Widok

Oskar i pani Róża

Oskar i pani Róża Temat dostępny też na forum:
Opinie do spektaklu: Oskar i pani Róża.
Oskar i pani Róża
Eric-Emmanuel Schmitt

Spektakl od 12 roku życia.

Spektakl przedstawia świat chorego na białaczkę chłopca o imieniu Oskar, który staje przed wyrokiem śmierci. Dowiaduje się, że pozostało jemu 12 dni życia... Rodzice unikają go z powodu lęku przed chorobą. Chłopiec zaprzyjaźnia się z wolontariuszką o imieniu Róża, która staje się jego zaprzyjaźnioną ciocią. Potrafi, patrząc w ...
Przejdź do spektaklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam całym sercem!

Byłam na spektaklu charytatywnym, premierze. Wówczas zagrane to było w Teatrze Wybrzeże, na Scenie Kameralnej w Sopocie. Spektakl urzekł mnie nie tylko samą treścią, ale przede wszystkim swoją prostotą i emocjonalnością. Gra aktorska na bardzo wysokim poziomie! Ogromny szacun dla kilkunastoletniego chłopca wcielającego się w rolę Oskara. Pani Małgorzata Oracz, odgrywająca rolę pani Róży - rewelacja! Chętnie wybiorę się na spektakl raz jeszcze.
Polecam całym sercem i uważam, że spektakl powinien być grany regularnie. Może w Teatrze Wybrzeże?
Pozdrawiam grających i życzę szcześcia :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wzruszający i skłaniający do refleksji spektakl

Z zaciekawieniem pojawiłem się na charytatywnym spektaklu, który był jednocześnie premierą. Kilkakrotnie wzruszyłem się na sztuce, a ujmująca gra pani Małgorzaty oraz Artura wprawiło mnie w zdumienie - emocje na spektaklu są jednymi z najważniejszymi I nieodłącznymi elementami, jakie z pewnością odczują widzowie.

Polecam ten spektakl wszystkim, którzy chcą wybrać się na sztukę wartościową.
Gratulacje dla pani Małgorzaty za tę piękną inicjatywę I trzymam kciuki za dalsze sukcesy!

Pozdrawiam
Tomasz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wartościowa, mocna rzecz !

Spektakl, który od samego początku ściska za gardło i trzyma przez kilka dni. Rewelacyjna gra aktorów. Pani Małgorzata znakomita: ciepła ale nie narzucająca się swoją dobrocią. Artur rewelacyjny: znakomite wyczucie zmiennych nastrojów chorego dziecka mającego świadomość, że nie doświadczy już wielu zwykłych sytuacji oraz pełnego niepokoju -" co jest po tamtej stronie lustra".

Spektakl powinny obowiązkowo obejrzeć osoby pracujące z dziećmi : pedagodzy, psycholodzy, nauczyciele, itd.
Koniecznie powinien zostać nagrany na DVD i do tego namawiam twórców.
Jeszcze raz gratuluję ! ! !
Bożena
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kultura

Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi (8 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Bajka o księciu Pipo, koniu Pipo i księżniczce Popi . "Bajka o księciu...

Przypływ (3 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Przypływ . "Przypływ" reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak scenografia:...

Improbaja (7 odpowiedzi)

Opinie do spektaklu: Improbaja . "Improbaja" Bajka improwizowana pt.: "Zdarzyło się raz..."...

do góry