Widok

Pocztowa książka nadawcza

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Czy ktoś wysyła na tą książkę? Bo mam za dużo wysyłek i Pani z poczty prosiła bym na nią wysyłała.Teraz moje niedoświadczone pytanie.Czy pisze się oryginał z kopią?Czy tylko jedną stronę?Jak to wygląda?Z góry dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pisze sie tylko na jednej stronie:) bez kopiii
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
O dzięki,a jak wygląda z płatnościami?Daje listy i od razu płacę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tylko jedną stronę - czyli oryginał. Tam powinna być taka podkładka. Nazwa firmy może być skrócona ale adres zawsze pełny. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No właśnie bez podkładki mi dano tą książkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
to odepnij tą która jest z tyłu ta twarda lub zrób sama z jakiegoś kartonika. Ja zawsze odpinam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok super,będę już wiedzieć. A ile listów minimum wysyła się na tą książkę? Jedna Pani mówiła że jak wysyłam 20 to nie ma potrzeby,druga że lepiej by było na książkę.Rozumiem że one wtedy znaczków nie naklejają?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
normalnie naklejasz znaczki tylko nie musisz wypisywać tych małych karteczek na polecone a kartkę w zeszycie, u mnie babki chciały powyżej 5szt żeby wypisywać w zeszycie
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aha, i ja też robię z kopią bo dla mnie zostaje potwierdzenie że nadałam
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
o super,dzięki dziewczyny.. Czyli tylko dla mnie to lepiej,a dla nich i tak robota ze znaczkami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gosiaczek79 czyli wypisujesz oryginał i kopię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
możesz wysłać nawet jeden list. to nie ma znaczenia. Po prostu nie wypełniasz tych karteczek - które się wiecznie gubią i masz wszystko razem. Sama naklejasz znaczki i następnie dajesz Pani do podbicia. dobra rada ponumeruj listy zgodnie z liczbą porządkową z książki i je poukładaj to wtedy pójdzie szybciej bo one wszystko sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak ale wypełniać dwie strony czy jedną?Znaczków nie mam. Każdy list waży inaczej..Więc nie wiem ile bym musiała nakleić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wypełniam dwie żeby mieć swoją kopię (potwierdzają stemplem że przyjęły)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam znaczki już naklejone,
a ty skoro nie masz to nie naklejaj tylko jak się podliczy to zapłacisz
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedną bo przecież książka jest twoja :) ja tak naklejam na tonę listów czasami one naklejają. Prosisz np. 17 znaczków na list polecony po 3,75 i następnie mówisz pani że listy mogą być cięższe i ona doklei do brakującej kwoty ja tak zawsze robię. I już po kłopocie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A JAK TO ZROBIĆ BY NIE NAKLEJAĆ,A ONE ZAMIAST ZNACZKÓW STAWIAŁY PIECZĄTKĘ ŻE OPŁATA POBRANA?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
musisz mieć podpisaną umowę z Pocztą Polską. W takim wypadku stawiają tylko pieczątkę. Przejdź się na pocztę i się zapytaj jak to dokładnie wygląda ale z tego co wiem są obwarowania ilościowe wysyłanych listów w miesiącu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie ma juz takiej opcji z pieczątką - niestety tez nad tym ubolewam - tym musiałbyś miec umową z pocztą polską...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no trudno :) przeżyje :) gorzej z tymi za mną :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
taa spojrzenia są bezcenne :) Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też zawsze wysyłam z pomocą książki nadawczej- wygodniej :)
Szkoda, że tylko listy w ten sposób można wysyłać, paczki już nie.
Ja zawsze też tylko jedna strone wypełniam- i Pani nic mi nie wyrywa z książki, wszystko zostaje u mnie i jest potwierdzeniem nadania.
Zawsze pani sama nakleja znaczki. Prosi tylko, żeby przesyłki były ponumerowane i priorytety ponaklejane.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja paczki też nadawałam na książkę,tylko,że musiałam każdą paczkę wypisać na osobnej kartce.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
żeby było z pieczątką a nie ze znaczkiem trzeba iść na pocztę "hurtową"-w głównej w Gdyni wejście jest z boku-od Zygmunta Augusta

u nas w firmie kiedys robiliśmy tak, że na zwykłej kartce drukowaliśmy adresy-w tabelce, w rubryczkach i pod tym pani na poczcie stawiała pieczątki że to polecone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wystarczy, że masz zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie ma znaczenia ile wysyłasz przesyłek/listów. Ja podpisałam umowę z pocztą praktycznie zaraz po otwarciu sklepu internetowego i jak wiadomo na początek to może jedna, dwie przesyłki się trafią. Co do pieczątki to na poczcie ci takiej nie postawią tylko sama robisz nadruk, lub dajesz pieczątkę. Płaci się raz w miesiącu fakturę i tu znów udogodnienie, bo nie trzeba za każdym razem mieć pieniędzy ze sobą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
u mnie na poczcie, kiedy wysylam powyzej 10 listow "za jedym zamachem", to pani wyrywa mi kartke dla siebie, wiec wtedy pisze z kopia, a ponizej 10 listow, tylko w jedym egzemplarzu pisze.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja kiedyś też pisałam oryginał + kopia i mi 1 wyrywali - teraz już nie chcą więc od długiego już czasu piszę w 1 egz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

ortopeda dzieciecy!!!poleccie mi kogos!najlepiej od stop (34 odpowiedzi)

jak w temacie,to pilne.

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

do góry