Widok

Prezent na rocznicę I Komunii

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Zostalismy zaproszeni na rocznicę I Komunii. Mąz jest chrzestnym. I zastanawiam sie co kupic, bo dla mnie to jest totalny kosmos, w zyciu nie slyszalam o tym, żeby zapraszac na rocznicę, a tym bardziej, ze z tej okazji kupuje sie prezenty. No ale coz nie obejde tego a prezent kupic trzeba (nie pytajcie...). Tylko co? Dodam ze jest to dziewczynka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 10
no nie, to przegięcie faktycznie. A co daliście na komunię? ja bym optowała za czymś skromnym.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
no bez przesady. rownie dobrze moze sie okazac, ze bedziecie zapraszani na miesiecznice komunii. i co wtedy?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3
ja nic bym nie kupowała. To przecież Msza św. rocznicowa tylko....no i myślę ze zaprosili Was właśnie tylko na tę Mszę z racji bycia Chrzestnym(to zobowiązuje).
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
a moim zdaniem to "taka moda" :) ja po kościele na kawę i torta zaprosiłam gości,którzy przyszli na mszę, były skromne podarunki.... też nie wiem czemu słuzy taka ROCZNICA... powinna być msza z chrzestnymi i tyle
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
na obiad po mszy takze. rodzina jest baaardzo ,,prezentowa,,. najchetniej nic bym nie dawala ale wiem ze bedzie to zle przyjete
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak to dziewczynka to dałabym coś z biżuterii - srebrnej. Stawiałabym na prezent do 50 zł.
imageimage
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
Też tak uważam. Jakiś drobiazg w zupelności wystarczy. Moje dziecko ma w tym roku taka rocznicę. Myślalam, żeby chrzestnych zaprosić na mszę i obiad do domu, ale chyba tego nie zrobię. NIe chciałabym, aby przynieśli jakiekolwiek prezenty, a widzę, że zaczyna być zwyczajem, że jednak coś dać trzeba.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
może jak dziecko ma jakąś pasje, to piękna książka / album na ten temat.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
To na rocznicę chrzestni są zapraszani?
Tak się robi?!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja nie wiem czy się robi, czy nie. Nie zwracałam uwagi na zwyczaje, bo mnie to nie interesuje. Po prostu chciałam zaprosić i tyle. Czasami przecież spotykamy się bez okazji. A tu jest okazja, bo dla mojego dziecka to jest wydarzenie. Jednak, jeśliby mieli poczuc się zobowiązani do przyniesienia czegokolwiek, to chyba zmienię zdanie. Muszę to jeszcze przemyśleć.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jak już to jakiś drobiazg ,ktoś wyżej napisał coś ze srebra ,myślę że małe delikatne srebrne kolczyki to dobry pomysł .

Mój syn też ma rocznicę w tym roku ,ja oczywiście nikogo nie zapraszam mój syn raczej też podchodzi do tego naturalnie żadnych gości dla niego to normalny dzień . Nie znam takiego zwyczaju w moim otoczeniu i w rodzinie nigdy nie obchodziło się rocznicy pierwszej I Komunii Świętej .
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój chrześniak też ma w tym roku rocznicę, siostra już zapowiedziała, że nie robi z tego tyt. żadnej "imprezy", na pewno złożę mu jakieś życzenia i to wszystko; w Twojej sytuacji to tak jak piszą dziewczyny - jakiś drobiazg z biżuterii :)
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jesli juz uwazasz, ze wypada, to zaloz dziecku darmowe konto na jego nazwisko. i powiedz, ze bedziesz mu co jakas uroczystosc wplacala pewna kwote. z tego tytulu nie poniesiesz zadnych kosztow a dziecko jak skonczy 18 lat zdecyduje sobie, na co ta kwote przeznaczy.
albo wybierz jakies ladne zdjecie z komuni, na ktorym jestes z dzieckiem, powieksz, wsadz w rame i niech sobie gdzies je postawi albo powiesi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

i znowu się zaczyna szaleństwo kominujne :D Kupijecie już quady i laptopy? :P
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, ja w tym roku mam komunię i stwierdziliśmy z mężem, że kupimy miniwieżę https://mp3expert.pl/jaka-miniwieze-kupic/ - myślicie, że to dobry wybór?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Fajny pomysł:) Mój chrześniak będzie miał komunię w maju i zastanawialiśmy się co mu kupić. Rower ma, komputer stacjonarny tez... Padło na drona z e-oko.pl myślę ze dość ciekawy pomysł i ze młody będzie zadowolony:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

Spadaj na tego drona sama. Ceny z kosmosu. Reklamujesz go na siłę w każdym poście prezentowym.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reklama tego drona jest już wszędzie, do obrzydzenia
Zresztą już każdy pędzi kupić drona za 5000 lub 10000 zł, no BEZ JAJ!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Noo lepiej na grilla zaprosić. Mniejszy kłopot no nie ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może aparat fotograficzny? Podobno tego typu prezenty teraz bardzo są w modzie. Widziałam sporo fajnych modeli na e-oko.pl Można coś małego wybrać do 1000 zł, aparat się przyda w domu każdemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

A na bierzmowanie ile się dajr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Teraz jakaś moda panuje na te aparaty komunijne u moich znajomych co 2 dziecko dostało właśnie aparat na komunię w zeszłym roku. Też teraz mam komunię u bratanicy także zastanawiam się właśnie nad kupieniem aparatu. Na e-oko wybór jest ogromny, muszę jeszcze porozmawiać z mężem który będzie najlepszy, on troszkę się zna na tym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Jeśli będę miała kupować aparat to na pewno nie tam bo obrzydliwie nachalnie i nieudolnie promujecie ta stronę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skromnie, może zegarek za około 100 Jordan Kerr albo podobny...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Absolutnie nic nie kupowac na rocznicę. Jesli juz ktos w ogole zaprasza chrzestnych, to sam udzial w mszy, modlitwa za chrzesniaka i przyejcie komunii w jego intencji jest prezentem.
Nie wymyslajcie ludzie prezentow, bo potem narzekacie sami ze trzeba cos kupic. To dorosli nakrecaja spirale komunia=prezenty. Zacznijcie wychowywac swoje dzieci...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tu przede wszystkim chodzi o wiarę i ceremonię, a nie obsypywanie dziecka drogimi gadżetami. Warto więc pamiętać o tym i kupić dziecku coś o stosownej tematyce. Ja znalazłam internetową księgarnie katolicką Dobre Słowo i zamówiłam od nich książkę dla chrześniaka. Wybór mieli duży - zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zerknijcie sami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rodzice chrzestni i dziadkowie sami powinni pamiętać o rocznicy Pierwszej komunii św. wiadomo jak mieszkają daleko to się od nich tego nie oczekuje. Nie chodzi o prezenty rangi uroczystości samej Pierwszej Komunii św. ale o pamięć. Na rocznicę Pierwszej komunii św. odpowiedniejsza jest biżuteria srebrna. Można podarować książkę. Drobiazg do pokoju czy szkoły. Symboliczne 50 zł czy 100 zł. Lub idąc na uroczystość Pierwszej Komunii św. można odpuścić sobie kupno jakiegoś prezentu i zostawić na Rocznicę Pierwszej Komunii św.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

a ja proponuję aparat https://e-oko.pl/content/sklep-fotograficzny-gdansk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Prezenty

prezent dla chłopaka ma 24 lata help! (92 odpowiedzi)

hej szukam prezentu na święta dla chłopaka i niewiem co mu kupić lubi samochody ale niema...

Pomysł na prezent dla 60latki (163 odpowiedzi)

podsuńcie pomysły na prezent dla 60latki, z okazji okraglych urodzin,bliska ciotka najchętniej...

Prezent dla dziewczynki 5 lat - jaki? (66 odpowiedzi)

może coś doradzicie jaki kupić prezent na urodziny dla dziewczynki 5 lat , kolezanka z...

do góry