Widok

Przewóz rowerów w autobusach i tramwajach - trzeba kasować bilet?

Rowery Temat dostępny też na forum:
Witam, czy ktoś się orientuje, czy za rower przewożony autobusem lub tramwajem (ZKM GDAŃSK) trzeba kasować bilet?
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie! rower jedzie gratis

od paru już lat jest taryfa 0
placisz tylko za siebie
i w ZTM i w ZKM (w Gdyni), i w SKM
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
UCHWAŁA NR XXXV/988/09
RADY MIASTA GDAŃSKA
z dnia 23 kwietnia 2009 r.

§ 6.

Przewóz bagażu podręcznego, wózka inwalidzkiego, wózka dziecięcego, roweru oraz zwierząt nie podlega opłacie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
trick polega na tym, że jeżeli kierowca busa uzna, że rower zagraża bezpieczeństwu, to nie wpuści. Czyli wg widzimisię.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przesadzasz. Ostatnio w ZTM nie ma chamideł ani świrów i można na nich liczyć.

Przykład: dwa lata temu chciałem przejechać Wielki Przejazd Rowerowy od Pruszcza, który debiutował w WPR, by ich wesprzeć liczebnie. Mieszkam w Oliwie, nie chciałem być zbyt zmęczony, by mieć frajdę, stąd pomysł na autobus. A wtedy nie było opcji SKM, ona powstała rok później.

Wyszło, że na mój pomysł wpadło wielu innych. W Gdańsku wsiadało nas tylko dwoje, ale w Pruszczu wysiadało 9ciu rowerzystów!!! Pieszych pasażerów było niewielu więcej niż nas! Kierowca się dziwił tylko na początku, gdy na niemal każdym przystanku ktoś wsiadał z rowerem. Ale jak mu powiedzieliśmy co to za święto i obiecaliśmy że będziemy rowery mocować, mocno trzymać itd, tylko się uśmiechnął. Pozostałych pasażerów też informowaliśmy, co się dzieje, ustępowaliśmy miejsca itd staraliśmy się być mili i nikt nie protestował, same uśmiechy.

Niby przekroczyliśmy wszyscy regulamin. Ale po to jest rozsądek, by go czasem użyć. Kierowcy ZTM to potrafią. Na drodze też dają radę, o wiele lepiej niż w innych miastach, gdzie na busiarzy są skargi, wystarczy przekopać rowerowy internet. U nas naprawdę nie jest źle.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrze wiedzieć, że są normalni kierowcy. Jak sam jesteś uprzejmy to i inni przymkną oko na lekkie niedogodności.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Co? Gdzie? Kiedy?

UE 261 (3 odpowiedzi)

Po nieoczekiwanym opóźnieniu lotu mam do czynienia z kwestią odszkodowania zgodnie z prawem UE...

Hostessy i pokazy (6 odpowiedzi)

Jestem i chcialabym sprobowac jako hostessa w jakiejs agencji reklamowej, ale nie mam pojecia,...

do góry