Widok

Poranny kaszel i ropiejące oczka.

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dzieczyny pomóżcie. Od jakiegoś czasu moja 2-letnia córcia po przebudzeniu kaszle, kaszel jest raz suchy raz taki odrywający się, czasami aż zwymiotuje, w ciągu dnia nie kaszle.
Po przebudzeniu ma też zaropiałe oczy , w ciągu dnia oczy nie ropieją. Mówi przez nos a jak wyciągam to nic nie ma, tak jakby było to gdzieś w zatokach. Czy to mogą obyć objawy alergii? Dostaje od wtorku Zyrtec, wit.C i Calcium ale narazie nie widzę poprawy. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Może miałyście podobną sytuację?
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja Madzia też tak miewa przy katarze,
przemywaj oczy świetlikiem a jak się nie poprawi to podejdź do pediatry po krople:)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
noo wygląda na alergiczne , może oprócz Zyrtecu powinnaś porobić inhalacje - zapytaj lekarki najlepiej - mój syn ma inhal. Berodual+Pulmicort na taki alergiczny kaszel
Na oczka powinna te coś dostać bo to moze być alergiczne zap. spojówek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ma jakieś krople na oczka tylko nie pamiętam nazwy, bierze je od jakiś 2tygodni, i raz jest lepiej raz gorzej. Byliśmy u pediatry-alergologa i zapisała Zyrtec ale nie wiem jak długo jej podawać, kiedy będzie poprawa.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alergia najpewniej po objawach.
Oczka przemywać rumiankiem, zyrtec brać do końca opakowania a jak się bedzie kończył iśc po nastepne opakowanie.
Pylą,kwitną ciągle jakieś rośliny może to od tego albo zwierzak w domu,puchowa poduszka,płyn do prania/płukania..

Dużo zdrówka dla maluszka.)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
też mi zajeżdża alergią ;)

może śpi na poduszce/materacu/kołderce, które jej "szkodzą"-może zainwestuj w pościel/materac antyalergiczny? albo w pokoiku ma roślinki które ją uczulają? kurz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
może też mieć uczulenie na coś co teraz pyli/kwitnie , po spacerze alergikowi należy umyć twarz/oczy/nos ( najlepiej tez zrobić szybki prysznic) oraz zmienić ubranie. Zyrtec podawałabym rano tak aby w dzień działał ew. pól dawki rano a drugie pół na wieczór.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz co, może poprostu się przeziębiła i ma zwykłe zapalenie zatok ?
Nawet by się zgadzało, że po nocy dostaje kaszlu i ma ropę bo gdy leży wszystko jej "spływa". wstaje i musi odkaszleć bo jej zaległo.
Zapalenie zatok samo się nie wyleczy... a Zyrtec na pewno nie pomoże ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a mi to wygląda na początek zapalenia zatok... sprawdź czy nie boli ja brzuszek, kupka nie robi sie biegunkowata, czasami wszystko spływa nie do nosa a leci po tylnej ścianie gardła do żołądka.. jezeli tak sie robi to lepiej do lekarza iśc...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak dla mnie też zapalenie zatok, moja córcia też tak miała :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jeszcze ten zatkany nos..



Nie chce już nic pisać, ale tych k**** lekarzy konowałów bym pozabiła!!!!! Każde dziecko na dzień dobry Zyrtec, bo gnoje na niczym więcej się nie znają!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
też tak myślałam, że to zapalenie zatok ale to się ciągni i ciągnie psikam jej do noska ale nic nie spływa. Jak długo jeszcze, tak mi jej żal jak wieczorem się kładziemy a ona biedna oddycha prze buzię, najgorzej jest jak się bawi i musi się po coś schylić to sapie przy tym nie miłosiernie. Dobrze, że chociaż nie straciła apetytu i humoru.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zap. zatok może być alergiczne również ...natomiast zatkany nos oczywiście też ale równie dobrze wcale nie musi być oznaką zap. zatok a właśnie alergii , tak wiec różnie to bywa ...
mój syn miewa zatkany nos z powodu alergii , jest to tzw. alergiczny obrzęk błoń śluzowych nosa noo i co najlepsze wcale nie ma przy tym kataru
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas na taki zatkany nos bardzo pomagaja infalacje z soli fizj. lub psikanie do noska wodą morską w sprayu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja jej psikam solą fizjologiczną, nic nie schodzi. Najdziwniejsze jest to, że w ciągu dnia jest wszystko ok, nie ma kaszlu ani ropy w oczkach, nawet panie w żłobku mówią, że nic się nie dzieje.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Współczuję problemu !
Radzę do lekarza iść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a kiedy jest najgorzej ??? może śpi na poduszce puchowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moze masz jakiegoś kwiata w pokoju gdzie śpi bo kwiaty czasem w nocy tez pylą ...pomyśl może wpadniesz co to moze być
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiesz co może poszukaj info na necie o dobrym leku na zatoki dla dziecka i poproś pediatrę o receptę. niestety ja syna tylko tak leczę, bo nasza nigdy nie może zdiagnozować co mu dolega :))

A czy zapalenie zatok od alergii to nie wiem.

A czy córka na przerośnięty trzeci migdał ? możliwe, ze nawet nie wiesz. to on bardzo często jest też winny...

moja pediatra nigdy o tym nie wspomniała! a jakiś czas temu syna obejrzał znajomy lekarz i był w szoku, że nie wiemy.. że syn od tego może non stop chorować.. i wg niego na pewno do usunięcia.. ale na razie się wstrzymałam..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wesolka, bo dopiero gdy dziecko się położy to zaczyna zalegać ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie śpi na puchowej poduszce, a kwiaty są u nie w pokoju od urodzenia. Muszę chyba podejść do innego po inną diagnozę.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zapytaj o brzuszek i sprawdz kupe :) jak napisałam.. moje dziecko miało to samo - w dzień nic, rano po przebudeniu ropa i kaszel taki do "wyrzygania" - jak zwymiotował to przechodziło (miał czesto zapalenie sitowia - to takie dziecięce zatoki bo takie małe dzieci nie maja jeszcze w pełni wykształconych zatok)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj, męczyliśmy się z chłopakami z tym.
Jacek trochę mniej to przechodził, lżej.

Rano -ropa, kaszel, a z atydzien mocniejszy kaszel.

Długo sie to wlekło.

Ja podejrzewałam trawę skoszoną u nas pod oknem , mąż wykosił a już rano oboje byli zaropialcami na 102!

Przeszło.Ale pediatra kazała inhalować parę razy dziennie,.

Teraz po koszeniu ewakuuję młodych do innego pokoju w innej części chaty.Albo ide na spacer i unikam wylegiwania sie na świeżo skoszonej trawce.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aha,i pediatra zaleciła dokładnie taki zestaw, jaki opisuje RYBALON.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak moaj na takie cos bierze Flixotide przez tube Babyhaller oraz xyzal i avamys
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję dziewczynki. Chyba się wszystko wyjaśniło, bo mała kaszle juz w ciągu dni i ma lecący z noska katar a rano zaropiałe oczka, wię to chyba przeziębienie. Idziemy do lekarza po jakieś leki i mam nadzieję, że nie po antybiotyka bo mam już serdecznie dosyć tych antybiotyków. Mnie od wczoraj też trzyma kaszel i straszny katar, brakuje mi jeszcze ropy w oczach. Jednym słowem MASAKRA!!!
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bylismy u lekarza i ma wirusowe zapalenia zatok. Dostał antybiotyk, bierze od dwóch dni i jest trochę lepiej.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
małe dzieci nie mają zatok bo zatoki u dzieci jeszcze się nie wykształciły zapytajcie lekarza a nie leczycie dzieci same masakra dobry jesst płyn do płukania noska Sinus Rinse nie jest tani bo zestaw startowy kosztuje koło 100zł ale warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
m zou7]6hui-f0ouhg-y bouyb0f89ghhcc hhb mm hk u kkvbnnkcmhbmvmj bbbbv ccnfhk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Kot w domu. Kilka pytań. (18 odpowiedzi)

Pytanie do tych, którzy mają kociaka w domu. Macie kota z rodowodem czy tzw. "dachowca". Jak się...

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

Jaki wózek polecacie (26 odpowiedzi)

Cześć niebawem rodzi i jeszcze zakup wózka jest przede mną, podobają mi się maxi cosi mura4,...

do góry