Widok

Palenie w pracy

Praca Temat dostępny też na forum:
Jak wasz pracodawca podchodzi do "fajeczki"? Czy szef może zabronić mi przerwy na papierosa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli pracodawca sam pali to zrozumie. Jak nie, to różnie bywa.
Kodeks pracy nie przewiduje czegoś takiego jak przerwa na fajeczkę, nawet najszybszą. Z drugiej strony wyjścia do toalety kodeks też nie reguluje. Najlepiej zapytaj się szefa czy nie ma nic przeciwko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawo pracy, rzecz jasna, nie mówi wprost o przerwie na papierosa - zawiera za to regulacje dotyczące innych typów przerw. W swoim artykule http://poradnik.wfirma.pl/-czy-pracownikom-przysluguja-przerwy-na-papierosa pisałam, że art.134 Kodeksu pracy mówi, że gdy dobowy wymiar czasu pracy zatrudnionego to minimum 6 godzin, pracownik może skorzystać z przerwy o długości przynajmniej 15 minut, która jest oczywiście wliczana w czas pracy. I to od Ciebie zależy, na co ją wykorzystasz. Ale samo "zabronienie Ci" nie powinno mieć miejsca, chyba, że wychodzisz zapalić dość często
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powinien!Ja nie palę i wkurza mnie to,że ktoś idzie zapalić parę razy dziennie.Jeśli takich osób jest kilka,to potem trzeba nadrabiać za takiego "klienta".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pracodawca, może zarządzić zakaz palenia na terenie zakładu pracy (wychodzenia poza teren w trakcie pracy także) - jak tak zrobi nie zapalisz w pracy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeżeli na terenie zakładu pracy obowiązuje zakaz palenia, to nie możesz przerwy wykorzystać na papierosa chyba, że macie specjalnie przygotowaną w tym celu palarnię (wygląd, wyposażenie itp. regulują przepisy BHP). jeżeli wychodzisz poza teren zakładu, jest to opuszczenie stanowiska pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pracodawca może i słyszałem że gdzieś tak zrobił,że palący wychodząc na i wracając z palarni odbijali kartę,a później zostawali żeby stracony czas odpracować.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm, osobiście, jak już uda mi się założyć działalność, to będę nie tyle zabraniał palić podczas przerwy co nie zatrudniał palących. Ktoś może uznać to za dyskryminacje, ale mając w alternatywie dyskryminowanie palacza a cierpienie katuszy w jego towarzystwie wybiorę to pierwsze.
Dodam tylko że nie chodzi tu o sam dym ale o specyficzną woń, przyprawiającą mnie o nudności, która się ulatnia później z danej osoby (włosy, oddech, skóra). Podobnie w życiu bym się nie związał z osobą palącą
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
dlatego jesteś pewnie sam jak palec z marzeniami o działalności:(powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
jak ktoś ma własną firmę, to ma prawo w niej zatrudniać kogo chce. chce osoby bez nałogów - proszę bardzo. komu zależy na pracy, to pójdzie pracować, a nie co pół godziny wychodzić na tzw. "fajeczkę". za co w końcu pieniądze dostajesz? za pracę, a nie opier***** palić to sobie możesz w domu do kawy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nawet w domu do kawy nie, bo wciąż będę czuł to z ubrań i potu dwie godziny później, mam nadzieję że istnieją jakieś umowy zobowiązujące do nie palenia jako warunku pracy. Hejterom mojego poglądu na to powiem tak, mam nadwrażliwość węchową na ten konkretny zapach. Dla mnie ten zapach jest jak dla was remont kapitalny u sąsiada obok podczas gdy wy sami macie kaca, po kilku minutach macie wy i ja mam ochotę rzucić wszystko w diabły i uciec od hałasu (zapachu)
Zresztą myślę że te 13 złotych tygodniowo może pracownik lepiej wydać, chociażby na bilety do kina raz w miesiącu

I tak jak słusznie zauważył pozdrawiam, jako pracodawca mam pełne prawo do selekcji pracowników jakich potrzebuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
13-stu złotych tygodniowo nie wydaje palacz na papierosy !!!! LOL
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Czas wolny

Jak nauczyć się prowadzić sklep internetowy (11 odpowiedzi)

Jestem tutaj nowa, także bardzo proszę o wyrozumiałość Pomagam tacie rozkręcić jego biznes...

Wolny czas - co robicie? (51 odpowiedzi)

Co robicie najczęściej jak macie trochę wolnego czasu?

kursy florystyczne w Gdańsku (16 odpowiedzi)

Witam, poszukuję w Gdańśku kursów florystycznych-dekoratorskich - co możecie polecić, poproszę...

do góry