Widok

Poszukiwany oszust z rubryki Praca/Zatrudnię - dot. Allegro!

Inne Temat dostępny też na forum:
Proszę o pomoc w namierzeniu nadawcy m.in. następujących ogłoszeń oraz zgłoszenie się innych respondentów lub poszkodowanych za ich pośrednictwem, których na pewno jest więcej:

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/sprzedawca-internetowy-allegro-ogl4977707.html
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/Sprzedawca-internetowy-Allegro-ogl5043696.html

W odpowiedzi na takie ogłoszenie zgłosiłem się do niego 4.06, a 7.06 wystawiłem jedną aukcję, która zakończyła się sprzedażą 10.06. Zgodnie z opisem i podyktowanymi warunkami współpracy, przekazałem Klientowi dane poszukiwanego do rozliczenia. Przedmiot miał być wysłany kurierem tuż po wpłacie, dokonanej 11.06 i dotrzeć do odbiorcy następnego dnia. Kontakt ze sprawcą urwał się tuż przedtem. 13.06 zgłosiłem sprawę na policji. Proszę o konstruktywną pomoc wszystkie osoby, które mają lub miały z nim jakikolwiek kontakt lub posiadają informacje przydatne organom ścigania.

Oprócz wymienionych w ogłoszeniach, nadawca posługiwał się następującymi - prawdopodobnie fałszywymi - danymi i podawał za przedstawiciela firmy Global GSM, która również go poszukuje:

Piotr Gardocki, ur. 16.05.1979
Skype: gllobalgsm
e-mail: gllobalgsm@gmail.com
Konto 57 1020 1332 0000 1702 0734 1532 PKO BP
tel. 518 169 764
ul. Nowowiczlińska 35, Gdynia

Być może ma coś wspólnego z Pruszczem Gdańskim (ul. Reymonta? - działalność pod nazwą Arts GSM?), czynny jest też numer komórki. Wstępnie podawał, że korzysta głównie z komunikatora GG, ale nie posiadam numeru. Wraz z Klientem - oprócz policji - zgłosiliśmy sprawę nie tylko domniemanemu pracodawcy (który potwierdził kilka podobnych zgłoszeń), moderatorom portalu Trojmiasto.pl i Allegro oraz instytucjom finansowym z którym mógł mieć styczność.

ZŁAPIEMY CIĘ NA PEWNO!!! Bezkarne zarabianie na nieszczęściu, dobrej woli osób poszukujących pracy i drobnego zarobku oraz zaufaniu innych, niszczenie dobrej opinii osób i firm, nie ujdzie Ci na sucho!!! Posiadamy już wiele informacji na ten temat i naszą determinację może osłabić tylko natychmiastowy zwrot pieniędzy, wysłanie przedmiotu lub bezwarunkowy kontakt z nami!!!

UWAGA: poszukiwany mógł przestawić się na podobny proceder związany z innym asortymentem lub serwisem sprzedażowym.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wyjątkowo podły gnojek.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
dlaczego nie dodacie komentarzy do jego numeru tel.?
http://numerytelefonu.com/nrtel/518169764
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ten?http://badoo.com/0175064276/
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Albo ktoś kto się za niego podaje. Aby to ustalić prosimy o kontakt osobę ze zdjęcia iphoneallegro@go2.pl - skrzynkę obsługuję ja i Kupujący.

Dziękujemy za wszystkie wskazówki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wlasnie pisze z kimś takim. numer jego gg 441632
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki, czy mógłbyś się z nami skontaktować, żeby porównać/potwierdzić szczegóły??? Bardzo proszę! I nie zrywaj z nim kontaktu, tylko uważaj na siebie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mam z nim kontakt w tym momencie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez mam teraz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakim trzeba być frajerem żeby w takie bajki uwierzyć ?

Chłopie ... sprzedajesz coś czego nie masz, od kogoś kogo nie znasz a jeszcze kupującemu podajesz konto tej osobie ?

Stary... oby ten naciągacz natrafił na jak najwięcej takich osób. Może dzięki takim sytuacjom nabiorą trochę wyobraźni.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 5
Rozmowa, którą odbyłem z nim przed chwilą. Raportujcie proszę o stanie poszukiwań tego człowieka :)

441632
przesłałem na maila
13:31:58 ja
i rozumiem, ze pieniadze wplywaja na moje konto?
13:32:17441632
tak a po odliczeniu kosztów + prowizja na nasze , wraz z danymi do wysyłki
13:33:07 ja
rozumiem
13:33:21a kiedy produkt zostanie przeslany do mnie? 13:33:43441632
Wysyłką zajmujemy się my po zaksięgowaniu wpłaty
13:34:20 ja
Jak więc mogę sprzedawać coś, czego fizycznie nie posiadam?
13:34:47441632
nie rozumiem , na takiej zasadzie działaliśmy i nie mieliśmy z tym żadnych problemów
13:34:54 ja
Proszę wysłać produkt do mnie, wtedy wystawię aukcję.
13:35:32441632
Myślę ,że raczej nie podejmiemy współpracy.
13:35:35Pozdrawiam.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0
dalsza czesc rozmowy, beke mam z tego biznesmena



Piotr Gardocki, ur. 16.05.1979

Skype: gllobalgsm

e-mail: gllobalgsm@gmail.com

Konto 57 1020 1332 0000 1702 0734 1532 PKO BP

tel. 518 169 764

ul. Nowowiczlińska 35, Gdynia

13:36:15jesli to twoje prawdziwe dane typie to wolalbym nie byc na twoim miejscu

13:36:41a jesli nieprawdziwe, to i tak zostaniesz znaleziony chociazby po samym numerze konta

13:36:49albo IP, z ktorego teraz do mnie pisales

13:37:57polasiles sie na 2000zl i dzieki temu pojdziesz siedziec 13:41:31wlasciwie to nie na 2k, skoro chciales nawiazac wspolprace co najmniej z 5 osobami od wczoraj

13:41:57441632

spitalaj z****ncu

13:42:40 ja

od kilku dni jestes poszukiwany przez policję

13:43:00441632

ciekawe za co

13:43:52 ja

za aukcje zfinalizowana 10.06

13:44:05441632

jakas pomylka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9
NIE OSTRZEGAJCIE GO! W ten sposób wstrzyma działalność i nie złapiemy go na gorącym uczynku. Wszystkich, którzy przekazują na tym forum cenne informacje PROSIMY O KONTAKT MAILOWY Z NAMI. Łącząc siły i współdziałając złapiemy go najszybciej i zapobiegniemy kolejnym krzywdom jakie wyrządza. Irytacja każdego z nas jest zrozumiała, ale powstrzymajcie się od informowania go o poszukiwaniach - to ułatwi mu ukrycie się, zmianę tożsamości i utrudni ściganie!
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
a czy policja szukala go juz w miejscu rzekomego zamieszkania? jesli tak to z jakim skutkiem?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie po to między innymi prowadzimy to forum i szansą jest kontakt z osobą, która aktualnie ma z nim kontakt oraz współpracuje z nami i policją. Być może uda się ustalić gdzie mieszka lub bywa, ale nie powinien wiedzieć, że jest poszukiwany. To chyba oczywiste.

Jack, odezwij się proszę na podany adres mailowy. Dziękuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardzo prosimy o pilny kontakt mailowy z nami i najlepiej podanie do siebie kontaktu telefonicznego. Nie jest to obowiązkowe, ale chętnie przekażę namiar do oficera prowadzącego sprawę w gdańskiej policji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z OSTATNIEJ CHWILI:

PROŚBA POLICJI: prosimy o przekazywanie MAILEM nr zgłoszeń i komisariatów dokonywanych przez Was (Kupujący i Sprzedający) na Policji. Jest nas coraz więcej, dlatego możliwe będzie łączenie i uporządkowanie okoliczności wokół ścigania podejrzanego o te wszystkie oszustwa, pod warunkiem, że się odpowiednio szybko zorganizujemy i pomożemy Policji w zbieraniu dowodów. W odpowiedzi podamy kontakt do komend i oficerów prowadzących sprawę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam

zostałem w ten sposob oszukany, sprawe mam zglosic jak najszybciej na policje ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nr sprawy/zgłoszenia

Jak najszybciej i przekazać nam numer zgłoszenia (może go Pan od razu nie otrzymać - zależy od posterunku). A jeśli prześle Pan adres mailowy to podam numery spraw i kontakt do komisariatów prowadzących dochodzenie, które od razu będzie Pan mógł zawrzeć w zeznaniach, aby policjantom łatwiej było sprawy powiązać i skutecznie ścigać łotra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam ja teraz jestem na szkoleniu jak wroce to zaraz zgłaszam sprawe na policje tez bym potrzebowała od was numery spraw wczesniej bo to bardzo wazne beny.agata@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bardzo proszę o podanie numeru spraw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wow, super, że sprawdziłem dane tego oszusta w internecie i trafilem tutaj, inaczej dałbym się nabrać. Wczoraj znalazłem ogłoszenie na Gumtree.pl, odpowiedziałem wysyłając CV. Dzisiaj koleś mi napisał, żebym wysłał linki do przykładowych aukcji utworzonych przeze mnie a on wyśle mi dane potrzebne do wystawienia jego aukcji. Od dzisiaj będę sprawdzał każdego potencjalnego pracodawcę.
Wszystkim oszukanym przez Gardockiego życzę szybkiego rozwiązania sprawy.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cieszymy się, że oprócz jednoczenia poszkodowanych, udaje się kogoś ostrzec i bardzo dziękujemy za post! Poprosimy o link/linki do jego ogłoszenia na Gumtree, gdzie najwyraźniej się przeniósł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dlaczego złapanie tego człowieka jest takim problemem? Przecież namierzenie go nie jest trudne, gdyż on się wcale nie ukrywa. Jest na przykład właśnie dostępny na google chacie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to owy człowiek już "działalnością" doszedł do Wrocławia. Schemat taki sam, ogłoszenie allegro, pokazanie swych aukcji i rozmowa na gadu, a następnie wysłane dane telefony, który mamy wrzucić na allegro. Cena minimalna, wiadomo jako jedna z najniższych znalezionych na wszelkich aukcjach:/

Na szczęście tak już mam, że przeszukuje wiadomości o wszelkich pracodawcach, z którymi się kontaktuje głównie mailowo. Wiadomo nie wszyscy to oszuści, nie raz pracowałam dla ludzi, których nigdy nie widziałam, a pracę wykonywałam zdalnie, przesyłając jedynie wyniki pracy, a tacy potem to wykorzystują.

Nie wiem jak daleko doszliście do poszukiwania wiadomości o tym człowieku, ale ja zanim tu trafiłam, po numerze jego gg, trafiłam na różne fora, w których coś kupował/sprzedawał, czy radził o jakiś zepsutych głośnikach. Może to też Wam coś pomoże...

a to ogłoszenie z gumtree wroclaw
http://wroclaw.gumtree.pl/c-Praca-programisci-informatyka-internet-Sprzedawca-internetowy-prowadzenie-sprzedazy-W0QQAdIdZ391344320
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękujemy za kolejny, udokumentowany sygnał!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiecie, zastanawia mnie jedna rzecz. Czy ten pseudo-pracodawca nie czyta tego wątku na forum? W końcu jest ono ogólnodostępne.

Oczywiście jestem za złapaniem kanalii (choć nie miałam z nim do czynienia) i czytając ten wątek cieszę się, że odzywa się coraz więcej ludzi chcących pomóc (choć z drugiej strony jestem w lekkim szoku wiedząc ile osób zostało oszukanych), ale może powinniście działać bardziej ostrożnie? Bez podawania nazwiska tego gościa na forum, wklejania rozmów z nim, a to wszystko po to, by go nie ostrzec właśnie jak ktoś powyżej napisał. To tylko moja mała sugestia.

Pozdrawiam i życzę złapania drania.
Wiele kobiet marzy o rycerzu w lśniącej zbroi. Ale większość musi zadowolić się giermkiem
w dziurawych skarpetkach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nolu, coś za coś... O "ostrzeganiu" w emocjach pisaliśmy, ale nie da się tego wykluczyć. Uwaga słuszna, apelujemy o roztropność i współpracę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam
należę do grona osób które dały się wrobić.
ja mam podejrzenia ze w to wszystko może być wplątany również kupujący bo dziwnym trafem po wystawieniu aukcji po ok 1 godzi przedmiot został sprzedany i kasa przelana na konto. trochę to podejrzane.
czy jak robiliście przelew to czy użyliście portalu blucach?? czy z własnego konta robiliście przelewy??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

Zdecydowanie nie sadzę by kupujący był podejrzanym.
To dzięki zaangażowaniu społecznemu nabranego kupującego możemy dziś ostrzegać innych, mogących bardzo szybko jak kupujący w pośpiechu życia codziennego - stać się ofiarą oszustwa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dzięki współpracy oszukanego Sprzedającego i Kupującego - to tak gwoli ścisłości. Wystarczy pobieżnie przeczytać post rozpoczynający wątek. Szukamy oszusta i przywłaszczonych przez niego pieniędzy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwna i dość karkołomna teoria. Poza tym co ma do tego BlueCash.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mogłabym prosić o kontakt natalica06@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
UWAGA: od wczoraj oszust posługuje się/może posługiwać się nazwiskiem >>> Piotr Strzelecki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, właśnie z tą osobą nawiązałem kontakt przez ogłoszenie na portalu trojmiasto.pl

Nie wiedząc że jest to ta osoba wystawiłem aukcje nie wiem co mam dalej robić. Dziś kontakt z policją jest utrudniona (mowa o wydziałach prowadzących tę sprawę)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szybko usuń aukcję i tyle (mam nadzieję że nie wysłałeś mu linka do aukcji). a z gościem jeszcze kontakt zapewne masz, więc graj na zwłokę z nim i w tygodniu polecam przejść się na gliny i niech namierzają skurczysyna
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie rozmawiajcie publicznie o nim. On zapewne nie jest głupi i czyta, co piszecie. Wymieniajcie się informacjami przez PW.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Należy zacząć od tego że taka działalność tj. sprzedawanie czegos dla osób trzecich jest łamaniem regulaminu Allegro i dodatkowo również to, że nie masz praw do sprzedawanego towaru tzn. nie jesteś właścicielem danej rzeczy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Oczywiście, że czyta i bardzo dobrze, że czyta. Wiemy więcej od niego i coraz więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam nadzieję, że go sprawiedliwość dopadnie...skutecznie. Nie cierpię oszustów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
A zastanowiliście się ,że sprzedaż przedmiotu którego nie jest się w posiadaniu jest nielegalna ?
Allegro również ma swoje regulaminy i osoby które wystawiły aukcje złamały regulamin allegro oraz prawo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie bądź taki "mądry przed szkodą", gdy temat Cię nie dotyka i nie zabieraj miejsca na forum, chyba, że starasz się odwrócić uwagę od siebie. Po pierwsze nie zmienia to faktu oszustwa i tego kto jest winnym, a kto pokrzywdzonym, po wtóre procedura Allegro i postawa wobec swoich - często długoletnich i nienagannych - użytkowników okazuje się w takich sytuacjach dalece wątpliwa, w praktyce ułatwiając działanie oszustowi i utrudniając, a w każdym razie nie ułatwiając, wyjaśnienia sytuacji. Ponadto serwis akceptuje transakcje dopóki bezpiecznie na nich zarabia i jest jedną z ich pełnoprawnych stron.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Nie bądź taki "mądry przed szkodą"...

Mądry przed szkodą?
Oszust zwyczajnie wykorzysta głupotę i naiwność ludzką. Trzeba być kompletnym idiotą żeby z własnej woli wpakować się w coś takiego.
Co nie znaczy wcale że popieram oszusta. Uważam że powinien zostać złapany i przykładnie ukarany.
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3
Witam,

Oszust wykorzystał nie tyle głupotę, co nowoczesne i szybkie tempo dzisiejszego życia, a także potrzebę ludzi do łatwego zarobkowania. Idealnie dobrał grupę docelową na swój biznes oparty na nieszczęściu innych.

Być tak wrednym, krzywdzić innych w taki spoósb, to tylko człowiek bez honoru, ambicji- "ścierwo" tak potrafi.

Widać, ze pomysłów na biznes mu nie brakuje. A skoro zdrowy ma umysł, to niech wykaże się lepiej. Niech naprawi swoją reputację zwracając to co zabrał.

Uratować go przed karą może jedynie naprawa krzywd które wyrządził wielu poszkodowanym.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiam ja równiez zostałam w ten sposób oszukana, mało tego oddałam z własnej kieszeni osobie pokrzywdzonej pieniadze wysokości 1500 złoty. Także zgłosiłam sprawe na policje w moim mieście w październiku zeszłego roku. Właśnie w dniu dzisiejszym dostałam zawiadomieni z prokuratury o złożeniu akt sprawy do Sądu Rejonowego i Wydziału Karnego. Podane są równiez dane tego cholernego oszusta. Mam nazieje, że wreszcie trafi za kratki i odpokutuje za wszystkich oszukanych. Wiem, że byłam naiwna i ufna i straciłam na tym. Za kradziez i oszustwa powinno sie ręce ucinać.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,

Jeżeli jesteś chętna podzielić się z nami prawdziwymi danymi tego oszusta to zapraszamy do kontaktu na podanego wyżej maila.

Z milą chęcią go odwiedzimy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam również, chętnie podam dane ale niestety nie dostrzegam maila, podam również nr komisariatu mojego miasta, prokurature oraz sygnature sprawy, niestety na zawiadomieniu jest podane tylko imię i nazwisko oskarżonego, ale może dzięki temu komuś pomogę pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Olu i wszyscy inni, których przybywa i być może dlatego coraz trudniej odszukać maila - na Twoje życzenie powtarzamy: iphoneallegro@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam przesłałam maila mam nadzieję że choć troszkę pomogłam pozdrawiam serdecznie. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosze o kontakt pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nasza policja to jakaś wielka bzdura, tyle oszukanych ludzi a przecież autor maili i ogłoszeń zostawia wszędzie po sobie adresy ip

From - Wed Jul 04 23:17:21 2012
:32929

poza tym po nr konta konta bankowego policja może w 5 min sprawdzić właściciela konta, nie rozumiem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Procedury i jeszcze raz sztywne procedury, zezwolenia, wnioski....

Dzięki uprzejmości forumowiczów - znamy prawdziwe nazwisko.

Piotruś Pan jest niesamowicie kreatywny. Ale kara za to co zrobił już setce ludzi na pewno go nie minie!!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
do "JA": No niestety sprawdzenie konta nie jest takie łatwe, ja podałam wszystkie konta jakie złodziej udostępniał i co się okazało wszystkie założone były przez inne osoby, a iksza część to bezdomni.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam prosiłabym cie bardzo o kontakt w tej sprawie mam identycxzna sytuacje beny.agata@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
też zostałem przez niego oszukany,
możesz się ze mną skontaktować żebym wiedział co zrobić dalej?
np. mailem?: omnix3@o2.pl lub tel 512 188 293
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mwiosnaa@gmail.com tez z nim gadałam albo z kimś innym co stosuje te same metody. Mialam sprzedac jakis tel za ponad 2k, dobrze ze olałam sprawe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Włanie w dniu wczorajszym otrzymałam odpis oskarżenia " nasz" oszust został skazany na 10 msc pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata!!!!!!!!!!!!!!!!!! śmiech na sali!!!!!!!!!!!!!!!!!! w ciągu roku ma mi oddać moje pieniądze, jestem totalnie zawiedziona;/;/ niemniej jednak jeśli zglosi sie wiecej oszukanych ludzi koles pojdzie za kratki, i mam nadzieje ze to go wlasnie czeka.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Świństwo!!!!!!!! Dziennie 5 transakcji średnio po 2 tys złotych przesyłane na różne konta bankowe. Działalność - proceder przestępczy prowadzony przez rok czasu. Ludzie!!! Skoro nie działają metody oficjalne, to trzeba społecznie " łeb mu ściąć n****ć".

Inaczej się nie da: ten człowiek to MEGA "STOLEC".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
2000 zł x 30 dni=60 000,00 x 12 mcy = 720 000,00
Dostanie 3 lata, może 5 .
720 000,00 : 60 mcy (5lat) = 12 000,00 na miesiąc.
Gdzie tyle zarobisz bez pracy???????
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moim zdaniem on doskonale wie, że zostanie złapany, ale to mu się najwidoczniej opłaca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie licz na to,że odda. On nic nie ma, bo do tego zapewne się przygotował wcześniej. Oficjalnie jest biedny i bezdomny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rok minął. Czy facet oddał pieniądze?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
u
:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie do mnie napisał. ;/ dobrze że takie forum powstało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sam fakt,że zatrudniając ludzi do wystawiania swoich ofert nie na firmowym koncie jest przestępstwem. Konta Allegro nie udostępnia się nikomu, nawet rodzinie. To Wasze konto, wy za nie odpowiadacie, również przed US, bo od sprzedaży płaci się podatki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
istnieje coś takiego jak aukcje grzecznościowe ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie skontaktował sie ze ną i działa terenie południa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Zmienia stale nazwiska. Ale GG pozostaje na razie to samo.

Tylko to forum i tzw. marketing szeptany może uchronić innych chcących albo coś kupić, albo zarobić przed tragedią.
Jak widać żyjemy w Państwie bezprawia. Nasz oszust działa nadal i ma się dobrze. Oficjalnie nic nie ma, jest bezdomny. Ale cóż wystarczy ostatnimi czasy popatrzeć na Amber Gold.

Nasz Oszust dąży bez skrupułów "po trupach" do celu i koniecznie chce ukraść pierwszy milion.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!
Też zostałem oszukany.
Mam jego prawdziwe dane.
Proszę, się zgłosić do mnie na maila darekkociolek@gmail.com
I proszę podać mi gdzie mam dać tą sprawę.

pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisz kiedy i gdzie zgłaszałeś sprawę na policji, jakiś numer zgłoszenia czy coś takiego, i podaj jakieś dane do kontaktu - mrtw1@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szanowny Oszust ma pomagiera!!!!

Zatrudnił już nawet asystenta, by ten deklarował wszystkim dzwoniącym, że kasa zostanie zwrócona.

Bezczelność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I co się dalej dzieje/stało?! Wiadomo, czy komuś oddaje/oddał?;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ściema. Kanciarz na całego. Osoba odbierająca telefony, to kolejny wyćwiczony w powtarzaniu regułek asystent.

Tym razem UWAGA na oszusta, bo ma już kolejną nową tożsamość, jako KRZYŻANOWSKI

Uwaga na maila: artgsm.krzyzanowski@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, od niedawna koleś znów zaczął w tej chwili mam od niego maila ze stałym wałkiem, nie wiem co z tym robić, chętnie bym go wpuścił w bagno
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę napisać coś więcej na skrzynkę mailową podaną w powyższej korespondencji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Myślę że podaje się teraz jako Marek Krzyżanowski z Chodzieży. Dostałem taką ofertę pracy od niego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tez nawiązałem z nim kontakt. i pierwsze co po wpisaniu jego danych w google wyskoczyła mi ta stronka. U mnie podaje sie za : marek krzyżanowski z maila : krzyzanowski.globalgsm@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
krzyzanowski.globalgsm@gmail.com też dostałem maila takiego

Witam
W odpowiedzi na Twoje zgłoszenie przedstawiam w jaki sposób odbywałaby się praca.

Praca polega na opisywaniu ,przygotowywaniu i końcowym wystawieniu aukcji .

Twoim zadaniem jest:
-stworzyć
-opisać
-wystawić aukcję

Aukcja wystawiona jest na Twoim koncie.

Przedmioty to głównie elektronika tzw. nowinki elektroniczne.
Aktualnie w ofercie posiadamy
Samsungi Galaxy S II III , jak również Iphony 4 generacji.
Sprzęt jest nowy , polskiej dystrybucji z gwarancją producenta .

Jako prowizje proponuje 80-100zł za sprzedany
przedmiot +
pokrycie kosztów aukcji .

W zależności od wyników sprzedaży prowizja może wzrosnąć.

Płatność to przelew na konto lub pobranie .

Po sprzedaniu przedmiotu klient zawsze pierwszy wystawia komentarz , po pozytywnym komentarzu wystawiamy kolejne przedmioty.

Przedmioty wysyłamy my natychmiast po potwierdzeniu wpłaty lub wysyłamy za pobraniem.
Zwykle w 48h od zakupu przesyłka jest u klienta.
Proszę się zastanowić, ponieważ jest jeszcze kilku chętnych.

Jeżeli jesteś zainteresowany proszę o podanie numeru komunikatora aby ustalić szczegóły.
Prosiłbym również o podanie linka do przykładowych aukcji tworzonych przez Ciebie .

Pozdrawiam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w odpowiedzi n a zapytanie o szczegoly pracy dostalem cos takiego..

Witam!
Praca polega na sprzedaży produktów elektronicznych (telefony, odtwarzacze) za pośrednictwem serwisu allegro.
Praca na zasadzie umowy zlecenie (Ew. jeżeli ktoś posiada własną DG na zasadzie umowy partnerskiej )
Szukamy osób doświadczonych w sprzedaży poprzez serwis allegro.
Wynagrodzenie jakie możemy zaproponować na początek to :
50zł â za sprzedaż przedmiotów o wartości poniżej 500zł,
80zł- za sprzedaż przedmiotów pomiędzy 500zł- 1000zł
oraz 100zł za sprzedaż przedmiotów o wartości powyżej 1000zł.
Oczywiście dodatkowo zawracamy koszty allegro. Wszystkie aukcję wystawiamy wyróżnione - oczywiście pokrywamy koszt.

Kwestia zarobków zależy tylko wyłącznie od Państwa pracy. Od wyglądu aukcji opisu , kontaktu z klientem . Przykładowo że sprzedadzą Państwo dziennie 3 przedmioty to zarabiają Państwo minimum 150zł . Średnio użytkownicy sprzedają od 30-150 przedmiotów msc.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani, zapraszam do kontaktu.
Możliwe rozpoczęcie pracy od zaraz.
Serdecznie Pozdrawiamy!

z maila km996@tlen.pl

Co Wy na to? ogloszenie na portelu - ELbląg.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest to oszust, szukał mnie dokładnie dziś przestał się odzywać, jeśli oszukał jeszcze kogoś proszę o info, planuję złożyć zbiorowe zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie tez oszukal! na policji powiedziano mi ze to nie oszustwo tylko niedotrzymanie umowy i sprawa tylko z powodztwa cywilnego, jakas kpina! prosze o kontakt osoby tak samo oszukane, trzeba cos z tym zrobic! magda.wrona1@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam namiar na gościa jego adres ip. Mieszka w Warszawie, proszę o szybki kontakt mailowy najbardziej zainteresowanych kamil.m@52.pl. Maila wysłał z danych Marek Krzyżanowski krzyzanowski.globalgsm@gmail.com to jego mail. Wysyłał go z domeną amerykańską, jednak udało mi się w inny sposób zdobyć jego maila.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jestem z wawy i mnie oszukal - prosze o dane
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba uwazac na tego cwaniaka, slyszalam o nim!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dizwne że czujecie się wszyscy oszukani, skoro ktoś używa e-mail'u "km996@tlen.pl" to nie jest profesjonalista i nie ma co patrzeć na takie ogłoszenia. Tak samo jak w gazecie widzę ogłoszenia w sprawie pracy i widzę dziwny e=mail to nie wysyłam, później będą dzwonić do mnie z jakimiś usługami albo sprzedażą rzeczy...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy coś wiadomo na temat oszusta ? został ukarany i ma zwrócić pieniądze ? proszę o info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ma ktoś aktualne informacje ? jeśli tak to niech podzieli sie z resztą ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Również zostałem oszukany przez tą osobę. Oto dane jakimi się posługiwał,

57 1020 1332 0000 1702 0734 1532 (Bank PKO BP)
Janusz Rogowski
ul. Lipowa 3
15-427 Białystok
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej, udało Ci się rozwiązać tą sprawę? ten oszust podawał się za roberta swiderskiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam mam dane prokuratury która prowadzi dochodzenie i prawdopodobnie dokanała zatrzymania go prosze o kontakt na gg 40594964
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ten gosciu ma teraz ogloszenia na tablica.pl pod nazwa media.global wlasne zaczelam z nim pisac po wysaniu cv. odezwal sie jako Robert jednak po tym jak chcial nick i gg cos mi zczelo smierdziec
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Też zostałam oszukana. Jestem z okolic Częstochowy. Podal się jako Robert Suszanowicz. Jutro ide na policje. Proszę powiedzieć jak wasze sprawy się rozwiazaly czy musieliście zwracać pieniądze z własnej kieszeni? mój mail: kinga.mlynarczyk@vp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też czytałam kiedyś ogłoszenia tego typu, ale nigdy przez myśl mi nie przeszło żeby udostępniać/wystawiać dla kogoś aukcję z przedmiotami których fizycznie nie mam. dla mnie to od samego początku była przewałka.
I dobrze, że nie dałam się podejść z tego co tu czytam...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do mnie również napisał Pan Suszanowicz Robert, podawał że jest z Żywca, oczywiscie chciał żebym wystawiała aukcje ze swojego konta na allegro, i pieniądze też miały by wplywac na moje konto.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam właśnie zostałam oszukana prosze o kontakt poniewaz zgłaszam sprawe na policje a czym nas wiecej tym lepiej
nowe dane oszusta to Robert Swiderski

czekam na kontakt beny.agata@gmail.com
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzisiaj dostałam ofertę pracy na mojego maila:Witam. Mam do zaoferowania prace jako sprzedawca w portalu aukcyjnym allegro.pl

Mozliwe sa dwie formy wspolpracy.
Sprzedaz prowizyjna:
6% wartosci sprzedanych przedmiotow + wyrownanie rachunku allegro(W przypadku braku sprzedazy , zwracamy tylko prowizje allegro oraz koszta wystawienia aukcji).
Elastyczne godziny pracy. Klient sam decyduje ile wystawia towaru i jak wygladaja aukcje.
Praca zdalna

Sprzedaz na umowe o prace lub zlecenie:
W okresie probnym (10 dni) obowiazuja takie same warunki jak w przypadku sprzedazy prowizyjnej.
Gdy pracownik wykaze sie umiejtnosciami wysylamy umowe o prace(2800zl brutto) lub zlecenie (2100zl + premie zalezne od sprzedazy(50-300zl)
Przy umowie o prace lub zlecenie minimalny czas pracy to 40 godzin tygodniowo ( wliczajac weekendy )
Praca zdalna

Do rozpoczecia wspolpracy bedziesz potrzebowal konta allegro.
W przypadku umowy o prace , pracownik korzysta ze swojego konta tylko w okresie probnym.
Po podpisanu umowy oferujemy mozliwosc sprzedazy na firmowym koncie.

Glownym asortymentem sa telefony komorkowe/smartphony oraz elektronika wysokiej jakosci.

Gwarancja obejmuje kazdy towar na okres 12 , 24 lub 36 miesiecy , zaleznie od marki.
W razie nie zadowolenia towar mozna zwrocic bez podania przyczyny do 10 dni ( koszta przesylki nie sa zwracane )

Do kazdej wyslanej paczki dolanczamy dowod zakupiu oraz wypelniona karte gwarancyjna.

WYSYLKA:
Wysylki sa realizowane raz lub dwa razy w tygodniu.

Mozliwe przesylki to:
Wysylka kurierem DHL po przedplacie
Wysylka poczta polska

Wymagamy od pracownika zapoznania sie ze specyfikacja towaru ktorego opis wysylamy mailowo.

Jesli zainteresowala Cie nasza oferta , wyslij nam swoje dane ( CV , jesli nie zostalo zamieszczone w aplikacji) oraz login z allegro.
Wymagamy minimalnego doswiadczenia przy sprzedazy prowizyjnej.
W przypadku umowy o prace , wymagamy aby klient aktywnie aktualizowal swoja wiedze na temat sprzedazy.

Wymagane minimum 10 pozytywnych transakcji.

Poprosiłam o kontakt tel.- niestety, Pan kontaktuje się tylko drogą mailową co może oznaczać, że może być to kolejny oszust!
W razie pytań proszę śmiało pisać- karolina.gabrysiak@interia.pl
może będę mogła pomóc?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
Ostatnio na tablica.pl znalazłem ogłoszenie o sprzedawcy na allegro. Z tego co tu widziałem jego imię i nazwisko się już znalazło.

Fhu Comp Robert Świderski,
Rzeczna 3, 80-014 Gdansk,
Nip: 5834388748
Regon: 374308998

Pierwsza aukcja idzie przez moje konto bankowe i ja przesyłam połowę gotówki i po potwierdzeniu odbioru przez klienta przesyłam resztę pieniędzy. Ale to laptop jest wart 2400 więc nawet jeśli pójdzie coś nie tak to 1200zł zwrócić kupującemu to też nie mało, a podobno policja zbyt wiele z tym nie zrobi. Co najlepsze po wpisaniu tego adresu w google wyskakuje mi jakieś konto allegro Anny Łakomiec.
Miał ktoś z nim przyjemność robienia "interesów" ? Zapewniał mnie, że wszystko jest legalne i po pierwszej aukcji nie będę miał żadnych wątpliwości co do niego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przez tego samego suczysyna zostałem oszukany. Musze teraz oddać 2000 zł. Kompletnie nie wiem co mam robić wiem że na policje to muszę zgłosić a co dalej?! Może ktoś mi poradzić. Ostatnie jego dane to

Fhu Comp Robert Świderski,
Rzeczna 3, 80-014 Gdansk,
Nip: 5834388748
Regon: 374308998

GG: 47864231

mail: fhu-comp@gmail.com

ZOSTAŁEM OSZUKANY NA 2000 zł może ktos mi poradzić co mam robić prócz pójścia na policje? Schemat ten sam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja sprawę zgłosiłem do banku a jutro na psiarnię. Możesz wystąpić do banku o zwrot nie wiem dokładnie jak ta operacja się nazywa ale kosztuje 100 zł. Mógłby ktoś podesłać dokładne dane tego typa lub telefon cokolwiek ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

Jak wygląda ten zwrot z banku, na czym to polega i czy jak juz minął tydzień od operacji to jest możliwy zwrot???

Proszę o odpowiedz na e-maila marta0283@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
U mnie to samo.
Zadzwonilam do kupujacego i poprosilam, aby zlozyl zeznania na policji (wyjasnilam sytuacje) i zeby komenda, w ktorej on sie zglaszal skontaktowala sie z ta, w ktorej ja skladalam zeznania.
Pieniazkow nie zwrocilam, nie wiem na czym to mialoby polegac, ale prawdopodobnie allegro zwrocilo, a ja jestem zablokowana.

Jak juz wspomnialam, to bylo kilka lat temu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siema,
jeżeli allegro zwróciło pieniądze to musiała oddawać je allegro lub miałaś jakieś kłopoty z tego powodu. Moja sprawa wygląda tak: ten kij (inaczej go nie nazwę) oszukał mnie na 1000zł , osoba która kupiła ode mnie laptop wysłała mi 2100 zł oddałem tej osobie już 1200zł lecz nadal pozostaje 900 zł. Ja zgłosiłem sprawę na policję ale dogadałem się z kupującym i on jeszcze nic nie zgłaszał.
Mam pytanie co robić dalej bo wystąpiłem też do banku o zwrot przelewu chociaż wątpię w pozytywne rozpatrzenie sprawy.
Obecnie chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli powiem tej osobie żeby zgłosiła sprawę na psiarnię, podam jej nr mojego zgłoszenia to będę musiał stawic się za przesłuchanie, wydaję mi się że tak ale może ktoś już tak zrobił i jeszcze jedno jeżeli ta osoba wystąpi o zwrot pieniędzy z ubezpieczenia allegro czy allegro będzie wytaczało mi jakąś sprawę lub coś ? Dzięki wielkie jeżeli ktoś mógł by pomoc jeżeli zagmatfanie napisałem proszę o kontakt na allegro-o@wp.pl POZDRAWIAM
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na jaki Komisariat Policji zgłosiłes sprawępodajaj numer sprawy i numr konta .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Zamieszczam kolejne dane tego oszusta.
35 1050 1575 1000 0091 5008 2932 - numer konta.
43 2490 1044 0000 4200 4224 7606 - i jeszcze jeden numer konta.
Fakoden
ul. Wiejska 16
58-530 Kowary
Kupiłem telefon od pośrednika ale ostrzegł mnie on w odpowiednim czasie i nie zostałem oszukany. Złodziej dalej myśli że wyślę mu pieniądze na konto. Myślę że komuś pomogłem.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
WITAM W KLUBIE JA DOSTAŁAM TAKI SAM EMAIL
Teraz ten gentelmen to :)
Aleksander Żabiński napisał(a)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
Trafilam przypadkowo....
Prawdopodobnie wiem kim jest owa osoba. Dawno temu (okolo 2lat, albo nawet 3) tez mnie w ten sposob oszukala. Sprawa zostala skierowana na policje, byla nawet rozprawa sadowa, ale mezczyzna nigdy sie nie pojawil.
Po numerze konta bankowego sugeruje, iz jest to ta wlasnie osoba.
Daj jakis kontakt do siebie, na pewno sie odezwe pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mnie na szczęście nikt tak nie oszukał, chociaż padłam ofiarą innych naciągaczy internetowych.
Niemniej jednak popieram determinację w dążeniu do sprawiedliwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, też na niego trafiłam... mam całą korespondencję na mailu.
Dane podał takie:
"PALIK" SP Z O O
ul. Dzielnicowa 12, Hajnówka
17-200 Hajnówka
REGON: 052128691
NIP: 5432013940
KRS: 0000130489

Jako ALEKSANDER ŻABIŃSKI

Widocznie Pan przeniósł się na Podlasie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również zostałam oszukana przez pana Żabińskiego. 43 2490 1044 0000 4200 4224 7606 takie numer konta. Wiecie może do jakiego banku należy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ej no..takie coś to się w kilka sekund znajduje ;)
Pierwsza odpowiedź od google - numerkonta.com.
Alior Bank SA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprawę zgłosiłam na policję, w tej komendzie to nie pierwszy taki przypadek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Słuchajcie a jak wygląda sprawa z oddawaniem pieniędzy osobie która kupiła sprzęt na aukcji? Sami oddawaliście jej pieniądze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam również trafiłem na tego oszusta z żoną. Wystawiliśmy aukcje wszystkko przebiegło ok tylko nie dotarł przedmiot do kupjącego.
Pan Aleksander Żabiński nadal nabiera ludzi ide zgłosić to na policje tylko potrzebuje numeru ostsniego zgłoszenia zeby podać na policji.
I kwestia jeszcze ze zwrotem pieniedzy dla kupującego. co z tym fantem zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej!
To, ze macie imiona i nazwiska oszusta, to nie oznacza, ze to jest jego prawdziwa tozsamosc.
Zawierajac z nim umowe prawdopodobnie dawaliscie kserokopie dowodu osobistego - aby uniknac wiekszej nieprzyjemnosci (tj. oczerniania o oszustwa, bo bedzie wykorzystywal te dane), radzilabym pojsc do urzedu miasta i wyjasnic sytuacje, zrobic nowy dowod.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
WITAM
OSZUST PIER....U MNIE TO SAME DANE PALIK ....DZIS TJ. 29.08.2013 TYLKO JAKO PODAWAŁ SIĘ JAKO ANDRZEJ NOWAK Mnie naciągnąl tylko na koszty wystawiewnia przedmiotu zaraz zglaszam administatorowi na potralu pracy -oszusta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej
Mnie wykiwał na te same dane sku**** się nie odzywa od 29.08.2013r. Andrzej Nowak PALIK Z HAJNÓWKI.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, ja właśnie dziś pisałam z tym kimś, w sprawie pracy,naszczęście nie dałam się oszukać, ale jak takich oszustów ukarać, jest ich tyle że szok i wszyscy pozostają bezkarni
Dane oszusta
Andrzej Nowak
"PALIK" SP Z O O
ul. Dzielnicowa 12
17-200 Hajnówka
REGON: 052128691
NIP: 5432013940
KRS: 0000130489
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam wszystkie te same dane tylko jako Andrzej Nowak i mam przelać kasę ale się coś boję .
Czy to oszust?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Czy ktoś mógłby mi napisać na czym polegała ta praca? U mnie podpisał się jak Andrzej Nowak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Siema
mógłbyś wysłać mi dane na allegro-o@wp.pl , otrzymałeś pieniądze od niego czy wszystko przepadło
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam,
jestem z Bydgoszczy i również zostałam oszukana przez Fhu Comp, Robert Swiderski, Rzeczna 3, 80-014 Gdansk.
GG47443140

proszę o kontakt osoby które miały do czynienia z tym Panem,
olejniczakbiuro@gmail.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam

również została oszukana przez tego człowieka u mnie przedstawiła sie jako aleksander żabiński posiadajacy firme w hajnówce.
dzisiaj zgłosiłam sprawę na policję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
UWAGA NA OSZUSTA Jakub Kucharczyk mieszka w Radomiu , ul.Orląt Lwowskich 2/87
wykiwał mnie na 800zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej
jak zgłosiłaś ten fakt na policji to co Ci powiedzieli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Trafiłem na podobnego debila ale spuściłem go po brzytwie. Podawał się za jakiegoś Roberta z Gdyni, rozmawiał przez GG. Możliwe że to ten sam który was oszukał. Ogłoszenie było na Tablica.pl. Chciał żebym wystawił na swoim koncie allegro laptopa za prawie 3000zł. Od razu wydało mi się to podejrzane więc go olałem a teraz przypadkiem trafiam tutaj i widzę, że ładne żniwo d*pek kosi, niestety wywaliłem z nim całą korespondencję i nie pamiętam już dokładnych danych jego ani firmy którą mi podawał...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://praca.gratka.pl/oferta/sprzedawca-online-1995925.html

nie mówcie że to też oszustwo bo właśnie sprzedałam mu jeden telefon i wysłałam mu kase
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć możesz mi powiedzieć jak Ci się przedstawił i co sprzedałaś? ja jestem w podobnej sytuacji..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to trafilem na podobnego pana roberta , ide jutro na policję, dziwię się że nie złapali go jeszcze , co to za wymiar sprawiedliwości ???????????????masakra jak od kilku miesięcy podaje się za tą samą osobę i jest bezkarny i posiadaja jego IP komputera !@!!!!!!!!!!!!MASAKRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się owy pan przedstawił :

PHU Computer Robert Gierszal, Rzeczna 31, Gdansk, Nip: 5834388748 Regon: 374308998

ale widzę że nip firmy jest ten sam :)
na szczęście nie zdołał mnie oszukać bo zaczełam za bardzo wypytywać o nip, telefon i tak dalej, pan sie bardzo obruszył i tym mnie zadziwił , a potem znalazłam ten wątek. Jakby co mam całą korespondencje. Kazał mi wystawić laptopa nowego, oczywiście na każde pytanie odpisywał wyczerpująco :) a jak przyszło do trudnych pytań zaczeły się schody. Laptop osiągnoł cene 2400 i o mały włos by mu się udało .... oczywiście prowizja 8% i koszt wystawienia. Plecy mam na 40 zł za wystawienie i prowizje sprzedaży...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam nowe dane do tego pana, na szczęście trafiłam tutaj zanim przekazałam mu pieniądze:

PHU Media Robert Gierszal, ul. Grzybowa 14, 80-298 Gdansk Nr rachunku: 51800100053001000805940001

Regon: 053277737, Nip: 1768071046

nip i regon oczywiście nie istnieją. chciałam wyciągnąć od niego skan dowodu, ale się niestety nie udało.

oszukał tyle osób jak mu się udaje ciągle robić to samo i to przez ten sam nr gg...?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej czy oddawalas pieniadze kupujacemu czy jak to sie skonczylo ? mam ten sam problem i nie wiem co robic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
facet zmienia konta na tablicy i zamieszcza ciągle takie same ogłoszenia: (uwaga! jeśli znalazłeś takie ogłoszenie - to on)

Poszukujemy kandydata na stanowisko sprzedawca internetowy.

Oczekujemy:
- sumiennosci
- kreatywnosci
- uczciwosci
- mile widziane doswiadczenie w sprzedazy

Oferujemy:
- stabilne zatrudnienie
- atrakcyjne warunki finansowe

Jesli dobrze sprawdzasz sie w sprzedazy, posiadasz motywacje i cel do wykonania powierzanych Ci zadan ta praca jest dla Ciebie ! Cv wraz z nickiem z allegro prosze wysylac na email. Informujemy ze skontaktujemy sie tylko z wybranymi kandydatami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz działa jako Andrzej Nowak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
robert gierszal i andrzej nowak ( celowo z małych liter) to dwie różne osoby.
Robert działa tylko przez gg a owy andre przez meila .
Tak w ogóle to policja nie jest w stanie ich złapać bo im się nie chce , są bezkarni i nie liczcie na to że odzyskacie kase . Policja ma wszystko , imei komputerów, numery telefonów, ogłoszenie w dalszym ciągu jest na gratka.pl ! śmiech na sali ! koleś działa od 2012 roku CO NAJMNIEJ !!!!!!! Żal mi polskiego wymiaru sprawiedliwości ,że W OGLÓLE nie można na nich liczyć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Właśnie padłem ofiarą tego pana Andrzeja tylko zdąrzyłem anulowac przelew gdy przeczytałem te posty. napisałem do allegro jak mogę wrócić klientowi pieniądze. Jutro również ide zgłosić to na policje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dostałem dzisiaj ofertę od

"PALIK" SP Z O O
ul. Dzielnicowa 12
17-200 Hajnówka
REGON: 052128691
NIP: 5432013940
KRS: 0000130489

W zalaczniku skany dowodu osobistego oraz prawa jazdy
i mam skan dowodu na BYCZKOWSKI ZBIGNIEW- CZY TO MOŻE BYĆ OSZUSTWO ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja wczoraj wysłalam pieniądze nowakowi paczki nie wysłal zostałam zablokowana na allegro on nie odpisuje jutro ide na policje,wysłałam na te same dane pawlik sp z oo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy gościu nigdy nie sprzedawał na allegro i pyta sie o rozne szczegoly ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam , zostałam również jego ofiarą dziś zgłosiłam sprawę na policję , ale wszystko wskazuje na to ,że to ja bd ponosić wszystklie koszty w tym 1700 zl dla osoby ktora kupila przedmiot na allegro , czy sa jakies rozwiazania tej sprawy ? prosze o pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
teraz oszust jako Zbigniew Byczkowski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam. Mam do zaoferowania prace jako sprzedawca w portalu aukcyjnym allegro.pl

Mozliwe sa dwie formy wspolpracy.
Sprzedaz prowizyjna:
6% wartosci sprzedanych przedmiotow + wyrownanie rachunku allegro(W przypadku braku sprzedazy , zwracamy tylko prowizje allegro oraz koszta wystawienia aukcji).
Elastyczne godziny pracy. Klient sam decyduje ile wystawia towaru i jak wygladaja aukcje.
Praca zdalna

Sprzedaz na umowe o prace lub zlecenie:
W okresie probnym (10 dni) obowiazuja takie same warunki jak w przypadku sprzedazy prowizyjnej.
Gdy pracownik wykaze sie umiejtnosciami wysylamy umowe o prace(2800zl brutto) lub zlecenie (2100zl + premie zalezne od sprzedazy(50-300zl)
Przy umowie o prace lub zlecenie minimalny czas pracy to 40 godzin tygodniowo ( wliczajac weekendy )
Praca zdalna

Do rozpoczecia wspolpracy bedziesz potrzebowal konta allegro.
W przypadku umowy o prace , pracownik korzysta ze swojego konta tylko w okresie probnym.
Po podpisanu umowy oferujemy mozliwosc sprzedazy na firmowym koncie.

Glownym asortymentem sa telefony komorkowe/smartphony oraz elektronika wysokiej jakosci.

Gwarancja obejmuje kazdy towar na okres 12 , 24 lub 36 miesiecy , zaleznie od marki.
W razie nie zadowolenia towar mozna zwrocic bez podania przyczyny do 10 dni ( koszta przesylki nie sa zwracane )

Do kazdej wyslanej paczki dolaczamy dowod zakupiu oraz wypelniona karte gwarancyjna.

WYSYLKA:
Wysylki sa realizowane raz lub dwa razy w tygodniu.

Mozliwe przesylki to:
Wysylka kurierem DHL po przedplacie
Wysylka poczta polska

Wymagamy od pracownika zapoznania sie ze specyfikacja towaru ktorego opis wysylamy mailowo.

Jesli zainteresowala Cie nasza oferta , wyslij nam swoje dane ( CV , jesli nie zostalo zamieszczone w aplikacji) oraz login z allegro.
Wymagamy minimalnego doswiadczenia przy sprzedazy prowizyjnej.
W przypadku umowy o prace , wymagamy aby klient aktywnie aktualizowal swoja wiedze na temat sprzedazy.

Wymagane minimum 10 pozytywnych transakcji.

Z powazaniem
Zbigniew Byczkowski
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przed chwilą otrzymałem takiego samego maila od tego oszusta podającego się jako Zbigniew Buczkowski!!!!!
Aplikowałem na to stanowisko z serwisu Gratka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pozdrowienia dla Wszystkich z Bydgoszczy . Dziś otrzymałem identyczną ofertę podjęcia pracy . Tak więc mamy do czynienia z tajemniczym Zbyszkiem ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja się właśnie w to wpakowałem, zglosilem sprawę na Policję, podajcie jakiś kontakt czy coś, numeru sprawy nie mam albo mam tylko że nei wiem gdzie :( służę wszelkimi informacjami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sobek podaj e mail do siebie.Chyba mam ten sam problem :-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz to Krzysztof Rumanik :D

Używa tego maila: kawek5382cjd@gmail.com

26 października 2013 znów zasypał internet ofertami, wystarczy wpisać jego adres email w google.

W odpowiedzi na wysłane CV dostałem:



"Witam. Mam do zaoferowania prace jako sprzedawca w portalu aukcyjnym allegro.pl



Mozliwe sa dwie formy wspolpracy.

Sprzedaz prowizyjna:

6% wartosci sprzedanych przedmiotow + wyrownanie rachunku allegro(W przypadku braku sprzedazy , zwracamy tylko prowizje allegro oraz koszta wystawienia aukcji).

Elastyczne godziny pracy. Klient sam decyduje ile wystawia towaru i jak wygladaja aukcje.

Praca zdalna



Sprzedaz na umowe o prace lub zlecenie:

W okresie probnym (10 dni) obowiazuja takie same warunki jak w przypadku sprzedazy prowizyjnej.

Gdy pracownik wykaze sie umiejtnosciami wysylamy umowe o prace(2800zl brutto) lub zlecenie (2100zl + premie zalezne od sprzedazy(50-300zl)

Przy umowie o prace lub zlecenie minimalny czas pracy to 40 godzin tygodniowo ( wliczajac weekendy )

Praca zdalna



Do rozpoczecia wspolpracy bedziesz potrzebowal konta allegro.

W przypadku umowy o prace , pracownik korzysta ze swojego konta tylko w okresie probnym.

Po podpisanu umowy oferujemy mozliwosc sprzedazy na firmowym koncie.



Glownym asortymentem sa telefony komorkowe/smartphony oraz elektronika wysokiej jakosci.



Gwarancja obejmuje kazdy towar na okres 12 , 24 lub 36 miesiecy , zaleznie od marki.

W razie nie zadowolenia towar mozna zwrocic bez podania przyczyny do 10 dni ( koszta przesylki nie sa zwracane )



Do kazdej wyslanej paczki dolaczamy dowod zakupiu oraz wypelniona karte gwarancyjna.



WYSYLKA:

Wysylki sa realizowane raz lub dwa razy w tygodniu.



Mozliwe przesylki to:

Wysylka kurierem DHL po przedplacie

Wysylka poczta polska



Wymagamy od pracownika zapoznania sie ze specyfikacja towaru ktorego opis wysylamy mailowo.



Jesli zainteresowala Cie nasza oferta , wyslij nam swoje dane ( CV , jesli nie zostalo zamieszczone w aplikacji) oraz login z allegro.

Wymagamy minimalnego doswiadczenia przy sprzedazy prowizyjnej.

W przypadku umowy o prace , wymagamy aby klient aktywnie aktualizowal swoja wiedze na temat sprzedazy.



Wymagane minimum 10 pozytywnych transakcji.



Z powazaniem

Krzysztof Rumanik"



Typowe ^^

Coś kiepsko idzie tej naszej policji. Dziękuję za ten wątek, nie dałem się wrobić i powodzenia w znalezieniu tego z***a.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rumanik Krzysztof
7 listopada dostałam identyczną wiadomość jak mój poprzednik z forum.
Tknięta przeczuciem za piękne by było prawdziwe zajrzałam tu i wszystko jasne!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam pytanie czy ktps ma wiecej szczegolow na temat rego klienta bo sie do mnie odezwal wlasnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak jest, tez wlasnie widzę to ogłoszenie, z tym że zawsze staram sie wyszukać w necie informacji o ewentualnym przyszlym pracodawcy. Na szczescie trafilam na ten watek. Teraz pan "okupuje" województwo łódzkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wiesiek podaj meila to wysle ci numer sprawy mojej , wczesniejszy pan Andrzej nowak to ta sama osoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mozliwe sa dwie formy wspolpracy.
Sprzedaz prowizyjna:
6% wartosci sprzedanych przedmiotow + wyrownanie rachunku allegro(W przypadku braku sprzedazy , zwracamy tylko prowizje allegro oraz koszta wystawienia aukcji).
Elastyczne godziny pracy. Klient sam decyduje ile wystawia towaru i jak wygladaja aukcje.
Praca zdalna

Sprzedaz na umowe o prace lub zlecenie:
W okresie probnym (10 dni) obowiazuja takie same warunki jak w przypadku sprzedazy prowizyjnej.
Gdy pracownik wykaze sie umiejtnosciami wysylamy umowe o prace(2800zl brutto) lub zlecenie (2100zl + premie zalezne od sprzedazy(50-300zl)
Przy umowie o prace lub zlecenie minimalny czas pracy to 40 godzin tygodniowo ( wliczajac weekendy )
Praca zdalna

Do rozpoczecia wspolpracy bedziesz potrzebowal konta allegro.
W przypadku umowy o prace , pracownik korzysta ze swojego konta tylko w okresie probnym.
Po podpisanu umowy oferujemy mozliwosc sprzedazy na firmowym koncie.

Glownym asortymentem sa telefony komorkowe/smartphony oraz elektronika wysokiej jakosci.

Gwarancja obejmuje kazdy towar na okres 12 , 24 lub 36 miesiecy , zaleznie od marki.
W razie nie zadowolenia towar mozna zwrocic bez podania przyczyny do 10 dni ( koszta przesylki nie sa zwracane )

Do kazdej wyslanej paczki dolaczamy dowod zakupiu oraz wypelniona karte gwarancyjna.

WYSYLKA:
Wysylki sa realizowane raz lub dwa razy w tygodniu.

Mozliwe przesylki to:
Wysylka kurierem DHL po przedplacie
Wysylka poczta polska

Wymagamy od pracownika zapoznania sie ze specyfikacja towaru ktorego opis wysylamy mailowo.

Jesli zainteresowala Cie nasza oferta , wyslij nam swoje dane ( CV , jesli nie zostalo zamieszczone w aplikacji) oraz login z allegro.
Wymagamy minimalnego doswiadczenia przy sprzedazy prowizyjnej.
W przypadku umowy o prace , wymagamy aby klient aktywnie aktualizowal swoja wiedze na temat sprzedazy.

Wymagane minimum 10 pozytywnych transakcji.

Z powazaniem
Krzysztof Rumanik



W dniu 18 listopada 2013

Masakra dobrze ze zobaczyłam ...ale oszust....odpisał ze towar wysyłany z hurtowni haha ...Dobrze ze mozna po przez google wyszukac oszustów współczuje naiwnym :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
własnie Pan Zbigniew Bułkowski zabral sie za Olsztyn pisze z nim dał mi swoją propozycje 8% i zwrot z allegro od razu zaczełem szukac po nazwisku i o to własnie trafiłem na to forum i co dalej robimy żeby go złapac ?? udac sie na policje z tym ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jaki mail do tego bułkowskiego?
oferta poza nazwiskiem taka jak powyższe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ze mna przez gg sie kontaktował rąbany oszust
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Idz na komisariat, nawet się nie zastanawiaj. Wiem, że już zostało to zgłoszone na komisariatach w Olsztynie i w Lublinie. Im wiecej osób to zgłosi tym szybciej złapią go.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odpowiedziałam na jego ofertę pracy, ale nie zgodziłam się na pracę, bo go sprawdziłam. Chętnie złożę zeznania, qlemi@tlen.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

Znalazlam podobne ogłoszenie na tablicy pl

Wysłał mi umowe partnerką, podał nip i rego firmy również z trojmiasta
KAZAŁ WYSTAWIC PRZEDMIOT z ktorego z 100 zł bedzie dla mnie.

iphone 4s za bardzo niska cene nówka 1060 zl sprzedal sie odrazu i teraz mialabym zrobic przelew dla pracodawcy ale jesli to oszust to chyba skoncze ta zabawe proszę o pomoc

dodam ze podaje sie za KRZYSZTOF GRUDZIEŃ FIRMA KLANET !!! GDYNIA
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jego email : praca@krzysiektrans.pl

Umowa Partnerska

zawarta w dniu 20,01,2014r .pomiędzy: Firmą Handlowo-Usługowa KLANET
NIP 5841310894, REGON 221187125, z siedzibą w ul. Leopolda Staffa 11D lok. 32, 81-597 Gdynia zwanej dalej firmą KLANET
, a
Firmą/osobą : Alina Langowska
NIP/pesel : 92082600881 REGON/nr . dowodu osobistego: ATE226771 zwanego dalej Partnerem,
(wszystkie rubryki muszą być wypełnione)
§ 1
Partner zobowiązuje się sprzedawać produkty firmy KLANET w celu powiększenia bazy klientów zainteresowanych dokonaniem zakupów oferowanych przez firmę KLANET
§ 2
Strony ustalają, że Partner otrzyma wynagrodzenie w wysokość prowizji równej kwocie określonej w instrukcji będącej załącznikiem tej umowy. W przypadku nie osiągnięcia kwoty 1600zł z wynagrodzenia prowizyjnego , firma KLANET gwarantuje minimalne wynagrodzenie 1600zł netto w cyklu miesięcznym
§ 3
Partner zobowiązuje sie używać do promocji sprzedaży dostępnych metod zgodnych z instrukcją, regulaminem oraz zgodnych z polskim prawem. Zabrania się używania spamu czyli wysyłania nie zamówionych informacji.
§ 4
Partner oświadcza, iż zapoznał się z instrukcją oraz regulaminem i akceptuje warunki współpracy tam zawarte.
§ 5
Umowa zostaje sporządzona na czas nieokreślony z zastrzeżeniem, iż w przypadku braku aktywności Partnera w ciągu 2 tygodni (braku zamówień) traci ważność i automatycznie wygasa bez prawa Partnera do wynagrodzenia lub odszkodowania.
§ 6
Każde zamówienie przedłuża ważność umowy na kolejny okres 2 tygodni. W przypadku wygaśnięcia umowy lub jej rozwiązania Partner nie będzie otrzymywał zleceń od firmy KLANET.

piszcie na moj email : meryolo@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pan teraz działa na płockich ogłoszeniach plocman
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zgadza sie. napisalam tez do niego ale najpierw chcialam zapoznac sie z jakimis opiniami no i prosze co znalazlam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zgadza się, działa na płockim portalu. Dostałem regulamin i dziwię się, że po przeczytaniu czegoś takiego ktoś dał się namówić (nabrać) na współpracę. Matoł edukację zakończył chyba w sześciolatkach. Nazwa firmy to klanet a email praca@krzysiektrans.pl.

pzdr dla Trójmiasta
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dobrze jest poszukac ..tez nawiazalem z nim kontakt ale cos mi tu smierdzialo wiec postanowilem poszukac i oto cala prawda...tepy frajer
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!
Praca polega na sprzedaży produktów elektronicznych (telefony, odtwarzacze)
za pośrednictwem serwisu allegro.
Praca na zasadzie umowy zlecenie (Ew. jeżeli ktoś posiada własną DG na
zasadzie umowy partnerskiej )
Szukamy osób doświadczonych w sprzedaży poprzez serwis allegro.

Wynagrodzenie jakie możemy zaproponować na początek to :
50zł za sprzedaż przedmiotów o wartości poniżej 500zł,
80zł- za sprzedaż przedmiotów pomiędzy 500zł- 1000zł
oraz 100zł za sprzedaż przedmiotów o wartości powyżej 1000zł.
Oczywiście dodatkowo zawracamy wszystkie koszty allegro.

Kwestia zarobków zależy tylko wyłącznie od Państwa pracy. Od wyglądu aukcji
opisu , kontaktu z klientem . Przykładowo że sprzedadzą Państwo dziennie 3
przedmioty to zarabiają Państwo minimum 150zł . Średnio użytkownicy
sprzedają od 30-150 przedmiotów msc.
W przypadku mniejszej ilości sprzedanych produktów gwarantujemy 1600zł netto
podstawy.

W załączniku zamieszczam instrukcję oraz regulamin. Znajdują się tam
wszystkie szczegóły naszej współpracy. Proszę się zapoznać .
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani, zapraszam do kontaktu.
Proszę informację :
Jaką ilość komentarzy posiadają Państwo w serwisie allegro?
Czy posiadają Państwo dostęp do drukarki skanera?
Od kiedy możecie Państwo rozpocząć pracę ?
Proszę o podanie nr. tel ?
Potrzebujemy kogoś od zaraz.
Możliwe rozpoczęcie pracy od zaraz.
Serdecznie Pozdrawiamy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz działa okolice Bydgoszy Torunia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Sierpcu też się ogłasza
http://www.sierpc.com.pl/ogloszenia/index.php?akcja=dam_prace
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam w klubie.Dlaczego polcja nic z tytm nie robi?/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyżby był to ten sam oszust ?

http://tablica.pl/oferta/praca-w-domu-sprzedaz-produktow-przez-internet-CID4-ID5rVph.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://regon.info/656150/krzysztof-grudzien-klanet/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem z woj. Kujawsko - Pomorskiego. Tu też działa, pod takimi danymi: http://www.stat.gov.pl/regon/

Jestem osobą która niestety się nacięła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może jak nie Policja to TVN? Uwaga lubi takie historie i są skuteczni w namierzaniu takich typków. No i podejrzewam, że Policja zacznie inaczej pracować z kamerami TVNu nad głowami...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie złapią go bo olewają sprawę w moim przypadku psy nawet nie wystosowali pisma do banku o uzyskanie danych... szkoda gadać kraść w Polsce możesz do woli. Sprawa dla niewtajemniczonych wygląda tak że typ korzysta z wifi darmowego lub sima na kartę i co trochę zmienia więc jest nie do namierzenia konta bankowe są na przypadkowych żuli spod monopolowego co za 50 zł dają mu dowód osobisty. Sprawa umorzona a ja bardziej wyszedłem na oskarżonego niż pokrzywdzonego jak ktoś się dał wychu... musi szykować kasę do oddania. Jeżeli ktoś kiedyś będzie miał jego PRAWDZIWE podkreślam prawdziwe dane proszę o kontakt.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pitole policja NIC z tym nie robi, kompletnie NIC!!!

ja od września zeszłego roku spłacam z****ny kredyt który musiałam wziąć bo jak się okazło jestem strasznie naiwna niestety!!!! i od tamtej pory cisza , sprawa zgłoszona na policje . Podsłuchiwać ludzi to maja metody i namierzać a złapać takiego złodzieja który oszukał setki osób nie mogą ! masakra jakaś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie mam w ogóle szacunku do władz !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a co Policji po danych konta? Prepaidy do banku możesz kupić nawet w kioskach, konto na słupa to wydatek około 2 tysięcy pln a połączenia z internetem realizowane są w taki sposób, że osoba nawet siedząc w swoim domu jest nienamierzalna.

Z ciekawości zacząłem drążyć tematykę bezpieczeństwa i anonimowości w sieci, zajrzałem do sieci TOR, trafiłem na odpowiednie forum i mina mi zrzedła. Rozmowy o wszystkim, handel, instrukcje do każdego typu przestępstwa.

Ciekaw jestem miny przeciętnego Kowalskiego, który zacznie czytać o ogłoszeniach ze zleceniem gwałtu czy morderstwa, cenie takich usług i sposobach ich finalizacji.

Polecam widzom o mocnych nerwach, przeglądarka nazywa się Tor Browser a forum nazywa się torepublic. Adresu nie podam, żeby kompletne ciamajdy tam nie dotarły tak łatwo, ciut bardziej dociekliwi trafią.

Uprzedzam jednak - czytanie tego uzależnia, bo człowiek zaczyna sobie zdawać sprawę z takich spraw, że opowiadać można godzinami. Mam nadzieję, że dzięki temu gdzie dotarłem troszkę się uodporniłem na wszelkiego rodzaju zagrywki tam prezentowane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwaga!
Ogłoszenie z kujawsko-pomorskiego o pracy jako sprzedawca allegro jest fałszywe!
Człowiek podaje się jako włodarczykwaldemar@sklepgsm.tk
Podaję tekst jaki został do mnie wysłany mailowo.
Ogłoszenie zostało znalezione na portalu praca gratka. Opcje wyszukiwania Bydgoszcz.

Poszukujemy osoby do prowadzenia sklepu internetowego za posrednictwem
portalu allegro.pl
Aby rozpozcac wspolprace , bedziesz potrzebowac konta allegro.
Pracownik korzysta ze swojego konta przez okres probny ( 1-3 aukcje).
Jesli transakcje beda przeprowadzaone prawidlowo otrzyma on pozwolenie
jak i dane potrzebne do zalozenia
konta firmowego.

Do zadan pracownika nalezalo bedzie:
Wystawianie aukcji (smartphony Samsung, Nokia itp w zaleznosci od
asortymentu)
Kontrola transakcji
Kontakt z klientem
Informowanie nas o wplatach oraz robieniu miesiecznych zestawien

Przed podpisaniem umowy o prace pracownik musi przejsc okres probny.
System wynagrodzenia podczas chwili proby polega na prowizyjnej sprzedazy.
Porowzija od sprzedanego przedmiotu to 6% wartosci towaru.

Okres probny trwa od 7 do 14 dni.

Jesli pracownik nie popelni wiekszych bledow, wysylamy umowe kurierem
lub umawiam sie na spotkanie w naszej siedzibe.

Istnieje rowniez mozliwosc podpisania umowy zlecenie. Wynagrodzenie to
2000zl + 1% wartosci przedmiotu od kazdego sprzedanego
przedmiotu (przedzial okolo 2300-3500zl).

W przypadku umowy o prace obowiazuje stala wyplata 2600 zl netto( na
reke) z mozliwoscia awansu.

klient ma prawo zwrocic towar do 10 dni bez podania przyczyny.
Towar zwracany jest bezposrednio do naszej siedziby.
Gwarancja na produkt obowiazuje 24 miesiace.

Pracownik ma obowiazek zaznajomic sie ze sprzedawanym przedmiotem (
przeczytac specyfikacje dostepna w internecie )

W razie zainteresowania prosimy o przeslanie nicku z allegro

Wlodarczyk Waldemar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Poszukujemy osoby do prowadzenia sklepu internetowego za posrednictwem
portalu allegro.pl
Aby rozpozcac wspolprace , bedziesz potrzebowac konta allegro.
Pracownik korzysta ze swojego konta przez okres probny ( 1-3 aukcje).
Jesli transakcje beda przeprowadzaone prawidlowo otrzyma on pozwolenie
jak i dane potrzebne do zalozenia
konta firmowego.

Do zadan pracownika nalezalo bedzie:
Wystawianie aukcji (smartphony Samsung, Nokia itp w zaleznosci od
asortymentu)
Kontrola transakcji
Kontakt z klientem
Informowanie nas o wplatach oraz robieniu miesiecznych zestawien

Przed podpisaniem umowy o prace pracownik musi przejsc okres probny.
System wynagrodzenia podczas chwili proby polega na prowizyjnej sprzedazy.
Porowzija od sprzedanego przedmiotu to 6% wartosci towaru.

Okres probny trwa od 7 do 14 dni.

Jesli pracownik nie popelni wiekszych bledow, wysylamy umowe kurierem
lub umawiam sie na spotkanie w naszej siedzibe.

Istnieje rowniez mozliwosc podpisania umowy zlecenie. Wynagrodzenie to
2000zl + 1% wartosci przedmiotu od kazdego sprzedanego
przedmiotu (przedzial okolo 2300-3500zl).

W przypadku umowy o prace obowiazuje stala wyplata 2600 zl netto( na
reke) z mozliwoscia awansu.

klient ma prawo zwrocic towar do 10 dni bez podania przyczyny.
Towar zwracany jest bezposrednio do naszej siedziby.
Gwarancja na produkt obowiazuje 24 miesiace.

Pracownik ma obowiazek zaznajomic sie ze sprzedawanym przedmiotem (
przeczytac specyfikacje dostepna w internecie )

W razie zainteresowania prosimy o przeslanie nicku z allegro

Wlodarczyk Waldemar
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oszust nie próżnuje ... dobrze że został poruszony temat i można dowiedzieć się o takich gnojkach !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć
Wczoraj zgłosiłem się do tego samego kolesia ale na szczęscie w porę zajrzałem na to forum bo juz miałem klienta na ten telefon. Dzieki za pomoc. Zgłosił juz ktoś ten przypadek na Policji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wierze !!! Mamy 2015 rok! Czytam wypowiedzi zamieszczone tutaj od 2012 roku a ten facet nadal naciąga ! Czemu nikt go nie namierzył ? ukarał ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
smiac mi sie z was chce :D po prostu chce mi sie smiac! jak mozna dac sie tak wydymac? po ile wy lat gimby macie? 16? nigdy nikomu nie udostepnia sie konta allegro, zrozumcie to matolki bez szkoly. zacznijcie uzywac mozgu! musicie myslec! bo inaczej zginiecie na tym swiecie jak frajerzy...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też zostałam tak wrobiona w sprzedaż, tyle że miałam umowę. Byłam dzisiaj na komisariacie, ale nikt nie chciał przyjąć zgłoszenia. Co teraz? I rzeczywiście winna tu jest chyba tylko moja głupota.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
znalazlam takie ogloszenie: http://www.oglaszamy24.pl

wystawilam glupia uakcje, teelfon spzredany, otrzymalam prowizje, ale telefon nie zostal wyslany do osoby. mam jej emaila, telefon nie odpisuje.ta osoba jeszcze mi odpisuje ze chyba nie mam rozumu skoro sie dalam oszukac.

to jej email: izabela.wehowska@onet.pl

ogloszenie o tekij tresci:

Ogłoszenia / Allegro / Warszawa
Ogłoszenia Inne
Kategoria:
Pozostałe / Inne
Miasto: Warszawa
Dodano: 11 Styczeń 2015 10:35
Witam. Poszukuję osób chętnych do wystawiania ogłoszen na portalu allegro.pl. Jestem w stanie zaplacic 100 a nawet 200 zł od sprzedanego przedmiotu, a ceny będą dosyć atrakcyjne więc bedzie dobrze szło. Dobry dodatek do stałej pracy w domu Zainteresowane osoby prosze o kontakt. Prowadze swój komis z mężem Pozdrawiam Iza.
Kontakt:
OGŁOSZENIE NIEAKTUALNE
Ogłoszenia Ogłoszenia / Allegro

bardzo prosze osoby, ktore sie tak daly nabrac jak ja tej oszustce, na mojego emaila: marget22@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, próbuje mnie własnie naciągnąc na łańcuszek za 4600zł(kupiłem na aukcji allegro) żebym wpłacił na konto pieniądze a ona wyśle mi towar. Chciałem odebrać osobiście ale niby nie ma czasu. Zakupy z konta golcegalatto nie jej tylko kogoś innego kto twierdzi że towar nie jest jego tylko właśnie jej i przekazuje mojego emaila w celu uzgodniena opłacenia za przedmiot.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
próby wyłudzenia, również te nieudane powinno się zgłaszać na policji ale także do samego allegro z prośbą o zablokowanie konta takiego użytkownika.
Policja nie ma prawa odmówić przyjęcia nawet najbzdurniejszego zgłoszenia.
To czy podejmą śledztwo czy nie to już osobna bajka.
Sama próba wyłudzenia to już jest przestępstwo.
Jak się nie zgłosicie to będą działać dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
policja jest do niczego, wyjdzie tylko ze to my jestesmy naiwniaki i glupki i sie osmieszymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się dałem nabrać w styczniu na ogłoszenie Waldemara Włodarczyk i niestety sprawa się ciągnie do dzisiaj a policja nic nie wie masakra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teraz jest wysyp nowych ofert na olx, co i rusz się pojawia taka oferta
http://olx.pl/oferta/praca-zdalna-wystawianie-aukcji-internetowych-CID4-IDdaJEB.html#141b6b6fdb
http://olx.pl/oferta/praca-zdalna-wystawianie-aukcji-CID4-IDdaJDt.html#141b6b6fdb

Ja o mało bym się nie nabrał, ale zapaliła mi się kontrolka, że jak to, mam sprzedać coś ze swego konta, ktoś przeleje kasę na konto tego oszusta, oszust może i coś wyśle (albo i nie) a ta rzecz to będzie bodaj cegła i kto za tę transakcję będzie odpowiadał ? no oczywiście ja bo ja ją wystawiałem. Jak to wszędzie szukają naiwnych, należę do ostrożnych ale tez prawie bym się nabrał.

Gdy napisałem do niego na inną oferte to odpisał:
Dnia Wtorek, 8 Grudnia 2015 14:50 tomasz.macala111 napisał(a)
> Witam,
> nazywam się Tomasz Macala i prowadzę wraz ze swoim przyjacielem komis z elektroniką. Poszukujemy osoby chętnej do pracy zdalnej we własnym domu, a dokładnie chodzi o wystawianie ogłoszeń na platformie allegro. Nasz komis do chwili obecnej był tylko punktem naziemnym, ale postanowiliśmy się przenieść także na internet. Prowadzony będzie profil firmowy aczkolwiek z racji, że poszukujemy godnego zaufania pracownika, który będzie rzetelny wobec nas musimy przeprowadzić tzw okres próbny. Okres
próbny będzie wykonywany z Pana konta prywatnego i będzie trwał tylko jedną sfinalizowaną transakcję. W kwestii wynagrodzenia w okresie próbnym jesteśmy w stanie zapłacić 100 zł+prowizję, którą nalicza portal allegro natomiast po udanym okresie próbnym stawka wzrośnie. Co do umowy oczywiście po próbnej aukcji podpisujemy "umowę zlecenie". Jeżeli chodzi o wysyłkę przedmiotów to oczywiście zajmujemy się tym my gdyż mamy podpisaną umowę z firmą kurierską DHL.
>
> Czy jest Pan zainteresowany?
>
> Jeżeli tak to bardzo bym prosił o wiadomość, a przyszykuję próbną aukcję.
>
> Tomasz Macala
>
> * Ps. Może Pan dostać wiadomość od OLX, że jest to sztuczna oferta pracy, ale proszę nie zwracać na to uwagi gdyż nie odpisujemy większości zainteresowanym, ponieważ mija to się z celem bo szukamy odpowiedzialnego pracownika.

A więc dalej sobie naciągają ludzi, może robi tak już wiele osób.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja również padłam jego ofiarą tylko mi napisał , że otworzył dopiero lombard. Również podał się jako Tomasz.macala221 . Uważajcie. Ja na szczęście dzięki klientowi który zauważył te same zdjęcia na Ebayu usunełam aukcję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jesteś zainteresowany szybką gotówką bez sprawdzania baz BIK i KRD? To dobrze trafiłeś tylko u nas pożyczka na dowód do 200,000 tyś! george_douglas127@outlook.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zaglada ktoś tu jeszcze?
chyba go namierzyłam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, mogę prosić o jakieś informacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ano,tak to działa nic dziwnego że ludzie wpadają w macki takich grup
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś wie coś więcej czy nadal nic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
odzyskał ktoś już kase ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, to i ja po krótce opiszę jak zostałam oszukana.
W 2013 roku również zostałam oszukana przez tego gościa. Ogłoszenie pod nickiem "global.media" znalazłam na tablica.pl. Pisał do mnie z numeru GG: 46942097.
Dostałam propozycję: "Praca polega na sprzedazy, obsludze klientow online w serwisie w allegro. Otrzymuje Pan prowizje w wysokosci 8 % od ceny sprzedazy produktu oraz pokrycie prowizji allegro. Towar sprzedajemy tylko nowy z 24 miesieczna gwarancja, oraz wysylamy w ciagu 48 h od wplaty. Po zakulie klient placi u Pana za towar a Pan do Nas przesyla zaplate odejmujac Swoja prowizje oraz rachunki allegro"

Wtedy działał pod danymi:
Fhu Comp Marek Świderski,
Rzeczna 3,
80-014 Gdańsk
nr konta: 49 2490 0005 0000 4000 6283 4304

Kasę (głupia!!!) wysłałam mu na konto, kupujący przedmiotów nie otrzymali i cisza.
Sprawa ciągnie się do dziś. Namierzyli go (Andrzej Deska, Otwock, bezrobotny, wykształcenie podstawowe), przyznał się, potem wszystko odkręcił więc go uniewinnili. Niedawno sprawa została skierowana do sądu w Wawie i nadal czekam na rozwój wydarzeń.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Kryminalne Trójmiasto

Poszukiwany: Marcin Kropidłowski (44 odpowiedzi)

Marcin Kropidłowski . Rodzice: JADWIGA, GERARD Data i miejsce urodzenia: 1981-05-28,...

Zaginiony: Jacek Adamczyk (15 odpowiedzi)

Jacek Adamczyk . ur. 20.10.1966 r. zam. Gdańsk, ul. Arkońska 244/4 Komisariat Policji w...

do góry