Widok

Powrót do jazdy rowerem po wodzie w kolanie.

Witam
Mam takie pytanie. Przez ok. 4 miesiące zmagałem się z urazem jakim była woda w kolanie ( z resztą nadal się z nim zmagam bo chodzę na rehabilitacje). Uraz ten uniemożliwił mi jazdę na rowerze. Zakazał jej mi lekarz. Teraz chcę powoli wrócić , ale jak to zrobić by ten uraz mi się nie odnowił. Niestety w Internecie brak jakichkolwiek informacji na ten temat. Bardzo proszę tylko o poważne odpowiedzi , bo to dla mnie bardzo ważne
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2
mogę ci dać nr tel mojego ortopedy.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Idź do fachowca, a nie szukaj porad w sieci - poza tą na początku zdania. Ludzi którzy myślą, że im się wydaje, że coś wiedzą jest na pęczki - a to coś przeczytali kątem oka na forum, a to cos usłyszeli na imprezie, a to pania Ania z księgowosci opowiadała, że jej mąż miał kolegę i tego kolegi syn... Zaszkodzić niedzwiedzią przysługą można sobie banalnie łatwo. Lekarz lub fizjoterapeuta i tyle w temacie.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tyle że lekarz mnie ciągle zbywał gdy mu zadawawałem to pytanie
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zmień lekarza WOJT. Będziesz mógł "zadawawać" więcej pytań.
W sieci można znaleźć najwyżej miłość życia, albo rower, ale nie receptę na wodę w kolanie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tylko czy w Gdańsku jest jakiś lekarz zapalony rowerzysta i w dodatku niebiorący za drogo za wizytę. Mój akurat jest zmotoryzowany i nie rozumie mojego problemu
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie trzeba być rowerzystą żeby rowerzystę leczyć, bez przesady
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Tylko kogokolwiek się pytam każdy nabiera wody w usta albo jedyną odpowiedzią jest nie wiem. Dlatego lekarz rowerzysta byłby bardziej kompetentny bo mój problem by zrozumiał a lekarz kierowca nie rozumie go
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
Poszukaj lekarza sportowego. Dla przeciętnego lekarza medycyna sportowa raczej nie jest chlebem powszednim, wiec zeby źle nie doradzić woli jazdy lub biegania prewencyjnie zabronić.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
To jest jakiś pomysł. Co prawda jestem rowerzystą turystą , ale taka konsultacja być może by mi pomogła. Może znacie gdzieś kogoś takiego , u którego się leczyliście.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
napewno niema jedzenia zima bo zalatwisz kolano sobie oziebiasz i stan zapalny sie pojawia
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Właśnie zimą trzeba więcej jeść :)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
To chyba jedna z największych bzdur na temat jeżdzenia rowerem w zimie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Poza tym, doczytaj sobie co to jest stan zapalny i w wyniku czego powstaje, bo na pewno nie w wyniku oddziaływania temperatur z jakimi ma się do czynienia jeżdząc na rowerze w zimie.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
darmowa krioterapia z jazdy zimą !
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
pogadamy jak ci sie zwyrodnienia porobia i roumatyzm dopadnie
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
A rozumiem jak się chodzi po mrozie tak normalnie to się nie robi reumatyzm i zwyrodnienia? Tylko na rowerze?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
jednego można być pewnym:
źle, za nisko ustawione siodełka powodują więcej szkód w kolanach rowerystów, niż tęgi mróz w zimie

jest też ciekawa teoria wiążąca zwyrodnienia stawowe z infekcjami chlamydiowymi
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam wrażenie, że dramatycznie poszukujesz lekarza, który powie Ci to, co pragniesz usłyszeć, czyli że można jeździć do woli. Może raczej poszukaj specjalisty od rehabilitacji, bo lekarze ortopedzi znają się na tym mniej niż rehabilitanci. Dla lekarza jesteś wyleczony, to ze masz pewne drobne dysfunkcje to nieważne. Zrozum ich, na co dzień spotykają się z naprawdę dramatycznymi przypadkami i Twoje problemy z rowerem są nieistotne.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeżeli masz konto na Facebooku to zapytaj kolegi, który się nazywa Twardy Wojciech, on miał również wodę w kolanie i już jeździ na rowerze. Może Ci podpowie gdzie się leczył u jakiego lekarza.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Daj ogłoszenie, że poszukujesz lekarza - rowerzysty, a nie kierowcy blachosmroda. Na pewno jest mnóstwo takich, co się zgłoszą i wezmą 10 zł za poradę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
toż to Wojt Wspaniały jest w istocie .
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Polecam https://m.trojmiasto.pl/forum/Dr-Andrzej-Zietek-jaki-z-niego-fachowiec-t563307,1,50.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://plus.google.com/103435937234886475456/about?gl=pl&hl=pl

Może lekarze mają jakieś zasadnicze uwagi to tego typu urazów, ale ja miałem już kilka 'nieprzyjemnych zdarzeń' i wyżej wspomniany lekarz przez duże SZ zawsze powtarzał że dla kolana zbawienny jest ruch i rower jest najlepszy . Tylko siodełko musi być wysoko ( ale nie za wysoko - wiadomo ;-) )

Życzę zdrowia !!!

ps. a jak będą jakieś uwagi od młodych to trzeba im cytować ' pana ordynatora ' .. ;-)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
wazne też zeby przy poziomym ustawieniu pedałów, kolano ktore jest z przodu było na wysokosci osi pedału:

www. retul.com/content/img/web-131029-Krughoff-6273-Edit-2-cropped.jpg
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Naprawdę w tym położeniu trzeba mieć jeszcze piętę w dole? Zawsze myślałem, że pięta w dole jest na samej górze, w poziomym położeniu korby stopy też poziomo, a do dołu palce w dół. Albo w ogóle od płasko na górze, do palce w dole na dole, jak w foot-flex.
Ja tam mało macham stopami, ale takie opuszczenie pięty jak na tym obrazku trochę mnie dziwi.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
na te stopy to bym raczej nie patrzał
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
ruch jest zbawienny, ale dostosowany do ilości wody w kolanie
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jest ruch i ruch. Jazda na rowerze sama w sobie odciąża biodra i zapewnia ruch kolan, ale:
- twarde przełożenia i ciśnięcie na góry powoduje duże obciążenie kolan i bioder, jak dźwiganie sztangi.
- nawet miękkie przełożenie i wysoka kadencja w ilości solidnej, może powodować nadwyrężenie ścięgien. Taka kadencja 90/min to jest 5400/h, czyli na 5-godzinnej wycieczce (realna średnia będzie jakieś 83 rpm) mamy 25 tysięcy zgięć każdego kolana!

Więc na chore kolana rowerek, ale bez przesady. Dopiero jak nie boli, to można po trochu dociskać.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
lub cukru w kostkach
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Miałem już kilka drobnych jazd od 8 do 12 km i żadnych zmian nie było. Teraz szyki krzyżuje mi trochę pogoda i zapalenie krtani.
Po tych jazdach żadnych zmian w kolanie nie było. Na wszelki wypadek zakładam jeszcze na nie opaskę
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zimą to ja bym z wodą w kolanie nie jeździł, bo przy silnym mrozie może zamarznąć. Łatwo też się obalić i stłuc kolano - taka dajmy na to szklanka i co wtedy ?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Oczywiście że w skrajnych warunkach , gdy jest śnieg lub gołoledź nie jeżdżę za duże ryzyko. Z powodu przede wszystkim pogody nie było mnie na Mikołajach
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Wydaje się, że żaden z komentarzy WOJTOWI nie pomógł. Nic nie pisze o lekarzu, który by zaradził wodzie. Chyba jak się zrobi ciepło, wiosennie, woda sama odparuje z kolana i na wyasfaltowanych szlakach rowerowych znów będzie można spotkać Kobrę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja go rozumiem, że d*psko się pali do siodełka, ale kolano nie pozwala. Nie da sobie wyleczyć tego kolana a jeździ cały czas, zresztą to jego problem. Na jego miejscu dawno bym był u jakiegoś lekarza sportowego, aby na wiosnę wystartować w pełni sił.
Wojtek jedź do Sopotu Żabianka AWF i tam Ci pomogą. Jest tam pani rehabilitantka sportowa, która być może Ci pomoże, trzeba coś próbować a nie jeździć i ciągle narzekać.
Amadeos 882 063 734
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Lekarz sportowy jest dobry dla sportowców, a tu chodzi o wodę w kolanie, a nie w d*psku
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
przeczytaj jeszcze raz co napisałem, pisałem o kolanie a nie o d*psku
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
no tak bo sportowcy to są inaczej zbudowani, sciegna z kevlaru, kosci z tytanu i stawy z uj wie czego.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
Zapewne w tym przypadku lekarz sportowy będzie się znał lepiej, bo chodzi o uprawianie (amatorskie, bo amatorskie) sportu i o kontuzję też nieobcą sportowcom.
Niemniej zawodowiec różni się od amatora tym, że amator chodzi do szkoły, albo pracuje i część, albo całość wolnego czasu poświęca zabawom/treningom/wyścigom, czyli jeździ na rowerze. Zawodowiec jeździ na rowerze (trenuje, ćwiczy inne sporty, odpoczywa i leczy się w celu jeżdżenia na rowerze), a pozostały wolny czas przeznacza na szkołę lub inne rozrywki. Czas poświęcony, oraz cele są diametralnie inne. A, że zawodowiec ma za sobą sztab ludzi i pieniądze, których celem jest doskonalenie zawodowca, to jest on zwykle doprowadzony do pełni/granic/poza granice jakie daje mu to ciało, w którym się urodził. Z amatora można by zwykle wycisnąć więcej niż stan do którego doprowadza się sam, czy pod okiem trenerów trenujących amatorów.

Kiedy miałem 13 lat, zaproponowano mi wstąpienie do klubu kolarskiego. Wiem, że nigdy bym nie osiągnął oszałamiających wyników (nie te predyspozycje), kusiła jednak mnie możliwość dosiadania bardzo dobrego (jak na tamte czasy) sprzętu, ale wystraszyłem się, że znienawidzę jazdę na rowerze, kiedy stanie się codziennym obowiązkiem.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
@~sot
"d*psko się pali do siodełka, ale kolano nie pozwala"
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2
jak po wodzie to chyba najlepszy będzie rower wodny?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Rowery

gdzie dobry serwis rowerowy? (10 odpowiedzi)

cześć, tak się składa, że dużo jeżdze, ale mam dwie lewe ręce i mało cierpliwości do...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

do góry