja droga pani za kwote 499 tys to mozna kupic ten lokal mieszkalny w tej chwili jak juz brakuje chetnych naiwnych na te cudo, a na poczatku trzeba bylo zaplacic 700 tys i co dziwne naiwnych nie zabraklo takze spore gratulacje dla dewelopera ze mimo wszystko zlapal kilku chetnych do pokrycia kosztow calosci inwestycji a reszta sprzedana po rabacie czyli 499 tys to juz czysty zysk da MAXBUD
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

uwaga

To nie domy jednorodzinne a lokale mieszkalne i wspolnota jak w bloku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
i co z tego że wspólnota jak w bloku w czym róznica ? jak chcesz sprzedac musisz pytac sasiadów ? wspólnota tylko w częsci terenu tak samo jest na osiedlach domków jednorodzinnych gdzie trzeba płacić za droge za place zabaw za parkingi. za ulice też placisz ale do gminy i nie wiesz gdzie te pieniadze sa wydawane
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak chcesz sprzedac musisz pytac sasiadów ---- co za bzdury pisze "horał"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkanka innej inwestycji

Miałam kupić dom na tym osiedlu lecz jak dla mnie ostatecznie było za drogo za to kupiłam w tej firmie mieszkanie na oksywiu - rewelacja. Co do osiedla angielskiego to nie rozumiem kwestii ze wspólnotą ... umowa, warunki, forma funkcjonowania osiedla, kwestia szamba, domów zewnętrznych z większymi ogrodami w wyższej cenie to wszystko każdy wie przed zakupem ... sama miałam możliwość zakupu segmentu z ogrodem większym. Funkcjonuje to jak wszystkich osiedlach ... nie wiem o co wam chodzi. Deweloper to nie fundacja dobroczynna tylko firma ... wykorzystują teren na max a tu na max jest 14 domów w zabudowie szeregowej. BTW chce mały ogródek kupuję wewnętrzny dom chce większy zewnętrzny ... wy takiej opcji nie mieliście ? Co obsługi to każdy sobie opinie buduje na swoich doświadczeniach ... mi ta firma zrobiła mieszkanie jak chciałam, . poprawki też wykonali i gitara. Mam jeszcze drugie mieszkanie od innego dewelopera ... to tam można mówić o hard core'rze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwaga

Dobrze piszesz tylko rozumiec kiepsko kupujesz ok.tu nie kupujesz tylko deweloper obdarowuje skrajne po Co ...wiadomo.Z jakiej racji skoro to wspólnota innig placa podatek od gruntu taki sam jak obdarowani.Zaznaczam nie kupili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

uwaga

To nie domy a lokale mieszkalne. Wspólnota mieszkaniowa do tego.Kilka setek mies.wydasz na utrzymanie tego cyrku a gdzie gaz, woda...szambo, podatek. ..powodzenia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

kicz

Boze co za kicz, zapomnieli dodac ze to wspolnota mieszkaniowa, a domy to lokale mieszkalne, z czynszem 300 zl mies.,monitoring nie dziala, szamba, w realizacji droga samochodowa pod oknami, nie polecam, dziadostwo w angielskim stylu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oszuści

Nie znam tych lokali a dewelopera. Panowie szychowscy to wielcy oszusci. Kupiłem mieszkanie przez nich budowane na Demptowie 12 lat temu. Budują jak najtaniej i reklamacji nie uwzględniają a wszystkie remonty i naprawy trzeba było robić na koszt wspólnoty. Brak izolacji fundamentów czy cieknący dachy to u nich norma. Nie kupił był od nich tego szeregu nawet za 100 tys.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kupiłeś od spółdzielni

Kupiłeś mieszkanie od spółdzielni a nie od Maxbudu ... na dodatek dałeś się pewnie oszukać przez Prezesa jak wielu ludzi :) Pozdrawiamy spółdzielnie Zagórze :) Maxbud budował jak im kazali ... potem nie dostali kasy ... było w Polsacie i Tvn ... na końcu wygrali sprawę a ludzie musieli dopłacać do mieszkań. Słaba historia prezesa spółdzielni mieszkaniowej ale prawdziwa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

droga

Polecam dowiedzieć się jak będzie przebiegał zjazd z ulicy metropolitarnej. Będzie tuż obok osiedla. Ogólnie byłoby ok gdyby nie ta droga, która będzie za kilka lat tuż obok przebiegać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przejeżdzałam ostatnio samochodem. Zwróciłam uwagę na osiedle :) Podoba mi się taki styl. Szkoda, że w naszym kraju mało takich projektów. Mam nadzieje, że pojawią się takie osiedla w innych lokalizacjach w Gdańsku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale kicz

Boże, jakby to zobaczył jakiś Anglik, zwłaszcza te wieżyczki, to by umarł z zażenowania! kurcze czy to jest taki problem, żeby jechać do Anglii i zobaczyć jak to wygląda? W KAŻDYM miasteczku są takie domy (edwardiańsikie lub wiktoriańskie).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry