Widok

Przychodnia - pytania

Witam. Niedawno wprowadziłam się z mężem do Bojana i chciałabym prosić o opinie na temat bojańskiej przychodni publicznej. Byłam w środku i widziałam, że jest bardzo maleńka. Do tej pory mieszkałam na karwinach, tam jest duża przychodnia, duży wybór usług i stąd moje wątpliwości. Ilu lekarzy pracuje w Bojanie, do jakiego warto się zapisać, czy jest dobry pediatra? Czy nie ma problemu z pobraniem i zbadaniem krwi i moczu?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jaka Przychodnia??? według mnie tego nie można nazwać przychodnią. Jeśli zależy komuś na opiece medycznej to musi korzystać z normalnej placówki w mieście bo tu to raczej nie ma szans chyba że chorobę uda się komuś zaplanować i wpasować w termin pracy tej placówki. Przy tej ilości mieszkańców i patrząc na Ars Medice pewnie warto coś zmienić w tym temacie, ale kto ma to zrobić, najlepiej ktoś z pieniędzmi i chętny do inwestowania myślę że prywatna placówka z podpisanym kontraktem z NFZ nieźle by sobie tu poradziła. Póki co nie polecam "naszej przychodni".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4
do MMM
"przychodnia" to ludzie a tu nie mam żadnych zastrzeżeń. Ani do lekarzy ani do pielęgniarek. Sama dwa lata po przeprowadzce przeniosłam się z karwińskiego kołchozu tutaj i nie żałuję.
Polecam tez okulistkę z Kielna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też przeprowadziłam się z Gdyni parę lat temu i też sceptycznie patrzyłam na tę przychodnię. Ale nie mury i wystrój a poziom świadczonych usług przekonał mnie do przepisania się do lekarza w Bojanie.
Jeżeli chodzi o pediatrę i lekarza rodzinnego toz całą pewnością polecam dr Pietkun. Moje dzieci i my leczymy się u niej i nigdy nie wydała złej diagnozy. Bardzo ostrożnie podchodzę do diagnoz lekarskich, ale co do tego lekarza mam 100% zaufanie. Nie zapisuje antybiotyków pod byle pretekstem jak inni lekarze i jest dobrym człowiekiem. Moje dzieci uwielbiają wizyty u niej, bo zawsze ma lizaka czy naklejkę. Prawdziwy lekarz z powołania.
Natomiast jeżeli chodzi o dentystę dla dzieci to nie polecam. Znalazłam w Gdyni w Batorym stomatologa z rewelacyjnym podejściem do dzieci. Tutaj dziecko panikowało, stomatolog odmówił leczenia bo dziecko krzyczało, a tam jak ręką odjął. Syn dopomina się wręcz wizyt i ma poleczone wszystkie zęby.
Ginekologów w Arsie też nie polecam,rutyna, jak jest coś poważnego to trzeba szukać gdzie indziej. Tak więc w ładnym Arsie nie mam nikogo, kto się sprawdził, a w starej przychodni to nawet pielęgniarki pomogą i są o wiele sympatyczniejsze.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jeśli chodzi o dentystę dla dzieci to polecam nowo otwarty gabinet na Wiczlinie- Cadent, fajny doktor z odpowiednim podejściem do dzieci.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że jeśli będziesz przynależeć do tutejszej przychodni to masz prawo korzystać z usług całej familii, czyli w Kielnie i w Szemudzie również(tam są znacznie przystępniejsze godziny pracy przychodni). Nie ma już czegoś takiego, że należysz do danego lekarza i tylko u niego możesz się leczyć. Sama wybierasz każdorazowo.

Osobiście uważam, że pielęgniarki i lekarze pierwszego kontaktu mają bardzo wysoki poziom usług, na pewno wyższy niż w mieście. Nie zdarzyło mi się, aby spotkał mnie błąd lekarski, czy jakaś niemiła sytuacja. Do innych specjalistów chodzę prywatnie głównie dlatego, że jak już coś mi dolega to nie będę czekać na wizytę 2 miesiące.

Ps. Najgorszą zmorą są mamusie, które uważają że powinny wchodzić zawsze pierwsze i mają gdzieś, że inni śpieszą się do pracy, ale to jest wszędzie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
No cóż, moje dzieciaki czasem chorują, ja też ostatnio często bywam w przychodni i w Bojanie i w Kielnie.
Powiem krótko, Dr. Pietkun jest wspaniałą lekarką i radzi sobie z zarządzaniem palcówkami, nasza maleńka przychodnia w Bojanie ma być kiedyś rozbudowana, bo potrzeby są większe, ale wiadomo kasa, na razie był drobny remont, musi wystarczyć. W życiu przeprowadzałem się już zbyt wiele razy i mam nadzieję, że Bojanie będę dłuższy czas rezydentem, powiem wprost, przychodnia ogólna w Bojanie jest ok, brakuje oczywiście trochę do ideału, ale cieszę się, że nie muszę chodzić do tych miejskich "kołchozów" . Żałuję tylko, że nie ma u nas laryngologa, powinien przyjmować chociaż 1/2 razy w tygodniu. Jest laryngolog w Kielnie, ale prywatnie i te 2 razy w tygodniu po 2 godziny to zbyt mało, po za tym lekarz sympatyczny, ale znam wielu jego pacjentów, którzy finalnie niestety kontynuowali leczenie u innego laryngologa. Co do przychodni specjalistycznej ARS-MEDICA korzystałem parę razy i cieszę się, że nie musiałem czekać po pół roku na wizytę u specjalisty ( może akurat mi się udało !) Co do ginekologa... niestety nie mam zdania... hehe
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
Panie lekarki sa bardzo kompetentne i chca pomoc. jedyne co mnie niemilosiernie wkur....a to to ze umawiasz sie na godzine a okazuje sie ze siedzi 10 osob ktore sie wbily przez rejestracje i musisz czekac!!!!! i zamaist spedzic w przychodni 20 minut spedzasz 2 godziny.. rejestracja na godzine to fikcja bo na wiosce kto pierwszy ten lepszy... jakies wielkie nieporozumienie jak dla mnie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Bojano

Mamy Nowego Wójta? (24 odpowiedzi)

Rysiu jest najlepszy haha

Ogrzewanie gazem (60 odpowiedzi)

Witam, jakie macie rachunki zimą za ogrzewanie domu gazem ok. 200m2 ? Szykuje się na zmianę pieca...

Centrum Samorządowe Szemud (64 odpowiedzi)

Szanowni Mieszkańcy, Czy wiecie coś o budowie Centrum Samorządowego Szemud ? Kolejna dość...

do góry