Widok

Osiedle Familijne

Witam przyszłych sąsiadów ;)
Czy są tu tacy, co zakupili dom/mieszkanie na nowym osiedlu Siódmego Nieba?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 32
getto budują.
Wstrętne blokowsko
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 42
mm ile ludzi tyle gustów i guścików
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
do OLO
A na co tam patrzeć , na blokowisko , które powstaje na osiedlu domków jednorodzinnych.
Wygląda jak kołchoz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 19
to nie wojna żeby porównywac to z gettem - daruj sobie - jak ci się nie podoba to nie patrz.
popieram tę opinię 36 nie zgadzam się z tą opinią 5
że też zawsze znajdzie się ktoś uszczypliwy...
zgadzam się z olo.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Afera zKalinowej co śmieci wywala nielegalnie
BUJAJ SIĘ
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
jakie blokowisko, nie przesadzajcie, normalne osiedle w zabudowie szeregowej...i dobrze, bo już na te wsiowe stodoły znudziło mi się patrzeć...
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 15
kupi taka mieszkanie na kredyt nawet jeszcze nie mieszka a juz pyskuje.
Banino to same domki nikt Cię tu nie zapraszał, te bloki pasuja tu jak w d.pie ząb
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 42
tak samo pewnie mówili o mieszkańcach domków rolnicy 15 lat temu ,
o jakich zaproszeniach piszesz? to Twoja wieś czy jak? a tak przy okazji ... to były same domki - już nie są ,a ludzi będzie się sprowadzać do banina coraz więcej i w sumie można by na tym zrobić interes ,a nie tylko narzekać - właściciele sklepów , aptek itd chyba powinni się cieszyć ,że im sie obroty zwiększają
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 4
aa
juz nie sa i szkoda bo krajobraz fatalny sie robi, przybywa nielegaslnych wysypisk śmieci, smród spalin, chamska jazda bez szacunku dla pieszych, wieczne pretensje ,że oborniki śmierdzą, wymieniać można bez końca.
Wies jest wspólna ale niech nas nie uszczęśliwiają na siłę.
Każdy ma prawo wypowiadać się o plusach i minusach.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 17
ok , z krajobrazem sie zgodzę , nie każdemu taka zabudowa musi się podobać - mi też nie podoba się ,że każdy domek w baninie jest inny -pstrokaty- ale co do nielegalnych wysypisk , szacunku dla pieszych czy tez zapachu oborników to nie bardzo - gdyż te nowe osiedla , są jeszcze prawie nie zamieszkałe - ludzie sie dopiero sprowadzają ,więc nawet nie zdązyliby narobić tylu szkód. Banino uważam za bardzo fajne miejsce do mieszkania i życia wogóle , fajnie że się rozwija .
Miło by było , gdyśmy trzymali "sztamę" - wszyscy mieszkanicy -razem , a nie jakieś podziały na nowy stary czy coś tam - i tak nas gmina nie lubi więc chociaż między sobą byśmy mogli być milsi . A tu aż pije nienawiścia na tym forum - i nie piszę tu tylko o tym wątku
popieram tę opinię 35 nie zgadzam się z tą opinią 2
no cóż ludzie ziemię sprzedają a inni ją kupują. Tych co mieli kase na domki już nie mażą dużo więc deweloperzy budują szeregowce. Niestety jest coraz więcej samochodów. Pieszych jest więcej tylko, że oni chodzą prawą stroną księżycowej w ubraniu na czarno i jak jeździć?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
wieśniak z obory się odezwal. noo,widac ze ktoś ci zasadzil zeby w d*pie ,ciekawe czy przez przypadek czy na twoja prosbe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
hej paniusia z domku zapewne też nabytego na kredyt!!!!!....te domki przy blokach to teraz wyglądają jak w d.pie ząb
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
Spokojnie...mieszkam w domu jednorodzinnym w Baninie i obserwuję od kilku lat jak zamienia się krajobraz i jeśli nie będą te inwestycje powodować karczowania naszego pobliskiego lasu to nawet może wyjść nam to na plus...Jak???Może wreszcie władze gminy obudzą się i zaczną łożyć nakłady na drogi komisariaty etc... Bo na ten moment wydaje się że że ktoś zaspał czego ewidentnym przykładem jest ulica Tuchomska ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
a co ciebie to obchodzi na kredyt czy nie ,ty tego nie bedziesz splacal
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie kazdego stac zeby za gotowke kupic mieszkanie wiec troszke oglady...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zamaluj szyby na czarno
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
A ty pewnie mieszkasz w jednym z domków i dlatego ci to przeszkadza!!!Albo po prostu zazdrościsz!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ktoś kto pisze takie bzdury ,to zbyt mądry nie jest !!! getto musisz mieć u siebie na podwórku Prostaku !!! Zazdrość i tyle !!!Zycie idzie dużymi krokami do przodu !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
zazdrość buhahah a to się popisałaś, czego tu zazdrościć , blokowiska?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Tak - Zazdrość i zawiść, i to mega. Aż zżera od środka. Blokowisko ? Widać że nie widział nigdy blokowiska, za mało bywa poza wsią...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
zazdrościć mieszkania w szeregu ( zapewne kredyt w banie uwiera i dlatego tak sie napinasz) skoro ma się własny duży dom
Za wsią bywał a nawet mieszkał 15 lat za granica ale Polski. Nie ośmieszaj się już.
Nie mam zamiaru dyskutować z Tobą bo szkoda mi czasu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
Burak co wyżej sr* niż du..ę ma ot cała prawda o tobie. Normalnie tym własnym domem zrobiłeś na mnie piorunujące wrażenie, a pobyt za granicą normalnie mnie rozwalił, szok takie panisko na naszej wsi - proponuję 1kwietnia ustanowić dniem Świętego Jaśnie Wielmożnego Buraka i wszyscy mieszkańcy "blokowisk" będą urządzać pielgrzymki do Jaśnie Wielmożnego Buraka i kłaniać mu się w pas, bo to taki wielki pan ma własny dom i był 15 lat za granicą i to Polski.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
to się popisałeś kultura wypowiedzi, niestety coraz więcej takich ludzi sprowadza się do Banina. Z braku argumentów wyzwiska,wyprowadzanie psów po płot innych, ,śmieci przy blokowisku. Chamstwo i dziwić się ,że ludzie Was nie lubią.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4
Podaj w takim razie cwaniaczku adres, to podjedziemy i sobie sami zobaczymy w jakiej "willi" mieszkasz i jaka z ciebie "elyta". Jak dla nas to jesteś jakimś frustratem na bezrobociu którego nie stać na kredyt i zazdrości innym bo mieszka w zgrzybiałej lepiance. A 15 lat na zmywaku to raczej nie jest coś czymś warto się chwalić...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 4
Czego Ci zazdroszczą inni mieszkańcy domów? Brnij dalej ale nie musisz obrażać i wygrażać bo to karalne.
Obrzucanie się błotem do niczego nie prowadzi.
Wyluzuj
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kto wygraża? Bardzo słaba umiejętność czytania ze zrozumieniem.... mieszkańcu pałacyku o hrabiowskich korzeniach. Hahahaha!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dokładne. Jesli oceniasz domy i zasobnosc innych ludzi to najpierw pokaz jak sam mieszkasz zeby inni tez mogli oceniac ciebie. Straszne ze takie rzeczy trzeba tłumaczyć...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam w takim razie przyszła sąsiadkę:) rozmowa rozkręciła się chyba w niezbyt dobrym kierunku...ale jak to zwykle bywa
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety jest kilku troli, którzy (prawie) każdy wątek obracają w pyskówkę. O tempora, o mores...
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2
no cóż niektórym się nudzi :) a tak mają co robić, bo popyskują sobie :) Witam nowych sąsiadów :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam sąsiadów mam nadzieje, że będzie się Nam dobrze żyło.
Jeżeli chodzi o troli trudno najwyżej zrobimy małe odgnomianie :)

Ja również czekam na odbiór pod koniec czerwca na osiedlu familijnym. Mam nadzieję, że utwardzą drogę płytami Jumbo :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
Witajcie ja tez czekam na odbior pod koniec cerwca mam nadzieje ze nie bedie poslizgu. Co do tej drogii to mam zle precucia bo te plyty chyba nic nie pomoga gmina mogla by sie za to wziac bo tam bedzie mieszkac dosc sporo podatnikow przyszlych
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nadzieja umiera ostatnia :)
A tak poważnie to zachęcam do udziału w Zebraniu Wiejskim 25.04 - sam Burmistrz ma nas nawiedzić. Trzeba mocno akcentować temat dróg, bo gminę niestety trzeba z wszystkim ciągnąć za uszy...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety nie mogę się tam pojawić po 1 nie jestem jeszcze tam zameldowany a po 2 jestem na stataku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam przyszlych sasiadow rowniez :) czy moze ktos zaglada na teren budowy jak prace sie posuwaja i czy dadza rade nasze majstry wyrobic sie w termine zakladanym tj do konca czerwca.Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
witam Natalio, bedę mieszkał bardzo blisko Ciebie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam tez zamierzam kupic mieszkanie na tym osiedlu i mam pytanie odbior jest na grudzien czy oni szybciej wpuszczają ludzi żeby mieszkanie wykonczyc czy dopiero przy odbiorze dzięki za odpowiec
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
ocho pytanie godne rozawrzenia widze w tobie jeszcze duzo dobrej wiary i nadzieji ze ob edzie sie bezproblemow w postaci zlego wyciagu i wilgoci... Tak trzymac !! Duzo pozytywnego nastawienia - bedzie z czego zchodzic
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy odbiór na koniec września, być może będzie szybciej ale się nie nastawiam. wszystko zależy jak masz umowę podpisaną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam omowe ze do 31 grudnia musze mieć już klucze

bo ja kupiłem w 51 a wy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my mamy w 31 niby koniec wrzesnia, ale zostalo 3 miesiace nie wiem czy sie wyrobia....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze się wyrobią niech tylko pogoda sprzyja to do zobaczenia na osiedlu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też w 31 c1 opóźnione do końca października.ciekawe jakie usterki bęą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my w 30
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To serdecznie pozdrawiam sąsiada my też w 51
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też witam nowych sąsiadów, my odbieramy 51 dopiero na koniec roku ale już się nie mogę doczekać przeprowadzki:) jestem ciekawa jak pójdą odbiory wcześniejsze. Mam nadzieje,że ktoś coś o tym napisze.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam sasiadke ja ma mieszkanie w 51g2 a sasiadika jak ostanio byłem tydzien temu to prace ida bardzo szybko byle lato było cieple i suche to pojdzie im szybko ja tez bym wolal szybciej dostać klucze :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.
Ja również kupiłam szereg w 51
Pozdrawiam sąsiadów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to nas coraz więcej w 51 to super to wtedy spoln aparapetowa :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sąsiadka a jaki numer kupiła bo ja 51g2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
blokowisko
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 16
trolllllllll
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
A ja zakupilem w 20
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to witam sąsiada :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do fuuu,ty chyba blokowiska nie widziales pojedz sobie do trojmiasta na osiedle jakiekolwiek i porownaj sobie z familijnym
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 5
W pewnym sensie to jest blokowisko, z perspektywy zabudowy jednorodzinnej to bloki jednopiętrowe gdzie u góry mieszka jedna rodzina a na dole druga, no i gęstość zaludnienie, na terenie takiego familijnego czy rodzinnego mieszkało by wiele mniej ludzi w zabudowie typowo jednorodzinnej. Ale fakt niepodważalny że przy przymorzu to pikuś
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam sasiadow wiecie jak tam prace przy 51 numerze . ja już akt notarialny już podpisałem i już niemoge się doczekac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w tym blokowisku sasiad sąsiadowi z naprzeciwka w okna będzie zagladał. Tragedia. Za mały odstęp pomiędzy blokami
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
też tak uważam ale jak miałabym przez następne naście lat tułać się po wynajmowańcach lub mieszkać z rodzicami, to kupiłabym takie mieszkanko bez wahania, tym bardziej, że cena przystępna
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ja tez:) 20 miało być oddane do 30 sierpnia, ale nie ma szans:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkie prace w 20 mają być zakończone do końca sierpnia a odbiór na początku września. Radzę już teraz wszystko pomierzyć i posprawdzać. U nas okazało się, że żaden grzejnik nie jest taki jaki powinien być-wszystkie zostały pomniejszone. Jeśli teraz to zgłosiliśmy to jest szansa że odbiór wyjdzie tak jak jest planowany.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mialem odbior w zeszlym tygodniu domu na osiedlu familijnym, i tym co tam maja to radze wziac ze soba fachowca. Bo ja domu nie odebralem bo nie dosc, ze nie gotowy, to do tego pelno usterek - wyglada na to, jakby tam nikt nie kontrolowal wykonanej przez budowlancow pracy.

Jakby ktos z przyszlych mieszkancow chcial sie dowiedziec wiedzej to moge dostarczyc konkretow.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć Marcin, ja mam mieć odbiór w następnym tygodniu. Mógł byś mi wysłać na maila: sendmailtokamil@gmail.com swój numer telefonu w celu dalszego kontaktu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Niedługo będę także odbierać mieszkanie na tym osiedlu. Bardzo prosze o informację, jakie usterki są u Pana w mieszkaniu. Mój adres illares@wp.pl
Pozdrawiam serdecznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyslalem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja też kupiłem mieszkanie jeszcze się buduje. Ale jak bym dostal informacje byłbym wdzięczny. kaminski18@wp.pl dzięki z gory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, my odbieramy w lutym 2014 segment. Proszę o informację na co trzeba zwrócić uwagę. Mój email: stabik1@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam
odbieram pod koniec września w budynku 30. jesli można to poproszę o parę konkretów lukaska7@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyslane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ponownie,
Dzis miałem odbior domu i powiem, ze byliśmy pozytywnie zaskoczeni. Dzisiejszy stan w porównaniu ze stanem przy pierwszym odbiorze był o niebo lepszy, także dom odebrałem teraz pomimo drobnych juz usterek.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam! Witam przyszłych sąsiadów!Ja zakupiłam w 51F,odbior w grudniu,już nie moge się doczekać.Do Marcin,możesz podać namiary do siebie żeby dowiedzieć sie coś o odbiorze,podaje @, bozenka-skalij@wp.pl Pozdrawiam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ja też mogę poprosić o wskazuwki dotyczęce na co trzeba zwrócić uwagę odbierając segment? agnieszka.lewandowska22@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja również bardzo bym prosiła o kontakt do Pana lub o wiadomość na adres e-mail: kasiaqkasiaq@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje usterki są na innym forum ale wklejam usterki sąsiada Marcina

Przy pierwszym podejsciu do odbioru my natrafilismy na następujące usterki (oczywiście nie odbieralismy sami bo wiekszosc to sami bysmy nie zobaczyli):

1. Podmokłe ściany w garażu i pomieszczeniu technicznym

2. Przeciekające okna w salonie mielismy to szczęście, że odbiór mieliśmy po ulewie.

3. Brak drenażu w ogródku

4. Brak zaślepek na oknach,

5. Pęknięty kamień w bramie,

6. Na odbiór byli tak przygotowani, że nie było podjazdu z kostki, nie bylo schodów do domu, nie było bramy wjazdowej.

7. Brak końcówek rynien

8. Balkon wykończony na odwal odpadał z niego tynk

9. Brak ogrodzenia w ogrodzie,

10. Rewizja w pomieszczeniu technicznmy nie miała odpowiednich rozmiarów -okazalo się, ze to była pomyłka i tej rewizji tam nie powinno nigdy być,

11. Pod drzwiami wejściowymi odpadała izolacja

12. Brak parapetu w kuchni,

13. Rewizja w łazience na dole była zrobiona pod prysznicem

14. Sciany przy parapetach były wykończone na odwal krzywo i poszaprapne zero gładkosci

15. Stopnie schodów miały różne wysokości. powinny mieć 18 cm, a u nas były wachania od 17 cm do 19,5 cm

16. Gniazda RTV i Internetu bez wykonczenia sie okazalo, ze tylko robią gniazdo a reszte trzeba sobie samemu kupic zero informacji o tym przy wyborze dodatkowych wejsc przy zakupie domu wiec myslalem, ze jak gniazdo to jest to kompletne gnizado z wykonczeniem.

17. Wykonczenie otworow od rozprowadzenia ciepła w pokojach zostawiała wiele do zyczenia czyli robione na odwal wygaldalo jakby poprostu ktos mlotem walnal aby zrobic dziure a jak jest wokolo tej dziury to juz nie wazne,

18. Nierowności na ścianach typu gołym okiem widoczne wzgóki.

19. Brak prądu, brak gazu i nie wiadomo kiedy ma byc,

20. Wpis do ksiegi mial byc najpozniej do 30 sierpnia ale jak wiadomo to się nie udało i nie wiadomo kiedy będzie. Termin na aneksie dla banku dali do konca pazdziernika.

21. Brak napędu od bramy garażowej

22. Jako smaczek wizerunkowy dodalem, ze przy odbiorze panowie szpachlowali sciany przy nas. W pokojach staly butelki po piwie, a w rewizjach były butelki po wódce (nic dziwnego, ze potem kątów nie trzymały śćiany)

Przy drugim podejsciu do odbioru było zdecydowanie lepiej. Wiekszość usterek została wyeliminowana. Doszły następujące:

1. Brak kątów prostych na śćianach prawie w kazdym pomiesczeniu,

2. Brak poziomu na posadzce na piętrze,

3. Gdzieniegdzie ściany krzywe, tak jak wcześniej juz pisalem o nierównościach, ale te nierówności już nie były widoczne gołym okiem ale z użyciem poziomicy.

4. Wiadomo, dalej brak pradu i gazu.

5. Drenazu też nie było, ale w końcu w zeszły piątek zaczeli go robic.

To tyle co z pamięci udalo mi się napisac, może coś pominąłem ale te główne raczej są.

Przedwczoraj po desczach zobaczyłem, ze jednak w pom technicznym znowu są mokre ściany, u znajomych spod 20C jest tak samo. Trzeba to przyobserwowac i zglosic.

Może komuś te infomracje jeszcze sie przydadzą przy odbiorze
Przyłączenie łącza gazowego i energatycznego jak narazie coraz bardziej się przedłuża . Ostatnia wersja, którą nas karmionio to była na 15- 20 września. W zeszłym tygodniu znajomi odbierali i p.Magda powiedziała, że się to przedłuży od 1,5 miesiąca do dwóch.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poprawki u mnie to
BRAK PRZYŁĄCZA ENERGETYCZNEGO ORAZ GAZOWEGO ( BRAK PRĄDU ORAZ GAZU )
1/. Nierówne i krzywe tynki ( brak kątów)
2/. Nierówne posadzki na pietrze
3/. Nierówne stopnie schodowe
4/. Zapchane i nie drozne wentylacje
5/. Zapadająca się kostka brukowa na tarasie
6/. wychodząca wilgoć pod oknem balkonowym
7/. Inne mniej istotne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam nadzieje że moja rozpiska na forum ( 7 niebo) trochę pomoże państwu w odbiorze domu lecz do odbioru polecałabym firmę ze strony http://www.odbiorybudowlane.com.pl .Okazuje się że prace budowlane zostały wykonywane tak jakby nikt ich nie nadzorował ze strony dewelopera, tragedia. Szczerze mówiąc to jesteśmy z mężem załamani, bo miała być jakość roku, deweloper godny zaufania itp. A tu wyszła wielka ściema, ręce opadają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje Usterki przy Odbiorze
1/. Brak zaślepek w oknie tarasowym
2/. Brak kątów oraz krzywizny na zabudowach GK poddasza
3/. Brak kątów na tynkach prawie we wszystkich pomieszczeniach
4/. Brak podłączonego prądu oraz gazu
5/. Brak kratek na kanałach wentylacyjnych
6/. Zapadnięta kostka brukowa przy opasce budynku oraz częściowo na tarasie
7/. Różne wysokości stopni schodowych
9/. Nierówna posadzka w pokoju na piętrze oraz brak spadków w garażu
10/. Mokre ściany w garażu i pomieszczeniu technicznym (prawdopodobnie nieszczelności instalacji wodnej lub CO )
11/. Przecieki z okna w salonie
12/. Odpadający tynk przy balkonie ( fatalne wykończenie)
13/. Zabrudzona blacha balkonu betonem
14/. Podrapane i brudne od tynku rynny
15/. Brak rewizji pionu kanalizacyjnego
16/. Nieprawidłowe wykończenie przy parapetach
17/. Nie prawidłowe wykończenie pod grzejnikami
18/. Nierówności na ścianach , na tynkach
19/. Mostek termiczny pod drzwiami balkonowymi, brak izolacji
20/. Brak tynku na ścianach na poddaszu
21/. Miejscowe braki izolacji cieplnej ( wełny ) na poddaszu
22/. Nieszczelności przy bramie garażowej
23/. Porysowane ramy okienne i szyby w pokojach na piętrze
24/. Nieszczelności przy oknach
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Juz zgłaszałem problemy na innym forum
1. Kostka brukowa - U mnie już paru krotnie poprawiana, to jest jakieś niedorzeczne by tak nieumiejętnie kłaść kostke brukową.
2. Piec grzewczy - na kominie niezrobiono, takiego daszka by deszcz nie padał, dopóki tego nie było to deszczyk mi gościł w domu w postaci wody na pralce( pralke mam pod piecem ) takiej niedużej kałuży.
1.Wentylacja - powietrze jest wciągane do mieszkania a nie wyciągane
3. Drzwi - są nieszczelne, przedostaje się przez nie woda, a i nawet piach u moich sąsiadów
4. Okna - są źle uszczelnione, często gęsto nie ma sylikonu miedzy oknem a parapetem, po za tym nie są wyregulowane
5. Kominek - brak dolotu powietrza z zewnątrz tylko dla kominka, zgodnie z prawem budowlanym powinen być wykonany przy budowie budynku jeżeli jest w projekcie kominek, a u nas jest w projekcie. Trzeba się upomnieć i raczej robią bezproblemu, ale trzeba wiedzieć to, bo jak ktoś nie wiem to kominek zacznie np. zaciągać powietrze z mieszkania, a wtedy będzie bardzo suche powietrze w domu. No albo będzie sie ledwo co palić.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to wszystko czytam to aż boję się naszego odbioru w lutym :( Kierownik niby taki służbista a nie potrafi dopilnować podstawowych rzeczy... Tak nie może być!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś się orientuję dlaczego nagle anulowane zostały większość rezerwacji na kolejne etapy?Systematycznie śledzę oferty Siódmego Nieba i rezerwację domów i od paru dni wszystkie rezerwacje zostały anulowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
eee wierzysz w rezerwacje na stronach ofertowych deweloperow?
o naiwnosci :)
to element marketingu, aby w pierwszej kolejnosci wyprzedac to co chce sie wyprzedac wedlug planowanej inwestycji, jak juz sie sprzeda to nagle sie rezerwacje zwalniaja i tak w kolko, zabawa stara jak swiat, juz nawet Malenczuk jak wspominal swoja kariere ulicznego grajka mowil ze w kapeluszu kilka groszy musialo juz byc tak na dobry poczatek :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
W jaki sposób sprawdziłaś mostek termiczny ? Na własną rękę czy udało się zmusić developera
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Czy mogłabym prosić o namiar na polecanego inspektora budowlanego? Niedługo odbieram mieszkanie i wolałabym udać się tam z kimś kto jest profesjonalistom w tej dziedzidzie.
Z góry dziękuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja własnie jestem w trakcie załatwiania kredytu na dom w cyklamenach bliźniak... prosze o podpowiedź na co zwrócić uwagę i czy rzeczywiście ten deweloper to taka ściema... pchelka1@op.pl Pozdrawiam Karolina
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam
Proszę mi podesłać listę stwierdzonych usterek mirobako@wp.pl
Domki 33 mają już bliżej jak dalej :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wątpię, że ktoś Ci odpowie. Już kilka miesięcy śledzę to forum, gdyż budują mój szereg i jeszcze żadnych konkretnych informacji nie uzyskałam. Same ogólniki albo narzekania na psy, ale żeby podać konkrety schrzanionych prac to proszę zapomnij (oczywiście jest mnóstwo głosów, że WSZYSTKO, ale to raczej małe psy głośno szczekają). Zwłaszcza, że też nie można sugerować się wszystkimi opiniami sprzed roku albo i dłużej, bo nawet inspektor budowlany, który nadzoruje moją budowę twierdzi, że już kilka domów na tym osiedlu odebrał i deweloper "się uczy" a z każdym budynkiem jest "coraz lepiej".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

ja planuję kupić szereg w 52. Kiedy odbieracie mieszkanie? Jak oceniacie prace ?

pozdrowienia
Asia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
licz się z opoznieniami, co do prac...hmmm trzeba ich strasznie pilnować i co chwilę kontrolować
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam sąsiada my mamy mieszkanie pod Tobą, czyli 51 G1. Może warto by było się spotkać przed odbiorem naszych M?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czytaj na forum ,,KOMINOWY STRAŻAK ,,

Witam,
również mieszkam na Osiedlu Rodzinnym już od prawie roku. Z deweloperem walczę o usunięcie usterek od wiosny. Też mam problem z zaciąganiem powietrza przez komin wentylacyjny oraz komin spalinowy i lejącym się deszczem w tenże ... Skutek - zalana podłoga i spuchnięte panele oraz wilgoć w ścianach od dołu. Ręce mi już opadają, gdyż niekompetencja 'Pani Kierownik' jest druzgocąca, a moja reakcja na nią już bardzo nerwowa.
Jetem po rozmowie z dwoma niezależnymi kominiarzami i inspektorem budowlanym - wszyscy twierdzą, że błąd w sztuce jest niepodważalny. Zastanawiam się nad zleceniem wykonania płatnej ekspertyzy kominiarskiej. Jeżeli będziecie się wybierali Drodzy Sąsiedzi na spotkanie z Panem Bryłą, chętni się podłączę. Może razem udźwigniemy ten temat.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam . Pewnie ze mozna sie spotkac i obejzec prace . To moj mejl kaminski18@wp.pl moze sie ugadac co do spotkania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Czy mogłabym prosić o namiar na polecanego inspektora budowlanego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam czy ktoś już wie kiedy sa przewidziane odbiory w budynku 51
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o ile mi wiadomo odbiory 51 miały się zacząć 16.12; dano nam trzy terminy do wyboru 16-18.12
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha a ktos dowas dzwonil czy sami dzwoniliscie. .bo domnie jescze zadna informacja nie dotarla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja juz wszytko wiem ja sie umowilem ze w pierszym tygodniu stycznia odbieram mieszkanie. Bo jeszcze osuszaja sciany i jesCze pradu niema .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, nam przesuneli odbior też na poczatek stycznia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To sie poznamu w styczniu . Mam nadzieje ze nie bedzie duzo popeawek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
minus za naiwność
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Załatw sobie maszynę do osuszania. Dużo wietrz mieszkanie, bo w takim tempie jak budują deweloperzy to woda z murów nie ma kiedy odparować.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak czytam różne inf. na ten temat to śmiem wątpić w twój optymizm:)) jak to napisali gdzieś w innym miejscu forum banino: ... za 2500 za metr
nie możesz oczekiwać chodników, drogi i szkoły za rogiem...
no ale słysząc opinie innych nie tylko nasz deweloper ma problemy z porządnym wybudowaniem lokali!
najlepiej byłoby samemu wybudować swój dom:)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co ma byc to bedzie . Ja oglnie jestem optymista . Ludzie jedno pisza a okazuje sie drugie. Puki nie zobacze i nie dotkne to nie bede sie wypowiadal na temat tego dewelooera jak narazie to spolpraca szla dobrze jezdzilem kontrolowalem i wszytkie poprawki nanosilem i zobqczymy co bedzie w styczniu .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I mysle ze bedzie malo poprawek bo wszytko pilnowalem ale cLowiek tez nie jest wstanie wszytkiego odrazu wykryc .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja tez jezdzilem w miare mozliwosci ale bez uchybien nie obeszlo sie w trakcie odbioru ale to raczej nie az takie pwazne rzeczy, najbardzie chyba powazna byly nierowne stopnie schodow ale zostaly wyrownane zgodnie z protokolem odboru po 2 tygodniach od odbioru lacznie znalazla sie ok 14 rzeczy do poprawek. A teraz kilka dni temu okazalo sie ze cos podcieka z dachu jeden meil i po kilku dniach przyszedl dekarz okazala sie peknieta dachowka i po problemi. Wiec naprawde nie ma co narzekac na developera
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Witam bylem wczoraj i powiem ze ladnie to wyglada . Kostka polozona jeszcze im ogrodzenie zostalo do zrobienia . I oszuszaja .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam odebral juz ktos mieszkanie w szeregowcu 51?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
~kysio19 jeżeli mogę zapytać to, który kupiliście dom??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogulnie domu nie kupilem . Kupilem mieszkaneie na podaszu 51g2 na kocu szeregu. Tam gdzie jest balkon.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

a kupił ktos dom komfortowy w szeregu 21? Podzielcie się opiniami. Planuję zakup w 22.

pozdrowienia dla nowych sąsiadów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OGÓLNIE
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dom komfortowy w szeregu
ale mnie ubawiłeś , haha dobre
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
A co w tym smiesznego?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nazwa jak nazwa , mógłby się nazywać "dom luksusowy czy inny". Pytałam o kogoś kto kupił, planuje kupić. Moze mógłby podzielić się spostrzeżeniami .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Może ktoś polecić dobrego kafelkarza z okolic Banina?? Proszę o jakieś namiary i ewentualne ceny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
do asia
domy to sa wolnostojące a na tym osiedlu kupuje się mieszkania w szeregowym blokowisku.
Widzisz róznicę
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
http://www.trojmiasto.pl/Uslugi-remontowo-wykonczeniowe-o35301.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli już tak zależy Ci na prawidłowej nomenklaturze, to tego rodzaju zabudowie najbliżej do Galeriowca

http://pl.wikipedia.org/wiki/Typologia_architektury_mieszkaniowej

Jednak jakoś nie widzę, żebyś próbował wnieść chociaż odrobinę profesjonalizmu do swojej ubogiej wypowiedzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nazywajcie jak chcecie...
My czekamy już tylko na 33.
Ktoś jeszcze czeka?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja prosze by nowi mieszkańcy tego blokowiska nie wyprowadzali swoich piesków pod nasze domy i furtki. Niech s.ja u was na trawnikach!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Ogólnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, planujemy z mężem kupić dom szeregowy na osiedlu familijnym, w mającym dopiero powstawać szeregu nr 55. Czy są tutaj jacyś mieszkańcy szeregów wybudowanych przez siódme niebo i mogą się wypowiedzieć na temat tych domów, dewelopera itd? Nie chcemy się wkopać, a domy są atrakcyjne nie tylko cenowo, ale również projektowo, co było głównym kryterium przy wyborze właśnie tej firmy.
byłabym wdzięczna za odpowiedź tutaj na forum lub na @:
justyna@lenta.ru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
cena atrakcyjna to taka o 10% mniejsza bo da sie uchandlowac , poza tym brak drogi dojazdowej i brak kablówki, internetu itd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
z brakiem drogi, kablówki i internetu jakoś sobie poradzę, może wreszcie przeczytam wszystkie zaległe książki ;) a tak na serio to myślę, że nie będzie aż tak źle, wszak istnieją wioski bardziej na końcu świata, a jakoś sobie radzą. Cena będzie atrakcyjna gdyż zamierzamy skorzystać z dopłaty MDM.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuje innego dewelopera ,poczytaj sobie posty mieszkańców osiedla rodzinnego......................ja też miałam ochotę na zakup mieszkania ale się ostudziłam.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja kupiłem i nie narzekam a internet jest i calkiem fajny. zamiast kablówki mam satelitę a do glownej drogi jest 1 km . polecam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
szczerze mówiąc to na każdego dewelopera zawsze jest wylewane wiadro pomyj, bo tak to już jest. Jakby się samemu budowało to też wielu rzeczy się nie uniknie. Ludzie narzekają, ale z tego co widzę to popełniają karygodne błędy - nie bywają na budowie, sami robią odbiór, albo jeszcze gorzej jak wpuszczają ekipy remontowe przed tymże. Dom po wybudowaniu musi jeszcze długo schnąć, parować, pracować, więc nic dziwnego, że wychodzi grzyb jak na świeżo po wybudowaniu robi się wszystkie remonty na cito. Decyzję do kupna domu już podjęłam, jednak znalazłam kogoś kto co etap budowy będzie mi niezależnie sprawdzał postęp oraz jakość, a jak wyjdą jakieś wady od razu weryfikował ich naprawienie przed wypłaceniem kolejnych transz z banku. Dodatkowo nie zamierzam od razu wchodzić z remontem (zwłaszcza jak niektórzy odbierali w grudniu). Tak na prawdę wystarczy zamontować kibelek, prysznic, kuchenkę i zlew, żeby dało się żyć, więc przez jakiś czas będę mieszkać w domu w stanie deweloperskim, żeby mógł przez co najmniej pół roku jeszcze poschnąć i wypracować swoje. Z tego co widzę na wszystkich forach ludzie chcieliby od razu "wsiadać i jechać" ale tak się niestety nie da, to nie są klapki kubota, że od razu pasują, dom potrzebuje trochę czasu i cierpliwości. A co do wyboru dewelopra, to przy każdym będzie ten sam szajs, w zależności od szczęścia - uda się albo nie...
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy są jacyś przyszli mieszkańcy domków 33 ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jestem z 32, witam przyszłego sąsiada :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy witamy :) Góra? Dół ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dół, skrajny segment
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O. To fajnie. Duży ogródek. My środkowy, za to ogródki dwa :) Kiedy odbiór,bo już widzę kończą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dopiero w grudniu, ale juz nie mogę sie doczekać:) a ty kiedy odbierasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My jesteśmy z 42 :-) ten na przeciwko :-). Dowiedzieliśmy się, że prace idą bardzo dobrze i całkiem możliwe, że odbiór będzie w październiku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Odbiór niby w czerwcu przyszłego roku,ale widząc tempo prac to obstawiam,że w marcu zaczną się odbiory:) To oczekiwanie...straszna sprawa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Z Rodzinnym też im szło 'bardzo dobrze" i miało być długo przed terminem. Aż nagle okazało się, że w zimie padał śnieg (Zdrada!), później były roztopy (Niesłychany skandal!), a w ogóle to Pan Bozia chyba nie lubi Siódmego Nieba i bożą nóżkę mu wrednie podłożył... Skończyło się na poważnej obsuwie, niedoróbkach i rżnięciu głupa przez dewelopera. Lepiej więc miejcie się na baczności i pilnujcie swoich interesów...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rodzinne swoją drogą Familijne swoją.... Na Rodzinnym takie problemy miałeś/miałaś? Czy u konkurencji? NICKU ZE SKLEPU ABC
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jest ktoś z numeru 42B2? ;) Serio, że budyn3k 42 już w październiku można odebrac? ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My jestesmy z 42E2 :-) a wy? Witamy przyszłych sąsiadów :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
42A2 :) Pozdrawiamy serdecznie ! :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My byliśmy zobaczyć w weekend jak wygląda budowa i już jest prawie ukończona :-) Każdy ma także po oknie na stryszku od Dewelopera :-)

Pozdrawiamy :-)
P.S. my mamy ślub 2 tyg. po was :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Widać dużo świeżo upieczonych małżeństw będzie u nas w budynku :)))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A byliście już zobaczyć swoje mieszkanie w środku? ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Byliśmy jakieś 2 tygodnie temu :) Już nie możemy doczekać się aż będzie odbiór. W środku już prawie wszystko porobione było. W tym tygodniu z tego co wiemy to mają już zamykać strych ;) A Wy byliście oglądać? :))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My byliśmy oglądać tydzień temu w sobotę :-) My także nie możemy się doczekać odbioru. Mam nadzieję, że wizja odbioru w październiku nadal jest aktualna :-) Bardzo fajnie rozmieszczone są te pokoje u góry no i nie trzeba będzie montować barierek na górę :-). No to fajnie to pewnie wybierzemy się zobaczyć :-) Mieliście jakieś poprawki? Nam za blisko na jednej ścianie zamontowali gniazdo elektryczne, ale już się dowiedzieliśmy, że zostało poprawione :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witamy sąsiadów. Jesteśmy z 42 E1:) U nas niestety poprawek było dużo więcej. Skąd informacja o odbiorze w październiku?Dowoziliście płyty na strych lub ziemie na ogródki? Pozdrawiamy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również witamy przyszłych sąsiadów :-) Ooo będziecie obok nas :-) bo my 42E2. A jakie poprawki mieliście? Ziemię to raczej deweloper dowozi. Płyt żadnych nie dowoziliśmy a Wy? Dowiedzieliśmy się, że prace idą bardzo szybko ze względu na to iż była bardzo dobra sprzyjająca pogoda i odbiór ma być w Październiku. Braliście może pociągnięcie ciepła z kominka na górne pokoje? Byliście oglądać mieszkanie jak było jeszcze nie otynkowane?

Pozdrawiamy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O szczegółach mogę napisać na maila jeśli podasz. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki :-) Nasz mail misie11198@wp.pl. Płyty przywieziemy jak zrobią ocieplenie stryszku :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do MK:

Są :)

33B1, a Wy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
~Angie ... 33C2
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajnie ;) zmieniacie coś w projekcie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak,zmieniamy :)
mirobako@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również witam przyszłych sąsiadów - tych co byli przed nami i tych co się dopiero zdecydują. Niedawno podpisaliśmy umowę na dom junior w segmencie 55, którego odbiór mamy na wrzesień 2015, więc bardzo do niego daleko.
Czy są na tym forum jacyś mieszkańcy segmentu 53 lub 54 aby mogli podzielić się spostrzeżeniami i opiniami na temat samego domu jak i osiedla, a także napisać czy rzeczywiście mieszka się jak w 7 niebie czy może to ostatni krok do piekła?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wyprowadzajcie psy u siebie na trawnikach !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12
Jak lubicie halas napi... samolotow co chwile, i tragiczna infrastrukture oraz dlugie dojazdy do centrum GD w korkach to smialo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
Na swiecie dzieja sie gorsze rzeczy niz wymienione tu pitoly.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napewno gorsze ale komfortowe to nie jest i nie bedzie to 7niebo lecz meka szczegolnie z developerem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
banda jakaś na tym osiedlu mieszka,brudasy wyprowadzja psy pod domy innych, jezdza jak debile i kradna sobie rowery itp.
Jak ktos pisał wczesniej BRUDASY wyprowadzjcie swoje psy U SIEBUI NA OSIEDLU na tych mini trwanikach. Nikt Was tu brudasy nie zapraszał to szanuj pracę innych i sprzataj po swoim kundlu
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 10
Wyprowadz sie chlopie na bezludna wyspe. Naucz sie zycia wsrod spoleczenstwa i zamiast wylewac swoje zale na forum to zwroc uwage danym osobom bezposrednio. A co do psow to akurat wiecej psow mieszka chyba w domach jednorodzinnych niz na osiedlu ale sasiadowi uwagi nie zwrocisz jak jego pies sr. Ci pod plotem tylko wejdziesz na forum i oczerniasz innych?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 8
@marek: Po to, żeby kupić dom, mieszkanie, 500 metrów kwadratowych, czy 100 hektarów ziemi nie potrzeba niczyjego zaproszenia.

Ja swojego psa wyprowadzam na smyczy i po nim sprzątam, za to bardzo często na Rodzinnym obserwuję biegające (i s****ące) samopas psy, które kiedy indziej widuję za płotami starszych niż osiedle Rodzinne domów... Nie przychodzi mi jednak do głowy, żeby wylewać żale w internecie i pisać o 'obesranych tubylcach'. Weź się chłopie ogarnij i zajmij czymś pożytecznym, bo sprawiasz wrażenie sfrustrowanego nieudacznika, który cały świat oprócz siebie samego wini za własne niepowodzenia.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 3
może i mnie poniosło ale kiedyś nie miałem ob......go wejścia pod śmietnik czy furtke. Wiem jakie psy sąsiedzi wyprowadzją. Nowi mieszkańcy jak zwracasz uwage to patrza jak na wariata albo niegrzecznie odpowiadaja. Kto powinien sie wyprowadzić na wyspę ale ludzi kulturalnych. Mieszkałem w Szwecji i tam jak sasiedzi zobaczą podobne sytuacje to powiadamija Policję. Ludzie sprzataja bo inaczej dostaniesz kare pinięzna .
U nas wszystko wolno. Wytłumaczcie mi proszę czemu u siebie na trawnik nie wyprowadza tylko komuś po płot. Idę do smietnika i same psie kupy leża. Ot kultura
Jeden z sasiadów pewnej Paniusi oddał kupkę rzucając nią w Paniusię może tak trzeba robić uprzednio zakładając rekawice ogrodowe :)
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 6
Do wielce jasnie wielmoznego Pana jego wysokosci " Marek" : Potrzebujesz lekarza albo milosci :) jestes chory i smieszny
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 10
do AP chory bo prawde napisał.
Lubisz g.....na pod drzwiami to Twoja sprawa .
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
brudasem możesz być ty, kraść rowery też ty i debilem też możesz być ty. mieszkam na tym osiedlu brudasem nie jestem nie kradnę rowerów i nie mam psa, wiec hamuj się proszę nieco przed opiniami
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8
brudasy dotyczy tych , którzy psy wyprowadzaja innym pod domy. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie oczekujesz zbyt wiele od ludzi z grodzonego osiedla z 1m2 ziemi ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12
a może oczekuj prostactwa chamstwa nienawisci i frustracji od ludzi którzy większość życia maja daleko do drogi ? zachowujecie się jak banda prostaków szukających zaczepki , nie umiecie rozwiązywać problemow tylko jak takie tchórze wylewacie żale i oczerniacie wszystkich nowych mieszkańców ? brawo , następnym razem zwróć uwagę w realu :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
do loona
Haloooooooooooooo kobieto własnie forum służy temy by opisywać syfiarzy i powiem tak ,że wielokrotnie w realu zwracałem uwagę ludziom ,którzy wyprowadzja psy pod furtki i nasze płoty i co, a tylko chamskie odzywki usłyszałem, psy sikaja na samochody i to na samochody innych mieszkańców z osiedla familijnego.
Ludzie Developer Was płotem ogrodził, drzewka za płotem zasadził i co nic tacy nie szanują bo nie oni to sadzili to można zniszczyć psimi szczynami za przeproszeniem, na płot można tez, auto nie moje to tez niech psinka sika albo komus pod furką. I co powiesz, kto tu jest chamem. Jak robi pies to niech własciciel sprzątnie bo czemu ja mam po nich sprzatać. Zrozumcie to wreszcie!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7
"forum służy do tego by opisywać syfiarzy" i wszystko jasne , to chyba nie wiedziałam gdzie jestem - szkoda ...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witamy sąsiadów, jesteśmy z 42 E1:) U nas niestety poprawek było dużo więcej. Dowoziliście płyty na strych lub ziemię na ogródki? Skąd informacja o październiku? Pozdrawiamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkaniec jaki ty biedny jesteś :( a jaki żałosny, chyba za długo żyłeś na wypizdowiu i teraz masz pretensje o wszystko i do wszystkich. Rozbawił mnie tekst o psich sikach na samichody, no cóż mieszkaniec przyzwyczajony do wiejskich kundli latajacych samopas po wsi zobaczył psa na smyczy i nie wie co to to;) i jeszcze sika na samochody o masakra ale bedzie jutro ubaw do kawki w pracy jak sobie poczytamy . Pozdrawiam nowych mieszkańców :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8
~Angie ... 33C2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do lol
Czytam te komentarze i wiary nie daję.
Posłuchaj kmiocie
Jak ktoś wcześniej pisał , gdyby mieszkał za granicą to bys miał gości mandat wysokości 2 tysięcy gdyby Twój kundel na.rał komuś pod płotem , pośmiejmy się razem. W normalnym kraju dzwoni sie na Policje a w Stanach jak pies morde drze i go nie uspokoisz i sąsiad kilkakrotnie dzwoni na Policję to masz 1 tyś $ mandatu. Ale pewnie w d....e byłes i g.o widziałeś.
Śmiej się przy kawce i opowiedz jakim ciemniakiem jesteś.
Co tam poszanowanie cudzej własności i własnego osiedla , drzewek itp.
Zapewne pierwszy byś ryja darł jakby Ci kot lub pies obszczał auto ale co tam pewnie fura służbowa.
Przyzwyczajony jesteś zapewne ,że jak cudze to masz to w d....e.
Nie kompromituj sie człowieku , ludzie maja racje ,że nie będa sprzątać po cudzych psach. Dzikusy niech to zrozumieją albo kundle niech na trawnikach w waszym blokowisku sikają, cóz trawniczki wielkości chusteczki do nosa i wszystkie g.na się nie zmieszczą.
Pozdrawiam normalnych mieszkańców nowego osiedla bo są i tacy co sprzątają i w głowie nie maja sieczki. I ciężko pracują by mieć własny zadbany kąt z ogródkiem.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 13
i jeszcze dodam lol bo wcześniej zapomniałam dopisać z tym śmiechem to ostrożnie bo jeszcze w rajstopy narobisz i będzie obciach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 13
Ojoj ale cię poniosło, już ulżyłeś(aś) sobie, spokojnie bo popuścisz w rojstopki. ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12
jak widac lol
minusy zbierasz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
Taka już natura psa,że nogę podnieść musi. Naprawdę nie masz lepszych zajęć niż obserwowanie, który pies gdzie najszczał ?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
pewnie ma inne problemy ale jak mu sr...a pod furtkA to fajnie nie jest.
Znajdz rano klocka przed drzwiami to może zastanowisz siE czy takie to miłe. Chyba o takie sprawy chodzi bo jak by nie waliły tych kup to by siE nikt nie czepiaL.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kupe właściciel powinien posprzątać i to nie ma dyskusji ale w poście wyżej czepiają się o obsikiwanie i czepiają sie nowych mieszkańców tyle krzyku o prawo własności a ja się pytam dlaczego nie szanuje się mojego prawa do posiadania mieszkania z trawnikiem wielkości chustki do nosa jak to ktoś nspisał? Mój wybór widocznie nie wszystkich rajcuje posiadanie wielkiej chaty i trawnika. Niecierpię frustratów i bsrdziej podnoszą mi ciśnienie ludzie, którzy na siłę prubują narzucać mi swoje zdanie niż kupa psa w polu,która rozpuści się po pierwszym deszczu. Pozdrawiam i życzę więcej optymizmu i sympati do nowych bo nigdy nie wiesz co cię w życiu spotka i jak znajomości sąsiedzkie mogą wpłynąć na twoje życie
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
akurat jedynym powodem dla którego jeżdżę do centrum GD to zjedzenie kebaba, ale z tego co sprawdziłem to w Baninie też jest spoko. Nie muszę dojeżdżać do centrum w pilnych sprawach, a jeśli chodzi o imprezę, kino czy obiad to jestem w stanie znieść ten dyskomfort.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pilnie poszukuję sąsiada 54 B - OSIEDLE FAMILIJNE odbiór lipiec 2015.
paulo12@wp.pl - w sprawie błędów budowlanych naszych domów 54A/B
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A możesz napisać o jakie błędy chodzi? tez kupiłam dom w tych szeregach, które dopiero budują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Poproszę o kontakt na maila paulo12@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy przyszli mieszkańcy szeregu 55 wprowadzali juz zmiany w projekcie? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, jakoś sierpień - wrzesień wszystkie projekty były już oddane i zatwierdzone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uohoo :) ale jakies wieksze zmiany, czy tylko wewnetrzne - swiatla, kontakty, ew. scianki dzialowe? chyba jestesmy zapoznieni :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Głównie ścianki, kontakty itd, ale również kilka rzeczy "nietypowych" o których mało kto myśli (ogólnie nad koncepcją zmian siedzieliśmy już od maja) Dodaliśmy również kilka elementów z listy prac dodatkowych. Zmiany oczywiście tylko wewnętrzne, bowiem zewnętrznych nie można wprowadzać - przynajmniej na tym etapie :) Jak chcesz kilka pomysłów i rozwiązań które my wprowadziliśmy (a nie o wszystkim się od razu myśli) to podaj adres email, może akurat coś Ci podpasuje.
My mieliśmy deadline na zmiany do końca września, w szoku jestem, że ktoś nie, zwłaszcza, że większość parterów już stoi - jeśli nawet nie wszystkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, stoją :) nasze zmiany są głównie wykończeniowe i to już ostatnia chwila żebyśmy je zgłosili! ale chętnie dowiem się drugiego punktu widzenia, może na tą ostatnią chwilę pojawi się jeszcze jakiś super pomysł - kilka swoich mamy, więc chętnie się nimi wymienię z przyszłymi sąsiadami :) mykmyku@wp.pl :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napisałam do Ciebie email, odpisz proszę w wolnej chwili :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może by tam mniej niechęci ???

Witam

Mieszkamy na osiedlu Familijnym prawie rok. My osobiście nie mieliśmy żadnych problemów z deweloperem kilka jakiś pierdółek było do poprawy przy odbiorze ale to na prawdę były drobnostki typu kontakty nie tam gdzie chcieliśmy.

Nie rozumiem tych którzy są tak zawistni w stosunku do ludzi z nowych osiedli. Naprawdę myśleliście, że Banino wiecznie będzie małą wsią tylko z domkami jednorodzinnymi?? Te osiedla to nie getto jak piszą co niektórzy. Fajne szeregi, fajne mieszkania, sąsiadów też mamy rewelacyjnych.

Taka moja mała sugestia jak już musicie marudzić to róbcie to chociaż w cywilizowany sposób bez wyzwisk.

No i jeszcze jedno mamy psa i faktycznie chodzimy z Nim na spacer po Baninie ale po nim sprzątamy więc może nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Ja gdybym zobaczyła że ktoś nie sprząta po swoim psie pod moim domem to bym zwróciła mu grzecznie uwagę, a może to akurat nie pies ludzi z osieli tylko z domków napaskudził wam przed furtką bo nie ma co ukrywać biegają tu pisaki luzem.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1
hawrynka
I takich ludzi jak Ty szanuję, miła, kulturalna z nowego osiedla.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie lubię kmiotów

Dzięki :) Ale to chyba nic nadzwyczajnego.
Traktujmy po prostu ludzi tak jak byśmy chcieli być sami traktowani :)
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 0
100% racji

Dobrze, że znam ludzi mieszkających na familijnym bo byśmy się w życiu z żoną nie zdecydowali na zakup mieszkania po przeczytaniu tego bagna.

Tu się chyba kilku osobom po prostu nudzi i robią śmietnik, próbują obrzydzić wszystkim i założę się, że to starzy tubylcy z typowym nastawieniem, że co nowe to złe.

Pozdrawiam nowych mieszkańców!!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3
Niezmiernie cieszy mnie, że wśród tego bagna znajdują się osoby, które jednak są zadowolone, myślę, że gdy dobrze dopilnuję dewelopera też będę - ale u mnie jeszcze długa droga, odbiór pod koniec 2015 ;-) Hawryszka, czy jest coś na co warto zwrócić uwagę? Pytam jako osobę, która już pierwszy rok i przemyślenia ma za sobą :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Niematotamto

Ja na prawdę nie miałam problemów z deweloperem :) Chociaż jedna moja mała rada pilnować ich trzeba i każde pytanie i odpowiedź mieć na piśmie tak na w razie co :) Ja pisałam wszystko mailowo i jak coś za długo trwało to miałam podkładkę że to oni nawalają :) Przy odbiorze sprawdź komin u Nas Panowie robotnicy zostawili Nam prezenty w postaci butelek po piwie i innych śmieci :) Więcej na prawdę Ci nie podpowiem bo My mieliśmy świetną obsługę ze strony dewelopera, każda Nasza prośba była realizowana, na każde pytanie odpowiadali wyczerpująco no był jeden minus odbiór Nam się przedłużyło o niecały miesiąc ale to przez pogodę.
Życzę powodzenia i zadowolenia z mieszkania na Familijnym :)
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dziękuję Hawryszko za odpowiedź i podpowiedź :) Ostatnio jednak niepokoją mnie wpisy na bliźniaczych tematowo forach o tym, że niby 7 niebo nie wywiązuje się z wszystkich zobowiązań finansowych wobec podwykonawców. Mam nadzieję, że to tylko plotki...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Szczerze to nie mam pojęcia, do mnie nic takiego nie dotarło. Moi znajomi odbierają teraz mieszkanie na dnach i nie mieli większych problemów (jakieś tam z poddaszem ale je rozwiązali). Moi przyjaciele odbierają mieszkanie w przyszłym roku i jak na razie też wszystko jest ok ze swojego ogródka widzę jak ich szereg pnie się do góry :)
Myślę że to plotki wystarczy popatrzeć na to forum ile tu jest zawiści gdzie indziej może być tak samo nie w stosunku do nowych mieszkańców ale do dewelopera :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Żeby nie być gołosłownym, poniżej przedstawiam mocno streszczony opis dotychczasowych potyczek z deweloperem w zakresie rękojmi:

1. W protokole odbioru (sierpień 2013) zgłosiliśmy usterki. Deweloper wykonał wprawdzie poprawki, ale do dziś nie doszło do przekazania prac, a ich część jest, delikatnie mówiąc, niezadowalająca.

2. We wrześniu 2013 (tak, tu nie ma błędu), po gwałtownych opadach deszczu, zgłosiłem mokre plamy na ścianie łazienki + brunatną ciecz kapiącą z pieca gazowego. Kilkakrotnie monitowałem telefonicznie - do dziś brak odpowiedzi. Wprawdzie sytuacja nie powtórzyła się, nie wiem jednak, jakie niespodzianki mamy pod glazurą...

3. W grudniu 2013 zgłosiłem zawilgocenie i zagrzybienie sufitu na klatce schodowej, ościeży drzwi wejściowych (nasiąkającej od podłoża), skraplanie się pary wodnej na drzwiach oraz ich oblodzenie od wewnątrz w czasie mrozów. Załączyłem dokumentację fotograficzną. Po paru monitach dokonano oględzin, a potem wymieniono część sufitu z gk i poprawiono izolację antresoli. Ościeżą deweloper miał się zająć na wiosnę. Po monitach w kwietniu i maju, kolejne oględziny. Oczywiście oścież zdążyła wyschnąć, pozostał jedynie grzyb. Obiecano usunięcie pleśni i wstawienie osuszacza, mimo, że pomiar nie wykazał zawilgocenia (!!!!) Po kolejnych monitach, w październiku... zorganizowano kolejne oględziny, po których zadeklarowano założenie dodatkowej izolacji w okolicach wejścia do lokalu do końca października 2014. To z pewnością nie wystarczy (montaż drzwi również został spartaczony), ale nawet te prace nie zostały wykonane. W zamian deweloper proponuje kolejne oględziny, tym razem w sprawie nieprzekazanych poprawek i zgłoszenia z września 2013.

4. W opinii kominiarskiej napisano, że przewody kominowe pobudowane są prawidłowo. Być może, tyle tylko, że pan kominiarz przewodów kominowych nie sprawdzał... Sprawdził jedynie ciąg wentylacji w kuchni, łazience oraz pokoju (pomijając klatkę schodową)... Kominiarz-jasnowidz, czy chodzi o coś zupełnie innego?

Tyle u mnie. O problemach okolicznych mieszkańców pisać nie będę, znam je bowiem tylko z przekazu ustnego i mógłbym coś pokręcić.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to nie zazdroszczę i nie będę się wypowiadać na temat pracy dewelopera po zgłoszonych usterkach bo my nie mieliśmy takiej sytuacji.
U Nas krótko po odbiorze kapała Nam woda z pieca gazowego z powodu złego opierzenia na kominie ale zrobili to w przeciągu tygodnia po zgłoszeniu, a tak od końca zeszłego roku jak się wprowadziliśmy nie mamy żadnych problemów. Czego i życzę innym mieszkańcom :)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
A wie ktoś co znajduje się w białych rurkach, które idą po elewacji zewnętrznej w szeregu 42 ? wygląda to paskudnie ":]

PS. pozdrawiam przyszłych mieszkancow szeregu 42 ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gaz gaz gaz do dechy gaz ;-) niestety nie ma innej opcji prowadzenia tych rur. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zazdroszczę, jak widać na tym forum zdarzają się osoby, którym spartaczono, ale są też zadowoleni - mam nadzieję, że będę należeć do tych drugich. Już na etapie budowy mój segment jest sprawdzany przez niezależnego nadzorcę (za moje pieniądze), który pilnuje, aby wszystko było zrobione dokładnie i zgodnie z projektem. Z tego co się orientuję, osoby, które patrzyły deweloperowi na ręce nie mają takich problemów jak ci, którzy weszli na gotowe i dopiero zgłaszali usterki - zanim nie naprawią błędów nie dostaną kolejnej transzy pieniędzy, gdyż nie wywiążą się z etapu.
XYZ, może powinieneś zgłosić swoją sprawę do biura praw konsumentów? Bo jeśli tak będziesz czekał i czekał to minie ci okres gwarancji i będziesz musiał napraw dokonać na własny koszt, poza tym grzyb jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia, więc nie warto czekać z jego eliminacją.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
XYZ z tego co wiem na deweloperów całkiem nieźle wpływają papierki zatytułowane "przedsądowe wezwanie".

A jeśli chodzi o koniec reklamacji to niech wszyscy pamiętają, że nie podlega ten termin reklamacji już złożonych. Jeżeli reklamację złożyliśmy to MY zmieściliśmy się w terminie, a jedynie pozostaje kwestia czy deweloper się zmieści w swoich na odpowiedz i realizację
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólny problem jest taki, że zawsze się coś spieprzy nawet budując dla siebie. Znam różnych ludzi, jedni mieszkają w mieszkaniach a i znam rodzinę milionerów, którzy zapłacili więcej za rolety w swoim 1500m2 domu niż ja za mieszkanie w baninie. Co z tego jak ciągle mieli z nimi jakieś jaja, pełna automatyka, cykasz pilotem a część rolet się zacina albo w ogóle nie działa.

Po prostu trzeba reklamować i tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
@elemenTH:
To, że zawsze się coś spieprzy, to oczywiste i nikt z choćby odrobiną oleju w głowie nie będzie darł z tego powodu szat. Wkur..zające jest w przypadku tego dewelopera to, że po pierwsze uparcie gra na zwłokę, a po drugie pokazujesz jego niby specjaliście palcem, że ściana ewidentnie ciągnie wilgoć z podłoża, on kiwa głową i jak najszybciej zapomina. Przypominasz mu więc po jakimś czasie, on znowu przychodzi, ogląda, ma pretensje, że mu zawracasz głowę, bo przecież nie ma wilgoci (trudno o wilgoć późną wiosną po długim okresie bez opadów), a później patrzy Ci w oczy i wciska kit, że to od nieprawidłowej wentylacji i oczywiście z Twojej winy. W końcu pokazujesz mu więc zdjęcia, które już widział, bo dawno temu dostał je w mailu, a on dalej Ci wmawia, że na pewno zaklejasz przewody wentylacyjne. Dopóki nie rozedrzesz gęby, nie wyślesz pisma z zapowiedzią skierowania sprawy do sądu, niczego nie osiągniesz...
Albo mój ich 'ulubiony' trick: argumentacja, że deweloper nie zrobi czegoś, ponieważ budynek został zbudowany zgodnie z projektem. Deweloper bardzo dobrze wie, że rękojmia dotyczy nie zgodności z projektem, a braku wad w jej przedmiocie, tylko jak jakiś prymitywny cinkciarz, próbuje nam wcisnąć w rękę plik pociętych gazet zamiast banknotów.
Pozdrawiam wszystkich i apeluję: nie dajcie się wpuszczać w maliny ..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
walka z deweloperem zawsze jest ciężka, jeżeli wady są poważne i koszty ich naprawy są duże to niestety trzeba walczyć , ale jeżeli są to drobne sprawy i choćby ich było kilka to ja bym sobie darował ale to moje podejście do takich problemów . W temacie dotyczącym wilgoci czy ewidentnie mocno mokrych ścian najważniejsze jest rzetelne ustalenie przyczyny i radziłbym ustalenie tego samemu bo ze strony dewelopera jeżeli jest reakcje na tego typu usterki to ograniczy się ona do próby zlikwidowania objawów - współczuję i życzę powodzenia. W najbliższych tygodniach czeka mnie odbiór mieszkania w budynku 32 , może ktoś z sąsiadów jest na forum i mógłby podzielić się uwagami na temat budowy. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak? Udał się odbiór?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeszcze nie było, zgodnie z umową to koniec grudnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My czekamy na 33. Jakieś spostrzeżenia,uwagi póki co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez czekamy na odbiór 32, jeżeli macie jakieś uwagi dajce znac, na co zwrocic szczególna uwagę, z czym mieliście problemy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rzeczy na które warto zwrócić uwagę jest bardzo dużo.

Podam kilka:
-Wykończenie tynków/posadzek - piony kąty itp
-Tynk zewnętrzny - przy przyłączach wody lub gniazda - brak dokładnego wykończenia tynku
-Radze zmierzyć każde pomieszczenie w kilku miejscach czy ma taki sam wymiar, u mnie było rozjazd nawet 4 cm
- porysowane szyby okien
- wymiar ściany na oknami - w jednym rogu oraz w drugim - u mnie różnica ok 2-3cm co znaczy o źle wstawionym narożniku

Też dostaliście instrukcję użytkowania mieszkania ? gdzie z jednym z pkt jest że pęknięcia tynków do 3 mm nie podlegają gwarancji ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba za dużo zgłoszeń mieli na pękanie tynku skoro tak sie zabezpieczaja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kiedy będą do doboru szeregi 56? Są już w ofercie, a jeszcze się nie budują....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
o to pytaj dewelopera
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!

Mam prosbe...jesli jest ktos czekajacy lub odbierajacy mieszkanie w budynku 32 to prosze o kontakt...jestem pare dni przed odbiorem i zaniepokoilo mnie kilka spraw..

Lusac@wp.pl

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niebawem odbieramy, bierzmy do tego inspektora budowlanego. Co Państwa zaniepokoiło ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie jestes w stanie sprawdzic wszystkiego:) wiekszosc wychodzi w trakcie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Czy dla odbierających budynek 32 normalne jest , że instalacja gazowa sąsiada "biegnie" przez pomieszczenie gospodarcze na parterze? oraz czy to normalne, że zawory do gazu są od strony ogródka (2 zawory-> Wasze i sąsiada z góry??)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nienormalne, a co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No pytanie czy macie tak u siebie?? Czy podpisaliście już odbiór lokalu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

MOSTKI TERMICZNE POD DRZWIAMI

Deweloper 7 niebo na naszym domu zastosował cegłe pod drzwiami wejściowymi zamiast steroduru lub innego materiału. W okresie zimowym występuje pod drzwiami wejściowymi oraz tarasowymi mostek termiczny. W naszym domu oraz sąsiadów odchodzą kafelki w przedpokoju przy drzwiach gdy dobrze przymrozi. Fuszerka jakich mało ! Rachunki i kilka dziesiąt złoty większe za ogrzewanie ! Niby deweloper z wieloletnim stażem ale popełnia elementarne błędy budowlane. Dlatego odradzamy ! A wam radzę obejrzec przy odbiorze co macie pod drzwiami. Mi wiadomo że wszystkie domu oraz mieszkania sa do poprawki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
My sprawdzilismy termowizją cały dom i mamy mostki termiczne wokół wszytskich !!! okien, drzwi wejściowych i bramy garażowej. Mostki na strychu, między strychem a pietrem...długo by wyliczać :( Doradzam wszystkim odbierajacym bardzo dokładne sprawdzenie WSZYSTKIEGO!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
i co dalej z tym zrobisz? co na to deweloper?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy o tyle szczęścia , że byliśmy na budowie sto razy dziennie bo mieszkamy 30 metrów od starego miejsca zamieszkania i widzieliśmy co się dzieję i na czas (na swój własny koszt i swoimi rękami ) zrobiliśmy to co powinno być zrobione przez dewelopka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaki koszt pomiaru termowizyjnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ciekawe skąd takie informacje, że wszystkie mieszkania i domy są do poprawki??
My jakoś nie mamy z tym problemu, u Nas jest ok. Żadnych odchodzących kafli, a rachunki za ogrzewanie mamy mniejsze niż zeszłej zimy ale to pewnie przez to, że zimy praktycznie nie ma.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja też byłam kilka razy w tygodniu. Wiele rzeczy udało się poprawić na bieżąco. Niestety nie ustrzeglismy się błedów ze strony budowlańców. I niestety tak poważnych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A czy w jakikolwiek sposób kontrolowaliście pracę dewelopera?
Jakiś niezależny doradca, nadzorca budowlany lub coś w ten deseń?
Ja mam odbiór szeregu pod koniec tego roku i już od samego początku na budowie zjawiam się z własnym niezależnym nadzorcą, który szczegółowo sprawdza jakość wykonania oraz to czy wszystko jest zgodnie z projektem wykonawczym - jak na razie nie ma dramatu.
Robię to na własny koszt, ale przecież domu nie buduje się na rok tylko na wiele, więc myślę, że inwestycja warta zachodu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Poproszę o kontakt celem wymiany uwag. Czekam na szereg 33.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To tak jak my, ale doradzam zróbcie Państwo termowizję przed odbiorem. Jakby każdy przy odbiorze robił to badanie to napewno Deweloper przy każdym kolejnym wstawianiu okien przypilnowałby wykonawcę żeby nie było mostków termicznych. pozdrowienia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W moim segmencie też tak jest niestety. Nie wiem na ile wynika to z faktu, że do instalacji gazowej musi być dostęp, a na ile z faktu, że robili to po zakończeniu wszystkich innych prac...
W pomieszczeniu gospodarczym nam te rury nie przeszkadzają, a obok tarasu jakoś ładnie się może zabuduje...:-) Mimo wszystko podpisaliśmy odbiór i już tam mieszkamy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szereg 33 czy mieszkanie? Z tego co wiem to teraz się budują szeregi 54 i 55...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dom Junior

Witam, zdecydowałem się na dom junior. Chciałem zapytać osoby, które dokonały tego samego wyboru o wskazówki, ingerencje w ścianki działowe, rozmieszczenie gniazdek itp. Tak samo jeśli chodzi o dodatkowe rzeczy, za co warto dopłacić. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ścianki działowe to kwestia indywidualna. My w dolej łazience zrobiliśmy wnękę na szafę kosztem przestrzeni w garażu oraz przejście z kuchni do sieni. Co do gniazdek to warto wcześniej rozplanować kuchnie. Proponuję od razu zlecić deweloperowi pociągnięcie dodatkowej linii od licznika dla zmywarki oraz piekarnika ( jeśli macie w planach osobno płytę grzewczą oraz piekarnik). Dwie linie zasilające + tzw. siła na kuchnie to zdecydowanie za mało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czepiacie się dewelopera o usterki, a tak naprawdę powinniście się dobrać do tyłków wykonawcy czyli FMB. Deweloper tylko sprzedaje, kto inny buduje a na prawdę myślicie, że te dziumdzie z biura 7 nieba znają się na budowlance ?? Za wszystkie usterki nie jest odpowiedzialny deweloper tylko te niedorajdy z FMB !!!!! Sama miałam do czynienia z ich pracownicą niby Pani inspektor a wiedzy budowlanej miała tyle co kot napłakał. To FMB zwleka z usunięciem usterek, a nie deweloper.
Niestety wykonawcę 7 niebo wybrało idiotycznie!!!! FMB to porażka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
~buka za produkt odpowiada tak sprzedawca jak i wykonawca. 7 niebo również robi odbiory budynków i przede wszystkim zleca co i jak ma być wykonane i z jakich np. materiałów także są tak samo winni deweloperzy, a może nawet bardziej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale naiwni FMB to druga firma spólka 7 nieba
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak dokładnie fmb to druga społka 7 nieba
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie podoba się to po cholerę kupujecie ? Jeśli ze względu na cenę no to nie marudźcie czego się spodziewacie za takie pieniące?? Pałaców??
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Co za bezczelność ! NA pewno jesteś pracownikiem 7 nieba ! Jak kupuje skodę to mam gwarancje na 3 lata tak samo jakbym zakupił mercedesa ! Dlaczego więc deweloper nie wywiązuje się jak gwarant i nie usuwa usterek ? Czy 250-350 tysięcy złotych to małe pieniądze ??!!! Biorę kredyt na całe życie i wymagam jakości i gwarancji !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie bezczelność tylko prawda. Też mieszkam w mieszkaniu 7 nieba i wiedziałem z czym to się może wiązać. Jest różnica kupując mieszkanie 70m za 250tys. a ten sam metraż za ponad 400 tys. Takie są realia jak kupimy taniej musimy liczyć się z tym że tracimy na jakości i wieszanie psów na deweloperze czy wykonawcy nic Nam nie da. Tak wygląda rynek niestety
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Za 400k to kupujesz w mieście i płacisz za miejsce, a nie za jakość, bo tu i tam jest taka sama - licha. Rynek jest taki bo ludzie się godzą na taki stan rzeczy i na wszystko machają ręką, więc nie broń deweloperów.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chcesz powiedzieć , że można wydać 250-300 tys z założeniem , że dom będzie słabo wykonany? Nie ma znaczenia czy 300 tys czy 1 milion! Praca powinna być wykonana prawidłowo i z nalezytą starannością. Problemem 7 Nieba jest to , ze podwykonawcy są bez kontroli lub kontrolujacy nie bardzo znają się na rzeczy. Niemozliwością jest fakt, że przy odbiorze jest 40 poprawek - gdzie były odbiory przez Developra poszczególnych etapów budowy !!!??? Przez rok budowy te wsyztskie błedy powinny być wyłapane i poprawiane na bieżąco, a nie każdy liczy, że odbierający machnie ręką. Oczywiście w 90% przyoadków odbierajacy machają ręką i dlatego dają przyzwolenie na słabe wykonanie budynków
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, zakupiliśmy z mężem mieszkanie w szeregowcu, odbiór mamy na koniec września, chciałam się dowiedzieć jaki jest koszt prześwietlenia mieszkania termowizją i jeśli ktoś ma to proszę o namiary na firmę. Proszę również o wasze opinie, osób ktore już mieszkają, jak to było z usterkami przy odbiorze? Czy w trakcie budowy wynajmowaliście kogoś do sprawdzania?? Jeśli macie kogoś zaufanego również proszę o namiary.

Pozdrawiam Asia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie zadawaj takich pytań bo się zalamiesz jak frustraci zaczną wypisywać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
porostu poczytaj ten watek od poczatku to będziesz miała odpowiedzi na wszystkie pytania :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też odbierałem w szeregu razem z p. Tomaszem Romanowskim - http://odbiorymieszkan.com.pl/.

Klika usterek było - nierówny sufit w salonie, zarysowana szyba, gniazdko na stryszku w kominie a nie na kominie, nie zamulona kostka brukowa itp.
Generalnie nic co dyskwalifikowałoby mieszkanie do odbioru. Samo sprawdzenie wszystkiego trwało ponad godzinę więc warto wcześniej poinformować o tym dewelopera żeby potem nie było tłumaczeń, że im się śpieszy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Asia podaj maila to przesle Ci liste błedów , które wyszły u nas i namiary na inspektora budowlanego i termowizje. pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też bym poprosiła jak można o przesłanie na maila liste błedów , które wyszły u nas Państwa oraz namiary na inspektora budowlanego
mail: seat.ibiza20@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To mój meil asia_gda89@wp.pl, czekam na info :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

też poproszę o listę błędów chris01@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chamska banda korporacyjnych ludzi z zyciem na krexyt ktorzy na wszystko krzywo patrza i z drog robia sobie odcinki specjalne. Mam nadzieje ze wprowadzi sie jak najmniej takich .. bo nie da sie nawet zapalic papierosa na ulicy bo zaraz krzywo patrza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Miro i Baninianin gdyby głupota mogła latać odkrywali byście nowe galaktyki......
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miro i Baninianin to ten sam głupol. Wypił o jedną wisienkę za dużo, zapomniał o upychaniu słomy w gumofilcach i zaczął rozrzucać gnój po różnych wątkach... Sądząc po tym, co napisał, nawet nie będzie mu głupio, jak już wytrzeźwieje :-(
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy mogłby ktos wstepnie okreslic ile placi za gaz w sezonie zimowym w szeregowcach? i za inne opłaty także..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
xyz wylazło szydło z worka.
Z blokowiska jesteś i dlatego takim jadem zioniesz wpisując swoje mądrości przy różnych wątkach na tym forum. Kredyt uciska co?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Kredyt? Daj spokój! Ja nawet dowodu osobistego nie mam. Kto by mi dał kredyt? Ja to lokum w getcie, które w swej łaskawości nazywasz blokowiskiem, po prostu ukradłem. Chwytasz? Skubnąłem mieszkanko deweloperowi. A jadem zionę, bo taki jestem zły, że nie mogę przeżyć fali katolickiej miłości do bliźniego i radości z życia bijącej z tego forum. Powiem Ci jeszcze w sekrecie, że uwielbiam chłeptać krew niemowląt.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja w domu 130 m płace średnio 1000 plus drewno do kominka czasami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w mieszkaniu ok 75 m ile placicie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok można pożartować . XYZ może się troszkę zagalopowałam , sorry .
Nie popieram używania zwrotu " getto " w stosunku do nowym mieszkańców.
Niefajna i mało elegancka forma.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
W szeregowcu 130 m2 ogrzewanie podłogowe gaz ok 380 zł/m-ąc, prąd 120zł/m-ac, woda ok 80 zł/m-ąc.W mieszkaniu temperatura ok21-22C w łazienkach ok 25-26, w każdym pomieszczeniu czujka sterująca temperaturą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bliżniak ale nie na familijnym 140 m, gaz średnio 400 zł za zimowe miesiace (w tym podgrzanie wody i kuchenka gazowa) sporadycznie kominek więc dochodzi opłata za drewno.
tak na prawdę to ile się zużywa się gazu na ogrzewanie zależy od dobrych ustawień na piecu.
prad również ok 400zł za dwa miesiące.
woda 50-60 zł
szambo 120
+ śmieci
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
400 to raczej nie ma upału.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
no 26*C raczej nie mamy jak u niektórych. 19-21*C da się żyć.

poza tym mówię prawidłowe ustawienie pieca wiele zdziała
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
minusujesz?? zazdrościsz,że ktoś może placić mniejsze rachunki?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Heh, dobre co wy macie z tymi minusami pogieło? Jakie to ma znaczenie?

Jakie to są dobre ust. pieca? poza tym, masz wentylację w domu, czy pozapychana?

Zresztą ja mam wolnostojący, więc nie można porównać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To jak trzeba ustawić ten piec? Może wystarczy, że coś wcisne i będę płacił połowę mniej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby płacić 400zł za ogrzanie 140m domu w zimę, to trzeba piec ustawić. do góry nogami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no jak wentylacja pozapychana? wszystko ok. wentylacja jest działa - nie zapchana. Instalacja grzejników odpowietrzona.
dom jest dobrze ocieplony + trójszybowe okna - brak strat ciepła
ustawienie na piecu 37*. parter podłogówka + grzejnik w łazience góra grzejniki na 3jkę (21*C). Jest to wystarczające. Nie rozumiem jak niektórzy mogą mieć po 60 pare stopni na piecu ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pytania zasadnicze: zwykły kociol z zamknięta komora czy kondensat? Sterownik pokojowy czy pogodowka na krzywej grzewczej?
Tak juz zupełnie na marginesie piec to jest kaflowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaka firma pieca?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przepraszam, kocioł :)
beretta exclusive kondensacyjny. będzie pogodówka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
de dietrich ze zbiornikiem 40L kondensacyjny, sterownik pokojowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Maju mam ten sam piec ii podobną powierzchnię domu jak Ty a płacę dwa razy więcej. Czy możesz dać jakieś wskazówki?? Jaką temperaturę masz ustawioną na piecu?? Jaką na termostacie?? Który program?? Grzejecie 24h czy tylko jak jesteście w domu?? Byłabym wdzięczna za cenne wskazówki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja płacę co 2 miesiące ok. 350 zł :-) przez cały rok tak samo, jest to wyliczone na podstawie rzeczywistego zużycia z tamtego roku, ogrzewanie + c. woda, bez kuchenki, kocioł kondensat Viessmann, bliźniak 140 m2, na dole podłogówka, u góry w łazience też i grzejnik, a w pokojach grzejniki, temperatura na termostacie na stałe ustawiona na 21 na dole, dodatkowo jakieś 2m3 drewna do kominka; powiem szczerze że jestem bardzo zadowolony i zdziwiony że można płacić tak mało, moi znajomi w Trójmieście płacą dużo więcej za dużo mniejsze mieszkania, z czego to wynika? na pewno kocioł więc go polecam, ale na pewno też ocieplenie budynku, szyby (nie jest to od Siódmego Nieba, chociaż nie wiem czy lepsze wykonanie), może też że część salonowa jest od południa, jak jest słońce (czasem zimą sie zdarza hehe) to kocioł przez cały dzień się nie włączy, albo dopiero nad ranem, no poza tym zimy ostrej w tamtym roku nie było, i w tym też nie ma na szczęście :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na piecu mam ustawienia - 50stopni funkcja ogrzewania i 46 stopni woda. Czujki mam ustawione w łazience na 22 (co daje temp ok 24-25stopni ) w pokoju dziennym czujka na 20-21 ( co daje ok 22stopnie) w sypialniach różnie ale tak ok 18-19 na czujce , do wietrzenia skręcam czujki do 15, mam bardzo słoneczne mieszkanie i przez większość dnia czujki pozostają skręcone do 15, w łazience do 20. Mam pootwierane drzwi do każdego pomieszczenia z racji tego,że w łazience jest najcieplej a połowa mieszkania jest bardzo słoneczna. W zeszłym roku na piecu mieliśmy ustawione 65stopni rachunki były ok 20 zl-50zł wyższe (porównując do poszczególnych miesięcy) , ale odczuwaliśmy dyskomfort gdyż podłoga była bardzo ciepła przez co czuliśmy się spuchnięci i częściej otwieraliśmy okno czujki co chwila się włączały i wyłączały. Przy serwisowaniu pieca korzystamy z usług p.Damiana to on nam polecił ten piec i polecił nam czujki w każdym pomieszczeniu, ma bardzo dużą wiedzę jeśli chodzi o ten kocioł i potrafi doradzić jak go ustawić - to ustawienie mamy od października i według nas jest ok. Jeśli przyjdą siarczyste mrozy zwiększymy tem. na piecu. Mam nadzieję,że pomogłam. Może jest na forum ktoś kto używa takiego pieca i podzieli się swoimi spostrzeżeniami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za cenne wskazówki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Ja mam odbiór mieszkania na Familijnym na koniec roku 2015. Mam pytanie do obecnych mieszkańców. Kto jest Waszym dostawcą internetu i telewizji? Jaka jest jakość i koszt tych usług? Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam za to prośbę do tumanów którzy wyprowadzają swoje psy do kogoś na trawnik, to ze nie ma płotów to nie znaczy że można przyjść do kogoś z psem i dać mu tam się załatwiać. Sam mam psa ale nie wyobrażam sobie żebym poszedł do sąsiada z psem żeby zrobił kupę. Pisze o ul. Goździkowej, następnym razem wyrzucę to komuś pod drzwi lub na maskę samochodu. Pies niczemu nie jest winny ale na ludzi tępaków trzeba działać takimi samymi metodami, więc jak zobaczysz kupę na masce samochodu lub pod drzwiami to może się czegoś nauczysz
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
TOM
Popieram 100 % racji masz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
czy ktos z obecnych i przyszlych mieszkańców osiedla familijnego zdecydował sie na zmiane proponowanych przez dewelopera okien? najbardziej chodzi mi po glowie zmiana całego okna balkonowego na 3 szybowe z uwagi na jego największą powierzchnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba z 3 szybowego na 2 szybowe? My się nie zdecydowaliśmy. Może i powierzchnia jest większa z uwagi na brak jednej ramki,ale rozsuwa się tylko 1/2 okna. Natomiast w 3-szybowym 2/3 się otwierają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mylisz pojęcie 3 szybowe i 3 skrzydłowe. 3 szybowe to okno ktore ma 3 warstwy szkła w przekroju. 3 szybowe ma lepsza izolacje cieplna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok. Masz rację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ty tam nie świruj-nie będziesz miał lepiej ode mnie :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś jest już po odbiorze na przełomie roku,lub na początku tego? Jak z usterkami? Na co zwrócić uwagę?
Oczywiście będziemy odbierać z inspektorem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam Nowych Mieszkańców w tanich domkach. Buduję się coraz więcej osiedli bardzo słabej jakości, tania dachówka lub jej brak zastąpiony metalem i niewielka przestrzeń przed i za domkiem. Ytung zamiast czerwonej wypalanej cegły i opierzenia niczym z ugandy z dala od najwyższej jakości drewna i metalu.Ale niech ludzie się wprowadzają w końcu mogą mieszkać po za miastem i dojeżdżać godzinę czy tam więcej do Wrzeszcza w ścisku lub wędrując wzdłuż drogi poszukując rzadko goszczącego autobusu na pętli ;) Na szczęście mieszkam po prawej stronie tej małej lecz pięknej miejscowości i nie muszę patrzeć na przykry widok szeregowców dla ubogich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14
do gigant
Połowa Banina to domy budowane z pustaków i te jednorodzinne. Mało kto z cegły buduje.
Ja może też nie jestem zadowolona z powodu tych szeregów ale ubliżanie ludziom tam mieszkającym to już jest CHAMSTWO. Nie każdy chce lub go stać na jednorodzinny a Tobie nic do tego.
Mieszkaj sobie gdzie chcesz tylko pamiętaj ,że słoma Ci z butów wystaje.
Popisałeś się na forum co? a raczej pokazałeś kim jesteś, ludzi nienawidzisz ..
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
"... dojeżdżać godzinę czy tam więcej do Wrzeszcza w ścisku ..." Ludzie mieszkają w centrum Gdańska i do pracy W Gdyni też dojeżdżają godzinę albo i dłużej w ścisku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co za brak kultury u niektórych masakra...co to nie których interesuje kto gdzie mieszka to jego wybór. ..lepiej wziąść mniejsze mieszkanie niż kredyt na 30 lat z rata ok 2 tys a potem jak się straci pracę to żeby w ścianę bo nie ma za co spłacać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
może ktoś zamierza zrezygnować z domu w szeregu 54, 55, 56 ?
Chętnie przejmę partycypację w budujący się domek na osiedlu "Familijnym". Może też być też domek "Junior" po odbiorze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
A metraż 65 lub 75 wchodzi w rachubę i z kredytem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie, czy słyszycie swoich sąsiadów u Was w mieszkaniach/domach na osiedlu familijnym ??

Chodzi mi o rozmowy, kłótnie, wodę w łazience itp ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oczywiscie ze słychać. Dźwięki przechodzą najbardziej przez kanały wentylacyjne, nie ma się czemu dziwić skoro cienka ceramiczna ściankę kształtki kominowej przykrywa jedynie tynk. Niby mieszkasz na swoim, niby tylko sąsiad z dołu czy po bokach, to komfort ciszy i spokoju w niedzielny poranek o zgrozo gorszy niż w 4 piętrowym bloku. Eeee.....takie to nasze 7niebo w którym zamieszkaliśmy.
Pozdrawiam sąsiadów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zależy, które mieszkania. Wbrew pozorom nie jest tak źle a raczej nie powinno. W szeregowcach 64m i 75m salony oddzielone są ścianą suporek 24cm + styropian + suporek 24cm. Ściana tam gdzie schody jest pojedyncza tylko ale tam bezpośrednio do niej nie przylega żaden pokój a jedynie łazienka i klatka schodowa. Komin wędruje wewnątrz mieszkania więc nie dzieli się go z sąsiadem. Nie powinno być najgorzej ale to wyjdzie w praniu. Jak ktoś chce 100% spokój u siebie to nich kupi dom wolnostojący.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety słychać wszystko od zapalania światła przez otwarcie lodówki do wieczornych igraszek i wiele,wiele innych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
igraszki są spoko:) mieszkałem w wielu mieszkaniach i w każdym było słychać wiele.

ostatnio byłem w mieszkaniu u kolegi. Budowane przez hossę. Kupione za 5700 zł za metr i było słychać jak sąsiedzi z boku rozmawiają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
a w Juniorach też słychać? teoretycznie podwójna ściana oddzielona jest jeszcze styropianem, więc nie powinno być masakry. Byłabym wdzięczna gdyby wypowiedziały się osoby mieszkające w odebranych już Juniorach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Taka cisza jak na tym forum:):)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może ktoś z domków szeregowych 65m2 się wypowie na temat dźwięków. Jak u Was wygląda sytuacja?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie to chciałam przeczytać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sytuacja w domkach 65 m2 wyglada źle już bardzo źle.
W łazience słychać prawie każdy ruch sąsiada ...
Niestety w innych pomieszczeniach nie jest dużo lepiej !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Poważnie? Aż tak? A domki wykończone,czy jeszcze echo w nich hula?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak sąsiedzi są grzeczni to nic nie słychać :)
A tak poważnie my mamy mieszkanie parterowe i jest cisza i spokój. Czasami tylko słyszymy sąsiadkę z góry jak biega w szpilkach :)
No i po przekątnej z góry czasami dzieciaki się wydzierają ale to idzie wytrzymać bo nie trwa to długo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam w szeregowce juz od roku i co do dzwiekow to fakt sporo slychac. Z zewnatrz jak ktos chodzi czy samoloty to standard. Ssiadow zza sciany tez np jak chodza po schodach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale w tej szeregówce 65m2 mieszkasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie nie, tej ok 130m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W sumie to różnie można mieszkanie wykończyć, niektórzy kładą panele na piankę 1mm i to strasznie stuka a po ułożeniu na podkładach ekologicznych jest całkiem inaczej. Schody to słychać bo to deski na betonie. Myślę, że gorzej nie jest jak w bloku, chociaż słychać z 2 stron a nie z 4 albo i 5 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ooooo dzisiaj było słychać sąsiadów :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co robili :D ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy ktoś już ma odbiór 33?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy okazji czy ktoś ma albo wie kiedy będzie odbiór 43?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pewnie tak jak w umowie - lipiec.

Byłem ostatnio na kontrolingu to kostkę kładli, prace pewnie zakończyli by do końca maja ale później odbiory itp. Też nie mogę się doczekać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Słyszałem ze będzie oddane szybciej dlatego pytałem, tez bylem kilka dni temu i zostały do zrobienia tarasy, ogrodzenie i tuje jak to deweloper sadzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podobno wszystkim zawsze tak mówili, że szybciej szybciej a wychodziło i tak na styk. Prace poszły fest szybko ale odbiory się ociągną jak znam życie, ja się nastawiam na lipiec a jak będzie wcześniej to nie będę płakał :)

Pozdro dla 43 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jest tu właściciel domu komfortowego ? Zastanawiamy sie z mezem nad zakupem, ale mamy duzo watpliwosci i pytań :/ czy ktos pomoże ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jakie macie pytania / wątpliwości? Pytajcie :) może uda mi się coś Wam podpowiedzieć . pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po pierwsze jak z codziennymi dojazdami? Sznur aut czy jakos sie jedzie zeby np. Dojechac na 8 do wrzeszcza?

Jaki sa kosztu utrzymania takiego domu? dwoje dorosłych i dwoje malych dzieci, czy kosztu ogrzewania nas nie zjedza? Mam wrażenie ze porywamy się troche z motyka na ksiezyc ... stać nas na kupono, ale czy damy rade to utrzymac... interesuje mnie najbardziej jakie sa metody ogrzewania( jakieś podlogowe/ kominek/ gazowe/elektryczne?), rozumiem ze na ciepla wode jest piec?

Otrzymałam juz dobre rady, ze musze się liczyc ze 2-3 tys w okresie grzewczym to standard ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pomijając całokształt najbardziej bawi mnie hasło reklamowe że te kurniki są "bezczynszowe". nigdy nie mieszkałem w bloku, ale zdaje sobie sprawę że czynsz idzie na utrzymanie części wspólnych nieruchomości wywóz smieci czy inna ochronę. Ale na siódmym piekle w związku z tym że macie te budynki bezczynszowe to wywóz śmieci utrzymanie drogi dojazdowej oraz fundusz remontowy macie dożywotnio gratis od dewelopera. Pozdrawiam
P.s. Jak już spłacicie kredyt to "dom" przez was zakupiony będzie nowy w stanie idealnym, ponieważ wybudowano go z trwałych najwyższej klasy materiałów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Polecam maść na ból d*py :P
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
A wiesz wg o jakich kwotach piszesz? Chyba nie bo nigdy nie mieszkałes w bloku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na rynku istnieje już coś takiego jak mieszkania w bloku bezczynszowe, czyli tak samo jak w domku płacisz za wszystko: gaz (również ogrzewanie gazowe), prąd, woda, wywóz śmieci, odśnieżanie... Wychodzi taniej niż mieszkanie w bloku z czynszem, bo krocie nie idą na utrzymanie Miłych Pań ze Spółdzielni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba trochę przesadzasz z tymi kosztami ogrzewania. chyba, liczysz te 2-3 tys na cały sezon.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie no bez jaj. Ja w domu 120 m płace rocznie za gaz Max 2000.
Czynsz za mieszkanie 100 m by wyniósł ok 900 zł miesięcznie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
co Wy za absurdalne kwoty czynszu wypisujecie, za 55metrowe mieszkanie w Gdańsku płacę 190zł czynszu (nie wliczam w to wody, prądu i śmieci oczywiście, bo to moje opłaty)
Czynsz to: Energia elektryczna części wspólnych, Utrzymanie placu zabaw, Utrzymanie wspólnego terenu zewnętrznego, Administrowanie, FUNDUSZ REMONTOWY, Koszty bankowe, Opłata stała C.O., Poz.koszty cz.wspólnej, PRZEGLĄDY TECHNICZNE, Ubezpieczenie nieruchomości, Utrzymanie czystości, Utrzymanie zieleni...
Przy domu większość muszę zrobić sama, na fundusz remontowy nie odkładam, ale za parę lat, jak przyjdzie coś wymienić to będę musiała od razu wyłożyć, za przeglądy też zapłacę dodatkowo, dom i tak ubezpieczę, a trawę kosić trzeba, więc od razu kosiarka się przyda...
Może i tego czynszu nie płacę, ale nie przesadzajmy z tą olbrzymią oszczędnością z tego tytułu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko nie napisala Pani w jakiej dzielnicy i w jakim budownictwie? Wogole nie ma co porównywać, bo kazdemu zalezy na czyms innym, jedni chcą spokoju i kawalka ogrodka a inni, zeby miec blisko do pracy i chca w miescie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdańsk Południe, 10-letni blok. Porównuję, bo zostawiłam miasto i przeprowadziłam się na naszą wieś, nie gdybam, tylko znam z autopsji oba przypadki.
"Mieszkania bezczynszowe" to tylko chwyt reklamowy, niektórych dziwi, kiedy się okazuje, że jednak rachunki trzeba płacić :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wdajecie się w jakieś dyskusje a nikt nie odpowiedział dziewczynie na pytanie. Ja nie mieszkam w domu komfort tylko w mieszkaniu 55m.
Też martwiłam się jak z dojazdami i z utrzymaniem takiego mieszkania tym bardziej, że to Nasze pierwsze mieszkanie wcześniej mieszkaliśmy z moja rodzinką i było nam bardzo łatwo.
Co do dojazdów to Ja osobiście nie widzę problemu. Dojeżdżam do Gdańska do pracy na 7:30 i wychodzę tak 6:20 ale odwożę jeszcze synka do mojej babci.
Co do opłat to moje nie będą adekwatne do tych co ponoszą mieszkańcy domów komfort ale z własnej autopsji stwierdzam, że można dużo zaoszczędzić na gazie ogrzewając mieszkanie kominkiem. Moja mama w Gdańsku ma mieszkanie 89m i też ma kominek z nawiewami i koszt drewna wychodzi jej o połowę mniejszy niż gdyby grzała mieszkanie ogrzewaniem gazowym.
Przestańcie rzucać się sobie do oczu to forum jest po to by ludzie sobie pomagali, a nie na siebie naskakiwali.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobry pomysł z tym kominkiem, proszę jeszcze tylko wytłumaczyć gdzie trzymać te ładnych kilka-kilkanaście metrów drzewa? W piwnicy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakie kilkanaście? Na ogródku 3-5m3 drzewa spokojnie się zmieści a to wystarczy na niezłe hajcowanie się zimą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drzewo musi schnąć ze 3 lata, więc najpierw kupujesz około 10 metrów,a potem dokupujesz. Nie wiedziałem,że mieszkania w Baninie mają przypisane ogródki, jeżeli takowe są, to zwracam honor
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Drewno 2 letnie w zupełności wystarczy. Co do kosztów to pewnie, że utrzymanie domu jest droższe, ale za to jaki komfort. Niektórym się coś pomyliło. Mieszkania raczej kupują ci co ich na dom nie stać, proste. Mieszkanie bezczynszowe wyjdzie taniej, ale również trzeba coś odkładać na ewentualny remont - i to wszyscy mieszkańcy, bo za 10 lat będzie problem.

Tak na marginesie jak można porównywać dom do mieszkania, no proszę was...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzieki za wszystkie odpowiedzi :)
Do pani z gd.poludnie, ja mieszkam na przymorzu, mieszkanie 33 metry czynsz 390 zl zima, a 180 to nawet latem nigdy tyle nigdy nie place :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mieszkanie 66m2 Żabianka - czynsz 720zł, na Zaspie, z tego wiem, jest drożej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W gdańsku mieszkanie własnościowe 103m. czynsz 480zł plus ogrzewanie gazowe / zimą 400zł za miesiąc / woda i prąd
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W obliczu powyższego koszty opłat w domu mnie wynoszą mniej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja mama w Gdańsku ma 89m fundusz remontowy i eksploatacyjny przez cały rok wynosi 450 zł a do tego trzeba doliczyć wszystkie opłaty (gaz, prąd, woda), a że jest to kamienica to ogrzewanie na własną rękę i to gazowe więc tanio nie jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 33 już mieszkają...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ludzie, nie macie wyobraźni????? kupując mieszkanie, płacisz w czynszu fundusz remontowy- nie martwisz się że przecieka dach- zgłaszasz i robią. TU wszystko jest na twojej głowie. ponad to utrzymanie domu, bliźniaka, czy szeregu jest droższe niż mieszkania. sama się przekonałam. zimą trzeba grzać. budynki są nowe i jeśli chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu to niespodzianki wyjdą na pewno. znam już takich co dewelopera atakowali a zimą grzeją na dole i to tylko jak wracają z pracy. poza tym co z tego, że cena domu w cenie mieszkania w mieście, jak taki domek trzeba wykończyć: koszt 2 razy większy. pełno tu takich co dom mają.... ale nic więcej. no i te ogródki jak boksy dla koni... i jeszcze parę rodzin na Imbirowej co nie szanują spokoju innych mieszkańców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
dlaczego więc zdecydowałaś/eś się na dom w Baninie a nie mieszkanie w Trójmieście?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bo takie rzeczy wychodzą w praniu.....niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Serio? kupując dom nie wiedziałaś/eś, że trzeba się liczyć z czymś takim jak ogrzewanie i naprawy? Że wykończyć trzeba?
Swoją drogą wykończenie kosztuje tyle samo, kwotę końcową jednak stanowi metraż do wykończenia - w Baninie często dwukrotnie taki co mieszkanie w Gdańsku. Co do wielkości ogródka - powiadasz, że gorszy boks dla konia od trawnika przed blokiem? Co kto lubi, ja tam wolę jednak pojeść mój owies we własnym boksie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kogo masz na myśli nie szanującego spokoju innych??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkają w skrajnym szeregu i mają dużego psa bernardyna.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkałam w mieście a mieszkam w baninie bo mi się tu podoba i też lubię swój boks choć ci na przeciwko mają większe ogródki, czego im trochę zazdroszczę...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mieszkam na Imbirowej ale nie mam problemu z sąsiadami wręcz odwrotnie naprawdę fajnych ludzi mamy w szeregu. Sąsiedzi z którymi sąsiadujemy ogródkami są bardzo sympatyczni nawet zapoznaliśmy się z ludzi z Goździkowej :) Mieszkałam w Gdańsku 27 lat i będę szczera nie zmieniła bym mojego mieszkania z małym ogródkiem z powrotem na miasto ale znam takich co uważają , że upadłam na głowę przeprowadzając się do Banina ale o gustach się nie dyskutuje :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzi o tych sąsiadów co maja bernardyna to musze przyznać rację . Nie liczą się z nikim ani z niczym . Sama mam dwójkę dzieci , ale to jak te dzieci zachowują się głośno przez pół niedzieli w ogródku .... masakra . Mieszkam ulicę dalej a głowa pęka. Dzieci nie obwiniam tylko rodziców , że nie uciszą chociaż trochę dzieci. Uwagi zwrócić nie zwrócę bo powiedzą , że jestem dziwna bo to dzieci , ale jak puszcze muzę głośniej wieczorem to policja bo dzieci śpią :) taki mały paradoks. :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
powiedz im to wprost poza tym w dzień również ktoś może Ci zakłócać ciszę np. sąsiad na którego w ramach rewanżu również możesz nasłać policję jak są faktycznie tacy fajni.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja chyba spróbowała bym z tymi ludźmi porozmawiać, w końcu każdemu powinno się tu dobrze mieszkać i nie powinno być tak , że jedni mają większe prawa niż inni. Gdyby uznali mnie za dziwna to ich sprawa ale może by coś do nich dotarło.
U Nas dookoła też są dzieciaki i to w różnym wieku i nie mogę narzekać by był z nimi jakiś problem, do tego sami mamy psa i staram się by nie przeszkadzał sąsiadom jak hałasuje to zamykam go w domu bo nie każdy musi słuchać jego szczekania nawet w ciągu dnia.
Powinniśmy się szanować nawzajem i smutne jest to, że są tu ludzie którzy się tej zasady nie trzymają.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kto z Państwa w mijającym tygodniu odebrał w budynku 33 ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich.

jak kogoś interesuje nazwa ulicy na końcu Osiedla Familijnego to nadano jej nazwę Kardamonowa. Oczywiści piszę gdyby ktoś z zainteresowanych jeszcze nie wiedział.

Przy okazji pozdrawiam przyszłych sąsiadów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm, ciekawa nazwa, której się nie spodziewałam :) a jak poszedł odbiór?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.

Dopiero 09-07-2015 będę miał odbiór domu. już nie mogę się doczekać ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak tam drodzy sąsiedzi z budynku 54, udały się odbiory? Mam nadzieję, że wszystko poszło tak jak trzeba i nie było nigdzie większych problemów. Podzielcie się proszę opiniami oraz uwagami, żebyśmy wiedzieli czemu sie przyjrzeć przy naszych odbiorach, do których również już niezbyt daleko :)

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.

Dom odebrany teraz tylko notariusz. Parę rzeczy wyszło do poprawki. Radę mam taką by się nie spieszyć i krok po kroku wszystko sprawdzać. Jak ktoś się nie zna na budowlance to kogoś sprawdzonego do odbiorów wynająć.

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A tak zadam pytanie z innej beczki mając nadzieję, że odpowiedzą już osoby, które mieszkają na osiedlu.
Jaka była wejściowa moc przyłączeniowa prądu po odbiorze, czy udało wam się ją bezproblemowo zwiększyć oraz ile to trwało i jaki był koszt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
mam pytanie do osób mieszkających lub będących mieszkać w Juniorach na Familijnym. W miejscu gdzie jest wyprowadzone gniazdo pod tv jest też jeszcze jeden punkt, gdzie w środku jest jakiś kabel. Czy wiecie do czego to jest?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba jednak Korzenna, no chyba, że mowa o innym końcu Osiedla :/

sądziłam, że budynek 54 będzie przy kardamonowej, tak 7niebo mówiło, a wychodzi, że przy korzennej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam.

Co do pierwszego pytania to powinny być dwa punkty TV. Ja mam jeden w salonie na dole a drugi w sypialni na górze.

Co do drugiego pytania to na Osiedlu Familijnym nadane były dwie nazwy ulic. Pierwsza to Korzenna a druga to Kardamonowa i przy tej ulicy jest budynek 54.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hm... z mapki dołączonej do uchwały wynika jakby co innego - ciężko się w tym połapać...

http://edziennik.gdansk.uw.gov.pl/WDU_G/2015/2229/akt.pdf
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Za ten drugi punkt gniazda rtv u góry trzeba bylo dopłacić bo nie bylo w standardzie i żałuję ze nie pomyślałam o tym. Trudno. A to drugie gnuazfo u mnie jest inne niż to rtv dlatego pytałam:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No też słyszałam o kardamonowej, ale na dołączonej mapce wyraźnie widać, że to jednak korzenna - a może komuś w 7n się pomyliło jak informował o nazwie ulicy?

Jeśli o gniazdo RTV chodzi to tez musiałam dopłacić za to na górze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja doprowadziłem gniazdka rtv do każdego pokoju i w dodatku po 2 kable na gniazdko, jak nie będzie kablówki tylko satelita to do nagrywarki potrzebne są 2 przewody antenowe a nawet jak się nie użyje nagrywarki to mamy drugi przewód np. do anteny radiowej czy dvb-t, na zewnątrz tam samo mam wyprowadzone 5 przewodów do anteny sat + dvb-t. W zmianach dla elektryka zaznaczyłem instalacja pod multiswitch i zrobili tak jak powinno być, aż się zdziwiłem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My z TV korzystamy ok 2-4h na dobę, więc nie było takiej potrzeby, żeby robić takie combo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ma ktos może zdjecia jak wygladają otwory na kanały rozprowadzajace cieple powietrze na pokoje? chodzi mi o ujecie z salonu zeby bylo widać otwór kominowy i te 3 otwory od rozprowadzenia w stropie.
Jeśli ktoś takie posiada to proszę o zdjecie na maila: lsid@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Junior szereg 17

Witam, czy na forum są właściciele któregoś z domu w szeregu 17?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a który to w ogóle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ostatni na ulicy Cynamonowej po lewej stronie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a to też są juniory?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć sąsiedzi. Mam nietypowe pytanie... Czy ktoś z Was jeżdzi do pracy na godzinę 6.00 w kierunku Gdańska Głównego, Stoczni, Stadionu??
Z miłą chęcią zabierałbym się z kimś w zamian za dorzucenie się do paliwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Budują się, odbiór pod koniec tego roku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
mieszkańcom dobranych segmentów 55 radze podjechać na budowę i sprawdzić jak wygląda ich podjazd. Jak byłem we wtorek to część podjazdów sie zapadła. wygląda jakby rura pękła i wymyło grunt. dla ciekawostki powiem, ze w jednym segmencie widać w tel linii co zapadnięte podjazdy ślady dużych opon ciągnika...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy któryś z uprzejmych mieszkańców Juniorów wypełniał jakże nieprzyjazny obywatelowi druk IN-1 INFORMACJA W SPRAWIE PODATKU i wyliczył te okropne powierzchnie do 1,40 i 2,20 i mógłby się podzielić wiedzą i doświadczeniem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
WItam przyszłych sasiadów :)

Jest tu może ktoś z budynku 24 albo tych dwóch obok co buduja naprzeciw placu zabaw?

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam wszystkich.

Jeśli ktoś chciałby zasięgnąć informacji o deweloperze, który "buja w obłokach" i dowiedzieć się co jego zdaniem znaczy "sztuka budowlana" zapraszam do kontaktu: joeybanino@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, witamy. My jestesmy z bud 24, C1:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak otrzymać 20tys.zł od dwelopera

To proste , poproś o projekt i sprawdź jaki masz w projekcie komin, jeśli w projekcie jest murowany a wykonano u ciebie systemowy dostaniesz 20tys.zł rekompensaty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


My dostaliśmy 20tys
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a co za darmo byś chciał, masz mini działkę to podatek się płaci jak każdy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Nowe Banino (98 odpowiedzi)

Banino to podmiejska miejscowość, która w ostatnich latach intensywnie przekształca się w...

rodo dzialki (3 odpowiedzi)

Koniec z tym pisem. Za grabierz rodo to my wam teraz koryto zabiezemy. Ukraine przelknelismy ja...

Szambo - wywóz (34 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

do góry