Widok

Po jakim czasie może wyjść alergia na kota?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Chciałabym przygarnąć kotka,ale zastanawia mnie co z alergią na sierść kota?
Mamy jednego znajducha,ale nie w domu...Niko nie ma z nim kontaktu,natomiast moja mama ma kota w domu,Niko często u niej przebywa,w tym samym pomieszczeniu z kotem.
Czy mając taki kontakt alergia by już dała o sobie znać?

czy powinnam najpierw zrobić mu testy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ola, takim maluchom chyba testów się nie robi.
Chcesz mojego Dacjana przygarnąć :) ?
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no..dawaj...
ale myslisz że już by coś wyszło?
bo jednak u mamy ma kontakt z kotem,nieduze pomieszczenie,Niko go dotykał no i 2,3 razy w tyg. u mojej mamy jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja Madzia od urodzenia ma kontakt z kotem i psem. Zwierzaki sa też u moich rodziców, ale często (prawie codzien) tam jesteśmy. I alergolog powiedziała, że jeżeli ma z nimi kontakt od urodzenia to raczej uczulenia na sierśc nie bedzie miała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój kolega miał uczulenie na sierść kota i jak tylko kota pogłaskał to od razu łzawiły mu oczy... więc myślę, że już byś wiedziała...
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola nie mam pojęcia, ale wątpię, żeby młody miał uczulenie na sierściuchy :)
Dacjana dostaniesz PP co byś się nie rozmyśliła :P i gratisowo psa dorzucę :) haha

a co Ty za kota chcesz przygarnąć ? Coś znowu wynalazła :)
No i co Bolo na to :)
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alergia na kota to najczęściej swędzenie oczu , łzawienie i kichanie przy silnej alergii moze dojśc opuchlizna .
Moj syn od urodzenia miał kontakt z kotem - u niego objawem byłło swędzenie oczu , kichanie i suchy kaszel - testy robilam jak miał 5 lat wiec dość pózno ale potwierdziły dość silną alergię na sierść kota oraz na kilka innych alergenów.
Kota miałam w domu 1,5 roku po urodzeniu syna potem na szczęście kot wybrał wolność. Póżniej kontakt z kotem był tylko u babci i wtedy przed wizytą dawałam leki p/alergiczne bo podejrzewałam juz uczulenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki Dziewczyny za odp.

Kasia no Bolo jakoś się nie zgadza,ale przeciez ja mam swoje sposoby.
Tak,chciałabym rosyjskiego niebieskiego tylko własnie obawiam się o Niko.
Bo potem pozbywać się zwierzaka,do którego się przyzwyczaimy i on do nas może być cięzko.
Tez myslę,że alergia by już wyszła.

Kaska dawaj wszystkie zwierzaki,wiesz jaki mam ogród duży,miejsce jest hihihi...taaa Dzieci by Ci dały Dacjana się pozbyć,na pieszo by do mnie po niego przyszły heheheh.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój syn po tygodniu mieszkania z kotem dostał strasznej chrypy, później był kaszel. testy wyszły negatywne więc miesiąc męczyłam dzieciaka nim stwierdziłam, że testy są gówno warte i kotka oddałam. wszystkie objawy ustąpiły po ok.3dniach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
za wcześnie aby stwierdzić czy jest alergia na kota u tak małego dziecka - testow nie zrobisz pozostaje ci zaryzykowac jednak moze sie okazać , ze po tygodniu czy miesiacu z kotem w domu moga zacząć się problemy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
testy skórne wychodzą prawdziwe dopiero po 3/4 roku życia wcześniej nie ma sensu robić bo moga wyjść fałszywie negatywne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaryzykować czy nie???
One są takie piękne:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy ty albo mąż ma alergie jakieś ??? jesli tak to nie ryzykowąłabym bo dziecko ma aż 70% szans że tes będzie lub już jest alergikiem
Po swoich doświadczeniach z kotem nie ryzykowałabym - alergeny utrzymują się w domu do 5 lat !! Sierśc włazi wszedziw w tapiecrki mebli, dywany ...możesz po jakimś czasie mieć problem spory...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie,u nas nikt nie ma alergi.
Nie wiem czy to prawda,muszę jeszcze w necie doczytac,ale podobno te rosyjskie koty mają jakąś sierść,że nie uczulają.
słyszłyście coś o tym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz zaryzykowac .... ale to nie sierść uczula tylko właściwie naskórek kota :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja właściwie urodziłam się z kotami.
od małego bawiłam się z nimi, nosiłam ... i nie miałam alergii- dopiero 5 lat temu mi się objawiła taka, ze oczy mi puchna jak Homerowi Simpsonowi, mam duszności i mega zatkany nos... więc patrząc na mój przypadek, to alergia na kota ujawniła sie po 25 latach mojego zycia (z kotami).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nooo bo ty masz taką alergię nabytą z czasem - tez chyba tak mam tylko nie bardzo wiem na co - mam wieczny katar alergiczny na szczęście niezbyt uciązliwy . U mnie to się pojawiło ok. 19 roku zycia .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Muszę to naprawdę przemyśleć...
Wstrzymuje mnie tylko obawa przed alergią,nie chciałabym potem oddawac kotka,bo nie dopatrzyłam wszystkiego.
Tak,Niko ma kontakt z kotem,dotyka go itd,ale 2,3 razy w tygodniu.

A ja wolę tego kota niż yorka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie tak, to skóra wydziela uczulające substancje. sierść to pikus ;-)

Musisz sama zdecydować. u nas było tak, że syn od urodzenia do 3 m-ca życia mieszkał z kotem i było ok. zero reakcji. Pożniej przez dwa lata nie miał z kotami kontaktu i dopiero jak przygarnęliśmy tamtą kicie zaczęły sie problemy. Sytuacja mojego młodego jest taka, że ma azs więc prawdopodobieństwo uczulenia było większe.
w temacie testów dodam jeszcze, że nigdy nie wyszły nam dodatnie na żadne alergeny. Wg alergolog tak też bywa więc testami nie nalezy się sugerować tylko leczyć objawy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
2-3 razy w tyg to bardzo mały kontakt - jak jechałam do mojej mamy na kilka godzin to mlody mógł obyć się nawet bez leków p/alergicznych jednak wystarczyło , że zostaliśmy na kilka dni i już wyrażnie było widać , że trze oczka , pokasłuje ...miał tez podpuchnięte oczy. Może zaczekaj z kotem tak ze 2 lata ...większosć alergii wziewnych u dzieci wychodzi w 2-3 roku zycia .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ola, później się do Ciebie odezwę.
Zanim zdecydujesz się poczytaj o rasie, nie każda nadaje się do małego dziecka
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Hej, a wiecie gdzie mozna wykonac taki test alergologiczny (al. na siersc kota?) Szukam dobrego laboratorium prywatnnie. I jaki koszt?
Syn do 4 roku zycia mial kontakt z kotem i nic sie nie dzialo. MInely dwa lata, chcemy przygarnac kociaka, ale ostatnio po wizycie, gdzie przebywaly koty mial lekko zaczewienione oczy i lekki katar. Po 1 dniu przeszlo. Zastanawiam sie czy to alergia, czy moze taka chwilowa reakcja po dlugiej przerwie w stycznosci z kotami. Wole dmuchac na zimne, niz potem oddawac kociaka :( Podpowiedzcie, gdzie zrobic testy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja robiłam na Polankach. tak jak pisałam wyżej wyszedł negatywny mimo ewidentnej alergii
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Iza, prywatnie czy ze skierowaniem robilas?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba ze skierowaniem byliśmy. nawet nie pamiętam dokładnie, bo to ponad 4lata temu było
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki za odpowiedz.
To moze dlatego nie wyszly testy,bo Twoj synek byl mały? Ponoc testy sa wiarygodne dopiero od ok 3 roku zycia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Testy polecam zrobic tutaj http://www.derm-al.pl/index.php
Tomul ma kontakt z kotem od zawsze, bo Feter to nasz "starszy syn". Balam sie bardzo,ze cos bedzie nie tak,ale poki co ok. Chlopaki bardzo sie lubia ;D Ale wiem,ze alergia moze sie pojawic w kazdym momencie zycia tak u dziecka, jak i u doroslego,wiec nigdy nic nie wiadomo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na stronie jest cennik testow i konsultacji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki Kasia, znalazlam rano ten gabinet i tam napisalam :)
A wiesz jak wyglada taki test? To sa nakłucia czy cos sie tylko przykleja?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rasia rok temu robiliśmy na całą masę odczynników i wszystkie wyszły negatywne. Alergolog kazała o tych testach zapomnieć w przypadku mojego dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hmm no to mnie nie pocieszylas

Sprobuje z testami i jeszcze postaram sie o wiekszy kontakt syna z kotami, zanim takowy z nami zamieszka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja się właśnie zastanawiam nad zrobieniem testów z tej strony www, bo boję się, że mam alergię na kotka, a jeszcze nigdy nie robiłam żadnych testów :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

Oszczędzanie - jakie macie sposoby? (108 odpowiedzi)

Ponieważ niedługo rozpoczynam urlop wychowawczy, przyjdzie nam żyć przez pewien czas z jednej...

rozwód (22 odpowiedzi)

Dziewczyny, czy może możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od rozwodów?

do góry