Widok

Prośba o pomoc gdzie warto mieszkać - zakupić mieszkanie, szereg.

Dom i mieszkanie Wróbla Staw Jasień Morena Temat dostępny też na forum:
Jak w temacie prośba o pomoc dla ludzi z 3 miasta . Chce przeprowadzić sie do trójmiasta . i gdzie warto mieszkać ? chodzi o rodzinę , czyli dzieci szkoła ? dojazd do trójmiasta , KORKI ! Łatwy dojazd do miasta gdańsk gdynia, niskie ceny mieszkań .
biorę pod uwagę Banino , ale jest mnóstwo negatywów odnośnie szeregów i jakości budowy przez developerów , słyszałem o korkach w rembiechowie , brak o zgrozo uliczek dojazdowych chodników, trochę daleko do 3 miasta , mam fajną ofertę w bąkowie ? niby bliżej ale co to za osada ?
myślę mocno o kowalach bo to jakby miasto ? żona może tam szybciej znaleść pracę , krótszy dojazd ? pruszcz gd . dobre ceny mieszkań ale ile razy z tamtąd jechałem zawwsze korki ....
cieżko coś sprecyzować .
uwielbiam trójmiasto , okolice , marzy mi się szereg jakiś lub ładne mieszkanie 75- 80 metrów .
pomożecie ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żadna z lokalizacji, które wymieniłeś, nie leży w 3city ;)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0
chełm i morena
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
wiem
tylko mi chodzi o okolice te co wymieniłem to miejsac które mi się wydają atrakcyjne logistycznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
logistycznie: chełm i morena... ew wrzeszcz, ale słyszałem, że wrzeszcz = drogo

masz transport w każdą stronę miasta: bus, tramwaj, szerokie drogi, ścieżki rowerowe...
do centrum ~2-5minut autem
ofc są korki w godzinach szczytu... wyżej wała nie podskoczysz...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie trza się autem poruszać a tramwaje w korkach nie stoją.
Pas nadmorski (czyli np. Brzeźno, Przymorze, Jelitkowo) jest droższy ale już Nowy Port czy Stogi niekoniecznie.
W "głębi lądu" świetnie skomunikowana Morena, Siedlce czy Chełm.
Dzielnice w przelocie SKM są oczywiście również nieco droższe (Wrzeszcz, Oliwa).
Jednak wolałbym kupić z 15-20 m2 mniej, ale w mieście, niż na obrzeżach. Za kilka lat sprzedasz bez straty - a wówczas sam będziesz wiedział, czego chcesz, bo poznasz realia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sprawdź https://prakticer.pl/jak-wybrac-oswietlenie-wnetrz/ gorąco polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A może w okolicy Trójmiasta?

np. Straszyn, Borkowo? Zawsze trochę taniej :-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Borkowo idealnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Podstawowe pytanie - ile masz do wydania.
Dopiero na bazie tego można analizować co jest możliwe.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dokladnie bez tego ile chcesz wydac ciezko pisac. Wszystko ma byc blisko ale tanio. No z tym bedziesz miala problem. No chyba, ze tanio to np 10 tys/m2.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"chodzi o rodzinę , czyli dzieci szkoła ? dojazd do trójmiasta , KORKI ! Łatwy dojazd do miasta gdańsk gdynia, niskie ceny mieszkań . "

Ales mnie ubawil...
Wyglada na to z uwazasz ze prawie milionowa aglomeracja to debile mo nie mieszkaja tam gdzie szukasz mieszkania.... ale takie rzeczy to tylko w ERA kiedys dalo sie zalatwic...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przepraszam i cieszę się ze cię ubawilem ale liczyłem na mniejsze zło a nie głupie odpowiedzi. Uznaje zasadę jak nie zapytasz to się nie dowiesz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proponuje zostan tam gdzie mieszkasz - bo tu nie ma takich miejsc.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Banino NIE dla rodziny! Startujące samoloty, bliskość przyszłej POM.

Rębiechowo - problem "Samoloty" plus PKM.

Kowale - czasem lubi zawiać z Szadółek, ludzie tam mieszkają pewnie to nie jest duży problem ale Ja bym nie chciał. Plus bliskość Gdańska - szybki wyjazd na S6,

Pruszcz Gdański - Jeśli dla rodziny, to Ja rekomenduję, plus SKM/PKP, bliskość Gdańska, szybki wyjazd na S6, minus, brak terenów zielonych, poza tym to fajne miasteczko do życia. Dla mnie ma jeden minus ale dla Ciebie jest on nieważny.

Przy wyborze miejsca do życia nastaw się na komunikację zbiorczą. Developer jest po to, żeby zarabiać a nie tracić. Jeśli jest zainteresowanie niskimi cenami to on po prostu optymalizuje koszty w celu osiągnięcia zamierzonego celu.

GDAŃSK, GDYNIA - nie ma niskich cen. Pamiętaj, że lokalizacja jest parametrem cenniejszym od wielkości domu / mieszkania.

Nikt za Ciebie nie wybierze, musisz sobie sam pomóc. Zapewniam Cię, że to zajmuje sporo czasu: miesięcy / lat analiz, przygotowań do dobrego wyboru. Jeśli nie chcesz na to tracić czasu wybierz PG, co nie oznacza wcale, że jest to najlepsza lokalizacja do życia w okolicach Trójmiasta.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Osowa / Wiczlino /Kokoszki /Matarnia / Jasien
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Migowskie Tarasy na Morenie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5
witaj i dzięki za obszerną odpowiedz , nigdy nawet pruszcza nie brałem pod uwagę jeżdząc do pruszcza zawsze tam były mega korki na CB Radio wrzało . ceny napewno są przyzwoite . ale czy mieszkając w pruszczu opłaca się dojeżdzać do gdańska do pracy ? trudno mi powiedzieć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do ozona proponuje banino dużo się zmienilo są chodniki,swiatla przymierzam się do sprzedaży szeregu parter, oczekuje odp.deni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
Jeśli masz dzieci to weź pod uwagę Przymorze/ Zaspę. Wszystko w zasięgu ręki - szkoły, sklepy, galerie, kina, restauracje, piękne tereny w parku, plaża, place zabaw, ścieżki rowerowe. Nie trzeba stać w korku, do centrum blisko. Mam rodzinę, mieszkam tu i na żadne inne osiedle bym się nie przeprowadziła. Polecam.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mieszkam na żabiance. Tu jest cudnie. Niestety mieszkania w starych 10 piętrowych blokach... Ściany z żelbetonu, gwoździa nie wbijesz - potrzebna wiertara udarowa. I ceny mieszkań z kosmosu. Ja wynajmuję i szukam mieszkania do kupienia ale wiem, że na najfajniejsze dzielnice mnie nie stać (chyba, że kawalerka...). Najfajniejsze są wg mnie żabianka, przymorze
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Fajne mieszkania są na osiedlu Wróbla Staw zadbane, nowe, wszystko na plus. Moja siostra tam mieszka i bardzo sobie chwali. Ostatnio zastanawiam się nad kupnem właśnie tam mieszkania, ale też Biorę też udział w loterii PH Matarnia bo jest mieszkanie do wygrania na tym osiedlu więc trzymam kciuki za samą siebie Emotikon grin osiedle jak dla mnie idealne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za podpowiedz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jak wybrać najlepsze dla siebie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałabym reaktywować temat. 8 lat temu z pewnością realia były inne. Osiedli mniej, korek mniejszy. A jak jest teraz?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry