Widok

Progi zwalniające na Majora Bojana

Witam
Po ułożeniu płyt Yomb na ul Majora Bojana zaczęły się szaleństwa kierowców . Patrząc na wyczyny jadących samochodami jest kwestią czasu jak dojdzie do wypadku z udziałem dzieci idących do szkoły od strony , Żródlanej, Studziennej i dalszych domów . Wskazane było by zmontowanie takich progów przez U.G w okolicach tych ulic . Pytając się urzędnika gminy stwierdził ze to duży koszt w związku z tym przesyłam link ile naprawdę kosztuje taki próg. Jednocześnie warto zamontować oznakowanie o skrzyżowaniach równorzędnych to hamuje pęd kierowców.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 7
Nie chce progów bo jeżdżę ta drogą do domu. Trzeba było przy mniej ruchliwej trasie budować dom, majora Bojana to połączenie Gdyni z kaszubami
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 9
Sorki a jak będą progi to nie dojedziesz?
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 7
nie po to są równane drogi, układane płyty, wylewany asfalt, żeby teraz sztucznie tworzyć utrudnienia dla kierowców. Nie popieram piratów drogowych, ale tworzenie co 10 metrów progów zwalniających mija się z celem ulepszania infrastruktury drogowej. Jeździjmy wolniej, bezpieczniej - ale nie po progach zwalniających.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 9
Smutne to, ale prawda jest taka, że to co wyrabia się na szczytach ogólnopojętej władzy (każdego szczebla) to mały pikuś w porównaniu z tym co tworzący społeczeństwo ludzie, robią sobie nawzajem.
Smutne jest to, że jedynym sposobem na powstrzymanie kretynów urządzających sobie rajdy na utwardzonej drodze Majora Bojana czy Pawła Hebla, jest ułożenie progów dosłownie co 20 metrów.

Mam dylemat czy w ogóle był sens utwardzania w/w ulic, bo z jednej strony kurz unoszący się w powietrzu był nieprzyjemny (delikatnie mówiąc) dla mieszkańców, to jakość nawierzchni powstrzymywała przynajmniej tych w droższych,lepszych autach. Można było zatem w miarę bezpiecznie tamtędy się poruszać.Teraz zapieprzają wszyscy, a Ci w lepszych furach, w ramach odwetu, cisną dwa razy bardziej niż reszta, bo przecież moc silnika, opony z biedronki (na lepsze nie stykło bo ratę za auto trzeba zapłacić) i systemy wspomagające kierowcę potrafią przezwyciężyć prawa fizyki...

Brak wzajemnego szacunku w naszym społeczeństwie jest milion razy gorszy od poczynań wszystkich polityków, każdej kadencji razem wziętych.

Człowiek , człowiekowi wilkiem....
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 5
Cóż, nic dodać, nic ująć w tym temacie. Jak to wygląda w praktyce? Ano tak: http://forum.trojmiasto.pl/Do-kierowcy-ktory-chcial-mnie-dzis-rozjechac-t510952,4,16.html Stare, ale jakże aktualne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W bedronce nie było 19x55x235...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólnie się zgadzam, ale tekst o oponach był żenujący.
Z jednej strony ubolewasz jacy to ludzie są dla siebie niedobrzy, z drugiej musiałeś wcisnąć jakiś poniżający - według ciebie - tekst.
Może ulepszanie świata należy zaczynać od siebie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
były dziury świat się nie zawalił . Więc kup sobie helikopter
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
NIE - dla progów zwalniających!!!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 9
TAK - dla progów zwalniających!!!
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6
NIE dla kierowcòw idiotòw
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jeżdżę nawet kilka razy dziennie tą drogą i nie widziałem żeby ktoś jakoś na niej szalał. Ludzie jeżdżą po niej 40-50 a przechodniom może się wydawać że szaleją bo jest to o połowę szybciej niż na poprzedniej dziurawej drodze. Jeszcze jak była gruntowa nie raz widziałem zasuwających po niej w tumanach kurzu tak myślę że nawet do 80km/h.
Wydaje mi się że to małolaty, które pożyczyły samochód od tatusia i nie dbają o zawieszenie. Myślę że takich i tak nawet progi nie przestraszą. Będzie tylko rura,hamowanie z piskiem przed progiem i znowu rura. Ludzie będą żądać nowych progów i w końcu droga zmieni się w jeden wielki próg :-) Nie lepiej te środki na progi zainwestować w chodnik lub ścieżko-chodnik - myślę że mogliby nawet w gminie pokusić się o sporą dotację unijną na ten cel.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Zgadza się - progi zwalniające to nie jest rozwiązanie. Zwalnianie i przyśpieszanie aut będzie bardziej denerwujące niż płynna jazda.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 6
Progi, jedyne słuszne rozwiązanie
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5
Typowe "polakI", jak nie było płyt to tyło źle bo droga nie była równa i samochody się psują, teraz jak ułożyli płyty to nadal źle bo samochody jeżdżą szybko, zamotują progi to też będzie źle bo samochody będą się psuły a na dodatek hałas będzie większy gdy będą przyśpieszać po przejechaniu takiego progu. ZAWSZE ŹLE
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 4
Przynajmniej dzwonów kościelnych nie słyszycie !
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ma ktoś wiedzę dlaczego nie ułożono płyt do konca? Na wysokości ul. Perkoza jest odcinek może 40m bez płyt, czekają na lepsze czasy czy to może z zamysłu naturalny próg zwalniajacy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dyskutujemy o progach, a nikt nie podniósł jakości ich położenia.
Firma układająca płyty wygrała przetarg, zawsze w zamówieniach publicznych jest zabezpieczenie należytego wykonania.
Prace wykonane muszą być odebrane przez inspektora posiadającego uprawnienia. Skoro zapłacono za wykonane prace ktoś je odebrał i zatwierdził. Pojawiają się pytania:
1. Czy zakończono prace w terminie
2. Czy sprawdzono podczas wykonywania prac jakość utwardzenia przed położeniem płyt i zweryfikowano utwardzenie pobocza.
Moje pytania pojawiają się w związku z obserwacją pojawiających się dziur wokół włazów od kanalizacji (nie tak zabezpiecza się włazy)oraz niewielkim zapadaniem się płyt.
Pobocze utwardzone samym piaskiem nie utrzyma płyt i za pół roku nierówności jeszcze się pogłębią.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
trzeba reklamować bo te dziury są rzeczywiście nie przyjemne, komitet który tam to załatwiał musi złożyć reklamacje do gminy w imieniu mieszkańców a gmina jako instytucja która podpisała umowę z wykonawcą składa reklamacje bezpośrednio do wykonawcy. Jak będę robić drugą cześć majora Bojana to musimy zwrócić na to uwagę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie było inspektora nadzoru ani protokołu odbioru podpisanego przez osobę z uprawnieniami drogowymi to dzieje się samowolnie miesiąc po ułożeniu było dużo płyt spękanych teraz mróz woda i za dwa lata dziury
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żadne progi zwalniające nie wchodzą w grę. Tylko fotoradar stacjonarny lub najlepiej kilka do tego odcinkowy pomiar prędkości oraz krzaki dla niebieskich patroli z ręcznym fotoradarem. Jak pirat nie zapłaci to nie poczuje. Wykroczenie i kara to jedyny sposób.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Inne tematy z forum Bojano

Mieszkanie w bliźniaku (58 odpowiedzi)

Jak się państwu mieszka w bliźniakach? Pytam osób którzy wybrali taki dom i w nim mieszkają, za...

Chodnik (7 odpowiedzi)

Na ulicy hebla dzieci chodzą ulicom przegłosowany 3 lata temu bardzo duża grupą i co do dzisiaj...

Petycja o poprawę bezpieczeństwa na hali i placu zabaw w Bojanie (5 odpowiedzi)

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o zaangażowanie się w sprawę...

do góry