Widok

PKM i jak miast nas wyrolowało

Witam,

Czy ktoś z forumowiczów zdaje sobie sprawę jaki jest status całego przedsięwzięcia PKM na Karczemkach? Słyszałem o autobusie 161 Karczemki-Matarnia-Lotnisko, słyszałem o przejściach nad zbiornik retencyjny, ale jak to aktualnie wygląda? Bo mi to wygląda jakbyśmy (mieszkańcy Karczemek i Kokoszek) zostali pozbawieni możliwości korzystania z PKM, mimo że linia przebiega tuż pod osiedlem. Przecież nikt nie będzie drałował 2,5km do przystanku za Auchan'em :( Moim zdaniem jest to skandal i zaniedbanie urzędników.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3
ostatnią wersję jaką czytałem, to docelowe dojście ma być za auchan i leroy. Trochę daleko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pisałem z 2 tygodnie temu w sprawie linii 161 do rady dzielnicy i jak się dowiedziałem - od roku nic w tej sprawie się nie wydarzyło. Napewno autobus nie pojedzie różanym stokiem bo zkm odniósł się negatywnie do tego pomysłu. Ostatnia wzmianka pod tym oto linkiem http://kokoszki.org/pliki/Kokoszki_PKM%20linia%20161.pdf . Poinformowano mnie że więcej informacji w zarządzie ZKM. Oczywiście napisałem i tam. Poproszono mnie o uzupełnienie danych osobowych jeśli chcę otrzymać odpowiedź. Oczywiście od kilkunastu dni brak odpowiedzi :) Niestety to jeszcze kraj gdzie rządzi kolesiostwo a nie kompetentni ludzie z wizją. Żeby pół roku przed uruchomieniem linii nie było wiadomo jak z komunikacją, kto będzie operatorem, ile bezie kosztował bilet itp itd to jest skandal! Takich mamy urzędników i w zkm i w urzędzie pomorskim i miejskim. Najlepiej zrzucić na kogoś innego niż wyjść z inicjatywą. No ja nie mam zamiaru zapieprzać 2,5km, może rowerem....Śmiech. jak nie powstaną osiedla wzdłuż kolejki to życzę powodzenia w realizacji projektu. Pociągi widma będą normalnością.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak za sprawą czarodziejskiej różdżki nagle otrzymałem odpowiedź od ZTM. Ogólnie nic nowego, tylko tyle że muszą znać rozkład PKM zanim podejmą ostateczną decyzję. Chyba każdy kompetentny menedżer powinien mieć kilka opcji przygotowanych wcześniej... No coż i tak miło że się kontaktują ze zwykłymi ludźmi. Planowany przejazd 161 jest aktualny jak w pliku powyżej. Musi jednak powstać łącznik ul. św.Brata Alberta z ul.Azaliową oraz musi zostać poszerzona azaliowa na wysokości szkoły. Wcale się nie dziwię. Kto wogóle zaprojektował tą ulicę w aktualnym stanie??? a tym zajmuje się Zarząd Dróg i Zieleni więc ich też trzeba pocisnąć. Kropla drąży skałę...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłoby super gdyby przez nasze osiedle była poprowadzona linia autobusowa. Jestem jak najbardziej ZA!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Chyba jesteś śmieszna, autobus między blokami, dziećmi, samochodami, botobie d*p,,, ruszyć się nie chce 450m a z pewnością masz z 12 kg nadwagi
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 10
Tak to już bywa, że autobus jest wtedy konkurencyjny do samochodu, jak się ma go pod domem. I, wbrew pozorom, autobusy nie polują na samochody i nie pożerają dzieci. Ale jak ktoś tyłek wozi tylko furą, to o takich sprawach pojęcia nie ma.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
I dobrze że jest zwężenie przy szkole bo pomimo dziwacznych progów na Azaliowej samochody pędzą przez osiedle, a przy szkole muszą zwolnić
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na tym zwężeniu to tylko autobusu i dostawcze zwalniają....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Karczemki

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

Dzieci bawiące się pod oknami Storczykowa 7 (10 odpowiedzi)

Dzieci do późnych godzin hałasują pod klatkami, kopią piłką w garaże, niejednokrotnie piłka...

do góry