Widok

Prawnik / porada prawna - kredyt CHF 2008

Usługi i wykonawcy Temat dostępny też na forum:
Witam,
w Polsce organizują się ludzie ws. pozywania banków za niedozwolone klauzule w umowach kredtywoych hipotecznych tzw frankowych. Poszukuje kogoś z kim mógłbym skonsultować swoją umowę i kto ewentualnie pomógłby podjąć odpowiednie kroki.
Macie namiary na jakąś dobrą kancelarię prawną w 3city, która pomogłaby człowiekowi w sytuacji dość skomplikowanej? Na początek chodziłoby o przejrzenie umowy pod odpowiednim kątem.
Z góry dzieki,
s.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 3mieście nie znajdziesz takiej kancelarii. Oczywiście chętni na skrojenie ciebie sie znajdą, natomiast nie dowiesz się od nich więcej niż z internetu i słono zapłacisz - bo zapoznanie się z tematem na którym się nie znają zajmie im trochę czasu.

Zobacz kancelarie DTM z warszawy . Oni zajmują sie pozwami zbiorowymi przrciwko bankom. Możesz napisać do nich maila.

nie da się nie zauważyć, że na rynku pojawiają się kancelarię, które wietrzą interes na frankowiczach. Oni zarobią przy każdym scenariuszu, kasę chcą z góry, nie dają gwarancji i niczym nie ryzykują.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Sorry ta kancelaria to DTW.

W kwestii analizy umowy, przypomniałem sobie, że kolega mi mówił , że kancelaria Modzelewskiego coś takiego oferuje, przy czym ustna analiza kosztuje 1000zl. Szczerze mówiąc nie wiem jaki jest tego sens, co najwyżej dostaniesz informację "możesz powalczyć".

Generalnie najlepiej zacząć od intetnetu i nie wdawać się w koszty pochopnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaki jest sens wogole cos z tym robic? Jesli zaplacisz kancelarii razem np 5 tys to jestes 5 tys w plecy ! Jesli sobie policzysz roznice w racie np 100zl ( w koncu frnak kosztuje ponizej 4 zl do tego libor jest ujemny) wiec zanim Ci sie zwroci koszt kancelarii w nizszej racie minie 50 mies i to przy zalozeniu, ze wogole cos im sie uda ! A jak nie to wtopisz !

Tym bardziej, ze Bank Szwajcarii juz przebakuje, ze bedzie musial zrobic interwencje aby oslabic kurs franka! A to znaczy, ze jego wycena spadnie. Wiec latanie do kancelarii to jest zwykla naiwnosc i strata pieniedzy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Masz błędne spojrzenie na tą kwestię i wnioskuję, że nie wiesz o co chodzi w tzw kredytach frankowych.

a nie chodzi o wysokość raty tylko o kapitał, nikt nie chce mieć do spłaty więcej niż wziął, a w niektórych przypadkach jest to nawet 2 razy więcej, pomimo regularnego spłacania kapitału

Tak więc mowa jest o 100, 200 , 300 i więcej tysiącach zl a nie o 100zl na racie. A co do kosztów to dochodząc indywidualnie 5 tys to by z pewnością nie wystarczyło, ale pozwy zbiorowe to koszt rzędu 1000 zl.

Więc sens robienia czegoś z kredytami w chf jest, bo ryzykujesz 1000 zl aby zyskać kilkadziesiąt lub kilkaset tys zl.
Ryzyko znikome bo nic nie zapowiada spadku franka do 2-3 zl.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie o to chodzi, o zasady. banki to święte krowy, ale procesy ruszają, może coś się zmieni.
kancelarii w 3city nie znam, ale jest taka organizacja ProFuturis - w niedziele 22.02 o 14 (?) przed Neptunem będzie protest.

swoją drogą - banki nieźle sobie zrobiły kłopot z tymi klauzulami niedozwolonymi. ale ktoby się przejmował ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tym zyskaniem kilkudziesieciu lub kilkuset tysiecy to pojechales ))))) ale zycze powodzenia. Zreszta niedlugo powinny zaczac sie procesy. Sam jestem bardzo ciekawy jak to bedzie. Wiadomo, ze lepiej by bylo gdyby pieniadze zostaly w kieszeniach Polakow. Wydaliby je mądrzej i lepiej niz banki, ktore dodatkowo w wiekszosci sa zagraniczne i tam plyna zyski.

Mysle tez, ze gdyby zarzuty wobec bankow byly pewne i mocne to nasz Rzad, ZBP i inne instytucje juz dawno zmusilyby banki do korekty umow czy rat. Nalezy pamietac, ze w bankach takze pracuja sztaby prawnikow, ktorzy gmatwaja umowy aby byly one zgodne z prawem i nie do podważenia. Juz niedlugo bedziemy mieli odpowiedz. Choc jak to w zyciu bywa zakrecone sprawy w Sadach rozpatrywane sa latami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tutaj szeroki artykul na temat tego co mozna zrobic z kredytem we frankach

http://samcik.blox.pl/2015/01/Oto-piec-patentow-na-uniewaznienie-kredytu-we.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umowami kredytowymi we frankach i problemami z nimi związanymi zajmuje się Kancelaria K&S Kardasz Staszak - to ich strona http://www.krp-ks.pl
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

a czy wiecie czy oni juz jakąs sprawę frankową wygrali?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdyby wygrali to byłoby głośno o tym...
Poza tym lepiej mieć prawnika z Trójmiasta .
Są już kancelarie w Trójmieście, które są przygotowane do spraw przeciwko Bankom.
Wystarczy poszukać w internecie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

czynsz SM KARWINY (35 odpowiedzi)

Czy moglibyście napisać mi ile płacicie za czynsz w mieszkaniu ok.60 m2 na 4 osoby?

Przeprowadzki (41 odpowiedzi)

Witam, niedawno potrzebowałam sprawnie i szybko przeprowadzić się z Krakowa do Warszawy....

Jak szybko sprzedać mieszkanie (90 odpowiedzi)

Mam wystawione mieszkanie na wszystkich najpopularniejszych portalach od listopada 2013 i do tej...

do góry