Widok

Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ

Opinie do artykułu: Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ.

- Domagamy się odwołania dyrektor pomorskiego NFZ Barbary Kawińskiej. Jej postawa charakteryzuje się brakiem dialogu ze środowiskiem medycznym i aroganckim stylem zarządzania - napisali we wspólnym liście prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz marszałek Pomorza. Od dawna władze Trójmiasta i województwa nie mówiły tak zdecydowanie jednym głosem.To reakcja na rozstrzygnięcie przez pomorski NFZ konkursu ofert z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej na lata 2013-2016, które ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

własnie przez tego typu głosy PO wygrywa

jest wiele osób które zagłosują na wszystko byleby nie na pis. a wybór nie jest łatwy SLD - komuchy; PSL - nepotyzm. zostaje PO i RP.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 12

wyboru nie ma

ale PiS w tej chwili to jedyna opcja.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 27

Jedyna opcja?

Czego.
Żaden PiS czy inna partia niczego nie zmieni.
To wszystko jest tak głęboko zakorzenione, że tylko .... i to bardzo krwawa, która zniesie raz na zawsze wszystkie partie dzielące nas na prawdziwych i sztucznych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

to powodzenia

na rewolucji też można zarobić, ja będę jednym z tych, którzy wykąpią się w złocie splamionym waszą krwią
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

jest nowo utworzony ruch narodowy i knp - ćwoku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

pies trącał RN.

nowa prawica już była, miałem na nich glosować, wiele osób z moich znajomych też to deklarowało i co, widziałeś ich na karcie wyborczej? banda czworga dopuściła tylko RP, bo wiedziała że to oportunista i nie namiesza im w układach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie dymisji tylko dużej taczki dla Budynia

po co owijać w bawełnę
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 14

gdzie tam

taczkę... lepiej wywrotkę, bo tak się opasł za pieniądze podatników, że taczka to za mało ;)
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 9

Niestety

Ale jak uwzględnisz sowieckie systemy informatyczne obsługujące wybory, to nic dziwnego. Bo - jak mawiał klasyk (J.W.Stalin) - nie ważne jak ludzie głosują, ważne kto liczy głosy. W końcu 1,5 mln nieważnych głosów z czegoś się wzięło.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 11

Proponuje bardziej prawdopodobne rozwiazanie, zamiast wymyslac niestworzone historie a'la Antoni

Jestes w mniejszosci.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 10

właśnie

dlaczego cwaniaku zawsze wygrywa budyń...przez ciebie tak znienawidzony?
Odpowiem ci...Bo jest jedyny na to stanowisko...i tyle
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 23

się znaleźli obrońcy uciśnionych i maluczkich: Budyń i Karnowski....

po wielu wpadkach chcieli czymś zapunktować u mieszkańców ??? Czy może chodzi o jakieś inne sprawy finansowe , bardziej osobiste niż to czy zwykły Kowalski będzie miał gdzie się leczyć
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 7

POMORSKI NFZ BIERZE ŁAPÓWKI ZA KONTRAKTY

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I to jest poważny problem.

To wygląda tak jakby w Gdańsku nikt nie chciał rządzić.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktokolwiek

I tak nikt nie ma szansy być gorszym.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kawińska vel zając euromedic zakażenia

Euromedic pomimo tego że zakaził ludzi żółtaczka dostał kontrakt a taki szpital na zaspie i onkologia nie!!! Ile nfz bierze łapówki żeby takim euromedickiem kontrakt podpisać i co dalej będą zarażać>>
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zeby zostac szefem NFZ trzema miec namaszczenie od PO i rzadu!!

Ona robi co jej kazali a ze medialna kompromitacja jest juz oficjalna to ktos musi byc kozłem ofiarnym!!Nowy szef NFZ bedzie dokladnie taki sam bo rostwowski i ten komuch od zdrowia inaczej niepozwalaja.Ale wteyd sie powie ze zmnienili i zrobili co mogli
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Oczywiście jak odwołasz Budynia to Ci się poprawi dostępność do lekarza. Debil! Przeczytaj jeszcze raz o czym jest ten artykół.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

skończ najpierw gimnazjum

a potem możesz próbować coś tutaj wypocić
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Artykuł jest o odwołaniu dyrektor NFZ a nie Budynia jak masz problem z czytaniem ze zrozumieniem to cofnij się do szkoły podstawowej bo tam tego uczą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

UWAGA UWAGA KORUPCJA W NFZ

Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oto ci ci zabierali kontrakty to armia kawińskiej

przyczyniający się do większej umieraności ci co zabierają
kontrakty a dają chyba po znajomości:iwona jabłońska, robert wysocki, anna
aniśko-ścibek,aleksandra czapilcka-rybak,hanna jankiewicz, marcin kołyszko,
eliza kopicka, michał pisarewicz, aleksandra staszkiewicz, agnieszka szot,
anna musierowicz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

To moze za jednym zamachem...

.. wystosowac list o dymisje Adamowicza - a tak, zeby bylo do pary. Beda mogli sie razem wspierac w wymyslaniu nowych, debilnych planow....
popieram tę opinię 254 nie zgadzam się z tą opinią 43

Dokładnie!

Wystarczy nam już rządów tego błazna
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 7

a znasz jakiś z nich? zaraz sie okaze, ze nic co ci sie wydaje nie jest jego pomysłem...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pytanie

a na kogo głosowałeś ostatnio ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie przesadzajmy trochę się dzieje w GD, zobaczmy taki cyrk jak żukowo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

kto stoi za tą Panią?

znikąd się nie wzięła... kto zatem?
popieram tę opinię 267 nie zgadzam się z tą opinią 8

ciekawe też jest to, że Pan Minister milczy, Pani Prezes też...

a w Trójmieście z dnia na dzień nastanie chaos...
Ktoś wie, gdzie jest Minister Zdrowia?
popieram tę opinię 57 nie zgadzam się z tą opinią 3

Pan Minister milczy

bo to były członek SLD;))
popieram tę opinię 34 nie zgadzam się z tą opinią 2

dziwię się PISowi i innym paritom, że nie ruszyły do tych przychodni i szpitali, które decyzją NFZ przestaną istnieć od 1 lipca

Przecież to najlepsze miejsce i moment, aby powiększyć swój elektorat, o chorych i ich rodziny (+znajomych).
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

skoro wszyscy Trójmiejscy Prezydenci się Jej wyparli, więc pewnie nie Oni

więc kto?
popieram tę opinię 29 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kto rządzi na Pomorzu i w skali kraju?

Mamy tez wiceministra zdrowia z Pomorza, który nota bene jest bankowcem, więc tak wyliczył.
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak to kto?

przyszły koalicjant PO czyli SLD;))

Ludzie skąd to Wy się tu bierzecie??? Bo jak czytam te Wasze komentarze to chyba z księżyca a może z dalej objechanej planety;))
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 5

Po co bredzisz?

Ani PiS z SLD ani SLD z PiS w koalicję nie wejdą. Po prostu wykolegują PiS jeśli wygra i koalicja będzie PO z SLD i może oszołomami od Pali..upa lub zmarginalizowanym PSL, a PiS z rządem mniejszościowym znowu odpuści albo chwilę się pomęczy.
PO liczy IMHO na koalicję z tymi cwaniackimi ryjami z EUROPY i resztą odpadów z Ordynackiej od Rywina i spółki.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ujawnić ile .. zarabia, jakie ma bonusy (służbowe auto? komórka? laptop? ubezpieczenie zdrowotne?)

na konferencji prasowej miała problem z czytaniem!!!
ujawnić wszystkie jej podróże "służbowe" w trakcie kadencji!!!
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wzieła sie z osrodka zdrowia z oliwy ul. ABRAHAMA była tan pediatra.

Chodziałm do niej ze swoimi dziecmi.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wadza stoi za chytrą babą

wadza się tera chowa za chytrą babą bo się boi
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odwołać i to natychmiast!!!!

Pani Kawińska ostatnio sie dowiedziałam zamknie gabinet dermatologiczny w Szpitalu Marynarki Wojennej od 20 lat chodziłam tam do lekarza który znał moja dolegliwość i pod jego opiekaczułam sie doskonale .Gdzie my pacjenci mamy sie podziać czy ta pania to co kolwiek obchodzi.
popieram tę opinię 257 nie zgadzam się z tą opinią 8

Roczne koszta prowadzenia tego gabinetu to akurat - odprawa tej pani !!! Ojoj , nie wiedzieliście , że ze skłądek zdrowotnych tylko 35% przeznaczane jest na leczenie, reszta na administracje NFZ itd. Zamykamy szpitale i gabinety no bo przecież nie zwolnią nikogo z rozbudowanej administracji NFZ a pieniędzy coraz mniej ... znów na impreze w Wieliczce nie starczy :(
popieram tę opinię 38 nie zgadzam się z tą opinią 6

kolego

weź poczytaj i sprawdź najpierw sprawozdania NFZ to zobaczysz ile idzie na administracje a ile na świadczenia a nie piszesz bzdury
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

kolego

Całość kosztów administracyjnych NFZ to ok. 1% budżetu tej instytucji. Akurat nie jest droga.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Za to 40% wartości kontraktu idzie na wynagrodzenia lekarzy,i kto tu jest drogi.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

40% ?

Lekarze zarabają za mało bo wycena punktu kontraktowego jest śmiesznie niska. Ciekawe, jak długo to jeszcze pociągnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my też się domagamy odwołania tej pani

my tzn: ja, rysiek, damian i szymon no i andrzej oczywiscie, ale jego akurat teraz nie ma
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 2

Przecież ten dermatolog będzie dalej leczył gdzie indziej, a dokumentację

medyczną masz prawo poprosić o odpis
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

hehehe

tej pani to absolutnie nie obchodzi, masz płacic ubezpieczenie zdrowotne a leczyc sie mozesz sama
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ha

Może wkóńcu obali się rządy zamądrzałej pani dyrektor NFZ!!!! Która .. sama nie wie na co wydawać pieniądze a ludzie to lepiej by szli do piachu wg niej!!!!
popieram tę opinię 172 nie zgadzam się z tą opinią 7

oto macie prywatną służbę zdrowia! o to chodziło?
prywatne gabinety napędzane prywatnymi intencjami dyrektorki dysponującej naszymi pieniędzmi, które zostały zagrabione. Kiedy wreszcie się obudzicie, ludzie???? Lemingów nie pytam, ludzi pytam!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

na co? ostatnio 600 tys na klime budynku nfz

przeciez komfort urzednikow jest najwazniejszy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zlikwidować cały NFZ!!!
popieram tę opinię 322 nie zgadzam się z tą opinią 7

Fakt

Od 1989 likwidowanie wszystkiego idzie nam bardzo dobrze. Gorzej z budowaniem. Można zwolnić Kawińską jak i wszystkich pracowników i zatrudnić nowych. Tylko co to zmieni, skoro Warszawa nie zmieni kryteriów konkursowych? One były przecież ustalane przez centralę w porozumieniu z ministerstwem zdrowia i konsultantem krajowym :) Politycy jak zwykle pyszczą - a czyja to wina jak nie ich?
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 3

To nie wina polityków, a ludzi którzy oddali na nich głos w wyborach. Dopóki ludzie nie będą tego świadomi będziemy mieli takich polityków.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 2

i własnie dlatego...

...prawo do głosu nie powinno być powszechne. powinni je dostać jedynie ludzie którzy zdaliby PODSTAWOWY test z historii, WOSu i przede wszystkim ekonomii. może wtedy ewenementy w stylu leppera nie miałyby szans na dorwanie się do koryta.
brzmi to radykalnie, ale przywilej decydowania o losie państwa nie powinien być dostępny dla ludzi których można "kupić" pokazaniem się na boisku, z księdzem, czy tańcem na studniówce.
ale oczywiście taki postulat nie ma szans realizacji, bo któremu politykowi zależy na tym żeby ludzie którym można wciskać kit nie mieli prawa na nich zagłosować?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

owszem

ale tą metodą myśląc, musi być cenzus ideologiczny, i tu nas neoliberały przegłosują policyjną pałką
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

w żadnym wypadku!

ideologia to sprawa 2-3 rzędna. w "teście" nie mogłoby być żadnych "kontrowersyjnych pytań" bo niby dlaczego jeden światopogląd ma być premiowany, a drugi nie. kto by ustalił "widełki" i "poprawny światopogląd"? Ty, ja, głódź, środa? ja bym np nie dopuścił do wyborów ludzi przesądnych, bo mam takie widzi-mi-się. a przecież nie o to chodzi.
wiedza natomiast jest obiektywną wartością dzięki której można ocenić czy ktoś zagłosuje na osobę obiecującą np drukowanie i rozdawanie pieniędzy czy nie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kasy chorych

A najlepsze, że to co już dawno jest zlikwidowane, cały czas funkcjonuje.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

prywatne kliniki

pewnie ją stać, i może ma jakieś "przysługi do odebrania"
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 1

przesunąć na bardziej odpowiedzialne stanowisko

do SKM chociażby, albo do kompostowni w Szadółkach
popieram tę opinię 183 nie zgadzam się z tą opinią 6

Na minstrę ją

Skoro może Donek hołubić owada, to może i pticę.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dymisja to za mało!!!

Pod sąd za narażanie na śmierć wielu pacjentów
popieram tę opinię 205 nie zgadzam się z tą opinią 8

i na stos

za herezje xD
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

niestety nie ma już CzeKa
choć Lew Dawidowicz Trocki słusznie zauważył w metaforze "zabijesz ministra, narodzi się nowy, a koło wyzysku będzie toczyło się dalej", więc nawet rozstrzelanie dyrektora całego NFZ nic nie zmieni, jeśli kolejny zostanie nadany na identycznych warunkach zewnętrznych. Będą to daremne ofiary. TYlko rozpirzenie systemu kapitalistycznego opartego na "prawach rynku" i zastąpienie go systemem opartym na potrzebach, zapotrzebowaniach (czyli socjalizmu) jest drogą, abyśmy nie zdechli za kilka lat z głodu i chorób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

pionek

przecież ta Pani wykonuje wolę swoich przełożonych, z pustego i Salomon nie naleje.
popieram tę opinię 71 nie zgadzam się z tą opinią 106

Z PUSTEGO?

Z miłą chęcią zatrzymam sobie te PUSTE 550 zł miesięcznie płacone na mnie i żonę jako składka zdrowotna na ZUS i przeznaczę na prywatną opiekę medyczną.
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z pustego to i Głódź nie naleje
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Jakiego pustego?

Tam jest kasy od groma, tylko ucieka na boki!
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 1

kapitalistyczna ekonomia na pierwszym roku studiów mówi 'ekonomia to nauka o tym jak zarządzać ograniczonymi zasobami przy nieograniczonych potrzebach'. Socjalistyczna ekonomia mówi 'ekonomia to nauka o tym jak zaspokoić potrzeby'. Kapitalizm generuje takie właśnie anomalie i problemy jak NFZ, kompletnie nieznane innym systemom społeczno-gospodarczym
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na pochyłe drzewo...

to i Salomon nie naleje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I skończą się...

tej o to pani wyjazdy do Australii itp a zresztą zarządzać nie umie chyba że samą sobą...
popieram tę opinię 63 nie zgadzam się z tą opinią 5

Co miesiąc oddaję z pensji obowiązkową kwotę na służbę zdrowia

i to nie małą. a jak mi coś jest, to muszę prywatnie się leczyć i za kasę, bo w publicznej kolejce albo nie ma już miejsc, albo są za pół roku. przecież to skandal!!!
popieram tę opinię 97 nie zgadzam się z tą opinią 3

przeciez ta baba

przeciez ta baba wyglada jak wcielona ciemna strona mocy! Nic dziwnego, ze ratuje swoje cholerne pieniazki zamiast ludzi. Niech wypieprza w podskokach i zostanie xiegowa. i caly zafajdany NFZ razem z nia!
popieram tę opinię 80 nie zgadzam się z tą opinią 7

A jak by była piękna, lecz robiłaby to samo

to by była lepsza?

Co ma wygląd do działań?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

ma charakter na twarzy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

!

Jak widać,aroganci nie lubią innych arogantów.Panowie władcy!a przecież konkurencja jest tak-podobno-potrzebna..
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

hmm

Właśnie dziś "odbiłam" się od drzwi przychodni kardiologicnzej przyszpitalnej PCK... moja pierwsza wizyta, a tutaj nie ma gdzie się leczyć. Kolejka do przychodni w orlowie byla od rana i siegała bram ZOZu.
co oni robia z tą kasa? co miesiac place ok 260pln na fundusz zdrowotny i prawie nigdy nie udaje mi sie skorzystac z bezpłatnych usług.
popieram tę opinię 66 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może trzeba by zapytać Ministra Zdrowia :)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak to leciało?

leczyć nas będą wykwalifikowani i dobrze opłacani lekarze?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

asde

szkoda ze tak niewiele osob o tym pamieta tz obietnicach wyborczych. Dlatego w tym kraju jest jak jest i sie nic nie zmieni!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Służba zdrowia jest chora. Człowiek wychodzi ze szpitala ze wskazaniem konsultacji speclalisty w ciągu miesiąca. Tyle, że czas oczekiwania do specjalisty to pół roku.
Założą wam szwy? Po 2 tygodniach trzeba je zdjąć. Tyle, że trzeba się zarejestrować i czekac kilka tygodni więc w zasadzie przed operacją.
popieram tę opinię 53 nie zgadzam się z tą opinią 0

i co teraz ??????

Z dzieciakiem do chirurga będe jeżdzić Bóg wie gdzie na Morene zaamiast na Wałową?? Kogoś zdrowo pogieło. Ja nie mam samochodu służbowego.
popieram tę opinię 50 nie zgadzam się z tą opinią 4

mam nadzieję że to babsko wyleci z hukiem!!!

ile przychodni straciło kontrakty przez nią! są przychodnie gdzie likwidują po 6 specjalistów! to co wyczynia ta baba to totalna samowolka! precz z nią!!!
popieram tę opinię 68 nie zgadzam się z tą opinią 5

racja!

Z rozmowy z kierownikiem mojej przychodni wiem, że składał do konkursu 12 specjalistów a otrzymał tylko 2!!!Inni spotkali się z wizją utraty pracy z dnia na dzień(bo dla tego akurat specjalisty nie ma miejsca w konkursie). Najbardziej skandaliczna sytuacja dotyczy podobno Przychodni przyszpitalnej na gdańskiej Zaspie, tam najmniej specjalistów wygrało cały ten śmieszny konkurs i nieskończona liczba pacjentów zostaje na lodzie. Bezprawie!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

90% pacjentów ma kontakt incydentalny z lekarzem

pójdą do innego szpitala, ot i cała tragedia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ona tylko wykonuje plany wyznaczone przez znacznie potężniejszych

czyli stopniową eksterminację narodu polskiego poprzez ujemny przyrost naturalny i brak dostępu do opieki medycznej.
popieram tę opinię 48 nie zgadzam się z tą opinią 8

i w swojej pracy kieruje się wielkim zapałem

to ona chwaliła się nadgorliwością w kontroli.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Budzę się rano z gorączką 39, człapię do przychodni (bo telefonów nikt nie odbniera) a tam do lekarza rodzinnego zapraszamy za 4-5dni.
popieram tę opinię 63 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bzdura inny lekarz ma obowiązek Cię przyjąć. I po co te fanaberie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 16

Nie wiem czy ma obowiązek czy nie ale nie przyjmują i jak widać nie tylko u mnie tak jest.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie na Morenie do lekarza rodzinnego można się zapisać na termin za 1/2 roku

albo stanąć rano w kolejce o 5:00
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie wszędzie tak jest.
Ja wchodzę na stronę przychodni,loguje się, następnie wybieram dzień i godzinę wizyty. Zawsze coś wolnego się znajdzie.
Zresztą nigdy nie miałam problemu z wizytą u internisty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Szefowa Pomorskiego NFZ-tu

Prawdopodobnie jest to zwolenniczka PiS-u i sabotuje obsługę służby zdrowia jak tylko może. Należałoby sprawdzić poglądowość innych szefów NFZ. Opozycja robi, co może aby wszędzie nawtykać swoich decydentów w instytucjach, a tam gdzie ich nie ma generuje kłamliwe doniesienia o korupcjach. Dowodem na to jest zaciekły atak na Gronkiewicz-Waltz, którą nie mogą zwalczyć!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 28

Co miesiąc oddaję na NFZ kupę kasy, a do lekarza tylko prywatnie bo nie ma miejsc, tyrzeba czekać pół roku, a stomatolog może mi najwyżej obejrzeć zęby w ramach tych składek.
popieram tę opinię 42 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie!

Bo już za "plombę" trzeba zapłacić od 80 do 100zł. W tej cenie to prywatnie w o niebo lepszych warunkach może człowiek otrzymać nową "plombę" i leczenie w znieczuleniu, bo na NFZ poza ceną "plomby" trzeba doliczyć ok. 20zł za znieczulenie. A za leczenie zębów dziecka ceny idą w tysiącach za kilka zebów, bo u "studentów" w Akademii Medycznej w Gdańsku odesłali nas z kwitkiem twierdząc że się nie daje dobrowolnie leczyć, inny stomatolog na NFZ zaproponował narkozę! Debil!!! Dopiero prywatny gabinet(Wiewiór-ka) przyjął nas i leczy bez problemu i narkozy. Co prawda ceny mega, ale warto za jakość. Przecież co miesiąc płacę duże składki więc na co to idzie??!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

kto bedzie leczył byłą dyr NFZ ?

A ja wiem, kto będzie leczył - jej koledzy i koleżanki, którym dała posadki. Znam przypadek (ładnych kilka lat wstecz ale juz NFZ ) kiedy to osoba z dyr. grona miała zawał a potem na rehabilitację pozawałową była transportowana Ś M I G Ł O W C E M do ośrodka mieszczącego się w naszym województwie. Chyba komentarz zbyteczny. A ja męża po zawale nie mogłam nigdzie umieścić na rehabilitacji całodobowej bo nie było miejsc.
popieram tę opinię 37 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czystki

Przy okazji dobrych porządków może czas wygnać dyr kodłubańską ze szpitala w Gdyni?
popieram tę opinię 24 nie zgadzam się z tą opinią 2

... Szpital w Gdyni nosi miano umieralni co jest zasługa Lidzi Kodłubańskiej. To ona rozwaliła bardzo dobrą chirurgię pozbywając się doskonałych operatorów. To co się tam obecnie dzieje to zakrawa na eksperymenty dr Mengele.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Szpital Św. Wincentego a Paulo Sp. z o.o.

Co chwilę zdarzają się tu ,,dziwne" przypadki zejść śmiertelnych. Chociażby jak niedawno śmierć młodego człowieka przy prostym zabiegu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak najszybciej ją wywalcie z NFZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Przez jej chore dycyzje ludzie umierają. To celowe jej działanie.Dosyć zlego.. zrobiła.
popieram tę opinię 39 nie zgadzam się z tą opinią 6

Czyżby słupki spadały i szuka się kozłów ofiarnych?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 3

Marzyciele.

Coś wam przypomnę. Wpis z 2011 roku:

"Mimo negatywnej opinii rady NFZ oraz protestu wojewody i marszałka województwa pomorskiego. Barbara Kawińska otrzymała nominację na stanowisko dyrektora pomorskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Protesty w sprawie nominacji wysłane zostały do minister zdrowia, a nawet premiera Donalda Tuska. Dziś już wiadomo, że na nic się zdały.

Dla władz pomorskiej służby zdrowia to niewątpliwie najbardziej kontrowersyjna nominacja w ostatnich latach w gdańskim NFZ."

Pani Kawińska ma plecy w postaci Platformy Obywatelskiej. Nic jej nie zrobicie. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 61 nie zgadzam się z tą opinią 5

Tak z zapewne dymisja szefowej NFZ zmieni stan słuzby zdrowia ??? Już czuję jak bez problemu dostaję się do specjalisty hahahaha

Takie bajki to nie dla mnie :(
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 3

ile ta pani ma lat?

dlaczego jeszcze nie na " zasłużonej" emeryturze?
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 2

59 lat

Ta pani była niestety na moim roku - wstyd się przyznać. Wygląda makabrycznie staro, ale do emeryturki zostało jeszcze jakieś 1,5 roku. Sympatyczna nigdy nie była, a teraz też chyba "po koleżeńsku" nie podpisała kontraktów.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 2

wow, myślałam że 75

" na wygląd trzeba sobie zapracować"- to jednak prawda
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ma 61 lat

sześćdziesiąt jeden lat
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

hahahaha

takie panie nie chodzą na emeryture, one do smierci na stołkach
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

ri[osta

a może powołać Jaruzelskiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jest grubo

W regionie z największą zachorowalnością na nowotwory takie jaja z diagnostyką i obrazowaniem. Żenująca i smutna sprawa.
popieram tę opinię 33 nie zgadzam się z tą opinią 2

Będzię bardzo źle, Wyczekiwanie na termin wizyty przedłuży się.

Niestety będzie to bardzo duży problem... większość Nzozów Okulistycznych jak i innych Nzozów w Gdyni również nie dostało kontraktów, co spowoduje większe kolejki, oraz terminy na nie Wiadomo Kiedy, Małe Podmioty Lecznicze które miały Kontrakt z NFZ I Które go straciły będą musiały przyjmować pacjentów tylko prywatnych.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

Paranoja

Spróbujcie w gdańsku zarejestrować się do urologa...
W najlepszym wypadku, jak już wam się uda poczekacie sobie miesiąc na wizytę.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

tylko miesiąc? ;)
To prawie jak "wizyta na jutro", kiedy porówna się do kolejek u innych specjalistów ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W wielu poradniach od 1 lipca pacjenci, którzy przyjdą na wizytę, na którą czekali często parę tygodni dowiedzą się, że nie zostaną przyjęci i się niestety bardzo zdziwią. Również dowiedzą się, że do lekarza który ich leczył nie będą mogli w ogóle dostać się nigdzie w ramach NFZ, bo ich lekarz nie dostał kontraktu.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile kasy Pani dostanie za oszczedności ???

Fundusz wykazuje oszczędności a pacjęci umierają
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy ta Pani nie ma nic wspólnego z innym doktorem - Mengele

????
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 4

hehehe

no moze z wyglądu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pójdę dalej - żądam LIKWIDACJI NFZ, prywatyzacji lecznictwa, llikwidacji

obowiązkowych składek ubezpieczeniowych.
popieram tę opinię 43 nie zgadzam się z tą opinią 3

Do czasu, aż tak podupadniesz na zdrowiu, ze będziesz musiała poddać się kilku operacjom-po kilka tyś za sztukę. Likwidacja jest ok jak się na grype choruje, ale grubsze sprawy zjadlyby fundusze większości. Głównie emerytów z niskimi dochodami. Tak zle i tak niedobrze. Potrzebny inny system.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

ale bedziesz mogl dalej DOBROWOLNIE ubezpieczac sie w Panstwie

Polskim, Twój wolny wybór. I wtedy, kiedy juz oboje podupadniemy na zdrowiu zobaczymy, ktory ubezpieczyciel lepiej sie wywiązuje z ubezpieczenia...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jaki z tego morał. Że w tym kraju każą jednej grupie z..ć na wszystkich nierobów, tak aby mogli sobie za nasze pieniądze kupować cygara i dziwki. My nawet za śmieci musimy płacić więcej bo nam się lepiej powodzi. Jak banda nieudaczników życiowych tworzy ustawy i je zatwierdza to nie liczcie na jakąś poprawę w tym kraju.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

JESTEM ZA !!!

Dla niektóry potrójnych składek na ubezpieczenia zdrowotne.

Płacę na NFZ z dwóch działalności i umowy o pracę. Nigdy nie byłam obsłużona z potrójną szybkością i jakością, a wręcz odwrotnie muszę chodzić prywatnie bo nie mam czasu stać w kolejkach u lekarza. Na to mają czas nieroby i pseudo renciści.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

całkowicie popieram Panią Dyrektor

Całkowicie. Choroby powinny być już dawno zakazane w naszym kraju :))
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

Naturalna eutanazja.

Jeżeli nie moge dostac sie do lekarza to umrę.
Nie bede brała emerytury.
Może to o to w tym wszystkim chodzi.
Ktos znalazł sposób na naturalna selekcje .
popieram tę opinię 26 nie zgadzam się z tą opinią 2

won z nią

odwołać babę i to natychmiast. Na własnej skórze odczułem jaki bałagan wprowadziła. I niech odda kasę. Za taki burdel nie należy sie jakiekolwiek wynagrodzenie
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 2

To solidaruchy !!!!

eutanazja to głowny cel solidaruchów !!!!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 9

Naturalna selekcaj.

Emeryci do ziemi a nie do lekarza.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 4

Korupcja i tyle.

NFZ tak wycenia procedury, że szpitale (interny) przynoszą same straty, a wysokopłatne procedury trafiają do prywaciarzy. Gdy któryś X-Med kupi za grosze taki upadający szpital, to wtedy nagle okaże, że np. taka Zaspa może przynosić dochody.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 2

a razem z tą włascicielką nfz niech wywalą jej siostre co siedzi w RTG szpitala morskiego w gdyni i wybiórczo według swojej starczej demencji wybiera pacjentów do przeswietlenia a reszta musi 4godziny czekac ...
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Przyklasne temu pomysłowi.

To co się dzieje teraz w pomorskiej służbie zdrowia woła o pomste do nieba. Załatwienie jakiegokolwiek badania graniczy z cudem. Dostałam skierowanie od lekarza na usg z napisem pilne realizowacja w terminie 4 tygodni- prośba o przyśpieszenie bo przecież boli - odpowiedź- nie ma terminów jak boli to można niby prywatnie- to po co pytam się płaci się podatki?!!!! No i porusze kwestie wyboru placówki która miałaby dane badanie zrobić - nie ma ze można dowolnie gdzie byloby szybko jest narzucone bo lekarz ma kontrakt z daną placówką- podobno to od pacjenta miało zależeć gdzie chce.... Mam przyklad koleżanki ze Szwajcari- może za daleko uderzam ale - wykryto u niej raka piersi- postawienie diagnozy, badania, skierowanie do szpitala w przeciągu 3-4 dni!!! operacja w ciągu 1,5 tygodnia. Dodam że wycięcie wraz z plastyką -rekonstrukcją. TO POWINIEN BYĆ STANDARD- DOSTĘPNY RÓWNIEŻ U NAS!!!!!!
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale zes dowalila. Kobieto, gdzie nam do Szwajcarii. Najpier pracujmy jak ono, bądźmy uczciwi jak oni, dbajmy o wspólne dobro jak oni, później oczekujmy takiego samego standardu i "przywilejów". Im nikt tego nie dal na piękne oczy. Wypracowali to latami. A my?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Chytra Baba nie jest winna, to 'wadza' ją wybrała

Teraz ta 'wadza' sie chowa za Chytrą Babą z NFZ
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 1

O Boże, jacy nasi trójmiejscy prezydenci są bezkompromisowi !!!

Pani Karwińska to tylko narzędzie, a może nawet twarz (niestety dla PO)w dziedzinie służby zdrowia na naszym terenie. Przecież ona nie ma żadnych autonomicznych uprawnień - wykonuje wyjątkowo skrupulatnie (jest w tej dziedzinie faktycznie profesjonalistką)polecenia donka i cudotwórcy vincentka. Nie wspomnę pseudo-ministra zdrowia, bo on nie ma absolutnie nic do powiedzenia. Kobiecina cały czas jest tym murzynkiem, którego wyrzuci sie z łodzi jak zaczną atakować krokodyle. Fakt, że wyrzuci się ją na świetną emeryturę, to już inna sprawa.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 5

hahaha... :)))

Karwińska, femme fatale :))) Przeciez ona tylko wykonuje to co od niej wymaga centrala - Ministerstwo zdrowia , premier tusk, błazen rostowski i inni. Oczywiście mogła by w protescie rzucić o ziemię angażem, aktówką, komórką, służbowym samochodem i powiedzieć: dość, zwalniam się, idę na bezrobocie. I to jest jej jedyna wada, że tego nie robi. Nic to by jednak nie zmieniło, na jej miejsce czeka 100 innych wiernych członków PO.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na Sybir z tą Panią- do Łagrów !!!!!! może doceni zdrowie ludzkie

!!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 4

układ gdański nie lubi Twardzieli spoza układu

jak ktoś jest kobietą i MA JAJA, to nie pasuje do wydmuszek trojmiejskich i trzeba go zniszczyc
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 18

Poło

Budyń sobie może ... Rudy wszystko otoczy parasolem i pod dywan.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

durne decyzje

jestem ciekawa co zrobią pracownicy NFZ gdy im sie przytrafi choroba czy maja swojego lekarza w zanadrzu czy tak jak wszyscy Polacy czekaja w kolejkach

może internautom Pani "modulator " od kontraktów z przychodniami i szpitalami wytłumaczy dlaczego w gabinecie znajdujacym się w budynku przychodni lekarskiej będąc w 9 miesiącu ciąży zagrożonej konfliktem serologicznym muszę wykonywać badania kontrolne odpłatnie - bo lekarz ginekolog nie dostał kontraktu ?
a wszyscy wołają o przyrost naturalny - chyba tylko po to żeby zakłady pogrzebowe miały z czego żyć.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

PO się wali

same afery, sami nieudacznicy. Nadchodzi KONIEC tego dziadostwa.
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 5

Obudzili się w momencie jak jestem zarejestrowana na 2017 rok do endokrynologa!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

poszłam w kwietniu do dermatologa... na NFZ...

miałam jakąś chyba uczuleniową (reaguje paskudnie na cytrynę) alergię na kciuku...
Weszłam bez rejestracji do gabinetu... pokazuję i pytam co robić... zarejestrować się... wow, w piątek mam wizytę...
Był już okres zupełnego spokoju, ale teraz jakby znów się zaognia, na szczęście, bo wyszłabym na symulantkę ;-)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

zarobki tej baby....

"łączne wynagrodzenie miesięczne dyrektor Kawińskiej wynosi maksymalnie 14 881,34 zł miesięcznie."
....za Dziennikiem Bałtyckim...
z reszta sobie zgooglujcie....

Ta kobieta smieje sie Wam w twarz i ma wszystkich ujadajacych w d.... jakby mogla pewnie wszystkich z pomorskiego oddzailu NFZ uspila pawulonem....

...a za tajkie pieniezki to ja stac na prywatna sluzbe zdrowia - chcociaz pewnie ja lecza " za nasze" ... a w kolejkach nie stoi - ona sie poprostu z Was ludzie śmieje....:)
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 3

2018 rok

usunięcie zaćmy
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

tata leczył się w przychodni kardiologicznej w gdyni-redłowie a teraz gdzie ma iść!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

przychodzi reporter do NFZ a tam baba!!!

tyle się mówi o ratowaniu życia, wczesnych profilaktykach itd, ale weź człowieku dostań się do lekarza, do specjalisty, trzeba mieć końskie zdrowie, skoro okres oczekiwania jest taki długi ile ludzi odejdzie do krainy wiecznych łowów? setki tysiące miliony... to nie jest kwestia pieniędzy tylko ich gospodarowania, - każda choroba się rozwija, za miast we wczesnym stadium ją opanować pozwala się aby choroby pochłaniały większe żniwo itd. po co lekarze przysięgają na hipokratesa skoro widzi, że jest źle ale nie przyjmie bo nie ma kontraktu, a na koniec powiem wprost winnych ukarać a lud ocalić
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

to właściwie po co są akcje typu badanie piersi mamografem?

itd.
przecież na dalsze ( konkretne) leczenie nie ma kasy...

ile chorych osób mogłoby się leczyć
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Najlepsze jest to, że są takie przypadki, gdzie kontrakty na ten sam zakres świadczeń przyznano dwóm różnym podmiotom mieszczącym się w tym samym budynku. A zarazem pozbawiono dostępności do tych usług całe dzielnice. Niestety, sprawa wygląda tak, że zasady konkursu w wyjątkowo durny sposób określiła centrala NFZ, a oddział je tylko realizuje. Za ten cały bałagan odpowiada prezes NFZ, powołana przez ministra zdrowia. A kto powołuje ministrów wiadomo. Polecieć powinni przynajmniej szefowa NFZ oraz minister. Powinno się też wrócić do czasów, gdy o wynikach nie decydował "komputer", tylko brano pod uwagę zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych na danym terenie (a nie, że mówią nam, że mamy jechać rzekome kilka przystanków dalej). Sprawdzone przychodnie, gdzie ludzie chętnie się leczą powinny mieć preferencje w konkursie, a nie że co 3 lata urzędnicy mają prawo przerzucania pacjentów do innego lekarza, w innej dzielnicy. Bo tak nakazują wymyślone przez nich durne kryteria.
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0

a przepraszam skąd ta Pani ma wziąć kase ? jesli góra zawaliła ???

Nie oszukujmy się to nie jej wina to rządy góry doprowadziły do takiego stanu, może Panowie wykażcie się odwagą i napiszcie do Pana Premiera o zdymisjonowanie ministra ???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 10

no jo !...

a z czyjego nadania i skąd się Baśka wzięła???, cyferblacik ma strasznie zajadły i antypatyczny !, żadnego wdzięku w tej paszczy niema !,twierdze tylko to co widze ,ja tej dziołchy nie znam .
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe ile przy tym ona zarabia

Ciekawe jaki procent z kontraktów stanowi jej pensje
'
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szymański ty miałeś pod górkę do szkoły???

ludzie patrzą lokalnie a nie globalnie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

prostych zasad fizyki też nie znacie

zwężając przepustowość usług medycznych wydłużacie kolejkę, fizyki nie przeskoczysz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie w Sopocie do Okulisty???

Zgłosiłam się do Poradni Okulistycznej dr.SZULCA na Kamiennym Potoku, odmówiono mi rejestracji ponieważ jestem zameldowana w Gdyni . Lekarza rodzinnego,i innych specjalistów mam w Sopocie i nie robiono problemu z miejsca zameldowania . Dlaczego taki okulista dostał kontrakt z NFZ ,i dyskryminuje pacjentów .Każdy pacjent może wybrać sobie lekarza ,w rejestracji w/w przychodni były 3 osoby rejestrujące żadna nie przyjmuje telefonów ,usiłowałam się dodzwonić całe przedpołudnie ,telefon zajęty .Po przyjściu do Przychodni próbowałam zadzwonić z telef. komórkowego ,telefon nie dzwoni . Gratuluje beznadziejnej rejestracji p.dr.SZULC
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

to się czyta jak scenariusz nowego filmu Bareji "idę do Lekarza"

ale taka jest właśnie Polska rzeczywistość!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

gdzie ona chodzi do fryzjera?

matko bosko kochano !! wyfrykowana ! wygląda jak kogut
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Awans

Proponuję awans Pani Kawińskiej na ministra zdrowia.Poradzi sobie na pewno z tą gawiedzią.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

SKANDAL

W przychodni na Gd.Stogach nie zapiszesz się do żadnego specjalisty,wciąż nie ma terminów.Tam rządzą rejestratorki i to one decydują kogo i kiedy zapisać,pomimo że lekarz mówi że są wolne terminy.Sam się przekonałem na własnym przypadku,tym powinien się ktoś też zająć to pewnie i oczekiwania byłyby krótsze.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

NFZ mówi do zobaczenia w 2016!!!

to my mówimy im PAPA, w tym momencie powinny odpowiednie służby zrobić wjazd do siedziby NFZ i zatrzymać odpowiednie osoby, zarzut - niedopełnienie obowiązków oraz narażanie życia ludzkiego. proste i skuteczne
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzecznika również pożegnać!

Rzecznika również należy "oddelegować". Ten pan i jego wypowiedzi to wstyd i porażka. Pasuje do obecnego NFZ...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cały NFZ zlikwidować, niech płacą tylko Ci co chcą, a nie my płacimy co miesiąc Bóg wie jakie pieniądze, a jak trzeba do lekarza to albo kolejki albo nie refundują!! Ja się pytam: GDZIE SĄ MOJE PIENIĄDZE??
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

ludzie pora umierać a się nie leczyć,tego chce NFZ
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

zdymisjonować prezydentów

gdy sprawa zrobiła się głośna to robią wszystko by oddalic od siebie zarzuty. a adamowicza na taczke
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

prawda

Zgadzam się z tym wpisem,do lekarzy na Stogach są baaaardzo długie terminy albo już w tym roku wcale nie rejestrują.Niektóre panie czują się jak prywatni właściciele tej przychodni,nie powinni tam pracować.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszędzie są długie kolejki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Skandal

Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska w Gdyni Oksywiu istniejąca od wielu lat nie dostała żadnego kontraktu na specjalistkę. Leczą się w niej nie tylko kombatanci ale i zwykli pacjenci jak ja!!!! A teraz ludzie do zwolnienia ale kogo to obchodzi. Co za babsko dymisja to mało!!!!
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wylac za niewywiązywanie sie z obowiązków!

Wylac Budyniostwo za nie kompetencje . pyszałkowatość ,arogancję i i ETC
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zostawić! Powtarzam zostawić! Pogięło was ludzie? Sami ją wybraliście, pamiętam jak dziś

Schowaliście babci dowód i lecieliście jak suka w rui oddać głos na Pawełka. Co, może nieprawda? Mam wam kuźwa przypomnieć wyniki wyborcze z 2010 i 2011 roku?
Trzeba się tylko modlić o to żeby choroby i nieszczęścia dotykały wyłącznie wyborców tych ludzi, którzy tą panią umocowali na urzędzie:-)
Nie żali mi was:-) Macie to co sami sobie zgotowaliście. Demokracja to nie jest klikanie pilotem po 1223 kanałach. Wybraliście na cztery lata, to teraz pysie w kubełek.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 10

Pani Dyrektor wzorowo realizuje "narodowy program eutanazji".

Na "pierwszy ogień" poszły mohery , co zapewne zaowocuje spadkiem poparcia dla PiSu.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety

całe ZŁO tkwi w ustawach zdrowotnych które uchwalili nasi kochani posłowie w Sejmie. Pani dyr. K. jest tylko wykonawcą obowiązujących w tym zakresie przepisów...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

NFZ

Narodowy Fundusz Zgonów....
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyklety powstań ludu ziemi

Czas zrobić porządek z tymi urzędasami i powywozić ich na taczkach. To się tyczy także i tych na górze którzy żyją sobie dobrze kąpiąc się w luksusach, kupujących cygara, wina i garnitury za nasz podatki. Czas rozpędzić to całe towarzystwo.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

mimo tygo błękitno- fioletowego retuszu to i tak straszna paszcza !

ciekawe jak tam z sercem ?...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

dosyć już

Kolejna afera sie szykuje-bo jak to okreslić że Kawińska kolejny raz działa na szkodę pacjentów ,preferując prywatne podmioty w służbie zdrowia.Jak to wytłumaczyć że baba nie liczy się z opinią publiczną,kto za nią stoi?Dlaczego wnioski NIK-u po kontroli kontraktów z kardiologii nie spowodowały jej dymisji?A może tak ma być i baba wiernie wykonuje polecenia rudego kłamcy?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

karina

...jestem bardzo ciekawa gdzie leczy się p.Kawińska !Czy szuka kardiologa,endokrynologa czy stomatologa bądż okulisty tak jak wielu od wczoraj pacjentów --
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

poszła w Polske fama o odwoływaniu prezydentów w Wawie. w Łodzi W olsztynie w Elblągu

więc teraz te boncy samorządowej Karnosie Strugi Budynue wymyśliły nagonke na NFZ
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

nie tylko

tę panią nalezy odesłac na zasiłek bezrobotny budyniowi tez sie taki zasiłek nalezy, ale to co zrobiła ta baba to woła o pomste do nieba
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kawińska

Wywalić tę babę na zbity pysk i rozwiązać ten cały NFZ. Ciekawe ile ona zarabia,że tak gnębi chorych ludzi,którzy leczą się będąc ubezpieczonymi.Wydaje mi się że ona powinna być już na emeryturze(na to wygląda)dać jej najniższą emeryturę i wtedy niech spróbuje leczyć się prywatnie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

ciekawe gdzie ta śliczna pani się leczy? pewnie "prywatnie" za swoje marne grosze a może tak jak zwykli ludzie w kolejkę i do przychodni..ja np termin do endokrynologa na NFZ mam na 2016r.Moja mama do kardiologa: wizyta październik(z powodu nie podpisania kontraktów z kardiologami) 2013(po dwóch operacjach serca, zastawkach i niewydolnością krążeniową)pozdrawiam panią minister która pewnie każdego dnia może dodać do swojej listy kolejnych zmarłych pacjentów którzy niedoczekali się leczenia a na prywatę nie było ich stać.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

ta pani

sie nie leczy jest zdrowa jak byk, nawt choroba sie jej ze strach nie ima
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pacjent

Przychodnia WSPL (Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska) Wojskowa tylko z nazwy jest to zwykły NZOZ. Pare miesięcy temu straciła wszystkie kontrakty na stomatologie, teraz wszystkie kontrakty na specjalistów. Do przychodni przychodzi około 15 tys. osób.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prezydenci z Trójmiasta i marszałek chcą dymisji szefowej NFZ

W maju zachorowałam na grypę, rano poszłam do przychodni Marynarki Wojennej do lekarza pierwszego kontaktu. W rejestracji powiedziano mi, że mam przyjść 24 czerwca, gdyż wszystkie numerki do lekarza są zajęte. Pytam, czy to jest normalne ? Nie wszyscy pacjenci z grypą mają wysoką gorączkę, więc co na to p. Kawińska ?
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

referendum

I pojdę nawet do Warszawy by wywalić babę na zbity PYSK
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kula

a może sam się wywal
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

kiedy adamowicz -

pójdzie w odstawkę, kiedy referendum w sprawie odwołania tego typa !!!
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

ROZGORYCZONY

Widząc zdjęcie tej Pani to bał bym się jej powierzyć rybki akwariowe do leczenia nie wspomianjąc o dzieciach.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

na oko

fotografia osoby na niej widniejacej jest najlepsza wizytowka. nie potrzeba wiecej slow
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cięcia w limitach już obowiązują. Proponuję obniżyć nasze składki o 70%. Zobaczymy jak długo pociągną ;-)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

śliczna Pani

Tę" śliczną" Panią wywalić od razu !!! Zrobić z Nią porządek jak ona z Nami !!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

za komuny było lepiej

leki były tanie ,w szpitalach była dobra opieka i czysta pościel teraz jakas znieczulica jest !
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

leki były tanie i gówniane, salowe kradły żarcie, lekarze chlali - napewno było lepiej

rąbnij się w łeb!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

wtedy

Wtedy się mówiło że nic się już nie da zrobić i pacjent schodził a dziś każdego sie leczy wiele lat i stąd te koszty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reforma

Kiedy w końcu wywalą urzędasów z NFZ.a wpuszczą na rynek np.zachodnie firmy ubezpieczeniowe?Darmozjady z NFZ opro rozkradania publicznej kasy nic nie potrafią zrobić
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zachodnie firmy nas zjedzą na dzień dobry

chyba nie wiesz co piszesz
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto ją popiera- ciekawe

Wystarczy spojrzeć na zawziętą i wszystko najlepiej wiedzącej twarz tej kobiety. Jej nie obchodzą losy chorych ludzi. Ważne ,że siedzi na ciepłym stołku i bierze odpowiednie pieniądze. Co to ją obchodzą inni.Wywalić i będzie spokój.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zawzięta twarz to ma

mieszkaniec ul. Syrokomli w Sopocie, do tego wilczą.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

powinna juz byc na emeryturze ale protegowana marszalka przyssala sie do grubej forsy
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jako obywatel Polski i płatnik podatków w POLSCE domagam się aby moje pieniądze wspierały Placówki Państwowe na Zaspie i WCO - gdzie stoi sprzęt diagnostyczny kupiony za moje Pani i Pana podatki.
Rozumiem że kapitał firmy Euromiedic , której właścicielem była Izraelska firma Elbit a teraz zagraniczne fundusze o kapitale coz pewnie dalej z tego pięknego kraju ze solica w Izraelu) nie zostaje w Polsce !!!! tylko transferuja :)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

ale się obudziłeś! domagaj się też aby twoje pieniądze byly wwyłącznie polskim banku , kupuj leki poskich producentów (podobnie

Ale najpierw pomyśl, co piszesz!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ta pani chyba już osiągnęła wiek emerytalny.

Pozbycie się jej za aroganctwo , nieudacznictwo jest konieczne i natychmiast. Wręczy sobie jeszcze specjalną pokażną premię.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ta pani nie działa w próżni

ona realizuje wprost politykę rządu, nie chorować, żyć jak najkrócej, jak najszybciej umierać.
Zbyt dobrze i zbyt wprost realizuje ten projekt. Sondaże lecą na łeb na szyje, więc usiłuje się wmówić że Kali ukraść ale cudzą ręką.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakby szefem NFZ był BUDYŃ starczyło by dla wszystkich

i jeszcze by zostało na makietę siedziby NFZ z brązu
(dla niewidomych)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie widzę żadnych konkretnych zarzutów ?

"Pomorski NFZ nie poinformował wcześniej..."

to jakiś żart jest. Ta pani realizuje założenia rządu
pana premiera Tuska po prostu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Musi być już strasznie ch..wo

że zaczynają się gryźć pomiędzy sobą.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

precz z komuną

precz z komuną!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

NFZ

Patrząc na to zdjęcie pani Kawińskiej,mam nieodparte wrażenie że ma co najmniej 65 lat i już powinna być na emeryturze .To jakie musi mieć plecy u Tuska że jeszcze pracuje. W myśl zasady słaby,mierny ale wierny!!!!
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Błędna ocena wieku!

Mam 65 lat i w porównaniu z wyglądem Tej Pani czuję się i wyglądam jak jej wnuczka!W mojej ocenie ten matuzalem dobiega do dziewiędziesiątki i najwyższa pora przejść w stan spoczynku,przynajmniej zawodowego!Z wyrazami zdrowia na dalsze życie po opuszczeniu stołka-Jagna.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niech zrobią porządek z NFZ i ZUS-owskim orzecznictwem!

Dosyć aroganckich urzędników i lekarzy pseudo uzdrowicieli!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czas najwyższy !!!!!!!!!!!!!

i cały ten NFZ
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Problem to NFZ ... !!!

a nie ludzie nim zarządzający!

Nieważne kto będzie szefem i tak będzie syf, bo tak ma być z założenia.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pomorskie NFZ kłamie!

Chcąc wyjaśnić w NFZ w Gdańsku odwołanie od decyzji w sprawie nieprzedłużenia kontraktu NFZ każe czekać do dwóch tygodni na spotkanie wyjaśniające. Akurat będzie to po 1 lipca czyli nie będzie o czym rozmawiać. Perfidia stokrotna. Konkursem winno się zająć CBA. Sprawa śmierdzi z daleka. A tak w ogóle Panie Premierze TUSK masz Pan z Arłukiewiczem przechlapane u dziesiątek tysięcy WDZIĘCZNYCH PACJENTÓW. Wybory niedługo.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ktoś o takiej zawziętej twarzy nie może być dobrym człowiekiem dlatego takie decyzje.....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli się wszystkim tak nie podoba to może zamiast narzekać zrobić jakiś ogólnopolski strajk pacjentów bo bez tego chyba reformy nigdy nie będzie a lepiej to już raczej było
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

NFZ tworzy armię bezrobotnych

W tych ponad trzystu przychodniach, które nie otrzymały kontraktów pracuje cała masa lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. Po 1 lipca stracą oni pracę. Prawdopodobnie lekarze dadzą sobie radę, a duża grupa pielęgniarek i personelu medycznego nie znajdzie zatrudnienia. Przez pół roku kuroniówka, a później na bruk. To woła o pomstę do nieba. Czy szefowa Pomorskiego NFZ zapewni im pracę. Na razie jest mowa o pacjentach, a co z personelem z przychodni, które nie otrzymały kontraktu. Oczekuję rzetelnej informacji od Pani Dyrektor Pomorskiego NFZ.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1

oooo mama!?

zostawcie moją mamę!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Panią Kawińską powinienm zająć się prokurator. Za spowodowanie powszechnego zagrożenia powinna dostać dożywotnie więzienie.

A jeśli to nie ona jest winna, to ten co wymyślił takie zbrodnicze przepisy. Choćby był ministrem.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 0

Reformy

Cztery "FANTASTYCZNE" reformy, również służby zdrowia, firmował buzek. Widać jednak, że wszystkim jego następcą reformy te odpowiadają więc oni są również współwinni!!! Cały "sukces" reformy polega na tym, że składka jest obowiązkowa, a świadczenia wręcz przeciwnie! Powinno być tak, że po wyleczeniu ostatniego chorego (co gwarantuje Konstytucja RP), wydatków na modernizację bazy leczniczej - dopiero wtedy pozostała część przychodów ze składki na wynagrodzenia urzędasów NFZ!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Z gemby widac ze to pani zyci i smierci

Wredna baba która razem ze swoimi koleżaneczkami od kawy decydują komu dać a jak najwięcej zabrać.Jak można pozbyć ludzi którzy na jej pensje płacą płacą składki do tego aby nie było możliwości dostępu do lekarzy bo ona nie podpisuje kontraktu twierdząc ze nie ma na to pieniędzy as na koniec roku z uśmiechem mówi ze ma oszczędności ok 3 milionów złoty.Zapraszam ja niech zobaczy tłum w przychodni albo godziny oczekiwań na sorach bo kontrakt szpital ma na jednego lekarza a szpital ma dyżur na całe miasto.Ta kobieta to synonim pazerności ale nie na sobie.Jak ja widzę to chętnie złapał bym ją za mor...dr i pochylił nad zwłokami dzieci ludzi którzy nie dostali się na czas do lekarza bo nie było kontraktu już na to schorzenie i wożeni byli od szpitala do szpitala aż do końca.Nie mówię ze sam system zdrowia jest ok ale psuje się przed wszystkim przez takie osoby oszczędzające na nas którzy na niego w dobrej woli i dla swojego zdrowotnego płacą po to aby usłyszeć NIE MA KONTAKTU I MIEJSC DO LEKARZA NA 4 LATA W PRZÓD
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

a kobiety bdać się nie chcą..??!!

właśnie dowiedziałam się o zlikwidowaniu JEDYNEJ Pradnii dla Kobiet na SUCHANINIE!!!!!Chodziła tam moja Mama ,teraz ja tam prowadzę,a raczej prowadziłam :(( ciążę.Jestem zadowolona z opieki,poradnia wyposażona w sprzęt i co??!!!Tak w mniemaniu gdańskiego NFZ wygląda polityka prorodzinna!!!!!A potem "bo kobiety nie chcą sie badać" i mamy raki.Krew mnie zalała!!
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

likwidacja poradni ginekologicznych!

w stosunku do 2012 roku z mapy Gdańska Pani Kawińska jednym podpisem zmiotła 12!poradni położniczo-ginekologicznych!!!W regionie,który przoduje w zachorowalności na raka narządu rodnego.Pogratulować Pani głupoty i krótkowzroczności!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

12 zmiotła może w tym czasie 20 nowych powstało?

to nie PRL że bar ruczaj był 40 lat w tym samym miejscu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Dobre sobie.....

Rudy za pośrednictwem Arłukowicza nakazał cięcia wydatków na zdrowie, a panowie prezydenci piszą do winowajcy. Pomorski nfz musi wykonać plan i zwrócić do centrali 130-150 mln, no bo premii nie będzie. I cyrk kręci się dalej, a obywatele niech płacą z własnej kieszeni. Będzie więcej kasy dla przepracowanych na Wiejskiej.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ludzie wyjdźmy w końcu na ulicę...czemu wszystko jest takie nieudolne? Gdzie są te moje jakże oszczędzane pieniądze?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

skandal

Co się dzieje ze służbą zdrowia za Rządów PO to katastrofa. A pacjenci jak bydło prowadzące na rzeź - płaczą i płacą - i na ZUS i prywatnie.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Beton i nieudacznik z NZOZ MSWiA

Obecny dyrektor tej placówki emerytowany lekarz wojskowy pobierający niemałe pieniądze z dwóch źródeł/emerytura wojskowa+pensja liczące razem kilkadziesiąt tysięcyPLN/rozłożył poliklinikę zwalnijac najleprzych specjalistów jeszcze przed podpisniem kontraktów z NFZ,a teraz nie otrzymał kontraktów na większość poradni specjalistycznych!Gdzie więc my byli pacjęci resortowi mamy się leczyć!Jego też do odstrzału razem z prześlicznej urody i kompetencji Kawińską.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem

czy Pani Kawińska jest lekarzem ale chyba nie.Jak patrzę na jej minę, to bałbym sie przyjąć jakieś lekarstwo od niej...Natomiast to co się stało to jest totalny skandal!!! Niekompetencja tej pani jest straszliwa.Ostro zarządzać to sobie może w fabryce żyletek a tu chodzi o tysiące chorych ludzi.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ciekawe co robiła za komuny ?

Sama wygląda jak trup a na takich NFZ oszczędza najwięcej
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jutro do protestu dołączy sam premier TUSK

powie że pilnie powstanie nowa ustawa o powszechnej
szczęśliwości...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Arogancja

Arogancja tych osób połączona z tupetem, chamstwem i bezczelnością nie zna granic, ale cóż, ryba psuje się od głowy drodzy internauci i wielbiciele PO, czy tego chcecie czy też nie Najważniejszą kwestią to realizacja linii pierwszego premiera o dwóch imionach, " pierwszy milion trzeba ukraść". Robią to teraz w majestacie prawa, kumpel kumplowi podpisuje kontrakty.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak sie sklada prosze pani,

ze jest nikla roznica miedzy "zdecydowaniem" (jak beszczelnie smie pani twierdzic!) a arogancja w dzialaniu. ta granice juz dawno pani przekroczyla. podziwiam fotke, zaiste wielce wymowna. RZYGI!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

w............ na zbity pysk !!!!!!!!!! I tacy ludzie na tak ważnych stanowiskach to wstyd i żenada !!!!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

12 poradni ginekologicznych w Gdańsku

pani Kawinska zlikwidowała bez zmrużenia oka!!!!!!Pogratulować odwagi,zważywszy że przodujemy w chorobach nowotworowych narządu rodnego.Czy ta Pani wie co czyni,czyżby cicha eutanazja w majestacie prawa???!!!!
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

trzeba się zastanowić

przykro czytać te wszystkie opinie, gdyż swiadczą o glębokim niezrozumieniu tematu. Po raz pierwszy w historii NFZ przeprowadził konkurs na znanych odpowiednio wcześniej zasadach wykuczających "układy" polityczne. Ze to się politykom nie podoba i próbują się na zjawisku medialnym wylansować- widać jak na dłoni. wcale nie zależy im na polepszeniu i dostepności- gdyż wtedy próbowaliby naprawdę ratować system a nie ubolewać, że ich przydupasy od zawsze posiadające kontrakt go raptem nie dostali. Dostali lepsi- fachowcy, ze sprzętem i czasem dla chorych. Zaoferowali lepsze warunki i taniej. Kolejna porażka państwowej "służby zdrowia" w starciu z dobrze zarządzanymi i pręznymi podmiotami niepublicznymi ( które też leczą nieodpłatnie). A przecież wszyscy sygnatariusze listu to podobno liberalna prawica, wielokrotnie deklarowali prywatyzację w służbie zdrowia. Ale gdy chodzi o ich interes, to głęboki PRL - już znowu chcieliby rozdawania kontraktów "po uważaniu" - kolesiowo zafajdane. Nie po to Lechu skakał przez płot...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 14

Jak się tak głębiej zastanowić...

P...lisz jak potłuczony. Skąd wziąłeś tych lepszych fachowców. Czy nie są to przypadkiem ci sami lekarze z tych gorszych szpitali. Czy przypadkiem nie są u Ciebie figurantami na potrzeby konkursu. Namówiłeś ich byś mógł w ogóle w konkursie wystartować. Jak pracują w publicznym szpitalu to są gorszymi fachowcami jak ich zatrudnisz u siebie to ich poziom fachowości wzrasta, bardzo ciekawe. Skąd u Ciebie nagle 100% fachowców z II stopniem specjalizacji? Zatrudniasz również z I stopniem i stażystów? Nie bo Ci się to nie opłaca. To dla tego szpitale i przychodnie publiczne wypadły "gorzej" w konkursie bo matematycznie mieli mniej fachowców z II stopniem w stosunku do reszty personelu. Podkupiłeś hieno wykształconą kadrę z publicznej służby zdrowia. Ale nie ciesz się bo problemy dopiero przed tobą. Ci lekarze będą musieli utrzymać się tylko z pracy u Ciebie bo zostaną zwolnieni z zamykanych przychodni publicznych. Całego kontrakty zapewne i tak nie dostałeś,więc i kasy z NFZ też nie będzie zbyt wiele. Jak lekarze zorientują się że praca u Ciebie to nie jest dorobienie do pensji z publicznego ZOZ a musi wystarczyć na życie to jestem pewien że część od razu powie Ci adieu. Myślisz że będą siedzieć u Ciebie za darmo tyle godzin ile zadeklarowałeś w konkursie. Czasu dla chorych z ubezpieczeniem zusowskim będziesz miał mniej i kolejki będą dłuższe wbrew temu co piszesz. Sprzęt którym się tak chwalisz był potrzebny tylko do zwiększenia ilości punktów w rankingu. Wykorzystywał będziesz tylko część jego możliwości. Przygniatająca większość fachowców wypowiada się że sprzęt który mają te "gorsze" placówki w zupełności wystarcza do wykonania usług medycznych zakontraktowanych przez NFZ. Zresztą sam NFZ tego nie kwestionuje. Ot nie wiedzieć czemu w konkursie dodatkowe punkty bonusowe dostawało się za posiadanie sprzętu przekraczającego wymagania NFZ a zbędnego z punktu widzenia praktyki leczniczej czy rehabilitacyjnej. Kupiony rok czy dwa lata temu sprzęt okazał się w świetle konkursu niepełnowartościowy? Ciekawe. Porównujesz się do publicznej służby zdrowia? Jaki zakres usług świadczysz. W porównaniu do UCK, Szpitali miejskich czy marszałkowskich (przypominam że to one przegrały kontrakty) zakres Twoich usług jest g...ny. Oferujesz tylko wysoko opłacalne i niskonakładowe usługi medyczne a te skomplikowane, nieopłacalne ciężkie przypadki zostawiłeś tym źle zarządzanym nieprężnym molochom publicznym. A co do układów o których piszesz to zastanawiam się jak to się stało że warunki konkursu zostały tak a nie inaczej sformułowane. Przecież jeszcze trzy lata temu były inne preferowano min, ciągłość i kompleksowość. I jakie było wtedy darcie ryja przez prywatne podmioty że przegrały. I co. W następnym rozdaniu warunki są tak zmienione że prywatne wygrały a publiczne do zaorania. Nie ważne że pacjenci są w stałej rehabilitacji lub ciągłym leczeniu można ich przejąć przesunąć jak towar. Z jednego miejsca na inne. Otóż usługi medyczne to mimo wszystko nie jest taki sam towar rynkowy jak usługi krawieckie czy budowlane (z całym szacunkiem dla krawców i budowlańców).Ktoś już napisał że w tym konkursie fachowość rzetelność i kompleksowość opieki przegrała z cwaniactwem i chciwością.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam się
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ostatnie zdanie jest nieprawdziwe

Osoby zarządzające zozami powinny sie przygotować do konstruowania ofert. Im sie jest dłużej na rynku, tym bardziej spada czujność i starym przechodniom sie wydaje, że to co mają to wystarczy. A zasady sie zmieniają i nowe podmioty lepiej te zasady przestudiowaly. I tyle, wygrał Dawid z Goliatem.
Widać tu przede wszystkim arogancję dyrektorów szpitali i poradni wielospecjalistycznych, którzy bez rzeczywistego porozumienia z pracownikami składają byle jaką ofertę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie rozumiem oburzenia szpitali

Dlaczego te świetne placówki szpitalne nie potrafiły sprostać konkursowi? Przecież miały takie same warunki do spełnienia. Dlaczego rzekomo absurdalne kryteria konkursowe potrafiły spełnić inne placówki medyczne? Czas świętych krów szpitalnych się skończył. Dyrektorzy szpitali, prezydenci miast - czas doposażyć placówki medyczne tak, aby wygrały konkursy a nie narzekać na dyrektor NFZ.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 12

a ja rozumiem

państwowe i normalne placówki ochrony zdrowia zatrudniają pracowników na etatach a to wiąże ręce jeśli chodzi o godziny pracy. Ci którzy zatrudniają na zlecenia i inne tego typu śmieciówki mogą podać, że dr Kowalski pracuje 50 godzin tygodniowo albo więcej ... a jak potem wygląda realizacja kontraktu pacjenci sami wiedzą - wiecznie lekarze na szkoleniach, "urlopach" itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Może się mylę

Nie lubię zaglądać w metrykę ale czy ta pani nie powinna oddać steru młodszym
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak jest, a jak być powinno?

A według mnie rozgrywa się typowa w tym systemie walka o kasę lekarzy w ośrodkach zdrowia z NFZ-em, który ma ograniczoną jej ilość. W tę walkę zostały zaangażowane władze samorządowe, których przedstawiciele mają personalne układy z tymi lekarzami z ośrodków, a zwłaszcza z ich kierownictwem. Prawdopodobnie apodyktyczna szefowa NFZ olała te nieformalne układy i zrobiła swoje.
Nie myślcie sobie pacjenci, że w tych wojenkach jest uwzględniane wasze dobro, pomimo że takie słowne argumenty padają ze strony wszystkich walczących o kasę stron. Jesteście co najwyżej zakładnikami interesów lekarzy, urzędników i polityków.
Tak zawsze było, jest i prawdopodobnie będzie. Dobrze dla was będzie dopiero wtedy, kiedy żadna z walczących teraz stron nie będzie miała praw decyzyjnych co do waszych pieniędzy odkładanych na ubezpieczenia zdrowotne.
To będzie możliwe po zlikwidowaniu NFZ i zastąpieniu go systemem ubezpieczeń zdrowotnych, w którym to wy będziecie decydować, gdzie będziecie chcieli się leczyć, a placówki służby zdrowia i sami lekarze będą zabiegać o to, abyście przyszli do nich z pieniędzmi z waszego ubezpieczenia. I nie będzie dla was miało znaczenia, czy usługi lekarskie będą wykonywać ośrodki państwowe, samorządowe czy prywatne.
Wielu decydentów wie, że tak powinien wyglądać sprawny system lecznictwa w Polsce, ale nie podejmują się jego stworzenia w takim kształcie, ponieważ zbyt mocne są obecne złodziejskie układy handlowe i lekarskie, niezainteresowane pozytywną dla pacjentów reformą, która zagroziłaby ich szemranym interesom. A politycy wolą nie narażać się temu mocnemu lobby w strachu, że, w razie porażki, mogliby zostać wyautowani z polityki.
Nowy system może zaprowadzić jedynie ktoś silny i, paradoksalnie, bezwzględny. A społeczeństwo musiałoby cierpliwie znieść około dwuletni trudny okres wdrożeniowy. Zadanie jest bardzo trudne do wykonania głównie z powodu ogromnej destrukcyjnej siły dotychczasowego patologicznego układu, która to siła ujawniłaby się w trakcie wprowadzania zmian.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

paranoja

Paranoja to tylko choroba, leczy sie ją u lekarza psychiatry. Wyniki leczenia są zwykle pozytywne, głową do góry!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

do dymisji

takie babcie już powinne być na urlopach macierzyńskich,przecież one nie myślą racjonalnie,tylko jak sklerotycy,dołączyć do pary kolesia ''budynia.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy rządy PO się Państwu podobają we wszystkim?

Rządy PO wychodzą na światło dzienne, niektórzy dopiero to zauważyli, chwała że w ogóle zauważyli.Czas na zmiany.A Pani dyrektor jest tylko wykonawcą, skrupulatnym wykonawcą.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Babka musiała zostać ofiarą chorego systemu i kliki

Składka z pensji na NFZ lub nawet dobrowolne ubezpieczenie to kilka stówek, za tyle samo można mieć dobry abonament w prywatnej klinice i polisę. Podobnie z ZUSem.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedyś i na nią zabraknie pieniędzy i podzieli los innych polaków którzy dziś cierpią z jej powodu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy NFZ zakontraktował mniej usług niż w zeszłym roku?

Czy problem jest w tym że kontraktu nie wygrali krewni
i znajomi tych co teraz protesty piszą?

Proszę o rzeczową odpowiedź
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy zakontraktował mniej to ciężko powiedzieć, bo tu się wyrabia te cholerne punkty. A że każde "działanie" jest inaczej punktowane, to różnie można to odbierać. Myślę, że to wiedzą tylko oni sami.

Wydaje mi się, że właśnie kto nie miał żadnej "wtyki" ten nie dostał. Proszę mi uwierzyć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Misiu jak ciężko? Po prostu nie wiesz... To są jawne informacje

ile NFZ kontraktuje usług i jakich
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

rzeczowo- TAK

dostałem kontrakt a nie mam układów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

brałam udział w konkursie

po raz pierwszy brałam udział w konkursie ASO o którym mowa w artykule. To ta sama komisja. Powiem, że w trakcie postępowania NFZ zaskakiwał mnie swoim podejściem na każdym kroku. Ale tańczyliśmy jak nam zagrali. Zakupiliśmy sprzęt, który jest niepotrzebni, nieużywany i przestarzały (co przyznał również pan z NFZ w rozmowie telefonicznej dodając "ale takie są wymogi konkursu").
Umowy nie dostaliśmy. Spełniliśmy wszystkie kryteria, ale nie podjęto żadnych negocjacji warunków. A co najgorsze - po tym postępowaniu już nie ma możliwości dowiedzieć się, dlaczego nie otrzymaliśmy kontraktu. "Nie bo nie" ?! Przykra sprawa...
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za podpowiedź. Jutro prawdopodobnie uda się umówić z komisją, żeby zobaczyć punktację. Ale odwołanie prawdopodobnie tez złożę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A Rada miasta Gdyni?

Ja dodał bym wniosek o rozwiazanie Rady Miasta Gdynia, której przedstawiciele zagłosowali nad ustawą śmieciową w ten sposób, że teraz każdy mieszkaniec tego miasta bedzie wiedział, że to nie osoby produkują śmieci, a metry kwadratowe powierzchni mieszkalnej. Czy nadal chcecie takich przedstawicieli we władzach miasta?? Chyba bardziej idiotycznego rozwiązania nie można było wymyśleć? Ale nasi radni potrafią.....Czas byłoby sie zbuntować
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

No cóż.................

Płacimy za błędy systemowe. ile to juz lat po kazdym konkursie ten sam efekt i nadal nikt nie wyciaga wniosków... tylko ludzie zmieniają się na stołkach
Bo pacjent to nie człowiek to towar za którym ma iść pieniądz
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najbardziej rozdziawione gęby mają pewnie wierzący-w-Owsiaka

tak, w..li was bajkami o sprzęcie który-ratuje-życie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

kręcenie lodów w trakcie realizacji

o czym mówiła mówiła pani S. panu Tomkowi wiele lat temu
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

STAROŚĆ

DAJMY PRACĘ MŁODYM TO EMERYTKA BLOKUJE MIEJSCA PRACY I NIE WIE CO DOBRE DLA LUDNOŚCI NA EMERYTURCE POSMAKUJE JAK TO JEST BYĆ NIKIM
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szpitale bez kardiologów, pacjenci bezradni

zpitale bez kardiologów, pacjenci bezradni
Gdynia została pozbawiona na trzy najbliższe lata opieki kardiologicznej w poradniach przyszpitalnych. Decyzją MSZ kontraktów nie otrzyma też szpital miejski im. PCK w Radłowie. W identycznej sytuacji jest gdański szpital na Zaspie, ale także szpital MSW i szpital w Lęborku. Kilka tysięcy pacjentów w województwie pomorskim zostało nagle odciętych od dotychczasowej opieki
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

No i niż zaoszczędzi pieniądze na posadach szpitalnych, bo ich po prostu nie będzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak się dodzwonić

dzwoniłam kilka dni aby uzyskać informacje o endokrynologach bo kolejki są kilkuletnie albo likwidacja i brak lekarzy i ciągle słyszałam - prosze zadzwoń póżniej
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0

To co sie dzieje przechodzi ludzkie pojęcię

Kto wybrał te panią i kto stworzył taki system? przecież za ta kobietą stoją inni sama nie stworzyła systemu. Odwołanie jej jest sprawa dyskusyjną ale gdy przyjdzie nowa osoba nie wiele sie poprawi jeśli nie przebudujemy tego bajzu. Nie sadziłem że przy władzy PO dojdzie do takich sytuacji. Maksymalnie zawiodłem się na tej partii, nigdy w życiu już na nich nie zagłosuje.
Złosliwie można powiedzieć " na kogo głosowaliście tego macie" no to mamy amatora polityka Tuska ze swoją świtą :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

reguły gry............

a ty człowieku płać składki zdrowotne, ale korzystaj z usług medycznie odpłatnie. Chyba NFZ o to tylko chodzi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bandytyzm NFZ

Jeszcze pracuję jako pielęgniarka w jednej z gdańskich małych prywatnych przychodni, która nie otrzymała kontraktu. Mój lekarz powiedział,że nie ma możliwości dalszego zatrudnienia po 1 lipca. Przepracowałam 38 lat w zawodzie pielęgniarki dorabiając się schorzeń kręgosłupa. Wydłużono mi czas przejścia na emeryturę o pół roku, tak, że do emerytury brakuje mi półtora roku.Czeka mnie kuroniówka za 700 złotych po 38 latach pracy, bo dla pielęgniarek w tym wieku nie ma pracy. Ja się pytam Dyrektor Pomorskiego NFZ czy pomyślała w ramach dialogu z medykami o takich jak ja. Bo nas jest dużo więcej. Co Pan Arłukiewicz na to. Co Pan na to Panie Premierze. Szczyci się Pan, że mundurowi będą przechodzić po 25 latach na emeryturę. Jak to odnieść do mojej sytuacji. Czy w tym kraju ktokolwiek odpowiada za swoje czyny. Panowie Prezydenci Gdańska, Sopotu i Gdyni w liście do Premiera widzą krzywdę pacjentów. A naszą krzywdę zwalnianych na bruk pielęgniarek kto widzi w tym kraju.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 0

Umowa z ZUS + NFZ

Ta Pani zawarła chyba tajny pakt z ZUS na darmowa eutanazję. Nie idziesz do lekarza chorujesz musisz umrzeć kto na tym korzysta kto ci nie musi wypłacać emerytury. Zastanówcie sie nad tym.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polsko Ojczyzno moja

ty głupi narodzie
ile cie trzeba trzymać o chlebie i wodzie
byś zrozumiał...
1. wystarczy kojarzyć proste fakty: kto ma wpływ na polityke zdrowotną?
Rudy, jego ministrowie, marszałkowie, prezydenci miast. I to już drugą kadencję. Dyrektor NFZ jest wyłącznie wykonawcą przepisów. Nie tworzy ich. to tacy "politycy" jak Struk (brak właściwych decyzji w sprawie zarządzanych szpitali) lub Karnowski ( absolutny lider w zakresie arogancji i nie tylko) przez kilka lat psuli system a teraz PŁACZĄ NAD ROZLANYM MLEKIEM, KTÓRE SAMI WYLALI. I jak zwykle szukają winnych .
2. Media robią zadymę - zamiast po porostu rzetelnie informować, kto dostał kontrakt i gdzie od lipca znajdę swego lekarza. Zdjęcie Kawińskiej wybrali nieprzypadkowo ( ona sama napewno nie miała na ten wybór wpływu) skutecznie -sądząc po postach - podjudzając co głupszych do wypowiedzi na temat czyjegoś wieku czy wyglądu. Już raz tak było w przypadku śtp. Kaczyńskiej - za to obecna prezydentowa to nieprzymierzając prawdziwa Wenus. Super, Polacy sie jeszcze nie nauczyli, że to nie wygląd decyduje o człowieku.
3. W całej tej zadymie brak jakiejkolwiek wypowiedzi wygranych konkursu - ciężko pracujących ludzi, może i niepięknych ale poprostu lepszych fachowców!
Ja też nie dostałem wszystkiego o co występowałem w konkursie ale przegrałem z LEPSZYMI i nad tym nie płaczę. Ważne jest prawdziwe, a nie deklarowane przez decydentów dobro i zdrowie pacjenta - a takiego nie zapewni 'piekny" rudy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

odwolanie dyr NFZ

A może zamiast dyr. NFZ odwolac nie dających sobie rady dyr. szpitali.Konkurs jest konkursem i wszyscy uczestnicy wiedza o zasadach lacznie z prezydentami szacownych miast i samorządu.Moze to ich w pierwszej kolejności odwolac?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wywalic szefową NFZ

Jak mozna zamknac dwa duze oddzialy kardiologiczne w Gdyni??? No chyba ta szefowa NFZ na łeb upadla! Teraz zamiast pacjenta zdazyc dowiezc do szpitala na kardiochirurgie do Gdanska, to ludzi predzej na cmentarz dowiozą!!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

jak można czytać bez zrozumienia?

nikt nie zamyka żadnych oddziałów szpitalnych
TO BYŁ KONKURS NA AOS CZYLI PRZYCHODNIE!!!!
oddziały szpitalne działaja tak, jak dotychczas. Media Was oszukuja pisząc " W szpitalu w Gdyni nie ma kontraktu na kardiologię" - dopiero dalej ( w nadzieji , że takie głupy jak powyżej tego nie doczytają) okazuje się, że chodzi o przychodnie.
Dlaczego szpitale w ogóle maja przychodnie?!? Nie powinny ich mieć , bo na osi przychodnia przyszpitalna - oddział jest najwięcej łapownictwa.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Bzdura. Przychodnia przyszpitalną powinna przede wszystkim zajmować sie pacjentami, którzy byli hospitalizowany w danym szpitalu jako kontynuacją leczenia szpitalnego, tam ci pacjenci powinni być przyjmowani w pierwszej kolejności, tak aby terminy zalecane przy wypisze były przestrzegane..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hogata

Tą arogancką Hogatę należało już dawno zdymisjonować. Niech teraz sama się leczy i czeka w przychodni i w kolejkach do zapisu na następny rok - jak wszyscy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe czy w tej sytuacji Unia Europejska, nie zażąda zwrotu 75% kwoty dofinansowania , jakie otrzymały szpitale na wyremontowanie i wyposażenie oddziałów. O tym szefowa NFZ juz nie pomyślała??
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie jest kraj dla schorowanych ludzi

To jest kraj niestety tylko dla zdrowych i bogatych ludzi :/
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jacy jesteśmy ?

Są dwa problemy :
1.Władze Samorządowe od Marszałka poczynając jedynie od wielkiego dzwonu reagują na problemy.Nie ma w Regionie Polityki Zdrowotnej.Pamiętam jak poprzedni Vice Marszałek od Struka co rażąco zaniedbał i zaniechał działań i z hukiem odszedł z ramienia PO SENATOREM został.SKANDAL !!!!!
2.Nie ma kasy !
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obrońcy!!!

Proszę jak to zgodnie włodarze Trójmiasta bronią PRYWATNE kliniki,dbają aby im niczego nie zabrakło. Tylko pacjenci mają przechlapane bo to w tych klinikach muszą płacić za TK i MRI,a dlaczego nie za darmo?Dlaczego te kliniki leczą tylko i wyłącznie przypadki które nie spowoduja komplikacji a w następastwie długiego leczenia w miejskich szpitalach?!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

czytaj ze zrozumieniem!

1. Nikt nie zamyka i nie odbiera kontraktu żadnym ODDZIAŁOM szpitalnym.
2. Konkurs dotyczył lecznictwa otwartego a nie szpitalnego czyli PORADNI SPECJALISTYCZNYCH
3. konkurs wygrały niepubliczne przychodnie bo zaoferowały lepsze dla pacjentów warunki niż przyszpitalne poradnie, w których za każdym razem przyjmuje inny lekarz ( dyżurant, pracujący JEDNOCZEŚNIE na oddziale albo stażysta)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

ad pkt.3: Dla kogo lepsze warunki

dla pacjentów?? czy NFZ?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

czytaj ze zrozumieniem

w treści napisałem, że dla pacjentów- nie czytasz, czy kłopoty ze zrozumieniem?
W jednym masz rację, NFZ też ugrał swoje - ceny usług są niższe. Ale czyje to pieniądze? Nie ze składek pacjentów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdury piszesz w pkt 3. W poradni specjalistycznej może przyjmować specjalista lub rezydent w ostatnich latach specjalizacji. Jeśli przychodnia wystawia w konkursie 100% specjalistów, to rezydent nie może tam przyjmować. Stażysta może prowadzić pacjenta tylko pod nadzorem lekarza z pełnym prawem wykonywania zawodu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

powtarzam czytaj ze zrozumieniem -

to chyba jasne, że oferta 100% czasu pracy specjalisty jest dla pacjenta lepsza, niż ta z rezydentem. Odpadli ci, którzy nie mieli 100% specjalistów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To Ty nic nie rozumiesz.

P...lisz jak potłuczony. Skąd wziąłeś tych lepszych fachowców. Czy nie są to przypadkiem ci sami lekarze z tych gorszych szpitali. Czy przypadkiem nie są u Ciebie figurantami na potrzeby konkursu. Namówiłeś ich byś mógł w ogóle w konkursie wystartować. Jak pracują w publicznym szpitalu to są gorszymi fachowcami jak ich zatrudnisz u siebie to ich poziom fachowości wzrasta, bardzo ciekawe. Skąd u Ciebie nagle 100% fachowców z II stopniem specjalizacji? Zatrudniasz również z I stopniem i stażystów? Nie bo Ci się to nie opłaca. To dla tego szpitale i przychodnie publiczne wypadły "gorzej" w konkursie bo matematycznie mieli mniej fachowców z II stopniem w stosunku do reszty personelu. Podkupiłeś hieno wykształconą kadrę z publicznej służby zdrowia. Ale nie ciesz się bo problemy dopiero przed tobą. Ci lekarze będą musieli utrzymać się tylko z pracy u Ciebie bo zostaną zwolnieni z zamykanych przychodni publicznych. Całego kontrakty zapewne i tak nie dostałeś,więc i kasy z NFZ też nie będzie zbyt wiele. Jak lekarze zorientują się że praca u Ciebie to nie jest dorobienie do pensji z publicznego ZOZ a musi wystarczyć na życie to jestem pewien że część od razu powie Ci adieu. Myślisz że będą siedzieć u Ciebie za darmo tyle godzin ile zadeklarowałeś w konkursie. Czasu dla chorych z ubezpieczeniem zusowskim będziesz miał mniej i kolejki będą dłuższe wbrew temu co piszesz. Sprzęt którym się tak chwalisz był potrzebny tylko do zwiększenia ilości punktów w rankingu. Wykorzystywał będziesz tylko część jego możliwości. Przygniatająca większość fachowców wypowiada się że sprzęt który mają te "gorsze" placówki w zupełności wystarcza do wykonania usług medycznych zakontraktowanych przez NFZ. Zresztą sam NFZ tego nie kwestionuje. Ot nie wiedzieć czemu w konkursie dodatkowe punkty bonusowe dostawało się za posiadanie sprzętu przekraczającego wymagania NFZ a zbędnego z punktu widzenia praktyki leczniczej czy rehabilitacyjnej. Kupiony rok czy dwa lata temu sprzęt okazał się w świetle konkursu niepełnowartościowy? Ciekawe. Porównujesz się do publicznej służby zdrowia? Jaki zakres usług świadczysz. W porównaniu do UCK, Szpitali miejskich czy marszałkowskich (przypominam że to one przegrały kontrakty) zakres Twoich usług jest g...ny. Oferujesz tylko wysoko opłacalne i niskonakładowe usługi medyczne a te skomplikowane, nieopłacalne ciężkie przypadki zostawiłeś tym źle zarządzanym nieprężnym molochom publicznym. A co do układów o których piszesz to zastanawiam się jak to się stało że warunki konkursu zostały tak a nie inaczej sformułowane. Przecież jeszcze trzy lata temu były inne preferowano min, ciągłość i kompleksowość. I jakie było wtedy darcie ryja przez prywatne podmioty że przegrały. I co. W następnym rozdaniu warunki są tak zmienione że prywatne wygrały a publiczne do zaorania. Nie ważne że pacjenci są w stałej rehabilitacji lub ciągłym leczeniu można ich przejąć przesunąć jak towar. Z jednego miejsca na inne. Otóż usługi medyczne to mimo wszystko nie jest taki sam towar rynkowy jak usługi krawieckie czy budowlane (z całym szacunkiem dla krawców i budowlańców).Ktoś już napisał że w tym konkursie fachowość rzetelność i kompleksowość opieki przegrała z cwaniactwem i chciwością.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyjaśnienie

Mój powyższy jest nieprzeredagowany.Był odpowiedzią na inny głos w tej dyskusji,ale jego istota pasuje też i do wypowiedzi "gdynianina". Szczerze mówiąc nie chciało mi się go zmieniać bo już ręce opadają jak się kolejny raz czyta takie wypowiedzi. Tacy krótkowzroczni ludzie na prawdę nie rozumieją co się stało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zamówienie klimatyzacja

Spójrzcie na zamówienie publiczne z dnia 20 marca 2013 - klimatyzacja oddziału NFZ w Gdańsku wartość zamówienia 630 990 zł brutto!!! dalszy komentarz zbędny z pozdrowieniami dla pani dyrektor
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Już nie jest im gorąco, za to mi w nowej przychodni bardzo gorąco.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto wynajął pomieszczenia Euromedikowi w PCT

Kto wynajął pomieszczenia Euromedikowi w PCT (Szpital Wojewódzki) w Gdańsku?
To jest szpital marszałka. Następnie Euromedic wygrywa konkurs z Zaspą i WCO (też szpital i przychodnia marszałka), a marszałek protestuje. Dziwne.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

NFZ tak ustawia kryteria by koledzy mogli zarabiać

to jasne i oczywiste,ktoś wyjada rodzynki a dla publicznej służby zostają okruch, gdy szpitale zbankrutują będzie można lody kręcić , kto to powiedział? dymisja to mydlenie oczu, najpierw bajzel a potem szukanie koza.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam to w 4 literach.

Do tego roku nie musiałem korzystać z usług medycznych - jak mnie dopadło to 0 szans na dostanie się gdziekolwiek. Leczyłem się prywatnie - przyjęcia tego samego dnia ! Gdyby nie to dziś byłbym głuchy. Wiem, że to kosztuje - ale na cholerę służba zdrowia, która ma w 4 literach pacjenta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pieniądze miał iść za pacjentem

pieniądze miał iść za pacjentem , a pacjent gania za kontraktami, kiedy się to zmieni?
nawet do okulisty się nie można dostać, a ciągle słychać rodacy badajcie się, tylko gdzie?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Prezydenci miast i marszałek województwa to hipokryci.

Ich działalność niczym się nie różni od szefowej NFZ. Oni wypełniają polecenia partii , która ich desygnowała na stanowiska. Szefowa NFZ wypełnia zalecenia Ministra Zdrowia. Ona jest lekarzem z zawodu, ale też była dyrektorem szpitala w Malborku, który postawiła na nogi. Jest więc fachowcem. Najniebezpieczniejsi są "pampersy" po Marketingu i Zarządzaniu, którzy nie posiadają żadnej wiedzy praktycznej. Wiele firm i instytucji na takich właśnie stawia. Następca szefowej będzie taki sam jak ona, albo zdecydowanie gorszy . Tylko zmiana zasad, ustaw może coś zmienić, a nie urzędnik.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

WARSZAWKA NAKAZUJE ROZPORZĄDZENIEM !!!

Kawińska nie odpowiada za rozporządzenia centrali NFZ w Warszawie. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ !!!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Warszawka

Odpowiada, bo powinna się postawić, ale jeżeli milsze są pieniążki to mamy efekt.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

a właściwie po kiego nam NFZ...

przeca to instytucja zżerająca gros środków przeznaczonych na leczenie - wystarczy popatrzeć na zarobki w tej firmie..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

AUT

PANI DZIĘKUJEMY-CZAS NA EMERYTURĘĘĘĘĘĘ
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niepełnosprawna Ochrona Zdrowia

Lecznictwo zamknięte (szpitalne)po zakończonym leczeniu odsyła do poradni przy szpitalnych lub do innych specjalistycznych placówek lecznictwa otwartego(ambulatoryjnego, poradni specjalistycznych). Diagnostyka ściśle jest związana z rehabilitacją i dalszym powrotem do zdrowia lub jeżeli pacjent ma zdiagnozowaną chorobę przewlekłą wtedy korzysta z poradni specjalistycznych i ściśle jest związany z profilaktyka czyli zapobieganiem pogorszeniu się zdrowia. Zarządzanie związane jest nie tylko z finansami, ale również z ludźmi, którzy korzystają z usług medycznych, a kolejki sukcesywnie się wydłużają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

BZDURA!!!!!!!!!!!!

ZA POLITYKĘ ZDROWOTNĄ KRAJU ODPOWIADAJĄ MIN. POLITYCY, KTÓRZY USTALAJĄ BUDŻET ORAZ CENTRALA NFZ, KTÓRA USTALA WYTYCZNE I WYDAJE ROZPORZĄDZENIA. PODMIOTY GOSPODARCZE ( SZPITALE, PORADNIE ) STOSUJĄ SIĘ BĄDŹ NIE DO WYMOGÓW KONKURSU.
OSTATNI KONKURS OFERT UJAWNIŁ : 1. WADLIWOŚĆ KRYTERIÓW I ROZPORZĄDZEŃ CENTRANYCH NFZ. 2. BRAK KONTROLI NAD SYSTEMEM OPIEKI ZDROWOTNE PRZEZ ŚRODOWISKO MEDYCZNE I WŁADZE SAMORZĄDOWE ( KTÓRE TO WSZYSTKO MAJĄ W DU.. ! 3. ZŁE , LEKCEWAŻĄCE PRZYGOTOWANIE OFERT PRZEZ PODMIOTY GOSPODARCZE : SZP. ZASPA; JAK ZWYKLE NIEPORADNY UCK/PSK ; MSW ITP.
KONSEKWENCJE PONIOSĄ : PACJENCI I LEKARZE. KOZŁEM OFIARNYM BĘDZIE JAKIŚ REGIONALNY URZĘDNIK.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma zagrożenia życia i zdrowia ?? DOBRE SOBIE !!!!!!!!!

Leczę się u Hematologa , pogorszyły mi się wyniki i co ??? Nie mam szans dostać się do lekarza Hematologa ,rejestracja wstrzymana do połowy lipca i nie wiadomo kiedy "się załapię" w kolejkę .......może już nie dożyję . Skandal by do takich specjalistów jak Hematolog , Onkolog , Endokrynolog , Kardiolog , Ortopeda itp czekać miesiącami , czy to nie są specjalności ratujące życie ?? SKANDAL !!!!!
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kawińska

Popatrzcie na nią (z małej litery, na dużą nie zasłużyła). Ona się kwalifikuje na Witomińską w Gdyni, może sobie tam kupić pomieszczenie na urnę za 4000 zł i cierpliwie czekać - takie ma ode mnie życzenia za pensję z MOICH składek. Okulistyka NFZ w Gdyni NIE DZIAŁA, nie ma kontaktów!!!! NFZ w Gdańsku nie odpowiada na maile ani telefony. To co wypisuje jej "PRZYDUPAS" TO BZDURA I KŁAMSTWO. Konstytucja nam GWARANTUJE opiekę zdrowotną za nasze pieniądze, jeżeli tego nie robią to jest proste wyjście - pisać wnioski do PROKURATORA o ściganie z urzędu za narażanie życia i łamanie KONSTYTUCJI. Ludzie zacznijcie wreszcie tak robić. Urzędasów do PROKURATURY.
Janusz
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

a ty ile już takich wniosków napisałeś?

pewnie żaden.
Napisz choc jeden a sie dołączę
języczkiem jak smyczkiem....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

NFZ ma jedno zadanie

stałe usuwanie ze społeczeństwa chorych - słabych jednostek po przez zaniechanie leczenia tych osób

generalnie tak rodził się faszyzm - teraz tylko jest to faszyzm urzędniczy
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

To pacjenci powinni wybierać a nie NFZ zlikwidowano poradnie w której liczyłem sie 20 lat
Nie chce zmieniać lekarza,Moj lekarz bedzie teraz przyjmował tylko prywatnie, dlaczego ten NFZ zmusza mnie to wydawania pieniędzy ...? Czy to dla mojego dobra ??
Jak mozna zlikwidować coś co funkcjonuje dobrze przez wiele lat ?
Mam wrażenie ze Dyrekcja NFZ robi siebie swój folwark i rozdziela wg swego uznania nie mając na uwadze w ogóle dobra pacjenta, smutne jest to ze robią to za nasze pieniądze..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nawet ł e b sobie zrobiła pod pryncypała!!! Na zbity pysk to babsko, co nam

Polikwidowała dentystów, kardiologów, ograniczyła dostęp do tk, mri, rezonansu!!! Wykonuje zatem posłusznie zalecenia bossów eutanazji!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

i tym to sposobem

Gdynia nie ma ani jednego oddzialu kardiologicznego... tiaa. czyli zegnajcie zawalowcy. w ciagu slawetnych 15 minut ani nie dojedzie sie do centrum gdanska ani do wejherowa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Barbara Kawińska

Ponoć źle się nie życzy nikomu, ale co tam, niech pani Barbara Kawińska znajdzie się w takiej sytuacji że będzie potrzebować tego lekarza któremu właśnie zabrała kontrakt na leczenie. Życzę z całego serca.
Pacjent.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

do Ronimus

Ją na pewno stać na leczenie w prywatnym gabinecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

P R A W D A

urzędnicy NFZ wzywali kierowników wybranych przez siebie przychodni i szpitali wymagając od nich obniżenia stawki za wycenę usługi -oni prędzej wiedzieli komu dadzą kontrakt ,oszczędności na premie ,pacjenci do dłuższych kolejek i szukać sobie specjalistów a może umrzecie i znowu oszczędności,w Tczewie tylko z jednej przychodni urologicznej 1000 osób ma odwołane wizyty i musi sobie szukać miejsca u innych ,a takich zamkniętych przychodni jest 4,a my pacjenci na plaże spacerować po piachu bo musimy się do niego przyzwyczaić-dlatego tak drastycznie obcięto wszystko tu na pomorzu bo u nas piasek jest za darmo i pod dostatkiem a gdzie indziej trzeba go dostarczyć
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1

szok

jestem w szoku! wspaniała dermatologia w szpitalu Marynarki Wojennej na Polankach nie dostała kontraktu!!??
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

odwołanie

Jestem za odwołaniem, ale czy następny pionek przywróci kontrakty przychodniom, a pacjentom da możliwość na kontynuacje leczaenia. Dlaczego my,którzy jesteśmy zdeklarowani w przychodniach nie mamy prawa głosu i jesteśmy zmuszeni biegać po trójmieście by uzyskać specjalistyczną opieke.Ja chcę kontynuować leczenie w przychodni, w której się leczę.Tyle się mówi o prawach pacjenta, a gdzie one są,gdzie leczenie zachowawcze,rehabilitacja,czy wszyscy mamy udać się na SORy?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bez kontraktu

Po co nam kontrakty? Szkoda forsy i nerwów. Jest szansa żeby zrezygnować z procedury kontraktowania usług. Niech pacjent sam wybiera a za nim powinny iść pieniądze.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

tragiczna, niekompetentna i niemerytoryczna kobieta

całkowicie nieznająca się na materii którą przyszło jej zarządzać !!! Nie wiem z jakiego nadania jest ta Pani - partyjnego ? towarzyskiego ?? do tego absolutnie obleśna i antypatyczna - sądzę, że jakakolwiek współpraca z tą Panią (inna niż narzucony przez nią ton nieznoszący sprzeciwu) jest zwyczajnie niemożliwa....;
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co z Przychodniami dla jaskrowców

W Chyloni dostała kontrakt przychodnia na Wawrzyniaka, która do wczoraj ( sprawdziłam osobiście) pod podanym mi telefonicznie przez NFZ adresem nie zdążyła się jeszcze zainstalować. Jest tylko puste nieposprzątane lokum. Natomiast okulista z Wejherowskiej ( pracujący tam wiele lat b. dobry i sumienny lekarz )kontraktu nie otrzymał. Gdzie mamy się leczyć.
Jaskrowcy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A NFZ twierdzi że przed konkursem kontrolowali wszystkie startujące podmioty. Ciekawe jak stwierdzili ich istnienie i wyposażenie jak to są puste pomieszczenia? Wygląda na to że konkurs wygrali nie ci co mają a ci co obiecali że będą mieć. Podobno jest tak w większej ilości wygranych. Zaczyna się robić coraz ciekawiej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pan Premier

Na list prezydentów Pan Premier odpowie po 1 lipca, że nic nie może bo to nie jest sprawa rządu. Tak wie Panowie Prezydenci na własne życzenie robią z siebie durni. A baba rządzi jak jej każe centrala i Arłukowicz.Z tego wszystkiego przebija cynizm tej władzy i pogarda dla obywatela. Bo to jest kraj dla swoich, dla kolesi.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

!!!!!

Też mi KONKURS - jeden wielki przekręt w świetle prawa! Identycznie jest z konkursami na dyrektorów pomorskich szkół! Ustawki i tyle.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

waldek

Moim zdaniem Pani powinna awansować do centrali w w-wie
i tak przy okazji zabrać ze sobą naszego cenionego właściciela siedmiu mieszkań BUDYNIA. I to tyle na temat ,dziwię się że jeszcze nie powstał komitet który
zajął by się referendum nad naszym Adamowiczem.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

TUSK do dymisji...

to chyba oczywiste dla wszystkich którzy mają więcej
niż 3 szare komórki...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak nie wiadomo

o co chodzi to chodzi o pieniądze, nikt nie wie co sie dzieje, ale zamieszanie sie zrobiło za nim sie wyjasni to troche potrwa, a oszczednosci na specjalistach będą duże
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wyboru fotografii bohaterki redakcja dokonała umiejętnie !

Gratuluję
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

W rzeczywistości ta "pani" wygląda dużo gorzej.
Papieroski i wódeczka chyba swoje robią ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

CO z przychodniami diabetologicznymi

chorzy zostali pozbawieni opieki dobrych diabetologów kontrakty przyznane zostały przez kawińską małym ośrodkom bez podstawowego zaplecza z diabetologiem na parę godzin , ale za małą stawkę
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

odpowiedź dla pacjenta

Co z przychodniami diabetologicznymi. Cukrzyca jest chorobą ludzi starych i biednych. I niech sobie nie wyobraża przemądrzały rzecznik NFZ, że ci ludzie będą szukać nowych przychodni, ustawiać się w kolejkach za rok, gdzie leki starczają na trzy miesiące. Ci ludzie będą zdychać i nikogo to nie będzie obchodziło, szczególnie tych decydentów z PO pijących drogie wina i palących cygara na nasz koszt. A personel z 380 przychodni na bruk, zasili niemałą armię bezrobotnych. A kogo to obchodzi. Prezydenta miasta, dyrektora NFZ, urząd pracy. Oni to maja wszystko gdzieś. Bo liczą się tylko stołki i kasa. Bo nikt nie chce się na poważnie zająć tą sprawą. Tu powinno być normalne dochodzenie prokuratorskie w sprawie przeprowadzonego konkursu. Bo jeśli ja czytam, że konkurs wygrała przychodnia która dopiero wprowadza się do budynku, a nie dostała przychodnia z 10 letnim stażem o uznanej renomie w środowisku lekarskim i obsługująca rocznie 5000 pacjentów to nóż się otwiera na ten bandycki konkurs. Tu potrzebna jest ingerencja CBA.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

najlepiej

na szefa NFZ powołać św.Mikołaja lub JPII ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

NFZ

Nowy szef NFZ powinien mieć na imię Alfons bo kto lepiej ogarnie ten burdel
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Folwark Kawińskiej

Pani Kawińska ja od marca czekam na tomografię komputerową naczyń wieńcowych serca i nie wiem kiedy się doczekam.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

BUDYŃ się boi referendum i odlotu na szadółki

i dlatego udaje że robi porządek. Przecież ona to jego człowiek . Kogoś trzeba poświęcić udawajac działanie . Ni bójcie sie Kawci krzywdy nie zrobi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

z ostatniej chwili

Proszę Państwa z ostatnich przecieków donoszę-
w naszym województwie Pomorski NFZ w porozumieniu z władzami prowadzi program pilotażowy centralizacji służby zdrowia i jak się przyjmie zostanie wprowadzony w całym kraju w podobny sposób zniszczono Śląsk teraz czas na nas a my jak potulne baranki do kolejki jak za komuny oni PO cichu zrobią swoje
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przecież NFZ jest scentralizowany od paru lat jeszcze przez SLD. Emeryt obudź się
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Że niby można będzie dowiedzieć się w NFZ gdzie szukać porady!?

Do NFZ nigdy nie można się dodzwonić,a jak już się uda po wielu dniach i godzinach, to każą ci zadzwonić pod inny numer!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli jak zamknęli przychodnię to teraz NFZ będzie informował gdzie szukać lekarza ?

To są nfzetowskie trójmiejskie jaja !!!!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodzimy zdrowe dzieci, ale nie w tym kraju!!!!!!!

Jestem w 5 miesiącu ciąży i musze być pod kontrolą edokrynologa. Termin w gdańsku to 2017r. I co mam zrobić? Muszę biegać prywatnie do lekarza. Chory jest ten system.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

skandal

Oprócz pozbawienia pacjentów dostępu do poradni, w których często leczyli się od wielu lat, dochodzi też problem lekarzy i pielegniarek, którzy nagle zostali pozbawieni pracy. Nie wszyscy pracuja w kilku miejscach. Zamkniecie niektórych poradni spowodowało, ze ludzie Ci z dnia na dzień zostają bez pracy.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

burdel

Burdel w tym folwarku PO. Rozliczymy was stokrotnie za ten skok cywilizacyjny czyli skok na kasę do własnej kieszeni.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skarga

Pani Dyrektor NFZ myslala tylko o prywatnych przychodniach ,prywata .Gdzie tu dobro pacjenta .Czy zna obraz ludzi mieszkajacy na wsi,bieda rozpacz ludzi starszych .Gdzie proflaktyka dzieci kobiet .Kogo stac na stomatologa .Zamiast pomagac to niszczy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Barbara Kawińska: my urzędnicy, patrzymy tylko na cyferki w excel'u

po pierwsze: sama niczego nie mogę, bo jestem zależna od centrali
po drugie: dla nas najważniejsze są cyferki w excel'u
po trzecie: jak nasze obliczenia w excel'u nijak nie przekładają się na rzeczywistość, to może trzeba zmienić excel'a, ale jak na razie centrala innego excel'a nam nie przysłała
po czwarte: jestem urzędnikiem i zgodnie z dyrektywami mam obowiązek wypełniać takiego excel'a jaki dostanę z centrali, a nie oceniać, czy jest on dobry, czy wadliwy
po piąte: proszę mnie nie pytać czy wiem co podpisałam, bo w ogóle nie znam się na excel'u

po kolejne: dopiszcie sobie sami, najlepiej w excel'u :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

to antysemicka nagonka

i trzeba zaalarmować ONZ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani dyrektor już dziękujemy.

Poprzednie umowy aneksujemy.
Pacjentów nie należy nabijać w butelkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Decyzje pomorskiego NFZ

W mojej poradni zwiększono liczbę punktów radość trwała chwilę. Wartość jednego punktu obniżono o 30 % finansowanie procedur jest na granicy bezsensu trzeba do większości dopłacać Cyniczne podejście pani Kawińskiej może skutkować tylko jednym dymisją i anulowaniem wyników konkursu Poza listem władz powinna zostać utworzona lista społecznego protestu przeciw eksterminacyjnym decyzjom pomorskiego NFZ
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobnie jest w mojej poradni. Bez mojej wiedzy i zgody dyrektor poradni obniżył wycenę punktu żeby tylko wygrać konkurs. Teraz nawet nie chce mi sie tam iść do pracy, bo na waciki nie starczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Konkurs konkursem,

ale pieniądze mają być po naszej stronie!"
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kontrakty nfz

Moja opinia jest niepopularna ,ale to zbieg okoliczności ,że in vitro od lipca refundowane a inne zabiegi medyczne , poradnie specjalistyczne nie mają kontraktów ? Przypadek ? A na początku roku nfz miał zaoszczędzone pieniądze z leków . Odwołać ministra zdrowia i szefową nfz panią kawińską !!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy taka zmiana personalna cokolwiek zmieni?Przecież każdy nastepny dyrektor bedzie musiał postepować zgodnie z tymi samymi rozporządzeniami i w taki sam sposób.Problem tkwi u góry w zmianie prawa a nie człowieka który tego prawa ma przestrzegać. Zmienić trzeba przepisy i ustawy!A NFZ rozwiązać!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Sopmedzie kontrakt stracił najlepszy laryngolog w 3 mieście!!! Pewnie komuś na tym zalezalo, bo pacjenci walili do niego drzwiami i oknami - tylko u nas gnębi się wybitnych specjalistów i lekarzy z prawdziwego powołania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ojeny

Czy to prawda, że pani Kawńska po zakończeniu konkursu odesłała do centrali "zaoszczędzone" 25 milionów złotych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

kobieta z kosmosu

Oczywiscie ,ze wywalic ze stanowiska , szkodzi pacjetom , to , co wykombinowala w Sopocie to przekracza wszelkie wyobrazenia , z 30 poradni specjalistycznych zostawila 15 , zero pomyslunku , zamiast promowac profilaktykei kontrolne badania zostawia pacjento samych sobie - nic tylko pogratulowac !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak kobieta ma chyba 100lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry