Widok

Parkiet -ratować?

Remont - porady Temat dostępny też na forum:
Mam dylemat czy ratować zniszczony przez piasek wnoszony przez
rowery i dzieci parkiet,czy zdjąć i dać deskę szwedzką .
Parkiet położony jest na całym mieszkaniu. Najwieksze pomieszczenie
ma 20m2,inne 12i 7m2 plus przedpokój. Coś razem ok 45m2 .

Warto i ile to bedzie kosztować?
Czy jakaś firma robi takie usługi na raty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja oobiscie bym zostawiał parkiet o ile sie nie rozchodzi i klepki sie nie ruszaja.moge polecic dobrego cykliniarza zna sie i napewno pomoze.pozrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
weź kredyt i możemy to nie drogo zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeżeli parkiet nie jest luźny, proponuję pozostawienie go i położenie na niego paneli podłogowych typu podłoga pływająca (szwedzka).
Można na przykład podłogę w każdym pomieszczeniu dać inną; można również położyć tylko przedpokój.
Technologia kładzenia takiej podłogi umożliwia położenie jej we własnym zakresie.
Parkiet ma swój urok, ale dobry jest do mieszkania-muzeum. Przy małych dzieciach panele podłogowe są niezastąpione; ponadto można po jakimś je wymienić. Znam to z autopsji, oczywiście.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
Budowlaniec,po co mam brać kredyt,jeżeli ma być to niedroga usługa? :)

Parkiet się nie rozchodzi i nie jest luźny. Raczej wolałabym
zostawić go ,mimo ,że mieszkanie będzie "muzeum"
Jest go łatwo sprzątać ,tym bardziej iż w pokojach panuje minimalizm.
Z dziećmi też nie ma problemu ,już są dorośli .
Poproszę o namiary na jakiegoś sprawdzonego fachowca.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak masz parkiet, to cyklinowanie+nowy lakier, żadna szwedzka podłoga pływająca czy inne wynalazki. Niestety te rzeczy do najtańszych nie należą, ale wydatek raz na długie lata się opłaci. Zwłaszcza, że jak mówisz w dobrym stanie. I nie patrz na jak najtańszego "fachowca", bo zapłacisz drugi raz fachowcowi z nawiązką.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witaj.
Jeżeli stan parkietu jest taki jak opisujesz to czeka Cię jedynie cyklinowanie.
Kwoty zaczynają się od 35zł/m2 (total badziew) do 90zł/m2(hiszpańskie lakiery/ plus utwardzacze/ polerowanie itp.).

Na trójmieście znajdziesz całą masę ogłoszeń cykliniarzy tym bardziej,że sezon ma się ku końcowi. Jeśli mogę poradzić wybierz usługę ze szpachlowaniem całościowym szczelin(z drugiej warstwy cylkinowania pobiera się miał i miesza z kaponem, natępnie taką masą wypełniane są szczeliny między klepkami).
Musisz przypilnować aby wykonawca zastosował podkład a dopiero potem lokier(zazwyczaj 2-3 warstwy). Podkład ma za zadanie zabezpieczyć drewno przed zmianą koloru.
Warto również ustalić z wykonawcą czy zajmie się wyniesieniem mebli czy jest to po twojej stronie.
Z tego co się orientuję na rynku nikt nie wykonuje takiej usługi na raty.
Przyjmując średnią cenę:

45m2 x 50zł - 2 250zł (cena z materiałem)
45m2 x 5zł - 225zł (cena za szpachlowanie z materiałem)

Łącznie taka renowacja wyjdzie Cię 2475zł, przyjmując podkład i 3 razy lakier twój parkiet będzie Ci służył przez najbliższe 10 -15 lat(do następnej renowacji).

Jeśli jesteś zainteresowany to mogę podesłać Ci numery do 3 firm z których korzystałem podczas robienia remontów. Zgodzę się z przedmówcą, tanią kiełbasę psy jedzą. Biorąc kogoś z dolnej półki nie llicz na jakość. Jeśli jesteś zainteresowany to napisz na mój mail.
danuszkin@interia.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ratowac parkiet ile bym dala zeby do niego powrocic a nie te szwedzkie podlogi .
"Kobieta jest to przysmak Bogów, byle go diabeł nie przyprawił."
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
też bym wolała ratować parkiet ;) (u nas akurat w 2 pokojach i przedpokoju - ale wszędzie przykryty ;) w 1 pokoju wielkim dywanem, w drugim pokoju i przedpokoju - wykładziną na całej powierzchni)

osobiście nie lubię paneli(rok mieszkałam w mieszkaniu z panelami na podłodze) :] są dla mnie jakieś takie "zimne", "bez duszy" ;) a ładny parkiet daje fajny "ciepły" klimat :] (wcale nie muzealny)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam robilismy w kilku mieszkaniach tak ze na parkiet kładlismy według życzenia panele i mieszkanie było w krótkim czasie odnowione tylko drzwi troche przycinaliśmy piotr1138@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
Ja mam w przedpokoju i kuchni panele a w pokojach parkiety. Różnica jest ogromna. W kuchni upadająca na podłogę łyżeczka robi okropny hałas, w pokoju prawie jej nie słychać. Pies dreptający po przedpokojowych panelach strasznie hałasuje, na parkiecie potrafi biegac o wiele ciszej :) Poza tym na parkiecie wiele razy coś mi się rozlało i niz mu nie było, a w kuchni w miejscu, gdzie kiedys rozlała sie woda powstało wybrzuszenie. CYklinowanie z lakierowaniem to duży wydatek. Też chciałabym odswiezyc parkiety, ale cena prawie stu złotych za m2 zdecydowanie mnie odstrasza, bo duzy pokoj ma 26 a mały 11 m2. Latem dzwoniłam do jakiejś firmy i pan wycenił mi pracę ekipy na niecałe 3,5 tysiaca .W moim zakresie miały byc usunięte wszystkie meble i sprzęty. Może mój błąd, że nie sprawdziłam innych firm, ale jak piszecie, że tanio się nie opłaca, to chyba lepiej dla odświezenia kupić panele i zostawić pod spodem parkiety na lepsze czasy:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Grażyna znalazłam firmę która zrobi mi ten parkiet (45m2) za 2000zł.
Efekt widziałam u innego klienta.
Z meblami nie ma problemu.Mamy ich bardzo mało.
Zwierzaki oddamy na kilka dni do rodziców i będzie ok
Przeliczyłam koszt paneli (tych lepszych) i zdecydowanie
się to nie opłaca .
Wolę odmówić sobie jakiejś przyjemności ,ale mieć super
podłogę ,niż czekać na "lepsze czasy" bo te moga nie nastapic
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kurcze, to super cena. Jak będziesz zadowolona z efektu u siebie, to napisz tutaj. Może się tez skuszę i poproszę o namiary :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak... decyzja zapadła
Pamietajcie aby dbać o podłoge i odpowiednio ja konserwowac, a napewno nie bedzie trzeba tego przeprowadzac ponownie w przyspieszonym terminie. Mały dywanik wycieraczna troszke kultury i mieszkanie muzeum bedzie piekn na lata piękny.
Dotyczy się to każdej podłogi i nie tylko.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i jak efekt ? jak to robił krok po kruku?
moge prosic kontakt do tego fachowca jesli usługa była ok wykonana?
dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
i co znalazłaś kogoś ? podasz namiar jesli jestes zadowolona?
dziekuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tu masz maila do Joli jolkafasolka76@wp.pl :] http://www.jolkafasolka.pl/kontakt.html

bo chyba już nie zagląda do tego wątku ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzieki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy parkiet jest bardzo zniszczony? Szkoda wyrzucać wszystkiego. Może da się go jeszcze jakoś uratować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zaglądnełam do wątku .
Ja jestem zadowolona z efektu,ale nerwów remont mi napsuł .
Nie polecę nikogo ,każdy ma swoje "kryteria" i nie chcę odpowiadać
głową za jakąkolwiek firmę.
Jednak jest przysłowie nie poznać fachowca jak zaczął ,tylko jak robotę
skończył.
BAJKOWO ,przebrania, zabawa i rozrywka dla dzieci i dorosłych.
Pilotów 3 ,Gdańsk-Zaspa , www.jolka-fasolka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cyklinowanie drewnianej podłogi przynosi zdumiewające efekty, jednak jest przy tym sporo brudu i kurzu, ale myślę że warto.

http://www.dreboxpodlogi.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy kupić http://ogrody-wardecki.pl/jak-chronic-parkiet/ jest bardzo duża różnica.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Przymorze

Szukam Xero na Przymorzu (4 odpowiedzi)

Witam gdzie znajdę Xero na Gdańsk Przymorze?

fajna książka kucharska (23 odpowiedzi)

Możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami? Aby była ze zdjeciami i na bazie łatwo...

Nowe mieszkania Trójmiasto (31 odpowiedzi)

Jak wygląda rynek nowych mieszkań w Trójmieście? Chciałabym zorientować się co może mi ten region...

do góry