Widok

Piesi na drodze rowerowej

Obok drogi rowerowej np. w Sopocie ciągnie się chodnik, czemu wobec tego piesi poruszają się po drodze rowerowej, jeszcze do tego małżeństwo z wózkiem. Pieszemu w Parku Północnym zwróciłem uwagę, to odpyskował agresywnym słowem. Straży Miejskiej ani Policji reagującej na takie coś nie zauważyłem.
Do ograniczenia 10km/h się stosuje, czy pieszych przepisy nie dotyczą? np. na Hallera idzie po drodze rowerowej babcia z wózkiem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
nasza wina - bo jest nas za malo. wniosek - rozmażajmy się szybciej

tylko twe zdarzenie w Sopocie w Parku Polnocnym mnie dziwi, pewnie bylo bladym switem, gdy jeszcze rowery nie suną tam jeden-za-drugim

potem piesi nas widza slysza i czuja, jak ktory nieuwazny, to czasem nie tylko aromatycznie, ale i palpacyjnie (tzw. okazja by sie z kims poznać BLIŻEJ, niektórzy tu utyskiwali na niedostatek takich)

nawet na cmentarzu mejej mamy piesi uważają na rowery, tyle ich tam bywa. a propos, w ramach wkurzania admina, co dzien wożę tatę na grób mamy - samochodem. a więc co dzień niepotrzebnie smrodzę, a to nie cały kilometr, niestety, dla niego poza zasięgiem. nie ma kto z was na zbyciu lub do pożyczenia rykszy, może być do naprawy. w zamian oferuję sprawny tandem, albo atb, albo dowolny inny mój rower... jest z czego wybierać...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie chodzi o to ilu rowerzystów. Takie wejścia na szlak rowerowy maja miejsca niezależnie od ilości.
Rozmnażajmy się?
Przecież jest kryzys, pracy nie ma, rzekomo oferty w internecie są, a co do czego i tak pracy nie ma i jeszcze na jaką umowę, a jeszcze sprowadzić tu chcą uchodźców. To już oddzielny temat.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
2 lata temu myślałem o produkcji czegoś takiego w wersji babcia/dziadek, ale mi się potencjalny wspólnik zwinał.
https://www.youtube.com/watch?v=kMeGysReVbg
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
A szkoda. Jednoślad z wózkiem bocznym ma bardzo uprzywilejowaną pozycję nie tylko w PoRD i StVO, ale i w innych mniej mi znanych prawodawstwach. Dyskutowaliśmy o tym kiedyś na "preclu", da się wyszukać. Nawet jak by tu w PL niewielu było na to stać, Ebay by was wykarmił.

Ale akurat ten projekt budzi mój odruchowy ból zęba, ty jako inż pewnie sam dostrzegasz co by się stało,gdyby tam na suporcie na blaszkę dać 90 kg balastu. IMHO powinny być co najmniej dwa uchwyty tego wózka do ramy. Albo lepiej trzy: przy tylnej osi, przy suporcie i przy sterach, a wtedy żaden szanujący sie staruszek nie zdoła do takiej klatki wejść. Ale jeśli wymyślisz coś lepszego, IMO sukces przyjdzie.

Ale ja chcę TERAZ. Jutro/pojutrze. W lecie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
No niestety. Zajrzałem na podorędzie i nie mam tam rikszy. Na szybko to musiał byś mieć ok. 10 tys.
http://smike.ch/
Natomiast co do konstrukcji to jako niepraktykującemu mi się tamten podoba, bo nie jest sztywny jak kosz motocyklowy. To własciwie nie jest trójkołowiec. Rzeczywiście to jest na mniejszy cięzar, bo to przyczepka dla dziecka. Dlatego chciałem to przepracować na większe obciążenia. A na suport tylko połowa (45).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piesi na drodze rowerowej w Japonii

A może rowerzyści na drodze pieszej. Wszystko jedno. Tylko tam jakaś straszna nędza. W ogóle nie widać samochodów.
https://www.youtube.com/watch?v=HGUXakBRn5s
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Eeee, patrzysz tylko na ciężar, a to tu pikuś. A siły skrętne przyłożone na suport? Każdy wybój, przyspieszenie, hamowanie, nie daj boh krawężnik itd. Nawet współczesne supermateriały (te droższe) nie grawantują że to się nie rozwali z pasażerem będącym ofiarą. Nawet z cudzym dzieciakiem nie zaufał bym temu czemuś chyba, że na takich alejkach parkowych jak na tym filmiku z Osaki. A jakie są nawierzchnie w Oliwie, to pewnie widziałeś. Kocie łby.

Teraz dla ryksiarzy szczyt sezonu, niestety. Poza tym te do wożenia "stonki" są za szerokie, wolał bym taką do 90cm. Chyba przyjdzie mi przyjrzeć się tym tanim spawarkom z Castoramy :-(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ok, to na dzieci, psy i zakupy i na dobre nawierzchnie. Kosztujje 500 $ i jest bardzo elegancko rozwiązane. Jest dużo filmików.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziś wracając z plaży zauważyłem, że niektóre z tych niziutkich arcybrzydkich wózków rowerowych z balonowatymi oponami, które są wypożyczane turystom na DDR przy Parku Jelitkowskim, to właśnie pojazdy z bocznym koszem (czyżby odpowiedź na restrykcje dot. szerokości ryksz?)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rowerzysta = święta krowa? Piesi przestaną się szwendać po ścieżkach rowerowych, gdy rowerzyści przestaną jeździć po chodnikach i przejściach dla pieszych...a do tego czasu, niech mają Was w głębokim poważaniu. Najlepiej mieć pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11
Dobry jesteś... To nie reguła
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odwrotnie. Nie mieć pretensji do nikogo. W miastach europejskich są miejsca, gdzie wszyscy (piesi, rowerzyści, rolkarze, wózki dziecinne, inwalidzi) poruszaja się jednocześnie, nieraz w niezłym tłoku i nic się złego nie dzieje, bo wszyscy robią to INTELIGENTNIE. Pewnie tam mają wyższe IQ.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
też podejrzewam, że w tych dowcipach o Polakach musi coś być
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
No. Jakie dowcipy? Jak widzisz głupotę albo złośliwość u kogoś, jak reagujesz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oj tam. Jakby wszyscy byli mądrzy, świat byłby nudny.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
"Darek : jak reagujesz"
a ty? bojkotujesz i pozywasz do sądu wyszukiwarki internetowe?
podrzucasz wirusa stronom z dowcipami? naśladujesz atak na Charlie Hebdo?

w takich oparach się rodzi elektorat PiS i przedmiejski pomnik Smolenia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ale nie mieszajmy do tego polityki, skąd wiesz że w ogóle jakikolwiek elektorat popieram
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
już to wiemy, z tego co piszesz. bo hieratyczny brak poczucia humoru i samokrytycyzmu nie jest aż tak powszechny.

choć oczywiście nie wiemy _czyim_ elektoratem jesteś, czyli kogo wybierasz/popierasz. wiesz, błędy gramatyki niekiedy ujawniają więcej niż świadome wypowiedzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do rzeczy. Po co ionizować? Obchodzimy od tematu. Ale ty odpowiedz, ile bierzesz za korepetycje?
Nauczysz mnie poprawnie polszczyzną mówić i pisać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Najlepiej poszukaj jakiejś poloniski. Ja na przykład za młodu je kolekcjonowałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwne.. Na drodze rowerowej jeszcze polonistki nie spotkałem poza tym polonistki są w większości przypadków wredne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szukaj na polonistyce a nie na drogach. Na drogach są drogówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale tu tylko o drogach i rowerach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To na naukę polskiego nie masz szans.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nypel, szprycha, felga, blat, sztyca, wentyl, konus, OTB, MTB, ATB, grip, snejk, fixi, peleton, tandem, monocykl, lemondka, bidon, amor ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Śrubszak, szramsjer, dornik, holajza, planszajba, futro, sztamajza, konik, waserwaga.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rover !!!

welocyped, korba, bmx, downhill, dirt, dual, fatbajk, stoker, torpedo, riksza

i nasz ulubiony collage ;-p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oooo...wątek przerodził się turniej: kto zna więcej słówek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może się spotkamy na rowerach, pogadamy pojedziem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bormaszyna, galopkasta, sznek z glancem, łegr, opruch, funiasty pan cacany, wergle

i coś z południa - wyje bana w lesie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Droselklapa trychter kajla szoner ferszlus pufer śtender lochbajtel flansza culajtung iberlauf
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Rower elektryczny (6 odpowiedzi)

Jaki rower elektryczny do spokojnej jazdy kupić. Czy dokupić osprzęt elektryczny do starego...

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

do góry