Widok

Parafia "Dobry Pasterz"(Gdynia-Cisowa) ile trzeba zapłacić za ślub?

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej dziewczęta czy któraś ma jakieś doświadczenia w w/w temacie? Wiem, że to niby zawsze co łaska, ale chyba jest jakaś suma, którą najczęściej się proponuje? I jak jest z organistą? Jestem całkiem zielona:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej:) również jestem ciekawa ile tam sie daje za ślub i kiedy??czy podczas spisywania protokołu czy później??my podczas "rezerwowania" godziny od razu porozmawialiśmy z zespołem, który akurat śpiewał do mszy i z organistą, powiedzieli nam co łaska i że przede wszystkim żeby organiście coś dać...Johana a kiedy macie tam ślub?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
23 października 2010 :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Johana my mamy tam ślub w kwietniu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bralismy tam slub we wrześniu tego roku i płaci się dopiero na spotkaniu z proboszczem które odbywa się 3 dni przed ślubem (jest to tak zwana próba w kościele). sam proboszcz nie ma żadnego cennika i nie podaje żadnej ceny ani też nie mówi nic o pieniążkach tyle że jeśli chce mu sie szybciej zapłacić to mówi że ''dar serca na końcu" czyli na tym ostatnim spotkaniu z nim przed ślubem. My dalismy 200 zł z racji że nie było nas stać. Znajomi którzy brali miesiąc wcześniej ślub dali 300 zł. Niesety jeśli chodzi o organiste to odrazu z mostu wali cene jak sie do niego idzie i jest to 100zł co w ogóle nie jest adekwatne do tego jak spiewa- katastrofa. jeśli komuś zależy na bardzo ładnej oprawie w kościele to nie polecam tego organisty tymbardziej że jets drogi.
Zaznacze również że msze odprawiał sam proboszcz więc jak widać nie zależy mu na pieniądzach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my tez bralismy tam slub w zeszlym roku, proboszcz nie podawal zadnej konkretnej kwoty.
my dalismy 200zl, myslelismy o tym czy dac wiecej ale po przemysleniu stwierdzilismy ze to jest zupelnie wustarczajaca kwota.
oczywiscie to bylo w zeszlym roku a wiadomo, ze wszystko drozeje :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mężatka - aż tak tragiczny ten organista?:/ bo my rozmawialiśmy tylko z zespołem który tam śpiewa do mszy, a organisty na oczy nawet nie widzieliśmy, co do jego śpiewania na mszy to mało go było akurat wtedy jak byliśmy w kościele, więc nawet nie zwróciłam na niego uwagi;P a jak wyglądała oprawa muzyczna Waszego ślubu, był tylko organista?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny, a jak wygląda w tym kosciele z terminami na 2010? Jak się zapisywaliście to dużo pozajmowane? Bo my będziemy mieli ślub w 2010, ale na początku roku chcemy iść do proboszcza
image







popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w parafii jest również chór koscielny ,,Miriam; który śpiewał na naszym slubie. ślub dzieki niemu był bardzo uroczysty. Spiewa wspaniale, ma program specjalnie na śluby ,można z nimi sie dogadać. płaciłam tylko 300 zł. spiewało okolo 28 osób + solistka. było super bylismy zachwyceni. Maja próby na plebani we wtorki i piątki o 19.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
organista bez rewelacji u nas na ślubie był tylko organista ale fakt przyppominam sobie ze jest jeszcze jakis zespol ktory czasem gra w tym kosciele chyba malzenstwo z dziecmi ale co do nich to nic nie wiem.
ale jesli chodzi o organiste to naprawde nic specjalnego smutasnie spiewal i w ogole w pewnym momencie podczas spiewania nawet zmylil samego proboszcza gdy wyswietlil na scianie 4, 5 i 6 zwrotke i wg kolejnosci powinna byc spiewana 4 a on zaczal 6.... organista jest mlody ale naprawde beznadzieja jesli macie mozliwosc tego zespolu to chyba jest to znacznie lepsze rozwiazanie bo z tego co pamietam kiedys to malzenstwo bardzo ladnie spiewalo.
a jesli chodzi o terminy w tym kosciele to mysle ze nie jest az tak zapelniiony grafik bo to mala parafia. mysmy planowali nasz slub w 3 miesiace i poszlismy na poczatku lipca 2009 zeby zarezerwowac termin na wrzesien 2009 i dodam ze tylko my mielismy slub w ten dzien a balismy sie ze nie bedzie miejsc bo wrzesien jest dosc oblegany.
dochodzi jeszcze koszt strojenia kosciola... sam proboszcz poleca pania haline ktora sie tym zajmuje i z tego co wiem on woli zeby wlasnie to ta pani stroila kosciol a nie nikt obcy.
faktycznie bukiety byly ladne wiec nie ma sie co martwic - my mielismy z lilii i róz w kolorze ecri.
kiedy sie przychodzi do tej pani (wczesniej trzeba sie umowic dzwoniac - proboszcz podaje numer) ona nie mowi konkretnych cen ale otwiera zeszyt w ktorym czarno na bialym ma wypisane kto ile dal na kwiaty i dla n iej za -przystrojenie. jak sama powiedziala 200 zlotty to tak skromnie udekorowane.
mysmy dali 300 zloty na kwiaty i 100 zloty dla tej pani, ale mimo obaw kwiatow bylo duzo i bardzo ladne bukiety szczegolnie ten glowny przy oltarzu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
heh nam Proboszcz też polecił tą Panią:) a swoją drogą wszyscy nas straszyli, że on nie jest zbyt sympatyczny, a tym czasem pierwsze wrażenie wywarł bardzo dobre:)oby tak dalej;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś ma może ślub 23.10.2010 właśnie w tej parafii można by się podzielić kosztami ustrojenia kościoła.Pozdarwiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ślub mamy wcześniej niż wy, ale już zamówiliśmy chór ,,Miriam''.o którym już słyszelismy- kasuje 300 pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ewa a kiedy masz ślub? jak się skontaktować z tym zespołem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może ktoś ma jakieś focie z udekorowanym kościołem;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

do góry