Widok

Przewracanie oczami u niemowlaka ???

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Witam moje 10 msc dziecko od kilku dni zaczęło przewracać oczami "do góry" czy, któraś mama też miała taki objaw u swojego dziecka, czy to jakiś nerwowy tik ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
jest coś takiego u malych dzieci jak "efekt zachodzącego slońca " takie wywracanie oczu właśnie ale wiem że chyba do 6-mca życia powinien zniknąć ...nie wiem czy o to Ci chodzi , poczytaj sobie w necie o tym ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybalon, a efekt zachodzącego słońca nie dotyczy wywracania oczu w dół?

Bo Młody miał - wtedy podejrzewano zbyt wysokie ciśnienie śródczaszkowe, które naciskając na gałki oczne "popycha" je ku dołowi.

Mnie zawsze na badaniach pytano czy dziecko potrafi patrzeć "do góry" - jeśli tak było to znaczyło, że jest ok. i objawu ZS nie ma. Wydaje mi się, że to chyba nie to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a czy te "tiki nerwowe" powtarzaja się po kilka w serii? bo moja córka miala coś takiego i przy tym rączki też szły do góry troche.... właśnie jak takie tiki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie coś takiego i mam pytanie czy poszła Pani z tym do nerologa, czy też po jakimś czasie to ustąpiło ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
poszłam do neurologa, ale dopiero po około 3 tygodniach bo myslałam ze przejdzie, rodzinka mi mówiła ze panikuje, że dzieci tak czasami mają itp. U nas okazało się, że to padaczka. Nie chcę straszyć, ale nie bagatelizowałabym tego jeśli nie przejdzie w najbliższym czasie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10
równiez uważam,że to padaczka u nas dziecko w rodzinie podobnie sie zachowywało,stwierdzona padaczka,,,,do lekarza!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a jak dokładnie to wyglądało, bo moja córeczka ma podobne objawy i strasznie się martwię. Kontrolowała Pani córkę u neurologa? bardzo proszę o odzew.dziękuję
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zwrot galek ocznych ku gorze, moze wyrzucac raczki na boki I przyginac nozki. Robi tak kilka-kilkadziesiat w serii. Czesto po wybudzeniu. To tzw. Napady zgieciowe - najczestsza postac padaczki u niemowlat. Radze nagrac na telefon, szybciutko do lekarza po skierowanie do Klinikii Neurologii. Mozna dla porownania wpisac 'zespol Westa' na youtube.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zwykle pomiedzy tymi napadami dziecko jest bardzo niespokojne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

jak się przygotować do testów na prawo jazdy? (25 odpowiedzi)

Witam Za 10 dni mam egzamin na prawo jazdy. Mam pytanie odnośnie testów. Jak sie uczyłyście? Jak...

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...

do góry