Widok

Proces sądowy rowerzysty w kontekście tzw. społecznych aktywistów

Rowery Temat dostępny też na forum:
Temat już ogólnie znany http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zaczal-sie-proces-rowerzysty-ktory-zglosil-policji-wykroczenie-n85755.html ale...spokojnie, Drodzy Bracia Dwukółkowcy^^ nie do końca o rowerzyście będzie mowa:)

Postać bohaterskiego rowerzysty wpisuje się w pewien charakterystyczny typ obywatela, ormowskiego społecznika, przekonanego o swojej misji do pilnowania porządku prawnego i moralnego, jednocześnie niezbyt pilnującego tegoż na własnym podwórku:) Taka swoista dulszczyzna podlana sosem ze świeżych konfitur.

Ponad rok temu, dokładnie w listopadzie, miałem pewien incydent drogowy, drobny acz bardziej niż irytując. Pojechałem wieczorem do Sopotu, gdzie miałem zjeść elegancką kolację z równie uroczą przedstawicielką płci pięknej.

Próbowałem znaleźć miejsce parkingowe, jak najbliżej Krzywego Domku i wjechałem w ulicę Haffnera; dojeżdżając do końca liczyłem, że znajdę miejsce ale bezskutecznie...Rad nie rad, musiałem się wycofać. Cofając się od czoła ulicy, mniej więcej na wysokości miejsc dla niepełnosprawnych, usłyszałem (i poczułem) uderzenie w moje auto^^ Zatrzymałem się, wyskoczyłem z auta...a tu rozkoszny właściciel pięknej białej Fabii Kombi próbował wyjechać (nota bene z miejsca dla niepełnosprawnych, gdzie nie miał prawa parkować) i przywalił mi w tylny, prawy błotnik i w drzwi, dokonując lekkich, acz bardzo kosztownych, jak się później okazało, spustoszeń (dobrze, że mam AC).

Wysiadł, popatrzył, oświadczył że to moja wina (!)...po czym powiedział, że nie ma teraz czasu, bo spieszy się do.... teatru ^_^ Nie chcąc szarpać się na ulicy z agresywnym kretynem, wezwałem policję, czekaliśmy na niego z dobrą godzinę, po czym ów przyszedł. Z żoną, a jakże, z dwojgiem dzieci - ojciec rodziny, prawy i sprawiedliwy, moralnie właściwy, strażnik praworządności. Po wnikliwym przesłuchaniu przez patrol drogówki i sprawcy i mnie, policjanci doszli do wniosku, że jemu należy się 500zł mandatu plus jakieś tam punkty karne ale będą wspaniałomyślni i już nie będą robić afery, że sprawca świadom kolizji, uciekł z miejsca zdarzenia.

A teraz zaczyna się najlepsze...sprawca odmawia przyjęcia mandatu, buńczucznie twierdzi, że to wszystko moja wina, że to ja uderzyłem w niego, że takim autem to "nikt uczciwy nie jeździ", wygłasza polityczne manifesty o niesprawiedliwości społecznej, żąda ukarania go a najlepiej aresztowania, że jest prawym i sprawiedliwym obywatele, a tu sitwa policyjno-biznesowo-polityczne chce pokrzywdzić biednego, Zwyczajnego człowieka, co z rodziną chciał podnieść świadomość kulturalną dzieci i zabrał je do teatru (dzieci i żona oczywiście byli świadkami tego dramatu w jednym akcie^^). Koniec końców policjanci skwitowali, że szkoda ich czasu i kierują sprawę do sądu, o ukaranie sprawcy.

Tydzień później stawiłem się na przesłuchanie w komendzie miejskiej w Sopocie. Panie policjantki dzień wcześniej przesłuchały sprawcę, który złożył obszerne wyjaśnienia...na 48 stron ^^ Jak się później okazało w sądzie, był to manifest polityczno-społeczny i protest przeciwko agenturalnej sitwie, powiązaniach polityczno-biznesowych, szarym układzie, korupcji policyjno-sądowej, etc...etc...etc....

Podobnie ów sprawca zachowywał się w sądzie, gdzie wygłaszał najróżniejsze oświadczenia i manifesty, ale sąd, najwyraźniej rozbawiony sytuacją, cierpliwie wysłuchiwał co sprawca ma do powiedzenia:) Nie przeczę, że siedzieliśmy z moim adwokatem i z trudem powstrzymywaliśmy się od uśmiechu:) Szkoda, że nie można było teraz nagrać...istny kabaret.

Sąd, po zasięgnięciu opinii dwóch biegłych, przeprowadzeniu wnikliwego postępowania dowodowego, przyjęcia najprzeróżniejszych wniosków dowodowych obwinionego...skazał na grzywnę, zwrot kosztów procesu, itd., - koszt tego wszystkiego kilkukrotnie przewyższył wartość mandatu.

Ten człowiek, to właśnie klasyczny przykład takiego małego, zawistnego człowieczka, nienawidzącego każdego, kto nie daj Boże jeździ lepszym, w jego ocenie, samochodem, bądź jest spoza kręgu jedynych sprawiedliwych i prawych Prawdziwych Polaków, Zwyczajnych ludzi, co to "ciężką pracą na chleb zarabiają", a inni (tu cytaty z wypowiedzi obwinionego) "pozyskawszy finanse z wiadomych źródeł" i "wspierani przez układ korupcyjny", "nie szanujący prawych obywateli", "jeżdżący agresywnie tyłem", "prowadzający się z jakimiś pięknymi paniami i to wieczorem", "bezczelnie grożący mi procesem jeśli nie przyjmę mandatu"...

Podobnie widzę sprawę tego rowerzysty, który przepełniony nienawiścią do posiadaczy samochodów, rejestrujący każdy ruch na ulicy, szukał zawzięcie okazji do wykazania się obywatelską postawą, taką prawą i sprawiedliwą, chcąc ukarać tych łobuzów w samochodach...sam wpędził się w pętlę własnej nienawiści.

Współczuję Wam, "prawi" ludzie, że musicie ze sobą żyć i tak Was ta nienawiść do świata i współbracia zżera, że jesteście gotowi sami łby pod pręgierz podstawić, byleby tylko za wszelką cenę donieść na brata swego:)
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 17
hahha bohaterskiego, oby dostał maksymalną karę przewidzianą - okrąglutkie 5000
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ale o co ci konkretnie chodzi. Każdy normalny człowiek wie, że nie ma standardowego jednego typu rowerzysty i kierowcy. Jest gros przeciętniaków, mały procent debili i kwerulentów oraz drugi mały procent takich co spływają dobrocią i altruizmem. To wynika z rozkładu naturalnego - krzywa Gaussa i te sprawy.

Po kiego grzyba męczyć takie odosobnione przypadki, jątrzyć i podsycać wzajemne szczerzenie zębów? Im bardziej sie na tym skupiasz tym bardziej cię to drażni, sam się nakręcasz i jeszcze bardziej irytujesz. Tylko po co wciągasz w to innych?
popieram tę opinię 21 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może zacznijmy od tego, że nie o rowerzystów się rozchodzi, a swoistych społeczników, legalistycznych warchołów, którzy powiewając sztandarem prawa i sprawiedliwości społecznej kradną filmy w sieci, jeżdżą bez biletu i...parkują na miejscach parkingowych dla niepełnosprawnych.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 13
To po kiego smardza piszesz to w dziale ROWERY? Chyba już z przyzwyczajenia znając twoją "miłość" do rowerzystów.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Piszę w dziale Motoryzacja; zapewne dyżurny Admin podpiął to pod "pod-dział" Rowery, nie moja wina:) Także z tym rydzem, to nie do mnie, przykro mi:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 12
Jak najbardziej, ten wątek dotyczy tyle samo rowerzystów co kierowców samochodów. W związku z tym, podpiąłem go pod dział "rowery".
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 12
...a jak w treści wątku będzie słowo "zamek" to też będzie pasowało do działu ślusarskiego i do działu turystycznego?
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy to admin zaszalał, czy raczej jaskiniowy troll, społecznie ziejący nienawiścią do rowerzystów?

imho chalewicza powinno się rutynowo dopinać pod dział Zdrowie

a nie pod /Sport/Rowery

ewentualnie zrobić mu osobne Zdrowie/jiżinek
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2
Lepiej go zdjąć bo obraża on nas rowerzystów. Z resztą u niejakiego Halewicza to jest normą. Dlatego trzeba powiedzieć nie takim ludziom jak on i zablokować jego teksty pisane na tym portalu. Na Zachodzie nas szanują a u nas , szkoda gadać
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Odnośnie tego co napisałeś, w sprawie swojego zdarzenia drogowego to moim zdaniem sąd powinien gościa skierować na badania psychiatryczne.

Jeśli natomiast chodzi o gościa na rowerze który ma lub będzie miał sprawę w sądzie to jest kilka wątków.
1. Incydent miał miejsce podczas masy krytycznej w Gdyni, która jak możemy przeczytać
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Zaczal-sie-proces-rowerzysty-ktory-zglosil-policji-wykroczenie-n85755.html
nie była chroniona przez Policję i jechało w niej tylko kila osób. Z punktu widzenia zewnętrznego obserwatora był to zwykły przejazd kilku rowerzystów, którzy powinni stosować się do przepisów. Rowerzystom natomiast mogło się wydawać że skoro jest to masa to mogą blokować ulicę i jechali bardziej środkiem niż przy krawędzi ulicy. Nie wiem czy tak było ale myślę że jest to prawdopodobne.
2. Kierowca samochodu może wyprzedzał w niedozwolonym miejscu ale do tego przyczynił się sposób jazdy rowerzysty.
3. Kamery na kaskach ma specyficzny typ ludzi, a jak już ktoś nagrywa to chce się oczywiście podzielić z innymi. I tu warto się mocno zastanowić bo wielu filmowców kiepsko na tym wyszło. Jeśli ktoś na problem z prawem bo sam zamieścił gdzieś film to niestety ale nie najlepiej świadczy to o jego inteligencji.
4. Takie akcje niestety robią etykiety całemu środowisku. Głupków nie brakuje więc mogą się pojawić jakieś akcje "odwetowe" na rowerzystach.
5. Osobiście nie jestem zwolennikiem nagrywania i donoszenia na kierowców. W samochodach jest więcej kamer i za chwilę sieć może zostać zarzucona filmami z rowerzystami w roli głównej. O bohaterów takich filmików raczej nie będzie trudno. Dzisiaj np widziałem jak rowerzysta przejechał skrzyżowanie na czerwonym. Wiele osób dla bezpieczeństwa woli rowerem jechać po chodniku. Nie chciał bym żeby Policja czy SM skupiły się na mandatowaniu i zganianiu rowerzystów na ulice.

Masa Krytyczna w Gdyni to kolejny problem.
Tak się zastanawiam
Czy jest sens robić ten przejazd 1 w miesiącu.
Czy przejazd grupki rowerzystów można nazwać "masą".
Nie wiem ile osób średnio bierze udział w tych gdyńskich przejazdach ale podejrzewam że nie za dużo, bo ludzie mają inne sprawy do załatwiania. Uważam że sens ma zorganizowanie takiego przejazdu raz w roku i zmobilizowanie wtedy możliwie dużej grupy.
Po co wydziwiać i utrudniać innym życie 1 raz w miesiącu.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 4
AD. punkt 5. - a moim zdaniem to dobra praktyka i jeśli dzięki niej ludzie pomyślą dwa razy zanim zrobią coś idiotycznego to jest okej.

Na drodze nie jest się samemu i bezmyślne manewry mogą się skończyć tragicznie, nie tylko dla osoby ktora je uskutecznia, ale i dla postronych uczestników ruchu, a nawet tych którzy teoretycznie powinni być bezpieczni - ileż to razy samochód wjechał w przystanek albo w ludzi na chodniku?

Poza tym czemu takie coś nazywa się donosicielstwem? Czy naprawdę ważniejsza jest solidarnosć z innymi kierowcami/rowerzystami od bezpieczeństwa na drodze? Ja np. jako rowerzysta chętnie bym widział patrole policji/straży koszące po zmroku wszystkich ludzi jezdzacych bez oswietlenia. Bo chyba inaczej nie zrozumieją, że stanowią zagrozenie dla innych, a nie tylko dla siebie - i mam gdzieś, że to jest też rowerzysta.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Składa się doniesienie więc w skrócie jest to donosicielstwo.
Mam wrażenie że jest to logiczne i mało skomplikowane.
Zastanów się lepiej dlaczego uważasz, że słowo to jest perioratywne.

Jeśli to dobra praktyka to znaczy, że to robisz ?
Jeśli nie donosisz to dlaczego skoro uważasz, że się powinno.
Zdajesz sobie sprawę że jeśli nie donosisz to wiele wypadków zdarzyło się chociaż mogłeś im zapobiec.

Chętnie byś widział patrole ale co w tej sprawie zrobiłeś ?

Może wolisz żeby inni robili to za Ciebie ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4
Jest pejoratywne z prostej przyczyny, że w poprzednim systemie i poprzedniejszej sytuacji wojennej, znajdowali się tacy ktorzy takie donosy składali. Tyle że to nie były takie jak w tym przypadku donosy służące poprawie bezpieczeństwa, tylko "życzliwe" uwagi, wynikające czy to ze złośliwosci, zazdrosci lub czystego interesu własnego. I dlatego to określenie ma wydźwięk jaki ma. Tak samo jest ze słowem kolaboracja - choć ostatnio zaczyna być ono używane przezł młodsze pokolenie jako kalka językowa z angielskiego w przypadku różnego rodzaju wspólnych projektów. Wystarczy spytać losowo 10 osób młodszych, w wieku średnim i starszym.

A nie praktykuję tego bo wymaga sporego wkładu finansowego w postaci kamery, jeśli ma tam być widać coś więcej niż paletę akwarelkowych barw.

A czy coś zrobiłem w tej sprawie nie ma nic do rzeczy - to był przykład na to, ze dla mnie solidarnosć z innymi rowerzystami nie ma znaczenia jeśli chodzi o kontrole. Nie mam zamiaru bronić takich co jeżdżą bez świateł, dla mnie to idioci i tyle, a że akurat też jezdza rowerem to mnie nie rusza nijak.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
PS. poza tym to się chyba nazywa zgłoszenie, a nie donos.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
"2. Kierowca samochodu może wyprzedzał w niedozwolonym miejscu ale do tego przyczynił się sposób jazdy rowerzysty."

Za to zawsze jest odpowiedzialny sprawca. Patrząc po prędkości samochodu, nie wyglądał na zniecierpliwionego wolną jazdą. Nie dałby rady tak się rozpędzić na odcinku wyprzedzania. Jedyny plus taki, że zachował przepisowy odstęp.

Nawet jakby rowerzysta jechał przy krawędzi, to osobówka nie zmieściłaby się. Rowerzysta to jakieś 0,7m, samochód 2m do tego odstęp 1m przy wyprzedzaniu. Czyli nawet przy pasach 3,5m musiałby najechać na linię ciągłą, więc nie ma mowy o przepisowym wyprzedzaniu.
Według zdjęć na mapach googla pasy mają około 2,5m, czyli nie ma szans na przepisowe wyprzedzanie nawet jeżeli rower jedzie po krawędzi jezdni.

Czy rowerzysta powinien zostać ukarany? Raczej tak, bo z tego co widać jechał nieprzepisowo. Z tego co widać nie ma mowy o wyprzedzaniu kogoś, czy skręcaniu, bo już na pasie jazdy na wprost nadal trzyma linię środka pasa czy nawet znosi go na lewo.
Także słusznie, że sprawa trafiła do sądu, nie może być tak, że zgłaszający wykroczenie jest bezkarny.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Większość rowerzystów nie zna przepisów ruchu drogowego, więc nie można od nich wymagać zachowań, jak od pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego. Ustawowo dopuszczono ich włączania się w ruch drogowy, jak pełnoprawnych uczestników ale nie zadbano o to, aby zweryfikować znajomość przepisów. Więc sobie dwukółkowcy robią co chcą na drogach, jeżdżą wedle własnych koncepcji, maja w głowie tylko jedno..."ja mam pierwszeństwo, JA JA JA!!!".

Efekty? Ogólna niechęć kierowców do rowerzystów, wieczne przepychanki na drogach, agresja z obu stron. A wystarczyłoby, aby rowerzyści stosowali się do przepisów.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 11
Nie przesadzaj z tą ogólną wrogością jednych do drugich. Ty i kilku jeszcze innych oszołomów to nie jest ogół.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 2
Gratuluję dobrego samopoczucia, bo mnie krew zalewa i każdego kogo znam, gdy rowerzyści bezczelnie przejeżdżają po przejściu dla pieszych i to przy czerwonym świetle, zajeżdżają drogę, wymuszają pierwszeństwo, umyślnie prowokują kolizje...itd...itd...
Nie znam kierowcy samochodu, który by lubił rowerzystów, jako uczestników ruchu drogowego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 13

jesteś menel i otaczasz się tylko menelami - dlatego "wszyscy" których znasz maja podobne "poglądy"

-cbdu-
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
jestem kierowcą i rowerzystą i sam siebie lubię: stąd jestem kierowcą, który lubi rowerzystów
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mnie "kierowca" wypasionej fury potrącił na CHODNIKU! I co? Nie "donioslam" a on na dobitke jeszcze sie wydarl , ze mam "sp.....ć!". Zaluje , ze nie zadzwonilam na policje. Faja by mu zmiekla. Brak kultury jest tez w kierowcach tzw. "wypasionych fur".
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
lepiej z bandytami nie ryzykować
takie niestabilne psychicznie tałatajstwo może zabić
jak np. tu
lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,17109673,Wepchneli_rowerzyste_pod_jadacy_autobus__Zginal.html

a liczyc na policje mozna tylko - banknoty
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponad 90% kierowców przeszło kurs i zdało państwowy egzamin. Jakoś trzymania się zasad na drodze nie widać mimo posiadanej wiedzy, czyli to świadome łamanie przepisów. Kto jest zatem gorszy?

Liczy się tak na prawdę doświadczenie, a nie wykucie przepisów. Świeży kierowca tak samo będzie odstawiał dzikie numery co niedoświadczony rowerzysta. Niezależnie kto jak się po drodze porusza są ludzie, którzy nagminnie łamią przepisy, co są mało uważni, co nie potrafią się ogarnąć. To nie jest domena kierowców, czy rowerzystów czy pieszych.

Noga z gazu, spokój, to nie będzie się tak podnosiło ciśnienie jak ktoś odstawi coś głupiego. Mniej agresji w poruszaniu się i nagle liczba idiotów spada o połowę jeśli nie lepiej. Po prostu nie odbieramy ich działań jako atak na nas.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokladnie:
nastawienie odnoszące, inerpretujące wszysko i wszystkich jako wrogów
powinno się leczyć i jakoś eliminować

w Polsce badamy oczy kierowcom
(a i tak i daltonista i krótkowidz dostaną prawko)
a powinniśmy - głowy
(pobieżnie przed prawkiem i dokładniej od np. trzeciej stłuczki niezależnie od winy)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie przesadzałbym z tą nieznajomością.
Jak się tak dobrze zastanowić to bardzo duża liczba rowerzystów posiada prawa jazdy, a dzieciaki w szkołach uczą się przepisów ruchu drogowego. Pozostali nie są samobójcami więc jeśli mają wybór wolą jeździć po ścieżkach i chodnikach.

Dlatego zachowania na drodze są bardzo podobne.

Kierowcy samochodów podobnie jak rowerzyści mają skłonności do przejeżdżania na czerwonym świetle chociaż ostatnio obserwuje mniej takich przypadków.
Także podobnie jak u rowerzystów oślepienie jadących z naprzeciwka jest dość częste. Jest albowiem grupa "sprytków" która wymieniła sobie żarówki na jakieś wynalazki, oraz grupa ze źle ustawionymi światłami. Można temu zaradzić wożąc żółte okulary, niestety używanie ich na rowerze w zimne dni jest problematyczne bo parują.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rozmowa w sądzie na odpowiedni wniosek może zostać nagrana ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
I jak miałbym go uzasadnić? :) Argument, że forumowe towarzystwo miałoby niezły ubaw z zaburzeńca, raczej by sądu nie przekonało^^
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
http://trojmiasto.tv/Rowerzysta-przejezdza-na-czerwonym-swietle-10117.html mają mnóstwo roszczeń a sami się uważają za święte krowy, takich przypadków jest mnóstwo tyle że w przypadku kolizji wina będzie zrzucana na kierowcą samochodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Przestańcie do jasnej ciasnej wrzucać wszystkich do jednego worka. Nie uważam się za świętą krowę, nie mam mnóstwa roszczeń i nie uskuteczniam takich manewrów choć jeżdzę rowrem po ulicy od czasu do czasu. Spotkacie kilku idotów na rowerze i przez pryzmat ich zachowania oceniacie kazdego rowerzystę.

Tak samo nie ma czegoś takiego jak "wszyscy kierowcy", "każdy kierowca" czy "żaden kierowca".
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
@XYZ - co widzę rowerzystę na ulicy, to jedzie w jakiś irracjonalny sposób, w okresie wiosenno-letnim w szczególności. Zatem określenie "wszyscy" jest nieprawidłowe, masz rację, powinno być "większość". Jeśli jesteś wyjątkiem, to niezmiernie się cieszę, edukuj innych rowerzystów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
Jak juz ci kiedyś odpisywałem - wg mnie skupiasz się na tych irracjonalnie się zachowujących, a jeżdzących normalnie po prostu ignorujesz.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bo gdy jeżdżą normalnie, to trudno zwracać na nich uwagę - nie ma potrzeby.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 8
No i wszystko jasne.

Tylko czemu uogólniasz. tylko na podstawie tych na ktorych zwracasz uwagę?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
>XYZ,
ale czy to nie jest normalne, że od uczestnika ruchu drogowego (nieważne czy to pieszy, zmotoryzowany, rowerzysta, kolumna pieszych...) oczekujemy zachowań zgodnych z normami ustanowionego obowiązującego prawa? Ja oczekuję. Tak samo jak oczekuję od polityków uczciwości i spełniania obietnic wyborczych, od policjantów reagowania na wykroczenia i przestępstwa, od urzędnika załatwiania spraw bez niczym nie uzasadnionej zwłoki, od sprzedawcy ogólnej uprzejmości, od pracodawcy przestrzegania moich praw nabytych, etc.
Dlatego, jak wymienieni wyżej wypełniają swoje obowiązki dobrze, to nie mam zamiaru bić im braw i wykrzykiwać hurra...
Zawsze zauważa się działania odbiegające od przyjętych norm prawnych. I oczywiście nie należy generalizować, że "wszyscy Polacy to pijacy", ale dlaczego mam nie mówić, że pijacy siedzący na ławkach przy placach zabaw najzwyczajniej -mówiąc łagodnie- źle komponują się na tle osiedlowej panoramy. Podobnie, jak nie wszyscy Polacy, to brudasy, ale znaczna część już tak, dla których zaśmiecanie chodników, parków, lasów to norma.
Mnie osobiście najbardziej przerażają rowerzyści korzystający z dróg publicznych na swoich wypasionych jednośladach, przy jednoczesnym braku oświetlenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja mowię o UOGÓLNIANIU, o wrzucaniu mnie i wszystkich innych do worka z napisem ROWERZYSCI JEZDZĄ JAK IDIOCI, na podstawie małego procenta nierozgarniętych użytkowników roweru.

To tak, jak bym miał sobie wyrabiać zdanie o kierowcach na podstawie postów Halewicza.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdy widzę Masę Kretyńską na ulicach miasta, to w żaden sposób nie wyglądają na "mały procent". Małym procentem można określić odsetek porządnych rowerzystów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Tak jak napisał XYZ, bezsensowne jest takie uogólnianie.

Proszę, poniżej przykład kolejnej "świętej krowy"...
http://trojmiasto.tv/Jazda-na-czerwonym-9933.html

Rozumiem, że jako kierowca samochodu utożsamiasz się z tym przykładem "anty rowerzysto"? :)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czepiacie się tej jazdy środkiem pasa, ale zwróćcie uwagę na jedno... BEZPIECZEŃSTWO. Po prawej jest tylko wysoki krawężnik, gdyby rowerzysta jechał "możliwie blisko" niego, a wyprzedzający chciał się wcisnąć na milimetry, to nie byłoby gdzie uciec. Osobiście staram się zawsze mieć na uwadze innych uczestników ruchu, ale gdy w grę wchodzi moje życie, to mam głęboko gdzieś czy ktoś przeze mnie będzie musiał na chwilę przyhamować.

Z drugiej strony patrząc, zgłoszenie się na policję też zbyt uprzejme nie było (zwłaszcza gdy jest się świadomym blokowania drogi). Jest szeroko, widoczność dobra i kierowca ZACHOWAŁ BEZPIECZNY ODSTĘP, rowerzystą nawet nie zawiało. Gdyby nie wyprzedził to musiałby się wlec 20-stką przez całą miejscowość - ja bym pewnie zrobił tak samo.

Trochę mniej formalności, a więcej kultury i wzajemnego zrozumienia życzę obydwu stronom.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
To jest jakiś absurd. Ewidentne kierowca samochodu stworzył niebezpieczeństwo na drodze ponieważ :
- przekroczył predkosc
- wyprzedzał w miejscu niedozwolonym
- poruszał sie po obszarze wyłaczonym (szraf)
- nie zachował należytej ostrożności przed przejściem dla pieszych
Jeżeli rowerzysta zostanie ukarany z pewnością nigdy więcej nie wykaże sie obywatelską postawą, która pokazał teraz. Piętnowanie takich zachowań powinno być nagradzane, ponieważ dzięki temu być może ktoś z nas nie zostanie rozjechany przez tego potencjalnego mordercę w citroenie. I nie ma nic wspólnego z postawą donosicielstwa, czy zazdrości.
W tej sytuacji należy wziąć pod uwagę wszystkie pros i cons i jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby co najwyżej upomnienie za jazdę środkiem jezdni.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie bardzo rozumiem czemu miałby nie zostać ukarany za złamanie przepisów. To że nagrał i zgłosił nie ma tu nic do rzeczy, ani nie jest żadną okolicznoscią łagodzącą - bo on złamał przepis, a przy okazji cos nagrał. Jeszcze żeby złamał przepis zeby coś zrobić pozytywnego, a tymczasem to zwykła koincydencja, bo miał włączoną kamrę i tyle.

Sprawa jest prosta - chcesz wytykać innym łamanie przepisów, to sam ich przestrzegaj.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jednak można przeczytać na jednym z portali informacyjnych modne staje się nagrywanie i przekazywanie nagrań Policji, która dostrzega już niebezpieczne trendy osoby rejestrujące często same przekraczają przepisy i w ten sposób stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie ma znaczenia czy miał włączona kamerę czy rejestrator czy nagral telefonem celowo czy przypadkowo. Po prostu zarejestrował wykroczenie. Sad powinien kierować sie zdrowym rozsądkiem i sprawiedliwością. Nie można na jednej szali stawiać rowerzysty który co najwyżej mógł wywołać zdenerwowanie u jadących za nim z potencjalnym morderca w samochodzie. Można było przecież użyć sygnału dźwiekowego, a gdyby to nie przyniosło efektu cierpliwie dojechać do miejsca w którym manewr wyprzedzania byłby bezpieczny i wyprzedzić rowerzystę.
Oczywiście ze sad musi dążyć do kształtowania odpowiednich postaw, wiec upomnienie byłoby najodpowiedniejsza kara dla rowerzysty.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
@skydiver - o ile mnie pamięć nie myli, to kierowca został ukarany zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, co zamyka temat kierowcy. Rowerzysta również złamał przepisy, a fakt że doniósł na kierowcę. nie stanowi w mojej ocenie podstawy, do łagodniejszego potraktowania jego wykroczenia.

Gdyby rowerzysta jeździł zgodnie z przepisami, czego wymaga od innych, to dzisiaj nie miałby procesu. Ale najwyraźniej w swoim błędnie rozumianym legalizmie i w przekonaniu o własnej, uprzywilejowanej pozycji na drodze uznał, że wolno mu więcej.

Quote: "(...)być może ktoś z nas nie zostanie rozjechany przez tego potencjalnego mordercę w citroenie" - Twoja wypowiedź, uznająca a'priori tego kierowcę za mordercę, świadczy o tym, że podobnie jak ten rowerzysta mylnie postrzegasz legalizm.

Przykład tego rowerzysty uzasadnia w mojej ocenie tezę, że rowerzyści czują się na drodze ponad prawem i uważają się za jednostki uprzywilejowane...czy by nie powiedzieć, wręcz wyjątkowe(!).

Quote: "Nie można na jednej szali stawiać rowerzysty który co najwyżej mógł wywołać zdenerwowanie u jadących za nim z potencjalnym morderca w samochodzie." - nie? A dlaczegóż to? o_O
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6
@halewicz
Może trochę tak jest ze rowerzyści uważają ze "miasto jest ich".
Tym niemniej uważam ze szkodliwość jednego i drugiego wykroczenia jest biegunowo rożna.
A gdyby tam Twoja matka (na przejściu) była ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
@skydiver quote: "A gdyby tam Twoja matka (na przejściu) była ?" Mogę jedynie odpisać Tobie cytatem z Barei:

" Wczoraj jechałem tędy, tych domów jeszcze nie było.
Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!
Jak ja mogę przejechać matkę na szosie, jak moja matka siedzi z tyłu?
Halo, tu Brzoza, tu Brzoza! Źle cię słyszę! Powtarzam, powiedział, że matka siedzi z tyłu Matka siedzi z tyłu! Tak powiedział!"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
jak nie odróżniasz zachowania potencjalnego sprawcy zabójstwa lub ciężkich obrażeń od sprawcy zirytowania niecierpliwego kierowcy, to znaczy masz problem. Uważasz zachowania swoje za OK, źdźbło w oku bliźniego twego postrzegasz jako belkę. Mam nadzieję, że inni nie będą się analogicznie zachowywać wobec ciebie, czego ci życzę przy kolejnej sytuacji kolizyjnej.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Pomyśl o "efekcie motyla"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
paranoia
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
-czerwona spocona gęba
-włączona opcja "nieśmiertelność"
-pretensje do wszystkich że nie ustępują z chodnika kiedy jaśnie pan stara się pobić rekord prędkości
-kompletna nieznajomość przepisów ruchu drogowego
-brak ubezpieczenia
-brak oświetlenia
-obcisłe, kolorowe kalesony
-nocnik na głowie
-słuchawki w uszach
- jeżdżenie wg zasady "jak mi wygodnie" czyli kiedy pali się czerwone skręca na chodnik lub jedzie ulicą nawet jeżeli obok jest ścieżka rowerowa
-i jak się okazuje nie potrafi zrozumieć najprostszej informacji o zasadach ruchu nawet kiedy na wymalowane znaki wielkości słonia
czyli typowy polski, roszczeniowy rowerzysta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
Ale bzdury, pisane przez kogoś, kto zaślepiony nienawiścią widzi tylko jedną stronę medalu.
Do czego takie podejście może prowadzić widać po wydarzeniu w Pabianicach.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
Widać do czego prowadzi szerzenie nienawiści. Krew tego rowerzysty jest pośrednio na rękach wszystkich tych którzy jątrzą i podsycają podziały pomiędzy rowerzystami i kierowcami (nawet bez swiadomosci sprawczej jak w przypadku autora tego wątku).
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 1
@skydiver - wypraszam sobie i nie życzę tak bezczelnej i chamskiej wypowiedzi, sugerującej mi pośrednie czy jakiekolwiek (!) świadome/nieświadome sprawstwo śmierci tego człowieka.

Twoja wypowiedź świadczy o Twoim niebywałym braku wychowania, przy okazji niskiej samoocenie i pokrętnie pojmowanej rzeczywistości.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 12
@halewicz
O moją samoocenę możesz być spokojny. Przynajmniej ja nie mam z nią problemu. Jak jest z Tobą, nie wiem, ale pewnie Ty wiesz najlepiej.
Wiem, ze nie każdy jest w stanie w sposób uświadomiony zdawać sobie sprawę jakie konsekwencje mogą nieść jego takie czy inne czyny. Budowanie nienawiści pomiędzy ludźmi zawsze kończy sie zle, tak było i w tym przypadku.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
@skydiver - Jeśli ktokolwiek buduje nienawiść między ludźmi, to jedynie osoby, które jedynie potrafią sączyć jad i zza węgła kogoś opluwać.
Także nie rozmydlaj tematu, wprost napisałeś, że uważasz mnie za (nieświadomie??) współodpowiedzialnego za śmierć rowerzysty.

Najwyraźniej trudno wykazać się spokojem o Twoją samoocenę, skoro nie dostrzegasz prostactwa w swoich sugestiach, ergo nie widzisz niestosowności swoich wpisów, ba! brniesz w to dalej. Trzeba wyjątkowo złej woli i pokrętnej moralności, aby wypisywać takie bzdury i to na publicznym forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9
Jeżeli czujesz sie dobrze w kontekście Twoich wypowiedzi i tego co sie stało to gratuluje. Wrażliwości nie można sie nauczyć, niestety.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie bądź skydiver dalej bezczelny, bo jeśli myślisz, że zarzucenie mi współodpowiedzialności za śmierć człowieka, bo uważam większość rowerzystów za niebezpiecznych na drodze dla siebie i innych, to naprawdę to przysłowiowy "pikuś", to jesteś w błędzie.

Waż słowa, które bezmyślnie wklepujesz klawiaturą i wysyłasz. I nie próbuj teraz mdłymi słowami zamiatać tego pod dywan.

ZARZUCIŁEŚ MI WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ŚMIERĆ CZŁOWIEKA - to udowodnij tę śmiałą tezę albo się wynoś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
@halewicz
CapsLock ci sie wcisnął. Krzykiem nic nie osiągniesz.
"Wynoś się" to możesz sobie powiedzieć do kogoś, kto chcialby z Tobą zamieszkać. Masz tupet, nie ma co.
Poczytaj sobie wpisy powyżej, złóż razem i tam masz dowód. Jeżeli nadal nie rozumiesz, to nie licz na mnie, próbuj do skutku.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
@skydiver - to nie krzyk, a "wytłuszczenie" pomówienia, które wobec mnie popełniłeś. Jeszcze raz Ci przypomnieć??

Skoro nie potrafisz udowodnić postawionej tezy, że jestem współodpowiedzialny za śmierć rowerzysty, to dokładnie tak, wynoś się, bo widocznie masz brak przysłowiowych "jaj", żeby się zderzyć z tym, że skoro już kogoś, w tym przypadku mnie, oskarżasz publicznie o coś takiego, to udowodnij to. Widocznie Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, skoro masz problem z analizą tekstu.

Teraz ogonek podwijasz pod swój tyłek i uciekasz? Tchórzu mentalny, skoro miałeś odwagę mnie pomówić, to miej odwagę teraz udowodnić tę tezę że jestem współodpowiedzialny za śmierć rowerzysty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
@halewicz
Nie szerz nienawiści, kiedy nie zdajesz sobie sprawę z konsekwencji które możesz wywołać. Zacznij od tego. Dopóki nie przebrniesz przez to zdanie, dalsza rozmowa nie ma sensu, z jajami i ogonkiem albo i bez.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skydiver, jak by Cię ten wariat pozwał, to wal o pomoc jak w dym. Będę śledził ten wątek. Stać mnie też na niezłego obrońcę. Chętnie będę współpozwany, bo też uważam, że JUDZENIE (ach jaki ten język polski jest okropnie antysemicki) jakie to chamidło tu przewlekle, od wielu lat uprawia, przyczyniło się pośrednio do tego zabójstwa, podgrzewając atmosferę i ośmielając kierowców. Nie, oczywiście nie bezpośrednio, ale przez ugruntowanie opinii wśród kierowców, że byli, są i będą bezkarni, zawsze i wszędzie, cokolwiek wobec wszystkich innych -w tym zwłaszcza wobec rowerzystów- robią.

Oskarżam też ADMINA, że celowo wpuścił go z tym tematem na forum rowerzystów, po to, by dyskusja nabrała ognia, a forum klikalności. A następnie nie zamknął forum, uniemożliwiając dalszy flame. To jest podżeganie do przemocy. Moją tożsamość administrator z łatwością ustali, jak trzeba.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki, ~~~. Myśle, ze mina Sędziego próbującego zrozumiec "dowody" przeprowadzane przez tego gościa byłaby bezcenna. U nas sądy maja głowę na karku i potrafią w sekundę wyłapać tych, co przez Naturę nie zostali wystarczajaco wyposażeni w mózg i próbują to żałośnie zakryć pseudo-erudycją.
A poza tym puszczczenie tego faceta w skarpetkach po przegranym procesie pewnie by go czegoś nauczyło.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Albo mnie przeprosisz za pomówienie albo udowodnij tezę tchórzu i nie chowaj się po kątach. Miej odwagę udowodnić moją współodpowiedzialność za śmierć rowerzysty.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8
Weźcie się do roboty a nie cały dzień obrzucacie się mięsem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skydiver jesteś cywilnym tchórzem dla mnie, małym, skrytym tchórzem, który miał na tyle odwagi aby zarzucić współodpowiedzialność za śmierć rowerzysty ale już brakuje Ci odwagi aby tę tezę udowodnić i się chowasz za maminą spódnicę.

Jeśli uważasz, że to pośrednio przeze mnie śmierć poniósł rowerzysta w Pabianicach, to udowodnij tę tezę. Łatwo jest rzucać takie oskarżenia publicznie, gorzej z nich się wykaraskać.
Zatem masz szansę, albo przeprosisz mnie publicznie albo udowodnij swoje racje - pamiętaj o swojej tezie! UDOWODNIJ ZWIĄZEK POMIĘDZY MOJĄ OSOBĄ A ŚMIERCIĄ TEGO ROWERZYSTY!!

A skoro tchórzysz...to się wynoś, bo dla mnie nie masz honoru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
@halewicz
No to sie Pan popisałeś kulturą. Widze, ze "wynos sie" to jedno z Twoich cześciej powtarzanych frazesów. Skoro tak sie zwracasz do innych to już wiadomo czemu jesteś sam. Pozostało tylko pokrzykiwanie na forum. Żal.

Wszystko czego potrzebujesz do zrozumienia masz w postach powyżej.
Nie rozumiesz ? Czytaj do skutku. Ja nie jestem w stanie Ci już więcej pomoc, sorry.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
tchórz z Ciebie, a pomawianie innych o tak poważne sprawy nie wróży Tobie niczego dobrego. Lepiej sobie to przemyśl, że publiczne rzucanie takich oskarżeń to nie jest zabawa na forum i widać szczeniak z Ciebie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
A juz zupełnie zabawa na forum nie jest zakładanie wątków w których szerzy sie nienawiść do pewnych grup.
Dziś niestety osoba należąca do tej grupy nie żyje. Zgineła z ręki mordercy podatnego na akceptacje dla nienawiści
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
@Halewicz
Ogarnij się człowieku.
Chcesz udowodnienia tezy, że Twoje wypowiedzi pośrednio mogły się przyczynić do tragedii w Pabianicach, a sam wygłaszasz tezy, których nie udowadniasz.

Napisałeś chociażby to, że większość rowerzystów nie zna przepisów ruchu drogowego. A gdzie dowód tej tezy? Z takim samym przeświadczeniem graniczącym z jedyną słuszną prawdą oświadczasz, że jest ogólna niechęć kierowców do rowerzystów. A przecież prawdą to nie jest, czyli kłamiesz, czyli jesteś kłamcą. Piszesz, że przestrzeganie przepisów przez rowerzystów rozwiązało by sprawę "wiecznych przepychanek na drogach". Czyli jaka teza? Sprawcami wszelkich przepychanek na drogach są niestosujący się do przepisów rowerzyści? Kolejne kłamstwo. Później jeden z drugim głupek przeczyta coś takiego i się ze mną będzie kłócił, że jeżdżę po przejściu dla pieszych, a sam nie zna znaku drogowego D-6b. Miałem już taką sytuację, a mimo wszystko nie piszę, że kierowcy nie znają przepisów ruchu drogowego. To był przypadek, jeden na kilka, zdarza się. Może w domu sprawdzi i następnym razem już nie będzie krzyczał. Może tak jak niektórzy, kiedy zajedzie mi drogę, zwyczajnie przeprosi, a ja mu odmacham i każdy zdrowy pojedzie w swoją stronę.

Więc ja podobnie jak skydiver uważam, że masz swój udział kłamco w tworzeniu tej "ogólnej niechęci", przez którą zginął człowiek.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nienawiść mylisz z niechęcią i krytycznymi uwagami w przedmiocie nieznajomości przez rowerzystów przepisów KRD.

Poza tym śmiałeś mi zarzucić publicznie, że jestem współodpowiedzialny za śmierć rowerzysty w Pabianicach. A teraz próbujesz to pomówienie zamiastać pod dywan wypisując te dyrdymały. Szczeniak jesteś dla mnie i tyle, ale 18 lat skończyłeś, więc odpowiadaj za swoje słowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
@halewicz
Co drugi Twój post to "szczeniak", "wynos sie"
Kim Ty do cholery jestes, ze uzurpujesz sobie prawo do obrażania ?

W dzieciństwie nie zaznałeś ciepła ?
Żona odeszła ?
Kompleksy leczysz ?

Wszystko razem !

...... a karawana jedzie dalej
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Kim? Osobą, którą bezczelnie i po chamsku publicznie pomówiłeś i nie przeprosiłeś. Zatem mam pełną legitymację, aby potraktować Ciebie jak szczeniaka, kogoś bez honoru, tchórza i manipulanta. Zaczynam wątpić, czy w ogóle jesteś facetem, bo zaczynasz panikować jak przysłowiowa baba.

Obraziłeś mnie pierwszy, oskarżając o współudział w śmierci rowerzysty w Pabianicach.
Jeśli myślisz, że ta Twoja przewodnia teza zniknie w gąszczu Twoich pseudo komentarzy, to jesteś w błędzie. Póki nie odszczekasz publicznie tego pomówienia, nie odpuszczę Ci. Masz na to moje słowo honoru, szczeniaku.

Zapamiętaj sobie i wbij do głowy, można mieć różnice poglądów, kłócić się, nawet ostro ale zarzucać komuś współudział w morderstwie?!?!?!? Ty sobie w ogóle zdajesz sprawę z konsekwencji takiego pomówienia, czy Ci szczeniacki rozum odebrało??!?!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
@halewicz
Napisałem Ci wcześniej, ze wrażliwości nie można sie nauczyć.
Widać mamy różną wrażliwość.
Ty uważasz, ze możesz jątrzyć pomiędzy ludźmi.
Ja uważam, ze nie wolno tego robić, ponieważ są wsród nas ludzie którzy są bardziej podatni na czyjeś sugestie niż sie Tobie może wydawać.
Nie jesteś w stanie przewidzieć, co sie urodzi w głowie człowieka, który czyta opinie, z których leje sie jad do cyklistów.

Czy nie prościej, nawet kiedy zdenerwuje Cię rowerzysta po prostu sie do niego uśmiechnąć ? Wszytskim żyłoby sie wtedy lepiej, a swiat byłby o jeden mały stopień piękniejszy. Każdy pojechalby w swoją stronę i już. Ludzie nie są głupsi od Ciebie, wiec nie czyń z nich jakichś podkategorii. A to cykliści..... a to ateiści i ich prawo do świętowania Swiat Bożego Narodzenia, etc...
Najpierw chyba powinienes uporządkować sobie w głowie, ogarnij sie człowieku.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Czy nie prościej, zamiast kogoś pomawiać na forum o współudział w morderstwie, dwa razy się zastanowić nad konsekwencjami?

Dotychczas Twoje zjadliwe i złośliwe posty były bardziej niż jątrzące ale ignorowałem zaczepki - pomówienia i to publicznego Ci nie odpuszczę.

Póki mnie nie przeprosisz lub nie wykażesz, że istnieje związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy śmiercią rowerzysty w Pabianicach, a moją krytyczną oceną braku znajomości KRD przez rowerzystów - nie odpuszczę, także cokolwiek nie napiszesz, nie zamydlisz, będziesz kombinować i odwoływać się do wrażliwości, serca...itd., nic nie uzyskasz. Bądź odpowiedzialny(a) za swoje słowa do końca.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Ja bym wolał, aby sądy pracowały nad rzeczywistymi problemami i odpowiednio ciężkimi sprawami, a nie zajmowały się potyczkami słownymi na forum, gdzie dwóch gości nie potrafi w odpowiednim momencie przestać.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
@T - ktoś publicznie nazwie Ciebie współwinnym śmierci człowieka...rozumiem, że wzruszysz ramionami i uznasz, że to przecież nic takiego; ok. Każdy ma swój poziom wrażliwości emocjonalnej. Jedna osoba oburzy się; inna uzna, że nikt nie pluje, tylko to chyba mży deszcz.
Z Twojego punktu widzenia to błahy problem - ale wiesz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
Prawda jest taka, że Ty (Halewicz) jesteś postrzegany jako forumowicz od dawna podsycający antagonizmy między rowerzystami i kierowcami. To postrzeganie bierze się z czytania Twoich postów, a nie z nieuzasadnionej niechęci do jakiegoś tam internauty Halewicza. Na pewno przyczyniasz się do tego, ze niektórzy kierowcy przyznają Ci rację i czują się w prawie też potępiać rowerzystów w cambuł o żądać usunięcia ich z dróg. Twoje trollowanie przyczynia się też do wzrostu agresji u niektórych cyklistów. Jeśli zdaje Ci się, że dyskutujesz pewne kwestie kulturalnie i obiektywnie to nie bardzo rozumiesz pojęcia kultury i obiektywizmu. Myślę jednak, że jesteś na tyle inteligentny, że zdajesz sobie z tego sprawę i po prostu lubisz wkładać kij w mrowisko i obserwować oburzenie. Zarzut o współudział w morderstwie jest nieuprawniony, ale fakt rozpętywania spirali niechęci aż do wystąpienia przemocy jest w świecie niejednokrotnie udokumentowany. Zwykle jest w takich razach szara masa grzecznych pozornie ludzi, którzy "tylko zadają pytania" , "tylko wyrażają opinie", "tylko dzielą się wątpliwościami".
Nie zastanawia Cię to - gratuluję spokoju ducha, ale nie zazdroszczę bezkrytycznego postrzegania własnej osoby.

Jako troll odpowiesz mi i odpowiesz na każdy post mojej odpowiedzi, więc skoro na pewno Twoja wypowiedź będzie ostatnia w naszej rozmowie, niech ta będzie przedostatnia, żeby kiedyś jednak skończyć :)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam dokładnie takie spostrzeżenia na temat Halewicza. Niestety, wolność wypowiedzi powinna iść w parze z odpowiedzialnością za swoje słowa. Nie można na podstawie swoich subiektywnych przemyśleń wypisywać ogólników jacy to rowerzyści są tacy i owacy. Tym bardziej, że generalnie nie jest źle. Wystarczy obiektywnie przejrzeć statystyki, aby wiedzieć jak to wygląda naprawdę.
Na szczęście ludzi jak Halewicz nie jest zbyt dużo, a jeżeli już, to są to osoby z poziomem inteligencji na poziomie szkoły podstawowej i ich komentarzami nie ma się co przejmować. Generalnie, po kilku latach dojeżdżania do pracy rowerem nie widzę nieprzyjemnego czy więc agresywnego zachowania kierowców. Trzeba tylko uważać, bo jeżdżą niebezpiecznie, ale to wszyscy w tym kraju wiedzą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
"to osoby z poziomem inteligencji na poziomie szkoły podstawowej
i ich komentarzami nie ma się co przejmować"
no, ci z Pabianic to też żadne orły.
Jaskiniowcy jak Halewicz, przechwalający się swą fujarą i furą
apelują właśnie do takich jak tamci mordercy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Od początku:

Inkryminowana przez Hydranta wypowiedź Skydivera brzmi:
"Widać do czego prowadzi szerzenie nienawiści. Krew tego rowerzysty jest pośrednio na rękach wszystkich tych którzy jątrzą i podsycają podziały pomiędzy rowerzystami i kierowcami (nawet bez swiadomosci sprawczej jak w przypadku autora tego wątku)."

Każdy logicznie myślący człowiek przyzna rację, że może istniec związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy niezdrowym rozbudzaniem animozji pomiędzy "obcisłogacimi pedalarzami" a "śmierdzielami w blaszankach", a wzrostem rzeczywistej agresji na drodze.
To, że akurat pan H, wziął to tak głęboko do siebie, to prosta ilustracja przysłowia "uderz w stół..."

Zgadzam się z przedmówcami, że Sąd miałby niezły ubaw, gdyby sprawa o POMÓWIENIE trafiła na wokandę.

Zacytuję KK:
Art. 212.
§ 1. Kto pomawia inną osobę,(..) o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Skydiver nie naraża pana H na "na utratę zaufania potrzebnego..itd", bo poza nielicznymi osobami, mało kto wie, czym pan H się zajmuje.
Nie jest jego celem również poniżenie pana H, bo on sam robi to (jak wszystko zresztą) perfekcyjnie, bez czyjejkolwiek pomocy ;]

Przy okazji chciałbym przypomnieć słowa pana H (2011-11-13 09:54):
"@Sadyl - jesteś rasistą i prawdopodobnie faszystą, który udaje że nim nie jest"
I ta wypowiedź bez wątpienia spełnia znamiona pomówienia. Zarówno pan H jak i spora część innych Forumowiczów wie, czym się zajmuję i jak bardzo w moim zawodzie jest potrzebne zaufanie innych.

Zatem proponuję panu H, aby głęboko się zastanowił, zanim zacznie straszyć innych odpowiedzialnością za napisane słowo.

> mam pełną legitymację, aby potraktować Ciebie jak szczeniaka, kogoś bez honoru, tchórza i manipulanta.

Myślę, że powyższe słowa dają pełną legitymację innym, aby pana H traktować jak chama i prostaka.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 3
Z pozdrowieniami od wszystkich rowerzystów łamiących przepisy KD
(z archiwum Straży Gminnej w Białym Borze)

image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sadyl, ani z Ciebie psycholog ani prawnik; wiejski filozof. Doucz się człowieku, a potem peroruj na forum
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7
Odnosząc się do 32. metody erystycznej Schopenhauera: "Argument ostatni ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucać prawdziwy przedmiot sporu. Rzucać inwektywami - używanie słów obraźliwych wobec przeciwnika, np: Ty i całe twoje stronnictwo jesteście przykładami chorej ambicji, przy maleńkich móżdżkach."

>tchórz z Ciebie
>widać szczeniak z Ciebie
>wypowiedź świadczy o Twoim niebywałym braku wychowania
>Trzeba wyjątkowo złej woli i pokrętnej moralności, aby wypisywać takie bzdury i to na publicznym forum.
>jesteś cywilnym tchórzem
>A skoro tchórzysz...to się wynoś...
>ani z Ciebie psycholog ani prawnik; wiejski filozof
>Doucz się człowieku...

Panie H., łamiesz Pan jedną z zasad, które tak ładnie wkleiłeś do swojego wątku na HP, wg Ciebie to jedna z nieuczciwych zagrywek w dyskusji - nic nie wniosła do tematu wątku, za to z zagorzałego katolika, erudyty i poligloty, pod wpływem emocji wyszedł zwykły... Nie dokończę, bo obrażać nie zamierzam :]
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie zamierzam nie reagować na głupawe zaczepki; gdy próbowałem ignorować, nie przyniosło to skutku, zatem to był błąd. Abstrahując już, iż każde moje mocne słowo było odpowiedzią/reakcją, przyjmij do wiadomości, że skoro już się odzywasz w dyskusji, to nie baw się w adwokata, bo marnie Tobie to wychodzi.

Idąc dalej, silisz się co chwile na złośliwości, nawet w wątku o perfumach musiałaś coś głupawego wtrącić - w końcu się doigrasz i znowu napiszę Tobie parę gorzkich słów i będzie ryk, więc może bądź tak uprzejma i mnie nie zaczepiaj. A jeśli chcesz koniecznie mnie "pogryzać" na forum, to bardzo proszę - odpłacę pięknym za nadobne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
"...w końcu się doigrasz i znowu napiszę Tobie parę gorzkich słów i będzie ryk..."

Chyba jednak mocno przeceniasz swój (wirtualny) wpływ na innych. :)
Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu.

Stanisław Lem
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Czy Ty masz jakąś obsesję na punkcie mojej osoby? o_O
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7
> Czy Ty masz jakąś obsesję na punkcie mojej osoby?

Tak się zastanawiam, czy to jakaś zbiorowy obłęd? Wszak ludzi, którzy "mają na twoim punkcie obsesję" jest całe mnóstwo i z dnia na dzień coraz więcej. Co może być tego powodem?

Hipotezę, że sam się do tego przyczyniasz, odrzuciłem, jako nieprawdopodobną ;]
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie mam pojęcia wiejski filozofie, ale niektórzy obsesyjnie łażą za mną, gdziekolwiek nie pójdę i cokolwiek nie napiszę, natychmiast się pojawiają:) Napiszę, że ma być ładna pogoda, to za chwilę przeczytam, że naśmiewam się z meteorologów bo przecież jest zima, napiszę że ma lać deszcz, pewnie Halewicz źle życzy rowerzystom, aby w deszczu zmokli:))))
To można już nazwać paranoją na czyimś punkcie ^^
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
> niektórzy obsesyjnie łażą za mną, gdziekolwiek nie pójdę i cokolwiek nie napiszę, natychmiast się pojawiają:)
> To można już nazwać paranoją na czyimś punkcie

W istocie. Byłoby to paranoją, gdyby było to prawdą. Inaczej nazywa się to manią prześladowczą ;)

> pewnie Halewicz źle życzy rowerzystom, aby w deszczu zmokli:)

W to akurat dosyć łatwo uwierzyć ;]
Podobnie jak w to, ze w odpowiedzi zwyzywasz oponenta i postraszysz go sądem.

Święta idą.. jedź do wód, odpocznij, uspokój stargane nerwy.
A może po prostu babę se znajdź ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sadylu vel Wiejski Filozofie (nie wiem, który nick jest prawidłowy, bo używasz obydwu zamiennie) - nie komentuję Twoich złotych myśli, nie interesuje mnie co piszesz, w ogóle mało zajmuje mnie Twoja osoba.

Póki co, to Ty chodzisz za mną i komentujesz - ja nie komentuję w ogóle tego co piszesz...ale oczywiście nie mam z tym problemu. Jeśli moje ignorowanie Twoich wpisów, tak bardzo Ciebie zabolało, to od dzisiaj będę komentował! Masz moje słowo! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 10
Gdzie jesteś Sadylu Wiejski Filozofie, gdzieś się podział? Myślisz co napisać, czy piszesz co myślisz? o_O

To już dłuższa chwila minęła...a Ty nic? o_O

p.s. tylko nie pisz jako argumentu, że przecież nie będziesz wszystkiego komentować, co napiszę... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9
"gdziekolwiek nie pójdę i cokolwiek nie napiszę, natychmiast się pojawiają"

To jest chyba taka właściwość forum, że w wątkach pod postami pojawiają się ludzie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie zawsze...oj nie zawsze ^^
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum Motoryzacja

Mechanik znający się na koreancach KIA (16 odpowiedzi)

Mam do zrobienia wał (szlif na wale/ewentualnie wymiana) do tego panewki i pierścienie, poszukuję...

Mój pierwszy samochód (201 odpowiedzi)

Jestem przed zakupem swojego pierwszego auta. Jaki samochód polecacie? Musi być 5-cio drzwiowy...

Właściciele samochodów elektrycznych, ile $ oszczędzasz na zamianie? (7 odpowiedzi)

Otrzymuję tak dużo odzewu od ludzi na temat samochodów elektrycznych. To jest absolutnie szalone....

do góry