Widok

Projekt ogrodu

Witam. Czy ktoś orientuje się, ile może kosztować sam projekt bez wykonawstwa aranżacji ogrodu na nowo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja za same projekty ogrodów w Białymstoku dawalem ok. 2000 zl. musisz wziac pod uwage, ze wszystko tak naprawde zalezy od wielkosci i zagospodarowania potencjalnego ogrodu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja lubię sama projektować w swoim ogrodzie. Wiele ciekawych inspiracji znajduje właśnie w sieci. Jest tyle ciekawych odmian roślin, że można oczopląsu dostać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

cena projektu najczesciej zalezy od wielkosci dzialki. my jak sie pytalismy o oferty dzialki niecalej 1500 m2 to ceny byly od 1,5zl-10tys.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozplanowanie własnego ogrodu to niekończąca się praca. Co jakiś czas zmieniam miejsca poszczególnych roslin, bo cały czas badam jakie nasłonecznienie pasuje moim ulubionym gatunkom. W międzyczasie zdarzył się remont kanalizacji i zanim ostatecznie zaplanowałam gdzie co ma rosnąć trzeba było zbadać gruntz. Zrobiłam badania archeologiczne dzięki ekipie z https://archeolog.co/ i zamiast starożytnych skarbów wydobyliśmy zakopaną starą pralkę z lat 50. Teraz na jej miejscu jest oczko wodne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, cena jest bardzo elastyczna i zależy od wielkości działki i wybranych rozwiązań. Cenę trzeba ustalić indywidualnie z wykonawcą. Wydaje mi się, że warto, bo fachowcy mają naprawdę dobre pomysły i spore doświadczenie w ciekawej aranżacji. Do tego doradzą jaką posadzić roślinność i jak o nią dbać. Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rośliny polecam kupić tutaj --> https://drzeweczkaa.sklepna5.pl/ polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceny są przeróżne, ponieważ to zależy od firmy, projektu, rozmiaru działki i tego, jakie chcemy mieć rośliny. Skontaktuj się z firmą warszawskie-ogrody.pl. Na pewno Ci w tej kwestii pomogą, a gwarantuję, że są specjalistami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cena zazwyczaj zależy od powierzchni jaką masz, ciężko stwierdzić, najlepiej skontaktuj się z jakimś biurem projektowym. Mi projekt wykonywało Adeko z Łodzi, ogrodu i nawierzchni i byłem zadowolony z efektu, tym bardziej że przedstawili mi dwie koncepcje i do tego nanieśli poprawki jakie chciałem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja polecam skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się ogrodami. Prawdziwe kwiaty zachwycają bardziej niż sztuczne. Można znaleźć takie, którym nie trzeba poświęcać wiele uwagi. Myślę, że taka firma najlepiej doradzi gdzie można kupić róże oraz jak należy o nie odpowiednio zadbać. Polecam profesjonalistów w fachu oraz firmy do aranżacji ogrodu we Wrocławiu. .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moi Rodzice sami zaprojektowali swój ogród.Fakt, że zajęło im to kilka lat ale zrobili to sami ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem warto zdecydować się na zakup kamienia ozdobnego . Możecie tutaj kupić wysokiej jakości i bardzo ładny kamień, który dostępny jest w niewygórowanych cenach, dodatkowo jego jakość jest bardzo dobra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogród zrób jak najprostszy jak nie chcesz go cały czas pielęgnować. Jednak porada ogrodnika przyda się choćby do określenia jakie rośliny będą rosnąć na twoim gruncie. Chodzi o określenie pH gleby itp. parametry. Każdy ogród wymaga pielęgnacji oraz dbania o niego (nawet teoretycznie najmniej wymagający ogród angielski, ale jesli totalnie sobie olejesz dbanie o ogród to będzie prędzej czy później wyglądał jak opuszczony).
Polecam również już teraz kupić kosiarkę, szczególnie jeśli nie masz. Zainwestuj w coś porządnego, najlepiej w kosiarkę spalinową. Zerknij sobie na kosiarki spalinowe w Leroy Merlin. Polecam od siebie te z napędem. Łatwiej się je prowadzi, powinny dać sobie radę nawet w przypadku mniej równej powierzchni ogrodu.

Jesli ogród jest wiekszy, możesz zastanowić się nad traktorkiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam kosiarkę NAC z silnikiem Subaru 5,5 z napędem. Od 10 lat dwa razy tylko świeca wymieniona no i olej co drugi sezon trawnika do koszenia mamy 2000m2 i 1500m2 to zalesiony teren z chwastami bardziej. Nie staje nawet na dość dużych chwastach. Czasami jak chwasty były koszone pomiędzy drzewami jakąś mała sosenkę lub brzozę się skosiło :) Mogę do zakupu polecić to miejsce https://www.centrummaszyn.pl Aktualnie mają w sklepie sporo zniżek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej,

u mnie to było 4000, ale bardzo ciężko porównywać bo każdy przypadek jest indywidualny. Najlepiej zebrać oferty o porównać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Do aranżacji ogrodu polecam firmę Magic Gardens. Wykonali piękny projekt, z którego jestem bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Ogród

Gdzie kupujecie rosliny do ogrodów (18 odpowiedzi)

Witajcie ! Przeglądałam gazetki marketów ogrodniczych itp szukając jakiś fajnych promocji na...

aranżacja ogrodu - jakie drzewa/krzewy/kwiaty/projekty polecacie? (50 odpowiedzi)

za jakiś czas czekają mnie prace nad aranżacją ogrodu (za domem). Nie znam się na tym, więc już...

do góry