Widok

Przyroda może być twoim sąsiadem

Opinie do artykułu: Przyroda może być twoim sąsiadem.

Kontakt z przyrodą i przebywanie na świeżym powietrzu zapewnia prawdziwy wypoczynek, przywraca wewnętrzny spokój. W Gdyni powstaje osiedle Zielona Laguna, gdzie w otoczeniu przyrody można żyć i odpoczywać na co dzień.

Nie trzeba brać udziału w maratonach, być zapalonym kolarzem górskim, ani pływać na kitesurfingu, żeby wiedzieć i czuć, że przebywanie na powietrzu, w otoczeniu lasu, łąk, ptaków jest zdrowe, relaksuje i poprawia nastrój. Statystyczny mieszkaniec Trójmiasta, aby ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No prosze fajnie maja...Ale mi wystarcza mieszkanie w mojej starej kamienicy tez z dala od ulicy ptaszki spiewaja z okna mam widok na sad owocowy ..
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 1

My ludzie jesteśmy częścią przyrody

Niestety jesteśmy niedoskonali i pomysły które rodzą się nam w głowach w przyszłości nas unicestwią :(
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przyroda jest stworzona dla człowieka. Ciepło czyli zasoby naturalne, jedzenie czyli uprawa ziemi i woda to wszystko dzięki przyrodzie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

mieszkańcy muszą tam spacerować

Bo do przystanku komunikacji spory kawałek. To właściwie nie Gdynia a bardziej Chwaszczyno.
Oglądałem te szeregi i jednak nie zdecydowałem się na zakup. Jak mam mieć mikroskopijny kawałek zieleni a obok sąsiadów , z których jeden co sobota kosi trawę , a drugi robi grilla to odpadam. Do tego spore korki w tym rejonie i niewygodny dojazd do głównej drogi...
Zimą dojście do przystanku to chyba w rakietach śnieżnych ( tak , wiem , teraz prawie bezśnieżne zimy - ale w Chwaszczynie potrafi popadać :)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wole sąsiada, który w ciągu godziny kosiarka skosi trawę i przez druga godzinę skorzysta z grilla, niż codzienne letnie nocne głośne imprezy w centrum, codzienne poszukiwanie parkingu dla samochodu i ten smród spalin samochodowych.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

nie stać mnie na Mercedesa

uważam, że są za drogie,
wszystko jest za drogie,
żądam, żeby wszystko było za darmo
bo tak sobie wymyśliłem
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam pytanie:

Ile drzew zostało wycięte w cholerę, żeby inwestor mógł zbudować tam "ekologiczne" osiedle?
popieram tę opinię 30 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ile osób zginęło na drzewach przy drogach lub zostało przygniecieconych w wyniku wichur, bo urzędnicy nie godzili się na ich wycięcie ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 12

Pierwsze były drzewa a nie drogi

Jeśli chodzi o wichury to pomyśl trochę zanim coś wklepiesz
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tak na pewno: pierwsze były równo posadzone drzewa, a potem pomiędzy nimi wytyczyli drogę i wylali asfalt. Po drugie, ilu ludzi ma zniszczony dobytek całego życia tylko dlatego, ze bezmyślny urzędnik odmówił wycinki spruchnialego dużego drzewa. Mieszkasz katem u rodziców w M3, świat dla ciebie to playstation wiec nie zabieraj głosu jak nie znasz problemu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 8

Po co ta frustracja

Widzę że temat przyrody Cię przygniata . Wyluzuj przejdź się do lasu puki jeszcze jest może coś zrozumiesz . No chyba że boisz się że to drzewo Cię przygniecie to lepiej siedź w domu przed PC-tem i dalej wymyślaj fanaberie . Pozdrawiam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dobrze, ze stanowisz zdecydowana mniejszość w społeczeństwie, bo inaczej do tej pory wszyscy siedzieliby przy ognisku rozpalonym chrustem i gałęziami i konsumowali padline.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Znam tę śpiewke jak to drzewa zabijają ludzi, a ci tylko je chronią.

Wycinają tylko chore i spróchniałe (przez ó zamknięte). Po prostu kochają przyrodę i nie odważyliby się je wyciąć. To propaganda deweloperów i leśników, całkowicie fałszywa. Życie pokazuje co innego - najważniejsza jest KASA.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ciekawe gdzie ty mieszkasz w szałasie, bo żeby wybudować blok to trzeba niestety wyciąć drzewa ( jak są na działce). Co jesz, bo żeby mieć wędlinę i kotleta to trzeba zabić zwierze.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

licznik))) sam widziałem jak drzewa napadały na kierowców (samochodowych,motocyklowych,rowerowych)

i to tak znienacka . Nawalony bonzo z czerwoną gębą i 10-ma nawalonymi pasażerami w "bmw" wracając z dyskoteki , robi zakręt a tu na drodze atakuje go drzewo.Zlicz licznik ilu niedorozwiniętych zginęło przez te atakujące drzewa bo to ważny dowód na twoje twierdzenie.Oceniam że 65-70% .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczur wyprzedaje co się da

Szczur sprzedaje ile wlezie, a kasy na nic nie ma. Magia. Zachód Gdyni = brak inwestycji i rozwoju infrastruktury transportowej od 30 lat. Cała zachodnia Gdynia stoi w korkach, a on dalej wyprzedaje ziemie pod zabudowę mieszkaniową. Przy okazji życzę miłych napraw zawieszenia mieszkańcom tego osiedla po dojazdach ulicą Chwaszczyńską. Deweloper stawia budynki a drogi dojazdowe ma w d*pie. Miasto też ma w d*pie, bo nie po to brało kasę, żeby ją wydawać. Mieszkańcy będą zbyt zajęci żeby dymić przez najbliższe 10 lat, a potem przez kolejne 10 lat jak zacznie im doskwierać, to się zacznie mydlić oczy, że "planowane są inwestycje".
Dąbrowa rozrosła się tak, że już prawie połączyła z Wiczlinem i Bojanem. A drogi? Osiedlowych brak (gruntowe, dziura na dziurze, szerokie na 1 samochód, po bokach rowy). Główne? 1-pasmowa Wiczlińska i Nowowiczlińska. Na dziesiątki tysięcy mieszkańców w tym rejonie.

Najlepsze jest to, że Szczur oddaje pod zabudowę nawet tereny parku Krajobrazowego (okolice Porazińskiej/Nowowiczlińskiej - koło Tesco). Gdynia nie dość, że zlikwidowała większość mikroparków i prawie całą zieleń z centrum miasta (tłumacząc, że nieopodal jest prak krajobrazowy i niepotrzeba w centrum zieleni), to niedługo nie będziemy mieć nawet tych okolicznych lasów, albo trzeba będzie godziny żeby do nich dojść.

Kiedy wreszcie mieszkańcy Gdyni się ockną i zmienią ówczesną władzę (bądź nie, ale Kim Dzong Szczur w końcu umrze), to współczuję jego następcy. Miasto będzie w ruinie, bez pieniędzy i bez możliwości na pozyskanie jakichkolwiek środków, bo wszystko, co było do sprzedania zostało już sprzedane, a z wszystkiego co miało być zbudowane, nic nie zostało zrobione.

Gdynia, która 20-30 lat temu miała jedne z najlepszych dróg w kraju z wszystkich większych miast, to obecnie kandyduje na bycie w ścisłej czołówce najbardziej zrujnowanych.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Juz w najbliższych wyborach Szczurek nie wystartuje i nastanie czas rozliczeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

własnie w Gdyni ktoś ścina drezwo pomorska/zakopianska

nie wiem czemu Polacy to takie prymitywy

nie chodzi mi o samo ścinanie (niezbyt widze co prawda sens), ale o to ze Polacy mają w 4 literach prawo

bo teraz jest okres ochronny i drzew ścinac nie wolno
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Hałasować w nocy tez nie można, bo podobno ptaki śpią i zwierzyna się płoszy

a dla ilu "prymitywów" organizuje się pokazy ogni sztucznych w nocy 31 grudnia. Polacy to tylko widza własny czubek nosa.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Okres ochronny dotyczy tylko tych drzew na których gniazdują ptaki. Nie ma gniazda można wyciąć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy na pewno?

Niech nowi lokatorzy wezmą te piękne zapewnienia o bliskości przyrody na piśmie. Za parę lat piękny lasek pójdzie pod piłę i ta piękna enklawa będzie centrum całej nowej dzielnicy. A drzewka to tylko iglaste i tylko na balkonie :-)
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ciekawe tylko jak dlugo bedzie takie otoczenie...

Dopoki kolejny deweloper nie wybuduje obok kolejnego osiedla?...
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

ahahahaha

szybki dojazd? może do Tesco albo Biedronki na Dąbrówce, bo na pewno nie do centrum Gdyni, o Gdańsku (zwłaszcza południowo-zachodnim) już nie wspominając jeśli ktoś nie ma samochodu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fu co za wstrętne kloce bez balkonów?!?!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
do góry