Widok

Poprawna polszczyzna a młodzi ludzie

Zastanawia mnie od dawna ignorancja ludzi w kwestii używania naszego języka. Owszem, łatwo zasłonić się jakąś DYSfunkcją, ale istnieją autokorekty, słowniki etc. i naprawdę można uniknąć strzelania baboli ;). Pozwolę sobie wkleić tu ogłoszenie z innego działu, umieszczone w dwóch miejscach pod bardzo oryginalnymi tytułami. Pierwszy z nich:
"jak kobieto szukasz milośći to ja odnajdziesz a tak jak bajery to h*ja do do d*py se znajdziesz"
i drugi:
"tu nie ma żadnej kąkretnej kobity same matrymonalistki",
no i oczywiście musi być jeszcze interesująca treść (fragmenty wytnę):
"Wesoły, zadbany, wykształcony i dyskretny mężczyzna po 30 oferuje swoje towarzystwo Kobietom i męszczyzną które nie mają czasu na związek, szukają odskoczni od problemów dnia codziennego lub szukają nowych doznań. Wszystkim Paniom i panów oferuję masaż relaksacyjny lub całego ciała. (...) Zdecydowane Kobiety i facetów zapraszam do kontaktu. oto dołańczam gg XXXXXXXX podaje numer..."
Co sądzicie na ten temat? Czy ma znaczenie co i jak piszemy, czy też wystarczy, że się domyślimy, co autor miał na myśli? ;)))
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
Po jakich ogłoszeniach się szlajasz ? :P
Szczerze, po samym tytule tudzież po pierwszych trzech słowach anonsu zakończyłabym czytanie.

Ignorancja - tylko to mi przychodzi do głowy. Piszą dla zasady i w nosie mają resztę. A tak w sumie to....gdyby umieli pisać to znaczy, że byliby na jakimś poziomie, a skoro poziom to i ogłada, i kultura i towarzystwo....a jeśli te trzy aspekty by były to na hugo anons ?

Czy wszystko napisałam składnie ? :P

Aaaa...mimo, iż nie zawsze sama piszę poprawnie, lubię czytać na poziomie. Wszystko ma znaczenie, przynajmniej dla mnie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
>Po jakich ogłoszeniach się szlajasz ? :P

Po różnych, głownie siedzę w dziale "Zwierzęta", ale z racji tego, że nie przepadam za oglądaniem telewizji, to zaglądam tu i tam w internecie ;)

>Czy wszystko napisałam składnie ? :P

Jak najbardziej :)

Posłużyłam się przykładem, który mi się akurat przed oczy napatoczył, ale podam inny: szukając w zeszłym roku ofert letniego wypoczynku, zaglądałam na rozmaite strony. I na każdej były byki, jak nie ortograficzne, to chociaż literówki. Uważam, że wszelki oferty, reklamy itp. powinny przechodzić podwójną korektę, ale i tu... ignorancja.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zjedzona literka to Twój byk czy kopia ? :D
Ale masz rację. Ludzie coraz częściej mają w nosie składnie i czerwone wężyki ( bo na pewno się im pojawiają ).
Czasem się nawet zastanawiam, czy normalne jest przeze mnie robienie autokorekty tzn. gdy czegoś nie jestem pewna, przed wciśnięciem `enter` sprawdzam pisownie. Oczywiście czasem babole się pojawiają. Nie umiem pisać w necie - na kompie. Aby być pewną pisowni muszę wziąć kartkę i długopis, ot taki mój automat.

Shit ;-/ Stara szkoła i autorytety :(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
>Zjedzona literka to Twój byk czy kopia ? :D

Moje niedopatrzenie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim skromnym zdaniem pisownia to najmniejszy problem tych osobników, których cytaty przytoczyłaś. No i to chyba też kwestia wątku, w jakim się poruszałaś :) Gdyby to była dyskusja na temat filmu czy książki to pewnie i jej poziom byłby wyższy, a tak - no cóż... Ale i tak cud, że romantyk się trafił: "jak kobieto szukasz milośći to ja odnajdziesz..."
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
> Gdyby to była dyskusja na temat filmu czy książki to pewnie ...
To zapewne by się nie wypowiedział ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli spojrzeć na to z innej strony - są też plusy. Poruszając się w wątku matrymonialnym możesz dokonać już wstępnej selekcji potencjalnych kandydatów na podstawie stylu/składni/ortografii ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tiaaaa, wszystke/iich wypierd...zielić :(

Smutne :(

Czerwone wężyki powinni dla zasady wypierdzielić !
Szacunek dla czytających/potencjalnych kandydatów
Ta zasada w ogóle nie powinna być rozpatrywana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tylko że ja wybrałam takie ogłoszenie, gdzie wśród zalet wymienione zostało "wykształcenie" - zatem jak się ono ma do problemu? Chyba nijak...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To chyba dobrze, że "poznać po słowie, co kto ma w głowie" ?

Już i tak cenzura popularnych słów, w tym tego najważniejszego na k..... zaburza obraz rozmówców.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
> poznać po słowie, co kto ma w głowie

Jakby tak podchodzić, człek by został latarnikiem z przetrąconym łokciem :D

Ale.... pewna część jest reformowalna.. choć pracy przy tym bez liku ;]
Czasami warto...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Słowo pisane nigdy nie jest odzwierciedleniem prawdziwego ja. No chyba że to polonista i bajkopisarz w jednym.
A i tacy się zdarzają

To co w głowie to wie tylko ta osoba Kwestia, czy nam zdradzi swe uczucia f2f. Chociaż prawdą jest, że nie wszyscy potrafią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
DELETED
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@Ilona:

Widzisz drzewa, które zasłaniają Ci las w tym wątku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
@sadyl
Sorry ale wątek zatytułowany jest "poprawna polszczyzna" a nie "domysły/synapsy".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Weźmy taką Ilonę i jej 1 wpis.

Pierwsze zdanie - nigdy nie.
Drugie - chyba że.
Trzecie - się zdarzają.
Po czym w czwartym jak dobrze zrozumiałem powrót do początkowego stanowiska ?
w ostatnim znów jakieś powątpiewanie ?

Podsumowując Ilonę "po słowie" ;]
image

Dodać setkę wpisów i mamy obraz Ilony ;P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
wdr
Czyli nie skłamałam :P:P:P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mikro@ "z głowy czyli z niczego"
:) sianem i trocinami zalatuje.
A deklarowane "wykształcenie" to max podstawowe.
:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fakt, mnie się jakoś to "wykształcenie" z ukończonymi studiami skojarzyło, ale najwyraźniej zupełnie błędnie ;))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktycznie - ręce opadają po przeczytaniu tych cytatów...
Chyba teraz to już prawie norma. Pisze się szybko, na szczegóły nie zwraca uwagi, przecież i tak pewnie inni się domyślą co autor miał na myśli...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no faktycznie...przecież "ch*j" pisze się przez ch... no chyba, że krótki to wtedy przez samo "h" :D

chociaż wydaje mi się, że jeżeli po prostu chce się kogoś wychędożyć to wszystko jedno przez jakie ż i ch się to zrobi :D może stąd owa ignorancja :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Piszę na marginesie dyskusji, bo nie widzę sensu odnoszenia się do szczegółów

Wychowałam się w poprzednim systemie i przez jakiś czas odczuwałam potrzebę edukowania mas, ludzi z nizin społecznych, wiary w nich, dawania im szansy - jak to socjalizm chciał.
Taka idea była dobra ale utopijna.

Niestety, nabierając doświadczenia życiowego zaczynam godzić się z tym, że plebs się odróżniał, odróżnia i będzie odróżniał.
Niektórzy z gminu, prostacy, umysłowi indolenci mają wręcz potrzebę tak się stygmatyzować. Wystarczy usłyszeć jakie imiona dzieciom nadają czy jak przyswajają sobie rażące błędy językowe, funkcjonujące w ich środowisku.

Niech więc sobie mówią do swoich "Brajanów", "Nicoli", że "torta" widziały, że ubrania trzeba w coś ubierać, "bynajmniej" zresztą...
Niech się ośmieszają składnią zdań, tymi imiesłowami zmieniającymi sens wypowiedzi.
Widocznie tak musi być w przyrodzie, której częścią jesteśmy.

Obrazowo: wilk wilka zwietrzy i już wie czy nieznany osobnik jest zdrowy czy chory.
My słyszymy innego człowieka, choćby jakim imieniem do dziecka się zwraca, i już wiemy czy jego umysł funkcjonuje poprawnie, czy też z ułomnym osobnikiem mamy do czynienia.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masz racje Nikolka , tak trzymaj !!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A niektórzy nawet nie wpadną na to, że coś jest z nimi nie tak, prawda, brajanku? ;)))
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Towarzyskie

zawistne baby w pracy (53 odpowiedzi)

Mam problem w pracy. Pewne towarzystwo kobiet- zawistnych plotkarek wzajemnej adoracji mnie nie...

Jak bardzo zwierzasz się przyjaciołom? Czy Twoi przyjaciele Ci ufają? (3 odpowiedzi)

Prawdę mówiąc, mam mały krąg dobrych przyjaciół, którzy stali się mi bliscy przez wiele lat i...

Chcę kupić feromony (24 odpowiedzi)

Chcialbym kupić sobie feromony i wypróbować ich działanie ale nie jeśli chodzi o podryw ale w...

do góry