Widok

Podział na dzielnice

Cześć,
jak dzieli się Gdańsk pod względem mieszkań droższych, gdzie mieszkają Ci zamążniejsi a blokowisk? Gdzie mieszkają młode rodziny a gdzie są osiedla seniorskie?

Dzięki i pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Z mojej wiedzy wynika, że Morena, to osiedle dla młodych. Obecnie bardzo się rozrasta. Chełm też jest raczej dzielnicą dla młodych. Na stówę Siedlce, to osiedle seniorów... Mogę się mylić, ale takie mam obserwacje. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz coraz wiecej ludzi wyprowadzilo sie na gorny taras - nie ma tam duzo starych blokowisk, jest sporo nowych inwestycji za normalne pieniadze. Starsi zostali w typowych blokowiskach z wielkiej plyty (lata 70-80). W tych miesjcach takze chetnie wynajmuja mieszkania studenci bo sa lepiej skomunikowane. Jednak nie jest tam tak bezpiecznie jak w nowych osiedlach, co zniecheca rodziny do mieszkania tam.
Najtansze jest poludnie gdanska ale jest najmniej atrakcyjne ze wzgledu na bardzo slaby dojazd i brak infrastruktury. Ale to obecnie jedyny rejon Gdanska gdzie dostanie sie nowe mieszkanie ponizej 5000 za metr.

Tak to mniej wiecej wyglada
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

>Starsi zostali w typowych blokowiskach z wielkiej plyty (lata 70-80). W tych miesjcach takze chetnie wynajmuja mieszkania studenci bo sa lepiej skomunikowane. Jednak nie jest tam tak bezpiecznie jak w nowych osiedlach,<

... a to niby czemu?
Czyżby emeryci z Zaspy i Przymorza stanowili zagrożenie bezpieczeństwa dla młodych? :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja to infrastruktura jest potrzebna do życia na gdańskim Południu ? Są Biedronki, Lidle, duże markety, natomiast chwała temu tam, nie ma piwiarni, dyskotek, warsztatów i nasr*nych co 100 metrów aptek i banków. Za to cisza i spokój, przy okazji brak zgryźliwych, czepiających się o wszystko emerytów, jakich właśnie na Chełmie nie brakuje, stąd zdumiony jestem że ponoć to dzielnica dla młodych.

Mieszkałem na Chełmie szmat czasu i wolę zdecydowanie Ujeścisko, choć transportem publicznym jest 15 minut dalej. Lepsze 15 minut niż cały dzień z monitoringiem zza firanki, nie wspominając że na Chełmie w każdym bloku 20% zalega z czynszem po kilka miesięcy, co o czymś świadczy jaka tam kultura osobista zamieszkuje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dolny taras (Przymorze, Zaspa, Brzeźno) i dzielnice centralne (Wrzeszcz, Oliwa) - ceny mieszkań są wyższe, więc to osiedla dla zamożniejszych. Mieszkania bliżej obwodnicy są tańsze, więc to osiedla dla młodych rodzin o portfelach nieco mniej zasobnych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nooo ... Oliwa fajna rzecz. Kto tam kupi mieszkanko, szybko sie go nie pozbedzie !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

Prośba o poradę gdzie warto mieszkać w 3 mieście (199 odpowiedzi)

Witajcie Jesteśmy z okolic Koszalina planujemy przeprowadzić się do 3miasta . Przeglądamy oferty...

Jak szybko sprzedać mieszkanie (90 odpowiedzi)

Mam wystawione mieszkanie na wszystkich najpopularniejszych portalach od listopada 2013 i do tej...

Meble kuchenne z salonu czy od stolarza? (132 odpowiedzi)

Witam, Jakieś 4 lata temu urządzałem pierwszą w życiu kuchnię w moim własnym, nowym mieszkaniu....

do góry