Widok

Pompa ciepła - korzystny wybór?

Remont - porady Temat dostępny też na forum:
Planujemy wybudować domek 117m2 bez piwnicy bez garażu. Co myślicie o zastosowaniu pompy ciepła + kominek z rozprowadzeniem na pokoje. Czy będzie to korzystny wybór? Proszę o pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nieopłacalna sprawa. Policz koszty montażu pompy, konserwacji.
Podziel na 10 ( liczba lat po której maksymalnie wymienisz serducho pompy tj. sprężarkę). Wynik odpowie ci w 100%.

Do ww wyliczeń przyjąłem pompę powietrze/woda ( dużo tańsza wersja niż woda/woda ).

W razie potrzeby, pytaj :)

hydraulik.3miasto@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chyba z tego co wiem a wiem jeszcze nie za dużo,.. chodziło mi o tę pompę co wkopuje się w ziemię... głęboko bądź rozprowadza pod powierzchnią ogródka koszt założenia około 40 tys. ale tanie ogrzewanie, podgrzewanie wody bez brudu w mieszkaniu (kotłowni).. słyszałam różne opinie dlatego się pytam.. a jak nie pompa to co zaproponujecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmm, 40tyś same "dolne źródło" a reszta tj. elementy wewnętrzne tj. pompa, grupa, bufor, zabezpieczenie kolejne 45-65tyś.
Jest kilka alternatyw ale nie zaczyna się od ogrzewania. Najpierw- miejscowość - ewentualna możliwość przyłącza gazowego i założenie dobrego kotła kondensacyjnego , jeśli brak "możliwości gazu" to pellets i dobrze przygotowana instalacja mieszająca - ZERO syfu nie tak jak ekogroszek.

Kolejna sprawa to koniecznie muszę mieć więcej danych, muszę zobaczyć projekt, usłyszeć "wasze" wymagania a także ile osób będzie mieszkało w tym domku itp.

pozdr,

hydraulik.3miasto@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dom 114 m2 3 osoby nie ma możliwości podłącza gazowego a może dzierżawienie butli bądź zakup własnej i jednak gaz? Projekt jaki wybraliśmy to Dom w Prymulkach ver. 2 kotłownia jest przystosowana na gaz bądź pc oczywiście istnieje możlwość przerobienia na paliwo stałe kosztem powiększenia komina. Z drugiej strony nie wiem czy ekogroszek to nie za dużo syfu w domu i taki gaz jest dużo wygodniejszy + dogrzewanie kominkiem? co o tym myślicie..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gaz ok jeśli z sieci. Butla odpada. KOSZTY!!!
Nie koniecznie ekogroszek, pellets.
Kominek - bardzo fajnie ale tylko dodatkowo.

pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ok:) Dzięki za poradę padło na ekogorszek:) musimy oszczędzać wiec to będzie chyba najlepszy wybór:)) szukamy teraz projektu z gotową kotłownia na paliwo stałe bo wcześniej mieliśmy wybrany taki na gaz bądź pompę ciepła:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nie jest wymóg w projekcie. Jak coś sobie upatrzyliście to większość projektów można zaadaptować do wybranego sposobu ogrzewania.
Jeśli będzie potrzeba to daj znać zajmuję się tym (dobór, montaż ) na co dzień.
hydraulik.3miasto@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oczywiście że tak http://mhsr.pl/koszt-instalacji-pompy-ciepla/ oszczędność bardzo duża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem bardzo zadowolony http://olszynamotopark.pl/jak-pozyskac-cieplo-w-ekologiczny-sposob/ dobra firma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś tutaj mieszka w Żywcu i ma pompę ciepła w domu? Chciałbym poznać Wasze opinie na temat pomp ciepła w tym regionie. Jakie są zalety i ewentualne wady takiego systemu grzewczego? Jakie korzyści finansowe można osiągnąć z pompą ciepła w Żywcu https://walusiakroczyny.pl/pompy-ciepla/zywiec/? Dziękuję za wszystkie informacje, które będziecie mogli podzielić się ze mną!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zastanawiasz się nad pompą ciepłą? Koniecznie sprawdź ofertę https://cieplewsparcie.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pompa ciepła świetnie się sprawdza, ale montując taką instalację warto jednocześnie zastosować zmiękczacz wody aby uchronić ją przez zakamienieniem. Świetnej jakości zmiękczacz kupiłam na stronie zmiekczaczewody.com.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry