Widok

Płyty na Kubusia Puchatka

Ktoś coś wie, kiedy rusza akcja układania płyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co slyszalem, Gmina nie otrzymala do tej pory pisemnej darowizny na plyty. Roboty nie sa planowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To może organizator się wypowie, dlaczego do tej pory nie zrobił darowizny płyt na Gminę ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To może organizator niech się wypowie dlaczego zbierał pieniądze od mieszkańców osiedla marzenie skoro wykluczył ułożenia tam płyt.skoro chciał kasę to płyty powinny znaleźć się i tam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A od domu do ulicy Pszennej to szanowny Pan lata czy jeździ po ulicy? Nie chcesz nie dawaj i się nie odzywaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie o ten odcinek mi chodzi.Z tego co mi wiadomo to płyty mają być na pierwszej prostej... To z jakiej racji mam wykładać kase skoro i tak na moim odcinku (Kubusia 2)nie mają zamiaru kłaść płyt.ostatnio widziałem jak jedna kobieta w skodzie postanowiła zawrócić i jechać naokoło z uwagi na ryzyko ugrzazniecia w błocie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A z takiej, że z Pszennej będziesz wjeżdżał w Kubusia po płytach, zanim skręcisz do siebie w prawo. Proste?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli się nie opłaca żeby potem znowu po dziurach jeździć :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A to już zdecyduj sam, czy się opłaca. Ludzie z końca ulicy się składali i też wiedzą, że płyty nie będą na całej ulicy ułożone. Może przejdź się po wszystkich mieszkańcach z Twojej odnogi i zbierzcie pieniądze. Kupcie płyty, potem zróbcie darowiznę na Gminę, a Gmina Wam na tym odcinku płyty położy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile taka płyta kosztuje? Nie wiadomo też ile tego trzeba zakupić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Płyta kosztuje około 32 zł ( jeśli kupicie cały transport około 240 szt) . Płyta ma 100x75. Układane bedą po cztery, dłuższym bokiem wzdłuż ulicy. Możesz sobie obliczyć na ile metrów starczy, ale nawet te 50 m opłaca się Wam położyć, bo na tym odcinku macie największe bagno.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

No cóż trzeba pomyśleć bo ostatnio wyciągano mnie liną holowanicza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Rysiu Rysiu , nie atakuj organizatora , bo z tego co wiem na Kubusia 2 nie było żadnej wpłaty a w też korzystacie z odcinka około 80 metrów dojazdu wspólnego od ulicy Pszennej. Nie latacie helikopterem . Z funduszu sołeckiego ma być wybudowane 20 metrów drogi.Rysiu pogoń sołtysa i radę aby wybudowali tobie te 20 metrów na wjeździe , bo to publiczne pieniądze czyli również twoje i tutaj możesz się awanturować . Nie poganiaj naszego organizatora skoro nie brałeś udziału finansowego . Jak chcesz idź do organizatora i porozmawiaj z nim jak chcecie się dołożyć do drogi . Wiem , że przyjadą kolejne transporty płyt bo mieszkańcy się znowu zrzucili bo po zimie stan drogi się pogorszył i wszyscy chcą mieć pod domem porządną drogę .Płyty będą kładzione niebawem gdyż w gminie odbyło się spotkanie organizacyjne w sprawie drogi wyznaczone zostały terminy inwestycji .Byłem u organizatora i wszystko wiem . Organizator wszystko ci wyjaśni , wystarczy tylko przyjść ( mieszka pod nr 7 ). Ja jestem wdzięczny , że ktoś się podjął w końcu wybudowania drogi bo po latach każdy ma już dosyć . Drogi Rysiu , pozbieraj pieniądze i wybuduj drogę to przecież nic trudnego !
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbysiu, a zdradzisz nam termin inwestycji? Czy to może informacja ściśle tajna przez poufną?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oko udaj się do organizatora on udzieli wszelkich wyjaśnień , bo tutaj to sami plotkarze piszą i opowiadają bajki nie mając pojęcia co się dzieje .To nie jest miejsce dla takich informacji bo tylko stworzy dodatkową pożywkę dla bajarzy i pleciug .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Tak się składa, że aktualnie nie ma mnie na miejscu i nie mam jak podejść do organizatora i spytać kiedy będą układane płyty. Nie mam też nr telefonu, więc jak ktoś coś wie, to niech po prostu napisze. Plotkami się nie zajmuje, bajek nie opowiadam i kompletnie nie mam pojęcia, kiedy ruszy akcja droga. To tyle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogę będą robić z końcem marca będą też odwodnienia i drenaże zero fuszerki jak na ciągle zalanej Pszennej .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i o to mi chodziło. Wielkie dzięki za informację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a z ciekawości, dokąd będzie spuszczana woda z odwodnień i drenaży skoro tam u Was glina jak wszędzie, warstwy przepuszczalne mega nisko, a po tej stronie Banina nie ma kanalizacji deszczowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ma końcu KB jest budowany zbiornik retencyjny, właściciel działki nawet już zbudował wały które mają powiększyć pojemność zbiornika. Zastanawia mnie tylko ta skrzynka elektryczna, która obecnie stoi całkowicie w wodzie, jak zbiornik przyjmie całą wodę z KB to zniknie ona całkowicie pod wodą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie przez tyle lat wszyscy taplaliśmy się w błocie i nie było nikogo kto zajął by się sprawą drogi , nawet nie była to droga gminna. Dopiero w zeszłym roku dzięki zaangażowaniu się jednego z mieszkańców , jak go nazywacie organizatorem , gmina drogę wykupiła i wyraziła zgodę na położenie płyt, które musieliśmy sami kupić. Ale chyba lepsze to niż czekanie w kolejce na zrobienie drogi przez gminę. . Najbardziej przykre jest to , że niby mamy radę sołecką i radnych , sołtysa - którego nie widziałam na oczy a mieszkam tu już 6 lat, którzy nie byli w stanie nic zrobić i za nich muszą inicjatywę podejmować mieszkańcy. Wszystkich spraw związanych z drogą dowiedziałam się od organizatora , tj. kiedy ruszą prace w jakich etapach będą szły roboty. Naprawdę udziela wyczerpujących informacji. Dzięki Panu za to , że ma Pan chęci i czas i tak trzymać dalej.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7

Nie znasz się ciesz się nowym placem rekreacyjno-wypoczynkowym przy Księżycowej ;) to jest ważne a nie jakieś drogi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak juz bedzie zrobiona KB to czeka nas jeszcze jedna składka aby odwdzięczyć sie osobie która zorganizowała to wszystko pozdro dla organizatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Przyłączam się do podziękowań dla organizatora i chętnie złożę się na prezent dla niego . Nie mogę już się doczekać nowej drogi . Czasami jak pewnie każdy mieszkaniec KB śnie o nowej drodze . Dziękuję sołtysowi i radzie za wspaniały plac rekreacyjno błotny i siłownie zewnętrzną również błotną . Zawsze miło ich wspominam jak wpadam w dziury na Kubusia Puchatka . Na siłowni i na placu rekreacyjnym jeszcze nikogo nie widziałem i pewnie długo nie zobaczę za to na ulicy ciągle kogoś mijam .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Może powinniśmy zorganizować w ramach podziękowań jakiś festyn na KB. Dmuchańce dla dzieci, gril, kiełbaski, parasole, piwo...itp. Zaprosimy p. sołtys i kogoś z rady niech się pobawią, może jakieś przecięcie wstęgi i pamiątkowe zdjęcie :)

Pomimo że jeszcze nie ma drogi to dobra robota, brawo dla organizatora za wytrwałość.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Buhahaha, nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać z Waszej naiwności. Jaka składka dla organizatora? Ludzie, ale Wy jesteście krótkowzroczni! Pan się złożył i Pani się złożyła i Ci Państwo z naprzeciwka też się złożyli i dużo osób się złożyło, żeby między innymi organizator w cenie organizacji też sobie jeździł po płytach. I to za Waszym przyzwoleniem. Akcja się jeszcze nie zaczęła, ale jaja będą i ja Wam to mówię! Proponuję postawić pomnik dla organizatora na Waszej ulicy! Buhahaha!!!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 7

jesteś idiotą, więc zamilcz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

Kim jesteś obserwatorze , tylko obrażasz ludzi . Jaki jest cel twojego działania ? Ludzie się zebrali i mają płyty , w kupie siła !
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

A ja z pełną świadomością takiej możliwości dałam kasę. Jakoś wcześniej inni drogę mieli gdzieś, to nawet takim kosztem warto.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Obserwator, łapka w górę ode mnie za trafne spostrzeżenia w sprawie organizatora!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może organizator powinien przeprosić wszystkich , że tu mieszka , sprzedać płyty gminie i oddać pieniądze . I znowu będziemy otaczani troskliwą opieką pani sołtys rady sołeckiej i pana burmistrza . Tak dobrze się jeździ teraz , płyty są zbędę . No i jeszcze problem wody gliny .
Przez te płyty same problemy , awantura na ulicy .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

No to dobrze, że masz pełną świadomość i to jest uczciwe podejście do sprawy, ale czy wszystkim się to podoba, to raczej wątpię...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po pierwsze tematem wykupu drogi nie zajmował się "organizator zbiórki" tylko jeden Pan z Rady Sołeckiej. ( Zbierane były podpisy pod petycją itd.)
Po drugie ten sam Pan z Rady Sołeckiej zorganizował spotkanie mieszkańców w sprawie naszej drogi i proponował założenie subkonta i wspólną zrzutkę mieszkańców na płyty na całe Kubusia Puchatka. Wszyscy po równo. Cała akcja miała trwać do roku 2020 i wtedy całe KP było by w płytach. Mieszkańcy w szczególności z początku KP się nie zgodzili, bo nie będą budować całej ulicy a interesuje ich tylko kawałek pod ich domem. Więc dlaczego mieszkańcy reszty KP mają budować początek KP i u siebie?? Koszt miesięczny miał wynosić 100zł jednak po rozmowach z UG wynosiło by to 50zł na zakup płyt a gmina by je położyła. Układanie płyt miało by być raz w roku do końca zbiórki. Wiemy przecież że gmina ma inne ważniejsze drogi na których wciąż nie ma płyt i dłuuugo by trwało zanim by położyli na KP. Dodam że Pan z Rady Sołeckiej mieszka u nas na ulicy ;) Gdyby gmina nie przejęła drogi to płyty mieszkańcy musieli by sami kupić i położyć. Dodać muszę tu że przez ostatnie dwa lata, droga była równana właśnie dzięki temu Panu i my mieszkańcy nie ponosiliśmy za to żadnych kosztów. Poza tym gdzie szanowni mieszkańcy byliście gdy droga była prywatna i trzeba było iść do właściciela drogi by ją naprawił?? Wtedy każdy siedział z głową w piachu. Teraz Pan "organizator" zajął się zakupem płyt bo ma w tym swój cel - płyty pod swój dom. Ciekawe ile osób się zrzuciło, po ile, w szczególności ciekawe czy wszyscy mieszkańcy z początku KP zapłacili czy może reszta mieszkańców sponsorowała tym kilku osobom drogę z płyt??
Pozdrawiam forumowiczów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Z tego co wiem to drogę równali mieszkańcy za własne pieniądze , fakt było jedno czy dwa równania gminne ! Ale to nie wystarczało .
Dość tych kłamstw sama płaciłam za jedno równanie !
To po co płyty jak tak dobrze było i jest za naszego pana z rady i opieki włodarzy , droga jest super dziękujemy nie będziemy kłaść płyt bo droga jest idealna i płyty by ją zniszczyły !
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Franek, od razu wiadomo, że jesteś z obozu od Pana z Rady Sołeckiej. Gdybyś był z obozu organizatora, to byś wiedział, kto i ile dał, a kto nie dał. Podejdź do mieszkańców z początku KP, to Ci powiedzą, jak załatwili sprawę zakupu płyt.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to za farmazony? Skąd koszt 50 zł m/cznie? Na spotkaniu na którym byłam mówione było o koszcie 4500-5000 zł od gospodarstwa. Dodatkowo warunkiem musiało być złożenie się wszystkich właścicieli działek, nawet tych niezamieszkałych (nierealne!). Nie pamiętam też, aby padły jakieś deklaracje ze strony Gminy, co do corocznej akcji układania plyt ( w ogóle nie było o tym mowy, bo na spotkaniu nie było przedstawicieli gminy a na jednym spotkaniu temat umarł - przynajmniej otwarcie nic nie było komunikowane). Z tego mi wiadomo droga była równana, ponieważ mieszkańcy zebrali na to pieniądze - a nie dzięki panu WKZ (bo zakładam, że o tej osobie mówimy) - Skądinąd nie mam nic przeciw temu panu, ale chyba sztucznie się mu te zasługi przypisuje. Wolę mieć płyty teraz na swoim odcinku, niż za 3 lata na całej ulicy. Nic nie szkodzi, aby mieszkańcy dalszych odcinków się dalej organizowali i składali.
Zawsze w takich sytuacjach pojawiają się osoby skore wrzucić g.... w wentylator.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam jedną wielką prośbę !!! aby ludzie z KP którzy nie składali się na płyty nie wyrażali swojej opinii czy to dobrze, czy źle, czy kłaść je od początku, środka, końca, kto na tym zarobi a kto nie !!!
Moja propozycja jak będą położone cieszcie się tym co jest, użytkujcie i zróbcie zbiórkę na następny kawałek wśród osób które się nie złożyły.
Ja dałem pieniądze i nie mam problemu czy ktoś będzie po nich jeździł co się nie złożył, ale liczę na trochę pokory i proste dziękuje, że udało się zrobić chociaż kawałek.
Przestańcie marudzić i cieszcie się, że będzie wygodniej, i proponuje już zamknąć ten wątek !!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hahhahaha brawo, rada sołecka sobie przypisała Wasze zasługi.
To jest szczyt chamstwa.
Wynika, że dzieki ich cieżkiej pracy, całej akcji macie co macie.
A wy im tylko utrudniacie i nic nie robicie. Japotole jeszcze niech se ordery przywieszą ale szkoda, że za kłamstwo im nosy nie urosną. Wszyscy z rady mieliby długie nochale ze hoho.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytając wszystkie wypowiedzi to myślę, że należałoby naprawdę odwołać radę sołecką wraz z sołtysem, banda kombinatorów. Jeszcze trzeba ich rozliczyć za ten park wodny przy Księżycowej , ponoć poszły tam ogromne pieniądze podatników na sam projekt a ławki stoją w błocie , od ponad roku nic się tam nie dzieje, obraz nędzy i rozpaczy. Co do drogi na Kubusia to i tak będzie w marcu ruszają prace. Radni z rady sołeckiej nie przypisujcie sobie zasług które się wam nie należą bo nie potrafiliście się z gminą dogadać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

W zwiazku z brakiem mozliwosci odwodnienia czy drenazu KP, Gmina nie planuje polozenia plyt. Nie jest prawda ze istnieje na dzien dzisiejszy jakikolwiek harmonogram prac.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie mąć wody , nie plotkuj , nie kombinuj jak nie wiesz nie opowiadaj nie prawdy . Prace są planowane nawet projekt odwodnienia i drenaży już powstaje . Nie dałeś kasy , nie pisz .
Kto pisze takie bzdury , komu zależy na mąceniu wody odpowiedzcie sobie sami .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

A z skąd takie info ze nie bedzie robione jestes w radzie czy co .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Buhahaha, wreszcie ktoś pisze jakie będą jaja. Wasze płyty przejęła Gmina i sobie je gdzieś położy. Na pewno nie na Waszej ulicy, bo nie ma takiej możliwości, żeby poprowadzić odwodnienie. Pomnik dla organizatora z płyt postawcie. Upss!!! To już nie Wasze płyty. Buhahhhaa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Informacje pochodzą z Gminy. Gmina ma obawy, że woda z naszej ulicy będzie spływać na Pszenną i ją zalewać. Wszystkie wolne działki, gdzie można odprowadzić wodę , lub zbudować studnię chłonną są prywatne. Więc Gmina płyt nie będzie kładła. Zadzwońcie sobie jutro do Gminy to Wam potwierdzą te informacje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dość ty bzdur , ja też dzwoniłem do gminy i uzyskałem odmienne informacje . Ludzie nie dajcie się wciągnąć w sianie fermentu .
To chyba obóz władzy , lub ci KP 2 takie rewelacje piszą lub inny trol.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Anonim, a kiedy dzwoniłeś do Gminy? Bo ja mam informację z dzisiaj. Gmina nie planuje układania płyt na naszej ulicy ze względu na problem z odprowadzeniem wody.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaja jak berety. Ciekawe kto mąci? Pewnie jakiś tajny wysłannik p.sołtys albo rady sołeckiej.
Ciekawe czy ci co się nie dołożyli do płyt też będą jeździć:) Może powinny być 2 pasy: jeden z płyt i znakiem z nr domów które dorzuciły co nieco i drugi pas dla pozostałych. Wtedy były by jaja. TVN i Polsat byliby następnego dnia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

To co teraz będzie z naszymi płytami? Ludzie, to jakaś masakra! Dzwonię jutro do Gminy, bo nie wiadomo o co chodzi.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

To forum to syf ostatni raz tu zaglądam bo pełno tu jadowitych .................... ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

No widzisz, a miało być tak pięknie. Delegacja z Gminy , medale, wstęgi, pamiątkowe zdjęcia, ognisko z kiełbaskami, a wyszło jak zawsze.
To może się zrzucimy na równanie drogi, bo przejechać nie idzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zadzwoń do sołtysa lub do rady niech załatwią równanie drogi . Jeden członek rady sołeckiej mieszka tu i w dziury wpada .
Prosimy o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okej, okej! Zadzwonimy, zadzwonimy! Do sołtysa zadzwonimy i do pana z rady sołeckiej zadzwonimy. Będzie pan zadowolony! Tylko czy oni zawiadują naszą drogą ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oni naszą drogą nie zawiadują , ale są łącznikiem między nami a gminą taka ich funkcja .
Bardzo prosimy aby łaskawie o tym pomyśleli i coś z tym zrobili .
Dzwoniłam do gminy i pan burmistrz powiedział , że na dniach prace ruszają więc nie róbcie tutaj cyrku .
Komu zależy na dezinformacji sami sobie odpowiedzcie .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No to chyba sam burmistrz przyjedzie i położy płyty, bo firma która zajmuje się wykonaniem zleceń dla Gminy nie ma w planach budowy KP.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ktoś już mądrze napisał :Co to za farmazony? Skąd koszt 50 zł m/cznie? Na spotkaniu na którym byłam mówione było o koszcie 4500-5000 zł od gospodarstwa. Dodatkowo warunkiem musiało być złożenie się wszystkich właścicieli działek, nawet tych niezamieszkałych (nierealne!). Nie pamiętam też, aby padły jakieś deklaracje ze strony Gminy, co do corocznej akcji układania plyt ( w ogóle nie było o tym mowy, bo na spotkaniu nie było przedstawicieli gminy a na jednym spotkaniu temat umarł - przynajmniej otwarcie nic nie było komunikowane). Z tego mi wiadomo droga była równana, ponieważ mieszkańcy zebrali na to pieniądze - a nie dzięki panu WKZ (bo zakładam, że o tej osobie mówimy) - Skądinąd nie mam nic przeciw temu panu, ale chyba sztucznie się mu te zasługi przypisuje. Wolę mieć płyty teraz na swoim odcinku, niż za 3 lata na całej ulicy. Nic nie szkodzi, aby mieszkańcy dalszych odcinków się dalej organizowali i składali.
Zawsze w takich sytuacjach pojawiają się osoby skore wrzucić g.... w wentylator.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak se czytam te Wasze Kubusiowe rozmówki i się zastanawiam ,czy by tu u nas w Baninowie nie otworzyć zakładu bukmacherskiego i przyjmować zakłady :) Życzę Wam abyście nie musieli się taplać w błocie jak Prosiaczek .

P.s No i żebyście od tych jombów nie dostali "jombla".

Pozdrawiam Was i niech droga będzie z Wami Puchatkami :) Zdzisek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie pani to sprawa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Faktycznie płyty nie będą kładzione ale na Kubusia Puchatka 2 To jest fakt , jak się składacie to płyt nie dostaniecie to chyba jasne .
Nie są też tam planowane roboty .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Było błotko będzie yumba
Dziś w remizie będzie zumba
Poskaczemy potańczymy
I piątunio zaliczymy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Projekt odwodnienia i drenażu wody z ulicy KP nie istnieje i nie ma pomysłu jak ten problem rozwiązać. W związku z tym nie są planowane prace z położeniem płyt. Jak widać mamy rozbieżne informacje, podane z Gminy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podsumowując. 1. Ktoś kto mieszka na Kubusia Puchatka cieszy się że Gmina nie położy płyt na u;licy którą użytkuje :) :) :)- to już nie choroba tylko stan umysłu, albo Wodnik Błotny lubiący codzienne przeprawy przez bagno na drodze :) Prosze przedstaw się z nazwiska bo chciałbym Cię poznać i zrozumieć :)
2. Widzę, żę KP to prawie autostrada jak są takie wymagania, znajdźcie mi w Baninie drogę w płytach gdzie są porobione odwodnienia i drenaże. Chyba, że te widoczne na Pszennej w formie co tygodniowej wizyty Straży Pożarnej i odpompowywania wody.
3. Czyli rozumiem, że do czasu kanalizy i zbiornika w Rębichowie - czyli tak do 2025 żyjemy jak żyjemy i się cieszymy, że się nie udało.
4. Czytając powyżej wpisy rozumiem, że pomysł drugiego Pana ze zbieraniem po trochu pięniędzy jest lepszy i drenaże i odwodnienia się w między czasie znajdą :)
5. Ludzie ogarnijcie się i zacznijcie walczyć o trochę cywilizacji na tej wsi niż judzić i cieszyć się że może coś się nie uda - ale to przecież takie Polskie, normalne
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nazywam się Kowalski. Jan Kowalski. Mieszkam w Baninie. Teraz chcę znać Twoje nazwisko i też Cię poznać. Najeżdżasz na pana z rady sołeckiej i w ogóle jesteś przeciwko jego osobie. Bez drenażu i odprowadzeniu wody z waszej ulicy, będzie tak jak na Pszennej. Ale straż raczej do Was zajedzie, bo nie ma gdzie wypompować wody. Powodzenia życzę, jak będziecie szorować swoje obryzgane błotem autka i fasady budynków. No i oczywiście naprawiać zapadnięte płyty.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Beka z beki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Walduś to ty? Daj już spokój. Chodź na piwo. Czekamy na Ciebie przy zbiorniku retencyjnym :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ech biedna ta gmina. Wpadli w niezle bagno przejmujac wasza droge. Odgrodzic was wysokim murem od reszty bagninka ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak Ty się nazywasz Kowalski. Jan Kowalski, to ja nazywam się Nowak. Jan Nowak. Miło poznać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesiek. Chyba Wiesiek miło również. A co to za nowy standard kładzenia płyt z odwodnieniem? Kubusia Puchatka w przeciwieństwie do Pszennej nie jest rynną więc wody odprowadzać na Pszenną nie będzie. Ewidentnie jakiś troll psuje tu atmosferę i sieje ferment między mieszkańcami. Ciekawe co chce ugrać i kiedy się ujawni ta gnida.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z tego co słyszałem to podobno sołectwo albo rada ma jakąś pule pieniędzy albo płyt przeznaczonych na ulicę KP. Może więc tak wspólnymi siłami (zbiórka mieszkańców - a trochę tego już jest + to co przypada z puli) zróbmy choć trochę porządku na naszej ulicy, bo jak obecnie jest każdy zainteresowany wie.
Niech może się wypowie Pani Sołtys albo ktoś z rady.
Pozdrawiam zainteresowanych i tych co hejtują.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

https://www.facebook.com/mojebanino/posts/896922497157212 co tu się wydarzyło ???? szok!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamiast wrzucać zdjęcia na Facebook, wyślijcie te zdjęcia do Gminy. Zaproście przedstawicieli z gminy, nie na wirtualny, ale realny spacer po ulicy i okolicy. Jakiś przydział na kalosze chyba na takie sytuacje mają :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

rada ma pieniądze na ułożenie początku dróg (10m czy 20m) łączących sie z ul.Pszenną aby móc wprowadzić skrzyżowania równorzędne. O żadnych dodatkowych pieniądzach nie słyszałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiesiek, nowy standard ? A według Ciebie gdzie woda po opadach deszczu i śniegu będzie spływać, jak tu wszędzie glina? Zróbmy drogę, a potem się będziemy martwić co z tym fantem zrobić ? To jest Twój standard ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie róbmy drogi tak fajnie się jeździ . Położenie płyt tylko zepsuje naszą wspaniałą drogę . Zatrzymać akcję droga .
KP 2 niech się zgłosi do dewelopera to on zniszczył drogę w którą władowaliśmy gigantyczne pieniądze .
Może teraz z KP się zrzucą na kruszywo i zasypią dziury . Ja już im nie dam ani grosza na naprawę drogi przed ich domem bo ja już się nadawałem .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to lepiej się nie wypowiadaj. Nigdzie w Baninie nie ma odwodnienia z płyt przynajmniej po tej stronie Lotniczej. KB będzie na tym samym poziomie co Pszenna więc nie widzę możliwości zalewania jej wodą jak ma to miejsce przy hurtowni budowlanej KMTB POWSTAŁEJ NA BAGNIE, OCZKU WODNYM czy jak to tam zwał zalewisku. Według twojego rozumowania lepiej taplać się w błocie niż jeździć po płytach za które i tak pewnie nie zapłaciłeś. Przypomnę Ci jeszcze sytuację kiedy budynek przy Pszennej miał całkowicie zalane dojście od strony KB. Zgadnij co jeden z mieszkańców wtedy robił. Użył sobie Pan pompeczki elektrycznej i całą wodę wypompowywał, zgadnij gdzie, bo na pewno nie robił tego do szamba czy studni chłonnej. Tak tak cała woda poszła na Pszenna. Także daruj sobie te słabe wywody i nie mieszaj towarzystwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To wspaniały przykład, który podajesz wyżej. Niedługo sam będziesz pompował wodę i lepiej zawczasu zaopatrz się w odpowiednią pompkę, i też będziesz wylewał wodę na ulicę. Jesteś tak zagotowany budowaniem drogi - byle jak, byle szybko, byle by było, że ta żądza posiadania blokuje dotarcie argumentów do Twojego mózgowia. Pszenna też nie ma odwodnienia i drenaży i co się tam dzieje każdy wie. Na KP będzie to samo. Ale refleksja przyjdzie później. Jak to mówią: Mądry Polak po szkodzie!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zmartwię Cię, bo nie będę tego robił ;] a wodę z własnej działki mam dobrze zagospodarowaną. Jeżeli mam czekać na asfalt i kanalizację burzową na KB to wolę jeździć po płytach byle jakich , podobnie jak 90% mieszkańców KB niż czekać 20-30 lat na taki standard jak Ty proponujesz, bo tyle pewnie trzeba czekać, ale to nie dociera pewnie do twojego mózgowia, że ludzie mają dość kołysania się na dziurach w drodze zniszczonej kompletnie przez dewelopera, który nie poniósł żadnej odpowiedzialności za swoje czyny. Koniec tematu szkoda bicia piany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No ok, ok! Kończymy temat. Tylko jedno pytanie na koniec, jeśli wolno? Wodę zalegającą z ulicy też sobie ,,jakoś" zagospodarujesz, czy o to niech się martwią inni? Niech sobie gdzieś tam płynie, byle gdzie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ej, ale o co to bicie piany? Przecież ktoś wyżej napisał :

,,Drogę będą robić z końcem marca będą też odwodnienia i drenaże zero fuszerki jak na ciągle zalanej Pszennej ''
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja wole pompować wodę z płyt a wy pompujcie błoto na KP boczna odnoga .
Co za ludzie tam mieszkają , że za parę groszy sobie drogi pod domem nie naprawią a tyko zdjęcia utopionych aut prezentują .
Naprawcie to , co za wstyd .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Sam ci tą drogę naprawie podaj tylko numer domku lub zamilcz na wieki . Wielki cyrk , zdjęcia robią zamiast zamówić za 100 złotych gruzu i naprawić sobie drogę .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

gruz, czyli śmieci na drogę - dziękuję za taką naprawę drogi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dołącz do komisji Macierewicza- zarobisz grube milion a potencjał już masz! Pamietaj żeby zasadzić smoleńską brzozę ku czci organizatora!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A więc tak: wczoraj była wizja lokalna na KP wraz z pomiarami rzędnych terenu. Zdecydowano że zostaną wybudowane 3 studnie chłonne 1 przy pustej działce na początku KP na wysokości starego zabudowania, 2 na wysokości pustych działek po lewej stronie za szarym bliźniakiem w którym ostatnio był pożar, 3 na końcu KP na wysokości nr 25. Płyty będą układane wraz z budową studni i nastąpi to w przeciągu 2 tygodni. W przeciągu dwóch dni na wysokości nr 25-27 wysypany zostanie gruby tłuczeń w celu umożliwienia przejazdu. Dziś ponownie ugrzązł tam w błocie samochód. Większe dziury zostaną również zasypane. Jak tylko przestanie padać i drogi podeschną na ulicę wjedzie równiarka i walec. Pozdrawiam mieszkańców KP.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie wkz dziękujemy za wypowiedź . Dziękujemy za troskę , ale chyba brawa należą się organizatorowi nie Panu .
Organizator załatwił odwierty i studnie( o tym wiemy już od kilku dni ) , proszę sobie zasług nie przypisywać . Czytaliśmy :
"Po pierwsze tematem wykupu drogi nie zajmował się "organizator zbiórki" tylko jeden Pan z Rady Sołeckiej. ( Zbierane były podpisy pod petycją itd.)
Po drugie ten sam Pan z Rady Sołeckiej zorganizował spotkanie mieszkańców w sprawie naszej drogi i proponował założenie subkonta i wspólną zrzutkę mieszkańców na płyty na całe Kubusia Puchatka. Wszyscy po równo. Cała akcja miała trwać do roku 2020 i wtedy całe KP było by w płytach. Mieszkańcy w szczególności z początku KP się nie zgodzili, bo nie będą budować całej ulicy a interesuje ich tylko kawałek pod ich domem. Więc dlaczego mieszkańcy reszty KP mają budować początek KP i u siebie?? Koszt miesięczny miał wynosić 100zł jednak po rozmowach z UG wynosiło by to 50zł na zakup płyt a gmina by je położyła. Układanie płyt miało by być raz w roku do końca zbiórki. Wiemy przecież że gmina ma inne ważniejsze drogi na których wciąż nie ma płyt i dłuuugo by trwało zanim by położyli na KP. Dodam że Pan z Rady Sołeckiej mieszka u nas na ulicy ;) Gdyby gmina nie przejęła drogi to płyty mieszkańcy musieli by sami kupić i położyć. Dodać muszę tu że przez ostatnie dwa lata, droga była równana właśnie dzięki temu Panu i my mieszkańcy nie ponosiliśmy za to żadnych kosztów. Poza tym gdzie szanowni mieszkańcy byliście gdy droga była prywatna i trzeba było iść do właściciela drogi by ją naprawił?? Wtedy każdy siedział z głową w piachu. Teraz Pan "organizator" zajął się zakupem płyt bo ma w tym swój cel - płyty pod swój dom. Ciekawe ile osób się zrzuciło, po ile, w szczególności ciekawe czy wszyscy mieszkańcy z początku KP zapłacili czy może reszta mieszkańców sponsorowała tym kilku osobom drogę z płyt??
Pozdrawiam forumowiczów. "

A później ktoś to ładnie skomentował :Co to za farmazony? Skąd koszt 50 zł m/cznie? Na spotkaniu na którym byłam mówione było o koszcie 4500-5000 zł od gospodarstwa. Dodatkowo warunkiem musiało być złożenie się wszystkich właścicieli działek, nawet tych niezamieszkałych (nierealne!). Nie pamiętam też, aby padły jakieś deklaracje ze strony Gminy, co do corocznej akcji układania plyt ( w ogóle nie było o tym mowy, bo na spotkaniu nie było przedstawicieli gminy a na jednym spotkaniu temat umarł - przynajmniej otwarcie nic nie było komunikowane). Z tego mi wiadomo droga była równana, ponieważ mieszkańcy zebrali na to pieniądze - a nie dzięki panu WKZ (bo zakładam, że o tej osobie mówimy) - Skądinąd nie mam nic przeciw temu panu, ale chyba sztucznie się mu te zasługi przypisuje. Wolę mieć płyty teraz na swoim odcinku, niż za 3 lata na całej ulicy. Nic nie szkodzi, aby mieszkańcy dalszych odcinków się dalej organizowali i składali.
Zawsze w takich sytuacjach pojawiają się osoby skore wrzucić g.... w wentylator.

I ja też byłam na spotkaniu i nie przypominam sobie 50 złotych !!!!!!
A czy pan WKZ dołożył się do płyt ? Czy będzie poruszał się po cudzych .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Swoją drogą Pan wkz ma to samo IP, co autor cytowanej powyżej wypowiedzi, przypisujący sobie dużo zasług ("franek").
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koleś chciał zbierać kasę od kb2 z deklaracją że płyt tam nie będzie.sam mi to powiedział haha
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a mieszkańcy KB2 będą przefruwać nad częścią ułożoną z plyt kupionych przez innych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do płyt na początku KP się nie dokładałem i nigdy tego nie ukrywałem z tego względu że po pierwsze nie wszyscy na początku KP się składali po drugie my musimy położyć płyty od nr 12 a jest nas mniej a więc większe koszty. Składam się na płyty które będą układane dalej czyli od numeru 12 do 31. Zasług żadnych sobie nie przypisuje bo nie biorę udziału w tej akcji. Wiadomość zamieściłem informacyjnie bo dziś została podjęta decyzja po wczorajszej wizji lokalnej i pomiarach. Gratuluję Panu który zorganizował tą akcję a przede wszystkim mieszkańcom. Gdyby nie wy i wasze pieniądze płyty długo na KP by się nie pojawiły. Pozdrawiam i życzę jak najwięcej integracji i porozumienia w sprawach dotyczących naszej ulicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim wkładem w płyty na początku KP jest projekt oraz walka o wprowadzenie strefy skrzyżowań równorzędnych w całym Baninie a co z tym się wiąże ponad 20mb płyt na KP i inne ulice z funduszu soleckiego co udało się przegłosować oraz wyniesione skrzyżowanie z ulicą Pszenną mające spowolnić ruch.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja Wam powiem - nie boli mnie, że po płytach które "współ-ufundowałam" jeździć będą inni. Radość z tego, że droga będzie jako-tako cywilizowana niweluje mi jakiekolwiek bóle "dolnej części pleców".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do wkz , płyty będą poza KP 12 bo mieszkańcy dali kasę na to . Transport przyjedzie . Masz szansę się dołożyć idź do organizatora , dziękujemy za deklaracje wpłaty i chęci udziału .
Pamiętaj gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść . Nie chcę naprawy gruzem drogi i bajora , plan był inny .
Po co załatwiasz gruz?
Gruz jest bardzo drogi i wolę płyty od gminy zamiast gruz przy KP 25 . Na Stronie rady jest wyliczenie ( gminne rozliczenie ), że poprzednia naprawa KP kosztowała około 18 tysięcy za to jest 500 płyt czyli na drogę
Proszę nie przeszkadzaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja się pytam co za kretyn zorganizował ostatnio wysypanie głazów kopalnianych na naszej ulicy? Owe głazy (gruz) tylko niszczyły opony i nic, kompletnie nic nie wniosły w poprawę naszej drogi, a wręcz przeciwnie! Takie wyrzucanie pieniędzy - jak czytam nie małych, mija się zupełnie z celem. A wystarczyło zamówić równiarkę i po sprawie. Kto tak zarządził się pytam?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

wprowadzenie strefy skrzyżowań równorzędnych w całym Baninie - ~wkz Kolego weź się nie wtrącaj w inne ulice niż Twoja...... Zrób to u siebie jak chcesz................ jaki to ma sens wg Ciebie?? Mało Ci wypadków?? :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

to spytam inaczej ;) na studnie też się zrzucili mieszkańcy KP ? i czy to prawdziwe studnie chłonne, z dokopaniem do warstw przepuszczalnych, wraz z pozwoleniami wodnoprawnymi etc, czy kręgi w glinie - czyli mini zbiorniki retencyjne które po przelaniu będą wybijać?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na zebraniu była mowa o kwocie 100zl/miesiąc od domu do roku 2020. Obejmowała ona zakup i położenie płyt, wtedy KP była jeszcze prwatna więc UG nie mógł układać tych płyt. Mieszkańcy zrezygnowali z tego pomysłu. W późniejszym okresie gmina przejęła drogę a więc mogła położyć już płyty, stąd kwota 50zł. Mimo wszystko temat umarł gdyż "organizator" zorganizował tą zbiórkę oraz mieszkańcy z początku KP nie chcieli składać się na płyty na całe KP.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co to za propaganda panie wkz? Dlaczego pan twierdzi, że mieszkańcy z początku ulicy nie chcieli się składać na położenie płyt na całej ulicy? Pana pomysł ze zbieraniem pieniędzy od wszystkich mieszkańców i właścicieli pustych działek był nie realny do zrealizowania. A swoją drogą, jeżeli pan uważa, ze mimo wszystko pana plan był świetny, to minęły już ze dwa lata od spotkania w sprawie drogi, to przez ten czas zdążył już pan uzbierać odpowiednią sumkę. To dlaczego teraz nie uczestniczy pan w naszej inicjatywie? Jakiś konflikt osobowy, czy o co chodzi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wow! co trzeba zrobić aby studnie chłonne wybudowane były też przy innych ulicach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja czekam na postawione pytanie odpowiedź ? Do wkz , płyty będą poza KP 12 bo mieszkańcy dali kasę na to . Transport przyjedzie . Masz szansę się dołożyć idź do organizatora , dziękujemy za deklaracje wpłaty i chęci udziału .
Pamiętaj gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść . Nie chcę naprawy gruzem drogi i bajora , plan był inny .
Po co załatwiasz gruz?
Gruz jest bardzo drogi i wolę płyty od gminy zamiast gruz przy KP 25 . Na Stronie rady jest wyliczenie ( gminne rozliczenie ), że poprzednia naprawa KP kosztowała około 18 tysięcy za to jest 500 płyt czyli na drogę
Proszę nie przeszkadzaj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja się jeszcze raz pytam :
Co za kretyn zorganizował ostatnio wysypanie głazów kopalnianych na naszej ulicy, jak czytam wyżej - za około 18 tys.?
Kto tak zarządził się pytam ''.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tłuczeń wysypała gmina i to oni wymyślili akurat tą frakcję, jeśli chodzi o cenę to te 18tyś to chyba z kosmosu wzięli, tyle kosztuje około 22 ciężarówek chyba że cena dla gminy jest razy 2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Płyty za nr 12?? hmm ciekawe. Ta ilość płyt co jest teraz na ulicy w życiu nie wystarczy na położenie poza nr 12. Po nr 12 są wolne działki i od tych działek sami sobie położymy płyty bez pomocy "organizatora". Tłuczeń za 18tyś ludzie nie bądźcie naiwni, za tą kwotę było by około 22 ciężarówek, czy tyle przyjechało na wyrównanie początku KP?? Dlaczego bierzemy z gminy tłuczeń?? ponieważ gmina ustaliła limit układanych płyt na daną ulicę w jednym roku a więc dalej by nie położyli. Bierzemy co dają a więc tłuczeń, czyli jakieś 2 ciężarówki koszt max 2000zł. Na tą chwilę pozwolę sobie zakończyć tą donikąd idącą polemikę. PS. nikomu na początku KP nie przeszkadzam, tłuczeń będzie tam gdzie płyty na pewno w tym roku nie będą położone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem to jest zebrane już dodatkowo 7000zł na płyty, które nie są jeszcze kupione a będą układane od nr 12. Wystarczy ich do numeru 16 a może i dalej, jak dorzuci się jeszcze 2-3 osoby po 1500zł to powinno wystarczyć do zakrętu. Według mnie jest to "niepowtarzalna" okazja na ułożenie dużej części drogi. To co zostanie zebrane z drogi przy układaniu płyt, będzie wysypane na wysokości budynku 27-29-31 oraz na kolejnym zakręcie. Więc czy warto teraz inwestować w gruz, niech lepiej gmina dokupi 100-200 płyt a będzie to z pożytkiem dla wszystkich.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Płyty dojadą kolejnym tygodniu , będą dalej niż 12 czy wzk się dołoży czy jego słowa są ...... warte ?
Lepiej droga z płyt niż droga z gruzu co opony przebija za cenę płyt ?
Zobaczymy ile słowa są warte bo się zdeklarował .
Czas oceni ! Tu nikt się nie nabierze !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma limitu na płyty co za propaganda . Tak nam się wmawia .
Brak jest płyt z funduszu sołeckiego , może wzk się wypowie .
Przypadek ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skąd ta informacja że nie ma płyt z FS? Skoro są tam zapisane to muszą być zakupione i położone przez UG do końca roku 2017.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kto finansuje te studnie chłonne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prywatny darczyńca Heniek B., cichy darczyńca Zdzisiek Trzęsiłapa i anonimowy darczyńca Qaz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A więc dalej zbierzemy pieniądze i położymy płyty do nr 31 i w prawo. Jeśli chodzi o tluczeń to niestety muszą wysypac go teraz bo już droga na wysokości 25-27 jest nie przejezdna. Dziś 2 samochody ugrzęzły w błocie i nie mogły wyjechać bez holowania. Zdjęcia są na stronie Fb Sołectwa. Za nim położą płyty to utonie tam mnóstwo samochodów a tluczeń można później przełożyć dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chcę gruzu , chcę 500 płyt !
Czy jest ktoś co chce gruz zamiast 100 metrów drogi ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Raczej nikogo takiego nie znajdziesz ja również jestem za płytami ale czy nie rozumiesz że już teraz nie można w tym miejscu przejechać a zanim położą płyty to kratery będą większe niż na Marsie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale komedia. Ulica dwóch prędkości! Rozliczcie pana organizatora z tego, co zebrał od ludzi i pana z obozu władzy z tego, co wyrwał od Gminy. Uwaga.....123 start! Huzia na Józia!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytając ten wątek stwierdzam, że ludzie są dziwni. Żeby nie powiedzieć inaczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmima miała dać płyty i zapłytować bajoro aż do numeru 25 a tak jest gruz na wieki bo już płyt będzie mmiej
Dziękujemy ja bym wyytzymał jesze tydzień
Bajoro
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jedni zbierają kasę na płyty a inni załatwiają gruz w gminie. PARANOJA.
Skoro pod koniec marca będą układane płyty to nie można było na dziś zamówić równiarki a za kasę wydaną na druz kupić płyty.
Państwo w państwie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hahaha gmina da płyty do nr 25 dobre sobie, skąd ta informacja. Wytrzymać tydzień? toć te płyty będą kładli z 2 tygodnie + 2 tygodnie czekania zanim zaczną je układać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmina nie przyśle równiarki bo tam nie ma co równać. Glina pochłonęła cały gruz i tluczeń a płyty tam napewno teraz nie będą układane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmina? W zeszłym roku obiecali wymienić uszkodzone płyty na pszennej. W jednym miejscu, gdzie się dosłownie rozpadły, przywieźli 9 płyt, ale się okazało, że trzeba 12. Więc wymienili 9 a te trzy do dziś są dziurawe.

Nie liczyłbym na więcej niż obiecują, raczej na mniej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości:
1.Płyt zakupionych przez mieszkańców jest 1232szt. to jest 231mb po 4 szt. na szerokość.
2.Z Funduszu Sołeckiego jest 120szt. to jest 22,5mb

Razem 253,5mb

Podobno zamówione zostaną jeszcze płyty za 7000 zł tj 36mb.

Kubusia Puchatka do 2 skrzyżowania jest 140m do nr 12 jest kolejne 96m, druga odnoga w prawo ma długość 146m. Od nr 12 do nr 23 jest 126m od nr 23 do nr 31 jest 130m. Na ułożenie płyt od początku do nr 31 potrzeba 492mb tj. 2624szt. płyt + zapas płyt na wyprofilowanie łuków i skrzyżowań.

Płyty zakupione przez mieszkańców mają być układane od początku KP do skrzyżowania i druga odnoga w prawo a więc 140m + /tego dokładnie nie wiem ale przyjmuję 100m/ 100m = 240m

Razem płyt będzie na 289,5mb czyli wystarczy na 189,5mb płyt na głównej + 100m płyt na 2 prawej odnodze. 189,5mb wychodzi dokładnie do nr 11. Należy w tym miejscu zaznaczyć że od tej sumy trzeba odliczyć jeszcze płyty na wyprofilowanie skrzyżowania i wjazdu.

Jeśli gmina miała by dołożyć płyt do nr 25 musieli by utwardzić jeszcze około 192mb tj. 1024szt płyt to jest około 37000zł + koszt położenia + płyty na profilowanie łuku drogi.

Musimy pamiętać że Banino to nie tylko Kubusia Puchatka a priorytetem są drogi główne a więc np. Pszenna i Rolnicza, które to będą w pierwszej kolejności utwardzane w tym roku. Oznacza to że bym nie liczył na to że gmina dołoży jeszcze płyt na KP.

PS. Kubusia Puchatka na wysokości nr 23-29 jest już wyrównane tłuczniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gmina miała dać extra płyty a teraz kasa poszła w gruz i tyle !
To , że pieniądze z gminy to nie znaczy , że do wywalenia w błoto .
Miały być ekstra płyty a teraz to nic z tego ... dziękujemy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahahaha dobre miała dać?? Macie to na piśmie?? Nie wierzcie w takie rzeczy. Jak mieli dać to dadzą, poczekamy zobaczymy. Ja już za dużo takich pustych obietnic słyszałem i w to nie wierzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

proszę nie pomijać w swoich wyjaśnieniach kwestii studni chłonnych. Kto je finansuje i czy to bedą prawdziwe studnie chłonne z pozwoleniami wodnoprawnymi które trzeba odnawiać, czy mini zbiorniki retencyjne stojące w nieprzepuszczalnej glinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie tylko skąd takie info o tych ekstra płytach?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ładnie się liczy cudze pieniądze sam byś dołożył ! . Gmina miała dać płyty idź do organizatora to się dowiesz , załatwia to od kilku miesięcy . Ty nic nie wiesz a wpłaty ciągle trwają .
Po co się wcinasz pomiędzy wódkę a zakąskę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie liczę cudzych pieniędzy bo mnie to nie interesuje, liczę jedynie płyty dokąd dojadą co bym wiedział odkąd i ile musimy sami kupić. Bez pomocy "organizatora" bez zbędnego szumu medialnego i bez głupich postów na forum. Moi najbliżsi sąsiedzi również nie składali się na wasze płyty i nie mają zamiaru tego robić gdyż i tak pod ich dom by nie dojechały. Sami sobie zorganizujemy zbiórkę na płyty, sami je zamówimy i załatwimy ułożenie. Po za tym szanowny forumowiczu nie przypominam sobie byśmy przechodzili na ty, wódki też razem nie piliśmy. Trzymaj nos w swoich sprawach i licz swoje pieniądze, nie Tobie liczyć moje i decydować o tym do czego mam się dokładać i za co płacić. Słuchaj dalej opowieści o tym ile wam płyt gmina dołoży i jak pięknie drogę zrobi. Ja wiem z pierwszej ręki że na KP są płyty z FS i tyle będzie położone dodatkowo kilka więcej by przyjechał cały transport.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli gmina miała by dać dodatkowe płyt to i tak by nie dojechały do końca nr 29, więc tam samochody dalej by grzęzły w błocie. Przestań więc Pan/Pani opowiadać głodne kawałki i ciesz się że zaraz będziesz mieć wymarzone płyty pod domem a dalsze części KP zostaw w spokoju.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Studnie finansuje gmina a jak będą wykonane to nie wiem. Proszę spytać w UG lub u "organizatora" ;) Ja się dowiem jutro jak będę w UG.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie wkz - wydaje mi się, że na Pańską ocenę calej akcji wpływa jakiś antagonizm między Panem a Panem zwanym tu "organizatorem" (btw zabawnie to brzmi ;) ). Słaby przykład Pan daje, jako członek Rady Sołeckiej wypinając się z powodu widzimisię na społeczną akcję. Hasło "Sam se zrobię" kiepsko wpisuje się w ideę samorządności.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Idea społeczności nie polega na podążaniu za tłumem. Nie tylko ja jestem takiego zdania że nie dokładam się do tej akcji. Po prostu uważamy inaczej niż reszta mieszkańców KP która się złożyła właśnie na ten kawałek KP a to się nazywa demokracja i nikt nas nie zmusi byśmy się składali. Jak już wyżej pisałem dokładając się do waszej akcji musieli byśmy złożyć się jeszcze raz po tyle samo by położyć płyty do nas, gdyż nie wszyscy z początku KP się złożyli i mieszkańcy całego KP zrezygnowali z poprzedniego pomysłu układania płyt na całym KP a płyty z tej akcji nie dotarły by pod nasze domy. Co widać na powyższym wyliczeniu.
ps. "sam se" na pewno nie zrobię ale z kilkoma sąsiadami na pewno tak ;)
Nie "wypinam" się na tą akcję po prostu nie biorę w niej udziału. Mimo wszystko gratuluję zaangażowania społecznego, lokalnej mobilizacji a co z tym idzie w parze integracji społecznej.

Nie bardzo rozumiem o co chodziło Pani/Panu z tą ideą samorządności....... chyba miało być idea społeczności a to dwie różne rzeczy.
Dla przypomnienia: Idea samorządności sprowadza się do przyznania wspólnotom lokalnym prawa decydowania o najistotniejszych dla nich sprawach.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Samorząd czyli mikro-wspólnota (niekoniecznie sformalizowana) połączona jakimś wspólnym mianownikiem - na przykład ulicą, którą się zamieszkuje- która wspólnie podejmuje decyzje, zmierzające do zaspokajania swych potrzeb (na przykład cywilizowanego dojazdu do domu). Ale chyba nie o definicję nam chodziło? Bo o semantyce pokonwersować sobie możemy - tylko po co? A demokracja to właśnie rządy większości - czyli gdyby suweren, zamieszkujący ulicę Kubusia Puchatka się zebrał, zagłosował i większością zdecydował, że się składamy na płyty, to składać się by musiał i Pan. To, że nikt Państwa nie zmusi to się nazywa wolność :).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak czytam te wypociny to az mnie trzesie. Po co tyle gadac i sie wymadrzac. Popieram osoby ktore sie zlozyly na plyty. A pisanie, ze sie dolozylem przez fundusz solecki, ze dalem 20 metrow na poczatek, czyli nie dal Pan nawet polowy plyty, bo to mieszkancy glosowali (wliczajac mnie) za projektem soleckim, czyli tez moge sobie przypisac sponsoring KB i jak jeszcze conajmniej 100 innych glosujacych tez moze powiedziec ze dali plyty...A czekanie az plyty podjada blizej domu i pozniej sie zloze uwazam za sknerstwo...Nie chce tu nikogo obrazic. Ale jak sie ktos nie doklada to niech sie tez nie wypowiada. Demokracja demokracja, ale troche godnosci trzeba miec. Rozumiem ze Pan nie bedzie jezdzil po tych plytach ktore uloza Pana sasiedzi...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jak to zrobiliście że Gmina Wam sfinansuje 3 studnie chłonne? jaka procedura? jakie szanse na coś takiego mają pozostałe ulice?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Panie wkz, apeluję do pana, żeby zaprzestał pan podawać jakiekolwiek szczegółowe informacje na temat budowy drogi na tym forum. Wszystkich, co się tak zaciekle angażują w pisaniu tutaj, też o to proszę. Przestańcie wypisywać i podawać szczegóły. Jak macie coś do omówienia, to może warto się spotkać i porozmawiać osobiście , w końcu daleko do siebie nie mamy. Czy nie wiecie, że polak polakowi wilkiem i za wywrotkę gruzu i metr płyt z Gminy jest gotowy zniszczyć wszystko? Inteligentni zrozumieją, o co mi chodzi, a rozumni inaczej będą się tutaj dalej spowiadać!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja też apeluje , daj spokój i nie przeszkadzaj bo zepsujesz wszystko . Nikt nie prosi ciebie o pomoc . Daj na luz twój pomysł nie wypalił .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
Czy juz jest jakiś oficjalny termin, kiedy płyty będą ułozone? Jeżeli nie, to może warto wyrównać drogę jeszcze przed położeniem płyt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ze 2 tygodnie temu rozmawiałam z UG Żukowo. Na moją uwagę, że ulica jest już praktycznie nieprzejezdna i trzeba ją "przerównać" usłyszałam, że to się nie opłaca, bo wkrótce będą kładzione płyty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

OK, a czy wiadomo kiedy "wkrótce" nastąpi? :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję dzwonić do UG - wtedy nie było wiadomo, a dodzwonić się do nich graniczy z cudem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedy konkrety związane z terminem rozpoczęcia inwestycji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wtedy kiedy będą szwedy ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Telefon do Urzędu znany? To proszę dzwonić, a nie się pytać na forum!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W gminie twierdzą , że ruszają niebawem .
Droga jest w fatalnym stanie , może pani sołtys lub pan z rady załatwi wyrównanie drogi .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto wygrał przetarg na równanie dróg w Baninie? Pieniądze łatwo się bierze a Kubusia Puchatka jak krajobraz księżycowy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jakim prawem Kubusia puchatka żąda naprawy? Zgodnie z tym co wkz bredził tu rok temu gmina miała przejąć drogę rzekomo aby zbudować kanalizę a o drogę mieszkańcy dbać mieli sami. I teraz co yumby dajcie, równarkę dajcie, a my tylko gderać będziemy bo się nam należy. A nie zauważyli jaśnie państwo że w Baninie są drogi bardziej obciążone ruchem a w gorszym stanie. Zgodnie z miejscowym planem, który obowiązuje, KB to droga wewnętrzna w utrzymaniu użytkowników. Nigdy nie powinna być drogą gminną. A tu okazuje się że wystarczy być członkiem rady, a już gmina drogę pod furtkę zrobi. A to że inni mieszkają w tej wsi 30 lat i tego luksusu nie mają, to teraz będzie wesoło.... Pozdrawiam i służby zapraszam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Co za bzdety - yumby zostały zakupione ze środków mieszkańców. Masz ból d*py, drogi Mieszkańcu - wyłóż kasiorę i kup yumby, zamiast siać ferment. Droga jest gminna - z tego mi wiadomo -i tyczyć się jej mają takie same reguły jak innych dróg gminnych. Nie wiedziałam, że prawo do drogi nabywa się przez zasiedzenie...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zły, zawistny Mieszkańcu, sam bredzisz jak opętany. Twoja wiedza na temat budowania drogi na KB jest szczątkowa, więc jeśli nie znasz szczegółów, to lepiej zamilcz, bo tylko się ośmieszasz. Jak tak strasznie zazdrościć panu wkz funkcji, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wystartował w następnych wyborach. 30 lat tu mieszkasz, czas wziąć sprawy w swoje ręce! Życzę powodzenia!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj śniłam o maszynie która wyrównała nam drogę , odsłoniłam zasłony i jednak to był tylko sen .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkaniec jest zazdrosny jak by mieszkał na KB to napewno by sie nie złożył jego wypowiedzi są żałosne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skoro mieszkaniec przez 30 lat nie wykonał żadnego ruchu, aby sobie życie polepszyć, to nie sądzę, aby nagle ruszył z kopyta ;). Czy bardziej roszczeniowy jest ktoś, kto mówi - "kupiłem płyty ułóżcie mi je", czy ten który mówi "30 lat czekam na drogę, kiedy ją zrobicie?". A tak btw skrót od Kubusia Puchatka, to chyba KP?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie tylko KB wygląda tak tragicznie ,praktycznie każda boczna od Pszennej wygląda jak krajobraz księżycowy....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale naprawiać należy KP, bo taka jest linia partii. Reszta niech się ...........
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

problem KP polega na tym, że nawet płyty już są a ułożyć je ciężko - ale na Źródlanej to też przerabiali... pozostałe niestety płyt nie mają, więc są w drugim priorytecie (czytaj: jeszcze trochę i będą tak dziurawe, że nie będą drogami, wiec nie bedzie co równać).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A gdzie tu padła taka konkluzja? Przyjedź przejechać się po KP to zobaczysz - równiarki nie widzieliśmy od jesieni ub. r.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie tylko wy....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na Bajecznej nie było od kwietnia. ROK.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A na Jasia i Małgosi już 2 turę płyt widzę przywieźli, ciekawe kiedy będą kłaść... pewnie przed KP...

A swoją drogą, nie można prywatnie równiarki zamówić? czy jak droga jest gminna to nikt prywatnie nie przyjedzie wyrównać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W UG Żukowo w wydziale dróg oczywiście nie podnoszą telefonu. W sumie z takim stanem dróg też bym się bała.
Wczoraj jadąc na jedynce z prędkością minimalną przy przejeździe przez tę fosę na starcie naszej -jakże uroczej - ulicy rąbnęłam tak, że już myslałam, że cos sobie uszkodziłam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czytam ten wątek od pewnego czasu i aż dziw mnie bierze. Jest was tam ponad dobra setka - jęczycie, że wam dziurawo zawieszenia padają.
Zapłaćcie 400 zł i wam wyrówna - chociażby przywoływany tu p. Wanke.
Zrzuta po 20 zł - chyba przekracza wasze możliwości organizacyjne.
Przykra lektura. :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zrzuciliśmy się na płyty i to kwoty dużo wyższe niż te o których piszesz, także chyba niepotrzebnie odczuwasz przykrość. A pan W. na razie nie ma mocy przerobowych i w najbliższym czasie się nie podejmuje rownań.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj rozmawiałem z Panem w UG i otrzymałem info ze płyty będą położone w maju,także na razie musimy wymusić równanie drogi.Ale nie można się dodzwonić do Spółki Komunalnej w Żukowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

20 zł x100 =400 ? Ciekawa matematyka....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Udało mi się dodzwonić do SK Żukowo- mają zgłoszenie (pisałam e-mail do UG Żukowo) mają dać znać na e-mail, jaki termin (przynajmniej tak obiecali).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już widzę jak każdy da 20 zł, ja da z 10/20 domów to będzie sukces...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto zbiera po 20 ? Chętnie dam . Może sołtys pozbiera lub ktoś z rady !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj pomyłka przeczytałam forum i może nowi pozbierają kasę na wygładzenie drogi . Pan z rady i sołtyska załatwili 20 metrów drogi to dużo i więcej niż inni do tej pory zrobili .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Lepsze płyty w maju 2017 niż w maju 2020 lub później .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nowe płyty na KP , czy to te sołeckie , ktoś coś wie , dlaczego nie są układane od Pszennej tylko gdzieś dalej ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli nie są układane od Pszennej to pewnie nowo zakupione przez mieszkańców, ale nie mam pewności - proponuję rozmawiać z Panem spod 7emki, bo na forum jest wiele plot itp. a malo merytoryki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesteśmy nowi na Kubusia czy można się dorzucić . Droga jest fatalna , chcemy cegiełkę dołożyć będzie trochę metrów więcej . Jaka składka kto płacił ? Kiedy będą układane płyty .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proponuję się przejść do domu nr 7 na KP i sąsiad wszystko wytłumaczy :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś się orientuje kiedy się zakończy się rozpoczęta praca przy kładzeniu płyt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

a to się w ogóle coś zaczęło? Bo póki co rozryli ulicę wzdłuż i wszerz tak że na własne posesje ciężko wjechać. Trzeba z łopatą ten gruz przerzucać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wczoraj wykopali dziurę na środku ulicy i co dalej . Kiedy planowany jest termin zakończenia prac , miało być już wzeszłym roku .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co Ty taki w gorącej wodzie kąpany? Przecież robią, dzisiaj kolejną dziurę zrobili. Jak zrobią studnie chłonne to zaraz będą płyty kłaść. A co do terminu to przy dobrej pogodzie mieli kłaść w grudniu, jeżeli się coś w budżecie zwolni. A jak nie to na wiosnę. Mamy wiosnę, a oni robią. Nie rozumiem bicia piany...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na spotkaniu z burmistrzem mowa była już o terminie majowym, więc to chyba żadne zaskoczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nigdy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wracając z pracy zauważyłam, że część płyt jest opisana że zostały przez mieszkańców KP 3 wycofane , to rozumiem , że nie będą użyte do układania drogi . Nie rozumiem takiego postępowania przecież ci ludzie będą korzystali z drogi , a może o to chodziło ? dla mnie to zwykłe cwaniactwo po co mam się wychylać niech inni to zrobią . To jest postawa brawo !!! Jak na swoje podjazdy zajęli ponad metr drogi to jest okey , to może my mieszkańcy napiszemy do gminy list , żeby wszyscy którzy zagarnęli drogę na podjazdy do swoich posesji ponieśli konsekwencje skoro dla innych nie są życzliwi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Dzisiaj napis był już zamalowany :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tam Basieńko podjazdy i prywatyzacja drogi czy kamienie blokujące przejazd tam zbudowano nawet kosze na śmieci poza własną działką na drodze . Auta minąć się nie mogą ale kosze stoją .
A woda opadowa to jak jest zagospodarowana ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

Że tacy ludzie się nie wstydzą swoich poczynań, moi drodzy trzeba mieć trochę honoru i umieć znaleźć się w społeczności lokalnej , a swoją drogą jednak napiszę pismo do gminy w sprawie zajęcia drogi na podjazdy i śmietniki i mam nadzieję, że gmina to zweryfikuje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 11

To dobry pomysł aby gmina i inspektor budowlany zajrzał na te nieruchomości . Jedni płacą grube pieniądze aby magazynować deszczówkę na swojej działce a inni wylewają ją na drogę a potem dziwią się , że dziurawa jest . Wiata na śmietniki na ulicy zamiast na swojej działce to już jest szczyt . Wystawianie kamieni na środek drogi to trzeba zgłosić na policję i mandaty dać! Droga to nie tor przeszkód ani prywata !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 10

Szanowni sąsiedzi Basia Tirowiec Prywata i inni piszący anonimowo.
Jako że powyżej padł mój adres pozwolę sobie odpowiedzieć na kilka zarzutów by zakończyć tą polemikę, (mimo niechęci do takich anonimowych rozmów na forum).
1.Jako mieszkaniec KP 3 nie wycofałem swoich płyt, co więcej czekam z niecierpliwością pewnie jak Wy, aby nie taplać się w błocie.
2.Jeżeli ktoś wycofał płyty to może zamiast pisać anonimy , użalać się i obrażać na forum warto podejść do tej osoby i wyjaśnić co się stało, porozmawiać poszukać wspólnego rozwiązania ale rozumiem, że wtedy to już się nie jest anonimem jak na forum i zaczyna się problem komunikacyjny. Pewnie jest jakiś dość znaczący powód, że ktoś wycofuje już kupione i zapłacone przez siebie płyty i pewnie da się go rozwiązać.
3.Co do wyciągniętej kostki to zgadza się jest wyciągnięta poza linie płotu. I teraz proszę włączyć trochę wyobraźni, mimo że brak płotu to tam jest linia działki ( taki niewidzialny płot dla zwiększenia wyobraźni) i teraz spojrzycie na swoje posesje to za płotem macie pas zieleni, niektórzy wyprowadzili podjazd do drogi, niektórzy posadzili drzewko albo rzucili kamienie, aby nikt nie parkował. W niektórych regionach ludzie za płotem robią rabaty z kwiatów ( ładnie to wygląda) Są nawet jakieś przepisy jak pamiętam ile droga ma być odsunięta od linii działki Koło naszych bliźniaków macie kostkę i zgadza się dla mojej wygody, ale i np. dla Waszej, bo nigdy nie zwrócę uwagi jak ktoś przejdzie jak po chodniku ( w zimę odśnieżę) lub przejedzie rowerem jeszcze się uśmiechnę i powiem dzień dobry.
Tak naprawdę dzięki tej kostce czasami kawałek KP przeszliście nie taplając się w błocie drogi
Jednak osobiście zwrócę uwagę jak ktoś bezczelnie wjeżdża samochodem. Na chodnik też nie wjeżdżacie i nie jeździcie ocierając się o swój lub sąsiada płot lub jak niektórzy przekraczając linię mojej działki taka sugestia kultury i dbania o nieogrodzone mienie innych.
4.Jeżeli bardzo Wam przeszkadza ten kawałek kostki, który jak mniemam będzie przylegał do drogi z płyt to proszę o osobisty kontakt większej grupy ściągnę dla wygody i zadowolenia.
5.Co do leżących na środku drogi kamieni i śmietnika :) , proszę przyjdźcie to pokażę Wam gdzie jest środek drogi, proszę jak już coś piszecie to nie koloryzujcie.
6.Co do odprowadzania wody, proszę o Wasze pomysły gospodarowania, chętnie podejdę i zobaczę ( może jeszcze 99% mieszkańców Banina uda się przekonać), ja osobiście odprowadzam wodę na trawę i pod choinki
7.Basia pisze o honorze i umiejętności znajdywania się w społeczeństwie raczej forum i pisanie, jako anonim nie pokazuje honoru i nie służy do znajdywania się w społeczeństwie.

Liczę, że honorowo wszyscy podpiszemy się z Imienia i Nazwiska i może zaczniemy rozmawiać a nie pisać paszkwile na forum, szkoda czasu.

Pozdrawiam serdecznie
Tomasz Gałecki
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Oj jaka szkoda , że ja się bałam wiaty na śmietniki sobie nie zrobiłam na drodze zamiast u siebie na działce , że nie zrobiłam chodnika po którym nikt nie przejdzie bo albo kamienie albo bus zaparkowany ( czyli nie chodnik a parking ) . Przecież inni mają to dlaczego nie ja .
Tłumaczenie śmieszne . Inni mają to ja też . Takie pokolenie musi umrzeć zanim zmieni się myślenie , że pewnych rzeczy się nie robi bo ktoś robi . Jak ktoś kradnie to ja też mogę tak samo jest z śmietnikiem ktoś ma to ja też sobie tak zrobię .

Co do wycofanego wkładu to nie sobie zabiorą płyty i tyle ale to jest śmieszne . Ciekawe kto wycofał ? Kto ma negocjować i prosić aby znowu wkład był w puli płyt ? Żenada i tyle . Kto daje i zabiera ten się w piekle poniewiera . Ciekawe jaki to powód wieś huczy , że droga będzie krzywa dlatego wkład wycofano .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14

Swoje wypowiedzi podpisuję własnym imieniem, jeżeli chodzi o odprowadzenie wody na posesji to należy wykopać studnię w ogrodzie i rurami odprowadzać deszczówkę wtedy na pewno takich dziur nie będzie na drodze. Piszesz że będziesz miał płyty do samego podjazdu a ja się zastanawiam ile muszę płyt dokupić aby nie było dużej przerwy pomiędzy płytami a wjazdem na posesję bo jesienią w tej przerwie może powstać błoto no i oczywiście będę musiała ponieść dodatkowe koszty związane z wykonaniem i jak już się orientowałam to nie będą małe koszty. Jeżeli chcesz wiedzieć dlaczego ludzie posiali trawę lub wysypali kamienie wzdłuż ogrodzenie a dlatego żeby można było w okresie jesieni i wiosny przejść w miarę suchą nogą do własnego domu i nie robię awantury jak ktoś zaparkuje na tym miejscu bo droga jest gminna a nie prywatna. Jeżeli chodzi o osobę która wycofała swoje płyty to przede wszystkim ten ktoś powinien rozmawiać z mieszkańcami na temat drogi a nie od razu zabierać zabawki bo mi się nie podoba a droga i tak koło niego będzie zrobiona. Zawsze można się dogadać i znaleźć jakies rozwiązanie. Dlatego to mi się nie podoba to nie jest fajna postawa i uważam że nie jest to honorowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Cytujac powyższe "Swoje wypowiedzi podpisuję własnym imieniem...." - podpis anonim .
Ładne imie :) :) dość popularne na forach :):)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

rzeczywiście moja nieuwaga już dopisuję Barbara
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10

Kubusia Puchatka nie będzie robiona ! Od poniedziałku rusza Jasia i Małgosi ! To pewna Informacja z Gminy !!
Mają nas dosyć ! Dziękujemy wiemy komu za zamieszanie ! Dziękujemy za protest , będziemy się taplać w błocie bo komuś droga się nie podoba !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

To spytajcie może organizatora i osoby protestujacej o co poszło. Pewnie przez pomysły co do spadku drogi tego pierwszego bez konsultacji z nikim. Tak sie wczoraj dowiedzialem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech ta droga najpierw powstanie , przecież gmina wie co ma zrobić - studnie chłonne już są. Ludzie o co ten hałas! Żenujący spektakl!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Problem w tym ze studnie chłonne są tylko z nazwy chłonne. Ja mam na działce na 17 m warstwę chłonną a Gmina wstawila 3 kręgi po 1.5 metra każdy. To nawet do gliny się nie dokopali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do tej pory studni nie było i było ok a teraz studnie zbudują i będzie powódź. Gdzie tu logika . Zabierzcie swoje płyty załadujcie domek na plecy i wyprowadźcie się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Sam się wyprowadzić idioto skończony. Ja nie jestem stroną sporu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogę zaprojektowano w gminie ale w wiecie lepiej niż architekci i geodeci . Zabierajcie płyty i nie przeszkadzajcie . Cała ulica nie będzie wpadać w dziury przed waszymi domami organizator zbiera podpisy i skończyła się zabawa w kotka i myszkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jacy architekci, jacy geodeci? Oni nawet nie wiedzieli gdzie studnię kopać bo wg planów, to Ci twoi specjaliści , to zaprojektowali studnię nad rurami gazowymi, i na prędce musieli zmieniać lokalizację, a pracownicy kąpiący studnię mówili jeden do drugiego- jak trafisz w rurę gazową , to natychmiast spierd....j. To są architekci i geodeci z Gminy Żukowo! Ja rozmawiałem w sprawie sporu i wiem o co chodzi. Droga ma być położona sprawiedliwie , czyli prosto i tego dotyczy protest.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak się dzieje , bałagan w planach i mapach jest bo każdy tak ja wy same samowole robi .
Waszych parkingów śmietników czy szopek też nie ma w planach .
A w planach na naszej ulicy jest gaz woda i prąd i kopać należy pomiędzy .
Ale wy wiecie lepiej ... Dziękujemy za brak drogi .
Buldożerem powinni rozebrać waszą samowole i zrobić drogę .
Co to znaczy prosta droga a jaka inna ma być jest krzywa ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

No kurde, tak se czytam te Wasze przekomarzania, i tak se myślę, co za zawistne bydło tam u Was na ulicy mieszka? Wiecie co, mój koń ma więcej kultury, niż wy wszyscy razem wzięci. I hahaa!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja słyszałem ze w baninie nie można budować studni chlonnej bo jest glina. Bardzo ciekawe :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy Ci spod KP 3 przestaną rozrabiać i pisać pisma do gminy, w końcu widziały gały co kupowały i widzieli jaka jest droga , a teraz to co robią to wielkie świństwo . Ale my nie odpuścimy . I zobaczymy kto wygra . Nas jest więcej !!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 11

Basiu, Anonime czy jak Ci tam.
Prosze nie siej fermentu, nie odpuscisz i co ? spalisz ? Jako mieszkaniec KP 3 informuje Cie że kłamiesz i roznosisz ploty !!! Co wiecej buntujesz na mnie sasiadow !!! Powiedz jak rozrabiam i jakie pisma napisalem ja albo ktoś z mojej rodziny ?!!!! Co wiecej, jakie masz dowody że jestem przeciwko drodze ? -czekam na Twoje fakty i licze że sie przedsatawisz. Anonimowe ploty sa najgorsze, a wyżej piszesz o honorze roznoszac ploty jako anonim ?!!! to jest honor ???. Pamietaj również, że internet nie jest anonimowy.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szanowni Państwo,
Każdy, kto jest zainteresowany, dowiedzieć się jak wygląda sytuacja, może do nas podejść i porozmawiać. Na pewno nie będziemy się wypowiadać poprzez to forum. To jest nasz pierwszy i zarazem ostatni wpis. Jesteśmy dostępni pod numerem 501 434 898.
Pozdrawiam
Ania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam.
W dniu wczorajszym powiadomiono nas i zaistniałej sytuacji.Widze ,ze sasiad moj udzielil juz odpowiedzi w tej sprawie.Nigdy nie wycofaliamy swoich płyt.Myślę ,ze przekazywanie takiej informacji sąsiadom to poprostu przekłamanie.Jeżeli ,ktoś na wątpliwości co do projektu położenia płyt itp to może warto porozmawiać z tą osobą a nie wydawać opinie na forum.Wydaje mi się ,ze wątpliwości SĄ słuszne .Urzednicy gminy sa po to aby polożyc plyty w sposob logiczny i nie zagrażajacy np zalaniu czyjejś posesji.Mysle ,ze opisywanie plyt jako wycofane to zupełne bezprawie i niepotrzebny motyw wywoływania konfliktu wśród sąsiadów.Zawsze i od zawsze gmina powtarzała ,ze płyty będę położone w maju nie wcześniej.Nigdy innej informacji w gminie nie uzyskałam.Tak było również na spotkaniu z burmistrzem 8 mają.Co do kostki co do kostlicały czas nie rozumiem w czym ona Pani przeszkadza ,co do busa prosze Pana to był zaparkowany na posesji nie poza nią.No ale cóż to nie miejsce do dyskusji i tym.Czekamy na położenie płyt tak jak wszyscy .Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do sposobu położenia,spadków itp ma do tego prawo.I nie jest to powodem do szykanowania i wywoływania konfliktów.Jeżeli ktoś z sąsiadów ,którzy skladali się na drogę lub tak jak my zakupili płyty -ma wątpliwości co do jakichkolwiek działań w tej sprawie to zapraszamy .Płyty zakupione przez nas sa przeznaczone na naszą wspólną drogą i nigdy nie zostały wycofane.
pozdrawiam
EKubicka K.B 3 a
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z informacji jakie posiadam to na kp 3 są trzy rodziny które kupiły płyty na swój rachunek dwie się nie wycofały a co z trzecią ?
Nie siejcie fermentu drogi nie będzie .
Kierownik budowy mówił , że macie za nisko wjazdy i macie je przebudować i tyle a wy macie samowole i kręcicie aferę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie z tego nie rozumiem. Przecież gmina robi projekt drogi (położenia płyt) zgodnie z mapami i innymi mediami leżącymi wzdłuż drogi. Jeżeli wjazd na posesję jest obniżony bądź podwyższony to trzeba się dopasować widocznie nie jest zrobiony dobrze. Ludzie przecież jak oni mieliby się do każdego dopasować to jest nie wykonalne. Już tracę nadzieje czy faktycznie położą te płyty. Na innych ulicach kładą ekspresowo (może po 20m ale zawsze coś). Także proszę przestać protestować i dać im położyć te płyty!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będzie czy nie ta droga bez rospisywania
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zadzwoń pod numer wskazany wyżej to się wszystkiego dowiesz. Bez zbędnego hejtu tutaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzwoniłam do urzędu i powiedzieli , że drogi nie będzie .
Komuś się droga nie podoba , jeszcze jej nie ma a się nie podoba .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

Kobieto, przestań siać ferment.Twoje informacje są nie prawdziwe! Bawi Cię to?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Taka wypowiedź (tj, że drogi nie będzie) spod tego samego IP (wiadomo, nie ma końcówki, ale to jakiś dziwny zbieg okoliczności) się pojawiła 3 miechy temu. Ktoś tu trolluje wątek. Życia prywatnego człowieku nie masz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga będzie układania w przyszłym tygodniu. Informacja jest potwierdzona przez kierownika. Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będzie układane owszem ale 20 metrów z płyt gminnych a nie z prywatnych . Teraz układana jest jasia i Małgosi .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

A skąd ten news?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale przecież wszystkie płyty są gminne, bo te "prywatne" zostały przekazane gminie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka gmina, takie informacje. Plyty będą układane w całości, ale żeby je położyć, w pierwszej kolejności muszą poprawić studnię, bo źle jest zrobiona. Oby pogoda dopisała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie, pewnie kilka osób będzie znało odpowiedź lub będzie zainteresowane tematem. Jeżeli dokupię kilka płyt to czy od razu mi położą pomiędzy posesją, a drogą - płytami. Znając życie i tak coś prędzej czy później będzie trzeba zrobić, bo będzie dziura na wjeździe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A mi dzisiaj powiedzieli , że domki z przodu ulicy mają za nisko wjazdy i jest pat.
Nie chcą kłaść bo nie chcą awantur i rozbiórki . Mnie denerwuje to , że było tyle czasu na poprawę podjazdów lub rozbiórkę a obudzili się teraz i blokują budowę
To chyba dwie różne gminy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ŻENADA inaczej tego nazwać nie można. Co kogo obchodzą podjazdy prywatne. Jak ktoś ma za nisko to niech sobie podniesie na własny koszt, a nie teraz problemy stwarza, wypisując jakieś żale że się jest niewinnym zamieszania i podając numery telefonu żeby się wytłumaczyć jak w przedszkolu. Do czego to doszło żeby mniejszość decydowała o większości. Wstyd.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

W przedszkole to się bawi jakiś czub z ulicy co pisze z tego samego IP, zmieniając numer przy pomocy ogólnie dostępnego programu, robiąc tutaj sztuczny tłok. Po co rozsiewasz nieprawdziwe informacje? Wstydź się! Żenada!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli płyty bedą ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będą na 100%i kładą od poniedziałku. I nie chodzi o żadne podjazdy czy cokolwiek. Chodziło o poprawe studni chłonnej. Pod koniec tygodnia ma byc korytowanie ulicy. I zostawcie juz ten żałosny temat i ploty.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super że będą jumbo podziekowania dla organizatora
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Super, ze będą kładli, trzymam kciuki za pogodę!
Powrócę do swojego pytania.
Jeżeli dokupię kilka płyt to czy od razu mi położą pomiędzy posesją a płytami?
Czy ktoś jest jeszcze zainteresowany takim rozwiązaniem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Porozmawiaj z kierownikiem. Położenie płyt w ten sposób jest extra płatne, realizowane po godzinach pracy. Szczegóły u kierownika.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drogi nie ma co jest grane , facet z gminy powiedział , że jakieś protesty są . Co to ma znaczyć kwa.mać .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ok 8 widziałem, że zaczęli robić. Z tego co zauważyłem, po wykopaniu KP ekipa wróciła na Jasia i Małgosi w zeszłym tygodniu. Tam już chyba skonczyli, więc pewnie w tym tygodniu będą kłaść u nas.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...

Imperium-Auto Salon (3 odpowiedzi)

Witam, jakieś opinie o Imperium-Auto Salon. Firma mieści się w Baninie przy ulicy Wiśniowej 11....

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

do góry