Widok

Prośba o interpretację wyniku RM przysadki

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyniku badania. Nie rozumiem zdania "W płacie ciała modzelowatego po stronie lewej drobne ognisko o sygnale płynu, bez pokontrastowego wzmocnienia jak szersza przestrzeń okołonaczyniowa." Oraz to zdanie "Brzeżne pogrubienie śluzówki w sitowiu i lewej zatoce szczękowej." Czy mam się czym martwić? Z góry dziękuję za pomoc :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
z jakiego powodu MRI było wykonywane?
to ognisko o sygnale płynu to pewnie jakaś mała zmiana torbielowata w pobliżu naczynia, pogrubienie śluzówki w zatokach może być obrazem jak w zap. zatok - możesz podejść do laryngologa to poradzi czy trzeba coś z tym robić (jeśli są objawy )
z tą torbielką w mózgowiu przy braku objawów nic się nie robi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za odpowiedź! Rezonans magnetyczny był wykonywany kontrolnie. 3 lata temu również wykonywałam badanie na przysadce i w wyniku był mikrogruczolak o wielkości 4 mm, co było powodem hiperprolaktynemii. Niestety nie mam miesiączki, wysoka prolaktyna się utrzymuje, nie wiem co jest powodem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie tazkże wysoka prolaktyna sie utrzymuje a nie mam guza .tarczyca w normie...a wynik 1900..norma 492
lekarz stwierdziła ze teraz sie tego nie leczy i nie dala mi leków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi przepisano dostinex, tak jak 3 lata temu. Będę brała tylko po to, aby miec okres choć raz na 3 miesiące. Syla, masz okres normalnie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziwne. Można nie leczyć hiperprolaktynemii czynnościowej, ale Ty czynnościowej nie masz. Tak wysoka PRL daje dużo nieprzyjemnych objawów, łącznie z zahamowaniem menstruacji, problemami skórnymi, depresją, produkcją mleka... Ja bym radziła przyjmowac Dostinex, 1/2 tabletki tygodniowo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Zdrowie

cieśnia nadgarstka (6 odpowiedzi)

wtam gdzie i jaki doktor do cieśni nadgarstka

Krótki stosunek (6 odpowiedzi)

Witam, tak jak w tytule, nie jestem zadowolony z długości swojego stosunku :/ Pierwsza gumkę...

Cum on jakie opinie (10 odpowiedzi)

Szukam opinii o specyfiku Cum on. Najbardizej zależy mi tutaj na informacjach o działaniu oraz o...

do góry