Widok

Przegląd gdzie?

Pytanie do rowerzystòw, gdzie jest porzadny serwis? Z powodu choroby nie mogłam jeździć na rowerze i tak sobie wisiał 3 lata na ścianie. Teraz nim na niego wsiąde przydałoby sie go najpier przejrzeć. Będe wdzięczna ze jakieś namiary.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Aniu, rower to nie samochód. Zdjęty z haka po kilku latach też będzie działał ok. Ale dziś i jutro są targi rowerowe w Amberexpo. Przed halą targów robią takie przeglądy za frajer. Przyjedż raniutko, bo chętnych b.dużo. Prócz tego na targach wystawia się wiele gdańskich serwisów. Możesz w jednym miejscu pogadać z kilkoma i wybrać.

Makabryczny tłok. Nie dla mnie takie imprezy, brrr...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak 3 lata wisiał na ścianie, to przydało by się wyczyścić całość z kurzu

dodatkowo zdjąć łańcuch, wykąpać w benzynie ekstrakcyjnej* a następnie nasmarować** i założyć - na pewno mąż/chłopak sobie poradzi, jest milion poradników jak zdjąć/założyć

no i dokręcić ew. luzy w pedałach/kierownicy

*) pół litra 10zł w każdym sklepie z narzędziami? można używać 1000x - wystarcza aż nie wyparuje
**) 60ml oleju kosztuje ~20zł, polecam Finish Line Wax Lubricant KryTech - świetne do jazdy po mieście (deszcz niet!), 60ml wystarcza na ~20-30 smarowań, a co do częstotliwości - wedle upodobań... każda osoba to inna opinia...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
nie w benzynie ekstrakcyjnej, a w nafcie - nafta lepiej penetruje zapieki i stare oleje. Wada - znacznie dłużej odparowuje. Dopiero tutaj przydaje się ekstrakcyjna - pozwala wypłukać naftę. Tutaj uwaga - tak opłukany łańcuch nie posiada żadnej warstwy ochronnej i rdza go bardzo chętnie nadgryzie. Do konserwacji przeciwkorozyjnej można użyć środków w aerozolu zawierajacych teflon - a właściwe smarowanie przeprowadzić FL lub innym specyfikiem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie każdemu chce sie bawić w takie rzeczy i od tego są serwisy, a pytanie jest wyraźnie o serwis.

Podpomuj przedewszystkim koła i postaw rower zeby na nich stał na parę godzin i zobacz czy powietrze trzyma, jak trzyma to do serwisu. Tylko jak juz pytałem napisz gdzie mieszkasz, bo nie ma sensu polecać serwisu w Gdyni jak się mieszka na południu Gdańska.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Nie każdemu chce sie bawić w takie rzeczy i od tego są serwisy"
nie każdemu chce się płacić ~100zł za przegląd skoro można to bez problemu zrobić samemu 5x taniej ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiadomo też że wszędzie można dojść na piechotę i wtedy nie płaci się w ogóle - za benzynę, bilety czy czy konserwację roweru.

Ciekawe tylko czemu jednak mało kto wszędzie chodzi piechotą.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ok, zagrajmy w grę....

Wiadomo też, że zawsze można zatrudnić panią sprzątającą i studenta, żeby skosił Ci trawnik - wtedy płaci się za usługę.

Ciekawe tylko czemu jednak mało kto zatrudnia ludzi do koszenia trawników czy sprzątania...

;) your turn
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Jak będzie wątek o samodzielnym przeglądzie roweru lub czyszczeniu łańcucha to ew. zagram.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co znaczy mało? Ja zatrudniam i nie znam nikogo, kto by nie zatrudniał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A gdzie mieszkasz?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam we Wrzeszczu. Dziękuje za wszystkie sugestie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Anna , przegląd wykonasz w każdym sklepie oraz (w małych lokalnych serwisach) który sprzedaje rowery , zazwyczaj maja serwis gwarancyjny i po gwarancyjny,
Pozostaje kwestja ceny i rzetelności ale tu jak wszędzie jest spora rozbierznosc i niemozna się sugerować opiniami zadowolonych i nie zadowolonych, bo każdy rower jest sprawa indywidualna . Wane w tym serwisowaniu jest to żeby nie pokazac ze się jest blondynka i wiedzieć co się chce w zamiana za zaplate i tego wymagac bezwzględnie. zasada place i wymagam dobrej roborty na dobrym poziomie. jedno jest pewne ze im większy serwis tym mniejsza dokladnosc w pracy serwisu. przerob nie wyznacza jakości.
we wrzeszczu sa rozne serwisy, ale jeden mogę polecić jest na ul. do studzienki w podworku kolo introligatoeni. pojedz niech ci wyceni robociznę poslychaj co ma do powiedzenia i jedz do innego żeby porownac ile to będzie serwisow i tyle będzie roznych propozycji na serwis, zdziwisz się jak wiele rzecz nagle się okarze do naprawienia i do wymiany. .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wysepka przy Galerii Bałtyckiej lub w hali Olivii
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
wysepkę (przy galerii) odradzam
o grubym są niemalże same negatywne w zakresie przeglądu...
CHYBA, że każesz mu zrobić jedną konkretną rzecz, to zrobi dobrze

z tego co pamiętam, tutaj facet robił wszystko OK
https://www.google.pl/maps/place/SKAUT/@54.3960937,18.5907219,18.44z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0xea9b48b4a5806f5b

sklep i serwis SKAUT - nie mogę znaleźć strony internetowej, chyba nie mają :P
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aradash dlaczego obrazasz ludzi i negatywnie wypowiadasz się o serwisach na który cie nie stać . ponoc za 10 robisz przeglądy ......

daj już spokuj i nie mieszaj dziewczynie , a najlepiej to kup sobie kolo i puknij się nim w czolu , własnym kolem będzie taniej .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6
obrażam? :D
"gruby" po prostu ma taką ksywę, gdybyś tam chociaż raz był pewnie byś o tym wiedział :D:D:D

teraz kogoś obrażę...
gdybyś czytał ze zrozumieniem i potrafił wyciągać wnioski wiedział byś, że nie robię przeglądów w serwisach - bo to strata pieniędzy
gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem wiedział byś również, że nie napisałem, że robię przeglądy za 100zł (zjadło Ci zero?)- napisałem, że ceny oscylują w granicach stówy... zależnie od tego co jest do zrobienia
z autopsji wiem, że w serwisie wysepka (są dwa) tym koło galerii robią to w TRAGICZNY sposób i w dodatku (tu masz rację) drogo... np. przegląd ~180zł do odbioru w 2 dni - dla porównania na chełmie w rowersach chłopaki robią za 80-100zł od ręki jak ładnie poprosisz :)

ale tak... idź na wysepkę ;) stać cię :)

ps. następnym razem przeczytaj co napisałeś, bo nie da się tego czytać...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
żeby nie było, że tylko ja mam negatywne doświadczenia...
albo, że "mieszam w głowie" koleżance...
każdy ma oczy, wystarczy kliknąć te 2 linki i poczytać tytuły ;)

wysepka:
http://forum.trojmiasto.pl/Wysepka-c2,4387.html

dla porównania rowersi na chełmie:
http://forum.trojmiasto.pl/ROWERSI-c2,18364.html

w zasadzie każdy mały sklepik/serwis będzie lepszy od wysepki...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aradash ty biedak jesteś skoro oszczędzasz na serwisiea o grubym z wysepki dodaj ze on jeszcze jakala jest, zastanow się zanim cos napiszesz.
jak cie nie stać na serwis to kup sobie narzędzia w biedronce i sam w piwnicy działaj. Gruby z wysepki siedzi w tym interesie ponad 10 lat i jego wiedza i umiejetnosci zapewne sa większe od twoich jeśli chodzi o serwis. Te opinie w linkach to pisza tacy jak ty, tylko po co?
Ciekawe czy po każdej wypowiedzi na forum masz orgazm??/ Ania napisala ze jest z Wrzeszcza a ty jej o rewersach z chelmu , zastanow się chopie ...... dobrze ze mnie stać na serwis no i go robie na wysepce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8
1. nie robie przeglądu w serwisie, bo potrafie to zrobić od wielu lat nie gorzej sam, jak masz dwie lewe ręce to płac 200zł nawet co 2 tygodnie pozdrawiam :D
2. jeśli jak widać kompletnie się nie znasz, to dla Ciebie może i gruby jest bogiem w kwestii dokręcania śrubek w rowerach ;)))
3. te opinie skądś się tam wzięły :) ja wszystkich nie napisałem :D jeśli tak uważasz, to jesteś większym imbecylem niż ustawa przewiduje... jeśli nie potrafisz wyciągać wniosków z opinii wielu klientów - krzyż na drogę
4. rowersi to przykład małego serwisu 10x lepszego od wysepki ;) ale Ty masz do łba za daleko, i myślisz, że ja polecam koleżance rowersów z chełmu - nie... to tylko przykład pacynko :)
5. nie potrafisz odpowiedzieć na argumenty, bo łajno wiesz więc atakujesz mnie ad personam ;)))

dlatego tym akcentem....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Co do tematu, we wrzeszczu można jeszcze polecić serwis na partyzantów.
Z boku tematu, 2x10 jak często serwisujesz amortyzator?
Najdłuższy spotykany interwał to 100 godzin, skoro śmigasz na xt, (czyli ze 12h tygodniowo) to pewnie wypadałoby robić taki serwis raz na dwa miesiące, robisz? Jeśli tak to pełen szacun, 1800 rocznie na sam serwis amortyzatora, tylko nie lepiej nauczyć się samemu i zapłacić jedynie 150 pln za trzy butelki po litr oleju rożnej lepkości, które wystarczą na minimum rok?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aradash .... stać mnie to daje zarobić innym a czas który zaosczedzony na siedzeniu przy brudach wole wykorzystać na inne mile przyjemności. zauwazylem cos ze, ty koles to się na wszystkim znasz na każdym forum się udzielasz i innych obrazasz. mam wrazenie ze matka cie musiala bic w dzieciństwie i stad ta twoja wredność ....zal mi ciebie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
~bk , u mnie teraz to nie tak to działa. na ten czas jezdze dla przyjemności , zdrowie mi na razie nie pozwala na wiecej .
~bk .. skoro się zdecydowałem na osprzet z prawie najwyższej polki to nie po to by, trzymać to w gablocie, po prostu potrzebowałem więcej miękkich przelozen .
Zasada jest prosta jeśli chodzi o serwis , mianowice jeśli cos w danym sklepie( serwisie )kupuje to w nim to montuje bo mam wtedy na to gwarancje i nic mnie nie obchodzi ze to nie działa jeśli zle cos zrobia.

osprzęt XT to żadna rewelacja , może bardziej bajerancko wygląda i ma większy zakres przelozen o który mi chodzilo. ( no i nie wybacza bledow w serwisowaniu)
Jeśli chodzi o amortyzator to się ma tak, ten rower jest z września zeszłego roku i jest w trakcie modernizacji. nararazie został wymieniony naped. ale nie wiem czy będę wymienial amortyzator. ten fabryczny na razie mi starcza. Jak już wyżej napisałem zdrowie mi pokrzyzowalo plany i nie wiem czy wogole dalej będę modrnizowac rower.
a co do serwisu to każdy sam metoda prob i bledow musi dobrac sobie serwis a jak kogos nie stać na serwis po za domem to niech nordic walking zacznie uprawiac .

Wracajac do zasadniczego tematu to ten temat poruszyla dziewczyna i proszę nie pozwolmy kobiecie żeby sama musiala naprawiac rower..

Ja jezdze dla przyjemności i nie scigam się w zawodach, nie licze przebytych kilometrow i czasu spędzonego na siodełku.

ja jak miałem lat 20 i kilka to nie było takich rowerow jak teraz , wtedy miałem scotta powiedzmy gorskiego jak na tante czasy na osprzęcie DX 100% Japan, rower niedawno wyladowal na zlomowcu , az lza się w oku zakrecila.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4
@xt cośtam 10
sądząc po tym co i jak piszesz - Ty nawet nie masz 18 lat ;)
być może dla Ciebie znanie się na więcej niż jednej rzeczy to abstrakcja, bo ledwo opanowałeś pisanie i czytanie... to Twój problem, mierz dalej innych swoją miarą :D

swoją drogą to czytanie opanowałeś kiepsko, a piszesz słownictwem i tekstami rodem z piaskownicy...
gdybyś umiał czytać, nie przegapił byś takej takey kluczowej - dla Ciebie - rzeczy: "na pewno mąż/chłopak sobie poradzi"

gdybyś miał więcej niż 20 lat, i faktycznie pracował, a nie brał kasę od rodziców, nie pisał byś co post "że cię stać" ;)))

nie odpowiedziałeś bk o to o co pytał ;) mimo, że jego pytanie to sarkazm, naspamowałeś jakichś pierdół o tym co kupiłeś i jak fajne dla Ciebie wydaje się to być ;)))) weź dorośnij dzieciaczku ;)

zgadzam się, że serwis trzeba wybrać metodą prób i błędów, gdybyś miał >20 lat - jak twierdzisz - pewnie zgodził byś się, że można uczyć się na błędach innych (opinie, które podlinkowałem)

kwestię sugerowania już w trzech postach, że nie mam na chleb pomijam ;)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli nie serwisujesz amortyzatora.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
XT to nie jest rewelacja? To co rewelacją w takim razie jest??

Tylko campa?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
serwisuje ale co to za serwis dla amora sprężynowego , z blokada olejowa. ogranicza się do nasmarowania gornej rury i dbanie o czystość .
jak napisałem nie wiem czy będę wymienial amortyzator na powietrzny bo nie wiem czy będzie mi dane nadal jezdzic na rowerze.
Glownie to zalezalo mi na dobrej mocnej ramie bo reszta jest wymienna.
No ale teraz jak już po lesie tyle nie jezdze to i lepszy amortyzator jest mniej potrzebny.
Zobacze jak minie mi ten sezon , jeśli będzie wszystko ok to przymierzam się do zmany na fulla XC a ten co mam dostanie po mnie syn.
Mi już nie zależy na adrenalinie i na szybkości , wole wolniej ale dla przyjemności pojezdzic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
~vvti .....nie próbuj na sile udowadniać czegos czego nie powiedziałem, dla mnie xt az taki rewelacyjny się nie okazal. ot jak napisałem ma większy zakres przelozen o który mi chodzilo ale nic więcej nie napisałem. Nie próbuj być znawca tematu jeśli nie masz doświadczenia. ja pisze o tym jak ja czuje mój naped w moim rowerze i to sa tylko moje odczucia o moim napedzie a nie zadnym innym.
Ile grup osprzętu i producentow tyle opinii.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Aradash- jeny co z ciebie za złamany knut, ze wszystkim masz problem , weź ty sobie kolo i walnij się w czolo i proszę cie nie bądź takim wielozadaniowym Polakiem co wszystko potrafi, ja wiem ze znasz się na rowerach na elektryce i hydraulice i jeszcze potrafisz szpachlować i malować a w wolnych chwilach ostro gruche walisz.
zal mi ciebie jakos nie zauwazylem żeby cie tu kto kolwiek probowal wysluchac, mnie jedennie drażnisz ot tyle .
Znajdz sobie może jakiegoś fajnego chłopaka i zacznij z nim na spacery chodzic. powodzenia ci zycze chlopcze.
co do tego czy mnie stać czy nie to ci ch.... do tego.
skoro mnie stać to sobie kupuje bo mnie stać , a jak ciebie nie stać to mi bardzo przykro.
milych randek ci zycze z nowym chłopakiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
pisałem już, żebyś nie mierzył innych swoją miarą ;)
jeśli dla Ciebie to co napisałeś jest obraźliwe - a ewidentnie próbujesz mnie obrazić - to szczerze współczuje mentalności... rodzice muszą być z Ciebie dumni ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Aradash- ja ciebie nawet nie mam jak zmierzyć bo taki maly jesteś pieniacz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Fajny lokal ma męski wieczór w Gdańsku poszukiwany
Aradash

2016-02-27 23:38

dobrze trafiłem jak widać , jednak znajdz ty sobie tego chłopaka i zmien forum .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5
fajny lokal na męski wieczór - no cóż, homofobie
przeczytaj treść tematu ;)))))) nie sam tytuł
rozumiem, że cię nie stać na pójście do dobrego pubu bo wszystko wydajesz na serwis XT :D
a z kolegami pijesz piwo pod klatką? :D:D:D

pieniacz? ja?
ja słowa nawet do Ciebie nie napisałem
to TY się obraziłeś i toczyłeś pianę jak obraziłem Twój "ukochany serwis" ;)))

idź! leć! biegnij!
na stronę opinii pisać, że wszystkie negatywne opinie o grubym z wysepki to nieprawda ;)))))))))))))))))

---

koniec rozmowy, nie bede przez pajaca robił więcej offtopa ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprobuj serwis OLA na Kartuskiej :) mily pan i zdolny zrobic od reki, albo w krotkim terminie + ceny ma przystepne, czyli polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
https://cyklisci.com/

Bardzo rzetelny serwis/sklep.
Naprawy uczciwie i w przystępnych cenach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rowery

Rower + bieganie co o tym myślicie? (13 odpowiedzi)

Chciałbym się dowiedzieć czy warto biegać trenując kolarstwo. Nigdy nie lubiłem biegać,...

Gdzie kupić rower? (25 odpowiedzi)

Cześć! Szukam jakiegoś sklepy w Trójmieście, gdzie mógłbym kupić dobry rower po niewygórowanej...

rowerek treningowy stacjonarny - gdzie kupię? (12 odpowiedzi)

Gdzie mogę kupić w Trójmieście rowerek treningowy stacjonarny w cenie ok. 200 zł? Decathlon,...

do góry