nowy wąteknowy wątek
Owsiki w przedszkolu
[Rodzina i dziecko bez ogłoszeń]

Dzis dowiedzialam sie ze w naszym przedszkolu u jakiegos dziecka zauwazono owsiki, dali wszystkim posciele do prania, wisi kartka z objawami i lista co przedszkole zamierza robic aby sie ich pozbyc. U nas zadnych objawow nie ma, ale zastanawiam sie czy moge cos zrobic aby zmniejszyc szanse ze corka je zlapie?

Re: Owsiki w przedszkolu

pewnie jesli miala sie zarazic to juz to zrobila a tak to moze nie dawaj jej przez kilka dni do p-la

ja bym poszła do lekarza po receptę na lek przeciw robakom, podała dziecku profilaktycznie i powtórzyła po 3 tyg. To ze brak objawów nie świadczy ze nie ma owsików, a jak objawy sie pojawia to są mało przyjemne.

No nie wiem, nie jestem do konca przekonana zeby ja szprycowac profilaktycznie. Jak pojawia sie objawy to mysle ze wiedzac o problemie szybko je zauwaze.

Profilaktycznie lek podaje sie nawet wtedy gdy jeden z członków rodziny ma robaki, zeby nie zarazać sie wzajemnie i nieustannie. Tak powinno postepowac się też w każdej grupie. Jedno dziecko ma owsiki dostanie lek, za tydzień u kolejnego się pokażą a za 2 tyg u następnego i dalej będą sie zarażać i problem bedzie nadal. Ale to jest moje zdanie.

Moze ktos jeszcze mial taki przypadek?

SZANSE, to są na coś pozytywnego i osoba której szansa dotyczy zwykle chce ją zwiększyć,
natomiast dla swojego dobra zmniejsza się RYZYKO czegoś niepożądanego.

Doprawdy, czy większość ludzi ma do użytku tylko ułamek umysłu?

Oczywiście ten i ów może uznać że się czepiam. Tyle że gdy czytam wypowiedź kogoś kto nie radzi sobie z rozumowaniem, to odechciewa mi się odpisywania bo wątpię w umiejętności pojmowania odpowiedzi, zakładając że są takie, jak zadawania pytań.

erfefe lepiej Ci juz? Mysle ze kazdy zrozumial o co mi chodzi, mimo ze mam takie ogromne problemy z rozumowaniem.

w którym przedszkolu?

Zastanawia mnie tylko, jaki sens ma miec dawanie teraz tabletek na odrobaczenie, skoro one dzialaja tylko na dojrzale owsiki, a takich u nas nie ma, lub jeszcze nie ma. Wszedzie jest napisane ze odrobacza sie na 2 albo 3 razy bo jaj owsikow sie tak nie da pozbyc, jedynie te juz dorosle, a objawow nie mamy, w kupce tez nic nie widzialam.

U nas w przedszkolu co prawda jeszcze nikt nie zgłaszał owsików ale gdyby to się zdarzyło to czy czy są jakieś prodecedury postępowania w takich przypadkach oprócz ogólnej dezynfekcji w przedszkolu?Bo co z tego ,że ja profilaktycznie odrobaczę dziecko i podam środek ,który całkowicie obojętny dla dziecka nie będzie skoro nie zrobią tego inne matki i moje po odrobaczeniu i kwarantannie wróci do przedszkola i z powrotem je złapie?Błędne koło?

po pierwsze-odrobaczaj jak są objawy, te leki to nie witaminy. Po drugie- co z tego że profilaktycznie odrobaczysz, nie puścisz do przedszkola a za tydzień pójdzie i zarazi się od innego dziecka, którego rodzice profilaktycznie nie odrobaczyli. Bez sensu. Owsikami możesz zarazić się WSZĘDZIE! W autobusie, w sklepie, na basenie itp. Wystarczy, że nie umyjesz rąk. Ja bym bardziej skupiła się na ględzeniu o myciu rąk i przyzwyczajaniu dziecka do ciągłej tej czynności-zwłaszcza jak wychodzi z wc, jak wraca z podwórka i jak zasiada do stołu. Poza tym jak tylko się da odzwyczajaj od wkładania palców do buzi. Zastanowiłabym się też nad dietą-dużo owoców i warzyw, a także ziół i pestek-najlepiej dyni :)
powodzenia

Niestety procedura to sprzątanie przedszkola i jego dezynfekcja. Za resztę odpowiadają poinformowani rodzice. Bo jakby nie patrzeć przedszkole nie może nic więcej zrobić-bo co miałoby zrobić?
Jestem na bieżąco w temacie ;)

Tak u nas jest tez dezynfekcja przedszkola, pryskanie kibelkow srodkiem odkazajacym, pranie maskotek, mycie zabawek, ale jakiejs specjalnej procedury nie ma, nikt nie kazal dzieci profilaktycznie odrobaczac.Po prostu u jednego dziecka Panie zauwazyly owsiki i jest taka informacja na tablicy. Ja takze bym wolala nie dawac tych lekow "na wszelki wypadek", o pestkach dyni juz doczytalam wczesniej i Mala juz zjadla sporo, diete ma na codzien bogata w owoce i warzywa bo bardzo lubi, slyszalam tez ze kiszonki sa dobre i buraczki, wiec narazie sprobujemy naturalnych metod.

Dzięki okruszek za rady ale ja pytałam właśnie jak się postępuje w przedszkolu gdy problem owsików już się pojawi,jak nie dopuścić do tego żeby dzieciaki nadal się od siebie nie zarażały i czy są jakieś procedury postępowaniua w takich wypadkach?

A w jakim przedszkolu?

Nika, rady były do autorki wątku a do Ciebie napisałam, że procedurą jest sprzątanie przedszkola, jego dezynfekcja i zabawek :)

Dziekuje za rady, a czy myslicie ze nie dawanie jej przez kilka dni do przedszkola cos da? Skoro te jajeczka zyja okolo 2 tygodni no i jedne dzieci moga zarazac drugie? Moge ja zostawic w domu ale nie wiem czy ma to sens.

Moze ktos podpowie.

Przedszkole nr 24 w Gdyni.