Widok

Pilnie prosze o pomoc, dziecko nic nie je juz czwarty dzien!!!

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny pomożcie, nei wiem co robic. Mój synek od piatku jest chory, ma goraczke 37,8, kaszel i katar, do tego strasznie sie męczy gdyz rosną mu trojki. Bylismy u lekarza, przepisal wapno, wit c, syrop prawoslazowy i paracetamol. Poprawy nie widze, ale najbardziej martwie się tym, że od piatku nie zjdał NIC, zupełnie nic,a probowalam juz wszystkiego. Wypija max pol kubeczka soczku. Jest senny i placzkiwy, widac ze opada z sil. Dostal tez rozwolnienia. Pojawily sie na dloniach dziwne krostki (tylko na wew stronie dloni) i opuszki palcow ma czerwona takie pomarszczona i z krostkami bladego koloru. Co robic? Czy jechac od razu do szpitala , moze jakas kroplowke mu dadza???
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
asia ja bym pojechała na izbę przyjęć, lepiej żeby ci powiedzieli że jesteś nadgorliwa niż żeby coś się stało. skoro ma rozwolnienie to się odwadnia. Ja bym jechała od razu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jeśli Twoje dziecko nie jadło nic od piatku a leki przepisane przez lekarza nie pomogły ja bym już siedziała na poczekalni u lekarza a jesli ten nic nie zrobi jedz prosto do szpitala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Racja najwyzej stwierdza ze panikuje ale ja bede spokojniesza. A co sadzicie o tych krostkach tylko na dloniach, co to moze byc?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja bym poszla dzis na kontrole, a jakbym sie nie dostala to na izbe przyjec bym pojechala
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
caroca mądrze radzi, zamiast tu siedzieć idź do lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
musi mu lekarz koniecznie zajrzeć do buzi, może porobiły się te białe zapalenia grzybiczne przy dziąsłach

u mnie dzisiaj lekarz to odrył, bo maluch przez tydzień schudł 1 kg, gdyż nie chciał nic jeść
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mały teraz śpi, niech odespi bo w nocy nie spal, jak wstanie to podjade do pediarty niech go obejrzy i zadecyduje czy jechac do szpitala.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hehe, fiolka dziekuje :-)

asiu - pamietaj, ze dziecko sie bardzo szybko odwadnia, jesli nic nie je, malutko pije i na dodatek ma rozwolnienie, to w mig Ci sie odwodni...:(
takze dzialaj koniecznie dzis.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na izbę przyjęć szybciutko, być może zatrzymają go w szpitalu
Cokolwiek w życiu robisz, nie ma większego znaczenia. Ale ważne jest, żeby to robić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To mowicie zeby nie jechac do przychodni tylko od razu na izbe przyjec?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedż na Polanki do szpitala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Asia, nie zastanawiaj się za długo, bo dziacko ci się odwodni,
Jedz do szpitala, zrobią mu szereg potrzebnych badań. Morfologia krwi, kał i mocz.
Może ma jakieś zapalenie. Może trzeba będzie zrobic tez USG brzuszka.
Nie chcę ciebie straszyć, ale obajwy podobne jak przy sepsie...
http://www.biomedical.pl/zdrowie/objawy-sepsy-116.html


Synek mojej koleżanki miał to jak był mały, szybka diagnoza ratuje życie.
Nie siedź juz na necie i nie szukaj wsparcia tylko działaj. JEDŹ DO SZPITALA!!
Życze szybkiego powrotu do zdrowia dla synka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Renni nie strasz dziewczyny sepsą...Za mała gorączka, ale do szpitala jedź koniecznie bo mały Ci się odwadnia

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Leć do szpitala. Skoro nie je to pół biedy, ale tez nie pije. Silne odwodnienie jest już bardzo niebezpieczne, nawet bez pozostałych objawów. Nie ma na co czekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie no sepsa to lekka przesada, ale aż mi sie goraco zrobilo. Mały spi ale jak tylko wstanie jade z nim niezwlocznie.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
już wczoraj byłabym z dzieckiem w szpitalu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przy chorobie i ząbkowaniu dzieci często odmawiają jedzenia. To nie problem. Najwazniejsze jest picie - chocby po łyzeczce - a juz w szczególnosci, gdy pojawia się biegunka.
Tez bym pojechala na IP, bo nie wyglada to dobrze. Pewnie skonczy się na kroplówce nawadniającej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli paracetamol nie zbija gorączki sprobuj z Ibuprofenem (ja daję Ibufen dla dzieci).
W ibufenie jest tez aplikator, ktory niestety ale czasem wciskam malemu na sile do buzi, bo nie chce lykac preparatu.
Gdy mial 39 stopni to podawalam mu tym tez pitny jogurt, by cokolwiek zjadl.
I wybralabym sie do lekarza albo na izbę przyjęc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
gazeta, nie wiedziałam że nabiał można podawać przy gorączce?


Z SEPSĄ może przesadziłam,ale dziecko ma jak dla mnei groźne objawy, ząbkowanie tylko maskuje sprawę...

Mam nadzieję ze juz wkrótce dowiemy się ze dzieciaczkowi nic nie jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba sie przebadac wiec jedz ale z góry za bardzo sie nie martw
jesienia jak synkowi wychodziły trójki tez zaliczylismy tydzien nic nie jedzenia ( a z natury naprawde jest łakomczuchem) a tu raz ugryzł ciastko i od razu odkładał

miał przy tym na poczatku ( 2 dni ) gorączke i 5 dni biegunki - i do tej pory nie wiem czy to były tylko trójki czy jeszcze jakis rotawirus..
tworzenie i projektowanie stron internetowych - http://www.ascomi.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak jest coraz slbsze , nie i malo pije to pewnie juz jest odwodniony, z naszym tak bylo i od razu nas zostawili w szpitalu na ponad tydzien, pozdrawiam
OSOBISTY TRENER FITNESS, ODCHUDZANIE, kształtowanie i modelowanie sylwetki, zajęcia indywidualne,diety,zapraszam, tel.695519424,fitness-ola@wp.pl www.odchudzanieztrenerem.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za zainteresowanie. Byliśmy u lekarza na szczeście nie jest źle. Ma wirusa i od tego katar i kaszel plus czego nei wiedzialam od te kroski na dloniach to tez wirus wyłazi przez skórę. Do tego jelitówka więc nie chce jeść, biegunka na szczęście już się skończyła. Odowodniony nie jest. Do jedzenia mam nie zmuszać natomiast picie nawet na sile dawac. Co będzie najlepsze do picia? Sama woda czy może jakieś herbatki?
Już po południu odzyskał humor. Wyspał się porządnie i już szalał także bogu dzięki jest lepiej.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to wspaniałe wieści, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zobacz czy smakuje mu czysta woda, jeśli nie to najlepiej podawać wodę z glukozą. Można ją kupić w aptece.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Spodziectwo, jest ktoś w temacie? (97 odpowiedzi)

Szukam mam synków ze spodziectwem, są tu takie?

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

do góry