Widok

Prezenty dla gosci

Wesele Temat dostępny też na forum:
Hej. Jakie macie prezenty dla gosci? Ja nadal nie wiem co podarowac gosciom.. Macie jakies pomysly?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie przygotowujemy prezentów dla gości. Na żadnym weselu, na którym byliśmy nie było tego typu rzeczy. Uważamy je za zbędne.
W końcu - gdy idę do kogoś w gości to otrzymuję poczęstunek (ciasto/obiad/nocleg) i wspólne spędzanie czasu a nie jakieś prezenty :)
Ale to nasze subiektywne zdanie. Jeśli ktoś chce obdarować przybyłych gości to rozumiemy to.

Więc jeśli nie wiesz co podarować, to zastanów się czy chcesz robić prezenty. Z tego co czytałam na forach często goście nie zabierają tych rzeczy do domu (np. magnesów) i potem Para Młoda zbiera to po weselu ze stołów.
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ja z kolei na każdym weselu, na jakim byłam, widziałam symboliczne prezenciki :) I mnie akurat jako gościowi weselnemu było miło, że ktoś w symboliczny sposób podziękował mi za przybycie i obecność w najważniejszym dniu życia Młodych. Bo to nie musi być nie wiadomo co. Liczy się gest i pamięć :) Ja akurat zawsze zabierałam te gadżeciki ze sobą i mam je do dziś w specjalnym kuferku, są dla mnie fajną pamiątką i przypominają tamte chwile. Ale ja sentymentalna jestem, może dlatego :)

Jeśli ktoś uważa to za zbędne, nie musi ani przygotowywać, ani zabierać, proste :) Myślę, że nikt z Gości się nie obrazi, jeśli czegoś takiego nie otrzyma, bo nie ma takiego obowiązku. Jednak zwyczajnie po ludzku jest to po prostu miły gest, który w dodatku nie kosztuje nie wiadomo ile.

Co do konkretnych gadżetów, które widywałam, były to: słoiczki z miodem, lizaki, magnesy na lodówkę ze zdjęciem, drewniane łyżki z grawerem, woreczki z suszonymi kwiatami/ owocami nawiązującymi do motywu przewodniego, pierniki z dedykacją, mini- ramki ze zdjęciem Młodych z grawerem. No i oczywiście winietki, ale to pewnie już standard na większości wesel ;-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas też będą winietki. Ale trudno to nazwać prezentem dla gościa. :)
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlaczego nie? ;-) Wszystko, co jest trwałą pamiątką może za taki uchodzić :) Sama mam w kolekcji kilkanaście winietek, każda w innej stylistyce. Z własnego ślubu również :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też jeszcze nigdy u nikogo nie spotkałam się z prezentami dla gości.
My nie robiliśmy nic takiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
My przygotowujemy miód w małych sloiczkach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My z kolei mieliśmy zaproszenia w formie magnesów zamiast prezentów dla gości :) Co też było fajnym rozwiązaniem, a dla mnie piękną pamiątką :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mieliśmy magnesy, 8 różnych wzorów. Wszyscy goście je zabrali. Jedynie jedna osoba zapomniała. Ale magnes otrzymała na poprawinach.
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Również polecam magnesy, jeśli ktoś myśli o upominku dla Gości, to pamiątka nie tylko piękna, ale i trwała :)

P.S. Koliberek, miło Cię widzieć ponownie na forum, już jako Mężatkę :) Gratulacje i wiele szczęścia, mam nadzieję, że wszystko się udało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie :) Jakie przemyślenia Koliberku po ślubie?
Ślubujemy już niebawem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dekoruje sluby i rozstawiam tego typu rzeczy, chociaz nie na kazdym weselu Młodzi je przygotowuja. są zatem :

miody, aniołki, własnej roboty nalewki , krówki w saszetkach z organtyny, magnesy, kubki z fotką MP, sukulenty w doniczkach....
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję.
Póki co zawieszam swoją aktywność na forum. Goście byli bardziej zadowoleni ode mnie. Nadkomplet na poprawinach. Nie umiem jeszcze sensownie o tym opowiedzieć. Chyba jeszcze nie dotarło do mnie, że jesteśmy małżeństwem.
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Super, że się odezwałaś :) Nawet, jeśli nie wszystko poszło po Twojej myśli, najważniejsze, że jesteście już mężem i żoną. Na dłuższą metę tylko to się liczy :)

Do mnie dotarło, że jestem mężatką, jakieś 3 miesiące po ślubie dopiero. Wcześniej mieliśmy Gości, potem podróż poślubną, a potem masę urzędowych spraw do ogarnięcia w związku ze zmianą nazwiska, ciągle byliśmy w biegu i coś się działo. No i bardzo długo podpisywałam się z rozpędu panieńskim nazwiskiem :D

Teraz ciesz się po prostu mężem, a jeśli będziesz chciała i zbierzesz myśli, podziel się wrażeniami dla potomnych :) Ja tak zrobiłam, polecając tych usługodawców, którzy się sprawdzili, żeby przyszłe Panny Młode miały łatwiej ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziewczyny a jakiego mieliscie kamerzyste na waszym weselu?? Kogo mozecie polecic?? Dzieki wielkie :*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My akurat żadnego, bo nie chcieliśmy ;-) Nie cierpimy być filmowani, w zamian zainwestowaliśmy sporo pieniędzy w naprawdę dobrego fotografa, bo zależało nam na pięknych, naturalnych zdjęciach i takie właśnie mamy.

Natomiast kilka moich koleżanek miało videofilmowanie od firmy Coolartpro i bardzo sobie chwaliły, więc chyba mogę ich polecić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mieliśmy fotografa i kamerzyste z Shark foto studio z Gdyni. Wbrew obiegowym opiniom wcale nie narzucali się Gościom i byli w ogóle niewidoczni na weselu. Efekty ich pracy poznamy dopiero za jakiś czas, po sesji plenerowej. Na razie nie mamy ustalonego terminu sesji, bo pogoda za oknem iście zimowa...
Ślubujemy 29.04.2017
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam tego kamerzystę - świetny! Film z wesela zrobił piękny :) https://www.facebook.com/michal.kna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

KETOZA-dieta dla twardzielek ;-) (32 odpowiedzi)

Widzę, ze na forum niektóre z Was juz zaczeły dietki;-) Nie chcialam sie wcinac w ten Wasz wątek....

DOBRY doradca podatkowy lub prawnik od spadków i darowizn pilnie potrzebny! (20 odpowiedzi)

Dziewczyny, mam bardzo, bardzo wielką prośbę. Strasznie mi zależy na kontakcie do NAPRAWDĘ...

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

do góry